Elegant van Willy ONDERLINGE BRANDWAARBORG MIJ. WIERINGERMEER. BOERENKNECHT 1011 HOLLANDS - NOORDERKWARTIER STELT BESCHIKBAAR vr ILlVinuc<I\ tUUIvAH l rWEEDE BLAD ZATERDAG 29 JANUARI No. 12. INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de Redacteur Verzoeke beleefd eenige plaatsruim te te willen afstaan in Uw veelgele zen blad, en wel naar aanleiding van een verslag, der vergadering van het Visschersfonrs j.1. Zondag hetgeen wemelt van onjuistheden en scheve voorsnellingen. Bij voorbaat vriende lijk dank. Uw verslaggever laat mij zeggen dat ik wil liquideeren, en over te gaan naar de D.K.T.V., zoodat ELKE vis- scher daarvan in de toekomst kan pro fiteeren. Ziet M. de R., het vetgedrukte woord je „elke", daar komt' het in dit ver- wand op aan, dit toch is door mij niet gezegd. Ik heb betoogd dat als het liquideerde en zelfs de naam verwaar loosde, wij een onderdeel van de Ver- eeniging zouden kunnen vormen, dan werden de JONGE visschers automa tisch in de gelegenheid gesteld, de i'hans bestaande regeling voort te zet- len, dus M. de R., uitsluitend had ik het oog op de jonge visschers, welke daadwerkelijk aan de visscherij deel nemen, bijv. van 20-45 of 50 jaar, dit zou door nader overleg, geregeld kun nen worden. Uw verslaggever doet het voorkomen, cn legt daar de nadruk op, da:- ik alles wat langs de haven loopt, zoo maar in de regeling wilde opnemen en mee te laten pikken uit de poft', die door ande ren met zorg, vlijt en gevaar is gevuid, zoo is heil echter niet. Dat Uw verslaggever een doel voor oogen had, betwijfel ik niet, maar dat hoe 'n verheven doel was betwijfel ik wel ten zeerste. Het is ons toegestaan zegt De Vries, op soepele wijze te liquideeren, dus haast is er niet bij - juist M. de R-, haast is er niet bij - daar zit m..i juist het gevaar, dat wij tot den laatsten man, deze niei ie verdedigen weg zullen bewandelen. Wat een der aanwezigen (lees ver slaggever) ten beste gaf over levensver zekeringen en dito Kamers, en wat al niet meer van dat fraais, daar ga ik niej. op in, wijl wij daar m.i. niets mee hebben uk te staan. Misschien zijn dit bruikbare objecten voor een Advo caat in kwade zaken. Waar ik echter wel de vinger op wou leggen is het mis leidende, vervat; in deze woorden „Natuurlijk zullen de trekkende leden er niet vóór zijn, om alles zoo maar over te doen aan de D.E.T.V., daar zij dan geen uit keering meer zullen krij gen." Ziezoo, met deze klap op de vuur pijl zal het doel toch wel bereikt zijn. Ik ga hier natuurlijk dan ook niet verder op in. H.-hoef vm. 10 uur H.-hoef nam. 27a uur Den Oever v.m. 10 uur Den Oever nam. 3 uur Leesdienst. Ds. Tollenaar. Leesdienst. Leesdienst. OOSTERLAND. V.C.J.B. Dinsdag- avonds 1 Februari bijeenkomst des 8 uur. VAN DE WEG GERAAKT. Vannacht is tijdens het noodweer een groentenauto toebehoorend aan de Fa. de Jong uit Schagen in de bocht bij de eenden - boerderij in de Westeling geslipt en als het ware van de weg afgeblazen. De wagen kwam gelukkig niet in de sloot langs de weg tèrecht maar bleef met zijn assen op de berm rusten. Vanmorgen vroeg werd hulp verleend door de takelwagen van Cor de Moor uit Schager- brug. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. AUTO VAN DE WEG GERAAKT. Vrijdagmorgen in de vroegte slipte, ver moedelijk door gladheid van de weg op de Lagedijk een ïuxe auto en kwam in de onder kant van het Oudeveer terecht. Wonder bo ven wonder bleef de wagen in de kant han gen. Garagehouder Jonker slaagde er spoedig in hem weer op de begane weg terug te bren gen. B.K.C. VOL GOEDEN MOED. Donderdagavond hebben de jongens van B.K.C. die morgen de groote strijd tegen Wie- ringerwaard zullen aanbinden de laatste les sen en instructies van hun eminente trai ner gehad. Er hing een echte sfeer van span ning onder de jongens en allen zijn vol goe den moed. Het elftal is als volgt samenge steld Prins Tauber v. Teulingen Hz. v. Teulingen Jz. v. d. Goes Paardekooper Keizer, Schipper, Blok, Jn. v. Wees, Jb. v. Wees Reserves De Schipper, De Jong, Rezel Meereboer. Nogmaals vermelden we dat BKC 3 half 10 speelt en BKC 2 half 12. Dus allen present. AUTO IN DE SLOOT. Donderdagnacht geraakte een auto afkom stig uit Amsterdam aan de Ouderlanderweg van het rechte pad en reed de bermsloot in. De bestuurder heeft de nacht maar rustig afgewacht in de auto, totdat hij 's morgens licht zag branden in de boerderij van den heer D. Met vereende krachten is de wagen op de kant gezet, waarna de onvertuinlij ke reiziger zijn weg wan vervolgen. ZACHTE BERMEN. Aan de Alkmaarscheweg raakte een auto in de aldaar glibberige bermen. Het was onmo gelijk om de auto weer uit de glibberige brij tc krijgen. Een bus van de H.A.B.O. bracht tenslotte uitkomst, door het wagentje er uit te sleepen. PREDIKBEURTEN A. PAULOWNA. ZONDAG 30 JANUARI. NED. HERV. GEM. A. Paulöwna v.m. 10 uur Ds. Vorstman, Koorzang. EVANGELISATIE Breezaqd v.m. 10 uur de heer Boon. Oin niet. te veel van Uw gastvrijheid. oreezand nam. 3.30 uur de heer Boon. te vergen M de R., wil ik eindigen, al leen dit nog Ik woonde voor eenigen tijd een fees lelijke bijeenkomst bij, van een alhier gevestigde Coop. Vereeniging, daar voerden verschillende sprekers het woord. Een der sprekers liad zijn rede ingekleed op het gevleugelde - in het heden is het verleden, in het verleden is het heden. - Met volle instemming heb ik den spreker gevolgd. Z.Ed. deed duidelijk uitkomen, dat wij als ouderen, de taak en de plicht hebben, iets na te laten, waar de opkomende generatie op voort kan bouwen. Het eene geslacht volgt het andere op, het opkomende geslacht zal daar dankbaar voor zijn. Hoe zal, M. de R., het opkomend ge slacht der visschers over de vóórgaan- generatie oordeelen, dit zal niet malsch zijn. Ik stel mij voor, dat zij met minachting zullen zeggen „Praat me niet van die ouwe,, deze hebben zelfs hun eigen kind opgepeu zeld. Ik besluit met een beroep op allen die van goeden wille zijn,, mede te wer ken en plannen te beramen, opdaXI aan deze beslaande toestand een einde kome. Nog is het /tijd. Nogmaals dank voor de plaatsing. M. KOOIJ. Haukes 10 Haukes, 28 Jan. 1938. GEMEENTE WIERINGEN: SCHAAKCLUB WESTERLAND. Competitie- wedstrijden van 24 Jan. 1938. Wit Zwart C. Asjes C. Brandsma Jz. 0—1 R. de Weerd Ar. Rotgans 0—1 P, Siesling P. Rotgans 0—1 T. Brandsma K. Halfweeg 1—0 A. Schilling N. Omis 1—0 C. Wit Mej. A. Rotgans 0—1 C. Brandsma Sz. W. Zoons 1—0 D. Smit D. Eikeboom 0—1 Ar. Rotgans Stammes 1—0 PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 30 JANUARI. NED. HERV. GEM. H.-hoef vm. 107a uur Ds. van Beek. Den Oever nam. 2 uur Ds. van Beek. Zondag Zondagschool Westerland 11 uur. DOOPSGEZ. GEM: H.-hoef v.m. 10 uur Ds. de Wilde. J eugddag-Collecte EVANGELISATIE Kapel Den Oever v.m. 10 uur de hr. O. Deen. I.30 uur Zondagschool Land in Zicht. 7.30 uur Jongeliedensamenkomst in L. in Zicht. H.-hoef nam. 4.30 uur de hr. O. Deen. Wanneer blijde gebeurtenis plaats heeft en bekend is voor 6 uur zal er een dankdienst worden gehouden dezelfde dag om 7 uur te Hippolytushoef. .8.30 uur Den Oever, Voorganger O. Deen GEREF. KBRK BINNENLANDSCH NIEUWS. WERKNEMERS STELLEN ULTIMATUM. Aan N.V. Spoorijzer tc Delft. De leden van den Alg. Ned. Mef'aalbe werkersbond en den Nederl. R.K. Metaalbewerkeisbond en den Clir. Me .taaibewerkersbond in Nederland, werkzaam bij de N.V. Spoorijzer te Delfi, hebben Donderdagavond mei groote meerderheid van stemmen be sloten, aan de directie van bovenge noemde onderneming een ultimatum fe stellen om le komen 101 hei afslui ten van een overeenkoms, voor loon- en arbeidsvoorwaarden. Sederü Novem ber van he, vorige jaar zijn hierover onderhandelingen gevoerd, doch zon der resultaat. MARKTBERICHTEN. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. De Kaasmarkt. ALKMAAR, 28 Jan. 1938. Op de ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 28 stapels Kleine Fabriekskaas f 23 1 stapel boeren kaas f 212. Totaal 29 si'apels wegende 46000 Kg. Alles met Rijksmerk. Handel goed. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 28 Jan. 1938. Op de ge houden graanmarkt waren aanvoer en prijzen als volgiïl 7 HL voertarwfc f 7.75 a 8 54 HL gerst f 7 a 7.25 id. chev. f8; 218 HL haver f 6.25 a 7 36 HL boonen, w.o. bruine f 8 a 14 ci troen f 11 a 6 Duiven f 8 witie f 22.50 a |23 en Tuinboonen f 6.75; 12 HL Karwijzaad f3; 10 HL Blauwmaan zaad f 36 49 HL erwten, w.o. kleine groene f 8 a 10 groote groene f 22 grauwe f 20 a 28 en vale erwten f 15. Alles per 100 Kg. Aanvoer 397 HL. Handel stug. Leeuwarden, 28 Jan. Vee. Stieren, 65 Enter, f 60—170, 53 Twenter f 170—350, 252 vette koeien f 130270, per kg 4868 ct., 516 melk en kalfkoeien f 125—295, 82 pinken f 40—125, 19 vette kalveren f 2575, 478 nuchtere kal veren f 410, 408 vette schapen f 1533 84 weide schapen f 1424 312 lammeren f 12 23 228 vette varkens f 45160, per kg. 52 —61 ct., 28 magere varkens f 2450 100 kleine biggen f 12—21, 24 bokken en geiten, 26 paarden. Totaalaanvoer 2675 stuks. Voor vrijwel alle veesoorten was het aan bod iets kleiner. Handel in stieren kalm bij een ongeveer prijshoudend verloop, jonge stiertjes iets duurder, in goede soort vette koeien iets vaster, overigens kalm, in melk en kalfkoeien kalm, met vrijwel dezelfde prij zen, in pinken (graskalveren) redelijk vlug. Vette kalveren, beste soort wederom duur, overigens handel kalm, in nuchtere kalveren, bij beperkter aanbod, iets vlugger en prijzen vaster. Varkens ongeveer prijshoudend. Han del in wolvee iets vlugger, doch in de prijzen kwam weinig verandering. Hollandsche Mij. van Landbouw Afd. Wieringermeer. Donderdagavond hield bovengenoemde afd. haar jaarvergadering in Hotel Smit te Sloot- dorp. De opkomst der leden was uitstekend. De heer P. J. Luth, voorzitter van de afd. spreekt een woord van welkom tot de leden op deze eerste vergadering in 1938, in het bijzonder heet spr. welkom ir. Huisman, secr. van het hoofdbestuur, de heer Kistema- ker, lid van het hoofdbestuur en de heer Beu gel, chef van het Boekhoudbureau. Openingsfase. De heer. Luth houdt hierop de volgende rede Namens de afd. W.-meer van de Holl. Mij van Landbouw heet ik U allen hartelijk wel kom. Bij d eopening van deze eerste vergadering in 1938 wil ik de hoop uitspreken dat het komende jaar voor de landbouw een gezegend jaar mag zijn en van de leden onzer afd. in 't bijzonder. Als wij een oogenblik onze ge dachten laten gaan over het verleden, dan kunnen wij, wat de bodemopbrengsten onzer bedrijven betreft, ook van het afgeloopen jaar, over 't algemeen tevreden zijn. Dit geldt zoo wel voor de bouw als voor de weidebedrijven. Wij mogen met dankbaarheid constateeren dat de gevolgde methode van in cultuurbren- ging der W.-meergronden een groot succes is geweest. Was het, vooral voor de eerste pach ters een groot risico om hier een bedrijf te beginnen, thans schijnen de grootste risico's voorbij en hebben we redenen om met meer vertrouwen de toekomst tegemoet te zien. Laat dit echter vooral geen blind vertrouwen zijn. Het proces van structuurvorming, vooral op de zwaardere gronden, is nog niet ten ein de en wij weten op dit terrein nooit precies wat ons te wachten staat. Ook wat betreft de drainage moeten we op moeilijkheden zijn voorbereid, vooral op die gronden waar zuur aanwezig is. De loonstandaard in de polder is in vergelijking met het oude land hoog te noemen, zal in de toekomst ook wel zoo blij ven, daar de arbeiders in den polder op hoo- ge vaste lasten zitten. Door het stelsel van oploopende pacht, wordt de pachtsom in de eerste pachtperiode telkenjare hooger. Hiermede hebben we in de eerste jaren voldoende rekening te hou den, willen we in de laatste pacht jaren niet bedrogen uitkomen. Bij de verdere exploita tie, speciaal van onze bouwbedrijven, zullen we langzamerhand onze, ik zou het willen noemen, Wieringermeerallures moeten afleg gen en plaats maken voor meerdere intensi viteit. Intensievere grondbewerking en on- kruidbestrijding en ruimere vruchtwisseling zullen op den duur niet uitblijven. Hoogere productiekosten zullen hiervan het gevolg zijn. Voor de weidebedrijven is het spook van de diarrhee onder het vee nog altijd niet ver bannen en mag dit als waarschpwing dienen dat alle risico's van de nieuwe gronden nog niet zijn overwonnen. Evenals op het oude land maakte het mond- en klauwzeer hier ook vele slachtoffers. Willen we nu nog eens een terugblik hou den over de werkzaamheden onzer afdeeling in het afgeloopen jaar, dan moeten we eigen lijk dadelijk denken aan het werk van de 3 Zusterafdeelingsorganisaties gezamenlijk. En dit is een gelukkig verschijnsel, want zon der deze samenwerking zou het ontzettend veel moeilijker zijn om hier iets tot stand te brengen. Ik hoop dan ook van harte dat de ze samenwerking in de toekomst mag blijven bestaan, zich niet door kleine onaangenaam heden zal laten beïnvloeden, doch zoo moge lijk nog hechter mag worden. Onze 3 afdeelingen vormden het eerste mid del voor de fundeering van het grootsche plan „Oprichting Coop. Zuivelfebriek". Uit hunne gelederen werden commissieleden be noemd enz., waaruit later het definitief be stuur werd gekozen. De oprichting op papier kwam tot stand, doch alleen zij, die deze voorbereiding van meer nabij hebben mee gemaakt, kunnen weten welke moeilijkheden hier moesten worden overwonnen. Naast een woord van dank aan den heer Smeding voor diens onmisbare medewerking en de com missie voor landbouw-cooperatie in. N, er Z. Holland, past hier zeer zeker ook een eere- saluut aan onze commissieleden voor hunne bemoeiingen in deze groote zaak en in bijzonder zou ik hier willen noemen de heer Hoogedoorn, de huidige voorzitter. Meerdere andere zaken, welke straks in het jaarverslag zullen worden genoemd, kwamen tot stand. Door bemiddeling onzer afd.-or ganisaties aanschouwde eenige maanden geleden de jonge Zaaizaadvereeniging „De Wieringermeer" het levenslicht. Wij wen schen de ondernemende leden gaarne succes met hun arbeid en hopen dat de naam „Zaai zaadvereeniging „De Wieringermeer" spoedig een goede klank mag hebben door geheel Nederland. Het strooverkoopbureau, ook al weer een voortbrengsel uit de schoot onzer afd. organisatie's, verwerkte dit jaar reeds ettelijke miljoenen kilo's stroo. De contactcommissie had ettelijke keeren vergadering met de Directie en wij mogen met voldoening constateeren, dat deze besprekin gen in vele gevallen productief zijn geweest en in ieder geval veel hebben bijgedragen tot een wederkeerig begrijpen en een goede ver standhouding tusschen Directie en pachters. De contactcommissie kan beschouwd worden als een onontbeerlijke instantie. Uit het jaarverslag zullen we ook hooren wat speciaal door onze afdeeling werd ge daan. Hiervan wil ik alleen even aanhalen de twee avonden waar, ik zou kunnen zeggen, met eigen krachten is gewerkt. Deze verga deringen zijn over 't algemeen wel in de smaak gevallen en is het wel zaak hieraan goede aandacht te schenken. Toch is mijne bevrediging niet volkomen geweest. In geen van de 2 inleidingen is n.1. ook maar een enkele conclusie naar voren kunnen worden gebracht. Dit is op zich zelf ook niet zoo'n wonder, ik had dit ook eigen lijk niet verwacht doch voor de toekomst lijkt het mij toch gewenscht vooraf een commis sie te benoemen, die tot taak heeft zoo mo gelijk eene of meerdere conclusie's uit de in leiding en gehoord de discussies, te formulee ren. Naar aanleiding van de inleiding van'de heer Van Gaaien over mechanisatie in het landbouwbedrijf waag ik het toch alsnog een algemeene cötaclusie te destilleeren en wel dezeDat een eenzijdig tractorbedrijf bij een bepaalde bedrijfsgrootte op zijn voorzich tigst uitgedrukt economisch verantwoord is. Dat wij, wat betreft de mogelijkheden op het terrein van de mechanisatie nog aan het be gin van de ontwikkeling staan. Dat voorstan ders van uitsluitend bedrijven beneden de 30 H.A. in de N. O. Polder mogen bedenken, dat indien zij hun zin kregen, de Regeering niet alleen de uitoefening van het mecha nisch bedrijf onmogelijk zou maken doch te vens, en dit is van nog meer verstrekkende beteekenis, de ontwikkeling daarvan even eens onmogelijk zou maken. Zij mogen beden ken of het niet te ver zou gaan als het eco nomisch belang geheel zou worden verdron gen door het sociaal belang. Het ligt niet op mijn weg hierop verder in te gaan, doch naar mijne meening zou de Regeering onze Ned. Landbouw een slechte dienst bewijzen door in de nieuwe Zuiderzee polder aan het grootbedrijf niet voldoende gelegenheid te geven hunne technische mo gelijkheden te ontplooien. Met de wensch dat onze afd. ook in het komende jaar weer nuttig werkzaam mag zijn in de eerste plaats als eene der noodza kelijke steunpilaren van Holl. Mij. v. Land bouw en in in de 2e plaats voor de landbouw en ook algemeene belangen in de W.-meer, verklaar ik deze vergadering voor geopend. De rede van den heer Luth werd met ap plaus onderstreept. De heer P. H. Bakker, secr. van de afdee ling brengt vervolgens de notulen en een kort jaarverslag uit, wat een resumé gaf van de vele zaken, die de afd. in het afgeloopen jaar weer behandeld heeft. Op verschillend terrein was men als afdee ling en in samenwerking met de Zusterver- eenigingen weer bijzonder actief. Het verslag van de geldmiddelen gaf een eens een gezond beeld er was een klein ba tig saldo. De heer L. Venhuizen rapporteerde namens de commissie van onderzoek, dat boeken en bescheiden in keurige orde waren bevonden, zoodat geadviseerd werd den penningmeester de dechargeeren. De voorzitter deelde mede, dat de gecom bineerde vergadering met de Zustervereeni- gingen en W.Meer-directie zal plaats hebben op 11 Febr. 18 Febr. heeft een lezing plaats van den heer Van Eek, voor de 3 landbouworganisa ties in samenwerking met de Boerinnenbond, over boerderij enbouw. De nieuwe Wieringer- meerfilm zal dan worden vertoond alsmede een film over rattenbestrijding. Naar aanleiding van de circulaire die i; gezonden aan de pachters over de rattenbe strijding dringt de voorzitter er op aan dat allen medewerken, met de zusterorganisaties zal overleg plaats hebben of men dit vanwe ge de organisaties ter hand zal nemen, of dat men het vanwege de Cultuur Mij. zal laten doen. Hierna geeft de heer S. Breebaart verslag van de gehouden vergadering der contact commissie. Verschillende punten worden daar in besproken. Den heer Breebaart wordt dank gebracht voor het uitbrengen van het verslag. Bestuursverkiezing. De heer P. G- Luth,, die 5 jaar zitting heeft in het bes.uur, waarvan 1 jaar als voorz., moet periodiek aftreden en is volgens het reglement nieitf dadelijk herkiesbaar. De le vrije s. lemming levert geen re sultaat na de '2e stemming komt er een herstemming tusschen de heeren G. Schoorl en J. Hoogschagen, wat to-t resultaat heeft dat met 28 - 24 de hr. J. Hoogschagen wordt gekozen. Deze neeemt zijn benoeming aan cn wordt welkom geheeten door den voorz. in hei bestuur. Inleiding ir. Huisman. De heer T. P. Huisman hield hierop een inleiding over het onderwerp „Welke houding moet de Boerenstand aanemen ten aanzien van de handesbei lemmeringen en de ordeninggedachitie" De inleider geeft vooraf een goed ge documenteerde beschouwing over de internationale omstandigheden, die vrije handel onmogelijk maken. Spr. geeft een ovei^icht van de ver schillende export-producten van ons land, die thans moeten concurreeren mei landen, die gedevualeerd hebben en daardoor goedkoop kunnen produ ceereh. Bovendien zijn verschillende landen rondom ons er toe overgegaan, land- en 'Zinbouw te steunen, waar door men minder is afhankelijk gewor den van de invoer van deze producten. De handelsbelemmeringen zijn dan ook legio. Komend itot de ordeningsgedachte, zegt spr dat) deze leuze thans door de wereld waart. In de industrie en in het bedrijfsle ven heefti men eenige wetten, die sa- neerend werken, verbindend verklaring van ondernemeijs-overeenkomsiten, collectieve arbeidscontracten, Vesti gingswet voor de Middenstand, enz. Spr. zet dan uiteen, dat verschillende politieke partijen allen een verschillen de gedachte hierover hebben en het! is spr. nog niet duidelijk, hoe men dit voor de landbouw moet oplossen. Het dien! gezegd, dat verschillende crisis-maatregelen voor verschillende bedrijfstakken misschien een blijvend karakter zullen hebben. De Minister heeft) o.a. reeds laten blijken, dai hij van plan is, om eenige regeerings-maatregelen aan de organi saties over te dragen. Spr. zet dan uiteen de groote moei lijkheden die er kunnen komen* daar men bij de landbouw met zooveel fac toren te maken heefi. Productiebeperking in de Landbouw is zeer moeilijk, omdat men het voor uit niet weet men is van de oogst af hankelijk. Niettemin is het onderwerp buWen- gewoon. actueel, wij zullen ons eeni ge dwang in de richting van de orde ning moeten laten opleggen, doch zul len we de gevaren niet moeten onder schaitten, die er aan zitten. De papieren rompslomp, die reeds aan de C.iiois- steun vast zit, kunnen U een denk beeld geven van de omslachtigheid die er voor noodig is, om de Land- en Tuin bouw 'te ordenen. Na de inleiding van ir. Huisman volgde een geanimeerde gedachte-wis seling, waardoor men nog dieper en breeder op het onderwerp in ging. De voorz. dankte ir. Huisman voor zijn mooie rede. Bij de rondvraag dankt de heer Kiste maker voor de uitnoodiging en felici teert de voorz. met de mooie afdeeling, waar zooveel activiteit in blijkt le zitten. De heer T. H. de Jong, vraagt of D:\ Van der Wielen, directeur van cle Volkslioogeschool te [Bakkleveen, niet eens uugenoodig kan worden voor een lezing. - - i De heer De Jong deelt tevens mede, dat van 10-24 Febr. een interessante cursus wordt gehouden te Bakkeveen, waar het onderwerp van ir. Huisman nog breeder wordt behandeld. Spr. meent, dat voor Boerenzoons dit i>en uitgezochte gelegenheid is, om hier hun kennis te verrijken. De kosten voor. de cursus is slechts f 16, waar dan nog wat reiskosten bij komen. De voorz. zegt den heer De Jong, medewerking toe. De heer Hoogendoorn deelt mede, dat de stalcontroleur dezer dagen 'jn werkzaamheden zal aanvangen. Sur. roept de medewerking in van dé .vee houders. i Vervolgens dankt de heer Hoogen doorn de aftredende voorz., voor di"ns vele werk wat hij iijdens zijn bestuurs unctie tot stand heefi gebrachi. Spr. heeft veel achting voor den heer Luth en hoopt dat hij zeer spoedig in het be stuur mag terug komen. De heer Luth danKt den heer Hoo gendoorn voor diens sympathieke woorden. Spr. heeft het altijd hijzonder pref- tig gevonden om \oor de afdeeling te werken. Het werk was echter altijd dankbaar en hij had altijd hei' gevoel dat men zich aan het mooie werk niet onttrekken mag. Met de bestuurs leden heeft spr. heel prettig altijd samen gewerkt. Hierna werd de vergadering gesloten KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 30 JANUARI, NED. EERV. GEM. Slootdorp v.m. 10 uur Ds. B. Nijholt. „Jeugddag." Zie o.a. voor bus, W.-meerhoekje. In verband met de Jeugddagviering GEEN ZONDAGSCHOOL. NED. HERV. EVANGELISATIE W.-werf v.m. 9.30 uur Ev. K. Kiewiet. Slootdorp nam. 2 uur Jeugddienst, C. Tabak Algem. Secr. N.J.V. Middenmeer 2 uur n.m. Cand. Nijdam. Middenmeer 7.30 uur Jongeliedensamenkomst in het Dorpshuis. GEREF. KERK MIDDENMEER. Middenmeer v.m. 9.30 uur Cand. Pos van Zaandam. Middenmeer nam. 2.30 uur Ds. C. v. d. Vliet. GEREF. KERK SLOOTDORP Slootdorp v.m. 9 uur Ds. C. v. d. Vliet. Slootdorp nam. 2 uur Cand. Pos v. Zaandam. GEREF. KERK WIERINGERWERF W.-werf v.m. 9.30 üur Cand. v. TwiUsrt. W.-werf nam. 4 uur Cand. v. Twi'.lert. LAGE PREMIE. SOLIDE HERVERZEKERING. COULANTE AFWIKKELING VAN ZAKEN. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door den Boekhouder RJRIDDER Brugstraat Middenn:er. GEVRAAGD op 12 MEI of naar overeenkomst een flinke (of vaste werkman) op gemengd bedrijf, alle werk grondig ver staande, v.g.g.v., liefst vrijzinnig. Brieven aan 't Bureau Wieringermeerbode, Middenmeer. voor een beperkt aantal merries K 1687 lste pr. Centrale Keuring Goes 1936. 2de pr. Centrale Keuring Hoofddorp 193J. 2de pr. Centrale Keuring Hoofddorp 1937. lste pr. Nat. Tentoonst. Den Bosch 1937. lste pr. Centrale Keuring Hoofddorp 1938. Dekgeld voor merrie's van leden t 21 en voor merrie's van niet-Ieden f (1. Aangifte bij den Secretaris K. J. KAAN, te Anna Paulöwna, Te!. G4.

Wieringer courant | 1938 | | pagina 3