GRAAMMALERIJ SPORT. S. HAIJTEMA en ZOON MODERNE FOTO'S ZITTING is. Deze revue had tot doel de men- schen een te doen lachen en is hierin volkomen geslaagd. Eigenlijk is liet overbodig ons hier over uit te laten, want het is als deze courant uitkomt, al wijd en zijd bekend, dat „Wij zijn niet bang" erin ging als koek. De hoofdrollen waren vanzelfspre kend in handen van de ras-tooneellis ten als Jb. Bakker, Jannes Bosker en niet te vergeten Jannes Bosker Oz. Dit trio was hoofdzaak. Zij werden bijgestaan door andere bekende krachten, welke zich ook goed van hun taak hebben gekweten. Siem üuijnker en S. de Jong, beiden ook geen nieuwelingen, hebben vele malen de zaal aan het lachen gezet. De cos- tumeering was overigens af. Verdere mjedeweitker wanen de heer en H. Smit, Jan Luijt, Meijert Heijblok (die zeer goed speelde in de scene met Jb. Bakker „De wraak van Tinus" en P- de Graaf. En dan komen wij bij de girls. Deze dames hebben een leeuwenaandeel in het succes gehad, door hun mooie lied jes en aardige show. Zoowel de Clii- neesche dames als de Conducteurs de den het geweldig. Het was een avond van klucht en humor. De ent.'acte muziek werd su bliem verzorgd door liet „Harmonie- Orkest" dat hier heeft getoond zeer goed als revue-orkest te kunnen dienst doen. Beide avonden besloot een gezellig bal deze uitvoeringen. SOVJET-HERDENKING OP VVIERINGEN. De afd. Wieringen van de Communistische partij hield op 20 Nov. een openbare verga dering in de achterzaal van Hotel de Haan, met als spreker Roestam Effendie. In het openingswoord herinnerde de voorzitter er aan, dat het thans 20 jaar is geleden, dat Rusland de arbeidersklasse in samenwerking .met de boeren, het kapitalisme en groot grondbezit omverwierpen. Toen werd de eer ste Sovjetstaat geboren. Dat dit een slag was voor het wereldkapitalisme bewees wel, dat 14 staten hun invallen deden in het land dei- werkers. Het is hun niet gelukt de Sovjet macht weder om hals te brengen en het zal hun, aldus voorz. ook niet gelukken. Daarna krijgt Roestam Effendie het woord. Uitvoerig schildert spreker de toestanden in Rusland voor en na de revolutie. Voor de revolutie hadden de boeren en ar beiders het soms nog slechter dan die dieren. Vele boeren zwierven als herdersvolken door het land, niet één kon lezen of schrijven en ze genoten niet de minste ontwikkeling. Thans na 20 jaar is het analfabetisme zoo goed als opgelost. Ieder geniet een ontwikke ling naar hij gaven heeft. Thans bestaat er een steeds stijgende welvaart. Vol trots toonden dan ook de werkers hun overwinning aan spr. (welke het vorige jaar een studiereis heeft gemaakt door de Kau- kasische landen). Dank zy ook het mecha nisme en de electriciteit welke nu geheel in dienst staat, van de gemeenschap, is Rusland van een der achterhjkste landen nu een der ontwikkelste landen der wereld geworden. Vervolgens behandelt spr. de tegenwoordi ge politieke toestanden en wijst op het steeds dreigender facistisch gevaar. Consessieb te doen aan de fascistische lan den beteekent slechts een verschuiving van de oorlog. Men ziet aan de voorbeelden Span je en China waar de fascistische veroveraars trotsch alle verdragen de oorlog gaan door voeren. Om daar een eind aan te maken is het noodig dat de geheele arbeidersklasse zich aan één sluit en om de regeeringen te dwin gen geen verdere hulp te verleenen aan de fascistische aanvallers. Toen in 1917 de arbei dersklasse in Rusland de macht overnam ging er een revolutionaire vloedgolf over de geheele wereld. Die bestaat nu niet, daarom is het nu zoo noodzakelijk dat de arbeiders klasse zich vereenigt om voor hun democra tische rechten te strijden en die te verbeteren. Na de pauze werden er door 2 aanwezigen eenige vragen gesteld welke door spr. afdoen de werden beantwoord. Daarna werd onder dank voor de belangstelling de vergadering door de voorzitter gesloten. V, C. J. B. Oosteriand. Hedenavond half acht bijeenkomst. Donderdagavond a.s. het Instituut in wer king kan treden. Er zyn 102 aangiften van cursisten, die vóór Donderdagavond schrifte lijk worden uitgenoodigd om Donderdaga vond present te zyn. Drie lokalen van de O. L. School te H.hoef zyn aangevraagd om de cursus in te houden. B. en W. zijn uitgenoodigd bij de opening tegenwoordig te zijn. Verhooging van Zuiderzee-steun. De Directeur van den Rijksdienst ter uitvoering van de Zuiderzee-steun wet maakt bekend dat de toeslag op het bedrijfs-inkomen met ingang van 21 Nov. 1937 voor geheel volwaardige IJsselmeervisscher (inbegrepen hoek- wantvisscher) die dit bedrijf vrijwel uitsluitend uitoefenen, verhoogd wordt met 25 pCt. van den grondslag. De uitkeering komt dus van de 75 pCt. op de 100 pCt. De gwondslag voor jJsselmeet-W'ad denztee-visscher, NIET TE WIERIN GEN WOONACHTIG, blijft op nihil gehandhaafd. Waarschuwing automobilisten. Wij vestigen de aandacht erop, dat het brugdek van de Balgzanclbrug te Van Ewijcksluis (einde Amstelmeer dijk) bij lichte vorst reeds spiegelglad is. Waar op dit punt reeds vele wa gens slipten, raden wij U aan met een kalm gangetje over deze weg te rijden en pas over de brug gas te- geven. INGEZONDEN STUKKEN. 3 0 22—7 13 0 1 27-17 12 2 2 24-15 10 3 2 15-11 9 2 3 15-11 8 3 3 15-14 7 1 4 14-19 7 2 4 10-13 G 0 6 13-24 4 0 6 5-29 4 zich zoodanig weerde, dat alle 4 clubs wel over hem tevreden zullen zyn. Succes 3 bracht het in een goed gespeelde wedstryd tot een 42 overwinning. VERGADERING „SUCCES" EEN WEEK UITGESTELD. Wegens het bezet zijn van de zaal is de ver gadering voetbalvereeniging „Succes" EEN WEEK UITGESTEL en nu op WOENSDAG 1 DEC. WIERINGERMEERPOLDER ONS WIERlNGEjRMEERHOEKJE. BIJBELCURSUS ds. Nyholt heden half acht tusschen geploegd land was veel min- Wieringen, 22 Nov. 1937. M. de R. Vergun mij een plaatsje in uw veel gelezen blad. Bij voorbaat myn dank. En dit naar aanleiding van de kindermiddag die in hotel de Haan wordt gegeven door Schager Courant. Nu is Trapman misschien wel 'n beetje abuis Er zijn wel abonné's die hun kinderen wel heen zouden sturen, maar de prys is zoo gesteld, dat het weer niet gaat Want ik zelf b.v. heb 2 kinderen en ik was vanmiddag bij een, die had 4 kinderen. Per kind 20 ct. plus 10 ct. voor de bus, dan kost zoo'n middag te veel. Als een Courant als de Schager een reclamemiddag wil opzetten dan moest hij niet hooger dan 10 cent per kind gaan of als ik juist wil zijn geheel gratis. Nu is het feestgeven en de Ouders, die het kunnen, laten betalen. Dat is geen reclame voor u. U bent groot, maar niet genoeg want dan had u royaalder voor den dag gekomen. Want de kosten die hier aan verbonden zyn, zyn niet zoo groot, daar de huur van de zaal mij heel goed bekend is, en de kosten van het opvoe ren van Repelsteeltje dat weet ik ook, daar wij het voorheen ook hebben opgevoerd. Nu mag het wat veranderd, wezen, maar niet, dat het meer zal kosten. Om kort te gaan, op deze manier kinderen van abonné's uit te sluiten is een weinig doel treffende reclame. Verder dank voor de opname. JAN DE WIT Az., Stroe 8, Wieringen. CORRESPONDENTIE. O. te Oosteriand en de R. te H.hoef. Uwe ingezonden stukken j zeemacht, daar de aangewezen scheidsrech- moesten wegens plaatsgebrek tot volgend no. ter zonder bericht te sturen niet opgekomen blyven liggen. Redactie. was ..Instituut voor Middenst. Ontwikkeling. i De wedstryd Succes 3Zeemacht 2 moest Het bestuur is met overwinning van vele het daardoor ook zonder scheidsrechter doen. m»»ilijkh««i§n thans zoo vor gevorderd, dat doch ook hier deod do invaller dienst, die 3e KLASSE K.N.V.B. Groote nederlaag van Helder. De groote verrassing in deze afdeeling mag wel genoemd worden de volledige debacle van het Helder-elftal. Meenden wy dat het een wedstryd zou worden waarin het doelpunten- verschil slechts gering zou zijn, is dit geheel anders geloopen. De Boys hebben het Helder- elftal geheel overspeeld en keerden met een 60 overwinning naar de Kaasstad terug. Hollandia bleef in de lijn der verwachtingen en sloeg het bezoekende A.P.G.S. De wed strijd ZaandijkVolewyckers bracht na een spannende strijd het verwachte gelyke spel. Texel dat Succes op bezoek had kreeg ander maal klop, nu echter met 30. Assendelft had de zware opgaaf in Purmerend een pun tje te halen, het mocht echter niet gelukken zoodat Purmersteijn de overwinnaar werd. De uitslagen waren Helder Alkm. Boys 0—6 Purmersteyn— Assendelft 21 Zaandijk Volewyckers 1—1 Hollandia—A.P.G.S. 5—3 Texel—Suc ces 03. De stand geeft aan de kop niet veel ver andering, alleen moet Helder nu een plaatsje naar beneden. Alkm. Boys 8 5 Helder 8 6 Zaandyk 8 4 Succes 8 3 Hollandia 8 3 Volewijckers 8 2 A. P. G. S. 8 3 Purmersteyn 8 2 Assen delft 8 2 Texel 8 2 4e KLASSE A. B.K.C. slaat Andijk. Wieringerwaard neemt weer de leiding. B.K.C. had een zware wedstrijd op program n.1. Andijk, doch de B.K.C.-ers brachten het er goed af. met 62 werd deze wedstryd ge wonnen. Minder goed bracht Schagen het er af, met 41 moest zij het onderspit delven tegen W.-waard, dat hiermede weder de kop neemt. Strandvogels deed goed werk door met 21 van D.T.S. te winnen en stijgt hier- mdee iets op de ranglijst. Nieuwe Niedorp zag dit keer ook geen kans om een puntje te oogsten, by M.F.C. op bezoek zijnde kwam de nederlaag met 41. De stand in de 4e klasse geeft onderstaand beeld W.-waard 8 5 2 1 32-16 12 B.K.C. 8 6 0 2 25-13 12 Watervogels 8 5 2 1 23-16 12 Andijk 8 4 2 2 17-18 10 Schagen 8 4 0 4 16-16 8 M. F. C. 8 3 2 3 21-20 8 Strandvogels 8 3 1 4 15-28 7 Alkmaar 8 2 2 4 19-20 6 D.T.S. 8 116 14-22 3 N. Niedorp 8 1 0 0 9-21 2 SUCCES NIEUWS. 6 punten uit 3 wedstrijden. Een ware Succesdag was deze Zondag want van de drie te spelen wedstrijden kwamen al le punten binnen. Het le elftal dat naar z'n oude tegenstander Texl op bezoek was, bracht het tot een flinke overwinning, n.1. 30. Succes II speelde thuis tegen Schoorl I, dat aan de kop gaat in deze afdeeling en dus tot een sterke tegenstander gerekend moet wor den. Succes probeerde een nieuwe opstelling die schijnbaar wel een verbetering beteeken- de. De ploegen wogen vrijwel tegen elkaar op en de bezoekers kwamen dan ook wel een te- genpuntje toe. Hun voorhoede zat het echter niet erg mee in deze wedstryd en vond een hard werkende verdediging tegenover zich. Het was een zeer spannende wedstryd waar in de overwinning voor Succes geen moment vaststond. Met de rust was reeds de 20 voorsprong bereikt en hiermede kwam ook het einde. De Succesverdediging was in deze wedstrijd wel safe, evenals de middenlinie maar de voorhoede was nog maar weinig doortastend voor doel, uitgezonderd enkele goede momenten. Het plaatsen was dikwyls geheel zoek, zoodat meermaléh de bal voor de voeten der tegenstanders gelegd werd. Jb. Kuiper en Jn. Lont schenen dit keer hun dag niet te hebben, althans ze bleven ver beneden hun kunnen, doch al met al, het geheele elf tal verdient een compliment voor het behaal de resultaat. Als scheidsrechter fungeerde een lid van Flevo-Nieuws. Doordat een aantal spelers van Elevo onder het omslag viel van de Cu-Tuurmij. is de voor Zondag aan^u tl Wijl; vastgestelde wedstrijd tegen OR*^ 1 uiigesleid. Iiet hestu.ii van Flevo werd piotse ling voor een moeilijkheid gesteld die jhiet direct was op te lussen. Bij de N. II. V. B. zag men deze moeilijkheid direct in vandaar het uitstel. De gladheid speelt de post-auto parten. Maandagmorgen is de post auto, die bestuurd werd door den heer Heerschap,, besteller le Middcnmeer, in de hocht nabij Wieringerwerf dooi de gladheid overzij geslagen. De heer H. die de benzine uit de tank zag vloeien was bang dat de wa gen in brand zou vliegen, had begrijpe lijk groote haast om uit de wagen te komen. Hij liep hierbij eenige hoofd wonden op van niet ernstigen aard. Een dag. rust en dan is de schrik weer vergeten. De auto die een beetje ontzet was, werd later naar M.-Meer gesleep! Ze wilden slecht bijten. Op Zondag 21 Nov. organiseerde de vischclub „vischverwachting" een wedstrijd in het Oeversche Kanaal. Te kwart voor acht verzamelden zich de deelnemers bij Hotel Smit te Slootdorp. Daarna ging het naar de plaats van bestemming. Het was een prachtige wintermorgen en zoodoende had de club liet goed getroffen. Maar ja, het was nu juist niet het weer wat de hengelaar noodig heeft. Het weer moet ruw zijn, dan komen de baarsjes los en heelt men kan op een goede vangst. Doch men ging moe dig aan de slag. Ongeveer kwart voor negen gaf de controleur G. Ansink het sein en verdwenen 20 snoeren met aas naar het rijk der visschen. De eerste 20 minuten werd niets ge vangen, daarna werd van plaats ver anderd en klonk wederom het sein Kort daarop ving de Bodewitz een prachtkaars. Even daarna ving Dijk sma er eentje. Hierna weer een lange pauze zonder bepaalde sensatae,. Nog eenmaal haalde de hr. De Vulder een baarsje op en toen was het gedaan. Roerloos bleven de dobbers liggen, en zoo bleef het tot 't eindsein klonk. In Hotel Smit brandde de kachel en nadat men gezeten was, nam de heer Dijksma liet woord voor het uitreiken van de prijzen. Daar de visschen van de heeren Bodewitz en Dijksma gelijk waren, werd geloot, met gevolg dat de lieer Bodewitz de le prijs verkreeg, een paar gummi laarzen, welwillend be schikbaar gesteld door den heer Van W'ijck. 2e pr. een medaille, aangeboden door de firma Van Geelen te Schagen, kwam in het bezit van den heer Dijk sma. De 3e pr. een paar pantoffels, vei' kreeg de heer Sj. de Vulder. Daarna had nog een kleine verloting plaats onder de niet prijswinnaars van de nog bcscliikare prijzen. De heeren B. Faber, H. Staal en H. Kempenaar kwa men met het gelukkig lot voor den dag. Door den voorz. werden de vel schil lende prijzen met een toepasselijk woord uitgereikt,, daarbij de hoop uit sprekende dat bij een volgende wed strijd de vangst grooter mag zijn. Tevens bracht de voorz. een woord van dank aan de controleurs Ansink voor hun accuraat werk. De volgende wedstrijd is voorloopig bepaald op de tweede Zondag in Dec. Slootdorp. Aann. Catech. heden 6 uur, Slootdorp. Donderdag a.s. is de meisjes-catechisatie voor ditmaal van half zeven tot half acht te Slootdorp. WIERINGERWERF. De enkele bewoners van het werkkamp de Terp hebben bericht ontvangen dat zij binnenkort het kamp moe ten verlaten, aangezien tot opheffing is be sloten. HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW Afd. Wieringermeer. Zaterdagavond had een algem. leden vergadering plaats, van de bovenge noemde afü. in Hotel Smit te Midden- meer. De verg. was vrij goed bezocht. De heer P G. Luth, voorz. der afd. opende de verg. op gebruikelijke wijze en sprak een bijzonder woord van wel kom tot den heer Waiboer, lid van het Hoofdbestuur. Het wordt altijd bui tengewoon op prijs gesteld als een be stuurslid belang stelt in het afd.-werk Spr. verwijst vervolgens naar de agenda, waarop een 2-tal inleidingen vermeld staan die gehouden zullen Ondergeteekende houdt zich beleefd aan bevolen voor het MALEN VAN ALLE SOORTEN GRANEN, EN HET PLETTEN VAN HAVER. CONCURREERENDE PRIJZEN. Landbouwers en Veehouders, helpt de Wie ringermeer-industrie te bevorderen. MIDDENMEER. EN VERGROOTINGEN van buitengewone kwaliteit. Artistieke schetskaarten in vel schillende tinten. Het mooiste geschenk voor ST. NICOLAAS. OPNAMEN DAGELIJKS, ook Zondag's tot nam. 8 uur, voor kinderen tot 3 uur. Bestellingen voor ST. NICOLAAS gelieve zoo spoedig mogelijk op te geven. Fotogr. Kunstatelier Arpad Moldovan XIEVWE NIEDORP. der, het water ging door de grond. Op andere akkers over de grond. Voorjaar 1933 blijkt zoutgehalte op geploegde akkers lager. Toestand ge ploegde akkers is goed, nog los en krui melig. Niet gezaaid. Akker 3 en 4 blijven zomerbraak, akker 5 blijft liggen en begroeit snel. In de nazomer van 1933 werden de akkers met W.-gerst ingezaaid en met buitengewone belangstelling zag spr. de ontwikkeling tegemoet. Spr. gaf vooral akker 1 en 2 de beste kans. La ter bleek dat de bewerkte akkers nat ter waren en steeds erger werd. Stand van het gewas werd hol. Akker 5 bleef hoegenaamd droog. Het gewas op deze akker veel voller. Spr. gaf echter de akkers 1 en 2 de meeste kans. Het bleek uiteindelijk dat akker 5 het veel heter had gedaan Deze uitkomst gooide de heele theo rie onderste boven. Hier moesten dus andere factoren hun invloed hebben la ten gelden. Spr. meende dit als volgt 'e moeten verklaren: Op de geploegde akker is een losse laag. Cappulaire wei- worden door de leden de heeren Lan.king is verbroken. Geen verdamping (TAl'Al O li AAiIaI'! 'Al'tx Cl-nlldllfl- ...1 11 I - - 1 gereis, over het onderwerp „Grondbe werking" en Van Galen over het onder werp „Mechanisatie in de Landbouw.' Het bestuur meende op deze wijze de verg. wat aantrekeiijker te maken. Spr. hoopt dat meerdere leden dit gó'e de voorbeeld zullen volgen. De notulen van de vorige verg. woi den gelezen door den secr. de hr. 1\ li. Bakker en worden onveranderd goed gekeurd. De heer S. Breebaart geelt hierop 'n verslag van de gehouden besprekingen, van de contact-comm. met de W ie ringermeer Directie. De besprekingen over dit verslag zijn niet openbaar, dus volstaan wij met de vermelding van dit feit. Aan het einde van dit verslag wordt de heer Breebaart dank gebracht voor zijn verslag. Verschillende punten worden naar voren gebracht die weer een onder werp van bespreking zullen uitmaken met de V .-Meer Directie. Benoeming PI. vervangend lid con tact-commissie De voorz. zegt dat de wenschelijk- heid is gebleken dat een plaatsvervan- gen lid wordt benoemd voor de con tact-commissie. Uit de vergadering komt de wensch naar voren dat dit door den voorz. zal worden waargenomen, daar deze ambtshalve heter in de zaken zit als een lid der afd. die plotseling maar eens moet invallen. De voorz. heeft hiertegen geen be zwaar, zoodat de heer Luth als plaats vervangend lid zal fungeeren. Commissie stal-inspectie. De voorz. deelt mede dat aan de or ganisaties gevraagd is een commissie te benoemen die de te benoemen sta 1- inspecteur terzijde zal staan. Het bestuur is van oordeel dat deze aangelegenheid op geen betere wijze behartigd kan worden dan door het voorl. bestuur van de Zuivelfabriek. Deze zijn uit de drie org. benoemd en de stal-inspectie houdt ten nauwste verband met de zuivelbereiding. Wordt goedgevonden. Commissie Landb. stasüstieken. Werd in vorige jaren het verzame len van gegevens betreffende de la.;d- bouwuitkomsten door Domeinen ge heel verricht, thans wordt de uitvoe ring hiervan aan de org. opgedragen, waarvoor een comm benoemd zal moeten worden. Op voorstel van den heer Hoogendoorn, worden hiervoor aangewezen dc- heeren Herweijnen, D. Poot. Jb. -Siagier en Venhuizen Jr. Grondbewerking. Hierop krijgt de heer Abr. Langereis gelegenheid tot hel houden van zijn inleiding over „Gi-jndb wverking." Hij begint met op te merken dat hij zuiver in de val is geloopen die de voorz. gesteld had, toen deze met hem sprak over de mogelijkheid van het houden van inleidingen door leden. Spr. komt dan tot zijn onderwerp en zegt dat in het voorjaar van 1932 vier akkers in bewerking werden genomen waarvan er twee werden geploegd en 2 geëegd. Daarna ingezaaid en verder gewoon gelijk bewerkt. Spr. had de verwachting naar aan leiding van de ervaringen in Anna Paulowna na de overstrooming. De verschillen in grond-eigenschap pen traden echter aan den dag. De W.-Meergrond is los opgebouwd, de A. P. grond is stijf en gauw hard. De opkomst van het gewas lijkt op de geëgde akkers aanvankelijk iets voor op de geploegde, doch later is het geploegde iets beter en uiteindelijk is de stand van alle gewassen op de geploegde akkers beter. Dc verklaring lijkt gemakkelijk. Door het ploegen is de cappulaire werking verstoord. Het cappulaire water stijgt niet tot de oppervlakte, wordt door losge- ploegde bouwlaag belet. Waar de re gen wel doorgaat, clus daling van zoutgehalte. De geëgde akkers zijn een compacte laag, meer capuulaire werking. Het water verdampt, zout blijft achter. Het geheel geeft aanleiding veel waarde aan ploegen te hechten. In het voorjaar van 1932 werden van 5 akkers er 2 geploegd. De grondtoe stand lijkt veel beter. Interessant was de grootere en vlug ge waterafvoer.-van greppels tusschen van water uit de ondergrond. Dooi ge ploegde laag geheel beschermd. Hetzelfde heeft plaats op akker 3 en Akker 5 echter een compacte laag, cappulaire watei verdampt. Doch veel a ater werd aan de grond onttrokken jour de plantengroei. Zee-asters o.n die veel water onttrekken aan de diepe «•gen. Droging van ondergrond vindt naats en gaat zich zetten er, scheu- 1 wordt daardoor doorlatend. Was het zoutgehalte aanvankelijk hooger, het spoelde door goede dooriatend- aeid snel uit. Ilieruit zou dus blijken het groote oelang' van goede toestand der grond. Wat heeft nu meer waarde grondtoe stand of zoutgehalte Hoe staat het nu met do grondhewor king op het oogenblik. W egens de groote verscheidenheid soorten, toes'pnd en omstandighe den is het moeilijk één vaste lijn aan te geven. Spr. geeft zijn gedachten weer om trent zwaardere grond onder normale omstandigheden. Spr.'s overtuiging is, houdt nog terdege rekening met pioces van uitdroging. Schep gelegenheid zoo mogelijk tot uitdrogen van diepere lagen. De tijd is ook gekomen dat andere factoren van invloed de aandacht vragen. Ten eerste atmosferisch, zon, vorst, droog. nat!. Ten 2e Onkruidbestrij- ding. En ten 3e: het grond profiel, schelp-, veen- of zandlaag, één en an der wordt niet eenvoudiger, het één werkt het ander soms tegen. Hoe staat het nu met de periodieke bewerking le. De winterlagen. Ploeg 16-20 cm. diep in normale gevallen. Het is van belang als men vroeg klaar is. Vroeger naar mate dieper 2e. Voorjaarsbewerking. De grond eigenschappen zijn hier zoodanig dat ongestraft vroeger gezaaid kan wor den dan op oude gronden -n is ook ooizaak dat nog oppervlakkiger be werkt kan worden. Veen- of zuurlagen bovengeploegd, intensiever voor goe- goede menging. 3e Stoppelbewerking. Het effect hierbij is sterk afhankelijk van het weer. Vertrouw niet op droogte. Vroeg en vlug is hoogste belang. Geef gele genheid tot goede ontwatering en op slag. De uitdroging is dan dieper. En men heeft dan minder last. De grond heelt nog neiging, tot week worden. Hoewel het dicht slaan en stijf worden schijnt over te gaan. Gebruik daarom nog weinig de egge of schijf-egge. Werk met een cultiva tor dat geeft hetere resultaen. De inleiding van den heer Langereis geeft hierop een aardige gedachte- wisseling waaraan door veilen wordt deelgenomen. Hieruit blijkt dat hë|L onderwerp in de smaak viel en de be langstelling had. De voorz. dankt dan ook de heef Langereis voor zijn inleiding. W egens het \erge\ordercic uur sieit voorz. voor om de inleiding van den Jitjer Van Galen over mechanisatie tot een volgende vergadering te bewa ren. Alzoo besloten. Bij de rondvraag komen nog enkele punten ter sprake die naar de con tact-comm. worden verwezen. De heer Waiboer dankt het be stuur voor de uitnoodiging. Spr. heeft wel ontdekt dat de Wieringermeer een actieve afdeeling is waar de be langstelling der leden naar verschil lende kanten uitgaat. De verg. wordt hierop gesloten, Een mooi succes. De heer L. nou Hollander die met zijn collectie ko nijnen deelnam aan de tentoonstelling van Konijnen te Berkhout, verwierf daar niet minder dan 6 prijzen en wel een le en drie eere-prijzen, een 2e en een 3e prijs. Voorzeker een mooi resul taat. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Middenmeer. DONDERDAG 25 NOV. nam. 2 tot 3 uur door Dr. hoogkamer in de Consistoriekamer van de Ned. Herv. onbewerkte akkers. Greppels tusschen Kerk te middbnmbbr.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 2