ONS PATRONENHOEKJE. AFKLEEDENDE MODELLEN HET BESTELLEN VAN PATRONEN WENKEN Patronen van tn deze rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen bij „Het Practisch Mo deblad" Postbus 36, Den Haag, Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt, indien niet anders staat aangegeven, 0.58 Betaling steeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel Wat iedere vrouw interesseert En kosteloos wordt toegezonden. Eén onderwerp interesseert alle vrou wen: de mode. In de mode spreidt het vrou welijk deel der menschheid een wonder baarlijke eensgezindheid ten toon. Daarom heeft iedere vrouw graag een goed mode blad, waarin zij alles kan vinden, wat er in de modewereld te koop is. Zoo'n modeblad heeft de Redactrice voor al onze lezeressen ter beschikking. Het is een modeblad voor de Herfst- en Winter- made, tiptop in orde en dan nog met aar dige verrassingen en premie's. Schrijf even een briefje aan de Redac trice van Herfst- en Wintermode, Postbus 36, Den Haag (met tien cents aan postze gels ingesloten of per giro op 191919 van den Knippatronendienst te Den Haag) en dit mooie modeblad wordt omgaand en kos teloos uw waardevol bezit. MATEN EN GEWICHTEN IN DE KEtflÉEN Wanneer men aan de hand van recepten verschillende maten aangegeven ziet, üat het wel de gemakkelijkste wijze van wer ken zijn, indien men een grammenweger bij de hand heeft staan. In een jonge huis houding ontbreekt deze nog wel eens, even als de litermaat en zullen bij bijzonders ge legenheden wellicht op het „verlang"-lijstje geplaatst kunnen worden. Wij geven hieronder enkele maten en tevens het gewicht aan en raden onze leze ressen het lijstje uit te knippen en op een stukje karton geplakt in te keuken op te hangen. Inderdaad zal het menigmaal van nut kunnen zijn en geeft men dergelijke dingen geen vaste plaats, dan zijn zij meest zoek, indien men ze noodig heeft. 1 afgestreken eetlepel suiker of bloem weegt 15 gr. rijst, sago, griesmeel15 gr. vet 25 gr. havermout 8 gr. gort 12 gr. zout 10 gr een opgekookte lepel bloem weegt 30 gr. vet 50 gr. een afgestreken beker bloem weegt 160 gr. suiker 200 gr havermout 100 gr. rijst, linzen 200 gr. 1 groot soepbord geeft 375 gr. rijst, bloem, sago, suiker; Een flinke beker tot aan den rand ge vuld bevat 1/4 L. vloeistof. Een soepbord 1/4 L.; 1 klein theekopje is 1 d.L vloeistof; 1 L. water weegt 1000 gr.a of 1 K.G. 1 L. olie weegt 900 gr. Een flesch bessensap is 8 d.L. Speelgoedkast voor den kinderkamer kende eigenschap heeft, en ook wel voor zomersproeten aangewend wordt. Men kan ook voor men naar bed gaat met een plak tomaat over de huid wrijven en het vocht op de huid laten indrogen en eerst den volgenden morgen wasschen. Heeft men een hoogtezon, dan valt het niet moeilijk de flatteuse bruine gelaatskleur te behouden, indien men geleidelijk aan langer en intensiever de ultra vilolette stralen op zich laat inwerken, totdat de huid een duurzame bruine tint heeft ge kregen. Wanneer men gedurende de zomermaan den de oogen te weinig beschermd heeft te gen het felle licht, dan zal men. tot de ontdekking komen, dat zich tallooze kleine rimpeltjes gevormd hebben, die men zoo spoedig mogelijk zal moeten laten ver dwijnen. Heel voorzichtig draagt men voor het naar bed gaan nacht-crême om de oogen, waarbij men niet hard mag massee- ren. Men gaat luchtig met de vingertop pen, waarop de crème zit, in de richting van de slaap naar de neuswortel in cir kelvormige beweging, eerst boven, daarna onder de oogen. Kleurlooze wenkbrauwen en wimpers borstelt men met een spe ciale borstel, waarop men enkele drup pels ricinusolie doei. Niet alleer de gelaatshuid, doch ook die van het geheele lichaam heeft toevoer van vet noodig, wil zij althans normaal functioneeren. Noodig is het lichaam b.v. na het bad met zuivere amandelolie te masseeren, terwijl ook de voeten in deze behandeling betrokken worden. Zijn de voetzooien hard en heeft zich eelt gevormd, dan neemt men dagelijks een warm voet bad met soda, waarna men de voeten krachtig afdroogt n et een ruwe handdoek en met puimsteen afwrijft, daarna invet ten. Voor eelt heeft men ook bijzonder practische raspen van krokodillenleer, die bijzonder goede resultaten geven, wat be treft het verwijdren van eelt. De verzorging van de voeten is uit een gezondheidsoogpunt van zeer veel belang en voorkomt veel misère. De handen wor den in lauw zeepwater eventueel onder toevoeging van een weinig borax gewas- jchen en geborsteld, waarna de nagels en de huid met vaseline worden ingevet. Na gelriemen moeten steeds los gehouden worden, zoodat het halve maantje te zien blijft. Nagellak moet tweemaal per week met aceton afgenomen worden, om de na gels voldoende toevoer van lucht te ge ven, bij gebrek hiervan breken ze spoe dig af. Vethouden van nagels en riemen voorkomt dat men nagels krijgt, die de hand niet alleen in hooge mate ontsie ren, doch zelfs aanleiding kunnen geven tot infecties. armsgat v. orden enkele steken afgekant b.v. 6 a 8 en daarna achtereenvolgens nog en kele malen om den anderen toer, hetgeen afhankelijk is van de dikte der wol. Het boord (2 recht 2 aver.) wordt even als het in geribd patroon gebreide randje om den hals en het armsgat met fijnere naalden gebreid. De zijstukken zijn in den tricotsteek ge breid, daarna volgt de vlecht, die ingeslo ten is door overechte steken, terwijl het middendeel eveneens uit tricot en overechte st. bestaat, waardoor mooie rechte#strepen gevormd wordt. Rug in tricotsteek. Lichaamsverzorging Morgenkleeding van hoofd tot voeten De menschen reageeren zeer verschil lend op den zomer. Soms is het inderdaad een genot, wanneer men mannen of vrou wen ziet, zon gebruind als zij zijn. Andere weer hebben een ruwe, droge huid, glans loos en uitgedroogd haar en een rimpelige huid en zóó moeten zij den herfst tege moet gaanHet is natuurlijk niet te verwachten, dat huid en haar zich var '.elf weer restaureeren en daarom moet nen zich de moeite geven, de verloren choonheid te herwinnen. Laten wij beginnen met het haar, dal ïen regelmatig om de twee weken moet vasschen. De avond tevoren wordt de loofdhuid met de vingertoppen met lauwe ij folie gemasseerd, die gedurende den acht in moet werken en eerst den vol enden morgen met zachte zeep wordt het laar ge wasschen. Het masseeren is noodig >m de bloedsomloop te bevorderen en de lijfolie voedt de huiddeelen. Indien men over een kunstmatige hoog- ezon beschikt, kan men door de inwer king der ultra violette stralen de bloeds- mdoop intensiever doen werken en bo vendien sterken regelmatige bestralingen de hoofdhuid en de haarwortels en voor komen haaruitval. Heeft men geen Hanauer Kwartslamp in zijn bezit, dan zal men de hoofdhuid dagelijks moeten masseeren met een stevigen, doch niet harden borstel. Heeft het zomerzonnetje haar stralen wat al te vrijpostig op het gelaat doen inwer ken, dan zal ook hieraan de noodige zorg niet mogen worden onthouden. Gezichts- marskers past men veel toe, deze hebben echter verschillende uitwerkingen naar ge lang van het preparaat, dat men gebruikt. Men heeft b.v. maskers in crème vorm, waarbij men het gelaat van onder naar boven met crème invet, die men volko men op laat drogen en een handmasker vormen, dat men na enkele minuten met lauw water afwascht. Het heerlijke zomerbruin gaat meestal in een vale tint over, nadat de zon niet meer op de huid in kan werken, doch hier- voo£ bestaat een soort crème, die een blee- In de morgenuren is het van niet min der belang, dat eer. huisvrouw zich goe'i \t/f kleedt, dan later op den dag. Men vindt een me i nigte alleraardigst be- Mt// drukte weefsels in 1 stemmige en levendi ge kleuren, zooda' eders smaak bevre- ligt kan worden. Bloe INwJlwl nen-motieven, streep es, ruitjes, groote en cleine moezen en alle nogelijke fantasie des j Vil/ zins ziet men, die zie. - aan verschillende doel- einden aanpassen. Huisjaponnen zoowel als japon-schorten, kleine huishoudschorten, kinderschorten, speelpakjes, ziehier in en kele woorden weergegeven, hetgeen men in groote verscheidenheid van modellen ook in den herfst van deze bedrukte weefsels kan maken. Van groot belang is tevens, dat de prijzen dezer katoentjes zoo bijzonder billijk zijn en het materiaal tegenwoordig vrijwel altijd kleur- en waschecht is. Aardig kleed een overall, die desge- wenscht zonder japon gedragen kan wor den, aangezien de beide voorkanten een flink eind overslaan. Practisch is aan beide kanten knoopsga ten en knoopen aan te brengen, aangezien men het dan naar rechts en naar links ge sloten kan dragen. (Jarneerjng van afste kend materiaal b.v. effen bij gebloemd geeft een aardig geheel, doch noodig is het niet. Het model van kraag en revers maakt een gekleeden indruk. Huishoudschorten moeten niet te nauw gemaakt worden, eer stens omdat ze dikwijls iets krimpen met wasschen en ten tweede omdat een schort, waarin men zich gemakkelijk moet kunnen bewegen, ruim moet zitten. Kleine schort jes worden ook 's middags gedragen, voor al indien men kleine kinderen heeft, spaart het de japon. De mode heeft zich in dit op zicht wel zeer gewijzigd, want gedurende langen tijd heeft men, behalve bij de ver schillende bezigheden, geen schorten zien dragen. Meisjesschorten worden ook van gebloemd katoen gemaakt en zijn, vooral ook op school, zeer practisch. Orde en regel moeten de klein tjes reeds van hun prilste jeugd af leeren. Het opruimen van het speel goed is iets, wat nog maar al te vaak door moeder zelf gedaan wordt, omdat de kleintjes te moe zijn, voordat ze naar bed gaan. Wor den ze gedwongen hun speelgoed op te ruimen, dan geeft dit meestal huilpartijen en die wil men gaarne voorkomen, niet waar? Begint her echter met het opruimen te leerc beschouwen als iets, dat vanze! sprekend bij het spelen behoort, d: zullen de waterlanders niet gauw meer vloeien. Trouwens vlak voor het naar b gaan zijn de kindertjes meestal moe, daarom is het beter er reg van te maken het „opruim-spell: tje" voor het eten te beginnen. D speelgoedkast, die wij hier weerg-. ven is gemaakt van drie kistjes, d;. allen even groot zijn en bij voor keur een vierkant bovenvlak hebben. Het geheel, dat verkregen wordt is apart en staat aardig in de kinderkamer. Onder de beide onderste kisten worden latten gespij kerd of met houtschroeven vastgemaakt, hetgeen men eveneens doet met de bovenste kist, die op de beide andere komt. Boven en binnenvlakken wordt glad geschaafd en daarna met lakverf geverfd b.v. rood van binnen en wit of zacht geel van buiten. Men kan de kleuren kiezen, die "het best bij het interieur passen. Desverkiezende kan men den binnenkant met behangsel papier beplakken, waarvoor men dan de glimmende, afwaschbare soort het best kan nemen. Plaatst men vier kistjes op elkan der, dan kan men eventueel een aardig ge bloemd gordijntje aan een roetje van de bovenste kisten af laten hangen, waardoor het binnenwaaien van stof voorkomen wordt. JONGENS PAKJE. Succespatroon. VKK 2100, prijs 30 cent 5 cent voor adm.- en verzendkosten. Ook de garderobe van onze jongens moet van tijd tot tyd worden aangevuld, al kost dit dan ook niet zooveel hoofdbrekens als van onze dochters. Broek en blouse worden gedragen met bielels. Voor de eerste kan men peau de peche, rege, geribd fluweel e.d. gebruiken, terwijl de blouse op kille dagen van geruit flanel of stof gemaakt wordt en anders van stevig katoen. Voor netjes is vyella of shantung zeer geschikt. Deze blouse wijkt van de meest gang bare modellen af, doorda* hij een smal staand kraagje heeft. Verder schouderstuk ken en gladde voer- en rugpanden, de eer ste met aan beide kanten doergestikte stop- ploai. Op de broek worden halfronde knoo pen gezet, dus niet de gewone metalen broeksknoopen. Patronen voor jongens van 59 jaar. SCHORT. Succes patroon. VKK 2111, prijs 30 cent -f 5 ct. voor adm.- en verzendkosten. Het schort, dat de rok geheel bedekt en ook een deel van het bovendeel der japon kan van effen zephir, doch ook van aller lei andere aardige weefsels gemaakt wor den. Het is meer bestemd om bij lichte bezigheden gedragen te worden, terwijl het zeker practisch is voor moeders met kleine kinderen. Het bovengedeelte is aan de rugzijde het zelfde, alleen bestaat het uit twee helften, die dichtgeknoopt worden, terwijl de aan geknipte banden op den voorkant geknoopt worden. De lijn van het ondergedeelte is opgeknipt op taillehoogte, waarlangs de ruimte verdeeld wordt. Aan rugzijde heeft men twee helften en is de lijn van het, in het midden sluitende bovendeel recht, terwijl de laatste knoop juist even boven de stiknaad komt, die beide deelen verbindt. Opgestikte zakken. Patronen in alle maten. BON VOOR GOEDKOOPË PATRONEN. Op ie zenden aan „Het Practisch Mode- olad". Postbus 36, Den Haag, giro 203203. NAAM: STRAAT: PLAATS: Patroon NoMaat Hierbij ingesloten T aan postzegels.. Indiër, u tevens het laatste nummer vam ,Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen, gelieve u 10 cent extra in te slui ten. (Postzegels liefst van 1 3, 5, 10 of 12% cent, doch niet van 6 cent). Heeren Slip-over Zelfs in een vrouwenblad hoort een hee ren slip-over thuis, omdat het vrouwenhan den zijn, die gaarne haar man of zoon met een practisch kleedingstuk verrassen. Het werken is heel eenvoudig, nadat men vooraf de lengte en breedtematen heetf genomen, daarna lengte tot armsgat en vandaar af tot den schouder. Voor hel De mode is wel zeer recht vaardig en verdeelt hare be langstelling tusschen de slan ke en meer gezette vrouwen. De eerste kunnen veel, de laatste minder geschikt alles dragen, doch een groote keus van ontwerpen maakt het mo gelijk passende modellen te vinden, die er op berekend zijn af te kleed en. De keuze der stoffen wordt jaarlijks uitgebreider en het aantal kleuren is legio. Souple wollen stoffen geven een mooie lijn aan de de kleuren groen, grenaat, de japonnen groeen, grenaat- wijn, roode kool, aubergine de modekleuren zijn. In groen vindt men naast ontelbare andere nuanceerin gen o.a. flesch-, bleek- en grijsgroen als domineerende kleuren. Alhoewel de gezette vrouw bij voorkeur donker blauw en zwart zal dragen, behoeft zij toch niet geheel en al afstand te doen van kleu ren. Trouwens de beide eerst genoemde kleuren behoeven volstrekt niet somber te klee- den, wanneei men in aanmer king neemt, dat men helle kleuren ais garneering aan :an brengen. Wij noemen o.a. brique, groen, turquois e.a., terwijl ook oud-rose en zdlmkleur een mooie afwerking geven. De kleur, die men als combinatie kiest moet echter in overeenstemming zijn met de ge laatskleur en het haar, om geen mislukt geheel te krijgen. Een verdere vereischte is, dat men aan sluitende japonnen kiest, waardoor de taille meer geaccentueerd wordt.. De modellen, die onze schets aangeeft kunnen als zeer geslaagd beschouwd worden. De linker japon is gedacht van een fantasiestof met zeer klein werkje of ingeweven dikkere draden, die nopjes vormen. De banen aan vóór en rugzijde zijn doorgaand, terwijl de voorkant aan beide zijde nog hoekig inge zette stukken aangeeft. Het vest kan men van zijden piqué of andere garneerstoffen nemen, echter ook van gekleurd velours- chiffon, hetgeen voor een japon, die men veel denkt te dragen practischer is. Midden in een effen wollen japon b.v. van char- melaine wollen crêpe of georgette met flateuse chabot kraag en vest in wit of af stekende kleur, b.v. bij een bruin geheel staat groen heel mooi, terwijl aubergine en rosé een geschikte combinatie geven. L het midden voor is een tusschenbaantje, dat zich naar den zoom toe verbreedt. In dien men deze japon van zijde maakt kan men over het bovendeel van de mouw een reep stikken, die boven de pols in een volant eindigt. Het derde of rechtsche mo del geeft een zeer geslaagd geheel voor des namiddags of 's avonds en is tevens voor verschillende bijzondere gelegenheden ge schikt. De rok, die uit twee banen bestaat is opgeknipt, terwijl de zijpanden voorzijde in bolew vorm zijn opgestikt op het sa- ujnen vest, dat kleine revers en een cha"bot aangeeft en knoopversiering boven de taille. Mooi is de puntige lijn van het vest in combinatie met de opgeknipte rok. Af- kleedende aansluitende mouwen. Chabots en vesten geven steeds een lan gere lijn aan het figuur en zijn daarom in combinatie met aanééngeknipte banen en niet te wijde, liefst aansluitende mouwen, ideale kleedvorm voor gezette dames.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 4