ONS PATRONENHOEKJE. HERSTJAPON IN NIEUWE LIJN Meisjesblouses deze ziekte, althans in erge mate, voorko men. Ieder gezonde moeder is tegenover het kind, dat zij ter wereld heeft gébracht verplicht, het zelf te voeden. Zelfs, wan neer zij niet voldoende melk heeft voor de geheele voeding, zal zij moeten volstaan met deze, in de aanwezige geringe hoe veelheid toe te dienen, omdat het in het belang van het jonge leven is. Vreemde voorwerpen in kinderooren, hetzij men ze al dan niet ziet, mo'éten nim mer door een leek met pincet of haarspeld verwijderd worden, aangezien men de kans geloopt, dat zij noch dieper in de gehoor gang dringen. Het gevolg van deze proef nemingen kan zijn, dat men het oor be schadigt en pijnlijke ontstekingen ontstaan, zelfs bloedingen, indien men te ver gaat. Zoodra men bemerkt, dat het kind een vreemd voorwerp in oor of neus - heeft gestopt is medische hulp noodzakelijk. De arts zal door middel van inspuitingen het vreemde voorwerp trachten te verwijderen, terwijl het zelf probeeren hiervan de zaak slechts ingewikkelder maakt. Iedere moeder moet reeds van de vroeg ste jeugd af de nageltjes harer baby ver zorgen. Men voorkomt hierdoor, dat de leelijke en ongezonde gewoone van nagel bijten gevolgd wordt. Het krabben met minder schoone nageltjes kan bacillen on der de huid brengen, welke zich in het lichaam kunnen verspreiden. Men moet de teerenageltjes nimmer met scherpe voor werpen schoonmaken, doch steeds met een met watten omwikkelt manicure-staafje. De nageltjes moeten zeer regelmatig ge knipt en zeer kort gehouden worden, zoo dat ze niet boven de vingertopjes uitko men. MEISJESJURK. ruimte. De rechte pas is alleen aan de voor rijde, de rug is één pand Het kraagje kan van piqué gemaakt en in de halsopening geregen worden. De bestaande rok biedt voldoende ruimte om er eenigt plooien van te maken. Alhoewel het vermaken steeds eenig nadenken geeft, is het toch onge twijfeld wel de moeite waard, in aanmer king nemende het succes dat men behaalt BIJZETTAFELTJES. Bijzettafeltjes zijn onmisbaar, indien men bezoek heeft. Zeker wel handig zijn die, waarvan meerderen van verschillen de grootte in elkander geschoven kunnen worden. Ze nemen slechts zeer weinig HET BESTELLEN VAN PATRONEN Patronen van in deze rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen bij „Het Practisch Mo deblad" Postbus 36, Den Haag, Postreke ning 203203. De prijs dei patronen bedraagt, indien niet anders staat aangegeven, 0.58 Betaling steeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel „Herfstmode 1937" voor onze lezeressen Een nieuwe herfst doet zijn intrede en daarmede een nieuwe mede. In deze rubriek kunnen wij slechts in zeer beperkte mate onae aandacht aan het verschijnsel „mode" wijden. „Herfstmode 1937", een goed, dege lijk modeblad, dat speciaal aan de herfst mode is gewijd, ligt gereed om op uw ver zoek aan u toegezonden te worden. „Herfst mode 1937" bevat een groot aantal model len en biedt u de mogelijkheid een fraaie premie in uw bezit te krijgen. „Herfstmode 1937" wordt u onmiddellijk toegezonden, als u schrijft aan de Redactri ce Herfstmode, Postbus 36, Den Haag, onder bijsluiting van tien cents aan postzegels. Deze tien cents kunnen als gegireerd wor den op postrekening 62626 van den Mode- dienst te Den Haag. De Redactrice van Herfstmode ziet uw aanvrage gaarne tege moet. gevonden worden, die tegemoetkomend werkt. Moderniseeren is in de meeste ge vallen mogelijk en de oude herfstmantel, die nog volstrekt niet versleten is, kan nog heel goed een verjongingskuur ondergaan. Het bestaande model zal er ongeveer uit zien als links is aangegeven, doch aangezien de mode rokken en mantels van tweeërlei materiaal aangeeft, kan men het bestaan de model bij japonnen dragen, zoodat een modern ensemble bestaat. Van de lengt* wordt een deel afgeknipt, zoodat de manie VAN OUD NIEUW MAKEN. De mode wijzigt zich telkenmale en het aanschaffen van nieuwe kleeren kan hier mede geen gelijken tred houden. Aangezien mëQ toclj gaarne naar de eischen, die de Êgode stelt gekleed gaat, moet hier een weg MANTW- De arls raadt... Vele kinderen, die op kunstmatige wijze gevoed worden krijgen ractitus. Borstkin deren komen er echter niet geheel van vrij, indien zy niet genoeg in de buitenlucht komen. Men ziet, dat moedermelk en veel frissche lucht belangrijke factoren zijn. die BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN, üp te zenden aan „Het Practisch Mode- olad". Postbus 36, Den Haag, giro 203203. NAAM: STRAAT: Ongetwijfeld hebben vele dames op de zomeruitverkoopen coupons of voordeelige lappen stof kunnen koopen voor herfst- japonnetjes. De gelegenheid hiertoe is ge durende een maand lang geboden en be halve de bedrukte zomer weefsels, die een volgend seizoen weer door andere motie ven worden vervangen, zijn er volop wol len stoffen geweest in alle mogelijke tin ten. Men kan dan reeds beginnen met hei maken van nieuwe japonnen, zoodra de eischen, die de herfstmode stelt, bekend zijn. Wij geven thans modellen, die men tot het a.s. voorjaar zal kunnen dragen en die men zelfs op kille zomerdagen niet gaarne zal ontberen. Kortom zij passen zich aan de eischen van ieder seizoen aan en kun nen desgewenscht 's winters met een flu- weelen vest of bolero gedragen worden. Wat de coupe betreft, deze is deels spor tief, deels gekleed en de mode-ontwerpers achten het zich tot taak gesteld om met kleine garneeringen veel te bereiken. De schouderlijn is verschillend, nu eens bree- der door de ruimte der bovenmouwen, dan weer op normaio breedte gesteld. Nage noeg alle modellen zijn aangesloten, waar door een slank werk en de silhouette wordt verkregen Wat de mouwen betreft worden de ondermouwen meestal aansluitend ge dragen, vele modellen reiken echter slechts tot over den elleboog. De mode schrijft bij deze driekwart lange mouwen het dragen van tamelijk bieede armbanden voor, die aanvullend werken. De lijn der rokken is tot op kniehoogte glad, vandaar af worden zij wijder door ingezette of opgestikte plooien, soms ziet men een klokkende lijn, die echter niet overdreven mag worden. Mooie herfsttinten treft men aan bij de r.ieuwste weefsels, die een rijke keuze bie den. terwijl niet zelden een wollen japon met dezelfde stol doch in afstekende tint wordt gegarneerd. Blouses blijven zich, we zouden haast zeggen vanzelfsprekend handhaven, want de mode schrijft rokken en mantels van verschillend materiaal voor. Er valt een tendenz waai te nemen om in verschillend opzicht terug te keeren naar de mode, die omstreeks 1900 ais mo dern gold. We behoeven hier zeker niet aan toe te voegen, dat de coupe zich evenwel zal aanpassen aan den smaak der heden- daagsche vrouw De blouse, die op onze afb'; te zien is levert hiervan het bewys en heeft om de pas een garneering van ge- bouillonneerde rand. De rok met diepe, deels opgestikte plooien heeft een cein tuur van hetzelfde materiaal, die breed is aan de voorzijde Gekleurde handschoenen worden bij de najaarsmantels gedragen, zij het dan ook in meer stemmige tinten, dan wij dezen zomer zagen. Als garneeringen worden applicaties van fluweel gewerkt op de kappen of van hetzelfde weefsel in don kerder toon. Stiksels, tressen en passementswerk, lint en bandfluweel zullen veelal de garneering van een japon uitmaken Zij bieden vele mogelijkheden er kunnen een persoonlijk iets aanbrengen. De meeste herfslstoffen zijn effen, heb ben echter wei ruit- en streepdessins en in geweven motieven in dezelfde kleur van zyde. Ruige stoffen, j a. Angora zijn nog steeds modern, terwijl men verder bouclé, wollen cloqué, diagonale weefsels en crêpe-achtige stoffen aantreft. Combinaties van weefsels van kunstzijde en kunstwol geven eveneens buitengewoon mooi materiaal. De samenstelling van groen en bruin blijft bestaan, alhoewel deze laatste kleur niet zóó op den voorgrond treedt als voorheen. Blauw in verschillende nuanceqrirgen handhaaft zich evenals rood. De modellen, die hier weergegeven zijn van links te beginnen, geven allereerst een eenvoudige, japon van wijnroode wollen stof aan het hoogsluitende kraag, voorzien van zakjes en stiksels. Het model er naast is van gemeleerde stol en bestaat uit ver schillende smalle baantjes, die zich naar den zoom toe iets verbroeden In het mid den een opgestikte, aeels uitspringende plooi. V-vormige halsuitsnijding, waarin een gekleurde shawl gedragen wordt. De meest linksehe japen der beide ande ren geeft een aardige lijn aan pas en rok er wijl de smalle kraag in bescheiden jntvorm is en men in de opening desver- .riezende nog een shawltje kan dragen. De gestreepte japon is eveneens zeer vlot en heeft een zijden piqué vest dat met knoop jes en lus even op zy sluit. Bijzondere aan dacht vraagt de zeer geslaagde verwerking der streep. De rok heeft nog een extra in gezet klokje midden voor. Wenken Roode wijnvlekken verwijdert men uit het tafelgoed, indien men er een scho teltje met melk onder plaatst, daarna ge durende den nacht laten besmeeren met zachte smeerzeep, in laten trekken en uitwasschen. Waterstof superoxyde doet wijn- en vruchtenvlekken verbleeken. Wollen stoffen, die gesleten zijn wor den doorgestopt met een draad van het zelfde weefsel. Vele blouses zijn inderdaad zóó gekleed, ondanks het ieer een voudige materiaal waaruit zij be staan, dat ze op warme dagen in de plaats der mantels treden. Vooral is dit het geval met die modellen, welke een aangezette schoot hebben. De laatste zijn voor eenvoudige blouses slechts zeer weinig klokken en worden meestal apart aangezet, omdat de blouse dan een mooiere, aanslui tende lijn krijgt. Cretonne, ka toen en katoenen cloqué in bon' bedrukte bloemen of andere mo tieven passen zich aan bij dt jeugd, De linker blouse heeft een garneering van smalle opgestikt* biezen, die aan het voorpand er op de mouwen zijn aangebracht Deze laatste hebben een biesje in puntvorm, terwijl hetzelfde mo teriaal als smalle band onderaar de mouwen is gezet. Smal omlig gend kraagje en sluiting mei knoopen in de kleur der garnee ring. Voorpanden en schootje zijn even van den kant af nogmaals doorgestikt. Model no. 2 (rechts) is van het zelfde materiaal en heeft een paar scherp gepunte re vers, terwijl aardige vierkante, hartvormige of bloemenknoopon als sluiting worden aangebracht Kleine overslagjes vervangen zakjes en onderbreken de lijn. Wijde pofmouwen (ingewer!; iet gaas I om ze meer te doen uitstaan), die afge- 1 werkt zijn met een manchet. geschikt voor meer gezette dames, die bij de keuze harer kleeding en modellen meer moeten overleggen, dan zij, die slanke figuren hebben. De tweebaansrok wordt wijder vanaf kniehoogte. Deze japon is er bijzonder op bere kend, meer gezette figuren slank te ma ken. Dit wordt vooral bereikt door de naar onder wijder toeloopender rok. Patronen verkrijgbaar in de groote maten. WOLLEN JAPON. Succespatroon VKK 2052. Prijs 0.35. De modelijn is zeer eenvoudig en het eenige gedeelte dat er niet op wordt aan gebracht bestaat uit een passende gar neering in den vorm van een garnituur of decoratieve knoopen. Ceintuur van wildleer. Ons model geeft moderne pofmouwen aan, die naar de pols toe .aansluiten en een verbreede schouderlijn bevorderen, die de heupen smaller doet uitkomen. Het kraagje kan van waschbaar mate riaal gemaakt worden, terwijl men er als variatie een aardig gekleurd sjaaltje of das bij kan dragen. In het laatste geval worden de uiteinden onder de puntige «verslag doorgehaald. Patronen in de maten 40 tot en met 46. anders overal barstjes krijgt. Allerlei aardige dessins ziet men In kleuren opeen witte ondergrond o.a. kleine en groote moezen, bloemen motieven e.a. Papieren vingerdoekjes met ongeveer dezelfde motieven kan men hierbij koo pen of anders van katoen maken en op de zelfde wijze versieren als het tafelkleed aangeeft b.v. alleen in één der hoeken. PLAATS: Patroon NoMaat Hierbij Ingesloten aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van .Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen gelieve u 10 cent extra in te slui ten. (Postzegels liefst van 1 yit 3, 5, 10 of YHYt cent, doch niet van 6 cent). Moeders oude donkerblauwe wollen ja pon hangt reeds eenigen tyd in de kast, om dat het weinig modern meer is en tevens onder de armen dun wordt. Moderniseeren gaat niet zoo gemakkelijk doch wel is het mogelijk om er een vlotte meisjesjurk van te maken In het bovendeel komen zoo mogelijk eenige plooien, en mocht de stof onvoldoende blyken dan maakt men aan beide zijder van de plooi een weinig driekwart lang blijft en hoog gesloten wordt. De kraag is even opstaand en de I omtrek wordt evenals de voorzijde met een I cand-imitatie bont afgewerkt. JAPON VOOR GEZETTE FIGUREN. VKK 1796. Prijs per patroon 0.3U -f 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Deze eenvoudige japon is gedacht van effen wollen stof met een revers en vestje van kunstzijde of crêpe satin. In het vestje worden enkele groepen smalle nervures aangebracht, terwijl de lange smalle kraag, die achter hoogtegen den hals komt, een afkleedenae lijn geeft. Aansluitende mouwen zijn het meest plaats in, hetgeen vooral in kleine kamers van groot belang is, Ais versiering worden ronde of vierkante kleedjes gebruikt, die eventueel met een glazen plaats afgedekt worden. Men voorkomt hierdoor tevens her haaldelijk wasschen der kleedjes, wanneer er b.v. koffie of thee gemorst wordt. KLEEDEN VAN ZEILDOEK. De laatste jaren is de huisvrouw er steeds op uit om allerlei practische denk beelden in hare woning toe te passen en hieronder behoqren i.a. ontbijtkleeden van dun zeiloek. Vooral in de zomermaanden, wanneer men zoo mogelijk in den tuin of op het balcon ontbijt en koffie drinkt, zijn dergelijke zeildoekkleeden zeer doelmatig. Na het gebruik wordt het tafelkleed steeds op een houten rol gerold, aangezien men I

Wieringer courant | 1937 | | pagina 4