'AME5J3UBRIEK Garneeringen Wat zal de mode ons brengen? Moderne sieraden Ons Patronenhoekje HET BESTELLEN VAN PATRONEN. Patronen van in deze rubriek voorko mende genummerde modellen zy'n op aan vraag te verkrijgen bij „Het Praetisch Mo deblad" Postbus 36, Den Haag. Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt indien niet anders staat aangegeven, 0.58. Betaling reeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel. Smalle plooien en nóg smallere, die wij kennen als nerfplooitjes zijn een zeer ge wilde en hoogst moderne garneering van damesjaponnen en blouses. De mooie ma terialen geven een bijzondere charme aan de nieuwe voorjarsmodellen, die wij bij de nieuwe colecties aantreffen. Plooien, zoowel geperst als gestikt zijn evenals in gehaalde ruimte een garneering, die een ge slaagd effect geeft. Dezen winter hebben wij deze wijze van garneeren veel op avond japonnen toegepast gezien en zij zal zich thans ook voortzetten op eenvoudiger mo dellen. De fantasie heeft vaak vrij spel en vooral door gedrapeerde lijnen kan men een interessant effect verkrijgen. Nu eens heeft men ingehaalde ruimte aan voorpan den, dan weer wordt ook de stof over de heupen gedrapeerd. Onze ontwerpen links geven een duidelijk voorbeeld van geplooi de voorjaarsblouses en zooals men ziet is deze garneering in hoofdzaak aan de bo- vendeelen toegepast. Blouses zullen ook in de komende maanden onmisbaar blijken te zijn en wel om de eenvoudige reden, dat tailleurs en ensembles zich steeds onmis baarder weten te maken. Nieuw zijn b.v. ensembles van dunnen wollen stof, be staande uit rok en blouse en van verschil lend materiaal, waarbij een eenvoudig mo del blouse van de stof der mantel wordt gemaakt; meestl met hoogsluitende hals. De lengte der manteltjes is minstens een hand breedte langer, dan zij tot dusverre waren, doch de rechte lijn blijft gehand haafd. Blouses worden af en toe in den rok gedragen, doch de meeste modellen komen er overheen, met aansluitende on dergedeelten of gladde, aangestikte schoot jes. De ruimte aan bovenmouwen wordt min- MET RUIMTE EN PLOOITJES der algemeen toegepast dan vorige sei- soens, al ziet men ze dan ook nog wel dra gen. Wollen stoffen, welke ruimte hebben aan bovenmouw worden niet meer inge haald, doch hier past men uit naadjes toe. Angora, matte zijden en crèpeachtige weefsels zullen zoowel voor fantasiecostu- mes als voor blouses verwerkt worden. De tailleurs daarentegen vragen weer andere weefstels, n.1. die welke een strenger ge heel vormen. Beige, koperkleur en verschil lende nuanceeringen groen, alle nuancee ringen van blauw zijn modekleuren. Korte bontmanteltjes vervangen de zwa re winterjassen en zijn gevoerd met lichte, soms zelfs sprekende kleuren. Zelfs op kil le zomerdagen komt zoo'n jasje nog vaak van pas. De blouses, die onze afbeelding weergeeft zullen wij aan een vluchtig over zicht onderwerpen. Bovenaan een, gemaakt van licht-groene Angora-stof, waarvan op valt het bovengedeelte, ook van de mou wen, dat over elkander vallende plooien heeft. De schouderlijn wordt hierdoor iets verbreed, waardoor de taillelijn echter gunstig uitkomt. Alléén slanke figuren zul len deze garneering kunnen toepassen. Rechts een koperkleurige matcrêpe blou se met ingehaald middenstuk en aangeknip te shawl. Sluiting rugzijde. Onderaan een model, dat een bijzonder mooie lijn geeft en gedacht is in lavendel-blauw. De eerste der beide costumes heeft een middenstuk en bovenpas van nervures en schuit opgezette zakjes en is van smoke- kleurig blauw, terwijl rechts een ensemble is weergegeven bestaande uit blauw geruite rok en rood-bruine mantel met dubbele rij knoopen. Mantel costumes en ensembles De voorjaarsmode 1938 staat in het teeken van de strenge tailleurs en de meer sportieve ensembles. Onaf scheidelijk hiermede verbon den zijnde blouses, wier ze- getoch nog lange na niet ten einde is. We zouden bijna ge neigd zijn te beweren, dat dit onmisbaar geworden kleedingstuk zelfs haar hoog te punt nog niet heeft be reikt, want telkenmale bren gen de mode-ontwerpers ons een reeks nieuwe modellen. Iets, waaraan men nog wat wennen moet, zijn de kleu ren combinaties, b.v. op heel licht grijs wordt een donker blauwe blouse gedragen en op zachtbeige of maiskleur donkerbruin. We waren tot dusverre zoo vertrouwd ge raakt met donkere rokker en lichte blouses. Vele man tels zijn kraagloos en wor den met georgette shawltjes gedragen, terwijl alleen zeer slanke figuurtjes nog korte modellen dragen met schoot jes. Over het algemeen zijn ce mantels lang en de rokken zelfs weer iets korter. Slanke figuren kunnen afge ronde voorpanden dragen, de meer gezet- 'e zullen echter met meer succes een rech- ,e lijn kiezen De zeer verbreede schouderlijn behoort «eer tot het verleden, al worden sommige mantels om het armsgat dan ook nog wel met watten opgevuld. De ruimte op tail- le hoogte wordt meermalen verdeeld ov. smalle figuurnaadjes, terwijl een opgestii te bies de voorpanden afwerkt (rechts). Het costume links heeft een uitgespro ken gekleed karakter en de lange mantel is gegarneerd met smalle met koord op vulde schuine biesjes van dezelfde stof, terwijl de rok ronddom plooien heeft, die tot op kniehoogte opgestikt zijn. In jaren heeft de mode niet zóóveel verscheidenheid van sieraden gegeven ais dezen winter. In de wereldsteden Parijs, -ionden en New-York ziet men 's avonds op avondfeesten, in schouwburgzalen en bij diners-dansant een schittering van edelsteenen, in haar, aan hals, polsen en vingers. Behalve de ze kostbare byoux wordt heel veel si- mile gedragen in werkelijk kunstige uitvoeringen. De byoux, die wij hier weergeven be- hooren tot de nieuw ste ontwerper,. Rechts boven een zilveren armband met gegraveerde bloemenmotieven, die in het midden een goud topaas hebben, welke het hart vormen. De halsketting links be staat uit kralen, die aan dun metaal draad geregen zijn en heeft aan de uitein den geïmiteerde druiventrossen. Rechts onderaan een corsage van kleine groen ge vergde „deeg" bloemetje gemaakt, die een bijzondere versiering geven. Bovenaan links, een garneering voor hoed of aan de hals van een japon bestaande uit drie bloe men, van uiterst dun saphier blauw me taal, in smalle goudranden gevat en ver bonden met uiterst fijne kettinkjes. Voor|aars|urken voor de kleintjes Ruiten en streepen zullen even als ver schillende bloemenmotieven geschikt zijn voor jurken, die door kleine en grootere schoolmeisjes gedragen worden. Het groo- te voordeel van de verschillende katoenen weefsels zooals o.a. Tobralco, Vlisco en Indanthren geverfde stoffen, dat ze kleur en waschecht zijn, zoodat men zich bij goede behandeling niet bezorgd behoeft te maken, adt zij verschieter.. Aan te bevelen is om, indien de jurken aan huis genaaid worden, een extra lengte te koopen en de ze lap eenige malen mee te wasschen, waardoor het kleur verschil bij eventueel '-erlengen of moderniseeren niet al te zeer opvalt. Voile leent zich eveneens voor kin derjurken, terwijl men verder nog een me nigte andere geschikte weefsels vindt, die /eer billijk in prijs zijn. Strepen kosten al tijd een weinig hoofdbreken om za in een richting te verwerken, die voordeelig kieedt. De bloemen strepen, zooals onze afb. te zien geeft zijn nieuw en werken bijzonder aardig. Van de ruit is een rokje en bolero gemaakt waarbij een witte blou se gedragen wordt. Voor koele dagen zal een manteltje van niet te zware wollen stof niet gemist kun- ren worden. Men kan zoowel een effen pastel tint als fantasie stof verwerken. Vrouwen en kleuren Voer de kleeding der vrouw is de keuze der kleuren van het allergrootste belang. De meeste kleuren rood passen niet bij zeer blonde vrouwen, blauw in al zijn scnakeerir.gen is hier de kleur die een blond type volkomen recht doet weder varen. In velt woningen treft men roode of rose gekleurde lampenkappen aan, die het interieur iets gezelligs geven. Hetzelfde is het geval met de kleuren, die een vrouw draagt, deze werken een bepaalde stem ming in de hand. Een vrouw, die een roo de japon aan heeft en zich erg vermoeid gevoelt za) zich veel prettiger gevoelen, wanneer zij haar omwisselt voor een blauwe. Nachtjaponnen en pyama's hebben vrij wel altijd zachte tinten; niemand zal er aan denken scha^aken-roode of hardgroe ne nachtkleeding te kiezen, omdat deze kleuren geen rust geven. Bepaalde kleuren verraden een of an dere gemoedsstemming, hetgeen men reeds onmiddellijk aanvoelt bij zwart rouw. Gevoelt men zich in een bijzonder geluk kige stemming dan zal een lichte kleur 2eko7en worden, wit bruidsjapun. De moderne handtasschen Voor- en nadeelen Wij hebben thans allen zulke heerlijk groote handtasschen, waar alles en nog wat ingestopt kan worden. Niet alleen de benoodigdheden, die iedere vrouw steeds bij de hand wil hebben, niet alleen sleu tels en portemonnaie, kammetje, e.d. och r.een, de moderne handtasschen bieden luimte voor nog veel meer! Iedere vrouw weet ze naar waarde te schatten, zoowel de huisvrouw, die 's mor gens hare inkoopen gaat doen, als het meisje, dat naar haar school, kantoor of winkel gaat. Het practische is de trekslui- ting, want sssst en de tasch is volkomen afgesloten. Alles wat men voor het over- blijf-uurtje mee wil nemen, vindt ruim schoots een plaats, de boterhammen, een boek of handwerk of andere dingen, die men mee wil nemen. Trouwens hoe veel gemak heeft de huis vrouw van die groote tasschen, alle moge lijke pakjes vinden berging. Heel wat anders toch, dan de vroegere tasschen, die slechts ruimte boden voor het allernoo- riigste, niet waar? Maar nu rtsss! de tasch is open en met een sssst! gesloten, waar door de mogelijkheid iets te verliezen vrij wel uitgesloten is! Doch zooals alles heeft ook de medaille een keerzijde en kan men niet altijd zeg gen, dat zoo'n volgepropte tasch er mooi uitziet, trouwens na één of meerdere maan den in gebruik geweest te zijn heeft de vorm zéér geleden. Nog een ander nadeel is er aan zoo'n volgepropte tasch verbon- cen, n.1. dat men op een gegeven oogen- biik nooit vindt, wat men noodig heeft, 'tgeen soms bepaald tot 'n catastrpohe lijdt. Men heeft op een gegeven oogenblikz'n zakdoek noodig. Ssst, de tasch is open en een zoeken en woelen om het gewenschte doekje op te diepen vangt aan. We halen e-n notitieboekje van den bodem af naar boven, een sleutel, een poederdoos, zonder resultaat, duwen de pakjes een voor een op >y, nog geen resultaat. Voelen op de bodem iets, dat doet hopen, dat het ver loren schaap eindelijk terecht is, doch neon, het blijkt een lapje stof te zijn, wpar wij een passende garneering bij moesten koopen! We vinden alles, behalve don zakdoek! We waren toch zoo vast over tuigd, dat hij onder in den tasch moest zit ten, maar vinden hem niet. Geen andere weg is nu te bewandelen, dan even een manufacturenwinkel binnen te wippen en oen zakioek te koopen! Hebt gij allen deze df soortgelijke erva ringen niet eens opgedaan, lezeressen, die in het bezit zijn van zoo'n practische groote handtasch, die het voordeel heeft zoo enorm veel te kunnen bergen? Zeker er zijn kleine nadeelen aan verbonden, deen daarom is het aan te bevelen, om portemonnaie, zakdoek, sleutels, notitie boekje., bij elkander te doen in een klein plat tasehje, waardoor het -wanhopig zoe ken n-.ar iets, dat men op een gegeven oogenblik noodig heeft, voorkomen wordt. Zelfs hot op een gegeven oogenblik ont hand zitten óm een of ander voorwerp zal ons niet verhinderen, van onze reuze- hai.dtasschen een dankbaar gebruik te blij ven maken. Tenslotte willen wij nog even verklap pen, dat een onzer kennissen, die wij de zer dagen ontmoetten óók zoo'n reuze- tasch had en deze gebruikteom haar hondje in te dragen als het moe werd!! MEISJESJURK. Succes patroon 2063. Prijs 30 cent en 5 cent voor adm. en verzendkosten. Zeer eenvoudige jurk, die van effen of bvdrukt katoen gemaakt kan worden, met cl zonder strookjes. De voorzijde bestaat uit drie doorgaande baantjes, terwijl de rug in het midden met knoopen en knoops gaten sluit. Patronen voor 810 en 1012 jaar. \NDEJAPONNEN VOOR GEZETTE FIGUREN. Succes patroon 2073. Prijs 30 cent en 5cent voor adm. en en verzendkosten. Zeer nieuw zijn wandeljaponnen van .inne wollen stof met een garneer ing van edrukte of witte zijde. Donkerblauw is /.eer modern voor dit genre japonnen, die ..t mantel op milde voorjaarsdagen ver- zangen. Het model is zeer afkleedend, waartoe mede werken de puntvormige hals en de ruimte boven de taille, die de stof mooi over de buste doet vallen. Als garneering smalle nervures. Sluiting met enkele knoopjes en lusjes. Patronen in de maten 46 t.m. 52. BON VOOR GOEOKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Hel Praetisch Mode- o!ad". Postbus 36. Den Haag, giro 203203. NAAM: STRAAT: PLAATS: Patroon NoMaat -i >erbij Ingesloten t aan postzegels. indien u tevens het laatsie nummer van Het Praetisch Modatnad" wenscht te ont vangen, gelieve u 10 cent extra in te slui- len. (Postzegels liefst van 1 yit 3. 5, 10 of l'iy, cent, doch niet van 6 cent).

Wieringer courant | 1938 | | pagina 8