inschrijving CINEMA DE HAAN - H.-H0EF „MODERNE TIJDEN." SPORT. CINEMA DE HAAN - H.-HOEF MODERNE TI JDEN. PLAATSING GEZOCHT. H. VAN HOORN LEVERT VEE GENEZEN VAN MOND- EN KLAUWZEER. ZITTING BRANDHOUT en LEDIGE VATEN, -scliersvereen. „Wieriiigen" zegt spr. dank voor hum medewerking. De Waddeiizeeharing visscheriji. De heer Kaan heropent de vergade ring en brengt aan de orde de Wadden zeeharing-vissclierij. Voorz. stelt de vraag of de velg. zich kan vereenigen met de regeling der Ned. Visscherij Centrale 1937. Deze regeling wordt toe gelicht door voorz.„ terwijl de heer J. Tijsen verslag uitbrengt van de laatst gehouden gecombineerde bestuursver gadering, alwaar present waren Har lingen, Makkum, Den Helder en de beide vereenigingen van Den Oever. Op deze verg. zoo zegt de hr. Tijsen, was geen eenheid te verkrijgen, waar na de vereenigingen van Wieringen en Den Helder accoord te gaan met de be doelde regeling 1937. (De regeling luid de o.a. 1' 1 per kist van 50 Kg. en een pufprijs van f 0.171/2 per kist.) De heer Rotgans kan hiermede wel instemmen, doch zag gaarne, dat de puf, gezien de huidige vischmeelprij zen, iets verhoogd werd. Voorz. deelt mede, dat inmiddels 'n uitnoodiging is ontvangen van de Cen trale om deze aangelegenheid te be spreken. Er wordt besloten een depu tatie, bestaande uit Bestuursleden der beide vereenigingen, naar Den Haag af te vaardigen. Deze heeren krijgen vrij mandaat. Overgaande tot de rondvraag ver zoekt de hr. G. Lont of het bestuur stappen wil doen, om te geraken tot de levering van levende garnalen te Wieringen. Het bestuur zal zich vervoegen bij de Ned. Garnalen-Verkoopcentrale te Den Haag om te trachten deze moge lijkheid te scheppen. De heer S. Wagemaker acht het wen schelijk, dat de vïsschers in massa naar de verg. naar Den Haag gaan met het oog op stemrecht. De heer J. Tijsen zeg, dat de lieer Janssen (van de N.v. Centrale-Red.) nimmer stemmingen uitlokt. Het Bestuur acht het voorstel van den Heer Wagemaker overbodig, daar de samenwerking met de N. V'. C. ten opzichte van Wieringen immer van zeer aangenamen aard was. Niets meer aan de orde' zijnde, sluit de heer Kaan, deze goed bezochte en ordelijk vefloopen vergadering. vanaf VRIJDAG a.s. CHARL1E CHAPLIN IN Uitslag Verkooping. In Hotel S. Kaan werd Zaterdagavond een publieke ver kooping gehouden van de onroerende goederen van J. Rotgans Johz. (4.3.73 ha.) De uitslag luidt als volgt 1. Erf, land en behuizing Hollebalg weg te Westerklief 21.70 A. 7.595 snees f 1.500. Kooper J. C. de Vries. 2. Bouwland Holebalgweg:, Kooper Jb. Dekker Pz. (1.40.70 A. 14.245 snees] 3. 35.33 A. 12,3655 snees - land ach ter het huis. Hoogste bieder Jb. Wage maker voor f 660.- 4. Land achter perceel 3-SO A. 28 snees. Hoogste bieder Ant. Keizer voor f 1.270. De perceelen 3 en 4 werden in com binatie verkocht voor f 1.961 aan Jb. Wagemaker. 5. In-de Gare 3.30 A. 22.155 snees Kooper A. Keizer f 950.- 6. Bouwland idem 5.28.10 A. 9.835 snees. Kooper W. de Vries f 470.- 7. Bouwl. Holebalg aan den weg 48.30 A. 16.905 snees. Kooper N. D. Lont Cz. f 902.- 8. Hoelmerkoog bij Hollebalg aan de Tocht 36.30 A. 12.705 snees. Kooper C. Vermeulen voor f 580.- 9 Dorperkoog 50 A. 17.50 snees. Kooper W. de Vries voor f 780.- De perceelen 1 en 2 werden hierna gecombineerd. Kooper J. C. de Vries voor f 2242.- Aanbesteding. Bij onderhandsche aanbesteding werd de verbouwing (vergrooting) der Geref. Kerk aan de Beltstraat gegund aan den laagsten In schrijver den heer J. C. de Vries. Het schilderwerk werd gegund aan den hr. S. C. Lont Pz. WIELERCLUB „WIERINGEN." Vrijdagavond j.1. vergaderde boven genoemde vereeniging in haar club lokaal. Na de opening door de waarn. voor zitter A. Duijnker, werden de prijzen van de wedstrijd te Hoorn en van de: voorjaars-wedstrijden uitgereikt De hierna voorgelezen notulen wer den onveranderd goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van „Leeuwarden" over een te houden Home-Trainerwedstrd. Besloten wordt deze te houden 12 Dec. a.s. in „Concordia" des mid dags om half drie. Verder een schrijven van de N. W. U. over een vaste aansluiting, waarvoor echter de Koninkk Goedkeuring noo- dig is. Ook werd besloten 21 of 28 Nov. een Home-Trainer-wedstrijd te rijden Sint Maartensvlotbrug. Na nog eenige besprekingen van huishoudelijken aard sloot de waarn. voorz.,z z'n teleurstelling uitsprekend over de slechte opkomst, de verg. Gemaskerd bal van de Mandolineclub „Oost-Wieringen." Het gemaskerd bal van bovengenoem de club op Zondag j.1. is een groot suc ces geworden. De zaal „Wiron" liep geheel vol met belangstellenden. Dit was voor het bestuur der vereeniging zeker een voldoening dat de burgerij, op deze dag, welke tot steun der ver eeniging was opgezet, met zoo'n groo- te getale waren opgekomen. Aan het gemaskerd bal namen 16 personen deel. Het was wel geen groot aantal, maar even zoo goed had de Jury een moeilijke taak. De Jury bestond uit den heer en Mw. Kuiper, den heer en Mw. Jofriet en Mej. Tillekens en den heer Steehouwer De gemaskerden waren in 3 groepen verdeeld en wel enkelingen mooist costuum, enkelingen origineelst cos- tuum en paren origineelst costuum. De prijzen werden als volgt toege kend Origineelst cosiuum enkelingen. Hierin vielen 2 eerste prijzen en wel Volien Verfaille als „Groote Schoon maak" en Trijnie Bakker als „pop", .elk 134 punten. 2e pr. Tan v.d. Ivreeke als Mexicaan, 93 punten, 3 troostprijzen voor de da mes Van Wijngaarden, Kuut en Koorn met 90, 85 en 77 punten, voorstellende Zonnebloem, Vlinder en Ekster. Mooist costuum enkelingen le pr. G. Verfaille als Winter met 56 punten 2e pr. C. Siemons Bakker als Tiroler, met 53 punten. Groepen le pr. groep Zigeuners, met 116 punten, de dames M. Bakker- Cornelissen, A. Bakker en Tr. Koorn en de heeren A. Cornelissen, J. Bakker en J. Sclioorl. De 2e pr. Mexicaansch Paar, met 100 punten, de dames Miek Poppen en Corrie van Wijngaarden. Nadat allen de prijzen in ontvangst hadden genomen, werd de avond voortgezet met een bal met attracties, waaraan alle aanwezigen spontaan deelnamen. Dit duurde tot midder nacht voort. De Mandolineclub kan dan ook op een prettige en gezellige avond terugzien. Arm gebroken Zondagmiddag was het 12-jarig zoontje van den heer Jan Bakker uit de Gest zoo ongelukkig om bij het spelen op de opslagplaats van den heer Hermans, een arm te breken. Nadat de eerste hulp door Dr. Beeker was verleend, werd het ventje naar Den Helder vervoerd. 3e KLASSE K. N. V. B. 2 Overwinningen. 3 Gelijke spelen. Alkm. Boys en Helder welke beide een uit wedstrijd op het program hadden, resp. tegen Assendelft en Texel maakten geen fouten en brachten het beiden tot een overwinning, zoodat ze een kleine voorsprong namen op de achtervolgers. Hollandia en Succes deel den zooals verwacht werd de punten. De Vo- lewijckers kunnen er dit keer ook maar niet in komen, op eigen terrein moest een punt gelaten worden aan Purmersteijn dat nu weer een stapje hooger op gaat. A.P.G.S. Zaandijk werd eveneens een gelijk spel zoo dat in de stand niet veel verandering komt. De cijfers der uitslagen zijn Assendelft Alkm. Boys 03 De VolewijckersPurmer- stijn 11 A.P.G.S.Zaaendijk 22 Succes Hollandia 11 TexelHelder 05. De stand in deze afdeeling is Helder Alkm. Boys Zaandijk Succes AP.G.S. Hollandia Volewijckers Purmersteijn Assendelft Texel 26-11 16—7 23-14 12-11 11-14 10—8 14-13 8-12 12-22 5-26 4de KLASSE. De uitslagen in de 4e klasse brachten groo te verrassingen. Ten eerste kreeg Schagen op eigen terrein klop van Watervogels en wel met 13. BJK.C. hield zich uitstekend door in N. Niedorp te winnen met 3—0, hetgeen hen op de tweede plaats doet blijven. Wierin- gerwaard kraakte op eigen terrein Strandvo gels met liefst 10—3, terwijl de uitslag An- dijk—Alkmaar 43 w&s, in het voordeel der Andijkers, zoodat Aiümaar aardig afzakt. M.F.C. haalde weer aardig op door D.T.S. op eigen terrein te slaan met 23. De stand in de 4e klasse is W.-waard B.K.C. Watervogels Andijk Schagen Alkmaar M. F. C. Strandvogels D. T. S. N. Niedorp 28-15 19-11 21-16 15-12 15-12 19-18 17-19 13-27 13-20 8-17 SUCCES NIEUWS. SUCCES I HOLLANDIA I 1—1. Zwakke voorhoede's. Weinig techniek. Zooalss voorspeld werd, is het een harde wedstrijd geworden, waarbij de techniek door beide partijen buiten dienst werd gehouden. Spanning bracht de wedstrijd echter in volle mate, zoodat de bezoekers gedurig bezig wer den gehouden en niet eerder van de uitslag zeker waren dan nadat de scheidsrechter voor de laatste maal gefloten had. De ploegen wogen vrijwel tegen elkaar op en de uitslag geeft ieder wat hen toekomt, aan weerskanten waren hachelijke momen ten voor het doel en het geluk scheen ook gelijkelijk verdeeld te zijn. De Hollandianen speelden een ietwat enthousiaster spel, dat echter voor doel te kort schoot, blijkbaar werd de middenvoor der gasten, welke door een blessure niet mee kan spelen, zeer gemist. De gevaarlijkste man in de voorhoede was wel de linksbuiten in de Hollandia-ploeg, doch zijn voorzetten werden steeds door de bin- nenspelers slecht benut. SUCCES probeerde een nieuwe opstelling. Rijkers speelde back, Nan Koorn spil en als midvoor was Ott geëngageerd. De elftal-com missie zal wel tot de conclusie zijn gekomen, dat deze opstelling niet voldeed. De achter hoede was wel safe, dat dat was zij ook met Koorn als back, daardoor beteekend Rijkers op die plaats een verlies, daar deze speler een uitgesproken spil is. Nan Koorn werkte op de spilplaats als een paard, doch z'n plaatsen schiep niet voldoende kansen voor de voor hoede. De nieuweling van deze middag Ott als midvoor, kan op een goede wedstrijd te rugzien, doch zijn capaciteit schoot voor het lste elftal te kort, mede doordat hij zich te genover een paar stevige back's geplaatst zag. De Scheidsrechter, de heer Subrink was zeer streng en geeen enkele overtreding kon hem ontgaan, hij hield de teugels zeer strak, wat voor deze wedstrijd wel op z'n plaats was, jammer dat z'r^fluitje wel eens te laat kwam, zoodat de bal rpeds eenige malen ge speeld werd na een overtreding of buitenspel. Het publiek moest een waarschuwing in ont vangst nemen, doordat zij zich te luid uitte tegen de Holl. grensrechter, welk voor een doelschop vlagde, terwijl het een uitbal was, niet erg sportief van deze man. DE WEDSTRIJD. Hollandia wint de toss en Succes trapt af. Het begin is van weerszijden een soort ter rein verkennen, maar als dit gebeurt is komt de geest er in. De Hoorn-menschen probeeren het in de breedte en dit geeft hen nogal eens een kansje maar de Succesverdediging staat pal, toch moet zij reeds na 10 minuten be zwijken voor een mooie open aanval, welke met een goed schot van nabij besloten wordt en welke meteen doel treft 0—1 voor Hollan dia. Succes valt hierop verwoed aan en krijgt gedurende de volgende 5 minuten een over wicht. Een pracht schot van Kuiper weet de H.-keeper maar net over te werken, de cor ner hieruit genomen moest hij eveneens ach terwerken, de volgende corner geeft een groo te verwarring voor het H.-doel en uit de wir war van spelers raakt de bal toch in het net, zoodat de stand na 5 minuten reeds weer ge lijk is. Hollandia valt nu weer keer op keer fel aan, maar vindt een prima keeper voor zich. Cor Lont raakt geblesseerd en moet het veld verlaten, doch men weet hem weer op te lappen zoodat hij weer mee kan. Het spel wordt wel eens te forsch en scheidsrechter laat dan ook menigmaal z'n fluitje hooren. Dirk Kuiper krijgt een pracht kans om z'n club de leiding te geven, doch z'n schot gaat juist over. 5 minuten voor rust krijgt Lont z'n kans, doch ook dit schot treft geen doel. Aan de andere kant zit men ook niet stil en moet Posthumus er z'n talenten toonen. Een vliegend schot van de Hollandia linksbuiten werd op fraaie wijze door hem gekeerd. De keepers zijn van gelijke kracht doch de Hol- landiakeeper stompt in gevaarlijke momenten de bal weg, terwij 1^ Posthumus ze opvangt. De rust gaat na een gelijk opgaand spel in met 1—1. Even na de aftrap krijgt H. een strafschop te nemen op 40 meter, welke meteen op doel geplaatst wordt, doch Posthumus is op z'n plaats. Aan weerskanten worden nu eenige corners genomen, welke wel gevaar, doch geen doelpunten oplveren. Het spel is zeer leven dig. Succes maakt in deze periode een doel punt, doch de scheidsrechter blijkt reeds ge floten te hebben voor een Hollandia overtre ding zoodat inplaats van een doelpunt een vrije schop haar deel is, welke niets oplevert, Hollandia neemt de bal mee en ook hier zou bijna een doelpunt zijn gevallen, doch de paal brengt redding. De Succesverdediging raakt even in de knel, doch de Hollandiavoor- hoede weet hier niet van te profiteeren. Het spel blijft steeds spannend voor beide partij en, doch tot doelpunten komt het niet, zoodat de stand blijft 1—1 waarmede beide tevreden kunnen zijn. Het 2e elftal van Succes bracht zoowaar een overwinning mee. Het sterke H.R.C. 4 werd met 3—1 geklopt wat een zeer mooi re sultaat is, we hopen dat het 2e op deze wijze voort zal gaan. Het 3e elftal was op bezoek bij J.V.C. 2 en kon het daar niet halen, toch was de neder laag niet groot, met 43 moesten zij de vlag strijken. Succes A kreeg een nederlaag op eigen ter rein van H.R.C. a, welk elftal te zwaar was voor de Successers, de Succesa-keeper ver dient hier zeer zeker, evenals tronwens het heele elftal voor haar volhouden, een compli ment. Voor de rust wist HRC a slechts 1 doel punt te maken, alhoewel zij bij voortduring het Succesdoel bestookten. Na de .rust maak ten zij nog 3 doelpunten zoodat S,uccs a met 40 verloor. Succes b behaalde een groote overwinning op H.R.C. g, n.1. 91. Hier was de verhouding- weer net andersom, zoodat de Successers te zwaar waren. ONS WIERINGEiRMEERHOEKJE. Het abuis is aan ons. In ons nummer van Zaterdag zijn de predikbeurten van de Ned. Herv. Gemeente ver keerd vermeld geweest. Er stonden twee diensten voor Sloot dorp aangegeven,, waarvan de avond dienst Middenmeer had moeten zijn. Door deze verkeerde vermelding zijn aldaar de diensten van Ds. Nijholt in de war geloopen, waarvoor ons excuus. De telephaat Maloitz te Middenmeer in actie. Zaterdag heeft de bekende telephaat Maloitz wederom een tele phatische seance gegeven in den Pol der. Thans te Middenmeer in Hotel Smit. Vooraf echter heeft Maloitz een openbare seance gegeven, waarvoor 'n opdracht was samegesteld door eenige bekende inwoners van den Polder. De opdracht luidde als volgt Vertrek van Hotel Smit om 3 uur, naar de woning van Dr. Hoogkamer, daar uit een bureau weghalen de no tulen van de zwembad-comm., vervol avond te doen slagen, in het bijzonder gens naar het oude Dorpshuis, de aan Daan en Tommy, voor hetgeen zij I deur die gesloten is openmaken met hadden ten beste gegeven en waar- sleutel, waarvoor bij het Hoofd der voor zij nog een open doekje in ont school informatie gehaald moet wor- vangst hadden te nemen, den, daarna naai- de conciërge van de Tot slot werd een zeer gezellig bal de aanwezigen, in het bijzonder aan den Heer Stokvis, die ook uitsluitend voor deze feestavond was hier gebleven Hierna ^Vas het woord aan Daan Pool en Tommy Bouman, die met een ware ovatie werden begroet evenals het muziekgezelschap van Gebr. Van Meurs uit Hoorn. L Onze humoristen zorgden voor een prachtig afwisselend programma. De L lachspieren zijn nog weer eens echt los f gekomen. Voor „de pauze werd nog de kampi- oen-beker met een toepasselijk woord h door den voorz. aan den hr. M. Smit h uitgereikt, terwijl aan Mej. Smit als f eenig vrouwelijk lid, bloemen werden aangeboden. In de pauze werd een kleine verlo ting gehouden ter bestrijding der on kosten van deze feest-avond. Even na half twaalf eindigde het optreden van Daan en Tommy. Daarna sloot de voorz. met dank aan allen die er aan medegewerkt hebben om deze feest- vanaf VRIJDAG a.s. CHARLIE CHAPLIN IN I BINNENLANDSCH [NIEUWS. BOTER GOEDKOOPER VOOR DEN CONSUMENT. De heffing en de toeslag op boter zijn meti ingang van 7 November vastg esteld op 30 ct. per kg. Behoudens tusschentijdsctae wijziging zal de volgende vaststelling der ^heffing plaats hebben op Donderdag. De practische beteekenis hiervan is, dat de regeering onder den vigeur vanl de nieuwe regeling een binnenlandschen groothandels- prijs der boter voor de volgende week wenscht van f 1.13 (Leeuwarder noteerbag) plus 30 ct. Dus in totaal f 1.43, waarop dan nog komt ruim f 0.04 omzetbelasting, nl. -4% van f 1.13. Vorige week bedroeg de Leeu warder notee1 ring f 1.08 en de toenmalige crisisheffing f 0.40, zoodat de binnenla.ndscb le groothan- delsprijs toen bedroeg, mot inbt ;grip van de omzetbelasting, f 1.52. Hieruit volgt dus, dat de botea: voor den consument volgende weelk alleni ;s 5 cent per kilo goedkooper kan worden. Men houde er echter jrekening mee, dat de groot- en kleinhandel orp dit oo genblik nog zit met voorraden van f! 1.52. Practisch mclkst< ïunverlaging. Wat de veehouders hetreft, b( iteekent school, Pauwels, daar de sleutel ge haald, Dorpshuis geopend, uit een bank van het wachtlokaal een leer boekje weghalen. Sleutel terug bren gen, notulen en boekje brenger» ten huize v. d. hr. Lammers, dan de ram melaar uit de wieg van baby meene men, deze rammelaar brengen in de wieg van de baby van den heer Van Vliet (Hotel Smit.) Dit was in het kort de opdracht, dis door Maloitz tot in de onderdeelen tele phatisch werd verricht. Een groote schare belangstellenden volgde deze zeer interessante seance. Des avonds in de zaal bleek dat Daan Pool een. zware concurrent was voor Maloitz, er waren slechts een 60 personen aanwezig, terwijl Daan Pool een kleine drie honderd belangstellen den had getrokken. Toch was de avond van Maloitz even interessant als de voorgaande. De verschilende opdrachten werden zonder haperen uitgevoerd, het num mer blindlezen wekte een ieders ver bazing. Het blijft nog altijd een raad selachtige figuur Maloitz. Flevo-Nieuws. Flevo 1 -Schagen 2, 1-4 Opnieuw beeft Flevo een nederlaag moeten slikken en heeft Schagen 2 de puntjes weer mee naar huis genomen Het wil met Flevo maar niet vlotten. Voor Zondag a.s. staat een uitwed strijd tegen Oudendijk 1 op 't program. Bond van Boerinnen e.a. Pl.-Vrouwen. Op de bijeenkomst die bovengenoem de Bond a.s. Donderdag houdt, zal Mej. Strijker uit W.-Waard bet eén en ander vertellen over de door haar vei moedelijk in Januari te houden cur sus over „Kleine reparaties in de huis houding" Ook zal zij het maken van kleine cadeautjes behandelen met het oog op St. Nicolaas. Het een en ander zal wel meewerken tot een gezellig bijeenkomst. De jeugd in actie. Zaterdagmiddag had te W.-Werf een botsing van twee auto's plaats, die op rekening van de straatjeugd geboekt mag worden. De heer Eichner reed met zijn auio W.-Werf binnen en werd bekogeld met graszoden, dit was zoo erg dat de heer E. genoodzaakt was te stoppen, de hr. v.d. Kooi die vlak achter den heer E. aanzat, reed op de wagen in waar door zijn wagen materieele schade op liep. Auto op z'n kant. Zaterdagavond is Dr. Hoogkamer met zijn auto onder Medemblik uit de bocht geraakt, waar door de auto in de slappe berm op twee wielen geraakte. De auto sloeg om en' schoot op z'n kant nog een stuk over de weg. Omstanders hielpen Dr. H. de wagen weer op vier beenen zetten. Het bleek dat de dokter er goed af was gekomen. De mooie auto had echter tamelijk veel blessures. Fryske Kryte. Een gezelschap Frie zen in Alkmaar zal op Vrijdag 19 Nov. een speciale Friesche avond ofgani- seeren in Hotel Smit te Middenmeer. De avond zal geheel in het teeken van het „Friesch" staan, o.a. zal een tooneelstuk opgevoerd worden in de Friesche taal. „Vischverwachting" bad een. prachtig geslaagde propaganda-avond. Zaterdag had de feest-avond plaats van genoem de vischclub. De zaal was tot aan de laatste plaats bezet. Er moesten er zelfs nog enkelen teleurgesteld worden Om 8 uur werd dezen feest-avond geopend door den voorz. M. Dijksma. die een woord van welkom sprak tot gehouden, hetwelk op het laatst wel op een carnevalsjool geleek. M ij zijn ervan overtuigd, dat Gebr. Van Meurs ook een succes hebben ge oogst bij haar eerste optreden in den Polder. „Vischverwachting" kan met rots oj) dezen feest-avond terugzien, wat zeker de propaganda ten goede zal komen. W. MENNINGA ROZEMA, geboorte van B. MENNINGA geven kennis van de Dochtertje FOLGERTJE FRANKTJE. Ulkeweg, Slootdorp. BOERENZOON, 20 jaar, R.K., z.z.g.g. op LANDBOUWBEDRIJF, waar wat valt te lee- ren en waar met machineriën wordt gewerkt. Voor direct of later. Brieven onder no. 10 Bureau Wieringermeer- bode, Brugstraat Middenmeer. VOLONTAIR BIEDT ZICH AAN tegen DECEMBER VOOR EENIGE MAANDEN, G.G. Alle werkzaamhe den, goed kunnende melken. Adres te bevragen Bureau Wieringermeerbode, te Middenmeer. Telefoon 9 Wieringerwaard CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Middenmeer. DONDERDAG 11 NOV. nam. 2 tot 3 uur door Dr.HOOGKAMER in de Consistoriekamer van de Ned. Herv. Kerk te MIDDENMEER. De Directie van de Wieringermeer wenscht bij te varkoopen: eenige partijen (kleine kavels) liggende bij smederij Cultuurmij., nabij Mid denmeer. Voorwaarden van verkoop te verkrijgen bij genoemde smederij. H. H. LANDBOUWERS. Ondergeteekende houdt zich steeds aanbe volen tot VEEVERLOSKUNDIGE WERK ZAAMHEDEN, Ringen van Stieren, Hoefbe- kopping, benevens het leveren van Veemedi camenten. D. ADEMA, Gedipl. Veeverloskundige p.a. IJ. Viersen, Wagenpad W.-werf. exporttoeslag van f 0.30 per kg boter een toe slag voor de industriemelk van 1.14 cent, bij een vetgehalte van 3.20%. Met andere woor den een verlaging, vergeleken bij de laatste vijf weken, van 0.38 cent. Daar staat echter tegenover, dat de zuivelwaarde der melk is gestegen deze bedraagt thans 4.29 cent en de toeslag 1.14 cent, dus samen 5.43 cent, te gen 4.10 cent 1.52 5.63 cent in de vorige week. De tot andere producten dan boter verwerk te industrimelk zal dus in de komende week gesteund met 1.14 cent per kg bij een vetge halte van 3.20 De veehouders kunnen dus voortaan den, in het vervolg tegelijk met een boterexport- toeslag veranderenden, melksteun gemakke lijk zelf uitrekenen, wanneer zij slechts ont houden, dat elk dubbeltje export-toeslag cor respondeert met 0.38 cent melktoeslag bij een vetgehalte van 3.20 proc. VOOR DE VAKSCHOLEN PASSERDOOZEN TEEKENHAKEN TEEKENBORDEN BOSKER's BOEKHANDEL

Wieringer courant | 1937 | | pagina 2