B.GAZ AN m JAARGANG DINSDAG i~ MEI 1938. No. ©7 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN TANDARTS ELKEN DONDERDAG VAN 9'-1 UUR. GELOUTERD. N.V. WACO AUTOBUSDIENSTEN WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN V I BUREAU ADVERTENTIëN DINSDAG. DONDERDAG EN ZATERDAG UITGEVER Hippolytushoef Wieringen Iedere regel meer I 0.10 ABONNEMENTSPRIJS CORN. J. BOSKER WIERINGEN. Telef. Intercomm. No. 19. Van 1 5 regels 1 0.50 per 3 maanden f 1.25. 1 CAFÉ ROOBOL Markt SCHAGEN blijft spreekuur houden B1NNENLANDSCH NIEUWS. WAT IN ROOK OPGAAT. Sigaretten verbruik sedert 1938 Vrijwel verdubbeld. In de vierde aflevering van 't maand schrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek komen eenige cijfers voor betreffende de hoeveelheden si garen, sigaretten en tabak, die in 1937, volgens de door het Departement van Financiën verstrekte opgaven, zijn gebanderolleerd en waarbij rekening is gehouden met de van de aanvragers terug ontvangen zegels. Het verbruik van sigaren is, behou dens eenige teruggangen, toegenomen van 1267 millioen over 1928 tot 1499 millioen over 1937, het verbruik van sigaretten is gestegen van 2791 milli oen over 1928 tot 4349 millioen over 1937. Het tabaksverbruik vertoont even wel een daling. Het hoogste cijfer wordt aangetroffen over 1932 (13 mill. Kg.) en het laagste cijfer over 1934 (10.5 millioen Kg.) over 1937 beliep liet tabaksverbruik 11 millioen Kg. Het aantal verbruikte sigaren met den hoogsten accijns is teruggeloopen van 414 millioen over 1934 tot 314 mil lioen over 1937. Het verbruik per hoofd der gemiddcl de bevolking is toegenomen van 165 sigaren over 1928 tot 174 sigaren over. 1930, waarop na een kleine daling lot 167 sigaren over 1932 wederom een stij ging is gevolgd tot 174 sigaren over 1937. Vervolgens een stijging, behou dens enkele gevallen van teruggang, van 163 sigaretten over 1928, tot 506 sigaretten over 1937. Het tabaksver bruik per hoofd der bevolking is iets afgenomen. Over de jaren 1928 tot en met 1933 bedroeg dit gemiddeld 1,5 Kg. en over de jaren 1934 tot en met 1937 gemiddeld 1.3 Kg. Uit de Statistiek voorts blijkt, dat in 1937 van de totale gebanderolleerde hoeveelheid sigaren, 68 pCt. een waar de had van minder dan f 0.05, 31 pCt. een waarde van f 0.05 tot en met f 0.10 en slechts 1 pCt. een hoogere waarde Van de totale hoeveelheid sigaretten had 44 pCt. een waarde van minder den f 0.01 en 56 pCt. een hoogere waar de van de totale hoeveelheid tabak had 45 pCt. een waarde van minder dan f 1.60 52 pCt. een waarde van f 1.60 tot en met f 3 en slechts 3 pCt. een hoogere waarde per Kg. FEUILLETON. 38.) Ida was buitengewoon verwonderd toen zij anders volstrekt niet in zijn aard haar te verzoeken iets te doen, als hij wist, dat zij er wat tegen had ook zag zij werkelijk tegen den tocht op. Zij zou dat heerlijke buiten weer zien, waar zij zoo'n gelukkigen tijd had doorgebracht en dat zij nu alleen als gast zou betreden. Zij stelde zich voor een treurigen dag te zullen doorbrengen, maar dacht er geen oogenblik aan om niet aan den wensch van haar vader te voldoen. Te meer omdat hij zoo zelden aan haar iets vroeg voor zijn genoegen, moest zij nu blijde zijn, als er iets was, waarmede zij hem pleizier kon doen, hoewel hij zoo gaarne had gewenscht, dat het iets anders had mogen zijn. Daar zij evenwel uit den brief van haar vader kon opmaken, dat hij zich van dien dag een bepaald genoegen voorstelde, nam zij zich vast voor hare treurige aandoeningen te verbergen en zich zoo vroolijk mogelijk voor te doen. Het was een heerlijke lente-morgen toen van Almen zich met Ida naar Dalrust begaf. Het kon niet anders of de tocht daarheen moest Ida honderde souvenirs van vroeger opwekken hoe menigmaal had zij toen met haar vader denzelfden weg afgelegd en hoe zeer waren hunne omstandigheden sinds dien tijd veranderd. Toch viel het haar zeer me de, dat hare herinneringen haar niet treurig stemden. Zij had veel verloren, dat was waar, maar zij had ook veel gewonnen en zij ge voelde diep, dat zij meer had gewonnen dan verloren, als zij den man, die aan haar zijde was gezeten, in de trouwe oogen zag. Ida begreep nu niet hoe zij zoo tegen den tocht had kunnen opzien had zij dan niet kun nen begrijpen, dat het vele goede, 't welk zij in hare vroegere jaren had gehad, nooit kon opwegen tegen dat kalme, innig gelukkige MOND- EN KLAUWZEER THANS VRIJWEL VERDWENEN. In twee maanden tijd slechts 311 sterfgevallen. Wij hebben nog eens ge-informeerd hoeveel dieren in den laatsten tijd door de drie groote destructoren in ons land zijn vernietigd, die gestorven wa-, ren op boerderijen, waar mond- en klauwzeer was voorgekomen. Het resultaat is, dat sedert medio Maart - dus in twee maanden - dit aan I tal slechts 311 stuks heeft bedragen,' tegen 15.180 in de periode September- medio Maart, dus zes maanden. De totaal-cijfers der 3 destructo ren zijn thans Ned. Thermochemi- sche Fabrieken (het Noorden en Oos ten des lands) 7830 destructor van den N.C.B. te Son (Brabant en Lim- brg) 4559, Gekro Overschie (Holland, Utrecht en een deel van Gelderland) 3102. Uit dezen gang van zaken blijkt dus, dat de gevreesde veeziekte zich thans vrijwel heeft „neergegeven." Opgemerkt zij nog, dat deze cijfers, die nog vermeerderd moeten worden met die van de kleinere destructoren Amsterdam, Barsingerhorn, Midwoud en Winterswijk) weergeven het aantal dieren, dat is gestorven op boerderijen, waar de veeziekte voorkwam, dus waar bij het mond- en klauwzeer de directe óf - wat veel voorkomt - de indirecte doodsoorzaak was, dit in tegenstelling tot de officieele cijfers, die ongeveer 'n derde lager zijn. VLAS OOGST 1938. Van bevoegde zijde vernemen wij het volgende Zooals bekend is heeft de Minister van Economische Zaken eenigen tijd geleden besloten, voor vlas van den oogst 1938 geen steunregeling te treffen Naar aanleiding van dit besluit werd van verschillende zijden het verzoek gedaan om toch de opbrengst van de met vlas beteeldc perceelen door taxa tie te velde vast te stellen, opdat over de noodige gegevens beschikt zou kun nen worden, wanneer men onverhoopt toch nog een regeling zou moeten treffen. Op dit verzoek werd toen niet inge gaan, doch waar er thans onzekerheid bestaat omtrent de wijze waarop de situatie op de vlasmarkt zich zal ont wikkelen, heeft de Minister goedgevon den, dat het te velde staande gewas zal worden geschat. Uit deze goedkeu ring dient uiteraard niet de conclusie te worden getrokken, dat de Minister thans voornemens is wel een steunre geling te treffen. Als gevolg van de hiervoor genoemde beslissing hebben de Provinciale land bouw Crisis Organisaties een dezer dagen aan de haar bekende vlastelers een formulier voor de aanvraag van taxatie toegezonden. Telers die geen formulier ontvangen hebben kunnen dit alsnog bij de land bouw crisisorg., waaronder zij ressor teeren, aanvragen. Alle formulieren moeten vóór 25 Mei a.s. bij de betreffende Landbouw Crisis Organisatie zijn ingediend. Aanvragen, welke na dezen datum inkomen, zullen niet meer in behande ling worden genomen. FIETSER NEERGESLAGEN. Bij het Liesbosch te Princenhage. Vrijdagavond is bij het Liesbosch te Prin- cenhage een brutale aanranding gepleegd, waarvan zekere Van G. uit Etten, die zich per fiets naar zijn werk te Breda begaf, hetr slachtoffer is geworden. Toen Van G. zich om ongeveer tien uur bij het Lischbosch te Princenhage bevond, werd hij plotseling door een hem achterop rijden den man met een ijzeren staaf op het hoofd geslagen, waardoor Van G. van zijn fiets tui-, melde en geruimen tijd verdoofd bleef liggen. De aanrander reed, zonder zich om zijn slachtoffer te bekommeren, in snelle vaart door. Van G., die nadat hij zich eenigszins had hersteld, de gemeentepolitie van Prin cenhage van den overval in kennis stelde, wist zich nog te herinneren, dat de aanran der was gekleed in een grijze jas, geen hoed droeg en zijn haren strak achterover had gekamd. De politie, die ook de marechaussee van het geval in kennis stelde, zoekt naar dezen man. Vermoed wordt, dat men hier met denzelf den persoon heeft te doen, die in October 1937 in het Liesbosch een paartje, dat daar op een bank zat, zwaar met een hamer heeft ver wond en die nimmer is opgespoord. Men neemt aan. met een zwakzinnige te doen te hebben. BUITENLANSCH NIEUWS. MERKWAARDIGE ADAT-STRAF OP SUMATRA. De groote Rapat te Porsea, onder leiding van controleur G. W. van der Zwalm, behandelde de vorige- week 'n merkwaardig geval van dood door schuld. Een toekang uit Balige zou een keuken bouwen voor zekeren Badium. Daartoe moest o.a. een 14 M. liooge arenboom worden gekapt, hetgeen der mate onvoorzichtig geschiedde, dat de boom onder het vallen een Bataksch huis verwoestte waarin zich op dat oogenblik vijf menschen bevonden Een jongeman van 16 jaar werd zoo ernstig gewond, dat hij kort daarop in het Ziekenhuis overleed, terwijl de 4 andere aanwezige personen ooli kwetsuren opliepen. De aannemer en de toekang uit Ba lige moesten beiden voor den Grooien Rapat verschijnen terzake dood door schuld. Na uitvoerig getuigenverhoor wer den beiden schuldig bevonden. En waar het hier naaste familieleden be trof, werden heiden veroordeeld tot 'n adatstraf. Zij moesten aldus meldt de Sum. Post, aan Gersom, den huiseige naar, en aan Milianus, den vader van den gestoivene, elk een koe aanbieden als „apoel apoel" (troost.) Bij een adat maaltijd moesten beiden ten aanschou we van den Radja en de heele familie groep de getroffenen eerbiedig hun schuld belijden door het volproppen van den mond der getroffenen met vleesch, waarbij zij openlijk hun groote onvoorzichtigheid moesten bekennen en vergiffenis vragen. Deze adatstraf wordt zwaar gevoeld, want openlijk schuld belijden ten aan hoore van den Radja en de geheele ge troffen familiegroep is voor den Batak een zwaar vonnis. Wanneer hieraan niet wordt voldaan, wordt de straf ver anderd in elk een boete van f 100 subs. 6 maanden gevangenisstraf. HET VLEESCH VOOR DE WERKLOOZEN KOMT UIT DUITSCHLAND. Duitschland ruilde eerst met een nder lander industrie-producten tegen vleesch en ruilt nu dit vleesch in bij ons. Het Algem. Handelsbl. schrijft Laar wij vernemen, zal het bevroren vleesch, dat noodig is voor de bereiding van tien mil lioen kilo blikvleesch (te distribueeren onder werkloozen en behoeftigen) voor een aan zienlijk gedeelte worden betrokken uit Duitschland; de onderhandelingen hierover tusschen de beide regeeringen zijn leeds in een vergevorderd stadium. Het had onze aandacht getrokken, dat in hun antwoord op de vragen van het Eerste Kamerlid den heer Ruyter, de ministers Rom- me en Steenberghe zich eigenlijk niet over uitlieten, uit welk land het bevroren vleesch zal worden betrokken. Wel spraken zij van „het ingevoerde Deensche vleesch," doch daarmede bedoelden zij den normalen invoer door particulieren, zooals die reeds sedert geruimen tijd plaats vindt. Ten aanzien van het straks te importeeren bevroren vleesch voor de inblikking slechts verklaard Vanaf 15 Mei geheel gewijzigde dienst tariefregeling. Vanaf Maandag 9 Mei a 5 ct. verkrijgbaar bij onze chauffeurs en aan onze kantoren. gevoel, dat nu haar borst doorstroomde De spoortrein bracht hen spoedig aan het station Bussum. Ida was eenigzins verwonderd haar vader niet te zien. Toen zij uit het sta tion traden, zag Ida eene coupé met twee prachtige schimmels, die ongeduldig het oo genblik schenen te verbeiden, waarop het hun vergund zou wezen te toonen, hoe snel en sierlijk zij hunne krachtige, fraai gevorm de beenen konden bewegen. Ida, die altijd eene vurige bewonderaarster van paarden was geweest, maakte van Almen op dat span opmerkzaam onmiddellijk daarna kwam een palfrenier in livrei, met den hoed in de hand naar van Almen toe en vroeg hem, of zij de heer en dame waren, die op Dalrust werden gewacht. Na een bevestigend antwoord ont vangen te hebben, wenkte hij den koetsier, die op den bok van de coupé was gezeten waarop deze onmiddellijk naderbij reed. Toen herkende Ida den koetsier, die vroeger bij hen Gijs had vervangen, en ook hunne vroegere coupé. Nadat zij in het rijtuig hadden plaats ge nomen, vloog het over den weg. Voor de groote paarden met hunne hooge beenen en gemakkelijke beweging, scheen dit hun na tuurlijke gang. De meeste voorbijgangers ble ven staan, om met bewondering naar de ede le dieren te kijken. „Die mijnheer Kamper schijnt ook een lief hebber van paarden te zijn," zeide Ida, „maar mijn vader heeft er de eer van, want zelfs al. wil je veel geld geven, dan kost het nog veel moeite om zulke paarden te krijgen. Ik weet dat nog best van vroeger. Papa wist heel goed, dat hij mij moeielijk een grooter pleizier kon doen, dan door mooie paarden te koopen. Toen ik dan ook den prachtigen vos kreeg, was ik uitgelaten blij. Herinner je hem nog, George „Of ik mi dat prachtige paard herinner? Geloof me, Ida, van alles wat ik op dien dag gezien, gehoord of ondervonden heb, zal ik, zoolang ik leef, nooit iets vergeten. Ja, het was een verrukkelijk dier en het mooiste was nog de fiere amazone, die hem bereed." Ida vatte zijne hand. „Je weet hoe geluk kig ik mij voel, George, je twijfelt daaraan weggevallen en de binnenlandsche consump tie vorig jaar was gedaald tot een laagte record van I6V2 kilo per hoofd (20 nor maal), terwijl er bovendien 21 millioen kilo. werd ingevoerd en ten deele, na bewerking weer geexporteerd, manifesteert zich ondanks dit alles een tekortzuivel wordt geruild te- gep vleesch.Maar niettemin blijft de teelt beperking, hoewel eerst met 7% en daarna nog eens met 10% verruimd, nog steeds be staan, hetgeen beteekent, dat elk kalfje, dat door een boer wordt opgefokt, door een cri sisambtenaar moet worden geportretteerd in O. Indische inkt, terwijl crisis controlears"""dag in dag uit op pad zijn, om in de stallen en weilanden, dichtbij of achteraf gelegen, te speuren naar kalfjes zonder officieel portret, dat teeltvergunning of kalverschets heet. GEMEENTE WIERINGEN. Uitslag Verloting ten bate van de IJsclub „Westerland." Prijzen vielen op onderstaande lotno. 537 684 227 1058 1438 1106 nes 705 1691 1537 207 1094 238 615 ,358 104 293 894 1599 246 1153 1248 573 647 1621 1616 1584 576 156 583 1471 117 161-2 1505 1468 801 483 260 340 488 1564 1459 1387 146 .335 413 355 502 766 1321 1440 212 408 De hoofdprijs (een rijwiel) viel ten deel aan den heer P. Kooij Jz. op no. 537 Politie. Verloren een belastingmerk en een portemonnaie met eenig geld. Gev. een kindertaschje en een porte monnaie met inhoud. Inl. bij den Gem-Bode. V.C.J.B. OOSTERLAND. Heden Dinsdag 17 Mei 's avonds half acht bijeenkomst V.C.J.B. te Oosterland. SCHOOLVOETBAL. Hippo I Kampioen Zaterdag werd de finale van de werd schoolwedstrijden gespeeld. De belang- (stelling die hoofdzakelijk wel uitging ig in- e bedoeling de beschikking naar de ontmoeting Hippo 1 - Ooster- r. van mfstelrenrio notilitait D land, was bijzonder groot. over dit vleesch, dat van uitstekende qauliteit is, te verkrijgen door een ruiltransactie te gen andere landbouwproducten (stroo, tuin bouw en tuinbouw- en zuivelproducten.)" Nader onderzoek leert ons thans, dat dit niet genoemde land Duitschland is. Het be hoeft wel géén betoog, dat Duitschland niet in staat is, om aan ons land 10 millioen kilo bevroren vleesch, overeenkomende met circa zestigduizend koeien, tegen zeer lagen prijs te leveren. De zaak zit dan ook zóó, dat Duitschland die vleesch zélf heeft verkregen door een ruiltransactie en wel tegen indus trieproducten. Op ónze beurt zal óns land nu weer dit vleesch met Duitschland ruilen tegen stroo, zuivel en groenten. Deze mijl op zeven werpt wel een schril licht op de gewrongen en ontredderde eco nomie van deze dagenDoch niet minder schril belicht deze transactie de resultaten van zoovele jaren „ordening" van den rund veestapel Minder melk en evenveel vleesch, zoo was het doel. Veel en veel méér melk en een tekort aan vleesch is het resultaat ge worden Hoewel onze rundvleeschexport geheel is niet, nietwaar geen oogenblik Maar is het dan verkeerd van mij als ik nog zoo'n ver langen kan hebben om nu nog eens met je een toer te maken als op dien Zondagmiddg Geloof me. het is geen ontevredenheid, maar je weet welk een zaligheid het voor mij was door die lange lanen te galoppeeren, en als ik dat nu nog eens met jou mocht doen, wat zou dat heerlijk zijn „Kan het je genoegen geven, daaraan te denken, lieveling, doe het dan gerust, maar als het je in een eenigszins treurige stem ming brengt, werp die gedachte dan gauw weg. Je weet wat we afgesproken hebben, dat we vroolijk zouden zijn nu, het weder helpt mede, de somberste mensch moet vandaag opgewekt worden. Wij zullen ons toch nu niet tot de somberen rekenen ..Maar die gedachte maakt mij volstrekt niet somber de vurige wensch naar iets be hoeft nog niet samen te gaan met ontevre denheid, omdat die niet vervuld wordt. Ik bezit jou, George, en dat heeft voor mij on eindig meer waarde dan alle genot der we reld." Het rijtuig reed nu het hek van Dalrust binnen en eenige oogenblikken later hield het voor de voordeur stil. Johan, hun vroegere huisknecht, had de deur reeds geopend, en Ida vroeg hem, hoe hij het maakte en wensch te hem geluk, dat hij in nieuwen dienst had kunnen blijven. Toen het rijtuig weggereden was, bleef Ida nog eenige oogenblikken voor de voordeur staan, om een blik in den tuin te werpen. Waar zij het oog ook wendde, zij zag letter lijk geen enkele verandering. Het was het zelfde Dalrust, dat zij nu in meer dan an derhalf jaar niet had gezien. Maar dit was ook natuurlijk, want de heer Kamper was juist teruggekomen en voor haar vader be stond er geen enkele reden, om eene veran dering aan te brengen, daar hij de plaats het liefst had gezien, zooals zij was, toen zij hem toebehoorde. Eenigen tijd stond Ida daar en onwillekeu rig dwaalden hare gedachten naar vroegere dagen terug. Toen zij die heerlijke plaats zag, die, vooral nu zij zoolang op bescheiden voet had geleefd, haar zoo verrukkelijk toe scheen, kwam de gedachte in haar op, dat zij indertijd alles, wat haar vaders rijkdom haar zoo ruimschoots verschafte, lang niet genoeg op prijs had gesteld. Het gemis daarvan werd nu zwaar door haar gevoeld zij bemerkte dat zij op het punt stond minder tevreden te worden en keerde zich daarom haastig om, met de vraag „Waar moeten we wezen, Johan „Mijnheer wacht u in het kleine salon, juf frouw," was het antwoord. EEN EN TWINTIGSTE HOOFDSTUK. Toen Ida en van Almen het kleine salon binnentraden, troffen zij den heer Hartema aan, die in eene causeuse gezeten, zich met lectuur bezig hield. Hij ontving zijne dochter en George zeer hartelijk, kuste Ida herhaal delijk en drukte ook de beide handen van George. Men kon hem aanzien, dat hij zich innig tevreden gevoelde. Hij vroeg naar de ouders van van Almen of zijne moeder tegen woordig ook uitgaande was. George zeide dat zij met dat prachtige weder .zeker wel eens uit zou gaan hij begreep niet, waarom de heer Hartema daarin zoo'n bijzonder belang scheen te stellen. „Kinderen," zoo sprak de heer Hartema", „de heer Kamper heeft mij verzocht zijne verontschuldigingen te maken, dat hij u niet kon opwachten hij heeft mij gevraagd of ik de honneurs voor hem wilde waarnemen aan het déjeuner hij moest plotseling voor za ken even naar de stad en vertrouwde dat, als dit het eenige maal was, waaraan hij ge mist werd, jelui hem dat niet al te kwalijk zoudt nemen." „Als ik ronduit mag spreken," zeide Ida, „dan wil ik wel erkennen, dat het mij vol strekt niet spijt, dat hij er niet is ik vind het hier met u en George veel aangenamer zonder hem." George beaamde dit, waarop Ida zeide „Straks gaan wij dadelijk naar den heerlij ken tuin, o het zal een waar genot zijn, Donderdagmiddag had Den Oever nog, tegen Hippo 2. de eerder afgekeur de wedstrijd gespeeld en gewonnen met 3-1. Nu trad Den Oever als eerste in het veld tegen Chr. School dat slechts met 8 man uitkwam. Onder de ze handicap leverde Chr. School keurig partij, dikwijls kwamen zij voor het Oeversche doel, maar doelpunten wer- len niet gemaakt, zoodat Chr. School dit seizoen niet het genoegen heeft ge smaakt een tegenpunt te scoren. Den Oever zag kans de score tot 6-0 op te voeren. Buitengewoon spannend was het ver loop van de beslissingsmatch Hippo 1- Oosterland. Deze beide elftallen heb ben een keurig partijtje voetbal gege ven. Het was een lust om naar het spel van deze knapen te kijken, want in beider elftallen zagen wij ras-voet ballertjes aan het werk. Oosterland trapte met den wind in den rug af. daarin nog eens rond te dwalen." ..Ik heb daar niets tegen, maar toch zou ik na de koffie een half uurtje beslag willen leggen op jelui's tijd. Daarna laat ik je vrij," zeide de heer Hartema. Toen het déjeuner afgeloopen "was, kon Ida haar lust niet bedwingen aan haar vader te vragen, of hij er iets tegen had, als zij de ver schillende kamers van het huis eens door liep. Hij antwoordde, dat zij dit gerust mocht doen, maar zeide dat zij er niet veel aan hebben zou, omdat op uitdrukkelijk verlan gen van den heer Kamper, in de kamers of de schikking van het ameublement niets ver anderd was. Ida wilde toch aan haar wensch voldoen en zij vond ook alles juist zooals zij het anderhalf jaar geleden had verlaten. Ook haar eigen kamer was geheel dezelfde geble ven maar wie schetst hare verbazing, toen zij daar Annet, haar vroegere kamenier aan trof, bezig met het stof van haar schrijfta feltje te verwijderen. „Wel, Annet. hoe kom jij hier vroeg Ida, toen de eerste hartelijke begroeting had plaats gehad. „Wel juffrouw, met Mei ben ik uit mijn dienst gegaan, omdat die mij niet beviel en toen zei Bet me, dat mijnheer juist een ka menier zocht. „Wat isdat Een kamenier voor mijnheer Kamper „Voor zijn dochter, juffrouw. Mijnheer Kamper heeft een dochter." „Is die al hier geweest vroeg Ida belang stellend. „Neen, ze zou vandaag komen, heeft mijn heer mij gezegd, en daarom maak ik den boel hier een beetje in orde, hoewel eigenlijk al les in orde is. Maar een mensch wil wét doen, niet waar, juffrouw (Wordt vervolgd.) IN VIER BLADEN ADVERTEEREN VOOR EENMAAL BETALEN Wieringermeerbode. Wieringer Courant. De Polderbode. Zij per Courant.

Wieringer courant | 1938 | | pagina 1