?8e JAARGANG DONDERDAG 33 SEPTEMBER 1937 No. 100 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN DE OPENING VAN DE STATEN - GENERAAL. RIJKSBEGROOTING VOOR 1938. DE BULTENAAR. N.V. W. A. C. O. - HOORN ZOMERDIENSTREGELING. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.25. UITGEVER BOSKER WIERINGEN. BUREAU: Hippolytushoef Wieringen Telef. Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels f 0.50 Iedere regel meer f 0.10 Uit de Troonrede waarmede H.M. de Ko ningin Dinsdag de Staten-Generaal heeft geopend trekt het volgende de aandacht Te midden van de geestelijke verwarring in de wereld, waaraan ook ons volk niet geheel ontkomt, is steeds dringender de eisch, dat in wetgeving en bestuur vóór alles Gods wet tot opperste richtsnoer worde genomen. In zijn algemeen karakter zal het Regeeringsbeleid het kenmerk dragen van een doelbewust stre ven naar beveiliging en versteviging van de positief Christelijke grondslagen onzer samen leving. Aldus zal een beleid kunnen worden gevoerd, dat met vermijding van toespit sing van tegenstellingen ook door zijn in- nerlijke redelijkheid instemming vordert. Het karakter van dit beleid zal tot uiting komen, met name in werkdadige zorg voor een gezonde ontplooiing van het huwelijks- en gezinsleven, bescherming van de publieke eerbaarheid, onthouding door de overheid van aanmoediging van alles wat tot ontheili ging van den wekelijkschen rustdag aanlei ding geeft, en krachtige handhaving van het gezag. Eerbiediging van de vrijheid van gods dienst en van geweten, en handhaving van den rechtmatigen volksinvloed op het lands bestuur blijven hechte pijlers van ons volks bestaan. De Regeering overweegt een nadere regeling van het vereenigingsrecht, ter bevordering van een meer werkdadig repressief toezicht, naar de reeds thans in de wet neergelegde normen van openbare orde en goede zeden, j Hoewel de internationale omstandigheden j veelszins aanleiding geven tot bezorgdheid, I bleef het vriendschappelijk karakter, hetwelk onze verhouding tot andere mogendheden pleegt te dragen, ongerept bewaard. Niette-' min zal, gelet op de spanningen in de verhou- ding tusschen de volken en het daarmee saamhangende gevaar van internationale verwikkelingen, zoowel hier te lande als in' Indië, moeten worden voortgegaan met de' versterking van onze weermacht. Belangrijke voorstellen daartoe zullen onverwijld aanhan- J gig worden gemaakt. De landbouwcrisismaatregelen zullen, met handhaving van den voor den landbouw nog noodzakelijken prijssteun, Zooveel mogelijk beëindigd worden. Daarnaast zal bevorderd worden, dat nuttige regelingen door de be-j drijfsgenooten zelf zullen worden overgeno men en voortgezet of opgebouwd. In voorbereiding zijn wettelijke regelingen tot beperking van den arbeid der gehuwde' vrouw en tot het rekening houden met ge- zinslasten bij het arbeidsinkomen. Ten aanzien van de landarbeiders zal de practische uitvoerbaarheid van een wettelijke regeling van den arbeidstijd, voor zoover mis- standen niet door onderling overleg van de georganiseerde belanghebbenden uit den weg 1 worden geruimd, worden onderzocht. 1 Het temperen van de gevolgen der werk loosheid voor hen, die daarvan slachtoffer, blijven, beschouwt de Regeering als een ha- rer voornaamste plichten. Wettelijke regelin- j gen betreffende werkloosheidsverzekering en steunverleening zullen worden voorbereid. Voortgegaan zal worden met de uitvoering' van openbare werken als middel tot werkver- J ruiming, met de werkverschaffing en met het cultureele werk voor de werkloozen. Geraamd tekort van 13 millioen. Dekking door middel van eenige reeds op de begrooting 1937 vermelde pers- pectiefbesparingen. Voor de gewone' defensicbegrooting ruim 110 millioen gevraagd of 26 millioen meer dan voor 1937. Intrekking van het voorstel tot herberekening der pensioenen van bur- gerlijke en militaire ambtenaren. Ook voor 1938 blijven de extra-heffingen BELASTINGPEIL WORDT ONVERAN- DERD GEHANDHAAFD. Aan de Rijksbegrooting voor het jaar 1938 ontleenen wij het volgende Gewone dienst 1938 Uitgaven f 703.195.931 Middelen f 689.950.275 Nadeelig saldo f 13.245.656 Het tekort voor 1938. Het tekort van f 13.245.656 kan op de vol gende wijze worden afgeleid uit het tekort 1937 I. Nader berekend tekort 1937 f 33.250.061 n. Hoogere raming der uitga ven 1938, in vergelijking met 1937 f 39.086.5 den budgetairen toestand heeft moeten tref fen. Dat desondanks op dit oogenblik de positie niet gunstiger is, moet toegeschreven worden aan de gestaag voortgeschreden verslechtering gedurende de laatste jaren, veroorzaakt door de afnemende welvaart, welke bij voortduring belette,, dat het gunstig effect van de pogin gen ter verbetering van de financieele positie zich in de eindcijfers der begrooting demon streerde. Het zal geen betoog behoeven, dat het nood zakelijk is met allen ernst te streven naar een reëel sluitend budget. Alleen op dien grondslag kan op den duur de Staatstaak naar behooren worden vervuld. Uit de mededeelingen omtrent de middelen voor het begrootingsjaar, kan blijken, dat de achteruitgang, waarop werd gedoeld, thans tot stilstand is gekomen, en dat ten gevolge van de ingetreden conjuctuurverbetering de minister van Financiën constateert zulks met voldoening thans van vooruitgang, hoofdzakelijk als gevolg van het ruimer vloei en der middelen, mag worden gesproken. Totaal f 72.336.909 III. Hoogere raming der mid delen 1938, in vergelijking met 1937 f 59.091.253 FEUILLETON. Naar het Fransch van Paul Féval. 63.) Ik wed mijne portefeuille op den markies, riep een tweede. Hoeveel zit er in vroeg de bultenaar tus schen twee teugen. Vijf blauwe, mijn geheele fortuin, helaas Ik wed er tien tegen, riep de bultenaar uit. Schenk nog eens in. Daarbij maakte hij eene beweging, zoodat men dacht, dat hij van zijn stoel zou vallen doch hij stond eenvoudig op zette zich op de tafel en vroeg Zijn er geen grooter' glazen te krijgen Met deze no tendoppen zouden wij hier wel tot morgen ochtend kunnen zitten. HOOFDSTUK IX. De zegepraal van den bultenaar. Donna Cruz trad de benedenkamer binnen, waar wij haar vroeger gesprek met Aurora hebben bijgewoond. Deze had niet gelet op het gedruisch, dat boven gemaakt werd en lag in een hoek geknield. Zij bad evenwel niet, maar was in nadenken verzonken, zoodat zij donna Cruz niet hoorde binnenkomen en hare tegenwoordigheid eerst gewaar werd, toen het Heidinnetje zich over haar heen boog met de woorden Ik kom u halen. Ik ben gereed, gaf Aurora ten antwoord. Hebt gij u in den tusschentijd bedacht Ik moet bekennen dat ik dit antwoord niet ver wacht had. Ik heb gebeden en als men bidt, wordt het duistere helder. Ik ben bereid om te sterven. Maar er is geen sprake van sterven, zusje. 't Is reeds lang geleden, dat het denkbeeld voor 't eerst bij mij opkwam, hernam Aurora op een somberen toon, dat ik zijn ongeluk uitmaak dat ik het gevaar verwekt, waar door hij altijd bedreigd wordt, dat ik zijn Geraamd tekort 1938 f 13.245.656 Dit resultaat is bereikt door handhaving van de verschillende maatregelen, op een en kele uitzondering na, die in den loop der laatste jaren zijn genomen ter vermindering van het tekort op de begrooting, doch waar mede geen reëele verbetering van den finan- cieelen toestand is verkregen. Het is zeer te betreuren, dat zij niettefnin bij de opstelling van de Rijksbegrooting voor het tweede jaar van het economisch herstel vrijwel integraal moeten gehandhaafd blijven. Voor het juiste inzicht in den werkelijken toe stand van het Rijksbudget is kennis van de financieele beteekenis dezer maatregelen dan ook onontbeerlijk. Dit zijn de stopzetting van de uitkeering der annuïteit aan het Spoorwegpensioenfonds, de ontlasting van den gewonen dienst van het Werkloosheidssubsidiefonds, door voor schotten ten laste van den kapitaaldienst te verstrekken en het gedeeltelijk achterweg# laten van de stortingen in de sociale verzeke ringsfondsen, tezamen een bedrag vormend van f 48.550.000. Omtrent de overige posten, tezamen groot f 22.925.000, zal de Regeering nauwkeurig doen nagaan, in hoeverre ook van deze de onbetwistbaarheid van opneming in den gewonen dienst moet worden aangeno men, tezamen is dit f 71.475.000. Het werkelijk tekort 84 millioen. Voorshands meent de Regeering, totdat het onderzoek is afgeloopen, echter te moeten vasthouden aan het bedrag van f 71.475.000. Het werkelijk tekort is dus te stellen op f 84.720.656. In de eerste plaats doet dit zeer ongunstige begrootingsbeeld nog eens duidelijk de nood zakelijkheid zien van de maatregelen, welke het vorige Kabinet voor de verbetering van BEGROOTING P. T. T. Weer raming bedrijfswinst van 8V2 millioen. - En toch belang rijke tariefsverlagingen. Ontleend is aan de Toelichting op de begrooting der P.T.T. voor 1937 Het zal misschien eenige verwonde ring wekken, dat, niettegenstaande jhet feit, dat ten vorige jare de raming ivan een winstcijfer in de bedrijfsbe- grooting - voor het jaar 1937 van pl.m. 'i 8.500.000 als een uitzondering werd (gekenmerkt, niettemin thans weder I tot raming van een bedrijfswinst tot 'n i bedrag van f 8.500.000 is overgegaan. De ambtsvoorganger van den Minis ter deelde in de Memorie van Toelich ting van 1937 mede, dat hij tot de ra ming van dit winstbedrag was geko men, omdat hij meende, dat het bedrijf in uiterst moeilijke omstandigheden, waarin de schatkist toen verkeerde, moest doen wat maar eenigszins moge f lijk was om de nooden daarvan te hel jpen verlichten en dat, wat de belangen van gebruikers en het bedrijf zelve be trof, het gemotiveerd was in dat geval het belang van do schatkist bij deze te doen voorgaan. HET ZUIBERZEE-FONBS. In het najaar van 1937 zal de geheele Wieringermeer in exploitatie zijn. Aan de Memorie van Toelichting op de begrooting voor het Zuiderzee- fonds voor 1938 ontleenen wij het vol gende Het aangevraagde bedrag voor den Afsluitdijk c.a. zal voornamelijk die nen voor de werken, noodig ter voor- booze geest ben. Ware ik er niet, hij zou rus tig, gelukkig en vrij wezen Waarom ben ik gisteren het huis niet ontvluchtwaarom ben ik niet gestorven Wat zegt gij daar riep het Heidinnetje uit. Gij kunt u geen denkbeeld maken, van het verschil, dat er bestaat tusschen gisteren en heden, 't Was of ik het paradijs voor mijne oogen zag opgaan. Een leven van geluk en blijdschap deed zich aan mij voor. Henri be minde mij. Weet gij dat dan pas sedert gisteren vroeg Donna Cruz. Als ik het eerder geweten had, kan de hemel alleen zeggen of wij ons aan de noodelooze ge varen van deze reis zouden blootgesteld heb benMaar zulk een groote vreugde wordt meestal door sombere wolken gevolgd. Hier beneden wordt het geluk niet gevonden. Maar wat zult gij doen vroeg het Heidin netje, dat veel aanleg voor de bespiegelende wijsbegeerte had. Gehoorzamen, ten einde hem te redden, antwoordde Aurora. Laten wij dadelijk vertrekken, riep donna Cruz opgetogen uit, want de prins wacht ons. Wil ik u eens iets zeggen ik heb u lief en ware het niet om uwentwil geweest, ik zou niet zoo gemakkelijk hebben afgezien van uw mooien Lagardère. Zeker is het, dat buiten de mooie Lagardère nog slechts één man mijn hart heeft doen kloppen, wel te weten, die onbesuisde Chaverny. Zusje, zeide Aurora, haar glimlachend bij de hand pakkende, uw hart is beter dan uw tong. En waarom zoudt gij ook die terughou ding der groote lui in acht nemen Gij schijnt aan mijn hooge geboorte niet te gelooven, merkte donna Cruz aan, zich op de lippen bijtende. Ik ben mademoiselle de Nevers, antwoordde Aurora op kalmen toon. Dat moet Lagardère u gezegd hebben riep het Heidinnetje uit, zonder die bewering te betwisten, hoewel zij toch groote oogen op zette. Neen, antwoordde Aurora, en dat is het eenige, wat ik hem in mijn gansche leven te Onze uitgebreide dienst en tariefregeling 5 ct. Verkrijgbaar bij de chauffeurs en in Bosker's Boekh. H.-hoef-Middenmeer. verwijten heb gehad. Maar kortom, ik weet hetdat is de zaak. Sedert gisteren is er veel gebeurd, dat eene nieuwe beteekenis voor mij gekregen heeft. Ik heb met mijne herinnerin gen geraadpleegd en daardoor is mij een nieuw licht opgegaan. Het kind, dat in de gracht van Caylus lag te slapen, terwijl haar vader vermoord werd, was ik.Ik herinner mij nog den blik, waarmede -mijn vriend mij aanzag, toen wij die noodlottige plaats bezochten en die mij bewees dat ik het was. Liet mijn vriend mij niet het gelaat van het marmeren beeld van Nevers op het kerkhof Saint-Magloire kussen En is die Gonzaga, wiens naam mij sedert mijne kindsheid vervolgd heeft, thans niet de gemaal van de weduwe van Nevers Natuurlijk, daar hij het is, die mij aan mij ne moeder wilde teruggeven, zeide het Hei dinnetje. Wij kunnen niet alles ophelderen dat weet ik wel, wij zijn niet in staat den afgrond der goddeloosheid te peilen. Wat Gonzaga met u voor had, weet ik nietmaar gij waart een v/erktuig in zijne handen. Dat heb ik sedert gisteren bemerkten sedert ik nu met u spreek, ziet gij het zelf in. Dat is ook zoo, mompelde donna Cruz met een betrokken voorhoofd. Gisteren eerst, vervolgde Aurora, heeft Hen ri mij verklaard, dat hij mij beminde Gisteren pas viel het Heidinnetje haar verbaasd in de rede. Waarom gisteren pas Er bestond een hin derpaal tusschen ons. En wat kon die hinder paal anders zijn dan het strikte eergevoel van den loyaalsten man, die op aarde leeft. Het was mijne hooge geboorte en de belangrijk heid mijner erf aanspraken, die hem van mij verwijderde. Wat weet gij vroeg donna Cruz, die ver bleekte, met eene ontroerde stem. Ik zat hier alleen, antwoordde Aurora lang zaam ik dacht na over al die dingen, die ik u gezegd heb en over nog veel meer. Er deden zich bewijzen in overvloed voor. 't Is omdat ik mademoiselle de Nevers ben, dat de prin ses van Gonzaga mijn vriend Henri met haar haat vervolgt. Die laatste gedachte heeft mij ziening in de belangen van afwatering en scheepvaart, voor zooverre die door de afsluiting worden geschaad, alsme de voor maatregelen in verband met mogelijke wijziging van geulen buiten en binnen de afsluiting. Bij het opmaken van plannen voor verdere inpolderingen in het IJJsel- meer zal in elk geval beschikt moeten worden over een goed inzicht in de ge aardheid van den zeebodem en in den invloed, welke op den toestand van het IJsselmeer zal worden uitgeoefend I11 verband hiermede zijn onderzoe kingen noodig, waarvoor de eerste I gelden worden aangevraagd. T.a.v. de Wieringermeer en proef pol 'der bij Andijk deelt de memorie mede: I In liet najaar van 1937 zullen de laatste in noodmengsel liggende gron- 'den in exploitatie kunnen worden ge- nomen, zoodat alsdan de geheele Wie ringermeer in exploitatie zal zijn. Door voortgezette uitgifte van de gronden wordt de te onderhouden oppervlakte evenwel kleiner. Niettemin maken de oploopende prijzen van verschillende benoodigdheden liet noodzakelijk de raming der uitgaven, vergeleken bij het loopende jaar, iets te verhoogcn. Tot heden zijn nog alleen de dorpen in de Wieringermeer van electriciteit voorzien. Nu de polder door voortge- zetten houw van boerderijen meer en meer bevolkt word, doet zich buiten de dorpen de behoefte aan electrisclie energie, zoowel voor Jicht- als kracht- doeleinden, in versterkte mate gevoe len. Aan deze voorziening zijn evenwel uitgaven verbonden, welke moeilijk op de schouders van de bevolking kan worden gelegd. Ook te dezen aanzien is het redelijk, dat de Staat als onder nemer van de inpoldering de conse quenties draagt. Hetzelfde geldt ten aanzien van de drinkwatervoorziening. Deze laatste voorziening dringt nog te meer, daar het in een gedeelte van den polder niet mogelijk bleek bruikbaar drink water voor menschen en voor vee door middel van bronnen te verkrijgen De uitgaven van den Zuiderzeesteun zijn voor 1938 geraamd op een totaal bedrag van f 1.945.950 tegenover i 2.018.200 in 1937, dus f 72.250 minder. Wat de uitgaven voor maatregelen ter verkrijging van werk betreft, is ge rekend, dat, nu aan de oudere vis- schers in het uitzicht is gesteld, dat zij in de toekomst op een redelijke gelde lijke tegemoetkoming ingevolge arti kel 13 der Zuiderzeesteunwet zullen kunnen blijven rekenen, verschelde- nen van hen de visscherij zullen verla ten. Voorts zijn er anderen, waarvan aanvankelijk gedacht werd, dat zij in aanmerking wenschen te komen voor een toeslag, die er de voorkeur aan ge ven in het genot van een geldelijke tegemoetkoming ingevolge artikel 13 der Zuiderzeesteunwet, te blijven. BINNENLANDSCH NIEUWS. al den moed benomen. De gedachte, dat ik sta tusschen mijne moeder en hem, beiden vijan dig jegens elkander gezind, heeft mij als een dolkstoot getroffen. Er zou eenmaal een oo genblik aanbreken, dat ik tusschen die beiden zou moeten kiezen. Sedert ik de naam van mijn vader weet, bezit ik het karakter van mijn vader. Gisteren kende ik niets op aarde dat mij van Henri zou kunnen scheiden he den zij keerde het hoofd af om een traan weg te wisschen en donna Cruz beschouwde haar met aandoening. Het heidinnetje liet de schitterende verwachtingen, die Gonzaga bij haar opgewekt had zonder leedwezen varen. Zusje, ik wil gaarne gelooven, dat gij Aurora de Nevers zijt, sprak zij er zijn niet veel her toginnen, die dochters kunnen hebben, zooals gij zijt. Maar gij hebt zoo even iets gezegd, dat mij schrik aanjaagt. En wat is dat vroeg Aurora. Gij hebt gezegd, dat anderen zich zullen belasten met uwe bevrijding. O ja, ik had het vergeten, want mijn hoofd is in de war, hernam Aurora. Toen ik hier alleen was, ben ik in eene soort van ijlhoof digheid de kamer uitgegaan en de trap opge- loopen, die gij mij straks gewezen hadt. Zoo ben ik daar boven weder in het boudoir gekomen, achter de deur waar de heeren u riepen. Dat gedruisch had echter opgehouden. Ik keek toen door het sleutelgat, maar er was geen enkele vrouw meer in de kamer. Wij waren weggezonden, zeide donna Cruz ter opheldering. Weet gij wel waarom Gonzaga zeide omdat, begon het heidin netje. Ah, zeide Aurora met eene rilling, was die man, die de meester van anderen scheen te zijn, dus Gonzaga Ja, dat was de prins van Gonzaga. Ik weet niet, wat hij tegen u gezegd heeft, hernam Aurora, maar ik ben zeker, dat hij eene onwaarheid heeft gezegd. Waarom denkt gij dat, zusje Omdat, als hij de waarheid gesproken had, gij mij niet zoudt komen halen. Wat is dan de waarheid Gij houdt mij in MOORD EN ZELFMOORD. Twee lijken, gevonden in een hooiberg in Limburg. In het plaatsje Velden hij Venlo zijn Dinsdagmorgen te half elf' in een hooiberg de lijken gevonden van een jongen en een meisje, beiden naar schatting 25 tot 30 jaar oud. In de na bijheid werd een revolver aangetrof fen. Men denkt aan moord en zelf moord. BOOR AUTO AANGEREDEN. Schoolhoofd zwaar gewond. Dinsdagmorgen omstreeks acht uur is op de gevaarlijke kruising bij sluis IV te Veghel een ongeluk ge beurd, waarbij de heer P. J. van dei- Linden, hoofd van de school te Sint Oedenrode, zwaar werd gewond. De heer Van der Linden, die een bood schap te Veghel had gedaan, keerde op de motorfiets naar zijn woning te St. Oedenrode terug. Ter hoogte van de kruising is hij door een vrachtauto uit Papendrecht aangereden. Het uitzicht is ter plaatse beperkt, tengevolge waarvan vrachtauto-be stuurder en motorrijder elkander niet tijdig hebben opgemerkt. Met een zware wond aan het achterhoofd en '11 beenbreuk is Van der Linden naar liet R.K. Ziekenhuis te Veghel vervoerd. Zijn toestand is zorgwekkend. Vier slagerswinkels gesloten. Uitvloeisel van de beschikking van 19 Augustus. Naar het Hbld. verneemt hebben vier slagerijen te Amsterdam, die 11a 19 Aug. geopend zijn, bevel gekregen de deuren te sluiten. De ondernemers krijgen eenige dagen tijd om orde op hun zaken te stellen. Aanvankelijk heeft men in slagers kringen de ministeriecle beschikking van 19 Aug. niet al te letterlijk opge vat. Hier en daar gingen, gelijk reeds eerder gemeld, winkels open zonder dat daartoe aanvragen waren gericht tot den Minister van Economische Za ken. Nadat de politie den menschen op de onjuistheid van deze handelwijze attent gemaakt had, hebben zij als nog - achteraf dus - aanvragen inge diend. Bovendien zijn naderhand nog een aantal aanvragen uit Amsterdam op regelmatige wijze binnengekomen, in totaal veertien. Hiervan zijn er dus vier afgewezen deze vier behooren alle tot de categorie, die aanvankelijk zonder vergunning waren geopend. Smokkelaar overleden aan wonden. Hij was bij achtervolging door een kogel getroffen. In liet midden der vorige week heb ben dt Belgische douane-ambtenaren bij de Nederl. grens een smokkel auto ontdekt, die in de richting van de Zeeuwsch-Vlaamsche grens wist spannmg. Na eenige oogenblikken zwijgens hernam Aurora Hebt gij gelet op die ruikers, die op tafel staan Ja, 't zijn heel mooie bouquetten. En heeft Gonzaga niet gezegd Als zij wei gert, zal zij vrij zijn 't Zijn nagenoeg zijne eigene woorden. Welnu, zeide Aurora hare hand op die van donna Cruz leggende, het was die Gonzaga, die het woord voerde, toen ik door het sleu telgat keek. De gasten luisterden sprakeloos en met bleeke gezichten naar zijne woorden. Ik legde mijn oor aan het sleutelgat en ik hoorde Op dit oogenblik vertoonde zich het vale gelaat van mijnheer Peyrolles aan de deur. Dames, men wacht op u, zeide hij. Ondertusschen duurde de wedstrijd in het drinken tusschen den bultenaar en Chaverny onvermoeid voort. Chaverny liet eindelijk het volle glas cham pagne uit de hand vallen en gleed onder de tafel, waarop de triomfeerende bultenaar het glas, dat opnieuw voor Chaverny ingeschon ken werd, ledigde, alsof het de eerste teug was, dien hij deed. Gij hadt hem aan mij overgeleverd, mon seigneur, zeide Esopus tegen Gonzaga, en daar ligt hij nu. Smoordronken riep Gonzaga uit, de wenk brauwen fronsende. Dat is te erg Wij heb ben hem juist noodig. Voor het huwelijk, monseigneur vroeg de bultenaar, zijn jabot afkloppende zooals de voorname heeren dat gewoon waren. Ja, voor het huwelijk bevestigde Gonzaga. (Wordt vervolgd). IN VIER BLADEN AD VERTEEREN VOOR EENMAAL BETALEN Wierlngermeerbode. Wieringer Courant. De Polderbode. zyper Courant. j ■11

Wieringer courant | 1937 | | pagina 1