hcAxxn VIRGINIA CIGARETTES 10stuks,10cent BETER, AANGENAMER,GEZONDER MADE IN ENGLAND De heer Veltman merkt op, dat hij namens zijn fractie dat voorstel had gedaan en 't verheugt spr. da t B. en W. het onderzoek met een dergelijk resultaat hebben gedaan. De heer v. d. Sluijs wil er den nadruk op leggen dat tot aanschaffing zal worden over gegaan als de finantiën het toelaten. De Burgemeester is belast met politiezaken, hij kan 't best over de al- of niet-noodzakelijk oordeelen, een conferentie met de politie is gehouden en al zijn ons niet alle zaken be kend, er is toch nog al wat te doen. Voorheen hadden de veldwachters een vrijbiljet voor de bussen naar Den Helder en Alkmaar, nu is dat vervallen en die kosten zal men dus in de toekomst ook krijgen. Dikwijls moet ook onderzoek buiten de gemeente plaats vinden en men moet dus niet te veel vasthouden aan 't bedrag van f 450.. De heer Jansma merkt op, dat de kosten die de politie thans heeft te maken ons niet bekend zijn en die verhouding tot de kosten der motorrijwielen moet dus de toestand aan geven. De aanschaffingskosten dienen over een paar jaar te worden verdeeld. Voor heel v/at gevallen zullen de motorrijwielen ge bruikt dienen te worden en aanschaffing lijkt spr. dan ook geen overbodige weelde. Spr. hoopt dat ze vóór a.s. winter aangeschaft kunnen worden. De heer Doorn zou 't niet zoo erg hebben gevonden als de SJ^JLP.-fractie 20 jaar eer der een dergelijk voorstel had gedaan, toen was 't noodzakelijk de macht van de overheid te versterken. Als die goede mijnheer Troel stra nog eens terug kwam, zou hij zich scha men. De heer Veltman Mussert is aan 't woord. Laat die man (Troelstra) toch rusten. De Voorzitter hamert en zegt dat het hier gaat om misdaad-gevallen. De heer Doorn Die komen hier gelukkig niet voor. Geen dommekracht en benzine- stormlampen voor de brandweer. De Voorzitter deelt mede, dat de aanschaf fing van een dommekracht en van benzine- stormlampen geen genade vond in de oogen van den opperbrandmeester Ligthart. Deze vond ze niet noodzakelijk. De heer Doedens Laat de zaak maar bran den. De heer Jansma merkt op, dat bij een brandje, dat bij spr. in de buurt plaats vond, beide dingen met graagte van hem zijn ge leend. Maar spr. heeft er vrede mee, als de opperbrandmeester 't niet noodig acht. De Voorzitter heeft zoo'n idee dat de brand meester aanstuurt op een geheel nieuwe mo torbrandspuit. Parkeerterrein voor auto's. T.a.v. een parkeerterrein voor auto's bij den weg naar de duinen te St. Maartenszee ach ten B. en W. 't wenschelijk in verband met het schietterrein af te wachten hoe 't daar zal loopen en zoo noodig te wachten tot 't volgend jaar met het doen van een voorstel. De oprichting van een autodienst in de gemeente. Door den Voorzitter wordt uitvoerige me- dedeeling gedaan over de eventueele oprich ting van een autobusdienst in de gemeente. Spr. deelt daarbij mede, dat op 11 Febr. IJ. de N.V. Autobusdienst „Noordholland" be richtte dat door haar concessie was aange vraagd voor een dienst PettenBurgervlot brug—Burgerbrug—St. Maartensbrug Scha- gerbrug en daarvoor steun van het gemeente bestuur werd gevraagd. Indertijd waren echter ook onderhandelingen aangeknoopt met de H.A.B.O. over den dienst Wieringermeer via Wieringerwaard naar Schagerbrug. Deze dienst zou echter niet aan 't N.H.-Kanaal komen, terwijl ook Petten niet uit zijn isole ment zou worden verlost. Een conferentie met de H.A.B.O. had tot resultaat dat de H.A.B.t). mededeelde Petten niet te kunnen verzorgen en door het gemeentebestuur werd verklaard dan weer vrij te staan tegenover de H.A.B.O. Daarna is adhaesie betuigd aan de aan vrage van de N.V. „Noordholland." Spr. herinnerde dan verder aan de zitting van de Rijkscommissie voor het verkeer waar de 3 aanvragen, n.1. van Wed. Spaans, H.A.B.O. en „Noordholland" zijn behandeld. Een verklaring van den Burgemeester. De Voorz. wijst erop, dat in één der plaat selijke bladen heeft gestaan, dat spr. in die zitting de aanvrage van „Noordholland" warm verdedigde. Spr. stelt er echter prijs op te verklaren dat spr. in geen enkel opzicht voor 't financiëelbelang van een particuliere on derneming pleit, doch dat hij alleen opkomt ovor de belangen van de ingezetenen van Zijpe. Voor de diensten van Schagen sprak de heer Niestadt, die met klem en op voortreffelijke wijze de belangen dier gemeente bepleitte. Spr. wil er hier op wijzen, dat de belangen van Zijpe in dezen niet parallel loopen met de belangen van Schagen. Het belang der ge meente Zijpe brengt mee, dat Petten uit zijn isolement wordt verlost en in de tweede plaats oriënteert het noordelijk deel der ge meente zich steeds meer op Den Helder, het Zuidelijk deel op Alkmaar. Zonder iets van Schagen te zeggen, de gemeente Zijpe heeft meer belang bij goede busverbindingen met Alkmaar en Den Helder dan met Schagen. Dat neemt niet weg, dat een goede verbinding met Schagen, vooral voor het middengedeel te onzer gemeente van belang Is, doch dit bepaalt zich in hoofdzaak tot den Donderdag en dan bestaan er goede busverbindingen. De heer Blom vraagt of er nog niets bekend is over de aanvrage. De voorz. antwoordt ontkennend, het be treft hier een ingewikkelde zaak, omdat er 3 aanvragen zijn en de belanghebbenden kunnen bovendien nog in beroep komen bij den Kroon. Het kan dus nog langen tijd du ren eer de beslissing is gevallen. De heer Doedens vraagt of 't niet beter is dat de bus tot Stolpen loopt in plaats van tot Schagerbrug. De voorzitter beaamt dat dit beter zou zijn, maar er is reeds een busdienst van v. Scheijen. De heer Doorn twijfelt er niet aan of de Voorzitter zal de belangen der ingezetenen goed hebben verdedigd. Spr. deelt echter niet de meening van den Voorzitter en de Wet houders dat de gemeente meer gebaat is met goede busverbindingen met Den Helder en Alkmaar, dan met Schagen. Zelfs uit 't ver ste Noordelijk gedeelte van Zijpe gevoelt men zich tot de centrumgemeente Schagen aan getrokken en de trek vanuit Noord-Zij pe is niet naar Den Helder. De heer Veltman vraagt zich af of de ver dere verbinding wel goed zal zijn als het vla 2 diensten gebeurt in dezen dus H.A.B.O. en Noordholland". Als het twee verschillende diensten betreft stagneert de zaak. Spr. wijst op den toestand zooals die thans voor Oude- sluis bestaat en waar het een rommel is. Is de overeenkomst zóó, dat de H.A.B.O. voor den aansluitenden dienst zal zorgen, wan neer „Noordholland" de concessie mocht ver krijgen De Voorzitter merkt op, dat de Rijkscom missie in dit opzicht een beslissing kan ne men, de belangen van het publiek moeten voorop staande gemeente heeft er niets over te zeggen. Wat de opmerking van den heer Doorn betreft, over deze kwestie ka? men kort of lang praten, misschien komt er nog eens een gelegenheid om dat te doen maar men concentreert zich in Noord-Zij pe hoe langer hoe meer op Den Helder, ook al in verband met hetgeen Den Helder den laat- sten tijd presteert. Vastgesteld wordt de pensioensgrondslag van Mej. J. M. van Wolferen als onderwij zeres aan de o.l. school te St. Maartensbrug. Een vergoeding voor commissie vergaderingen. B. en W. stellen voor tot invoering van vergoeding voor de raadsleden voor het bij wonen van vergaderingen van Raadscommis- siën en Ged. Staten voor te stellen het be drag der vergoeding te bepalen op f 3.— per lid voor elke bijgewoonde vergadering. De heer Veltman zegt, zijn oogen te hebben uitgekeken toen hij dit voorstel las. Spr. heeft reeds anderhalf jaar geleden bepleit een dergelijke vergoeding toe te kennen, doch de voorzitter antwoordde dat dit niet kon en dat er slechts een commissie bestond, n.1. die voor het nazien der rekeningen. De Voorzitter herinnert zich niet gezegd te hebben dat geen vergoeding gegeven kon worden, want als spr. dat gedaan zou heb ben zou het onjuist zijn geweest. Toen be droeg het presentiegeld voor de raadsleden evenwel nog f 4.en vond het college 't niet noodig voor de commissievergaderingen een vergoeding toe te kennen. Nu evenwel is het presentiegeld voor de raadsleden terugge bracht tot f 3. De heer Dignum merkt op dat het voor stel van hem is uitgegaan en niet van den heer Veltman en spr. toen op 't oog had de commissie voor de verbouwing van het raad huis. Met algemeene stemmen wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. Extra hulp aan werkloozen. Som mige artikelen te hoog in prijs. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten ten laste der gemeente te ne mén een bedrag van f 346 ten behoeve van het verstrekken van extra hulp aan werkloo zen in 1938. Blijkens ingekomen circulaire zal voor deze extra hulp controle plaats vin den en zal hulp worden verleend alleen aan die gezinnen waar dringende nood heerscht. Voorts deelt de Minister mede dat sommige artikelen in deze gemeente te hoog in prijs zijn en het gewenscht is deze van het De partement te betrekken. De Voorzitter zegt, dat de middenstand dus eenigermate zal worden uitgeschakeld, omdat de prijzen te hoog zijn. Hier zal dus een taak zijn voor den Middenstand. Deze B-steun is alleen ten behoeve van werklooze arbeiders en er zal dus veel meer verstrekt kunnen worden, als de artikelen rechtstreeks uit Den Haag worden betrokken. De heer Doedens vraagt, of 't teveel gevergd is, dat de drie middenstandsvereenigingen copie krijgen van die artikelen opdat de middenstandsvereenigingen daarnaar kun nen handelen. De heer Van der Sluijs zegt, dat als 't mo gelijk is de middenstand zal worden inge schakeld maar 't komt spr. voor dat waar Den Haag groote hoeveelheden omzet het moeilijk zal vallen daartegen te concurreeren. De voorzitter noemt als lichtpunt dat de verstrekking via een middenstander zal ge schieden. De heer Doedens Zeker in den vorm vanl 't blikvleesch, tegen 1 cent per blik? Spr. wijst op het feit dat het vet goedkooper door den middenstand kan worden geleverd dan door de regeering. De heer Veltman informeert naar de be doeling van de controle. De Voorzitter deelt mede, dat nauwkeurig zal worden nagegaan waar de hulp noodig is. Een commissie van dames zal daartoe op huisbezoek gaan. De heer Veltman Ook arbeidersvrouwen De Voorzitter zegt, dat over de samenstel ling der commissie nog niets is besloten, maar waar het B-comité deze commissie zal sa menstellen en alle categoriën zitting in het B-comité hebben, komt 't spr. voor dat de heer Veltman zich daarover geen zorg zal behoeven te maken. De heer Veltman hoopt dit. Opnieuw wordt vastgesteld een nieuwe ge meenschappelijke regeling omtrent de toela ting van leerlingen uit deze gemeente tot de O. L. scholen te Alkmaar. Zullen randgemeenten als bijv. Schagen dan meewerken Eveneens wordt vastgesteld een gemeen schappelijke regeling tusschen Den Helder en 9 andere gemeenten nopens het voor die ge meenten instellen van een geneeskundig schooltoezicht. De voorzitter wijst op de mogelijkheid die in de regeling wordt geopend, dat één der schoolartsen in een andere dan de gemeen te Den Helder zal wonen, bijv. meer in 't cen trum bijv. in Zijpe en wij willen hopen, zegt spr. dat de randgemeenten als bijv. Schagen, daartoe dan hun medewerking zullen ver- leenen. De regeling zal ingaan op 1 Sept. a.s. De heer Doorn zegt dat de regeling goed in elkaar zit, dat klopt allemaal, maar spr. her innert aan 't spreekwoord dat ook goud te duur betaald kan zijn. 't Staat alles prima in elkaar, maar spr. wil straks wel eens zien hoe 't zal gaan met dien omslag van 90 cent. De heer Van der Sluijs verbetert, dat de omslag zal zijn 70 cent per kind en per jaar. B. en W. stellen voor den Bur gemeester aan te wijzen als lid van de commissie van Beheer voor den Schoolartsendienst in het district Den Helder. Naar aanleiding van een opmerking van den heer Veltman, licht de voorz. toe,, dat niet een bepaald persoon wordt aangewezen, maar „de Burge meester" en wanneer dus spr. verhin dert zou zijn, automatisch zijn opvol ger - een der wethouders - zijn plaais zou innemen. Overeenkomstig het voorstel van B. en Wt wordt besloten. Vastgesteld wordt een nieuw straat- verlichtings-contract met het P. E. N. wat voor de Gemeente beteekent een verlaging van f 96.38 per jaar. Diverse suppletoire begrootingen worden vastgesteld. De Raad vereenigt zich met de voor stellen van B. en W. lo. om aan P. Brouwer te Oude- sluis ter verkrijging van een plaatsje, aan de Groote Sloot (thans toebehoo- rend aan C. Moerland te Oudesluis) van gemeentewege een bedrag van f 2430 te verstrekken, mits door het Rijk aan de gemeente een gelijk voor schot wordt toegekend. 2o. en aan P. W. de Waard te Burger vlotbrug voor een plaatsje aan den Belkmerweg, een bedrag van f 3600. Het dempen van een sloot. B. en W. stellen voor om over te gaan tot het dempen van de sloot gelegen tusschen het terrein der O.L. School te St. Maartensbrug en den openb. weg. De voorz. licht toe, dat het verzoek daartoe is uitgegaan van de Ouder commissie te St. Maartensbrug, dat het gemeentebestuur zich om medewer king wendde tot het Polderbestuur, doch dat die medewerking niet mee viel, daar zij zich bepaalde tot het zand halen. Spr. wijst erop, dat ten behoeve van de werkloosheidsbestrijding, de Polder duizenden guldens uit de ge meentekas voor de verbetering van we gen en 't uitdiepen van slooten heeft ontvangen en B. en W. vonden dan ook het standpunt van het polderbestuur een beetje klein. Spr. zou bijna zeggen: ,,jeen beetje krenterig." Spr. heeft daar na nog eens met den Dijkgraaf gespro ken en het gevolg is geweest, dat nu ook 't gebruik van de vrachtauto werd toegezegd. Dit is dankbaar aanvaard en de totale kosten voor de gemeente zullen nu bedragen f 235. Het werk zal worden uitgevoerd in 't „vrije bedrijf." Aldus wordt (besloten. Durven B. en W. geen „neen" zeggen B. en W. stellen voor om over te gaan tot het verbeteren (stofvrij ma ken) van den weg, genaamd Oosteinde, te Petten. De Polder zal het werk uitvoeren en met uitzondering van 't loon, zullen de kosten f 360.15 bedragen. De heer Blom bepleit, nu meteen „de Achterbuurt" er bij te nemen. De voorz. zegt, dat de heer Blom zoo veel vraagt. We doen al zooveel voor Petten. De heer Jansma merkt op, dat het werk voor „de Achterbuurt" zich zal bepalen tot inwalsen en teren., Spr. acht het ook wenschelijk, het pleintje tot Middenbuurt te voorzien. De heer Van der Sluijs acht dit laat ste ook wel gewenscht, met „de Achter buurt" is het wat anders. De heer Doorn zegt, dat men vóór de verkiezingen allerlei toezeggingen vraagt en men durft niet „neen" te zeggen. Steeds weer is 't Petten, waar voor gevraagd wordt, maar spr. zegt, dat men voorzichtig zal moeten zijn. De heer Jansma wijst erop, dat waar de andere wegen bij den Polder in on derhoud zijn, er niet anders overblijft dan Petten. De heer Dignum zegt, dat als de Ge meente wegen wil hebben van de Zijpe, men zijn gang wel kan gaan, want zegt spr., wij willen ook wel van die f 7 we gen-omslag af. De heer Nannis wil tot den heer Doorn zeggen dat B. en W. geen pro paganda maken voor de verkiezingen, maar het is juist de heer Doorn die niet anders dan propaganda maakt. Wij behartigen de belangen van de Ge meente en B. en W. doen hun voorstel- gehoord den Raad. Spr zal dan ook aan de praatjes van den heer Doorn lak hebben. De heer Doorn Dat zijn geen praat jes. Ook ik ben voor het stofvrij maken van het Oosteinde, maar B. en W. dur ven geen „neen" zeggen. De voorz. zegt, dat de verkiezingen nog ver in 't zicht zijn en er later nog alle gelegenheid is om elkaar in de haren te zitten. Overigens kennen we den heer Doorn en acht spr. 't niet noodzakelijk op diens woorden te ant woorden. De heer Veltman zegt, wij zijn geen destructieve, doch een construc tieve kracht. Of 't nu Petten, Oude sluis of 't Zand betreft, maakt geen verschil en spr. hoopt dat als het noo dig blijkt, men de verbetering van een stukje van 20 M. niet zal nalaten. Pet ten is misschien wat ten achter. Nadat het voorstel van B. en W. is aanvaard, vraagt de voorz. of B. en VV. gemachtigd worden, indien het noodig blijkt, verder te gaan dan 't Oosteinde. De heer Dignum maakt bezwaren te gen het verleenen van een dergelijke machtiging. De voorz. zegt toe, dat B. en W. dan te zijner tijd met een voorstel zullen komen, want zij zijn heelemaal niet dictoriaal aangelegd. De heer Dignum We hebben al zoo weinig te zeggen, Uitbreiding straatverlichting B. en W. stellen voor tot uibreiding van de straatverlichting, door bij plaatsing van een 5-tal nieuwe lan taarns, n.1., 3 te 't Zand, bij Apeldoorn, Zwanenburg en Adr. Vader, 1 aan den weg naar St. Maartenszee, hoek Belk merweg en 1 te Oudesluis voor het per ceel Langeveld. De heer Doedens vindt het jammer, dat de voorz. van „Plaatselijk Belang" niet is meegevraagd, toen 't onder zoek te 't Zand door B. en W. plaats vond. Voorts meent spr.,, dat inplaats van bij Apeldoorn, noodzakelijker een lantaarn in den Bogchweg bij P. Tuin te 't Zand geplaatst dient te worden, terwijl spr. ook wijst op den toestand aan 't begin van den Wester Boschweg. De voorz. zegt, dat B. en W. den toe stand nauwkeurig met den Opzichter hebben bekeken en spr. acht 't niet gewenscht het rapport van den deskun aige op kleinigheden te wijzigen. Spr. geeft dus in overweging het voorstel van B. en W. te aanvaarden. De heer Blom zegt, dat op den mooien weg langs spr. geen verlichting is. De heer Van der Sluijs merkt op, dat de boomen langs den Rijksweg te 't Zand veel schade aan de verlichting berokkenen, maar het is niet de taak der Gemeente om daarin verbetering te brengen. Laat „Plaatselijk Belang" trachten die hinderpaal weg te krijgen. Het resultaat van de discussie is, dat overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten en dat B. en W. te Petten een onderzoek zullen instellen. Besloten wordt tot het aanbrengen van diverse herstellingen (verbeterin gen) aan de onderwijzerswoning te Schagerbrug. De totale kosten zullen bedragen f 7*^8.15. DE RONDVRAAG. De heer Doedens zegt, deel te hebben uitgemaakt van de commissie van «ad vies inzake den verbouw van het Raadhuis en den bouw van de Secre tariswoning. Spr. meent echter dat het werk van die commissie nog niet af is omdat zij de eindafrekening nog niet heeft gezien. De voorz. zegt, dat de Raad de eind cijfers weet de eindafrekening komt in de rekening 1937. De zaak van de commissie was af en daarom is bij het in gebruik nemen van het gerestaureerde Raadhuis, aan de commissie hartelijk dank gebracht. De heer Doedens oordeelt dat noch van den ambtswoning van den burgem., noch van het Raadhuis en van de secretariswoning de eindafrekening be kend is, en die eindafrekening geeft soms heel andere cijfers dan de aan- neemcijfers weer. De voorz. zegt, dat de commissie Lot het nazien der rekening daarover aan den Raad rapport zal uitbrengen de eindcijfers weet U, daar is niet boven- gegaan, ma.ar het is niet gebruikelijk tot in de finesses mededeeling over de cijfers te doen. De heer Doedens zegt, dat de bouw eerst is afgeloopen als de laatste ter mijn is betaald. Wij weten heelemaal niet wat de kosten zijn geweest. De voorz. zegt, dat niet boven de ge raamde cijfers is. gegaan, al zijn we er ook geen honderden guldens beneden gebleven. De heer Doedens Daar ben ik ook niet bang voor. De heer Doorn vraagt wie de comm. tot het nazien der rekening zullen vor men. De voorz. weet dit nog niet, hier geldt een rouleersysteem. De heer Veltman vraagt waarom half April een gedeelte van de werk loozen voor de Centrale werkverschaf fing is uitgesloten en waarom in het laatst van April de Centrale werkver schaffing geheel is gesloten. De voorz. zegt, dat B. en W. in de vol gende vergadering op die vragen zul len antwoorden. Mw. Vriesman vraagt, hoe 't moet als maar 50 personen in den steun mo gen loopen. De voorz. moet op die vraag het ant woord schuldig blijven. B. en W. heb ben hierin geen medezeggenschap en overleg is met hun college niet ge pleegd. In Den Haag is via de Inspec tie de regeling vastgesteld. Mw. Vriesman waagt, of er dan niets meer aan is te doen. De voorz. antwoordt ontkennend. Mw. Vriesman vraagt zich af, wie dan zal worden uitgeschakeld. De voorz. beaamt, dat dit juist de groote moeilijkheid is de zwaarst ge troffen gezinnen zullen er in worden opgenomen. De heer Nannis wijst op de mogelijk-* heid. dat indien 't nooddig blijkt, po gingen bij de Inspectie worden gedaan het aantal verhoogd te krijgen. De heer Doorn vraagt, waarom de ontwerp-begrooting 1939 eerst naar Ged. Staten moet worden gezonden Onze Gemeente is toch niet noodlij dend Vertrouwt men den Burgem. B. en W. of den Raad niet De voorz. zegt, dat het geen kwestie van vertrouwen is. Het is 'n algemeene regeling voor alle niet-noodlijdende gemeenten, voor de noodlijdende ge meenten is 't niet noodig, omdat die reeds aan de voorschriften zijn gebon den. Of de regeling ook voor 1939 zal gelden, is nog niet bekend, 't wordt voor ieder jaar opnieuw bepaald. - De heer Doorn 't Is dus nog een bevoorrechting. Hierna volgt sluiting. Na de openbare vergadering vond in comité-verg. een bespreking plaats over de plannen inzake den verbouw van het achterste gedeelte van de Ned. Herv. Kerk te Petten, terwijl daarna een bezoek zou worden gebracht aan „Buitenzorg", het Tehuis voor ouden van Dagen en Hulpbehoevenden, dat inwendige belangrijke verbeteringen heeft ondergaan. Burgerlijke Stand Gem. Zijpe Van 3 t.m. 9 Juni 1938. Geboren Antje Jacoba,. docider van Pieter Hooij en Grietje de Boer Hen- drikus, zoon van Pieter van aer Hoek en Aafje de Vries Jan, zoon van Dirk Blaauboer en Jacoba Janette de Graaf. Ondertrouwd Cornelis Ooijevaar, veehouder alhier, en Theodora de W it te Heiloo Johannes Hermanus Heep, Art» te Leeuwarden en Marie Sophia Eriks, alhier Aris Houtkooper, mole naar te Schagen en Emma Schürmaun alhier. Getrouwd Paulus Winnubst, 32 jr., bloemistknecht te Anna Paulowna en Anna Maria Cornelia Zwarts, 34 jr., z.b. alhier. Overleden Cornelis Klaver, 46 jr., echtgen. van Geertrudis Stroet. 0 f f i c i e 1 BEKENDMAKING. HULPVERLEENING AAN WERKLOOZE ARBEIDERS. Burgemeester en Wethouders van ZIJPE (N.H.) maken bekend, dat in de zomermaanden slechts een beperkt aantal werklooze arbeiders door mid del van s.teunverleening en werkver schaffing zal mogen worden geholpen. Wanneer meer dan het gestelde aan tal arbeiders werkloos is en hulp ver zoekt, dan zal van inwilliging van al deze verzoeken geen sprake kunnen zijn. Het is dus noodzakelijk, dat, een ieder zijn uiterste best doet om werk in het vrije bedrijf te vinden. SCHAGERBRUG, 8 Juni 1938. Burgem. en W'eth. voornoemd, D. BREEBAART. De Secretaris, J. A. DE BOER. Elke dag KING Elke di FIRMA TONNEMA Ge SNEEK EIERVEILING SCHAGEN. Noteering van 9 Juni 1938. Aange voerd 65000 Kipeieren. Prijs 56-58 Kg. 305 a 320 58-60 Kg. 315 a 330 60-62 Kg. 320 a 385 62-65 Kg. 340 a 355. Alles per 100 stuks. GEBRUIK EERST EEN ANDERE TANDPASTA EN LIEFST DE DUURSTE DIE ER IS en daarna Ivorol (volgens nieuw recept, oranje verpakking met blauwe band). U kunt dan zelf waarnemen, hoe Ivorol in kwaliteit, in smaak, in frischheid, in blank- en witmakend en ook ln schuimend vermogen, thans alle overtreft. Zeer zuinig in gebruik. Geeft 50% besparing. Tube 25 ct. Groote tube 40 ct. Extra groote tube 80 ct.

Wieringer courant | 1938 | | pagina 2