AANBESTEDING. CERESAN SPORT. TANDHEELKUNDIGE - INRICHTING DENTOFORM Goort de Boor Waardpoldor ORIGINEELE TARWE - SOORTEN. H. H. LANDBOUWERS ONDERLINGE BRANDWAARBORG MIJ. WIERINGERMEER. A. C. VAN OEVEREN PARLEVLIET - DE HAUKES. organisaties in het levensmiddelenbe- drijf de spoedig in te dienen aanvra gen van toepassing van de Vestigings wet vergezeld doen gaan van een ver zoek tot directe invoering van sper tijd voor kruidenierszaken. Wat den kapitaaleisch betreft voor nieuw op te richten zaken, verneemt het blad, dat de regeering genoegen neemt met een bedrag van 26 maal de kosten van het wekelijks noodzakelijk levenson derhoud bedraagt, vermeerderd met een bedrag voor winkel-inrichting. De financieele normen zullen naar de lig ging en grootte der gemeenten dien tengevolge varieeren van f 2900 tot f 7000. EUWE WINT VIJFDE PARTIJ. Na 40 zetten gaf Aljechin ver deren tegenstand op. Donderdag is in den Haagschen Die rentuin de vijfde Partij gespeeld tus- schen dr. Euwe en dr. Aljechin om het wereldkampioenschap. Euwe speelde met Wit zeer sterk en won na 40 zetten. Hij gaf zijn 41en zet niet af maar vertelde dien aan Al- jechip, die daarop het nuttelooze van verder spelen inzag IJSSELMEERVISSCHERS. De directeur van den Rijksdienst ter uitvoering van de Zuiderzee-steunwet deelt mede, dat met ingang van 17 Oc- tober a.s. de toeslag voor geheel vol waardige IJsselmeervisscher,. die dit bedrijf vrijwel uitsluitend uitoefenen (a), zoowel als voor alle IJsselmeer- visschers die tevens de binnenvissche rij uitoefenen, verhoogd wordt van 30 pCt., resp. 25 pCt. tot 50 pCt. van den grondslag en voor de niet geheel vol waardige IJsselmeervisscliers die dit bedrijf vrijwel uitsluitend uitoefe nen, inclusief hoekwantvisschers, niet geheel volwaardig (b), verhoogd wordt van 50 pCt. tot 75 pCt. van den grondslag. De maximum bijzondere toeslag voor IJsselmeer-Waddenzeevisschers, niet te Wieringen woonachtig, wordt met ingang van 17 Oct. a.s. verhoogd van 30 tot 50 pCt. van den grondslag. Li' Door bekroonde stier aangevallen. De heer H. Hoving zou dezer dagen aan den Hordijk te IJsselmonde zijn stier, die vele malen bekroond is, voor het laatst met alle behaalde be kroningen laten fotografeeren, waar na het dier op het openbaar slacht huis te Rotterdam zou worden afge maakt. Plotseling viel de stier toen /hij ach ter den heer Hoving liep, den eige naar aan en nam hem op de horens.-^ Er was echter voldoende personeel ter plaatse om den heer H. uit zijn benarde positie te onzetten. Hij kreeg slechts enkele schaafwonden. Het dier werd direct afgemaakt. BUITENLANDSCH NIEUWS. Roosevelt, Chamberlain en de Paus. Een opmerkelijk artikel in de „Osser vatore Romano", het officieele orgaan van den Pausy brengt steun aan de woorden van president Roosevelt en den minister-president Chamberlain, gericht tegen de landen, die oorlogs gevaar veroorzaken. De schrijver van dit artikel zegt, dat de woorden der leiders van de beide machtigste volken ter wereld klinken als zinsneden van pauselijke encyclie ken en zeer verwant zijn aan den op roep tot vrede van Benedictus XV ge durende den wereldoorlog. Het is be moedigend te kunnen waarnemen, dat kracht en het besef van kracht nietoveral vervreemd zijn van deugd en het gevoel voor de Europeesche be schaving, aldus de „Osservatore". Mac chiavelli. zou zich verbazen, indien hij moderne regeerders kon hooren pro- testeeren tegen degenen, die zijn be ginselen in toepassing brengen. Het artikel is bijzonder belangwek kend voor Italiaansche lezers, die we ten, dat Mussolini een groote bewon deraar van Macchiavelli is. GEMEENTE WIERINGEN. HUISELIJKE ZIEKENVERPLEGING. Deze week maakte zuster Schouten een be gin met de cursus voor huiselijke ziekenver pleging, die kosteloos wordt gegeven door Het Witte Kruis. In de eerste les werd de zieken kamer besproken, waarvan de 6 onderdeelen betroffen de ligging, de ventilatie, de verwar ming, verlichting, inrichting en schoonhou ding. Elk punt bleek hoogst belangrijk en was een leerzame beschrijving van het meest ge- wenschte. 1. 't Best is een tuinkamer op Z.O., waar de zon door het open raam naar binnen komt. Als zonlicht door glas gaat verliest het van zijn waarde. Het doodt bacillen en maakt het onreine zichtbaar. Is beschutting tegen de zon noodig, dan aan de buitenkant van het raam door jalousieën of stores. De patiënt mag niet gehinderd worden door kooklucht of lawaai van aangrenzende keuken of door W.C.-spoeling. 2. Gezorgd moet worden voor zuivere lucht. Het uitgeademde is schadelijk, de reuk van wonden en transspiratie hinderlijk. Een tuimelraam is te verkiezen, een tochtscherm kan temperen. 3. Bij verwarming te waken tegen stof, rook en lawaai. Geen petroleumkachel te ge bruiken, daar deze de zuurstof aan de lucht onttrekt. Electrische en centrale verwarming zijn droog, eischen waterbakjes. Bij een gas kachel te zorgen voor afvoerbuis en te wa ken tegen gevaren. Een vulkachel is goed. 4. Het daglicht laat men van links komen. Niet er tegen in laten kijken, 's Avonds elec- trisch licht met omhullende kap of ballon. Petroleumlamp heeft hetzelfde bezwaar als een petroleumkachel. 5. De inrichting moet gezellig zijn. Behalve het ledikant is het meubilair een nachtkastje of tafeltje bij het bed, groote tafel met een paar stoelen, een uurwerk om alles op tijd te krijgen. Waschbare gordijnen en afneembare wanden. Geschilderde meubelen zijn nat af neembaar. Geen trijp of stoffen bekleeding. Op de vloer linoleum, al of niet met klein kar pet en kleedjes die geregeld geklopt worden. Een vast kleed is ongeschikt. Ook geen mat ten. Een los stuk linoleum kan voor en onder het ledikant liggen. Bloemen moeten 's nachts verwijderd worden, daar zij dan zuurstof ne men. 6. Het schoonhouden der ziekenkamers moet rustig en snel plaats vinden. Desnoods kan een stofzuiger gebruikt worden. De cursisten hadden ook gelegenheid om vragen te stellen, waarvan gebruik gemaakt werd. A.s. Woensdag halfvijf in de kamer der Hervormde kerk wordt de cursus voortgezet. Misschien komen er nog enkelen bij, al of niet van degenen die zich verleden jaar op gaven. DE FEESTAVOND VAN DE KLEUTERSCHOOL TE H.-HOEF. Woensdagavond hield de Kleuterschoolver- eeniging te H.-hoef haar j aarlij ksche feest avond in Cinema de Haan. Waarschijnlijk doordat te weinig bekendheid aan dezen avond was gegeven was de opkomst niet bij zonder groot, hetgeen eigenlijk jammer was, daar het tooneelstuk, dat men dit jaar op het programma had geplaatst van een zeer goed gehalte was. Te ongeveer acht uur heet de heer L. Noorden den aanwezigen van harte welkom en doet mededeeling van de omstan digheid, dat een tweetal heeren zich op het laatste nippertje hadden teruggetrokken, waardoor plotseling een minder prettige situ atie werd geschapen. Toevalligerwijze was men evenwel in staat de hulp in te roepen van twee tooneellisten uit 't Zand, welke de ze rollen reeds kenden en zoo geschiedde het, dat tusschen de bekende nu eens andere ge zichten werden gezien. En waar de „terug trekkers" uitstekende tooneelkrachten waren (J. J. Bosker en J. Bosker Ozn.) viel het uit- teraard niet mede hen te vervangen, te meer, daar men nog niet direct op elkander afge steld was. Dit was in het eerste bedrijf even te constateeren, doch al spoedig toonden de heeren J. Weij en H. Kooy wat zij konden en was het contact er. Wij willen ons niet uitla ten over een vergelijking tusschen de oor spronkelijke vertolkers en hun vervangers. Geapprecieerd moet worden dat zij direct klaar stonden naar Wieringen te komen en dat zij gedaan hebben wat mogelijk was om „de Privé-Verpleegster" tot een goed einde te brengen. Critieken leveren is tegenover dilettanten niet altijd fair de een zal het waardeeren, de ander acht zich min of meer beleedigd doch wij kunnen niet nalaten enkele spelers met name te noemen de volledigheid gebiedt zulks. „De Privé-Verpleegster", een blijspel door Den Hartog is één van dat genre stukken, waarvan de helft van het publicum zal zeg gen wat mooi, terwijl de andere helft zal zeggen dat er niets aan was. Dit is veelal zoo gesteld met blijspelen. De eene mensch heeft nu eenmaal meer zin voor fijne humor, dan den ander. Om echter bij het stuk te blijven. De hoofdrol was in handen van Mevr. Wilms- Mostert. Commentaar hierop is geheel over bodig. Wat zij gegeven heeft was beschaafde tooneelkunst van het eerste plan en daarvoor is een compliment op zijn plaats. Direct in een adem moeten wij noemen Mevr. Van Rijn Pool, welke haar capaciteiten weer eens liet blijken in een dubbelrol, n.1. als pensionhoud ster en later als keukenmeisje. Mevr. Evers- Koorn was een zeer aannemelijke tante, ter wijl de heer Noorden een goed gespeelde dok ter presenteerde. De gasten voldeden uitste kend, hoewel o.i. de rol van John Burden (oud-scheepskapitein) van dien aard was, dat er wel wat anders van gemaakt had kunnen worden. Trouwens deze rol was zeer moeilijk, daar John Burden een buitengewoon cynisch mensch was. Francis Darley had evenwel een dankbare vertolker ih den heer H. Kooy. De heer S. de Jong als altijd de beminnelijk heid zelve, schetste geen onverdienstelijke boemelaar, terwijl de heer Heijblok een accu raat en kantoortype-» achtig boekhouder bleek te zijn. Zooals meestal in dergelijke stukken ont brak ook hier de huisknecht niet. Een rol oo- genschijnlijk eenvoudig doch in werkelijkheid eene, welke met volkomen beheersching moet worden gespeeld. S. Duijnker was hier de right man in the right place. En tot het al lerlaatst bewaarden wij de jongste van de Bühne, n.1. Mieke Kort. Op keurige wijze heeft zij de tuinmansjongen tot een gamin gebombardeerd, welke de harten van het pu bliek veroverde. Alles bij elkander dus een mooie tooneelavond. Een gezellig bal besloot deze •erste avond. Zondag a.s. dezelfde opvoering bij S. Half- weeg (Concordia.) Zie adv. in dit nummer. Politie. Verl. een Vulpenhouder, merk Hoover en een rijwielplaatje. Aan komen loopen een bruin hondje. Inl. bij den Gem.-Bode. Mooie avond in zicht. Voor de leden van de Bond van Boerinnen e.a. Pl.- Vrouwen staa<t weer een mooie avond te wachten. Op Donderdag 21 Octo- ber wordt in Cinema de Haan een voordracht-avond gehouden door Mevr. Joh. v.d. Veen-Wilson uit Alk maar. Dat deze avond veel goeds be looft, behoeft geen betoog, daar de naam Wilson ook op Wieringen een bekende klank heeft. Toegang niet-ledeji 25 cent. Spionnage Door inlichtingen ver strekt aan de Amstordamsche Politie werd plotseling Donderdag j.1. huis zoeking gedaan bij één onzer plaats- genooten. Men zou namelijk dezen be schuldigd hebben van spionnage bij de verdedigingswerken te Den Oever (Afsluitdijk.) Wij hopen dat de ge uite beschuldigingen op fantasie berus ten. De Politie heeft een serieus onder zoek ingesteld, doch er is niets gevon den, dat het vermoeden zou rechtvaar digen, dat hier een strafbaar feit be gaan zoude zijn. Er werd verder naar wij vernemen niets geen bezwarend materiaal ont dekt, zoodat naar alle waarschijn lijkheid de beschuldigingen onwaar zijn. En juist om deze redenen achten wij het beter op deze plaats geen na men te noemen. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 17 OCTOBER. NED. HERV. GEM. Oosterland v.m. 10 uur Ds. van Beek. Westerland 's avonds 7'A uur Ds. Van Beek. Zondag Zondagschool Westerland v.m. 11 uur. 20 Oct. 8 uur Herv. Zusterkring te Oosterland. 20 Oct. 3 uur Lering w- Meisjes te H.-hoef. 21 Oct. 3 uur Lering voCifMeisjes te Oosterland 23 Oct. 7Vs uur uur Lering voor Jongens te H.-hoef. 24 Oct. 3 uur Lering voor Jongens te O.-land. DOOPSGEZ. GEM: H.-hoef v.m. 10 uur Ds. de Wilde. EVANGELISATIE H.-hoef v.m. 10 uur de heer O. Deen. Den Oever nam. 4.30 uur de heer O. Deen. GEREF. KERK H.-hoef vm. 10 uur Leesdienst. H.-hoef nam. 2l/s uur Cand. J. v. Eerden. Den Oever vm. 10 uur Cand. J. v. Eerden. Den Oever nam. 3 uur Leesdienst. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. 3e KLASSSE A. Volewijckers wien het dit keer niet erg mee zit krijgt deze Zondag gelegenheid om weer een beetje bij te komen, het gaat n.1. op be zoek bij Assendelft. A.P.G.S. dat de laatste twee wedstrijden wist te winnen zal het in Alkmaar tegen de Boys lang niet gemakkelijk hebben, de punten zullen er wel voor de thuisclub zijn. Purmersteijn, dat Texel aan de eerste twee puntjes hielp, zal dit in eigen huis wel niet doen tegen Succes. Zaandijk, dat ook een beetje op achter is geraakt zal Texel wel met leege handen terug sturen. Van de wedstrijd Helder-Hollandia is niet veel te voorspellen daar beide elftallen nogal oneven wichtig zijn. De uitslag zal wel met gelijke cijfers geschreven worden. 4e KLASSE A. De Semi-plaatselijke wedstrijd B.K.C. Wieringerwaard belooft voor de Polder een spannende strijd. Wieringerwaard, de jongste in deze af deeling is nog ongeslagen, terwijl B.K.C. na een slechtbegin j.1. Zondag keurig werk verrichtte door van Schagen te winnen. Wieringerwaard speelt een nogal vinnige partij en het is de vraag of B.K.C. met z'n verschillende lichte spelers het wel zullen bolwerken. Andijk ontvangt N. Niedorp dat z'n eerste puntjes wel binnen zal halen. Wa tervogels laat Strandvogels er in vliegen doch behoudt toch beide punten. Alkmaar wint thuis van D.T.S., terwijl .gchagen dat naar Medemblik gaat wél geen beste reis zal ma ken. SUCCES NIEUWS. Het le elftal trekt deze Zondag naar Pur mersteijn. De club die ondanks haar goede spel nog niet veel punten binnenhaalde, zal het de onzen wel danig lastig maken, zoodat het ons mee zal vallen als de punten mee naar huis genomen worden. Purmersteijn dat niet van de zwaarste is als Alkm. Boys heeft kans gezien Hollandia met 10 op eigen ter rein te verslaan, zoodat Succes het vuur van j.1. Zondag wel noodig zal hebben om een be^ hoorlijk resultaat te behalen. Vorig seizoen werd beide keeren door Suc ces van Purmersteijn verloren. Succes n speelt wederom thuis, dit keer te gen de Held. Boys, dat een punt minder heeft als Succs. Het zal Succes dan ook wel niet toegestaan worden het zelfde spel te spelen van vorige Zondag na de rust, tenzij met een nederlaag genoegen wordt genomen. Het zal Zondag wel weer een spannende wedstrijd worden van 2 gelijkwaardige clubs. De aan vang is 2 uur. Scheidsrechter is de bekende heer H. W. Freeke. Succes 3 speelt in de morgenuren, 10 uur, een wedstrijd tegen H.R.C. 7 en om niet te veel op achter te raken dient er dit keer ge wonnen te worden. De adspiranten hebben een vrije Zondag. De stand in 1 D is gesp. gew. gel. verl. v.—t. pt. Oudesluis 4 3 1 0 95 7 Schoorl 4 3 0 1 13—7 6 Succes 2 4 2 1 1 11—8 5 Atlas 4 2 11 10—6 5 H. R. C. 4 4 2 1 1 11—8 5 Petten 4 12 1 7—7 4 Held. Boys 4 2 0 2 12-12 4 Helder 3 4 0 3 1 12-15 3 H. R. C. 5 4 0 1 3 7-19 1 Zeemacht 4 0 0 0 12-15 0 GEMEENTE ZIJPE. Burgerlijke Stand Gem. Zijpe. Van 8 t.m. 14 October 1937. Geboren Maria Catharina, doch ter van Johannes Robertus Deutekom en Johanna Elizabeth Strooper. Ondertrouwd Freek de Jong, 32 jr. veehouder te Zaandam en Adriaanije Johanna van Buren. Getrouwd Machiel Dingenis Ver burg, 33 jr. controleur landbouw-cri- siswet te Nijmegen en Geertruida Ma ria Jonker te Zijpe Pieter Scliaat- senberg, 21 jr., landarbeider en Neeltje Rens, 19 jr., beiden te Zijpe. Overleden Adelaidis Philomena van Putten, 71 jr., echtgen van Isido- dorus Tlieophilus Willems, eerder we duwe van Petrus Ludovicus Renders; Dieuwertje Keetman, 38 jr., echtgeoote van Jan Silver. MARKTBERICHTEN. Stichting Heldersche Eierveiling. Noteering van 14 October 1937. Aan gevoerd 10406 Kipeieren. Eendeieren 448 stuks. Prijs 52-54 Kg. 380 a 440 55-57 Kg. 480 a 500 58-60 Kg. 500 a 540 61-63 Kg. 500 a 550 6 4-70 Kg .540 a 600 Kleine eieren 300 a 400 Eend eieren 290 a 340. Ailes per 100 stuks. 18 Ocober 1932 - 18 October 1937. Jubileum Dorpscommissie. Geen feestelijke herdenking. Maandag 18 October a.s. is het vijf jaar geleden, dat de eerste vergade ring werd gehouden van de Dorps- comm. wat in die dagen beschouwd werd als de semie gemeenteraad van de W ..eri ngei meer. Velen van de „oude garde" in den Polder zullen zich nog goed de dag kun nen herinneren, met hoeveel vreugde de instelling van deze commissie in den Polder werd begroet, daar dit een eerste phase van medezeggenschap beteekende in de Polderlijkex zaken. Wij kunnen ons in den Polder nog niet bezig houden met jubileums van meer dan vijf jaar, een 25-jarige eclit- vereeniging behoort nog tot de groote zeldzaamheden. Het is daarom dat we ons met onverdroten ijver werpen op jubillea's van vijf jaar, een tijdsbepa ling waarmede we, voorloopig nog al leen tevreden moeten zijn. Het behoort tot de goede gewoonten om bij jubileums, woorden van dank en waardeering te spreken, bloemen en cadeaux aan te bieden, waarbij dan Vevens nog hooggestemde artikelen verschijnen in de couranten. Bescheiden jubilarissen plegen zich van alle feestvertoon te onttrekken, meestal leest men dan, dat zij voor eenige dagen de wijk naar het buiten land hebben genomen en hoogstens verschijnt er een foto van de betrok kene in de courant. Wij hebben moeten ervaren, dat onze Dorps-commissie ook een groote bescheidenheid in zich heeft. Bij onze pogingen om een mooie groeps-foto te publiceeren zijn wij ge strand op de onverzettelijkheid van de commissie in zijn geheel. Een inter vieuw wilde men ons evenmin toe staan. Toen wij de commissie er op wezen dat zich reeds een comité uit alle la gen der bevolking had gevormd ten einde dit heugelijke feit op eenigszins feestelijke wijze te herdenken, werd ons vooral verzocht dit de kop in te drukken. Men wenscht zich aan ieder eerbetoon te onttrekken. Op zich zelf is bescheidenheid een loffelijke karaktertrek, doch wij vin den dit van een publiekelijk lichaam als onze Dorpscommissie, toch wel wat te ver door gedreven. Doch wij zullen met de wensch, van geen feestelijk vertoon bij dit jubi leum, rekening moete(n houden. Wij.zullen daarom geen uitvoerig resumé geven van het vele werk wat in het belang van de Wieringermeer sche gemeenschap door deze commis sie is verricht. Bovendien kan het de Polderbewo ners genoegzaam bekend zijn, hoeveel malen deze commissie in die vijf jaren bijeen is geroepen. De talrijke adviezen die gevraagd zijn aan deze commissie en waarvan al le tot ons aller heil steeds zijn opge volgd. Het zou werkelijk een boek van be langrijke omvang worden indien het verslag van deze eerste semie bestuurs periode weïd gepubliceerd. Maar ook dit zal helaas niet geschie wen. Bij een zijdelingsche informatie is ons echter nog gebleken, dat het afwijzen van elk feestbetoon niet al leen bescheidenheid is, hoewel het hoofdmotief, doch men is eenigszins in zijn wiek geschoten, dat per 1 Janu ari a.s. de Dorpscommissie eigenlijk aan den dijk wordt gezet door de in stelling van het Openbaar lichaam. De aankondiging van dit buiten-Pol dersch verblijvend bestuur-lichaam heeft ernstige ontstemming verwekt bij de Dorpscommissie. Zulk een ont stemming, dat indien men nog eenige feestelijkheid had kunnen toestaan bij het a.s. jubileum, de1 gedachte aan heitgeen 1 Januari te wachten staat, alle feestvreugde zou bederven. Dit werd ons echter maar zijdelings medegedeeld, 'dus gelieve men niet als een uitspraak van de Dorps-comm. te interpreteeren. Met dit al kunnen wij niet nalaten onze felicitaties aan te bieden, wij zou den zeer gaarne medegewerkt hebben tot een luisterlijke herdenking van dit unieke jubileum. Wij moeten echter de wensch van de commissie respec teeren. Wij adviseeren dus a.s. Maandag geen bloemen, geen cadeaux niet vlaggen, geen fanfares. De Dorps commissie wenscht stilte Laten we die niet verbreken. SPREEKUREN TE HOORN Lunchroom De Sierkan' Veemarkt 18 DINSDAGS van 91 uur. VRIJDAGS van 912 uur. Heele gebitten, alles inbegrepen I 30, met garantie. Vullingen f 2. Zaadteelt Zaadhandel KOLHORN Telefoon 5 le nabouw onder N.A.K. plombe. WILHELMINA- en JULIANA a f 13.50 per 100, franco thuis. Heeft ook le NAB. CARSTEN N.A.K. geplombeerd. Vertegenwoordiging Zaadteelt Gebr. Sluis, voor Wieringermeer. B. G. ZANDSTRA, architcet Wieringen Wieringermeer, zal namens den Heer P. F. HAMSTRA aanbesteden HET BOUWEN VAN EEN PAKHUIS MET BIJBEHOO- RENDE RUIMTEN TE WIERINGERWERF. Bestek en teekening zijn te verkrijgen bij den architect, bureau Klieftstraat te Hippoly- tushoef, tegen de somma van 5 gulden, van svelk bedrag na inschrijving de helft tegen inlevering van bestek en teekening, zal wor den gerestitueerd. De aanbesteding zal VRIJDAG 22 OCTOBER precies 12 uur in hotel DE HAAN te Hippoly- tushoef plaats vinden. Inlichtingen worden verstrekt alleen op Woensdag 20 October tusschen 2 en 5 uur ten bureele van den architect. zit U in moeilijkheden met uw Trekker of Landbouwmachines Bij ons is aanwezig een MONTEUR, Rijks Gedipl. Hoefsmid, waar door alle réparatie's vakkundig worden uit gevoerd. Hebt u een Auto-trekker noodig Vraagt eerst bij ons de prijzen. Weet U wel dat als U landbouwmachines bij ons koopt, dat U voordeeliger uit bent dan van buiten, daar wij altijd klaar staan, ook als het moet des nachts en voor tijdver lies geen monteur noodig hebben van elders. Levering van alle modellen Haard- en Keu kenkachels. Plaatsing zonder prijsverhooging. Voorradig Rijwielen, Huishoudelijke artike len, Ijzerwaren. Wij leveren alle machines en gereedschappen tegen scherp concurreerende prijzen. K. v.d. GEEST, Elect. Sm. Middenmeer DE EERSTE FRIESCHE ONDERL. LANDB. PAARDEN VERZ. MIJ. TE HEERENVEEN. OPGERICHT 1905. RESERVE f 30.000. VERZEKERT UW PAARDEN, OOK VEULEN MERRIES, voor ongeveer 1 PREMIE en geen andere kosten dan eenmaal hoogstens f 1.75 inschrijfgeld. Gunstige voorwaarden. Uitbetaling verliezen binnen drie dagen. Agenten J. ZEEMAN en G. KOS, Schagen. HEEFT U VEE NOODIG OF TE VERKOOPEN Wendt U dan tot H. VAN HOORN, Wieringerwaard. Telefoon 9. Commissionair in gebruiks- en stamboekvee. LAGE PREMIE. SOLIDE HERVERZEKERING. COULANTE AFWIKKELING VAN ZAKEN. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door den Boekhouder R J Brugstraat RIDDER Middenmeer. Eerste Wieringermeersche Electrische Timmer- en Wagenmakersbedrijf MIDDENMEER TEL. 5 levert U al het noodige TIMMER- EN WAGENWERK, tegen scherp concurreerende prijzen zooalsBOERENWAGENS, DRIE- WIELSKARREN, KRUIWAGENS, LADDERS, enz. enz. enz. Levert uiterst billijkEiken- en Grenen Spoorbiels, Dam- en Hakpalen, Betonnen buizen, Carbolineum, Teer enz. Reeds een groot aantal landbouwwagens geleverd in de Wieringermeer tot groote tevredenheid van de gebruikers. het beste ontsmettingsmiddel voor uw zaaizaad. Verkrijgbaar b.d. alleenvertegenwoordiger

Wieringer courant | 1937 | | pagina 2