26* JAARGANG DINSDAG 28 DECEMBER 1937 No. 149 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN t- BEKENDE LAGE TARIEVEN. HET IJS GEBROKEN. N.V. WACO AUTOBUSDIENSTEN VRIJDAG 31 DECEMBER worden alle diensten gereden als op WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG. DONDERDAG EN ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.25. UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN. BUREAU Hippolytushoef Wielingen Telef. Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels f 0.50 Iedere regel meer f 0.10 CAFÉ 'T CENTRUM SCHAGEN. SPREEKUUR van de tandarts elke Donderdag van 9'/21 uur. Inlichtingen kosteloos. KINDERTOESLAG AAN WERKNEMERS. Te rekenen van het derde kind Toeslag drie procent. Zooals gemeld, heeft de Minister van Sociale Zaken bij den Hooge Raad van Arbeid aanhangig gemaakt een voor-ontwerp van wet, houdende rege len inzake kinderbijslag-verzekering. In de toelichting zegt de minister, dat hij zich om redenen van prakti- schen aard hij het ontwerpen van de onderhavige regeling voorhands be perkt tot de groep der looirtrekkenden. Voor deze categorie van personen be doelt het wetsontwerp te geven een ai gemeen geldende regeling, waaraan terzake van de verstrekking van kin derbijslag ten minste moet worden vol daan en waarop door het economisch sociaale leven hedrijfsgewijze kan wor den voortgebouwd. De bedoeling is, dat de kosten van alle in een bepaalden tijdsduur ver schuldigde kinderbijslagen worden om geslagen over alle werkgevers naar evenredigheid van het door hen aan hun arbeiders uitbetaalde loon, zoodat liet voor den individucelen werkgever van geen belang is. of en hoeveel arbei ders, die aanspraak op kinderbijslag kunnen maken, in zijn dienst werk zaam zijn. Het ontwerp kent recht op kinderbij slag toe aan arbeiders, die in dienst zijn van een oude? neming of in daar mee gelijkgestelde!', loondienst. Ook personen, wier loon meer be draagt dan f 300" per jaar, zullen onder de regeling vallen, evenals zij, die deel uitmaken van deel bemanning van een zeeschip. Recht op kinderbijslag wordt toege kend aan den arbeider, die hier te lan de zijn woonplaats heeft en wiens ge zin meer dan 2 kinderen heneden den leeftijd van 15 jaar telt. Bijslag wordt ggeven voor elk kind, te rekenen van het derde kind, dat den leeftijd van 15 jaar nog niet heeft bereikt. Het ontwerp, bepaalt den bijslag voor elk in aanmerking komend kind op 3 procent van het dagloon van den arbeider. Voor de vaststelling van den bijslag wordt het dagloon, dat meer dan f 8 bedraagt, voor dat hoogere niet medegerekend en wordt liet dagloon hetwelk minder dan f 3 bedraagt, ge acht f 3 te hebben bedragen. Premiestelsel. De middelen lot dekking van de FEUILLETON. 12.) De lange huisknecht moest even glimla chen, al zou hij er zijn goeden naam en zijn diens ook door verliezen. Het was een aristo cratische huisknecht, die altijd in de eerste families gediend had en nog nooit een glim lach gewaagd had. De Graaf naam zijn dapperen kleinzoon van het hoofd tot de voeten op. „Denkt gij, dat gij het zoudt kunnen vroeg hij barsch. „Ik geloof het wel," hernam Cedric. Leun aan den anderen kant maar op uw stok en aan dezen kant op mij. Hij zette een vuist en bracht die aan zijn schouder, om de door Dick geprezen spieren te laten zien en hij deed dat met zulk een ernstig gezicht, dat de knecht het noodig achtte weer heel strak naar de leelijlce schil derij te kijken. „Goed," zei de Graaf, „probeer het dan maar." Cedric gaf hem zijn stok aan en begon hem bij het opstaan behulpzaam te zijn. Ge woonlijk was dat het werk van den langen huisknecht en deze moest menig ruw woord, menigen vloek aanhooren, wanneer de Graaf onverwachts een aanval van pijn kreeg. Heden echter kwam er geen vloek over zijne lippen, hoewel de jichtige voet hem nog erger pijn deed dan gewoonlijk. Hij wilde eene proef neming doen. Langzaam stond hij op, en legde zijne hand op het kleine schoudertje dat hem zoo moedig werd aangeboden. De kleine Lord Fauntleroy deed voorzichtig een stapje vooruit en hield het oog op den zie ken voet gericht. „Leun maar gerust op mij," sprak hij met bemoedigende opgewektheid. „Het zal wel gaan. Ik zal heel langzaam loopen." toe te kennen kinderbijslagen en der administratie-kosten moeten worden opgebracht door de werkgevers naar 'n premie-stelsel. De premie zal worden berekend over het totale loonbedrag; dat de onderneming aan haar arbei ders uitkeert, ongeacht of dat loon wordt ontvangen door een ongehuw den dan wel door een gehuwden arbei der, hetzij met of zonder kinderen. Volgens een zeer voorloopig kostenra ming zal de verschuldigde premie, ver moedelijk bepaald kunnen worden op 1 pCt. van het loon. Het ontwerp kent geen premie-verhaal op de arbeiders. NIEUWJAAR IN DEN AETHER. Nieuws uit alle werelddeelen. Van het oude in het nieuwe. Omtrent den Oudejaarsavond in den aether kunnen den luisteraar de vol gende gegevens van dienst zijn De redevoering ter gelegenheid van de jaarswisseling worden in den Ne- derlandschen omroep dianaal uitge sproken door de leiders der omroepver eenigingen de Avro brengt van 12.35 tot 1 uur groeten aan schepelingen en van 1 tot 2 o. revueklanken (golflengte 301..5 w.) de Vara van 12 tot 12.30 ge- lukwenschen namens opvarenden van schepen en gramofoonmuziek 301.5 m. de N.C.R.V. te 12.15 felicitaties aan zee varenden en de K.R.O. van 12.30 tot 2 uur des nachts een gemengd program ma met gelukwenschen aan zeevaren den. Elders in Europa. Van de buitenlandsche stations brengt o.a. Brussel I van 11.20 tot 12.;20 „Le réveillon a Bruxelle, Liège, Osten- de, Paris et Londres" Berlijn tot 2.20 een gevarieerd programma Lroitwich te 12.20 den 12 uurslag van Big Ben, voorafgegaan door een kerk dienst en gevolgd door een nieuwjaars programwa van 20 minuten Parijs P.T.T. tot 2.35 nieuwjaarswenschen en dansmuziek Radio-Parijs tot 3.20 dansmuziek Toulouse idem tot 2.20 Boedapest tot 2.20 Zigeuner- en gramo foonmuziek Weenen van 11.25 af een Oude jaarsconcert en dansmuziek tot 1.20 Beromunster te 11.20 den 12-uur slag van den Munster te Bazel en tot -2.20 dansplaten, enz. In Amerika. De beide k.g.-zcnders van Schenecta dy YV2 X AD en W2 X AF zullen zon der onderbreking 40 uren „in de „lucht" zijn. van den 31en December tot den 2en Januari, en dan allerlei nieuw jaarsvieringen uitzenden. BINNENLANDSCH NIEUWS. Achterlicht voor werkooze fietsers. Op vragen van het Tweede Kamer lid den heer De Visser betreffende liet kosteloos verstrekken van een fieis- achterlicht aan werkloozen, heeft de Minister van Sociale Zaken geant Had de huisknecht naast hem geloopen, dan zou de Graaf meer op dezen en minder op zijn stok geleund hebben. Toch behoorde het bij zijne proefneming, dat zijn kleinzoon goed zou voelen hoe zwaar hij was. En dat gewicht was waarlijk geen kleinigheid na een stap of wat werd het kindergezichtje rood van inspanning en het hartje klopte met verdubbelde slagen maar hij hield zich dap per en dacht aan Dick, die immers zijne spier kracht zoo geroemd had. „Leun maar gerust," herhaalde hij al hij gend. „Ik kan het best uithouden, als als het niet al te lang duurt." „Doet uw voet erge pijn als gij er op staat vroeg hij. „Hebt gij hem wel eens in warm water met mosterd gehouden Dat deed mijnheer Hobbs toen hij zich zoo bezeerd had. De groote hond wandelde langzaam met hen mede en de huisknecht volgde. Soms kwam er eene zonderlinge uitdrukking op diens gezicht, wanneer hij zag hoe de kleine man zijn best deed en met hoeveel goeden wil hij den zwaren last bleef torschen. Ook de Graaf wierp telkens een zijdelingschen blik op het blozende ventje. Eindelijk was de stoel bereikt. De hand werd van zijn schouder genomen en de Graai zette zich voorzichtig neder. Cedric haalde Diclc's zakdoek te voorschijn en wischte zich het voorhoofd af. „Het is warm van avond, is het niet zei hij. Ik heb het tenminste erg warm." „Dat komt omdat gij zwaar werk hebt ge daan," zei de Graaf. „Wel neen," hernam Lord Fauntleroy, „zwaar werk was het niet, maar ik ben toch warm geworden. En hij streek zich met den prachtigen bonten zakdoek zoo hard hij kon lang het voorhoofd. Het middagmaal was een voornaam punt voor den Graaf en het was een zéér voor naam punt voor den kok, of zijne schotels den gestrengen heer smaken zouden of niet. Heden scheen diens eetlust een weinig beter te zijn dan gewoonlijk, misschien omdat hij woord Hei is den Minister bekend, dat de verplichting tot het aanbrengen van een achterlicht kosten voor de fietsers meebrengt, gelijk ook het geval is met het voldoen aan andere voorschriften, welke van de fietsers worden verlangd Mede in verband met het feit, dat in de bestaande regeling alle kosten van fietsgebruik, met uitzondering van den daaraan verbonden belastingplicht door de werkloozen worden betaald, kan de Minister zich niet bereid verkla ren, een gratis achterlicht te doen verstrekken. DOOR HET RIJK GESTEUNDE GEMEENTEN GESTEGEN VAN 51 TOT 365. Financiëele nood der gemeenten volgens verscheidene Eerste-Ka- 1 merleden nog zeer nijpend. j In het Voorloopig Verslag van de commis- J sie van Rapporteurs der Eerste Kamer over het wetsontwerp tot vaststelling van de be- grooting van het Werkloosheidssubsidiefonds voor 1938 spraken verscheidene leden hun bevreemding uit over de in de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer inzake dit wetsontwerp voor komende uitspraak „De ministers blijven bij hun oordeel, dat er in de ontwikkeling van den economischen toestand van Nederland aanleiding gevonden kan worden om rekening te houden met een voorloopig bescheiden vermindering van de financieele nooden der gemeente", alsmede over de, even daarna opgezette stelling „Ook wijst de practijk uit, dat bij het opmaken van de begrooting de financieele toestand van de gemeente vaak ernstiger wordt inge zien dan deze zich in den loop van het dienst jaar ontwikkelt, hoewel het omgekeerde ui teraard ook wel voorkomt." Met het eerstaangehaalde betoog verklaar den deze leden zich niet te kunnen vereeni gen. Zeer had hen getroffen, dat, voor 1937 een bedrag van niet minder dan f 30 millioen moet worden geraamd voor extra bijdragen, belasting-bijdragen en rijksonderstand. Deze leden achtten voorts in het feit, dat in vier jaren tijds het aantal gemeenten, waar in eenigerlei vorm steun van rijkswege wordt genoten, van 51 tot 365 is gestegen, veeleer een aanwijzing gelegen, ;dat het verschijnsel van noodlijdendheid in toetoenemende mate waarneembaar is. Rekent men verder met den niet te miskennen factor, dat op vele plaat sen de reserves volkomen uitgeput raken of reeds zijn, dan mag huns inziens van een onhoudbare situatie worden gewaagd. Deze leden waren van oordeel, dat in het algemeen de plaatselijke besturen zich op al leszins lofwaardige wijze van hun taak kwij ten en in vele gevallen niet schromen na te laten, hetgeen zij onder andere omstandig heden voor de bevolking gewenscht, wellicht noodzakelijk, zouden achten. Nu de werkloos heid nog in beklemmende mate heerscht en zulks de toekenning van een steeds grooter aantal extra bijdragen aan gemeenten vor dert, bepleitten deze leden, haar die bijdra gen „a fonds perdu" te verstrekken in stede van de betrokken gemeenten, die veelal reeds tot het uiterste hebben bezuinigd, te stellen voor de nieuwe moeilijkheid, haar budget we der te zien verzwaard door verkregen en terug te betalen voorschotten. GEMEENTE WIERINGEN. Algemeene Vergadering der Visschersvereeniging D. E. T. V. Zaterdagmiddag 25 Dec. (le Kerstdag) ver gaderde bovengenoemde vereeniging (de tra ditie getrouw) in de zaal van den heer S. Halfweeg. Tegen 3 uur richt de voorz. de heer J. Tijsen het openingswoord tot de goed gevulde zaal. Ook de Pers wordt van harte welkom ge- heeten. Spr. vestigt de aandacht op het feit, dat dit de 20ste jaarvergadering der vereeni ging is. Het afgeloopen jaar nagaande, me moreert spreker het gelukkige feit, dat de zee dat jaar geen slachtoffers onder de Wie- ringer visschers eischte. Wat de visscherij betreft,, zoo zegt voorz., zijn de vooruitzichten verre van rooskleurig. Wij hebben er echter wel vaker duister voor gestaan, doch wij blij ven optimistisch. De Secretaris de hi\ Jb. Lont leest vervol gens de notulen. Wanneer hij opmerkt, dat de corresponden tie betreffende de op te richten garnalen- öroogerij van een dusdanige grootte is, dat oplezing eenige uren zou vorderen, zegt de heer M. de Haan dat deze questie z.i. niet in de D.E.T.V.-vergadering thuis hoort, daar toch de drogerij de vorm van een N.V. heeft, dus een particuliere rechtspersoon. Secr. Lont antwoordt dat de spr. gelijk zou hebben, wanneer de N.V. al bestond. Zij is evenwel nog „in oprichting" en waar het ini tiatief der oprichting voortkwam uit de boe zem der vereeniging, vindt hij tot nog toe besprekingen over de drogerij hier volkomen op zijn plaats. De oprichting gaat niet zoo gemakkelijk. Er zijn formaliteiten en kosten aan verbon den. (De minister moet verklaring afgeven, dat „hem van bezwaren niet is gebleken" de notaris moet de oprichtingsakte samen stellen de kosten bedroegen alleen al aan registratiekosten 2van het geplaatste kapitaalde drukkosten der aandeelen etc.) De heer de Haan is van meening, dat bij niet-slagen deze kosten voor D.E.T.V. zullen komen. Voorzitter legt deze questie nogmaals uit en zegt, dat de helft door de motorvisschers wordt betaald. Hij beantwoord den vrager verder tot genoegen. Rekening. Nadat de kascommissie bij mon de van den heer Rotgans heeft verklaard, dat alles in uitstekende orde werd bevonden, wordt de rekening goedgekeurd onder dank zegging voor de werkzaamheden van den penningmeester. Wij ontleenen aan de rekening Kassoldo vorig jaar f 117.40 Contributie 1936 f 307. Uitgaven f 424.40 f 304.87 ADVERTEERT IN DIT BLAD I DE BESTE RECLAME In kas f 119.53 Op de Boerenleenbank staat nog f 1058.31. Het totaal bezit is dus f 1.177.84. Bestuursverkiezing. De heeren L. Wigbout, G. Smid, P. Bakker en G. Dirks worden allen herkozen met respectievelijk 58, 69, 72 en 43 stemmen. Stemrerechtigde leden 79, zoodat 41 de volstrekte meerderheid was. De heer M. de Haan, welke door zijn inter pellatie de aandacht op zich gevestigd zag, behaalde 19 stemmen. Tijdens de stemming weerlegt de secretaris enkele beweringen betreffende de drogerij. niets anders had om over te denken dan den smaak van de verschillende sauzen en den j geur der entre-mets. Zijn kleinzoo hield zijne gedachten bezig. Hij keek hem voortdurend aan en al sprak hij zelf niet veel, hij wist den knaap aan het praten te houden. Hij had nooit gedacht, dat zulk een kinderlijk gebab bel hem werkelijk genoegen' zou doen, maar Cedric verbaasde en vermaakte hem te ge- J lijk hij dacht aan de daareven genomen proef, toen hij den kinderschouder zijne zwaarte had doen gevoelen, alleen om te zien hoever de moed en de volharding van den knaap zouden gaan het deed hem goed te weten, dat zijn kleinzoon aan geen buigen of i wijken gedacht had, dat het zelfs geen oogen- 1 blik in hem scheen opgekomen te zijn, zich te onttrekken aan de taak, die hij vrijwillig op zich had genomen. Cedric at eerst tot hij genoeg had en ging toen in zijn stoel achterover liggen om de zaal in oogenschouw te nemen. „Het huis is erg groot voor twee menschen om in te wonen, nietwaar merkte hij op. „Ja, het is groot genoeg, voor twee," hernam de Graaf. „Vindt gij het te groot De kleine Lord aarzelde een oogenblik. „Ik dacht maar, als er twee menschen in woonden, die niet veel van elkander hielden, zouden zij zich dikwijls eenzaam moeten voe len." „Denkt gij, dat wij veel van elkander zullen houden vroeg de Graaf. „Ja," hernam Cedric, „ik geloof het wel. Mijnheer Hobbs en ik waren ook zulke goede vrienden. Hij was de beste vriend, dien ik had. behalve liefste." „Wie is liefste „Mijne moeder," zei Lord Fauntleroy met een zacht, ietwat gedrukt stemmetje. Het kan zijn, dat hij zich vermoeid begon te voelen, nu zijn gewone slapenstijd nader de en misschien was dat ook niet meer dan natuurlijk na al de opwinding van de laatste dagen te gelijk met die vermoeidheid scheen hem echter een gevoel van verlatenheid te bekruipen bij de gedachte, dat hij dezen nacht Hij leest de verslagen der Wier. Courant over de voorgaande vergadering voor, waaruit blijkt, dat het voorstel tot oprichting geheel uit ae boezem der visschers is voortgekomen. Vervolgens neemt voorz. het woord en zegt zeer gaarne uit de vergadering te vernemen of er nog meer critieken zijn op het bestuurs beleid. Hij zegt, dat het Bestuur direct zich terug wil trekken, als er ook maar weinige visschers zjjn, welke bezwaren hebben tegen de werk zaamheden, door het Bestuur t.o. de dro gerij verricht. Men moet niet vergeten, dat het Bestuur en met name de Secretaris kolossaal veel werk moest verzetten en allemaal voor de drogerij. U zult moeten begrijpen, dat wanneer die vele extra werkzaamheden alleen maar af bouwende critiek krijgen, wij graag er mee ophouden. Voorz. meent dat alsnog een woord van dank hier voor secretaris op zijn plaats is. Daar de vergadering hier niet verder op ingaat worden enkele ingekomen stukken behandeld benevens uitgegane stukken lo ingediend een schrijven aan den Rijks dienst der Zuiderzeesteunwet, met de vol gende inhoud Daar vele klachten bij het Bestuur van ilE.T.V. zijn' binnengekomen van belangheb benden, heeft dit een onderhoud gehad met de plaatselijke Commissie. Uit deze bespreking is komen vast te staan dat onderstaande grieven wel verbetering behoeven Ondergeteekenden, J. Tijsen en Jb. Lont, respectievelijk voorzitter en secretaris van de Visschersvereeniging D. E. T. V. te Wieringen, hebben de eer U het volgende onder Uw wel willende aandacht te brengen. De laatste maanden bereiken ons Bestuur verschillende klachten van belanghebbenden betreffende de uitvoering van de Zuiderzee steunwet. Alvorens ons Bestuur besloot over de inge komen klachten te schrijven heeft het eerst een onderhoud gehad met eenige leden van de Plaatselijke Commissie Zuiderzeesteunwet der gemeente Wieringen. Uit deze bespreking is komen vast te staan, dat onderstaande grieven wel verbetering behoeven. le. momenteel zijn vele toeslagen volgens art. 6 in October j.1. reeds ingetrokken, ter wijl de laatste maanden hoegenaamd niets door hen besomd is en de volgende maanden ook geen loonende vangsten te verwachten zijn. Nu heeft U de belanghebbenden wel in de gelegenheid gesteld hunne verzoeken om weder toekenning der toeslagen te verkrijgen doch met de voorwaarden, dat de rekeningen der kosten over 1937 daarbij moeten worden overgelegd. Dit laatste stuit op een groot bezwaar, daar de rekeningen van de meeste Wieringer le veranciers niet vóór Februari 1938 binnen te krijgen zijn. Over het uitschrijven van rekeningen door Wieringer leveranciers zouden wij U frap pante staaltjes kunnen mededeelen. Doordat dus de belanghebbenden onmoge lijk al hun rekeningen binnen kunnen krij- ZATERDAG. niet zou inslapen in zijn eigen huis, bewaakt door de liefdevolle oogen van zijne „beste vriendin." Zij waren altijd zulke goede vrien den geweest," die knaap en zijn jong moe dertje. Hij kon niet nalaten aan haar te den ken, en hoe meer hij aan haar dacht hoe minder hij tot praten geneigd was, en tegen het einde van den maaltijd merkte de Graaf dat er een schaduw lag over zijn gelaat. Maar Cedric hield zich dapper en toen zij naar de bibliotheek terugkeerden, rustte de hand van den ouden man weer op den kleinen schou der, hoewel niet zóó zwaar als straks, want de lange huisknecht ondersteunde zijn mees ter. Toen deze de kamer verlaten had, ging Ce dric naast Dougal op het haardkleed zitten. Hij streelde den hond en bleef stil in het vuur kijken. De Graaf sloeg hem aandachtig gade. Er was een peinzende, ernstige uitdrukking in zijne oogén en eens of tweemaal ontsnapte hem een zuchtje. De Graaf zei niets, maar bleef hem aanzien. „Fauntleroy," begon hij vriendelijk, „waar aan denkt gij Fauntleroy keek op, met eene mannelijke poging om te glimlachen. „Aan liefste", gaf hij ten antwoord „en - - en ik geloof, dat ik maar eens op zal staan en wat heen en weer gaan wandelen." Hij deed het, stak de handen in den zak er. begon op en neer door de kamer te loopen. Zijne oogen glinsterden en hij had de lippen stijf op elkander geklemd, maar het hoofd hield hij rechtop en hij stapte voort met vas ten tred. Dougal scheen slechts met moeite zijne luiheid te overwinnen maar volgde het kind met de oogen en stond eindelijk ook op. Blijkbaar niet op zijn gemak, liep hij zijn nieuw vriendje achterna. Cedric nam ééne hand uit den zak, en vatte daarmee den hond bij zijn halsband. „Wat is Dougal een goed dier," zei hij. „Hij is nu mijn vriend al en begrijpt wat ik voel." „Wat voelt gij dan vroeg de Graaf. Het hinderde hem, toen hij zag hoeveel moeite het kind moest doen om dezen eersten aanval van heimwee te boven te komen, maar aan den anderen kant deed het hem goed, dat hij zich zoo kordaat gedroeg. Hij was getroffen door dit bewijs van kinderlijken moed. „Kom eens hier", zei hij. Cedric kwam naast hem staan. „Ik ben nog nooit van huis geweest," zei" de knaap, eene bedroefde uitdrukking in zij ne bruine oogen. „Het is zulk een vreemd gevoel als men den heelen nacht in een an dermans kasteel moet doorbrengen in plaats van in zijn eigen huis. Maar liefste is toch niet ver van mij af. Zij heeft gezegd, dat ik daar maar aan denken moest en ik kan het portret bekijken, dat zij mij gegeven heeft. Hij stak de hand in den zak en haalde er een klein violetkleurig fouldraal uit. „Hier is het," zei hij „kijk, men moet op dit knopje drukken dan springt het open en dan kan ik het zien." Hij was dicht naast den stoel van zijn grootvader komen staan en terwijl hij het foudraal te voorschijn haalde, leunde hij te gen zijn arm, alsof dit de natuurlijkste zaak ter wereld was, alsof alle kinderen dit deden. „Kijk, daar is zij," sprak hij, het deksel openknippend. De Graaf fronste de wenkbrauwenhij wilde het portretje eigenlijk niet zien, maar toch keek hij er naar tegen wil en danken daar zag hij het lieve, jonge gezichtje, waar op zijn kleinzoon zóó sprekend geleek, dat hij er van ontstelde. „Gij denkt zeker, dat gij heel veel van haar houdt?" zei hij. (Wordt vervolgd.) i EN VIER BLADEN AD VERTEEREN VOOR EENMAAL BETALEN Wieringermeerbode. Wieringer Courant. De Polderbode. Zij per courant.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 1