EED KNECHT PROP. RIESEBOS BESLOTEN Qr. HQQGK&MER, MIDDENMEER ZITTING DE DAMESKAPSALON IS 3 JANUARI i gen is het hun natuurlijk met de beste wil der wereld niet mogelijk hun verzoek tot we der toekenning der grondslagen te doen. De gemeente Wieringen verstrekt nu reeds eenige weken voorschotten aan die belang hebbenden, die daarvoor beslist hun nood zakelijkste levensbehoeften moeten koopen. Het doet ons verschrikkelijk veel leed dat die stoere visschers, die vóór de afsluiting der Zuiderzee altijd in hun onderhoud hebben kunnen voorzien, nu reeds eenige weken op het Burgerlijk Armbestuur zijn aangewezen. Gaarne zouden wij dan ook willen, dat hierin voor de komende feestdagen een goed gunstige verandering door U gebracht wordt, opdat zij dit armlastige gevoel nog deze week van zich af kunnen schudden. 2e. momenteel zijn ook uitgesloten van toeslag visschersknechts, die een gedeelte of het geheele jaar werkzaam zijn bij een schip per of combinatie van schippers, die door de vangsten van vorige jaren ingedeeld zijn in afdeeling A. Deze knechten zijn en worden ook geheel of gedeeltelijk door de gemeente Wieringen gesteund. Gaarne zouden wij U daarom in overweging willen geven de knechten van de z.g. A-schip- pers in afdeeling B in te deelen. 3 momenteel zijn reeds een 40tal schip pers en knechts ingedeeld in afdeeling A. waarbij wel enkele zijn, die door hunne be sommingen van dit jaar eigenlijk weder in afdeeling B. thuis behooren. Wij verzoeken U daarom een herziening van de reeds in A. ingedeelde schippers en ook zouden wij U gaarne in overweging wil len geven voor het jaar 1938 het aantal niet met nieuwe te vermeerderen. 4e. Wij vernamen ook, dat er wel kans bestaat, dat enkele belanghebbenden uitge sloten worden van de toeslag en die, volgens hun leeftijd, ook niet in aanmerking komen voor een geldelijke tegemoetkoming ingevol ge art. 13. Deze personen zouden dan eventueel aan gewezen zijn op gemeentelijke hulp als werk verschaffing en/of Burgerlijk Armbestuur. Wij hopen niet dat tot zulke krasse maat regelen zal worden overgegaan. Mochten deze maatregelen toch onvermij delijk zijn dan verzoeken wij U dringend toch vooral rekening te willen houden met hen, die hun uiterste best gedaan hebben van de vervorming van hun bedrijf te maken wat er redelijkerwijs van te maken was, schadever goeding te geven voor liquidatie. Anders zien wij er dat van van komen, dat de leveranciers ook mede de dupe worden. Wij hopen en vertrouwen, dat U met bo venstaande redelijke grieven wel rekening zult willen houden, waarvoor wij U ook uit naam van al onze leden, bij voorbaat zeer erkentelijk zijn. Namens het Bestuur vn de Visschersvereeniging D.E.T.V. J. TIJSEN, Voorz. Jb. LONT Dz., Secr. Verder leest secretaris een gedeelte uit het Tweede Kamerverslag over de interpellatie van den heer v. d. Zaal. Tevens komt hier het antwoord van den Minister van Waterstaat ter sprake. RONDVRAAG. De heer Jb. Tijsen vraagt of het mogelijk is de vergunningen over te schrijven van vader op zoon. Voorz. antwoordt hiernaar een onderzoek te zullen instellen bij de Visscherij Inspectie. De heer S. de Haan wil de minimum-prijs voor Ulken veranderd zien. Zal aan de Visscherij Centrale worden ver zocht. Verder zegt de Haan dat de kosten van vischvergunning z.i. abnormaal hoog zijn. Hij zou deze vergunningen kosteloos willen zien gesteld. Voorz.-legt uit, dat men voor de geheele binnenvaart een akte noodig heeft en dus nu ook voor het IJsseimeer. Buitendien kan dit voorstel beter uitgaan van het Centraal Comité, waarin het worden doorgegeven. De Haan heeft verder het verslag der Wie- ringer Raadszitting gelezen. Daarin kwam o.a. ter sprake eventueel de gelden van de Zeegras-Exploitatie aan te wenden tot stich ting van een nieuw raadhuis. Hij is daar lang niet vóór. Dit komt immers de visschers toe, Ook acht hij het onnoodig een paleis van f 50.000 te zetten. Voorz. licht ook dit uitvoerig toe. Er is nog geen sprake van een nieuw Raadhuis daar is wel eens wat van gezegd, maar het is er voorloopig nog niet. De heer Jo ten Bokkel vraagt of D.E.T.V. ook vischvergunningen geeft aan hengelaars voor het Wieringermeer-randkanaal. Hij vraagt of het mogelijk is om daar snoek te planten. Zal aan de Ned. Heidemaatschappij worden l gevraagd. Verder vraagt ten Bokkel waarom de aal niet te Breezand verkocht kan worden, zon- i cfer last te krijgen met den Rijksdienst. Het blijkt hier, dat anderen wel medewer- king ondervinden, doch ten B. niet. Voorz. antwoordt deze spreker tot genoegen. De heer Jb. Bakker (Westerland) vraagt of 1 een z.g. „dichtzet" in het randkanaal 1 plaatst mag worden. Voorz. snapt waar spr. op doelt en zegt dat dit natuurlijk niet mag, en degeen die zulks deed, is door middel van den Rijksveldwacht zulks verboden. De hr. Jn. Lont wil eens meer weten van het electr. mijntoestel op den afslag. Voorz. zegt, dat zulks f 1600.moest kos- ten. Het toestel op Kornwerderzand voldoet overigens niet. En daar het toestel alleen maar dienst doet bij den verkoop van aal, achtte voorz. dit aanschaffingsbedrag veel te hoog. I Jan Lont zegt, dat hem een aanbod werd gedaan voor f 280. Voorz. zegt voor dien prijs direct een goed toestel te willen aanschaffen. De heer Jn. Bakker is van meening, dat de Ulken binnen enkele jaren verdwenen zullen zijn, als het doorgaat op déze wijze. Zijn op merking geldt niet voor hemzelf, doch voor 'andere visschers. Voorz. zegt te zullen verzoeken om de slui tingstijd op 31 Maart te plaatsen. De hr. Gerbr. Smid vraagt nog iets over de fcpuitijden. Voorz. zegt toe te zullen vragen of er met de visschersbelangen zooveel mogelijk reke ning kan worden gehouden. Verder niets meer aan de orde zijnde sluit j^'oorz. onderdankzegging deze vlot-verloopen Vergadering, na allen een voorspoedig 1938 te hebben toegewenscht. Kerstfeesten Ned. Herv. Zondagschool. Op den eersten Kerstdag weid voor de kinderen Kerstfeest gehouden in de Groote Kerk te H.-Hoef. Op de tweede dag te Westerland en Oosterland. Ds. Van Beek had bij de twee eerst genoemde feesten de leiding te Oos terland Ds. de Wilde. De bedehuizen waren overal geheel gevuld met belangstellenden en een fraai versierde Kerstboom preikte bij deze feesten in al haar pracht. De Kerstboodschap, heerlijke kinder zang onder leiding der Zondagschool dames, een mooie vertelling, ziedaar de indeeling van het programma dat steeds vlot verliep en aan het slot de uitreiking der prijsjes aan de kleinen. Aan enkelen die van de Zondag school afgingen, werd met een toepas selijk woord 'n diploma en Kerkboekje overhandigd. Te Westerland werd de heer A. Duijn ker Az. die 25 jaar onafgebroken heeft geholpen d Kerstboom te plaatsen en te versieren, een warm woord van dank en hulde gebracht. Kerstfeest Evangelisatie. Ook deze Zondagscholen vierden het Kerstfeest, op den eersten Kerstdag in het gebouw Rehoboth, op den twee den dag in de Kapel. Een schoone Kerstboom, een groote belangstelling en een feest vol wijding onder leiding van den heer Deen, was ook hier 't resultaat van goede samen werking. De Kerstdagen zijn dus wei in de goede stemming door doorgebracht. Politie. Gevonden Twee belasting plaatjes., waarvan een kosteloos. Inl. bij den Gem -Bode. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. NED. HERV. GEM. Heden Dinsdag 8 uur Herv. Zusterkring te Hippolytushoef. Kerstfeestviering. OUDEJAARSAVOND. Den Oever 7 uur Ds. van Beek. Collecte. H.hoef 7 uur Ds. van Beek. Collecte. Westerland 6'/t uur Ds. de Wilde. Extra collecte. DOOPSGEZ. GEM OUDEJAARSAVOND. H.hoef 8 uur Ds. de Wilde. Extra collecte. EVANGELISATIE OUDEJAARSAVOND. H.-hoef 7 uur de hr. O. Deen. Den Oever 9 uur de hr. O. Deen. Bibliotheek open 5.306.30 uur. 1 Jan. H.-hoef 10 uur de hr. O. Deen. 1 Jan. Den Oever geen dienst. BIJNA EEN TREINRAMP. De Romeinsche correspondent van de Daily Telegraph and Morning Post meldt, hoe de tegenwoordigheid van geest van een trein machinist, die door den rook in een spoor wegtunnel bijna zijn bewustzijn had verloren de passagiers van een geheel bezetten trein van een ramp heeft gered. De trein reed door een tunnel tusschen de stations Ferentina en Miglionico, in z.w. Italië, toen de stoker, de conducteur en de remmer bewusteloos neer vielen. De machinist voelde, dat hij eveneens hetbewustzijn ging verliezen, doch met een laatste krachtsinspanning verhoogde hij de snelheid van den trein om zoo snel mogelijk het einde van de tunnel te bereiken. Hij kon nog juist zijn trein in het station Miglionico tot stilstand brengen en zakte ''.4arna bewus- loos ineen. A. De passagiers hadder ,tile ramen ge sloten waren, niets g Vo De oorzaak zou een defect aan de v^—^ie geweest zijn. BIJ DE BRANDEND^ KERSTBOOM LICHTJES. Vriend'lijke lichtjes de takken beschijnen, Elk op zijn plaatsje, verborgen en stil, Spreiden tezamen een lichtglans zoo heerlijk, Dat ik 't met eerbied bewond'rcn wil. Vriend'lijke lichtjes, zoo need'rig en klein, Wat zou mijn Kerstboom toch zonder U zijn Spreken zij niet van het licht dezer wereld, Eenmaal geboren in heiligen nacht, Dat aan de aarde, zoo somber en duister, 't Licht van Gods liefde ons heeft gebracht Vriend'lijke lichtjes, zoo zinrijk schoon klein, 'k Wil op mijn Kerstfeest niet zonder U zijn Vriend'lijke lichtjes de takken beschijnen, Elk op zijn plaatsje, met lichtglans zoo rein. Zie, bij den Kerstboom wil 'k gaarne bekennen Dat ik een Kerstlicht ook wensch te zijn Vriend'lijke lichtjes, Gij richt er mijn oog Dankbaar en blijde, vertrouwend omhoog. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. BINNENLANDSCH NIEUWS INGEZONDEN STUKKEN. M. de Redacteur. Wilt U onderstaande plaatsen In Uw verslag over de Wieringer Raadsvergadering j.1. kwam voor Keeten en Krotten". Ja, dat er veel menschen zijn, die de vermindering zich aandoen,, om minderwaardig te wonen, dat is zoo Maar ik weet, en dat weten ook Bontkes en Mevr. Wit wel, dat die menschen' zulks bewust doen, want het scheelt altijd nog wat, om beter met het weinige geld rond te komen. Menschen, ('n gezin b.v. met 5 perso nen) die als de huur er af is, van min der dan 7 gulden moeten leven, waar van ook nog water en licht moet wor den betaald, die zullen U doen begrij pen waarom ze in keeten en krotten wonen dus bindt de werkloozen niet meer aan de hongerpaal als noodig is. Dat de keeiten weg moeten, ja. Maar laten wij, en ook wanneer je een arbei derspartij vertegenwoordigt, zorgen, dat de arbeiders hun loon krijgen waar ze recht op hebben, dan is meteen op gelost de woning-toestand op Wierin gen. Maar laat men dan niet doen als Mevr. Wit, om de werkloozen ook nog eestelijk te trappen, we worden al ge noeg vertrapt, zou ik zeggen. Ik geloof toch niet dat U denkt dat in de armste woningen de slechfste mehschen wo nen. Bij mij staat het vast, de groot ste boeven loopen dikwijls in de mooi ste pakjes. En laten ze gerust een werklooze maar eens in een steenen woning plaatsen, gerust, ze zullen hem niet afbreken hoor U, M. de Redacteur dankend. H. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik U onderstaande in uw veelgelezen blad te willen opnemen. Bij voor baat mijn dank. In het raadsverslag, opgenomen in uw blad van 24 Dec. j.1. komt een onjuistheid voor, die ik niet onbesproken mag laten, omdat hier uit verwarring zou kunnen ontstaan. Volgens uw verslag zou ik als volgt gespro ken hebben „De Heer Bontkes merkt op, dat de regee ring de overtollige menschen hier weer naar hun eigen woonplaatsen terug zal brengen met behulp van de verschillende Gemeente besturen, maar er gebeurt niets en zoo ko men er steeds meer werkloozen, dus steeds weer opnieuw moet het woningvraagstuk aan de orde Zooals het hier is weergegeven, zou het de indruk kunnen wekken alsof ik voorstander zou zijn om zoo spoedig mogelijk een groot aantal arbeiders te verplaatsen naar hun vorige woonplaats. Dit is ten eenenmale onjuist. Zulks zou al leen van eenige beteekenis zijn bij het uit voeren van een groot werkenplan. In de gegeven omstandigheden zou het een verplaatsing zijn van werkloosheid en geen oplossing. U mijnheer de redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, F. BONTKES. Wieringen, Dec. 1937. KINDEREN ONDERVOE.D Te Vlijmen, waar men reeds jaren met groote werkloosheid heeft te kam pen, heeft een geneeskundig onderzoek uitgemaakt, dat zeker 15 pCt. der schoolgaande kinderen ondervoed zijn. - DE KERSTFEESTVIERING IN HET BURGERZIEKENHUIS. II.M. de Koningin heeft de Kerstda gen in het Burgerziekeuhuis te Am sterdam doorgebracht. Vrijdag heeft de Koningin aan alle verpleegden in het ziekenhuis een souvenier laten uitreiken. Den eersten Kerstdag des morgens na het ontbijt, heeft II.M. de Koningin aan alle verpleegsters persoonlijk een geschenk overhandigd. Ook het verdere personeel, dat aan het ziekenhuis verbonden is, werd door de Koningin met een Kerstge schenk verrast. OPLOSSING TWEE TON PUZZLE VOOR HET KIND. De oplossing luidtHelpt allen mede, om een opbrengst van twee ton voor de Misdeel de Jeugd te krijgen. Koopt daartoe Kinder zegels. Gevormde woorden achtereenvolgens kin derpostzegels doelsteun niemand kind; toekomsthulp zijn blijven niettwee ton mogelijk oplossing kleintjes twee eer vaders voor doetdag daarvoor. CRISIS - BUREAU. KERSTMIS 1937. Door de kranten zijn wij vrij nauwkeurig op de hoogte van het persoonlijke leven van duizenden belangrijke en onbelangrijke men schen. Doordat we zooveel hooren en lezen weten we misschien vaak niet eens of ze de moeite zijn om het er van te weten of niet, we vinden zelfs belangrijke dingen heel ge woon, lezen bij voorbeeld de bladzij over Christus even rustig als de bladzijde met Kerstaanbiedingen of gemengd nieuws. Krant en radio zouden we slecht kunnen missen omdat we zouden meenen dan niet meer bij te blijven. En toch komen we door alle nieuws bladen tezamen nog niet veel dichter bij de gedachten van al die menschen waar we over lezen. B.v. wat weten we nu eigenlijk van diegenen, waar we iedere dag de naam van lezen Weidman, Windsor, Hitier, Shirley Temple, weet U er iets van Wat ze aan ge dachten hebben voor ze inslapen Weten we eigenlijk wel wat onze buurman aan blijdschap of narigheid heeft Misschien v/el wat hem is overkomen, maar wat hij nu denkt, hoe zullen we dat ooit weten. Wij kun nen slechts vermoeden Met Kerstmis zit.ten over heel de wereld menschen rondom een kerstboom. In vele huizen zien we dat wel duidelijk voor ons, blijde kindergezichten, echt blij, met voor ons onbekende gedachten en fantasieën, verder en wonderlijker dan we wellicht verwacht ten, toen ze even van te voren nog heel ge woon ruzie maakten over het kaarsje dat scheef hing en nog recht gezet zou worden. In meer huizen zien we het niet. Met kerstmis lezen sommigen zonder kerstversiering maar plechtig het Bijbelverhaal voor, of zingen een enkel lied. waar denken ze aan In Polen, of IJsland, in de wijde velden van Canada, op zee, op de arme hei. Wat denken zij die geluk hebben, wat zij die het missen. Wat denkt de zwerver die in de Kerstnacht de klok hoort luiden, dat de politieagent die nacht dienst heeft en vorig jaar misschien nog een kind thuis mist. Wij weten het niet, wij ken nen elkaar niet. Van ons eigen leven begrij pen we soms nog geen zier. Wij weten wel van onvrede en moeilijkhe den. En dit mogen we ook van elkaar weten dat ieder toch het verlangen in zich heeft naar wegvallen van al die grenzen en muren die tusschen ons zijn, die in ons eigen hart zijn ook. En met Kerstmis droomen we daar over door. Zou het niet zOo zijn, dat wij alles door het onweerstaanbare van gedachten aan vrede en liefde gelooven dat God ons tehulp komt in onze engheid Zouden wij niet alle maal diep in ons hart, hooren dat boven al- ledaagsche boosheid en gemeenheid en druk heid en boven alle wanhoop, de engelen zin gen van God en zijn matelooze liefde Laat ons hart dan blij zijn en vervuld van vreugde. Dat is immers sterker dan wat ons ook be roeren kan ?Hoort, de Engelen zingen, Chris tus is geboren Wij wilden elkaar aanzien, en met onze oogen zeggen dat we het gehoord hebben, want ieder mag het weten. Ds. NIJHOLT. DE BOTERHEFFING. Wij vernemen van bevoegde zijd» dat het bedrag, bedoeld in artikel 2 van de Crisis Zuivelbeschikking 1935 V, dat is het bedrag van de heffing en de steunuitkeering op boter, behoudens 'n tusschentijdsclie wijziging, voor de week van 23 December tot 30 Decem ber is vastgesteld op 60 cen,t per Kg. (onveranderd.) Denaturatie-vergoeding erwten en Veldboonen oogst 1937. Da Nederlandsche Akkerbouw Cen- rale maakt bekend, dat de denatu ratie-vergoeding voor erwten oogst 1937, welke zijn gedenatureerd in het tijdvak van 20 t.m. 24 Dcc. 1937, f 1.05 per 100 Kg. zal bedragen voor groene erwten, door handelaren gedenatu reerd en voldoende aan het standaard- monster van kwaliteitsklasse C en f 0.55 per 100 Kg. voor voeder-erwten, door telers gedenatureerd. De steunvergoeding voor veldboonen \yelke aan de daartoe gestelde eischen voldoen en door telers en handelaren zijn gedenatureerd in genoemd tijd vak, zal f 2.40 per 100 Kg. bedragen. MARKTBERICHTEN. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 27 Óec. 1937. Op de he- den gehouden veermarkt waren aan voer en prijzen als volgt 63 Vette koeien f 170 a 285, handel redelijk 11 Kalveren vette kalveren f 122.50 en graskalveren f 40 a 65 37 Nuchteic kalveren slacht f 10 a 20 13 Vette schapen f 26 a 31 240 Vette varkens 58 a 63 cent per Kg. Handel matig De Amsterdamsche Veemarkt. AMSTERDAM, 27 Dec. 1937. Op de gehouden veemarkt waien aanvoer en prijzen als volgt 469 vette koeien, le kw. 72 a 80 cent, enkele liooger, 2e kw. 62 a 70 cent 3e kw. 50 a 60 cent per Kg. slachtgew. 50 Melk- en Ivalf- koeien f 180 a 250 41 vette kalveren, 2e kw. 64 a 72 cent 3e kw. 54 a 2 et. per Kg. levend gew. 68 Nuchtere kal veren f 8 a 14.50 21 Schapen f 26 a 31 382 Vleesclivarkens, wegende van 90- 110 Kg. 74 a 75 cent enkele hooger zware varkens 73 a 74 cent en vette varkens 72 a 73 cent per Kg. slaclit- niet genoteerd. gew 8 Paarden en 5 Veulens, prijzen ATTENTIE. HET VOLGEND NUMMER VAN DIT BLAD KOMT UIT OP a.s. VRIJ DAG (OUDEJAARSDAG Ned. Herv. Kerk te W.-Werf in ge bruik genomen. 3e Kerkje door Zuider- zeefonds v.d. Ned. Herv. Kerk gebouwd, onder architectuur van den heer IIoo- gciArerst, die ook de beide andere Her vormde Kerken bouwde. Deze Kerk nog niet defenitief, bij la tere uitbreiding v.d. gemeente wordt er de eigonlike kerkzaal voorgebouwd. Het gebouwtje bestaat uit een con sistoriekamcr en vergaderzaal, die voorloopig als kerk is ingericht, met kansel, podium etc. plaats biedend aan 100 a 125 personen. Het interieur is eenvoudig doch zeer fraai. Het meu bilair is niet grote zorg uitgevoerd. Kerstmorgen, 25 Dec. werd het Kerk gebouw door de Gemeente in gebruik genomen. Dc inwijding had zonder bijzondere plecntigheden plaats, doch had uiteraard een blij feestelik karak ter. Ds. Nijholt las het gebed van Salo mo bij de inwijding van de eerste tem pel in Jeruzalem uit 3 Kon. 5 „Wan neer iemand bidt in deze plaats Hooi- dan Gij in den Hemel." Zoals te verwachten viel, was het Kerkje tot de laatste plaats meer dan bezet. Kerstviering Ned. Herv. Kerk. Te Slootdorp had 2e Kerstdag, des avonds 7 uur de Kerstfeestviering plaats van de Ned. Herv. Zondagscho len. Het Iverkgebduw was geheel met kaarsen verlicht en met sparregroen artistiek versierd. Kaarsen, kransen van groen met gulden sparappels hin gen boven de tussengangen. Een zacht licht vervulde helt gebouw, dat nauwe- liks de schare kon bevatten. Dc Kerstviering stond onder leiding van Ds. Nijholt. Kerstfeestviering Chr. Zondagschool. In het Gym-lokaal te Middenmeer hebben de jongens en meisjes van de Chr. Zondagschool Donderdagavond het Kerstfeest gevierd, waarvoor ook van ouderzijde veel belangstelling voor was. Hoog stond de boom in al zijn schil tering te stralen. Na de opening, werd gezamenlijk Psalm gezongen en volgde gebed. Dc heer E. B. Ilersevoort die de lei ding van dezen avond had, vertelde het aloude Kerstverhaal, terwijl Mej. Truus Varkevisser de kinderen Kerst liederen liet zingen. De heer K. Louwerse die door verhui zing voortaan geen Zondagschool-on- drwijs meer kan geven, werd nog toe gesproken door den hr. Hersevoort waarbij de hr. Louwerse dank werd gebracht voor zijn arbeid voor de kin deren. De verschillende tractaties die wer den rondgedeeld vonden bij de jeugd natuurlijk een dankbaar onthaal. Aan een aantal kinderen die de Zon dagschool gaan verlaten werd een bij beitje als aandenken verstrekt. Ds. v.d. Vliet sloot den goed geslaag den avond, nadat men gezamenlijk Psalm 138 had gezongen, met dankge bed. KOSTER'S BENOEMD. Met ingang van 1 Januari 1938, zijn tot koster's van de Ned. Hervormde kerken in de Wieringermeer benoemd te Middenmeer J. Boeke, te Slootdorp L. Top en te Wieringer- werf G. Baart. REEKS VAN DIEFSTALLEN OPGEHELDERD. Dader pleegt zelfmoord in de cel. In de nacht van Donderdag op Vrijdag is door de Wieringermeerpolitie de heeren Noot, v.d. Hoek en Haarsma op de Schager- weg een wielrijder aangehouden die zonder licht reed en op verdachte wijze een mand achterop vervoerde. Het was dien nacht zeer mistig en al nach ten lang was de politie bezig om de dader(s) van de veelvuldig voorkomende konijnendief stallen te betrappen, zoodat de aangehouden wielrijder geducht de aandacht had van de politiemannen, vooral de mand op de fiets had de belangstelling, die echter leeg was. Toen men de man fouilleerde kwam er uit zijn zak een bos sleutels te voorschijn. De politie vermoede wel iets, omdat in Novem ber een inbraak was gepleegd in de maga zijnen van de Cultuurmij, waarbij sleutels werden vermist. Men kon echter de man, die bleek te zijn J. F. afkomstig uit Anna Paulowna, op dat moment nog niets ten laste leggen, zoodat men hem weer liet gaan. De volgende dag echter werd de politie in de Wieringermeer gewaarschuwd door hun collega Teutelink uit Anna Paulowna, dat men J. F. had aangehouden wegens verdacht van konijnendiefstal in de Wieringerwaard en dat hij deswege daar voorloopig was in gesloten. Uit een daarna ingesteld onderzoek bleek dat J. F. verschillende voorwerpen en cok de sleutels had gestolen uit het magazijn /an de Cultuurmij. Ock bekende hij zich schuldig gemaakt te 1.ebben aan de konijnendiefstallen hier en daar in de omgeving, verschillende konijnen hingen nog aan het touw waarmede zij wa ren opgehangen. F. die zoogoed als alles op helderde wat aan diefstal was gepleegd hier in de omtrek werd vastgehouden. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft hij echter een einde, door ophanging in de cel, aan z'n leven gemaakt. Hij was 32 jaar én ongehuwd en stond in zijn omgeving slecht bekend. Zij die in den laatsten tijd konijnen ver misten worden verzocht opgave te doen aan de politie. In de woonwagen waarin F. woonde is ook nog een meetlint aangetroffen, wat uit een directiekeet van den aannemer Geuzebroek was ontvreemd. Van een zwartleerenjas, een haarspit met hamer kon nog geen eigenaar worden opgespoord. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. NED. HERV. GEM. OUDEJAARSAVOND. Middenmeer 5 uur Ds. B. Nijholt. Slootdorp 6.30 uur Ds. B. Nijholt. W.-werf 8 uur Ds. B. Nijholt. NED. HERV. EVANGELISATIE: OUDEJAARSAVOND. Middenmeer 7.30 uur Ev. K. Kiewiet. W.-werf 6.30 uur Cand. Nijdam. Beide diensten Collecte voor Oud-Evangelisten 1 Jan. Slootdorp 9.30 uur Ev. K. Kiewiet. GEREF. KERK SLOOTDORP OUDEJAARSAVOND. Slootdorp 7 uur Cand. Feenstra van Den Helder. I Jan. Slootdorp 9 uur Ds. C. v. d. Vliet. GEREF. KERK MIDDENMEER. OUDEJAARSAVOND. Middenmeer 7.30 uur Ds. Chr. v. d. Vliet. 1 Jan. Middenmeer 9.30 uur Cand. Loopstra Hulpprediker Den Helder. GEREF. KERK WIERINGER WERF OUDEJAARSAVOND. W.-werf 7.30 uur Cand. van Twillert. 1 Jan. W.-werf 9.30 uur Cand. v. Twillert. Tot onze vreugde is geboren GUUSJE. J. C. Th. DE SCHUTTER H. A. A. M. DE SCHUTTER-v. d. Heijden Wieringerwerf, 27 Dec. 1937. Oostermiddenmeerweg. vraagt voor zoo spoedig mogelijk in algemeenen dienst. Brieven met opgave van referenties, bekwaamheden, verlangd salaris, vóór 1 Jan. 1938. Pers. bezoeken alleen na oproep. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Slootdorp. DONDERDAG 30 DECEMBER nam. 2 tot 3 uur door Dr. HOOGKAMER m het wljkgebouw der Ned. Herv. Kerk te Slootdorp. Nieuwstraat 49 Medemblik.

Wieringer courant | 1937 | | pagina 2