Bezoekt Vrijdagavond II Maart „Een Partijtje Poker" gemeente wieringen. gemeente zijpe. predikbeurten wieringen. buitenlansch nieuws. binnenlandsch nieuws. werden gemaakt, benevens een groot aantal kansen sclieppen voor zijn mede spelers, lieeft Blok opnieuw bewezen, welk een groote kracht BKC aan deze midvoor gekregen beeft. Ook J. de Schipper maakte een pracht doelpunt, benevens Keizer, terwijl het tegenpunt gemaakt werd uit een strafschop. BKC 3 verloor thuis van Callants- oog I met 1-6. Wieringerwaard. Voor bijna dui zend bezoekers heeft Schagen kans ge zien om het gevreesde W.-Waard in eigen hol met 1-0 te kloppen. De wedstrijd die zeer spannend was, werd beslecht door een strafschop, 2 minuten na de rust die de; Haas voor Schagen vliegend inschoot. De anders zoo overbekende goal- ketters Schenk en Hazeloop kregen te gen het sterke achterstel van Schagen geen kans en wat eerstgenoemde ook probeerde, waar Schenk was of kwam, was steeds de Schager rechtshalf A. Slikker aanwezig, die Schenk geheel in bedvvang hield. DRIE LOOZE VïSSCHERTJES EN NOG WAT. Reeds jaren is er een kwestie tus- schen de Hengelsportvereemgingen te Anna Paulowna en Den Helder over liet vischwater in den Anna Paulowna polder, namelijk de Zandvaart, het Balgkanaal en de Kromme Tocht, welk vichwater is gepacht door de Hengel sportvereeniging „Helder".- Reeds hadden bestuursleden van de Iiengelsportvereen. „Helder" een ver baal uit gelokt om een uitspraak te krijgen, die tot de conclusie kwam,, dat genoemde wateren niet bevaarbaar wa ren. De heeren waren destijds veroor deeld, doch waren blij met deze uit spraak, omdat zij nu zonder bezwaar het vischwater voor hun vereeniging konden pachten. De hengelaars in Anna Paulowna waren hiermede niet tevreden en be schouwden de vaarten als hun visch water de bestuursleden van deze ver eeniging lieten zich op; hun beurt weer verbaliseeren. Laatstgenoemde hengelaars hadden mr. Buiskool als raadsman aangeno men, die voor den Kantonrechter al het mogelijke aanvoerde om te betoo gen, dat het water inderdaad, bevaar baar was en een bestemming- ten alge meenen nutte had. IDeze advocaat was toen met den beurtschipper Muntje- werf op de proppen gekomen, die er gebruik van maakte er op te wijzen, dat jaren geleden Breezand gebouwd werd met materialen, welke door deze vaarten werden aangevoerd. De ambtenaar van het O.M. liet van zijn kant twee deskundigen dagvaar den, die getuigden, dat het geen bevaar bare wateren waren, in den zin der wet en burgemeester Lovink was nog komen getuigen, dat, gedurende zijn ambtsperiode steeds in die wateren was gevaren. De ambtenaar had toen niet inge zien, waarom de Kantonrechter dit maal tot e^n andere conclusie moest komen en persisteerde bij zijn eisch van f 6 of 6 dagen. Mr. Buiskool concludeerde tot ont slag van rechtsvervolging en tot veler verwondering luidde de uitspraak con form de conclusie van den verdediger. Op deze uitspraak is de ambtenaar in hooger beroep gegaan en zoo kreeg de Alkmaarsche Rechtbank dit zaakje weer eens te behandelen. Een heele rij getuigen werd gehooid en tenslotte nam de officier requisi toir. Spr. herinnerde eraan, dat de ver dachten geen vergunning hadden had. Die behoefden ze nie<t te hebben, zoo redeneerden ze, omdat dit water een algemeen bevaarbaar wa'ter is. De Kantonrechter had zich aan de zijde van de verdachten geschaard, waarop de ambtenaar in hooger beroep was gegaan. Vier getuigen komen hier, aldus spr., verklaren, dat de wa teren bevaarbaar zijn en drie zeggen, dat dit niet zoo is. Men moet echter in dit geval nie't op de kwantiteit lenen, maar op de kwaliteit en dan is spr.'s conclusie, dat men hier niet kan spre ken van een algemeen bevaarbaar wa ter. Hdt is namelijk zonneklaar geble ken, dat deze kanalen niet in dienst zijn gesteld van de scheepvaart in het algemeen. En zoodoende komt spr. in het schuitje van den ambtenaar en acht mitsdien de verdachten- schuldig en dus strafbaar. Eisch f 3 boete of 3 d. DeN verdediger mr. Buiskool is het niet eens met dit requisitoir. Spr. be roept zich op arresten van den Hoogen Raad en vraagt tenslotte voor zijn clientèle ontslag van rechtsvervolging. Uftspraak Dinsdag a.s. riep in het bijzonder de Tooneelvereeniging Jong Leven van Oudkarspel, die voor ons zal opvoeren „Het Chinesche Landhuis," in drie bedrijven. De leden van Jong Leven heb ben met groote ernst en charme, de verschil lende rollen uitgebeeld en wel zoo, dat feite lijk niet één apart genoemd mag worden, maar zonder de anderen ook iets te kort te doen, willen wij toch een apart woord van hulde brengen aan Yaan - Sing, den Heer C. Wagenaar, die op zulk een wijze deze rol vertolkt heeft, dat men kan schrijven,, dit was tooneelspel. Een hartelijk applaus, en drie maal halen, was dan ook de belooning aan het slot. OUDESLUIS. Buitengewoon leerzaam en aantrekkelijk was de 2e Nutsavond, die ge houden werd in de zaal van den Heer J. Buis man. De heer Ten Bruggecate, de bekende „begeleider" van de H.A.B.O. hield een cau serie over Indië, toegelicht met filmplaatjes. Hij hield .een opbouwende rede over 't schoons van die groote bezittingen en 't vele op aller lei gebied, door de Hollanders van vroeger en nu vóór die honderden rassen verricht. Na de pauze werden verschillende vroolijke voordrachten ten beste gegeven. VRIJZ. DEM. BOND. In de dezer dagen ge houden vergadering der Afdeeling Oudesluis der Vrijz. Dem. Kiesvereeniging besloot men zich aan te sluiten bij den Bond. De Heeren H. Jonker en K. Paarlberg werden gekozen als leden van 't Bestuur. SINT MAARTENSBRUG. De vereeniging „Nut en Genoegen" alhier, gaf in Café Kos- sen alhier haar laatste winterbij eenkomst. De zaal was tot achter bezet toen de Voorzit ter den Heer Blaauw, allen een welkom toe- ONDERWIJZEND PERSONEEL. In de vaca ture aan de O. L. School te Hippolytushoef, ontstaan door toeneming van het leerlingen tal waardoor een 6e leerkracht moet worden toegevoegd, is tijdelijk voorzien door de be noeming van de wachtgeldster Mw. T. Blee- kerWouda, onderwijzeres te Krommenie. Aan de niet-wachtgeldster Mw. K. P. Klimp uit Alkmaar is in verband hiermede eervol ontslag verleend. STANDPLAATSEN KERMIS 1938. Door het gemeentebestuur zijn reeds weer de standplaatsen voor de Kermis 1938 ver pacht. Naast Kop van Jut, Schiet- en Werptenten, koekstallen, nougatkramen etc. komen er dit jaar, de zweef- en kinderdraaimolen van Ooms, de autoscooter van Vermolen, Parade tent van R. Abeen, Miniatuur-racebaan, z.g. Fietsmolen, van A. v. d. Veen, de Golf van Biscaje, cake-walk van Klinkhamer, enz. enz. De schouwburgloge van J. Nooiji zal trach ten op particulier terrein standplaats te krij gen. Al deze inrichtingen tesamen zullen trachten U vijf onvergetelijke dagen van ker- misjolijt te bezorgen. LOOP DER BEVOLKING (Februari 1938). Ingekomen personen J. D. Boontjes uit Zijpe A. J. Moleman en gezin uit Haarlem mermeer Mw. N. D. Kiewiet—Hilverts uit Vlagtwedde K. ten Hove uit KantansG. personen betrof. Akkerman uit Sneek D. Stienstra uit Leeu- warderadeelA. Schellevis en gezin uit Haar- lem2; G: G. de Groote uit Nw. Amstel. Vertrokken personen Mw. G. Bontkes naar Hilversum A. Kop en gezin naar Sliedrecht; C. F. Kloprogge en gezin naar Oostwoud Mw. T. Klare naar Haarlem J. Wagenaar en gezin naar Enschede W. Greven en gezin naar Rijssen P. Ellen naar Beilen Mw. J. N. Bos naar Nibbixwoud Mw. C. Rump naar Den Helder T. de Wit en gezin naar Kam pen C. Hoppe naar N. Scharwoude W. v. Os naar Den Haag Mw. Wed. W. P. Coster van Oers naar Den HelderH. Mulder naar Leek M. A. v. d. Mark naar Kaapstad (Zuid- Afrika) W. v. Wijngaarden en echtg. naar Kampen Mw. B. M. J. Engelkamp naar Am sterdam Mw. P. v. d. VaartPruimboom n. Den Helder. Politie. Verloren een lens van een koplamp met reflector. Inl. bij den Gem.-Bode. SCHAAKCLUB WESTERLAND. Uitslagen gespeelde wedstrijden op 7 Maart C. Brandsema Sr. P. Siesling 10 P. Siesling C. Brandsema Sr. 01 N. Omis D. Smit 10 D. Smit N. Omis 01 D. Eikelboom C. Asjes 01 W. Zoons J. Brandsema 01 J. Brandsema W. Zoons 0—1 ZONDAG 13 MAART. NED. HERV. GEM. H.-hoef v.m. 10l/s uur Ds. van Beek. Westerland 's avonds 7Vs uur Ds. van Beek. Den Oever 7 uur nam. Ds. de Wilde. Woensdag 16 Maart 8 uur Hervormde Zuster- kring te Hippolytushoef. DOOPSGEZ. GEM H.-hoef v.m. 10 uur Ds. de Wilde. Doopsgez. Gemeente. Ledenvergade ring op Dinsdag 15 Maart a.s., des avonds 8 uur. Doopgez. Jongerenkring. Vrijdag 11 Maart a.s. des avonds 8 uur bijeen komst. EVANGELISATIE Den Oever v.m. 10 uur de hr. O. Deen. H.-hoef nam. 4.30 uur de hr. O. Deén. Amerika bevinden, nemen de heer en mevr. Hoyer Millar er de honneurs waar. Gistermiddag lunchten de prinsen als gas ten van den Koning in Buckingham Palace. Verder staan geen officieele bezoeken of ont vangsten op hun programma. Zij keeren Vrij dagmorgen weder per dagboot van de „Zee land" naar Nederland terug. NIEUWE JAARBEURSHAL. Officiëele opening door Z.K.H. Prins Bernhard. Naar wij vernemen, zal de Koninklijke Commissaris van de Nederiandsche Jaar beurs, Z. K. H. Prins Bernhard, op Dinsdag 15 Maart a.s., des middags te half drie, de nieuwe jaarbeurshal, welke bij de a.s. Voor- jaarsbeurs in gebruik zal worden genomen, officieel openen. LRWIN VERMOORDDE GORKI „UIT VREES" VOOR JAGODA. De vroegere chef van de G.P.O.e zou het plan hebben gehad tal van hooge leiders door de „hof artsen" van het Kreml uit den weg te laten ruimen. Het Moskousche proces heeft, zooals reeds werd gemeld, een sensationeele „bekentenis" opgeleverd Jagoda, oud chef van de G.P.Oe verklaarde mede plichtig te zijn geweest aan den moord Maxim Gorki. Deze laatste fase van het proces, het complot van ar sen, om op hevel van Jagoda Menzjinski, Koeibysjev, Maxim Gorki en zijn zoon Pesjkov te vermoor den, schijnt onder het Russische pu bliek grooter verontwaardiging te wek ken dan de andere beschuldigingen, omdat die in vorige processen reeds uitentreure waren behandeld, zij het dat het toen minder vooraanstaande ONS W1ERINGERMEERHOEKJE. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. Amsterdam, 9 Maart 1938. Op de heden ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt228 Vette kalveren, le kw. 7276 cent, 2e kw. 6070 cent en 3e kw. 5058 ct. per K.G. levendgewicht118 Nuchtere kalve ren f 58.50 77 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 6970 cent, zware varkens 6768 cent en vette varkens 6566 ct. p. K.G. slachtgewicht3 Veulens, prijs niet genoteerd. VERLAGING RENTEVOET DER VOORSCHOTTEN AAN LANDARBEIDERS. Ministers staan er welwillend tegenover. Op de vragen van het Tweede Kamerlid Hilgenga betreffende het verlagen van de rente van vorschotten voor de uitvoering van de Landarbeiderswet, hebben de ministers van Economische Zaken en van Financiën geantwoord, dat het hun bekend is, dat ten aanzien van de betaling van renten en an nuïteiten, verleend ingevolge de bepalingen der landarbeiderswet, zich moeilijkheden voordoen. Ten einde den omvang daarvan te kennen, is een enquête ingesteld bij de verschillende gemeentebesturen. De uitslag daarvan is nog niet bekend. De ministers stellen zich voor, zich na be ëindiging van het bovenbedoelde onderzoek te beraden over eventueele verlaging van den rentevoet der hierbedoelde voorschotten. PRINS BERNHARD TE LONDEN. Noenmaal gebruikt bij den Koning. Het bezoek van prins Bernhard en van prins Aschwin aan Londen is volkomen on officieel. Zij zijn alleen gekomen om hun garderobe te voorzien. Zij kwamen Woensdag morgen in Liverpool Street aan, na een uit stekende reis. Op het perron waren om hen te verwelkomen onze gezant, graaf Van Lim burg Stirum, jhr. Teixeira de Mattos en de heer s' Jacob van ons gezantschap en de heer Hoyer Millar, echtgenoot van de dochter van onzen oud-gezant jhr. mr. R. de Marees van Swinderen. Tijdens hun verblijf van twee dagen logee- ren zij in de woning van den heer en mevr. Van Swinderen in Eaton Square. Daar onze oudgezant en mevr. Van Swinderen zich in De openbare aanklager Wisjinski had de Rechtbank verlof gevraagd een deskundigen commissie te mogen op roepen en Maandagavond reeds stelde hij de vijf medici,, allen bekende perso nen in Rusland, aan de rechtbank voor. Hij las het betrokken deel van de acte van beschuldiging voor. dat in bijzonderheden afdaalde en vol technische termen stond. Maandagochtend vervelde dr. Lewin, gewezen chef van het Kreml-liospitaal op rus'ige wijze hoe Jagoda reeds in 1933 order had gegeven voor den moord en hoe deze later werd herhaald en hoe hij en zijn collega's tenslotte de vier genoemde personen ter dood hebben gebracht. „Het was gemakkelijk", zei- de Lewin, omdat alle vier personen een zwakke gezondheid hadden. liet was meer een zaak van nalaten dan van ac ief ingrijpen." Lewin gaf toen zon der veel interrupties van den open baren aanklager een nauwkeurige en gedetailleerde voorspelling van de wij ze, waarop de moord op Gorki werd voltrokken. Jagoda had den dokter uitgelegd, dar de dood van Gorki zeer gewenscht was, daar Gorki groot ge zag genoot in binnen- en buitenland en stellig niet bereid zou zijn de nieuw in te stellen regeering te steu nen. Lewin nam toen den toestand van den patiënt in studie en werkte een plan uit^ dat volgens zijn eigen mededeelingen als volgt werd uitge voerd de gezondheidstoestand van Gorki maak' e lange wandelingen en lichamelijke inspanning ongewenscht. Lewin schreef hem toen voor juist veel te wandelen en in de buitenlucht te werken. Gorki hield ervan een vuur te stoken in de open lucht en naar de vlammen te kijken. Kijoetsjkov, zijn secretaris, wist hoe schadelijk dit was voor de gezondheid van den schrijver en sprak dus met Lewin af, Gorki er toe te bewegen tel kens na een inspannende dag buiten bij hc' vuur te gaan zitten. Toen Gorki in de Krim was en zijn familieleden in Moskou met griep te bed lagen, werd hij naar Moskou gelokt. Hij werd ziek en Lewin zag zijn kans schoon, hem door toediening van onmatige hoeveelheden, sterk op helt hart wer kende middelen, zooals digi!alis en stophantine, te verzwakken. Soortgelijke middelen paste Lewin, naar hij bekende, ook toe, samen mei.t professor Pletnev, ook Gorki's zoon Pesjkov, Menszjinski en Koeibysjev te vermoorden. Op een vraag van Wisjins ki antwoordt Lewin „Wij pasten steeds middelen toe, die in de gegeven omstandigheden veelal worden ge bruikt, maar in zoo groote hoeveelhe den, dat de uitwerking fataal moest zijn. Dit deden wij bewust en opzette lijk. Gorki's zoon Pesjkov was een dronk aard met een zwak hart en het wa9 gemakkelijk dien man te doen sterven. Koeibysjev had ook een uiterst hoogen bloeddruk en een zeer zwak hart en inplaats van hem voor te schrijven rust te houden, liet ik hem trappen klimmen Menszjinski was een levend lijk, dat slechts door de behandeling van dr Kazakov maakte een eind aan dat leven op verzoek van Lewin. Er ging in de zaal telkens een gemompel van verontwaardiging op, als Lewin zijn uiteenzettingen gaf, maar het werd stil toen hij voortging met te vertellen hoe hij tot zijn daden was gekomen. In den zomer van 1933 zeide Jagoda, dien hij reeds jaren kende, dat er onte vredenheid heerschte en dat er veran dering van regime noodig was. Jagoda schetste in groote trekken hoe men aan het samenzweeren was en droeg hem op de vier genoemde personen uit den weg te ruimen. Op die wijze zou begonnen wordeu aan een opruiming van de leidende persoonlijkheden in Rusland. de TOONEELAVOND in HOTEL SMIT te MIDDENMEER TEN BATE VAN HET WITTE- EN WIT-GELE KRUIS in de W.-meer. Opgevoerd wordt door de Nutstooneelclub Entrée bij voorverkoop 35 cent per persoon. KLUCHT IN 3 BEDRIJVEN. AANVANG HALF ACHT. s Avonds aan de zaal 50 cent. ER IS GEEN GELEGENHEID TOT PUATSBESPREKING. BEKENDMAKING. SPREEKUUR BURGEMEESTER. De burgemeester van Wieringermeer heeft besloten in den vervolge, te beginnen op 14 Maart a.s., zijn spreekuur te houden op iederen Maandagmiddag van 1.302.30 uur, in plaats van op Dinsdagmiddag. RUNDVEE-FOKVEREENIGING „WIERINGERMEER." Dinsdagavond hield bovengenoemde vereeniging, haar jaarvergadering in Ho.el Smit te Slootdorp. De heer J. Montsma, deelde mede, dat de heer P. R. Smit als voorz be dankt heefi en aan spr. verzocht om de vergadering te leiden. Spr. heet alle leden hartelijk wel kom en geeft vervolgens een kort over zichL van de vereeniging. De vereeniging werd opgericht met 13 leden, thans zijn er 31 leden, zooda-t dit een mooie vooruitgang is. Werd in het eerste jaar f 350 subsi die door de Wieringermeer directie ver leend, in het 2e jaar kon met f 175 wor den volstaan, terwijl thans waarschijn lijk zonder subsidie kan worden ge werkt. De veehouderij in de Wieringermeer is echter lang niet zonder variatie, al dus spreker. Het le pachtjaar gaf een overvloed van weelderig gras, doch men had veel last met trommelzucht Het 2e jaar heeft in een deel van den Polder in erge mate de diarrhee geheerscht. Het nu voorbije jaar kenmerkte zich door het mond- en klauwzeer on der het vee. Uit een onderzoek is komen vast Le staan, dat er verschillende veehouders in den Polder, 4 en meer dieren met groote schade hebben moeten oprui men. Met dat al zijn de financieele uit komsten van onderscheidene bedrij ven niet rooskleurig. Toch mag men niet ontevreden zijn als men de toestand van het land bij het begin van het le pachtjaar verge lijkt met die van thans. Op het oude land had men natuurlijk evengoed aan verschillende ongemak ken in het bedrijf niet kunnen ontko men. Vervolgens deelt spr. mede dat de vereeniging erkend is door het Ned. Rundveestamboek. Er zijn twee be stuursvergaderingen gehouden, waar van een met het bestuur van de te stichten Zuivelfabriek. Waarbij men overeengekomen is elkanders belangen te behartigen. Vervolgens leest spr. die ook nog 'secretaris is, de notulen van de vorige verg., welke onveranderd worden goed De rekening. De heer B. C. Miedema geeft hierop een overzicht van zijn gehouden beheer als penningm. van de vereeniging. De ontvangsten hebben bedragen inclusief het batig saldo over 1936 f 1612.01 y2 De uitgaven waren f 1518.92^. Zoodat een batig saldo van f 93.09*4 aanwezig is. Bij monde van den heer Kits wordt namens de commissie van controle medegedeeld, dat de boeken en beschei den in keurige orde zijn bevonden, zoodat de commissie voorstelt om de penningm. ite dechargeeren. Aan den heer Miedema wordt dank gebracht voor zijn accuraat beheer. Het bestuur bood vervolgens de be grooting voor 1938 aan, waaruit bleek dat, zonder subsidie, doch mdt met in teering van het saldo 1937 ongeveer rond kan worden gekomen. Aangezien hierbij heit salaris van den controleur aan de orde kwam en de besprekingen 'n meer huishoudelijk karakter droegen, volstaan wij mert de vermelding van bovenstaand. Heft bestuur heeft een en ander gere geld. De verg. gaat met het voorgestel de in hoofdzaak accoord. De heer H. Grin, die met den heer Hoogendijk als afgevaardigde de Prov. vergadering te Hoorn heeft bezocht, geeft hiervan een beknopt verslag, waarvoor hix de dank van van de ver gadering verwerft. Verslag controleur. De heer A. de Graaf controleur der vereeniging geeft hierop een uitgebreid verslag van het melkjaar 1936-1937. Bij de bespreking hiervan blijkt, dat een gedeelte ervan reeds op de vorige vergadering is voorgelezen. Algemeen betreurt men dat geen ver slag kon worden gegeven over het afge loopen jaar. De heer De Graaf zegt, wat hij op de vorige vergadering heeft voorgelezen een voorloopig verslag was. De administratie van de bond en van de overige vereenigingen in Noord Holland is echter zoo, dat thans pas 'n officieel verslag kan worden gegeven van het melkjaar 1936-1937. Spr. krijgt de gegevens van den bond, wil men er verandering in hebben, dan zou de administratie over heel het land gewij zigd moeten worden. Mogelijk dat als men een najaarsvergadering houdt, dat er dan reeds een verandering ten goede plaats heeft. Bestuursverkiezing. In de plaats van den heer G. Hoogen dijk, die nie't herkiesbaar is, wordt ge kozen de heer J. II. Woudstra, die zijn benoeming aanneemt. Rondvraag. De heer G. Miedema vraagt of het niet mogelijk is dat om de 14 dagen controle wordt gehouden inplaa'ts van om de 4 weken. Na eenige bespreking wordt beslo ten dat de controleur zal uitrekenen wat de meerdere kosten per koe zullen worden voor de geheele vereeniging en vaor een gedeelte van de leden. De heer Hoogschagen stelt een vraag aangaande een stier voor het Stam- boekregister. Onderzocht zal worden waarom het zoolang duuiu, voordat men komt van de inspectie voor inschrijving. De heer Grin merkt op dat vee export subsidie heeft verleend bij het dekken van vee door bepaalde stieren. Hiervoor is maar weinig belangstel ling geweest. Onderzocht zal worden of de sub sidie ook nog voor 1938 geldt. Vervolgens zegt de heer Grin, dat nu er zoo weinig belangstelling voor is geweest, of het niet beter is dat men een goede stier geplaatst tracht te krij gen in den Polder. De voorz. wijst erop, dat een drie tal goede ^tieren in den Polder zijn aangekocht door combinaties van vee houders, het zal wel niet de bedoeling zijn dat zij dit voor een jaar hebben gedaan. De heer Hoogschagen wijst op de proeven die worden genomen met kunstmatige bevruchting, waardoor het houden van een stier overbodig kan worden. De heer Grin zegt, dat nu er een con trolevereeniging is, men zich moet gaan bepalen tot één fokrichting, en niöt de een met een Drentsche, Friesche of Hollandsche stier. Spr. kan zich wel voorstellen dat de meeste veehouders die een wilde stal hadden, zich meer aangetrokken voelden tot de fokrich ting uit eigen Provincie, doch nu de meeste zich bij de controlevereenigin- gen hebben aangesloten en dus 'n door gefokte stal krijgen, moet men in den Polder één kant uit. De heer Kits onderstreept het ge sprokene van den heer Grin, men moet op een bloed af, dit zal in het belang van den Polder zijn. De heer Brandenhorst vraagt of het de bedoeling van den heer Grin is, om naast de controle-vereen, een stierhou derij te exploiteeren. De heer Grin zegt, dit inderdaad te willen, en zou daar het volgende jaar mee willen beginnen, men moet zich niet op het standpunt blijven stellen, dat de stal ui't eigen de beste is. Spr. geeft in overweging om de fok- veedagen buiten de eigen Provincie ook eens te bezoeken. De voorz, stelt voor, in het belang van één en ander, de. najaarsverg. te houden begin September, dan kan men de zaak nog eens bespreken en eve.n- tueel een excursie beleggen naar een fokveedag. Aldus besloten. Als afgevaardigde naar de Prov. ver galering worden benoemd de heeren Kits en Grin. In zijn sluitingswoord dankte de voorz. de heer Hoogendijk nog voor zijn werk als bestuurslid voor de ver eeniging verricht. TE KOOP best KLAVERHOOI (gepakt) f 26.- per 1000 Kg. af Boerderij. A. MARIS, Ulkeweg, MIDDENMEER.

Wieringer courant | 1938 | | pagina 2