29e JAARGANG DINSDAG JULI 1938 No. -+9 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOS BBjP| WIERINGEN EN OMSTREKEN 9ÊÈÈ0 DE DOKTERSVROUW. ZANGCONCOURS VAN DEN BOND VAN ZANGKOREN IN NOORD-HOLLAND TE WIERINGEN. REISBUREAU W.A.C.O. WIERINGER COURANTS VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.25. UITGEVER GORN. J. BOSKER WIERINGEN. BUREAU Hippolytushoef Wieringen Telef. Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Iedere regel meer Van 1 5 regels f 0.10 f 0.50 te BINNENLANDSCH NIEUWS. VERGIFTIGING NA HET ETEN VAN AARDBEJENl Eenige kinderen in Ziekenhuis te Eindhoven. Vrijdagavond laat zijn drie kinderen in h/e-t <S>;t. Jozef-Ziekenhuis opgeno men. Zij zijn ziek, vermoedelijk tenge volge van voedselvergiftiging. Het be treft hier drie kinderen van de fami lie Van den Berg wonende aan de Zebrastraat in het naburige Geldrop. De moeder had Donderdag van een venter aardbeien gekocht en denzelf den avond hadden vijf kinderen van het uit negen personen bestaande ge zin de aardbeien bij hun brood genut tigd. De andere leden, van het gezin had den er niet van gegeten. De vijf kinde ren die de aardbeien gegeten hadden werden onwel, waarom een dokter werd gewaarschuwd. Drie van de vijf, resp. 5, 9 en 11 jaar oud, bleken er erg aan toe te zijn. Ze hadden voort durend gebraakt. Op advies van een geneesheer wer den de drie kleintjes naar het St. Jo zef-Ziekenhuis overgebracht. Zater dagmorgen bleek hun toestand nog ernstig, doch niet levengevaarlijk. Naar men van medische zijde ver neemt, is nog niet vastgesteld of men hier inderdaad met vergiftigings-geval len te doen heeft. Wel staat het vrij wel vast, dat de ziektegevallen aan het eten der aardbeien te wijten moet zijn. Het gerucht gaat dat men hier met aardbeien te doen heeft, welke afkom stig zouden zijn van een land, waar ook aardappelen werden geteeld, wel ke aardappelen dezer dagen met 'n gift ter bestrijding van den Colorado-kever zijn bespoten. Men vermoedt dat een deel van dit gif op de aardbeien neer is gekomen. Een en ander heeft in het gezin van de familie Van den Berg groote con sternatie verwekt. Men verzekert van bevoegde zijde, dat de ziektegevallen geen doodelijke gevolgen zullen hebben. De politie io Geldrop stelt nader onderzoek in. BABY IN SLOOT VERDRONKEN. In den tuin van den kweeker B. v.d. Voort aan den Mariëndijk te Honse- lersdijk, stond Vrijdagavond 'n vouw wagentje, waarin een 14 maanden oud meisje was gezeten. Toen het vier-jarig broertje den wagen zag staan, ging hij er mee rijden,, waarbij het voertuigje in een sloot langs den tuin viel. Hevig verschrikt liep het kind naar huis, waar men merkte, dat iets bijzonders was gebeurd. Toen men ging zoeken, vond men de baby in de sloot liggen. Hoewel hot kindje aanvankelijk nog levensteeke nen vertoonde, is het toch later over leden, zoodat een ontboden geneesheer geen hulp meer kon verleenen. ONBETROUWBARE COMPAGNON Zekere De V., die kort geleden uit Geldermalsen naar Tiel was gekomen en Mej. Van B. uit Tiel hadden het plan gemaakt, dat ze met De V.'s vrouw in Amsterdam een groentezaak zouden beginnen. I Vorige week ging De V. met mej. Van B. naar de Hoofdstad om een zaak te koopen en De V. kreeg daar toe van zijn reisgenoote f 400. In Am sterdam raakten de twee reizigers el kaar echter kwijt en zij keerden af zonderlijk huiswaarts. Bij thuiskomst 'bleek echter, dat De V. geen grocntc- jzaak had gekocht, en omdat het er al- Jlen schijn van had, dat de gelden ver- dweilen waren, deed mej., Van B. aan- 'gifte bij de politie. Bij zijn verhoor gaf De V. voor, dat hij in Utrecht op een bank ingeslapen was en dat men hem toen van het geld had beroofd. Een nauwkeurig onder zoek wees echter uit, dat deze beroo- ving gefingeerd was. Verdachte had zich eens flink in de kleeren gestoken en de rest van het geld zou vermoede lijk nog in zijn bezit zijn. Bij de huis zoeking werd ongeveer f 200 inderdaad gevonden. De V. had het geld in de nok van het dak verborgen. Tegen De Y. is proces-verbaal opgemaakt. INBRAAK TE ZAANDAM. Drie honderd gulden vermist. Te Zaandam hebben hebben, tijdens de afwezigheid van de familie, inbre kers hun slag geslagen in de woning van den tandarts J. F. F. Scherphuis aan het Rustenburg. Behalve dat al les is overhoop gehaald en verschei dene voorwerpen van waarde, zooals zilverwerk, het kaartregister en de boekhouding zijn vernield en besclia digd,, is oen bedrag aan geld van onge veer f 300 vermist. De dieven hebben zich aan de achterzijde door het ver breken van een ruit toegang verschaft. Van de daders ontbreekt elk spoor.. De betrokkene was tegen inbraak verzekerd. WILDE STAKING. Op het Gemeentehuis te Venlo is Vrijdagmiddag een conferentie gchou den tusschen het Dagelijksch bestuur der gemeente, de vertegenwoordigers der Katholieke en Socialistische ar beiders-organisaties en den heer Mar tin uit Hoensbroek, inspecteur der Rijkswerkverschaffing. De bedoeling van deze bespreking was een stand punt te bepalen in verband met het feit. dat in het begin van de vorige week, 200 Venlosche werkloozen den ontginningarbeid aan de Peel hebben neergelegd. Unaniem was men op deze confe rentie van oordeel, dat hier sprake is van een wilde staking, omdat de be langen en klachten niet langs organi- satorischen weg zijn kenbaar gemaakt, Besloten werd daarom, «om de sta kers in geen opzicht tegemoet te tre den. Voor de goedwillende arbeiders blijft de werkverschaffing nog steeds geopend. FEUILLETON. Naar het Engelsch. 7.) „Ik heb u moeten beloven," schreef Sigis- mund, „dat ik u alles zou schrijven wat ik \an de Sleafords te weten kwam. Gij zult zeer verwonderd zijn te vernemen dat Miss Slca- ford vóór een dag of wat op mijn kamer biji mij kwam, en mij vroeg of ik haar op de eene of andere wijze aan den kost kon helpen. Zij wilde dat ik haar zou aanbevelen als gouver nante, of juffrouw van gezelschap, of iets van dien aard, als ik eene familie wist die zoo iemand noodig had. Zij woonde te Islington bij eene zuster van haar stiefmoeder, vertel de zij mij maar zij kon deze niet langer tot last zijn. Juffrouw Sleaford en de jongens zijn op Jersey gaan wonen, zoo het schijnt, omdat het daar zeer goedkoop leven is. Sle aford zelf is dood. Izabella zeide het mij niet, maar ik zag dat zij in het zwart gekleed was, en toen ik haar naar haar vader vroeg barst te zij in tranen uit. Ik wist op dat oogenblik niemand die in de gelegenheid zou zijn om haar te helpen, maar ik liet haar het adres van haar tante opgeven, en beloofde haar over een paar da gen te komen opzoeken. Ik schreef dienzelf den dag nog aan mijne moeder en vroeg haar of zij mij helpen kon en zij schreef mij terug dat mijn oom, Charles Raymond, te Conventford, juist zulk een persoon noo dig had als Miss Sleaford. Gij kent mijn oom Raymond, en gij weet welk een goede vroolijke kerel hij is gij kunt dus nagaan welk eene gelukkige verandering het zal zijn voor de arme Izzie. George las dit gedeelte van den brief drie maal over vóór hij het nieuws daarin vervat kon gelooven. De heer Sleaford dood en Isa- bella als gouvernante te Conventford geves tigd Indien de kronkelende Wayverne bui ten hare oevers getreden en geheel Midlands- liire overstroomd had, zou de jonge dokter niet verbaasder geweest zijn dan over den inhoud van Sigismunds brief. Isabella te Conventford, nog geen drie uren van Gray- bridge af, nog geen drie uren van hem af op dit oogenblik, terwijl hij de kleine kamer op en neer stapte, en de gansche wereld ver gat. Wat beteekende dat voor hem, dat Isabel la Sleaford zoo nabij was Wat was zij voor hem, dat de gedachte daaraan hem zoo in verwarring bracht Wat wist hij van haar Alleen dat zij oogen had zoo als hij er nooit had gezien oogen die hem in het geheugen bleven, even als fantastische sterren die men in een koortsachtigen droom ontwaart. Hij wist niets van haar dan diten dat hare manieren iets liefs, iets gevoeligs hadden, en haar stem iets zachts, iets peinzends, en dat haar gelaat plotseling eene uitdrukking kon aannemen, waarover hij verbaasd had ge staan. George begaf zich weder naar de keuken en rookte een sigaar in gezelschap van Wil- liam Jeffson. Hij ging er heen, vast besloten om Isabella Sleaford geheel uit zijne gedach ten te zetten wat was zij toch eigenlijk an ders dan een lichtzinnig, sentimenteel schep seltje, volkomen geschikt om een man onge lukkig te maken Maar hoe het zij, voor dat zijn sigaar was opgerookt, had hij zijn oud sten vriend en vertrouweling alles verteld wat hij van de familie Sleaford wist, zeer ter loops over het uiterlijk van miss Isabella gesproken, en een bezoek te Conventford een lastige plicht genoemd, dien de vriendschap hem oplegde. „Natuurlijk zou ik er niet aan denken," zeide hij, „om zoo ver te gaan alleen om miss Sleaford te bezoeken maar ik moet in den loop van de week te Conventford zijn om naar die kruiden onderzoek te doen, die Johnson beloofd heeft mij te bezorgen. Zij AZIJN-EXTRACT GEDRONKEN. Kindje van 3 jaar overleden. Vrijdagmiddag wist 'n 3-jarig kindje van den smid Schouten te Roosendaal een flesch met azijn-extract te pakken te krijgen. Het kind dronk hiervan en is kort daarop aan de gevolgen over leden. AMERIKANEN NAAR NEDERLAND. Ons land heeft goede kansen op druk bezoek. Wij lezen in het maandverslag der Nederlandsche-Amerikaansche Kamer van Koophandel Nog pnkele weken en het toeristen- seizoen is in vollen gang. Vrijwel dage lijks zullen de groote passagierssche pen van uit New York en Atlantic Co- ast Paarts naar Europa vertrekken Mogelijk zal de bezetting van alle scnc- pen niet die dichtheid van 1937 heb ben, hetgeen niet wegneemt, dat ook 1938 zich in een belangrijk bezoek van Amerikaansclie toeristen zal mogen verheugen. De politieke en daarmede samengaande onrustige toestanden in Europa hebben eenige weken gedreigd de goede vooruitichten van het sei zoen 1938 ernstig te verstoren. Europa is rustiger geworden, hetgeen zijn weerklank vond in Amerika. Amerikaansclie reisbureaux wekken in zeer optimistisch gestelde artikelen het publiek tot reizen op in een stijl die ons Nederlanders wat overdreven aandoet, doch niettemin getuigt van warme belangstelling voor ons land, waarop het tenslotte aankomt. Nederland biedt dit seizoen den Amerikaanschen toerist bijzondere aantrekkelijkheden op de tentoonstel- iingeji te Gouda, Rotterdam en Amster dam. Geleidelijk aan worden de gebeur lijkheden bekend ter gelegenheid van het Regeerings-jubileum van H.M. de Koningin. Een goede gelegenheid voor de reisbureaux om hun programma's door een omzetting te verbeteren cn den vreemdeling in de gelegenheid te stellen mede te leven in de viering van de nationale feesten. Goede prestaties doch geen groote dingen op de eerste Concoursdag. Voor de tweede maal in korten tijd viel de Wieringerzangvereeniging „Zang en Vriend schap" de eer te beurt het Concours te mo- Wilt U een heerlijke Vacantie tocht Dan een meerdaagsche reis van het REISGIDSEN GRATIS VERKRIJGBAAR. Reisbureau W.A.C.O. HOORN, Breed 75. Tel. 184. zullen een klein pakje uitmaken dat ik heel goed in mijn zak kan steken. Ik zou wel wil len dat gij bruintje het beste tuig aandeedt. Donderdag is misschien de beste dag maar misschien zou ik er morgen nog beter den tijd voor hebben." „Morgen is het marktdag, mijnheer George. Ik dacht er over om zelf naar Conventford te gaan, en zou dan de kruiden kunnen mee brengen, en gij zoudt een briefje kunnen schrijven om naar de jonge dame te infor- meeren," merkte Jeffson aan. George schudde het hoofd. „Dat zou niet gaan, Jeff," zeide hij „Sigismund heeft mij verzocht om haar zelf te bezoeken." Jeffson zat een poos na te denken, en maakte toen de opmerking, terwijl hij zijn meester sluw aanzag „Miss Sleaford ziet er zeker goed uit George Gilbert achtte het noodig op dit punt omstandig zijn gevoelen te zeggen. Neen, miss Sleaford zag er niet goed uit. Zij had weinig of geen kleur, en haar neus was zeer gewoon, haar mond was niet buitengewoon klein, en zij had een laag voorhoofd in 't kort sommigen zouden het een zeer alle- daagsch gezicht vinden. „Maar gij toch niet, mijnheer George riep Jeffson uit terwijl hij op zijne knieën klapte, en grinnikte op eene wijze die George zeer ongepast vond. „Ik wil wedden dat gij een goed oog op haar hebt, en ik zal Bruintje op tuigen tot zij er koninklijk uitziet." Jij bent een oude gek riep Mathilda Jeff son uit, van haar naaiwerk opziende. „Zoo'n Londensch meisje zou geen goede vrouw zijn voor mijnheer George, en hij zal zoo mal niet zijn eene gouvernante te gaan naloopen als hij miss Burdock kan krijgen met al" haar geld, en een van de grootste heeren te Gray- bridge kan worden." „Loop heen, Tilly Gij weet er niets van. Heb ik jou niet getrouwd uit liefde, kind, terwijl ik Sara Pedglock kon krijgen, de eeni ge dochter van den herbergier in den Rooden Leeuw te Belminster en kwam ik niet heel gen organiseeren van den Bond van Zangko ren in Noord-Holland. Uit de gedegen voorbereiding die ook dit concours weer had, moest als vanzelfsprekend voortvloeien, dat als het weer zich goed wil de houden, het concours zeker zou slagen. De spontane medewerking die de burgerij heeft betoond in velerlei opzichten heeft de organisators het vele werk wat moest worden gedaan aanmerkelijk verlicht. Laten we nu voorop vast stellen dat deze eerste dag uitnemend is geslaagd. Niet dat we nu deze dag bijzonder verwend zijn met buitengewone prestatie's van de verschillende koren die zijn opgetreden, doch laten we in aanmerking nemen dat een deel van de deelnemende koren nieuwelingen waren, al thans in het huidige bondsverband. Koren die voorheen aangesloten waren bij de Westfrie- sche bond, die, we hebben het niet alleen ge constateerd, nog wat ten achter komen bij de koren van de N.H. Zangersbond. Bovendien heeft de crisis groote verwoes ting aangericht in de cultureele vereenigin- gen vooral op het platteland, waar het ge tal van zangers en zangeressen altijd maar klein is. En toch wanneer we dan weer zien naar de twee flinke koren die uit Andijk ko men, Andijk de tuinbouwstreek, waar de cri sis wel zeer erg heeft huisgehouden, dan mag gezien het hooge peil wat deze koren weten te bereiken en te behouden, niet alles op re kening van de crisis worden gesteld. Laten we echter in onze voorbeschouwing niet al te lang van stof zijn. Hoofdzaak is dat bij het Bondsbestuur de innige wensch leeft om het vocale peil van Noord-Holland zoo hoog mogelijk op te voeren. Dagen als deze zijn de jaarlijksche graadmeters. DE FEESTELIJKE OPENING. Zaterdagavond had de feestelijke opening plaats. De Harmonievereeniging „Apollo" van Den Oever en de Mandolineclub O.K.K. boden een concert aan wat er wezen mocht. Dit concert werd in de prachtige Cinema de Han door zeer velen bijgewoond en was een avond van hoog kunstgenot. In de nabijheid van de zaal was een kleine kermis, ook hier bleek weer belangstelling te bestaan. De toegangsweg naar de feestzaal was keu rig versierd terwijl het podium in de zaal eveneens op smaakvolle wijze door den bloe mist, de heer Hoogvorst, was in orde ge maakt. DE OFFICIEELE OPENING. In de foyer van Cinema de Haan had Zondagmiddag om 1 uur de officiëele opening plaats van het concours. Hier had de ontvangst plaats van de besturen en directeuren der vereeni- gingen door1 het Gemeentebestuur, waarvan aanwezig waren Zijn Edelachtb. Burgemees ter L. C. Kolff, de Secretaris de heer Van Duin, de heer O. J. Bosker, wethouder, ver schillende leden van het eere-Comité met hunne dames, het bestuur van Zang en Vriendschap en tal van bestuursleden en heeren directeuren. De Jury voor het Concours, de toonkunste naars Jac. Bonset en G. H. Boedijn, waren eveneens aanwezig. De voorzitter van Zang en Vriendschap, de heer J. C. de Haan sprak het welkomswoord in het bijzonder tot Burgemeester Kolff, uw medewerking en bereidwilligheid om het concours van de N. H. Zangersbond te willen openen wordt door ons zeer op prijs gesteld. Tot de Jury roept spr. een hartelijk welkom en hoopt dat hun taak moeilijk doch van aangenamen aard mag zijn. Ook de zangers en zangeressen roept spr. een hartelijk welkom op Wieringen toe. Burgemeester Kolff herinnerde aan de goed naar Londen, waar jij in dienst waart, om je weg te halen, en was Sara niet woedend toen zij het hoorde Mijnheer George zal uit liefde trouwen of in 't geheel niet. Herinnert gij u nog, mijnheer George, dat meisje met de paarsche jurk en de schoenen met linten op de dansschool, aan wie wij taartjes en suiker werk brachten als gij met de vacantie thuis waart Jeffson was altijd George's vertrouweling geweest bij zijne jongens-verliefdheden, de onschuldige Leporello van dezen jeugdigen Don Juan en het had iets zeer aantrekke lijks voor hem om weder in een dergelijk ge heim ingewijd te worden. Maar niets kon meer afdoend zijn dan George's verlooche ning van eenige romantische neiging voor miss Sleaford. „Ik zou zeer blijde zijn als ik haar eenige dienst kon bewijzen," zeide hij ernstig, „maar zij is het laatste meisje in de wereld dat ik ooit ten huwelijk zou vragen." Dokter George Gilbert besprak zijne hu welijksplannen met die verheven kalmte, die de man zonder ondervinding in zaken van het hart zich zoo dikwijls aanmatigtvóór hij geleerd heeft, door bittere ervaring som tijds, dat eene volmaakte vrouw niet op el- ken hoek van de straat te vinden is, geduldig wachtende op haar heer en meester. VIJFDE HOOFDSTUK. Te veel alleen. William Jeffson besteedde een geruimen tijd aan het roskammen en optuigen van Bruintje, zoodat zij er prachtig uitzag toen George van zijne gewone bezoeken, die hij ditmaal vrij haastig had afgelegd, ten elf ure terugkeerde. Maar hoewel het paard reeds een kwartier gereed stond, moest het nog een poos geduld oefenen terwijl George zich naar zijn slaapkamer spoedde, en met ongewone zorgvuldigheid eenige kleine veranderingen maakte in zijn toilet. geslaagde concoursdagen van de bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen, ongeveer een maand geleden. Wie een vergelijking wil gaan trekken tusschen dat en het zangconcours komt bedrogen uit. Beide concoursen zijn ui tingen van de muziek, doch de zang heeft altijd iets plechtigers, omdat zij voortge bracht wordt door de menschelijke stem. Het gemeentebestuur heeft het bijzonder op prijs gesteld dat ook dit concours weer op Wieringen mocht plaats hebben. Het is voor haar het bewijs dat het muzikale peil der vereenigingen op Wieringen van goed gehal te is. Spr. hoopt dat het mooie dagen zullen worden voor den Bond, doch ook voor Wie ringen. Door het houden van dagen r-ls deze wordt ook in ruime mate meer be kendheid gegeven aan onze gemeente. Spr.verklaart het concours voor geopend. De voorzitter van den bond, de heer P. J. Mink brengt de dank over van het Hoofd bestuur aan het Gemeentebestuur dat zij de Bond heeft willen ontvangen en in het bij zonder dankt spr. Burgemeester Kolff. Het doet altijd bijzonder prettig aan als menschen van uw positie mijnheer de bur gemeester, het werk van onze Bond willen steunen. Het zijn de hoogtijdagen van den Bond. Het was voor ons een prettige gewaar wording dat toen er een beroep op de Wie- ringers werd gedaan om de organisatie van het concours ter hand te nemen dat spont aan medewerking werd toegezegd. Het zou eerst in een andere gemeente zijn, doch de vereeniging die dit had aangeboden heeft ons in de steek gelaten. Dit was voor ons een tegenvaller, doch de prettige ervarin gen bij een vorige gelegenheid opgedaan met de dames en heeren van het bestuur van Zang en Vriendschap was voor ons het bewijs dat een beroep op Wieringen niet te vergeefs zou zijn. Dames en Heeren van Wieringen onze hartelijke dank hiervoor. Spr. stelt voor om een dronk te wijden op het welslagen van het concours. De heer G. H. Boedijn spreekt namens de jury een enkel woord. Spr. en de heer Bon-i set, die voor den Bond geen onbekenden zijn stellen het zeer op prijs dat zij wederom het vertrouwen mogen hebben van den Bond. Spr. wijst nog op de fusie die heeft plaats gehad tusschen de West-Frieschebond en de N. H. Zangersbond, zij had wel wat meer ver wacht na deze fusie. De Jury hoopt dat er royaal gezongen zal worden vanmiddag, dan kan de jury ook royaal zijn. Als wij vanmiddag moeten gaan schoolmeesteren, dus zeer krap kijken bij het punten geven, dit is ook voor ons niet prettig. Spr. hoopt dat het een mooi concours zal worden. De Koninklijke muziekvereeniging „Harmo nie" had haar rondgang inmiddels aan Hippo beëindigd, en had zich buiten opgesteld, op keurige wijze werd een aubade aan het Hoofdbestuur van dien Bond met de offici- eele genoodigden gebracht, een geste die op zeer hooge prijs werd gesteld, en waarvoor de heer Mink dankte. Hiermede was de officiëele ontvangst ten einde, waarna men zich naar de concourszaal begaf. HET CONCOURS. De zaal was al spoedig geheel gevuld. Be gonnen werd met de derde Afd. Gemengde Koren. Eén koor zong hierin- en wel Zang en Vriendschap uit Venhuizen, onder directie van B. Roemer. Het koor zong beschaafd twee een voudige liedjes doch was wel heel erg vlak. Derde afd. gemengde Koren a. Vier koren. Het verplichte nummer Ker- Jeffson verklaarde dat zijn jonge meester er uitzag alsof hij op staanden voet ging trou wen, toen deze uit den stal reed met een glimlach op zijn blozend gelaat en terwijl zijne haren in den lentewind fladderden. Zijn voorkomen had al het aantrekkelijke dat een gezonde en reine natuur en een eenvoudig, onbevangen gemoed den jongeling kunnen schenken. Hij reed weg, zijn lot te gemoet, zich zelf misleidende, en gelukkig bij de gedachte dat zijn tocht eene verstandige vereeniging was van de plichten der vriendschap en de zorgen voor zijn beroep. Ik geloof niet dat er een schooner weg in Engeland te vinden is dan die tusschen Gray- bridge aan de Wayverne en Conventford, en ik kan nauwelijks veronderstellen dat er in Engeland een leelijker stad is dan Convent ford zelve. Ik benijd George Gilbert zijn lan ger. rid op dien helderen Maartmorgen, ter wijl de bleeke primulae veris glinsteren onder het kreupelhout en de geur der eerste viool tjes de lucht doortrekt. De weg was een kron kelende laan die een .vorstelijk park tot sieraad zou gestrekt hebben hier en daar ontdekte men door een opening in de heg, de witte muren eener villa of eene deftige oude woning van roode bakstenen tusschen zwaar geboomte verscholen. Eerst in de onmiddel lijke nabijheid van Conventford kreeg de na tuur een geheel ander aanzien, en aan het laatste tolhek gekomen zag George niets dan 'n rookerige, woelige fabrieksstad voor zich liggen, met tallooze zwarte schoorsteenen, waartusschen drie slanke kerktorens hunne spitsen verhieven. (Wordt vervolgd.) IN VIER BLADEN ADVERTEEREN VOOR EENMAAL BETALEN Wieringermeerbode. Wieringer Courant. De Polderbode. Zijper Courant.

Wieringer courant | 1938 | | pagina 1