ONS KONINKLIJK HUIS SPORT. Koning Willem III en Koningin Emma, de grootouders van 't Prinselijk Paar. Nieuwste portret van H. M. de Koningin. De Jonge Moeder. H. M. de Koningin Moeder met Z. K. H. Prins Hendrik, H. M. de Koningin en de kleine Prinses Juliana 25 Mei 1932 Prinses Juliana in de Wieringermeer. H. K. H. bezichtigt de maquette v. Slootdorp. Het Jonge gelukkige Prinselijk Echtpaar, zooals het zich kort na hun huwelijk in alie eenvoud telkens en telkens weer vertoonde Een jaar is sinds hun huwelijk voorbijgegaan. Stormenderhand hebben zij in dat tijdvak de harten van het Nederlandsche volk veroverd. Thans hebben zij een jonge telg, waarnaar zoo innig werd verlangd. Alles jubelt. Moge het jonge Koningskind voorspoedig op groeien tot heil van de Vorstelijke Ouders, tot heil van heel ons land. Den Oever vierde leest toen 't Prinselijk Paar huwde. Steenlegging N. H. Kerk te Slootdorp door Prinses Juliana. SUCCES i PURMERSTEIJN 1 2—2. Ondanks de slechte weersomstandigheden, was het Succesterrein toch nog in behoorlij ken staat Het was dan ook goed gezien om deze wedstrijd doorgang te doen vinden. De sterke wind nam echter veel van het mooie van deze wedstrijd weg, zoodat zij die de wind met zich had een sterkere druk op het c'oel van de tegenstanders kon uitoefenen. Succes dat weer met een gewijzigd elftal in het veld kwam, heeft het er niet slecht afgebracht, want de Purmerenders hebben ook een ploeg die van volhouden weten en de nog te spelen wedstrijden zullen het door Succes behaalde gelijk spel wel in een gun stig daglicht stellen. Jammer is het voor deze ploeg dat de rechtsback zich steeds aan on behoorlijkheden te buiten gaat, hetgeen de Purmerenders wel eens doelpunten kan kos ten, door het ontvangen van strafschoppen. Maar een troost is dat het elftal van een goe de grensrechter vergezelt is, wiens beslissin gen het publiek in verbazing bracht. De Successers hebben hard gewerk, vooral viel hierbij op de invaller Jan Doves, al zagen we deze liever meer in de voorhoede geplaatst, verder heeft het geheele elftal zich geheel gegeven. Jammer is het dat de bal zoovele malen teruggewerkt wordt, wat ook de over winning heeft gekost. De bezoekers hadden daar beter kijk op, die trapte in gevaarlijke momenten de bal steeds uit, wat wel zoo zeker is. Aanvoerder Posthumus was gebles seerd en dit speelde bij het uittrappen of wegwerken Succes nog al eefns parten. Succes wint de toss en verkiest met de wind mede te spelen. Het begin is tamelijk lauw en de backs kunnen op hun gemak in grijpen. De eerste goede aanval is voor Pur- mersteijn, maar het schot gaat juist over. Het is Succes welke bij een oogenschijnlijk onbeteekenende aanval resultaat heeft. De bal was de Succesrechtsbuiten net ontnomen als deze hem door volhouden weer weet te bemachtigen en voor het doel weet te plaat sen, waar van dichtbij de Purmersteijnkeeper werd gepasseerd. Na 7 minuten is het dus 10 voor Succes, met de wind mede een hoopvol begin. Direct hierop trekt Purmer- steijn ten aanval en weet de S.-verdediging uit haar tent te lokken. Nan Koorn speelt de bal terug op Posthumus, maar door de wind drijft de bal heel naar de cornervlag, waar hij juist aan de verkeerde kant voor S. over de lijn gaat. 1ste corner voor Purmersteijn, doch deze levert niets op. Even later is er weer een misverstand in de Succesverdedi ging als Schotting meent dat er een binnen- speler achter hem staat is het een P.-speler en deze maakt dankbaar gebruik van de toe gespeelde bal. Via een Successpeler gaat hij naast, wat de 2e corner oplevert. Deze wordt eveneens weggewerkt en nu is het de Succes voorhoede welke aan de beurt is, maar deze is al evenmin gelukkig met z'n schoten. Jan Koorn schiet in vrij positie ver naast, evenzoo Albert Schmitfc en Dirk Kuiper. Purmersteijn trekt op doel terug en de Successers komen er dan ook niet makkelijk door. De eenige die nogal eens vrij staat is de rechtsbuiten doch deze krijgt niet veel te doen. Een prachtige P.-aanval krijgt niet z'n belooning, want het harde schot vliegt juist over. Succes is gesteund door de wind het meest in den aanval, maar het schieten is te onzuiver, zoodat met de rust een geringe voor sprong van 1—0 is bereikt. Na de rust, met de wind tegen zijn de aan vallen van Succes veel gevaarlijker. Direct van de aftrap wordt de Purmersteijnverdedi' ger aan de tand gevoeld. Montulet lost een schot, dat maar juist naast gaat. Een corner voor P. wordt Succes echter noodlottig. Goed Voorgezet door de linksbuiten weet een der binnenspelers de bal te bemachtigen en van dichtbij wordt Posthumus gepasseerd en het is 1—1. P. valt hierna verwoed aan en met de wind mede kunnen ze alle hoop hebben op een overwinning. Succes is tegen wind veel gevaarlijker, uit een prachtig opbrengen door de mddenlnie bemachtigt Albert Schmitt de bal, deze wordt echter zoodanig gehinderd dat een schot van hem geen doel kan treffen en hij geeft de bal door aan Montulet welke afgemeten de bal in het hoekje plaatst, 2—1 voor Succes. De Purmerenders geven zich lang niet ge wonnen en keer op keer moet de Succesver dediging in grijpen, wat hen nu aardig af gaat. We denken ons de overwinning al voor Succes, als Montulet, welke keer op keer door de rechtsback „genomen" wordt, de bal bij een vrije schop netjes voor het doel plaatst doch de toeloopende Successers komen juist een tel te laat en de bal verdwijnt naast het doel.. De S.-verdediging is het terrein aardig meester, mede doordat ze goed gesteund worden door de middenlinie. 8 minuten voor het einde wordt de bal een weinig terugge speeld en komt juist voor 2 P.-spelers terecht en de bal verdwijnt onder de vallende Pos thumus door in het net 2—2. De laatste 8 mi nuten zijn voor Purmersteijn, maar zooals liet Succes verging gaat het ook met hen, de schoten waren te onzuiver. Vermelden we nog dat een buitengewoon hard schot van de zware P.-midvoor, rakeling over het doel ging, waarmede de Successers door het oog van een naald kropen. Het eind kwam aldus met een gelijk spel 2—2, waar mede de traditie gehandhaafd blijft, dat Suc ces van Purmersteijn niet kan winnen. De scheidsrechter had de wedstrijd geheel iri handen en leidde onberispelijk. SUCCES II kreeg in Den Helder een kleine nederlaag 12 van Helder 3, wat gezien het gehavende elftal alles eervol is. De adspiranten b speelden een uitwedstrijd tegen Helder e en behaalden een klinkende overwinning van 40. 3e KLASSE K.N.V.B. Alle vastgestelde wedstrijden vonden hier doorgang.. Helder deed kranig werk door Hollandia in eigen huis te kloppen met 31. Hel leidende Alkm. Boys kwam met de uit slag 12 maar juist binnen bij de Amster- damsche Politie. Texel hield zich deze keer ook uitstekend door met de normale uitslag 31 van Zaandijk te verliezen. Assendelft vond De Volewijckers op z'n best en werd met 5—1 afgewezen. Purmersteijn ontnam in de laatste minuten Succes de overwinning en keerde zoodoende met 1 punt huiswaarts. De uitslag was 22. De volgorde blijft onveranderd op de rang- lijst Alkm: Boys 14 10 3 1 44-16 23 Helder 13 10 0 3 38-27 20 Zaandijk 13 8 3 2 38-19 19 Volewijckers 13 7 3 3 42-16 17 Hollandia 13 4 3 6 25-30 11 A. P. G. S. 14 5 I 8 25-36 11 Purmersteijn 14 3 4 7 21-23 10 Succes 13 3 4 6 20-26 10 Assendelft 13 4 0 9 26-37 8 Texel 14 2 0 12 9-57 4 4c KLASSE. De derby W.-waard B.K.C. werd uitge steld, terwijl Watervogels haar kranig hield door met 53 van Strandvogels te winnen. Schagen won van M.F.C. met het kleinste verschil n.1. 21, en Andijk N. Niedorp iets steviger op de onderste plaats drukte door met 31 te winnen, zoodat de stand thans is W.-waard 12 9 2 1 57-26 20 B. K. C. 13 9 1 3 35-23 19 Watervolgels 13 8 2 3 36-30 18 Schagen 13 7 1 5 29-23 15 Andijk 11 5 2 4 21-30 12 M F. C. 12 4 3 5 31-32 11 Alkmaar 13 3 4 6 34-35 10 Strandvogels 12 4 1 7 23-33 9 D. T. S. 11 1 2 8 20-32 4 N. Niedorp 12 2 0 10 13-31 4

Wieringer courant | 1938 | | pagina 4