fzekerii bij JESIfl" 1812 - Harddraverijdai le letoblik -1937 Djiguiten Ruiter Kozakken Groote Harddraverij I I feilscbippijiiLtnmz. PLATTE WAGEN OP LUCHTBANDEN C. KOEMAN Pzn., Midwoud 44. OP MAANDAG 20 SEPTEMBER 1937 België, bij de Nederlandsche grens, twee Nederlandsche vracht-auto's met elkander in botsing gekomen. De eene vracht-auto was ingericht voor vleesch transport en kwam uit de richting Antwerpen, de andere had een lading haring en kwam uit Nederland naar Antwerpen toe. De auto met de lading haring vloog in brand en werd door het vuur vrij wel totaal vernield. De chauffeur kreeg vrij zware brandwonden. Nog erger was het gesteld met de twee in zittenden van de vleescliauto. De heer J. Beymans, die naast den chauffeur zat, werd vrijwel op slag gedood de chauffeur liep zware won den op. Het slachtoffer, de heer Bey mans, was te Breukelen woonachtig. MOSSELKWEEKERS TE IERSEKE PROTESTEEREN. In een protestvergadering van de mossel kweekers is opnieuw het pleit gevoerd voor den vrijen handel. Bovendien hebben de kweekers te Ierseke nadeel van het optreden der mosselkweekers die te Philippine gevestigd zijn. Men acht de kweekers aldaar door het verdrag van 1839 bevoordeeld wat betreft den vrijen invoer van mosselen in België. Er zijn kweekers te Ierseke, die zeggen door deze regeling ernstig nadeel te lijden. ONTSNAPT ARRESTANT DOOR VRACHTAUTO OVERREDEN. Op slag gedood, De recherche te Amersfoort heeft dezer dagen drie beruchte inbrekers gearresteerd, die zich schuldig hadden gemaakt aan tal van inbraken, den laatsten tijd in Amersfoort gepleegd. Alhoewel een der gearresteerden reeds Zaterdag bekende zich hieraan schul dig te hebben gemaakt, ontkenden de andere twee hiermede iets uitstaande te hebben. Woensdagochtend hebben echter deze laatste twee een volledige bekentenis afgelegd. Het drietal is naar den officier van justitie te Utrecht overgebracht. De een, een 25-jari ge, werd door een rechercheur van politie naar het station geleid, doch zag kans onder weg te ontsnappen. Of) dit moment naderde in volle vaart een vrachtauto, die den arres tant aanreed. Enkele meters werd hij meege sleurd en vrijwel op slag gedood. IN ELK GEZIN EEN DOOSJE WITTE KRUIS POEDERS en u hebt de apotheek in huis! Verkrijgbaar ook in cachet- en tabletvoi Tegen hoofdpijn, griep, tandpijn, rheumatiek en menstruatiepijnen. Voor Nederland: Dutlm Oegstgeest ~lj Apotheken en Drogisten. STROOVERKOOPBUREAU I. O. Reeds 88 millioen kg stroo verkocht. Te Groningen is de j aarlij ksche algemeene vergadering gehouden van het strooverkoop- bureau I. O. De secretaris, de heer ir. T. Edzes te Vlagt- wedde bracht het jaarverslag uit, waarin wordt opgemerkt, dat het eerste boekjaar per 31 Juli 1937 afgesloten, een zeer moeilijk maar tevens een zeer succesvol jaar is geweest. Voor en tijdens de oprichting van het Stroo- verkoopbureau was de situatie op de stroo- markt geleidelijk aan dusdanig verslechterd, dat de boeren, die niet op aandeelen van een coöperatieve fabriek hun stroo konden leve ren en dit dus op de vrije markt moesten verkoopen, zich met prijzen van f 3, f 2.50 en zelfs f 2 per 1000 kg tevreden moesten stel len, terwijl de coop. fabrieken een uitkeering konden doen van f 6 tot f 8. Deze toestand leidde tot het oprichten van het Strooverkoop bureau, op 22 Juli 1936. Het ledental groeide zeer snel tot over de 4000. Het totaal opge geven kwantum stroo beliep al spoedig ca. 100 millioen kg. Het grootste succes en de groote verdienste van het Strooverkoopbureau in het afgeloopen jaar zijn, meer nog dan de bereikte zeer belangrijke prijsstijging, gelegen in den export van 50 a 60 millioen kg stroo naar het buitenland. De eischen van het S.V.B. zijn steeds gematigd geweest, zooals blijkt uit het in de met het bestuur van den Bond van Ned. Stroocartonfabrikanten gehou den conferentie gedane aanbod om de totale behoeften aan grondstof voor de fabrieken te dekken tegen een prijs van f 5 per 1000 kg, hetgeen toen werd geweigerd, omdat deze bond dezen prijs veel te hoog vond. Hoewel verschillende speculatieve fabrieken thans reeds zaken doen met S. V. B., blijft een deel nog altijd zeer vijandig tegenover deze organisatie staan en weigert elke onder handeling. Daartegenover blijven ook nog te veel boeren met „vrij stroo" buiten de orga nisatie, die dus profiteeren van den prijsop- bouw der organisatie, zonder in de kosten bij te dragen. Erger is echter dat zij met hun stroo de macht van de het S. V. B. vijandig gezinde fabrikanten vergrooten. Ook voor den oogst 1937 meenden deze „vrije-stroo"- boeren aan het langste eind te trekken, doch zij, die hun buitenstroo 1937 reeds vroeg ver kochten tegen prijzen van f 6, f 7 en f 8 per 1000 kg, ontvingen veel te weinig, terwijl de vasthouders onder hen thans tegen de reeds weer gedaalde prijzen zullen moeten verkoo pen. Het S.V.B. daarentegen heeft zijn bui tenstroo tijdig verkocht tegen zeer goede prij zen, die momenteel niet meer door de „vrije- stroo"-boeren zijn te bedingen. Het bestuur heeft het karakter der organi satie den vorm van eene N. V. gegeven. De statuten zijn reeds ter goedkeuring naar Den Haag opgezonden. Er zullen aandeelen wor den uitgegeven van f 1 nominaal, met een daaraan verbonden leveringsplicht van 10.000 kg per jaar en een leveringsrecht van 12.500 kg voor kleine verbouwers resp. 50 cent, 5000 kg en 9500 kg. In totaal is tot en met Juni 1937 verkocht 88 millioen kg stroo. De voorzitter deelde mede dat het S.V.B. voorloopig kan beginnen met een eerste uit keering voor geleverd stroo van den oogst 1937 te doen van f 8 per 1000 kg, een mede- deeling die met applaus werd begroet en met algemeene stemmen werd goedgekeurd. CRISIS - BUREAU. BIGGENMERKEN. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat het aantal biggenmerken in de week van 23 tot 28 Augustus 1937 bedroeg 35699, tegenover 46770 in de overeenkomstige week van het vorige jaar. Van de toekenning 1937 zijn van 1 Januari tot 28 Augustus in totaal aangebracht 1.135.815 merken, tegenover 1.340.068 merken in de overeenkomstige periode van 1936. BUITENLANDSCH NIEUWS. Sedert 1933 verlieten 131.000 Duitschers hun land. Volgens een verslag van sir Neill Malcolm, den Volkenbonds-commis- saris, die de belangen van de uit hun vaderland geweken vluchtelingen be hartigt, hebben in de afgeloopen 12 maanden 16.000 Duitschers uit het' Duitschc Rijk de wijk genomen. In het door hem opgestelde verslag dat ook aan de Volkenbondsvergadering zal worden voorgelegd, wordt ver klaard, dat de helft van hen geholpen is en zich in Europa of een der andere werelddeelen heeft kunnen vestigen. Doch van de andere helft heMieii de meesten niet om hulp gevraagd. Onge veer 15.000 Duitschers verkeeren thans in Europa in behoeftige omstan digheden. Malcolm is van oordeel, dat, sinds de nationaal-socialisten in 1933 aan de regeering kwamen, meer dan 130.000 Duitschers hun vaderland verlaten hebben. Circa 41.000 zijn naar Palestina gegaan, 4000 trokken naar andere we relddeelen en 35.000 zijn in andere'Eu- ropeesche staten gevestigd. Hun toe komst is verre van rooskleurig. De situatie in Palestina, is daarenbo ven zoodanig, dat vanwege de beperk te immigratie, die daar is toegestaan, men ihoeilijk nog groote groepen van Duitsche vluchtelingen naar dit iand kan overbrengen. De sport waarop gewacht werd De Atlantische Oceaan zal de eerste paardenrennen in het water beleven Zij zullen worden gehouden tusschen de Connemare-kust en het eiland Inisbofin. De jockey's rijden in bad- costuum. De paarden zullen onge veer een mijl zwemmend afleggen. Natuurlijk was een bijzondere trai ning voor de dieren, die aan dezen nieuwen wedstrijd deelnemen,, noodig Achter de ruiters zullen kleine boot jes varen, niet alleen ter controle, doch ook om jockey en paard te hel pen, wanneer er ongelukken moch ten geschieden. zes reed een auto komende uit Fries land over de Afsluitdijk nabij het Mo nument Viak er voor reed een motor fiets. De auto wilde den motorrijder passeeren, doch plots stak deze naar het linker weggedeelte over, waar schijnlijk met het doel naar het Monu ment te-gaan. Noodlottigcrwijze gaf de motorrijder geen voorgeschreven teeken, zoodat de automobilist uit alle macht moest remmen. Hij kon echter een aanrijding niet meer vermijden, daar hij om en nabij de 70 Km. reed De motorrijder werd een 40 M. mede- gesleurd, kwam te vallen en bleef be wusteloos liggen. Dr. de Groot spoedig ter plaat se was, verleend1^6* ^teerste hulp en constateerde een^^ryijzeld been (lin ker) en oen ernstige hoofdwonde. Het slachtoffer werd per zieken-auto naar het Hospitaal te Den Helder overge bracht. De motorrijder was Bastiaan S., af komstig uit Maastricht. De automobilist had slechts geringe schade en trof geen schuld. De Ballon-wedstrijd Cinema De Haan. Ieder kind kan vanaf Zondag a.s. des middags 2 uur een ballon ontvan gen, waaraan een label met de naam wordt bevestigd. Deze ballon's werden dan om half drie opgelaten. De ballon, welke het verst drijft, ontvangt de eerste prijs en degene die deze ballon vindt, ont vangt eveneens een prijs. De gevonden ballon's kunnen tot Zaterdag 18 Sept. 9 uur n.m. ingele verd worden aan de cassa van Cinema De Haan. Er zijn in het geheel zes prijzen en nog enkele troostprijzen beschikbaar. Dus jongens en meisjes, doe jullie best Volgende week Zondagmiddag om 3 uur worden de prijswinnaars be kend gemaakt. Politie. Verl. een rugzak inh. kle dingstukken en een bankbiljet van 10 gulden. Gev. een huissleutel. Inl. bij den Gem.-Bode. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. MARKTBERICHTEN. RECHTSZAKEN. Alkmaarsche Politierechter. Zitting van Maandag 6 Sept. Als het biertje wordt bemind De dorst naar lekkere biertjes schrijver dezes lust ze niet, maar dai ligt aan hem -- had de Wieringer ar beiders Cornelis E. en Albert v.d. W. op 28 Februari van dit jaar verlokt tot het stelen van ongeveer 1400 Kg. ballast-ijzer ter waarde van f 45, het welk zij voor f 35 wisten te verkoo pen, hetgeen geen kwade prijs is voor gestolen goed. Het mooiste was ech ter, dat de heeren dat ijzer stalen van de firma Bosker, bij wie Cornelis E in dienst was. De heeren waren natuur lijk spoedig gesnapt. Instede van E. te ontslaan, hield de firma hem in dienst, omdat, zooals de heer de Haan, uit voerder der firma en getuige in deze zaak, verklaarde, de firma den man niet kon missen. Hij was handig en geschikt, zoodat hij altijd een goed loon had verdiend,, ongeveer f 35 tot f 40, dat nu was afgezakt tot ruim f 25 per week. De aanleiding tot den diefstal was, zooals we reeds zeiden, de zucht naar drank, waar beide heeren en E. in het bijzonder, knap verslaafd aan waren. De heer Wiggers, die een reclassee- rings-rapport uitbracht, had gunstige verklaringen over E., maar hij had in de reclasseering torh een zwaar hoofd, omdat hij er aan twijfelde, of E. den drank wel zou kunnen laten staan. Hij wilde het evenwel, mits er bijzon dere voorwaarden werden gesteld, nog wel eens probeeren, wanneer de rech ter tot een voorwaardelijke veroordee ling besloot. Omtrent v.d. W. moest de heer Wiggers iets dergelijks verkla ren. Bij v.d. W. zat de moeilijkheid echter in diens slap karakter en diens voorliefde voor verkeerde vrienden. De officier eischte tegen beiden vier maanden gevangenisstraf voorwaarde lijk met drie proefjaren en oplegging van bijzondere voorwaarden. De rechter veroordeelde conform, waarop v.d. W. bezwaar maakte te gen den proeftijd, welken hij te lang vond. Dit bezwaar, dat wel even een minder gunstige kijk gaf op verdach- te's karakter, schoot den rechter zoo verkeerd voor het keelgat, dat die v.d. W. dreigde flink te grazen te zullen nemen, wanneer meneer nog eens een keer als verdachte terug kwam. GEMEENTE WIERINGEN. Ernstig ongeluk nabij Monument Afsluitdijk. Donderdagmiddag om ongeveer half Eierveiling Schagen. Veilingsbericlit van Donderdag 9 Sept. 1937. Aange voerd 38000 Kipeieren. Prijs 58-60 Kg. 430 a 450 60-62 Kg. 440 a 460 62-65 Kg. 455 a 480. Eend eieren 285 a 300. 'Alltetf per 100 stuks. Stichting Heldersche Eierveiling. Noteering van 9 Sept. 1937. Aange voerd 17160 Kipeieren. Eendeieren 480. Prijs 55-57 Kg. 400 a 450 58-60 Kg 440 a 460 61-63 Kg. 440 a 480 64-67 Kg. 460 a 500 Kleine eieren 260 a 300; Eendeieren 270 a 300. Alles per 100 stuks. De Veemarkt. SCHAGEN, 9 Sept. 1937. Op de ge houden veemarkt waren aanvoer' en prijzen als volgt 33 Paarden f 125 a 400 2 Stieren f 175 a 210 12 mag. Geldekoeien f 140 a 185 60 id. Vetie i 220 a ?20 10 lvalfkoeien 1' 210 a 300 8 Graskalveren 40 a 60 30 Nuchtere Ralveren f 10 a 18 150 mag. Schapen i 22 a 28 160 id. Vette f 26 a 34 156 Lammeren f 13 a 22 4 vette Varkens per Kg. f 0.62 a 0.64 69 Biggen f 18 a 23 lvonijnenf 0.50 a 1; 70 Kippen f 0.50 a 1.50 Haantjes f 0.50 a 0.75. GEM£ENTE Z1JPE. Schagerbrug. Tentoonstelling Holl. Mij. van Landbouw. Voor de Maandag te houden tentoonstelling bestaat we derom groote belangstelling. In alle rubrieken is flink ingezonden, zoodat als het weer mede werkt een mooie tentoonstelling te wachten staat. Schagerbrug. Voor de Dinsdag te hou den draverij staan 21 van de beste 'paarden ingeschreven, welke wij hier onder laten volgen. 1. Sister Bond 2. Pinkerton 3. Ro- bert E Lee 4. Loblied 5. Fatima 6. H. Smiling 7. Othella 8. Vites- sa S. W. 9. Y. Ledizoon 10. Our Uhlaan B. 11. Amateur 12. Uilen spiegel 13. Rose Margan 14. Adrie 15. Betty Worthy 16. Hiphias 17, Siem Clendy 18. Zoon Doorlooper 19. Ginaparta 20. Fanfare 21 Bleu Band. Het belooft een mooie dag voor de paarden liefhebbers te worden. Burgerlijke Siand Gem. Zijpe. Van 3 Lm. 9 Sept. 1937. Geboren Aagje Maart je, dv. Klaas Anthonie van Gijtenbeek en Aaltje Andringa. Ondertrouwd, Getróuwd, Overleden Geene. OVERCOMPLEET een MET BIJPASSENDE HEKKEN EN BEUN VOOR VEEVERVOER. Voor alle doeleinden geschikt. Concours-Hippequé en Paarden- keuring te Medemblik. Woensdag j.1. had wederom de jaar- lijksche paardenkeuring, uitgeschre ven door de Harddraverij-Vereen. „Prins Hendrik" te Medemblik plaats. Een pracht nazomersche dag en een uitgelezen collectie fraaie paarden maakten deze dag tot 'n buitengewoon succes voor Medemblik. Nimmer tevoren zagen we zooveel paarden tor keuring verschijnen en wat meer zegt, alles was van prima kwaliteit en goed verzorgd. Daar was voor paardenliefhebber en ook voor den leek op dit gebied te ge nieten. De kenners keurden natuur lijk ter dege mede, terwijl het pubiiek zichtbaar genoot van de werkelijk mooie en fiere paarden, die op z'n voor deeligst voor speciaal concours-wagen tje of mooie tilbury waren opgetuigd Het was dan ook voor de jury, die bestond uit de heeren K. Schuytema- ker te Midwoud, W Rol te Alkmaai en E. Bruins te Slootdorp een zeer moei lijke taak. Na de noodige rondritten over de ruime Nieuwstraat te hebben ge maakt, waarvan het in zeer groote getale opgekomen publiek erg genoot, werden de navolgende bekroningen toegekend Warmbloed tuigpaarden 22 stuks. Ie pr. f 25 Tomburg, van den beer C. Oly te Heilo 2e pr. f 15 Comman dant, van den heer Jb. Klaver te Alk maar 3e pr. f 10 Jaantje, van de hee ren Gebr. Hoed te Alkmaar 4e pr. f 5 Elsa, van den heer Jb. Houter te Sijbekarspel. De heer J. Schouten te Oosterblok ker viel den prijs voor het schoonste geheel ten deel ad f 10 met zijn paard Napoleon. Koudbloed tuigpaarden 9 stuks. Ie pr. f 25 Mersa, van den heer J. A. Dielemans te Wieringermeer 2e pr. f 15 Monico, van dezelfde 3e pr. f 10 Mina, van den heer M. Struik, Wie ringermeer 4e pr. f 5 Rosa, van den heer J. A. pielemans, W.-Meer Warmbloed 2V*>-jarige paarden 5 stuks. Ie pr. f 10 Zandra, van den heer P. F. de Graaf te Lutjewinkel 2e pr. f 5 Zonna, van den lieer C. Bierens te West-Graffdijk. Koudbl. 2M>-jarige paarden 3 stuks. Ie pr. niet toegekend. 2e pr. f 5 Roslein, van den heer M. Struik, Wie ringermeer. Warmbl. U/2-jarige paarden: 7 stuks le pr. f 10 Hubertina, van den heer C. Oly te Heiloo 2e pr. f 5 Amilda, van den lieer J. Bakker te Sijbekarspel. Koudbl. 1'/2-jarige paarden: 4 stuks, le pr. f 10 Hautain, van den heer J. A. Dielemans, W.-Meer 2e pr. f 5, en nog een extra 2e pr. 2 paarden van den heer Mol te Medemblik. Warmbloed Veulens 7 stuks, le pr. f 10 bl. hengst van den beer Jb. Houter te Sijbekarsj)el 2e pr. f 5 br. witvoet merrie van den lieer A. Schouten te Zwaagdijk. Koudbiced Veulens 6 stuks le pr. f 10 Egard, van den heer J. A. Dielemans, W.-Meer 2e pr. f 5 Juli- ana, van den heer Krayvanger, Wie ringermeer. De aanvoer bedroeg 64 stuks. Na afloop werd bij monde van den secretaris den heer J. F. Teunis, dank gebracht aan allen die tot liet welsla gen van dezen dag hun medewerking hadden verleend, speciaal II.H. Keur meesters en H.H. deelnemers. Spr. deed nog eens uitkomen, dat deze keuring alleen wordt georgani seerd in het belang van de paarden sport en de paardenteelt, waartegen geen enkel financieel voordeel staat. De kosten van deze keuring, die waar lijk niet gering zijn, moeten worden bestreden uit de paardenverloting, waarom spr. dan ook deze verloting bij een ieder met warmte aanbeveelt Ten slotte kan nog worden medege deeld, dat op deze keuring een 7-tal beste paarden is aangekocht voor de Medemblikker paardenverloting. De hoofdprijs kost ongeveer f 1000, terwijl nu reeds vast staat, dat de H.H. verkoopers dier paarden ze eventueel voor 10 pCt. minder gaarne terugnemen Het was wederom een beste dag voor de Medemblikker Harddraverij-vereen, een goed teeken wellicht voor Maan dag 20 Sept. a.s. (Vacantiedag Dan ook weer goed weer, veel publiek en veel paarden en dan is alles „Oké" ADVERTEERT IN DIT BLAD DE BESTE RECLAME BURGERLIJKE STAND MEDEMBLIK met inbegrip gedeelte Wieringermeer. Van 3 t.m. 9 Sept. 1937. Geboren Gerrit, zoon van S. Ban- dringa en G. Nieborg te Slootdorp Dirk, zoon van P. Goed en G. Makkes; Ariën, zoon van S. Kooij en A. de Beurs Ondertrouwd K. Meijaard cn M. E. Mulder Th. P. Wester te Obdam en A. C. Wagenaar S. Brink en F. W. H. Kahl te Hamburg (Duitschland.) Getrouwd C. Sluijts en C. Bierste ker. Overleden Aaltje Veerman, 86 jr., weduwe van Pieter Blokker. Kantoorgebouw „VESTA" te Arnhem. VESTA behoedt zelfs na uw dood De Uwen voor directen nood Vertegenwoordiger voor de Wieringermeer J. NOUWEN - Meeuwstraat 32 te WIERINGERWERF. VOORM. 10 UUR in het Sportpark de beroemde in hun ongeëvenaarde stoutmoedige rijkunst. Entrée slechts f 0.50 en f 0.30, kinderen f 0.10 (inclusief rechten). NAM. 1.30 UUR Om prijzen van f 400, f 175, f 75, f 40 en 1 20.-, benevens nog meerdere premie's. Entrée f 1.10 en f 0.50 (incl. rechten). Leden hebben op vertoon van diploma met één dame vrije toegang tot deze draverij. 's AVONDS 7.30 UUR op de Nieuwstraat van de Harmonie CRESCENDO, (Dir. de heer C. GROEN.) 8.30 UUR IN HET SPORTPARK DE HOOGDRAADKUNSTENAAR PILLON. 9.45 UUR PRECIES voor het Kasteel Radboud, met fantastische verlichting van het Kasteel. Vrij Entrée. Feestverlichting van de Nieuwstraat en nog meerdere attractie's.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 2