i SPORT. f H. K. H. Prinses Be atrix, 24 uur oud. H. K. H. Prinses Beatrix, 48 uur eud, op den ochtend van den 2den Februari. kreeg Alkm. Boys te bekampen en wist deze tot een goed einde te brengen. Na een span nende strijd eindigde deze wedstrijd in een 10 overwinning voor de thuisclub, hierme de zijn Zaandijk en Helder wel het meeste gebaat, daar deze beide, alhoewel op het nip pertje, beide punten bemachtigden. Texel schoot wreer eens behoorlijk uit z'n slof en weer was het Hollandia dat het slachtoffer werd. Voor Texel is nu nog niet alle hoop verloren, daar zij slechts twee punten achter staat bij Assendelft. Purmersteijn zag kans de Politiemannen in eigen huis te slaan, waar mede zij voor de onderste plaats gevrijwaard is. De uitslagen waren AssendelftHelder 0—1 Volewijckers—Alkm. Boys 10 A.P.G.S.Purmersteijn 12 SUCCES NIEUWS. SUCCES ZAANDIJK 2—3. Een spannende wedstrijd. Zij, die Zondagmiddag naar de Koogerweg waren getrokken om Succes te zien winnen, zijn teleurgesteld geworden, doch diegene die in de eerste plaats prijs stellen op een span nende wedstrijd, hebben het volle pond ge had, want een spannende wedstrijd was het van begin tot eind. Dat beide punten verloren zijn gegaan is te danken aan een foutieve beslissing van de scheidsrechter, welke ove rigens correct leidde, maar juist die eene fout kostte Succes een doelpunt. Zooals we in ons overzicht van j.1. Zaterdag schreven, gaven we Succes een goede kans tegen Zaandijk en die kans is er ook geweest. Zaandijk beschik te over een technisch betere ploeg dan Suc ces, dat stond voorop vast, maar juist tegen dit soort elftallen heeft Succes het voordeel, van z'n doorzettingsvermogen en het enthou siasme waarmede van begin tot eind gestre den wordt. Zoo was het ook weer in deze wedstrijd, de Zaandijkers waren absoluut technisch beter en de Successers moesten dan ook stukken harder werken dan de tegen partij, wat ze stuk voor stuk ook hebben ge daan. Het Succeselftal kwam in een gewij- 4e KLASSE A zigde vorm uit en de nieuwe opstelling zal, De ïerrassing en voor de Polderschen te- in de gegeven omstandigheden, wei hebben leur5tellenden uitsiag was wei aie van D.T.S. VOlnüQn K llinnr ctnnrl nrnnr nn o'n mirln .nlootc SuccesZaandijk 2—1. De stand is als volgt TexelHollandia Alkm. Boys 15 10 3 2 44-17 23 Helder 14 11 0 3 39-27 22 Zaandijk 14 9 3 2 31-21 21 Volewijckers 14 8 3 3 43-16 19 Purmersteijn 15 4 5 6 23-24 13 Hollandia 14 4 3 7 16-32 11 A. P. G. S. 15 5 1 9 26-38 11 Succes 14 3 4 7 22-29 10 Assendelft 14 4 0 10 26-38 8 Texel 15 3 0 12 11-58 6 Z K H Prins Bernhard met H. K. H. Prinses Beatrix in statiekleed. Dit statiekleed werd voor de tweede maal gebruikt voor het tooneil van een Prinses bij het opma ken van de acte en werd nu voor de 7e maal gedragen. voldaan. Kuiper stond weer op z'n oude -plaats rechtsbuiten en schiep voor de binnenspelers verscheidene kansen, jammer was het dat hij zoo weinig gelukkig was met het nemen van corners, deze werden bijna allen achter ge plaatst. De spelers welke bijzonder opvielen waren bij Zaandijk de keeper, de kleine links buiten en de midvoor, bij Succes was het de invaller Doves, die de aandacht trok, voorts hebben alle spelers zich geheel gegeven, in clusief keeper Posthumus. Als we bedenken dat Zaandijk met dit elftal de kampioens- ploegen Helder (41) en de Alkm. Boys met 42 versloeg, mogen we alleszins tevreden zijn. DE WEDSTRIJD. Zaandijk trapt af maar de bal wordt meteen door Succes overgeno men en trekt ten aanval, welke echter ge makkelijk afgeslagen wordt. Zaandijk pro beert het nu en wel gevaarlijker, maar het schot op doel komt juist in Posthumus veili ge handen terecht. Het spel gaat vlot op en Deer en om beurten trekken de voorhoedes ten aanval. De eerste corner is voor Succes, doch deze verdwijnt achter. Even later krij gen de Successers een kans maar de bal gaat juist naast. De achterhoedes zijn het zwakste in deze periode, wat ten gevolge heeft dat er verscheidene corners ten deel vallen, maar punten worden hieruit niet geboren. De aan vallen van Zaandijk zijn gevaarlijker en ten slotte moet de S.-verdediging ook zwichten. De Zaandijkmidvoor bemachtigd de bal en op fraaie wijze maakt hij zich vrij om op korten afstand Posthumus onthoudbaar te passeeren en het is 01 voor Zaandijk. Succes zet de tanden op elkaar en onder neemt weer eenige aanvallen, maar vinden ook een prima keeper tegenover zich. Bij een dezer aanvallen krijgt Succes een vrije schop te nemen op de rand van het strafschopge bied. De bal wordt keurig in de bovenhoek geplaatst, maar de keeper weet hem nog net tot corner te verwerken, welke niets ople- verd. Weinig geluk hebben de Successers Een schot van Dirk Kuiper springt juist af op de rug van een Z.-speler naast het doel. Bij Z. gaat het beter, een fraai opgezette aanval brengt de bal weer bij de gevreesde midvoor en weer krijgt P. het nakijken 02 voor Zaandijk. Dat begint er leelijk uit te zien, maar we we ten dat de Successers de moed niet verliezen al is het 04. Schmitt welke ook in deze wed strijd steeds gezelschap heeft weet de bal tusschen twee spelers vandaan te halen en al vallende plaatst hij de bal voor doel, waar hij zonder bedenken ingezet wordt. De stand 12 wat weer nieuwe moed geeft. De Zaandijkers begrijpen dat de wedstrijd niet gemakkelijk gewonnen kan worden en vallen nu ook on stuimig aan, een schot van de kleine links buiten zou bijna de voorsprong weer vergroot hebben, het vliegend schot gaat echter rake lings over. Bij Zaandijk is er evenzoo gevaar, een back weet op de rand van de doellijn te redden. Bij een volgende aanval wordt Schmitt zoodanig beknelt tusschen z'n be wakers dat de scheidsrechter een strafschop toekent in het beruchte gebied, deze springt juist terug op de lat, maar de toeschietende Kuiper plaatst andermaal in en nu beter. De scheidsrechter heeft echter een overtre ding geconstateerd en de strafschop moet overgenomen worden. Koorn plaatst zich op nieuw achter de bal en zoo is de stand gelijk 2—2. Even voor de. rust valt S. weer een corner ten deel, deze wordt niet goed weggewerkt en Schmitt krijgt op slechts 2 meter gelegenheid te scoren. De scheidsrechter fluit, helaas voor buitenspel, wat bij nadere beschouwing on juist is, zoodat hiermede de Successers een kostbaar punt ontgaat. De onpartijdig opge gooide bal wordt door de Zaandijkers wegge werkt. De rust gaat alzoo in met gelijke stand. 2—2. Na de rust is de wedstrijd al even spannend, de Successers brengen het ook steeds tot het Zaandijker doel, maar het treffende schot ontbreekt. De Zaandijkers weten nog eenmaal tc scoren en alzoo de volle winst mee te ne men, wat hen volgens hun spel wel toekomt, doch wat toch verkregen moest worden door een vergissing van de scheidsrechter. Niet minder dan 10 corners, (Zaandijk 5) vielen Succes ten deel, waaruit wel spreekt dat de Successers het de Z—verdediging niet gemakkelijk gemaakt hebben. SUCCES 3 bij Zeemacht 2 op bezoek zijn de verloor met 5—3. SUCCES 4 speelde thuis tegen Wieringer- waard 3, en meenden we dat het een kleine overwinning zou worden, is dit geheel anders uitgekomen. W.-waard 3 moest met een over tuigende 50 nederlaag huiswaarts keeren. Voor het 4e de eerste overwinning alzoo. De adspiranten A kregen zooals te begrij pen was van het veel forschere Helder A een nederlaag, n.1. met 08. De B.-adspiranten deden goed werk door tegen de Heldersche B.-adsp. a gelijk te spe len 11. 3e KLASSE K.N.V.B. Het zeer belangrijke programma is in z'n geheel afgewerkt. Ipmerkelijk is dat alle ad- spirant-kampioenscandidaten maar met het geringste verschil konden winnen van dej j clubs uit de lagere regionen. De Volewijckersi maakt hierop een uitzondering want die B.K.C., met 1—0 ging deze wedstrijd voor B.K.C. verloren, hiermede is de kampioens kans verspeeld, want Wieringerwaard wist de overwinningsreeks voort te zetten door M.F.C. met 62 te slaan. Verrassend was ook de uitslag Nieuwe NiedorpAlkmaar, want we derom verloor Alkmaar nu met 20. Scha- genStrandvogels werd geen groote overwin ning voor de thuisclub meer 21 is juist vol doende. De verhouding in de laatst geplaat sten op de ranglijst blijft door deze uitslagen onveranderd. De stand is als volgt W.-waard 13 10 2 1 63-28 22 15. K. C. 14 9 1 4 35-24 19 Watervogels 13 8 2 3 36-30 18 Schagen 14 8 1 5 31-24 17 Andijk 11 5 2 4 21-30 12 M. F. C. 13 4 3 6 33-38 11 Alkmaar 14 3 4 7 34-37 10 Strandvogels 13 4 1 8 24-35 9 D. T. S. 12 2 2 8 21-32 6 N. Niedorp 13 3 0 10 15-31 6 REDDINGS-EXPEDIT1E NAAR PAPANIN. De ijsschots brokkelt af. liet volgende telegram is ontvangen van Papanin „Tengevolge van een storm van zes dagen is het ijs in de nabijheid van ons staiton gebarsten. De scheuren hadden een lengte van één tot vijf Km. Twee magazijnen met materiaal, dat niet van belang is, kun nen wij niet bereiken. Ook het ver warmde magazijn is afgesneden. On der onze woontent hebben wij een scheur geconstateerd. Wij zullen onze intrek in de sneeuwtent nemen. Indien de verbindingen verbroken worden, be hoeft ge niet bezorgd te maken." Lader hebben Papanin en zijn vier metgezellen hun gescheurden ijsschots verlaten en op een anderen van 45 bij 30 M. hun intrek genomen. Hiervan daan hebben zij een radio-sein gege ven, dat te Moskou is opgevangen. Er schijnt voedsel genoeg te zijn voor drie maanden, Papanin heeft? draadloos medegedeeld, dat, zoover het oog reikt, landing van vliegtuigen onmogelijk is. Inmiddels zijn orders gegeven aan den kapitein van de Moermanez om zich naar het drijvende Poolstajion ie begeven en de overwinteraars af te ha len. Verder heeft de ijsbreker Tarmyr opdracht gekregen, te Moermansk in zee te gaan. Deze ijsbreker zal een wa tervliegtuig meevoeren. Aan de red- dings-expeditie zal voor-s worden deel genomen door den ijsbreker Jermak, waarmede prof. Schmidt in zee zal ste ken, die daartoe reeds van Leningrad vertrokken is. De kapitein van de Taimyr heeft nog medegedeeld, dat men proviand heeft ingeslagen, voldoende voor een reis van zes maanden. Zes honden zijn aan boord genomen. De machines zijn ter dege onderzocht, en in orde bevonden. De ijsbreker heeft een krachtig zend en ontvang-apparaat aan boord, alsme de een draagbaar radio-apparaat, dat. in geval van nood gebruikt kan worden De geheele. bemanning brandt van ver langen om zoo spoedig mogelijk te ver trekken. Professir Wieze. de leider van het Noordpool-instituut ziet de zaak aldus: Met bet afnemen van de omvang van de schots, waarop Papanin en zijn ge zellen zich bevinden, vermindert in ge lijke mate het gevaar, dat het ijsveld verder zal afbrokkelen. Tengevolge van het stormachtige weer in de Groenland zee beweegt de schots zich thans uiterst snel, zoodat zij spoedig don 73sten graad zal bereiken. Hier gearri veerd, zal zij geraken in een aftakking van den stroom ten Oosten van Groen land, welke haar zal voeren in de ricli ting van Jan Mayen-land. Deze stroom zal de ijsschotsen verder uiteendrijven, waardoor het de reddings-expeditie ge makkelijker gemaakt wordt het Noord pool station te bereiken. ~-^^YNTE"~ zijPL INRICHTINGEN welke Gevaar, Schade of Hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Gemeente ZIJPE brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van N. LIGTHART te Schagerbrug om op het perceel, kadastraal bekend in Sec tie D, No. 2142 een werkplaats voor carosserie- en wagenbouw te mogen oprichten door hen is INGEWILIGD ZIJPE, (N.H.), den 31e Januari 1938. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, D. BREEBAART. De Secretaris, J. A. DB BOER.

Wieringer courant | 1938 | | pagina 4