29e JAARGANG DONDERDAG 10 MAART 1938 No. 29 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN NIEUWE REGELING DER RUILVERKAVELING BESPROKEN. GELOUTERD. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maandeo f 1.25. UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN. BUREAU Hippolytushoef Wieringen Telef. Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels Iedere regel meer f 0.50 f 0.10 Tweede Kamer. Algemeen beschouwt men dit wetsontwerp als een groote verbetering. De bezwaren welke de wet van 1924 aankleefden, zijn thans weggenomen. WETSONTWERP Z.H.S. AANGENOMEN. Aan de orde was Dinsdag in de Tweede Ka mer het wetsontwerp tot nieuwe regeling der ruilverkaveling. De heer Ebels (v.d.) ziet in een versnelde ruilverkaveling zeer vele voordeelen. Het is onnoodig op deze zijde van de zaak verder door te gaan. Het kenmerkende van het ontwerp tegen over de wet van 1924 is, dat de oude wet de ruilverkaveling alleen als een belang der grondeigenaren beschouwde en de nieuwe ook het algemeen volksbelang in overweging neemt. Het ontwerp kent dan ook meer in vloed toe aan de overheid. Bovendien bevat de geldende wet allerlei bezwarende bepalingen, waarmede in het nieuwe ontwerp is gebroken. Spr. gaat de ver schillen na tusschen de oude en de aanhan gige regeling ten aanzien van de vereischte meerderheid, de aanvragers en de regeling bij de wet. In de geldende wet is bepaald, dat de ver kaveling alleen kan betreffen gelijksoortige gronden, behoorende bij het landbouwbedrijf. Het nieuwe ontwerp laat die bepaling zonder toelichting zoo. Ook de verandering van de wijze van stem men is slechts sober toegelicht. Spr. acht het verkeerd van art 36 geen ruilverkaveling mo gelijk te maken als slechts een vierde der be langhebbenden zich daarvoor verklaart. Hier door komt men in strijd met het beginsel van stemming. Het steeds tegenvallen van de kosten van openbare werken belemmert de ruilverkave ling. De bevolking der betrokken streken is door en door solide en vraagt nauwkeurige kostenopgave. Spr. vraagt, dat het Rijk de kosten, die meer dan de raming bedragen, voor zijn rekening zal nemen. Nuttige werkverruiming. De heer-Posthuma (C.D.U.) meent, dat bij het huidige landbouwbeleid de voedselvoor ziening door de ruilverkaveling niet wordt gediend. Intusschen biedt de ruilverkaveling verschillende voordeelen, o.m. een werkelijk nuttige werkverruiming. Spr. vraagt bij verkavelingen de wegen zoo breed te maken, dat zij met boomen kunnen worden beplant. Het kostenvraagstuk der openbare werken is het eenige ernstige bezwaar tegen de ruil verkaveling. Spr. vraagt den minister deze zaak nog eens te bezien. De heer Bierema (lib.) juicht de indiening van dit ontwerp toe. De voordeelen van de ruilverkaveling vallen zoozeer in het oog, dat men zich verbaast dat dit instituut hier niet meer toepassing heeft gevonden. Wat het kostenvraagstuk betreft, de regee ring vreest van een garantie een overvragen der betrokkenen. De regeering behoeft aan dit overvragen niet toe te geven. Bovendien kunnen de ramingen ruim wor den genomen. Het is alleszins te begrijpen, dat de eigenaren huiverig zijn om hun toe stemming te geven, als zij de kosten niet kunnen overzien. Spr. vraagt dan ook een betere regeling op dit punt. FEUILLETON 10.) „O, ik hoop dat ze de betrekking heeft Hare moeder, na vluchtig den brief gelezen te hebben, zegt„Ja, gelukkig het doet mij veel genoegen nu is ze ten minste goed ge plaatst want het is eene school van den eersten rang de deftigste meisjes gaan daar. Ik hoop nu maar, dat zij geheel voldoen zal." „Ik denk, dat wij dit aan de familie Harte- ma verschuldigd zijn," zeide Ella. „Als mijn heer Woudheim weg is, ga ik het mijnheer Hartema even vertellen." Een uur later komt Ella bij Piet en zegt „Mijnheer Hartema, moeder en ik bedan ken u nog wel voor de moeite, die u bij uwe familie gedaan hebt, om ons nichtje Ernestine Mader geplaatst te krijgen op de school van Madame Grandjean de voorspraak van de familie Hartema heeft daaraan zeker veel goed gedaan." „Ik geloof het ook, Ella het trof dan ook toevallig dat mijn nichtje de familie van Baaten, waaraan Madame Grandjean groote verplichtingen schijnt te hebben, zoo goed kent. Ik hoop, dat het je vriendin daar goed zal bevallen," zeide Piet. „Vriendin is het eigenlijk nietik houd niet genoeg van haar om haar mijne vriendin te noemen, maar zij is eene wees en haar vader was de eenige broer van mijne moeder en daarom heeft moeder zich haar nog al aangetrokken en komt ze ook nu en dan, in hare vacantie's, bij ons logeeren. Maar eigen lijk zijn we gewoonlijk maar blij, als ze weer weg is." „Waarom Is zij zoo ongemakkelijk van humeur „Neen. Ik zou haast zeggen, juist het om gekeerde zij is juist altijd met complimen tjes en vleierijen klaar. Ons geeft ze zoo'n af- ketserig gevoel zooals Cremer dat noemt misschien wel omdat zij den indruk maakt, De heer Droesen (r.k.) noemt de voorgestel de wijzigingen evenzoovele verbeteringen. Een ver doorgevoerde ruilverkaveling zou de op brengst van den landbouw vermeerderen met een percentage, dat overeenkomt met een aanwinst van 100.000 ha land, dat is dus een goedkoope drooglegging van de Zuiderzee. Een der oude bezwaren tegen de ruilverka veling, de dubbele meerderheid, is in het ont werp opgeheven. Het algemeen belang is in geschakeld. De kosten van de ruilverkaveling en de on zekerheid daaromtrent hebben de ruilverka veling zeer belemmerd. Spr. geeft den minis ter in overweging om, zoodra het bezwaar der onzekerheid omtrent de kosten van open bare werken duidelijk naar voren treedt, een garantie alsnog te verleenen. De Kamer zal daarvoor gaarne het benoodigde crediet toe staan. De heer Weitkamp (c.h.) gaat accoord met dit wetsontwerp, doch verzet zich tegen de stemmen, welke een nog verder gaande aan tasting van het particuliere eigendomsrecht willen. Minister aan het woord. De minister van Economische Zaken, de lieer Steenberghe, brengt den hem gebrachten lof over aan zijn ambtsvoorganger. De heer Van der Sluis heeft aan spr. een ondeugende vraag gesteld. De ervaring leert dat de ruilverkavelingen bij het nieuwe stel sel van wegen en waterloopen in den regel de gronden in de economisch verantwoorde kavels blijven. De bevoegdheid tot beslissing van „zeer dringende" ruilverkaveling kan aan den wet gever worden overgelaten, daar deze wetten geen lang oponthoud behoeven te vorderen. De regeering beperkt niet de productiviteit van den landbouw, doch houdt hem juist door haar maatregelen in stand. Een kostengarantie van Rijkswege zou de wet zeker impopulair maken. Het Rijk doet al veel. Spr. wijst op de renten en op andere tegemoetkomingen. Men kan moeilijk een nog verder beroep op de Rijksschatkist doen. De regelingen van de stemming en van de beslissingen door den minister zou spr. niet veranderd willen zien. Anders zou het zeker honderden jaren duren eer de in aanmerking- komende 500.000 ha verkaveld zouden zijn. De beslissing over de eigendommen, die iu het blok zullen worden opgenomen, komen bij de Ged. Staten of bij den rechter terecht. Spr. doet een beroep op hen, die bezwaren tegen deze wet hebben, de voordeelen ervan niet uit het oog te verliezen. Hier is een ty pisch samengaan van algemeen en particu lier belang. Spr. is erkentelijk aan de centra le landbouworganisaties voor haar aandrang om deze wet spoedig in het Staatsblad te brengen. BINNENLANDSCH NIEUWS. ZONDAGSSLUITING OP MARKEN. Een Urker commentaar De Gemeenteraad van Marken heeft dezer dagen besloten, dat café's en lunchrooms, alsook heit eenige hotel op het eiland, van des Zaterdags 6 uur lot des Maandagmorgens 7 uur moe ten zijn gesloten. Zooals men begrijpt heeft dit besluit, dat voor het van de .vreemdelingen-industrie" voor een groot deel levende eiland van groote beteekenis is, veel gerucht en opositie dat ze niet zoo heelemaal te vertrouwen is. Eigenlijk moest ik dit niet zeggen, want er is niets bepaald te noemen, waaruit dit blijkt." „Wij willen hopen, dat alles goed mag gaan, want anders hebben wij het een beetje op ons geweten, nu wij de familie Hartema er voor gespannen hebben." ZESDE HOOFDSTUK. Den dag na den rijtoer met van Almen was Ida niet opgeruimd gestemd. Sinds gisteren begreep zij, dat zij eigenlijk meer van hem hield, dan zij zich zelve bekennen wilde als zij aan zijn naderend vertrek dacht, gevoelde zij een soort van pijn het was haar onaan genaam met hare gedachten daarbij stil te staan. Zij kon niet beslissen. Als hij toch ver trok, dan zou zij hem nooit aannemen zij zou zich nooit willen binden aan een man, die zoo ver weg ging. Dan kwam er echter een gedachte in haar op, „als zij zich niet bond, zou hij ook niet gebonden wezen," en die deed haar toch on aangenaam aan. Alles goed beschouwd, kwam zij echter tot de conclusie, dat het maar het beste was, dat hij ging en dat beiden geheel vrij bleven. Dergelijke overwegingen hielden Ida me nigmaal bezig in de week, die op het bezoek van van Almen volgde. Zij was er zeker van, dat hij nog komen zou, en wachtte, eenigs- zins met spanning, een brief van hem af. Maar het werd Zaterdag en van van Almen werd niets vernomen. Zij begon té denken, dat zijne reis misschien uitgesteld zou zijn, omdat zij niet denken kon, dat hij een der laatste dagen vóór zijn ver trek nog bij hen buiten zou komen, en zulks te meer, toen zij, den geheelen Zondagna middag te huis blijvende, opdat hij haar al thans niet uit zou vinden, hem te vergeefs wachtte. In den avond van Zondag verscheen ech ter een briefje van zijne hand. Met spanning zag Ida haar vader aan zij vreesde al, dat het in de plaats van het afscheidsbezoek zou moeten dienen, toen zij tot haar groot genoe veroorzaakt. Maar den merkwaardig ste n weerklank zal het toch wel heb ben gevonden in een Urksch blad, „De oprechte Urker",, welk blad er het volgende over schreef „De raad van Marken heeft besloten om de Café's te sluiten van Zaterdag middag 6 uur 'tot Maandagmorgen. We hebben met dit besluit niets te maken. Wat een Marker doet interesseert een Urker en een Volendammer niet. Door de bewoners van die visscliersplaatsen wordt een Marker niet zoo hoog aange slagen, hetwelk te begrijpen is, want welk knap mensch loopt nu met zijn hemd boven z'n broek en draagt boven dien kousen tot aan z'n middel. We zouden over Marken dus gevoeglijk kunnen zwijgen, was het niet, dat in die raadsvergadering door een lid werd gezegd, dat op Urk ook Zondagsslui ting was en toch zwelgde men daar drank. Tegen deze aantijging moeten we protesdeeren. De sluitings-verorde- ning zal wel eens ontdoken worden, maar welke verordening wordt dat niet Van zwelgen is hier geen spra ke. Wanneer er Urkers zijn, en die zijn er, welke des Zondags zich het gehe melte streelen mot een glaasje alcoho lica, dan wordt dat gekocht in den tijd, dat de zaken open zijn. Het geld daarvoor wordt verdiend met vaak harden arbeid en niet met het uitklee- den van vreemdelingen. Dat Marken Zondagssluiting ipvoert cn daar lui tegen zijn is begrijpelijk, maar laat men er ons dan buiten houden. Wij zeggen er toch ook niets van dat een Marker op klompen naar de raadszit ting gaat." Ziezoo, daar kan Marken het mee doen, zegt „de Waterlander." Het is anders wel aardig te lezen, dat een Ur ker met z'n wijde broek en typische bovenkleeding lacht over die malle Marker costuums De pot verwijt, den ketel Overigens is het een echt „knus" ar tikel,, waarin de Urker redacteur zijn overkropt gemoed eens duchtig ge lucht heeft. Hopen wij slechts, dat deze „officieele persstrijd" tusschen twee befaamde eilanden geen internationale gevolgen met zich zal dragen, gelijk in de Europëesche landen helaas da- gelijksch het geval is DRIE AUTO'S GEBOTST. Eenige lichtgewonden. Dinsdagochtend 7 uur zijn op den hoofdweg te Capella aan de IJssel (den nieuwen rijksweg Rotterdam-Bodegra ven) drie auto's met elkaar in hotsing geweest. Uit de richting Gouda reed iemand uit Nieuwerkerk a.d. IJssel. Hij werd gesneden door een hem vol gende personen-auto uit Hilversum. Juist naderde uit de richting Rotter dam een auto uit IJsselmonde. Een aanrijding tusschen de 3 auto's volg de. De heer uit IJssemonde kreeg een knieblessure en een hoofdwonde. Zijn inzittende zoon werd aan de knie gc- wond en liep een lichte hersenschud- ding en een heupbeen-fractuur op. De water in de ruimen, zoodat de hulp bestuurder van de auto, die de aanrij- moest worden ingeroepen van den ding veroorzaakte werd aan den rug motortrawler K.W. 159 (Java), welke gewond. De inzittende passagiers kre- zich in de nabijheid bevond. De Kat- jgen schaafwonden aan hoofd en han-wijksche schipper stemde toe het schip den. naar een veilige haven te begelêiden, omdat van eventueel sleepen van het 1NACHTWAKER VERDRONKEN. schip door den hevigen storm geen Dinsdagmorgen zeven uur is in de sprake was. De hulp moest dan ook Wouwsche Vaart, nabij het Blauw- beperkt blijven tot, indien het gevaar eind, te Steenbergen, het lijk gevonden grooter werd,, het van boord halen van van den nachtwaker M. R. Daniels, in de bemanning. Den 5en Maart, in de dienst der gemeende Steenbergen. nabijheid van Hirsthals, op 20 mijl uit Vermoedelijk is de man door de duis de kust, deden de pompen het niet ternis misleid te water geraaki en ver- meer, zoodat het water meer en meer dronken. Öaniels was weduwnaar. Hij steeg en zelfs in het stookruim drong, laat 10 minderjarige kinderen achter. |De positie van de vrachtboot werd van dien aard, dat besloten werd het schip Prins Bernhard naar Engeland. te verlaten, omdat het toch niet meer Met de nachtboot overgestoken. -e behouden was. Prins Bernhard is Dinsdagavond, in Twee der opvarenden waren reeds gezelschap van Prins Aschwin, met de over boord gesprongen cn naar de nachtboo naar Engeland overgesto- Java gezwommen, zoodat deze spoedig ken, voor een particulier bezoek van in veiligheid waren. De overiee leden enkele dagen. CADET-SERGEANT DOOR TRAP VAN PAARD GEWOND. Ernstig ongeluk te Breda hij terreinrijden. Op het terrein der Kon. Militaire Academie is Dinsdagnamiddag een ernstig ongeluk gebeurd. Tijdens het terreinrijden weigerde het paard van den cadet-sergeant van he> Neder. In dische leger A. W. Koninghs 'n sprong te nemen. Koninghs viel van het dier cn ontving daarbij een trap op het hoofd. In bcwusteloozen toestand werd hij naar het Diaconessenhuis te Breda vervoerd, alwaar, behoudens vleech- wonden. een kaakfactuur en een her senschudding werden geconstateerd, terwijl operatief ingrijpen noodzake lijk was. De toestand van den gewonde is ernstig. DOOR NEDERLANSCHE VISSCHERS GERED. •iligheid waren. De overige leden der bemanning van den Zweed kwa men na een moeilijken tocht aan boord van het Nederlandsche visschersvaar- uig, zoodat allen gered waren. Nadat de Zweedsche kapitein zich overtuigd had. dat zijn scliip in de diepte was verdwenen, zette de trawler koers naar Fredrikshaven om de geredden aldaar aan land e brengen. De kapi tein en zijn mannen waren vol lof over het beleid en de redding van de opvarenden van de Java, welke drie dagen in de nabijheid was gebleven van het in gevaar verkeerende stoom schip. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Hengelspo^tvereeniging „Vischli^st." Genoemde Vereen, hield Zondag een wedstrijd in de Krommetocht. De uit slag was als volgt le prijs grootste baars, J. Kalter 2e pr. K. Verver ,3e P. Winnubst Bemanning van Zweedsch schip 4e E. Oosthof 5e Th. v. Bunderen aan den dood ontkomen. 6. H. Siebenga 7. H. Kalter 8. J. ter Men meldt, aan de Msb. ui' IJmuiden Burg 9. A. Kossen 10. P. Smit 11. Omtrent de redding van de 14 opva-'J. Wiegman 12. M. Daalder-Rezel renden van het nabij de Decnsche kust 13. W. Kossen 14. P. Borst 15. A. gen vernam, dat van Almen het voornemen had Dinsdag met den trein van drie uur te komen hij schreef er bij dat hij noodzake lijk met den trein van vijf uur weder terug moest. Zijn vertrek was bepaald dit meld de hij nog op Donderdagmorgen. Thans kwam Ida eenigszins tot kalmte zij kon nu zeker zijn, dat, wat er ook op Dinsdag gebeuren mocht, hij toch vertrekken zou vast nam zij zich voor om zich niet aan hem te verbinden. In den morgen van Dinsdag zou Ida haar gewonen wandelrit doen. Zij was in geen zeer goede stemming vooreerst maakte de toe stand van spanning waarin zij verkeerde, doordien al haar gedachten op één punt ge concentreerd waren, haar eenigszins korzelig tegenover personen, die haar met andere zaken kwamen lastig vallen. En nu was Gijs juist dezen morgen zeer langdradig bij het uitleggen van verschillende zaken, die aan haar harnachement gedaan zouden moeten word*en. Ida zag de noodzakelijkheid er niet van in en had volstrekt geen lust om naar Gijs te luisteren, zoodat zij zijn woorden stroom afbrak en hem verzocht haar te paard te helpen. Onmiddellijk voldeed Gijs aan dat verzoek, hoewel eenigszins gekrenkt, dat de juffer hem niet liet uitpraten, maar nauwe lijks was Ida te paard en had zij de teugels in de hand, of zij riep verstoord uit „Wat is dat, Gijs, heb je alweer den kin ketting zoo vast gedaan hoe dikwijls heb ik Je nu al gezegd, dat je dien losser moet doen Je bent erg vergeetachtig." „Het is niet, juffer, dat ik het vergeten heb, maar alles mot zen eisch hebben. Als ik den kinketting zoo los doe, als de juffer proppe- neert, dan slaat de stang door dat kan nooit goed zijn." Het bedaarde antwoord van Gijs maakte Ida nog meer verstoord. „Dus moedwillig doe je bij mijn paard iets anders dan hetgeen ik verlang," zeide Ida. „Juffer, ik ben als koetsier verobligeerd om een paard op te stangen, zooals ie opgestangd mot worden. Wil de juffer het nou laten ver anderen, dan zal ik het dadelijk doen. Maar gezonken Zweeclsch stoomschip „Bir ma" door de bemanning van den Kat- wijkschen motortrawler „Java", meldt men het volgende De Birma, die in Gotlienburg thuis behoorde en 603 br. reg. ton meet, was met een lading suiker op weg van Gdingen naar Huil, toen het op de Noordzee overvallen werd door een storm. Ter hoogie van Doggersbank ge komen, sloeg het schip lek, zoodat de pompen in werking moesten komen, teneinde het schip drijvende te kunnen houden. Aanvankelijk gelukte het den Zweden, met de pompen het indringen de water te bedwingen, zoodat gehoopt werd veilig de Engelsche kust te kun nen bereiken, totda.- de storm tot een orkaan aangroeide en de kapitein het beter- oordeelde naar- de Deensche kust terug te keeren. Steeds steeg het ze motten niet kunnen blageeren, dat Gijs een paard niet kan opstangen." „Doe den kinketting dadelijk een schakel losser," zeide Ida, „en houd je maar stil met je praatjes." Gijs voldeed aan het verzoek en mompelde „Al wil de juffer heelemaal zonder kinketting rijden, dat is mij ook goed." Ida wisselde geen woord meer met Gijs, maar haar bloed kookte. Zij had er wel eens over gedacht om aan haar vader te vragen een rijknecht alleen voor haar te houden, maar zij had, omdat het alweer indirect Gijs betrof, tot dusverre met dat voorstel niet willen aankomen. En thans was daartoe te minder aanleiding om dat haar vader haar juist had medegedeeld, dat hij bij zijne laatste groote onderneming niet gelukkig was geweest, ja eigenlijk zoo ongelukkig als hij in zijn geheele leven nog niet was hij had er een kapitale som bij la ten zitten. Erg scheen hij het zich echter niet aan te trekken hij had ook gezegd, dat het op hun manier van leven volstrekt geen in vloed behoefde te hebben, zoodat Ida aan dat geldelijke verlies geen groote aandacht had geschonken, maar zij begreep toch, dat het thans minder te pas kwam over uitbreiding van stalpersoneel te spreken. De uren, die na den rijtoer moesten verloo- pen tot de komst der beide heeren, duurden Ida verbazend lang. Doch ook daaraan kwam een eind en even vóór half vier kwam de coupé het hek binnenrijden. De beide heeren hadden reeds gelegenheid gehad breedvoerig te spreken over de reis, die Van Almen ging ondernemen de voor uitzichten, welke nij daardoor zou kunnen krijgen, den vermoedelijken duur van zijn verblijf aldaar, enz. Toen de heëren in de veranda gezeten wa ren, wilde het gesprek zoo dadelijk niet vlot ten waarschijnlijk was van Almen, zoowel als vader en dochter, te veel met zijn eigen gedachten vervuld om over minder beteeke- nende onderwerpen te spreken. Ida vroeg naar mevrouw van Almen. „Gelukkig houdt mijne moeder zich vrij \Y. Sikking 16. J. Daalder 17. W. Muntjewerf. Na uitreiking der prijzen werd de uitslag van liet geheele seizoen bekend gemaakt. De heer P. Smit Kz. die dit seizoen de grootste baars ving, kon de zilve ren beker in ontvangst nemen. De hr. P. Winnubst ontving 'n verzil verde beker, voor 't grootste aantal -63 stuks) in de 11 gehouden wedstrijden. BREEZAND. Ook alhier is met in gang van Maandag j.1. de z.g. 3e postbestelling in de kom van Bree- zand ingesteld, tante Post wordt dus weer actief. BKC-Nieuws. BKC herstelt zich in Andijk om deze met 5-1 te kloppen. Niet minder dan 3 mooie doelpunten goed. O het zou voor haar zulk een troost zijn als zij wist, dat mijne reis niet te ver geefs geschiedde." „Ik kan mij dit voorstellen als mevrouw uwe moeder het permitteert, hoop ik haar eens een bezoek te komen brengen daar zij, naar ik geloof, niet veel uitgaat, zal zij het natuurlijk veel stiller hebben na uw vertrek." Van Almen was verrukt. „Zoudt u dat wil len, juffrouw Hartema Ik ben zeker dat u mijne moeder daarmede een zeer groot ge noegen zoudt doen." De heer Hartema was van meening, dat zijne dochter niet verstandig deed met dit te beloven. „Beloof nu niet te veel, Ida" zeide hij, „je weet dat je altijd voor visites te kort komt." „Maar een enkelen keer zult u toch wel eens tijd kunnen vinden, juffrouw Hartema u zult er niet alleen mijne moeder, maar ook mij ten zeerste door verplichten." „Zeker zal ik het doen, mijnheer van Al men." Ida begreep haar vader niet best, want zooveel visites maakte zij niet. Ida had vast besloten, dat zij met van Al men alleen zou spreken en daarom buiten weten van haar vader aan Gijs last gegeven, te half vijf met haar panier met de poney's voor te komen. Gijs had toen gezegd dat dit niet kon, omdat een der poneys weder met het achterbeen trok de veearts had van morgen gezegd, dat hij rust moest hebben. Daarop had Ida last gegeven, de kleine bruine voor de panier te spannen, waarop Gijs had ge zegd „Voor de panier, juffer De juffer rijdt dan toch niet zelf „Waarom niet ?"zeide Ida. (Wordt vervolgd.) IN VIER BLADEN AD VERTEEREN VOOR EENMAAL BETALEN 1 Wieringermeerbode. Wieringer Courant. De Polderbode. zfjper Courant,

Wieringer courant | 1938 | | pagina 1