29e JAARGANG DONDERDAG 14 JULI 1938 No. eo NIEUWS» EN ADVERTENTIEBLAD VOOS WIERINGEN EN OMSTREKEN DE DOKTERSVROUW. REISBUREAU W.A.C.O. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG. DONDERDAG EN ZATERDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.25. BUREAU ADVERTENTIëN UITGEVER V-" Hippolytushoef Wieringen Iedere regel meer f 0.10 J. BOSKER WIERINGEN. Telef. Intercomm. No. 19. Van 1 5 regels f 0.50 ïrtf PROVINCIAAL NIEUWS. VEERDIENST ENKHUIZEN- STAVOREN IN GEVAAR Het reizigers ver voer neemt af Er komen den laatsten tijd tamelijk onrustbarende berichten over de ver blinding Leeu,warden-tAmsterdam over zee, schrijft de Leeuwarder Courant Gisteren m.eldcjfo men ons cijfers, die op een afneming van het reizigers vervoer Stavoren-Enkhuizen over de maand Juni wezen, vergeleken bij de zélfde maand van het. vorige jaar en dat terwijl de Pinksterdagen, die een zeer druk vervoer plegen op te leveren het vorige jaar niet eens in Juni vie len en dit jaar wel. Verbaasd heeft die verkeersafneming ons niet. Immers, men heeft bij de nieuwe dienstregeling een boot vice versa laten vervallen, zoodat er nu nog slechts drie per dag in beide richtingen varen. Daarentegen is het aantal „landtreinen" van Leeuwarden naar Amsterdam, dat bij de oude dienstregeling 7 bedroeg, op 11 ge bracht. Wat de reisduur betreft over land gaat men, met de Diesel-verbindin gen, in 2.54 uur en met. de stoomtrei nen in 3.09 naar Amsterdam, terwijl de „zeetreinen" ei- 3.05 uur over doen. Bij de oude dienstregeling kostte de landverbinding 3.20 a. 3.25 uur, de zee- treinen hadden 3.11 a 3.20 uur noodig. Beide routes wijzen dus een versnel ling aan, maar die over land is het grootste en in de toekomst, wanneer de groote stations werken bij Amster dam klaar zijn, zal men met de land treinen nog minder tijd noodig hebben Het baart dus weinig verwondering, dat het verkeer, dat gaarne den snel- sten weg neemt, thans landtreinen gaat verkiezen. Jaren geleden, toen er sprake was van een spoorweg-verbinding over den Afsluitdijk, dreigde reeds het ge vaar van opheffing van den Veer dienst Enkhuizen-Stavoren. Daartegen is toen de Zuidwesthoek in verzet ge komen de Provinciale Staten hebben zich daarbij aangesloten en de bui dreef over, omdat de spoorweg er niet kwam. Wél kwam de A.T.Q-bus, die echter slechts een gering deel van het vervoer tot zich trok en bovendien voor het Zuid-Westen van geen betce- kenis is We hebben nu kunnen lezen, dat andermaal vooraanstaande personen in het Zuid-Westen zich met de zaak bezig houden en steun hebben gedocht bij Hollands Noorderkwartier, dat al evenzeer de dupe dreigt te worden van de tegenwoordige spoorweg-poli tiek. Er is hier al meer betoogd, dat Fries land er door de nieuwe dienstregeling van de spoorwegen weinig beier op is geworden. 'T BEZOEK AAN TEXEL IS GERING. Tengevolge van het ongunstige weer FEUILLETON. Naar het Engelsch. ii.) „Liefste Isabella, gij wilt mijne vrouw wor den, niet waar Gij zult niet neen zeggen, dan zoudt gij het reeds gezegd hebben Gij zoudt zoo wreed niet zijn om mij slechts een oogenblik te laten hopen, als gij mij wildet teleurstellen." „Ik heb ugij hebt mijnog zoo kort gekend," fluisterde het meisje. „Maar lang genoeg om u levenslang lief te hebben," antwoordde George vurig. „Ik zal aan niets anders denken, dan om u gelukkig- te maken, Isabella. Ik weet dat gij zoo schoon zijt, dat gij met een geheel ander man dan met mij moest trouwen een man die u een groot huis kon aanbieden, en rijtuig en paar den, en al zulke zaken maar hij zou u nooit meer kunnen liefhebben dan ik, en misschien veel minder. Ik zal voor u werken, Isabella, zoo als nooit iemand gewerkt heeft. Gij zult nooit weten wat armoede is, lieve, als gij mijn vrouw wilt worden." „Het zou mij zoo veel niet kunnen schelen, om arm te zijn," antwoordde Isabella pein zend. Zij meende het sensimenteele wicht dat als zij met geen hertog of millionair trouwde, het althans iets interessants kon hebben om te ondervinden wat armoedé is. George Gilbert verstond hare woorden ver keerd. „Gij wilt dus met mij trouwen, liefste Isa bella gij wilt met mij trouwen, mijn lieve ling, mijn uitverkorene Hij bukte en kus te de kleine bloote hand die op de met mos begroeide leuning van de brug lag. „O, Isabella, als gij wist hoe gelukkig gij mij gemaakt hebtAls gij eens wist Zij zag hem aan met ontsteltenis op haar gelaat. Was het dan reeds besloten, zoo op eens, zoo zonder eenige overweging Ja, het is het bezoek aan Texel thans veel ge ringer dan we dit in de laatste jaren om dezen tijd van het jaar gewoon zijn. Wel zijn verschillende hotels en groote pensions tamelijk bezet, doch veel minder dan gewoonlijk in de maand Juli. Het aantal personen, dat op Texel kampeert is nog uiterst ge ring. Indien het weder niet spoedig beter wordt, zullen de pensionhouders en winkeliers dit jaar een zéér slech ten zomer maken. WESTFRIESCHE VRACHTLIEDEN VERGADEREN. De West-Friesche Bond van Vracht lieden „Gemeenschappelijk Belang" kwam te Hoorn in algemeene verga dering bijeen in de Witte Engel. De voorz., de beer J. Stapel te Bobel- dijk, opende met een welkomswoord. I-Iet bestuur deelt, naar wij in de N.H. Crt. lezen, mede, dat het besloten heeft, dat de Westfriêsche Bond zich aansluit bij de Federatie Noordholland te Alkmaar. Do contributie is 1' 1 per lid. Voor 1938 zal de contributie voor de 86 leden uit de Bondskas voldaan worden. De heer A. de Vos heeft op de convo catie van de laatste buitengewone vergadering niets gezien van een aan sluiting bij een Centrale. Eerst is men aangesloten geweest bij de Beto, daar na bij de Centrale en nu neemt men zijn toevlucht tot Alkmaar. Dit heeft naar spr.'s meening ook geen nut. Spr. adviseert den leden het be sluit omver te gooien, daar het regle mentair ook niet juist is, aangezien het geen agenda-punt was. Als dit wel het geval was geweest, dan waren er- veel meer leden geweest. De voorzitter meent,, dat dc heer De Vos heel goed begrepen had, dat' het om dc coördinatie ging. Spr. ver-' wacht, dat wanneer er een oproep is voor een buitengewone vergadering, de leden komen. De secretaris zegt, dat wel op de con vicatie stond, dat" hot'bestuur bekend heid zou geven aan zijn werkzaamhe den. In de federatie zullen alleen de belangen van Noord-Holland-Noord behartigd worden. De groote zaken weten niet wat er in de kleine leeft. Daarenboven kost het federatief ver band veel minder dan aansluiting bij de Centrale. De secretaris geeft na een korte dis cussie eenige toelichting over de ver gadering te Alkmaar en deelt. mede, dat voor den Westfrieschen Bond de heeren Jongkees en May in het be stuur gekozen zijn. De heer Jongkees geeft daarop een uiteenzetting over de federatie. Men hoopt op meer samenwerking in Noord Holland. Spr. laat vooralsnog zijn oor deel in het midden, maar het doel Is goed, daarom heeft hij voorloopig zijn benoeming aangenomen. Tenslotte is gestemd over de aan sluiting, 26 leden zijn er voor, 3 tegen, 9 blanco. NOTARIS VERDACHT VAN VERDUISTERING. Ongeveer f 21.000 verdwenen. Bij den 75-jarigen Notaris Van H. te Iloorn is dezer dagen een ernstige zaak aan het licht gekomen. Het is name lijk gebleken, dat aan geldswaarden uit een boedel, welke genoemde Nota ris onder zijn beheer had, een bedrag van plus minus f 21.000 ontbreekt. Over dc afwikkeling van den betrok ken boedel is sinds eenige jaren een proces tusschen de familieleden onder ling aanhangig. De Notaris deed geregeld rekening en verantwoording, waarbij deadmi nistratie steeds in orde bleek. Toen echter in de vorige week de advocaten der beide procedeerende partijen zich er van wenschten te overtuigen of de aanwezige geldswaarden in overeen stemming waren met de administra tie, werd hovQngenoe.mde ontdekking gedaan. MULO-EXAMENS. Te Alkmaar zijn Dinsdag de volgende can- didaten geslaagd J. C. van Twuiver, Oudorp S. J. Bosma, Haringhuizen (gem. Barsingerhorn) J. Ver hoogt, Hoorn M. van Peursen, Hoorn J. C. Kwadijk, Beemster C. P. Dobber, Heiloo J. Blom, Haringhuizen (gem. Barsinger horn) F. Kruit, Schagen J. van Veen, Scha gerbrug J. C. Slikker, Schagen W. Brou wer, Alkmaar J. W. van den Brink, Alk maar A. Haanstra, Castricum M. H. Oost- wouder, Alkmaar A. J. de Groot, Heiloo J. C. Mulder, Medemblik C. Kooij, Medem- blik W. C. P. de Jongh, MedemblikJ. S. Blij dorp, Middenmeer P. Beemsterboer, Me demblik H. Abbas, MedemblikJ. Haak, Bergen J. A. Roukens, SchoorlG. Smit, Bergen M. J. Schouten, Enkhuizen A. L. Nijhof, Den Helder B. S. Rinsma, Deurle der W. Leegwater, Den Helder A. J. Tie- mens, Alkmaar en J. van der Ploeg, Noord- scharwoude. moest zoo zijn zij werd bemind met eene van die hartstochten die een menschenleven duren. George had iets dergelijks gezegd. De geschiedenis had een aanvang genomen, en zij was de heldin. „Goede hemel riep Sigismund Smith, terwijl hij langs de borstwering van de brug, als een tweede Blondin kwam aanklauteren, „als de model-vrouw een premie moest verdie nen met haar model-humeur, zou gij met u bei den het haar niet gemakkelijk maken, zoo lang laat gij u wachten. Hoe, Izzie, wat is er aan de hand gij en George kijkt beiden zoo onnoozel als is het zoo, hé ja, het is zoo, niet waar Hoezee Heb ik het niet van den beginne af ingezien riep Smith uit, zich in postuur zettende op de balustrade en zegevierend wijzende naar de twee blozende gezichten. „Toen George mij om uw brief vroeg, Izzie, dat kleine briefje dat gij mij schreeft, toen gij Camberwell verliet, vouw de hij het zoo voorzichtig op alsof het een bankbiljet van vijftig pond was, en stak het in zijn zak met een gezicht alsof dit niets te beteekenen had. Dacht gij toen dat ik geen oogen had Ik zou al heel weinig kennis van de menschelijke natuur moeten bezitten als ik dat niet had kunnen doorzien. De schep per van Octavio Mentefiasco, den Demon der Galeien, vleit zich dat hij er meer van weet. Wees maar niet verlegen, George," ging Sigismund voort, plotseling van de borstwe ring afspringende, en zijn vriend de hand toestekende. „Neem de hartelijke gelukwen- schen aan van iemand wiens hart, hoe ver dorven ook door het dagelij ksch verkeer met misdadigers en galeiboeven, toch nog kloppen kan voor ware deugd en oprechte liefde Hierop verlieten allen de brug en begaven zich onmiddellijk naar de kleine boerenwo ning, waar de heer Raymond eene soort van receptie had gehouden voor de inwoners van het model-dorp, die hem allen kenden en zijn raad kwamen vragen omtrent allerlei bezwa ren en geschillen. De thee stond gereed op een kleine ronde tafel voor het venster, in het volle zicht van de avondzon. Isabella zat BINNENLANDSCH NIEUWS. NEDERLANDSCH CREDIET AAN FRANKRIJK. In Nederland zal van het totale bedrag ad f 75 raill., f 35 miJl. worden geplaatst. LOOPTIJD MAXIMAAL Vit JAAR. Naar wij vernemen zal door een bankcon- sortium onder leiding van de heeren Men- delssohn Co. te Amsterdam een crediet aan Frankrijk worden verstrekt ten bedrage van f 75 millioen. Van dit bedrag komt f 35 millioen voor Nederlandsche rekening, terwijl de restee- rende f 40 millioen in Frankrijk zelf zal wor den ondergebracht. Wilt U een heerlijke Vacantie tocht Dan een meerdaagsche reis van het REISGIDSEN GRATIS VERKRIJGBAAR. Reisbureau W.A.C.O. HOORN, Breed 75. Tel. 184. met haar rug naar het licht, en George naast haar hij staarde haar in stille opgetogen heid aan, verbaasd over zich zeiven, dat hij haar ten huwelijk had durven vragen. De las tige Sigismund riep den heer Raymond ter zijde vóór zij aan tafel gingen zitten, onder voorwendsel van hem eene schitterend ge kleurd afbeeldsel van Jozef en zijne broeders te laten zien, dat aan den muur hing, en ver telde hem in een zeer hoorbaar gefluister wat er op de kleine brug was voorgevallen. Het was dus vrij natuurlijk dat de goede George en Isabella zich aan de theetafel niet door spraakzaamheid onderscheidden, en een wei nig onhandig met hunne theekopjes omgin gen. Maar gelukkig werden hun gevreesde toespelingen van den kant van Sigismund bespaard, door de verschijning van den tul band waarvan hij in wedijver met de weezen de eer voortreffelijk wist op te houden. De zon was intusschen ondergegaan en de sterren begonnen flauw te schijnen. De heer Raymond, Sigismund, en de weezen hielden zich onledig met het inpakken van het ser vies en de glazen in de sluitmanden. Het rijtuig zou hen aan de boerenwoning komen afhalen. Isabella stond aan de deur en zag peinzend den kant van het dorp uit, waar hier en daar een licht aan het venster flik kerde, en' waar een man met twee paarden voor de deur der kleine herberg wachtte. „Die man met de paarden is Jeffson, onze tuinman ik beschouw hem nauwelijks als een bediende, omdat hij een verre bloedver want van mijne moeder was," zeide George met eenige verlegenheid, want hij dacht dat miss Sleafords trots zich misschien gekwetst zóu voelen door de gedachte aan vertrouwe lijkheid tusschen haar aanstaanden echtge noot en zijn bediende, „en hij is een beste kerel. Hoe zoudt gij er over denken, Isabella," voegde de jonge man er fluisterend bij, „om even naar hem toe te gaan Hij is heel van Graybridge hier naar toe gekomen om u te zien, omdat hij mij heeft hooren zeg gen dat gij zoo schoon zijt, en ik geloof dat hij al lang geraden heeft dat ik liefde voor u VAN DAK GEVALLEN EN OVERLEDEN. Omstreeks half vijf viel Dinsdag in de Vin- kenstraat te Amsterdam een circa 50-jarige man bij het duiven voeren van het dak van zijn woning. ZWaar gewond is hij naar het Binnengasthuis vervoerd, waar hij bij aan komst bleek te zijn overleden. PSALMZANG VRIJZ. HERVORMDEN. Proef met rhytmisch zingen. In de Zondag gehouden godsdienstoefening der Vrijzinnig Hervormden, waarbij ds. G. Westmijse voorging, is een proef genomen om psalmen en gezangen uit het nieuwe proef- bundeltje voor de Ned. Herv. Kerk rhyth- misch te zingen. Voor deze godsdienstoefe ning bestond een zoo groote belangstelling, dat ook het podium van de Groote Doelen zaal (Rotterdam) was bezet. Proefliederen waren psalm 138 en gezangen 12 en 13. Eerst speelde de organist, de heer Gustaaf de Vries, bij elk lied de melodie voor, vervolgens gaf het Vrijzinnig Hervormd Kerkkoor onder zijn leiding een voorbeeldige uitvoering van het eerste vers, waarna gemeente en kerk koor tezamen de volgende verzen zongen. Krachtig, frisch en in opgewekt tempo klon ken de verschillende liederen en de proef mag althans voorloopig als uitstekend ge slaagd worden beschouwd. Het verkregen goede resultaat was een groote voldoening voor den heer Gustaaf de Vries, die met het Vrijz. Herv. Kerkkoor voor een behoorlijke voorbereiding zorgde. In September a.s. zal met rhythmisch zingen bij de godsdienstoe feningen worden voortgegaan. OVERVAL OP POSTKANTOOR TE BENNEKOM. Dader loste schot op directeur van het kantoor, dat echter miste hij verdween met f 1000. Later te Oosterbeek gearresteerd. Dinsdagmiddag ruim drie uur vervoegde zich aan het postkantoor te Bennekom een onbekende man, die een biljet van f 1000 wilde wisselen. Toen de directeur hem het geld wilde uitbetalen, greep de man plotseling het biljet en het geld, haalde een revolver te voorschijn en loste een schot op den direc teur, dat echter miste. De man liep daarop het postkantoor uit en voegde twee dames, die hem vroegen wat er gebeurde toe „De posthouder is plotseling gek geworden, hij wil me achterna." Hij schoot voorts nog op me vrouw Smit, de vrouw van een onderwijzer uit Hilversum, die hem wilde tegenhouden. Ook dit schot miste. De man ging daarna naar een garagehouder, die schuin tegenover het kantoor woont, waar een auto klaar stond met een chauffeur erin. Hij nam plaats naast den chauffeur en bedreigde dezen. De chauf feur sprong uit den wagen, waarop de onbe kende snel wegreed. In het dorp loste de man op een dame, die niet. snel genoeg uitweek, een schot. Dit schot miste eveneens. De man is in de richting Renkum verdwe nen. Later is hij te Oosterbeek gearresteerd en naar Bennekom overgebracht. EEN KNAL EN DE OFFICIER VIEL FLAUW. Het twintigjarig bestaan van de tennisclub Never Mind te Assen werd in een buitenge woon vroolijke stemming gevierd in het Park hotel, waar den geheelen avond de pret en jool niet van dè lucht waren. De uitbundige stemming werd evenwel door onbedachtzaamheid van een der feestgangers leelijk verstoord. Als onderdeel van het rijk gevarieerde pro- gramma zou n.1. een ballonnen jacht worden I gehouden, waarvoor een 30-tal hel gekleurde 1 ballonnen in de zaal werden gebracht. De I jacht zou heel normaal zijn verloopen als l niet één der aanwezigen een officier van het garnizoen Assen een ballon met een brandende sigaret had aangeraakt met ge volg, dat de kleurige ballonnenbouquet in een oogwenk veranderde in een vuurwerk, dat met daverende knallen ontbrandde. Zeven personen, onder wie enkele dames, liepen talrijke brandwonden aan gelaat en handen op, terwijl ook kleeren ernstig werden ge schroeid. Door den schok werden de lampen van het plafond geslingerd. Terstond werd de hulp ingeroepen van een geneesheer, die de; slachtoffers behandelde. Het bleek, dat mej. Dalman, onderwijzeres te Assen, er het ernstigs aan toe was. Over het geheele li chaam bedekt met brandwonden en met geschroeid hoofdhaar moest zij per auto naar huis worden gebracht. De onheilstichter geraakte bewusteloos. Of dit echter kwam door den knal of door den schrik is niet bekend had opgevat." „Ik zal naar hem toegaan als het u genoe gen doet. Ik wil hem gaarne zien," antwoord de het meisje, en legde haar arm in den zijne. „Miss Sleaford komt u goeden dag zeggen, Jeff," zeide de jongeman, toen zij bij heisi kwamen. De goede Jeff had. weinig bij deze gelegen heid te zeggen. Hij nam zijn hoed af, en glimlachte en bloosde, terwijl George over hem sprak en hem prees," maar hield des niettemin Isabella scherp in het oog. Hij kon haar bleek gezichtje zeer goed bij het avond licht zien, want miss Sleaford had haar ge laat naar het westen gekeerd, terwijl George voortbabbelde over zijn ouden schooltijd, toen Jeff en hij zulke vrienden en speelkameraden geweest waren. Maar terwijl zij daar stonden kwam het rijtuig van Conventford uit den stal van de herberg aanrijden, en dit was een teeken voor Isabella om zich naar het gezelschap terug- te spoeden. Zij stak Jeffson de hand toe ter wijl zij hem goeden avond wenschte, en werd door George teruggeleid. Hij hielp haar in het rijtuig en nam afscheid van haar op een zeer kalme wijze, want hij was een jongeman die zelden anders dan onder den invloed van buitengewone aandoening aan zijne gevoe lens lucht gaf. ZEVENDE HOOFDSTUK. De verloving. Zoodra het rijtuig was weggereden, begaf George zich naar de Gouden Leeuw, waar Jeffson hem met de paarden wachtte. Langzamerhand begon hij behoefte te ge voelen om zijne vreugde in woorden te uiten. William Jeffson was altijd zijn vertrouweling geweestwaarom zou hij dit nu niet zijn, nu de jongeman een vriend noodig had wien hij deelgenoot kon maken van zijn geluk Het scheen echter dat Jeffson er ditmaal niet naar verlangde om door hem in vertrou wen genomen- te worden. In gewone omstan BUITENLANSCH NIEUWS. LAATSTE KERK VAN MOSKOU GESLOTEN. De campagne tegen de Russische Orthodoxe kerk is in een nieuw stadium gekomen met de sluiting van de kerk der Epiphanie aan de Dorogomilovskajastraat in Moskou. Deze kerk heeft dienst gedaan als kathe draal sedert de sluiting van de andere groo te kerken. Zondag waren er reeds arbeiders bezig de groote kapel af te takelen. De cor respondent van de „Daily Telegraph" meldt, dat het groote kruis er reeds is afgebroken. Deze tijdelijke kathedraal is kort gele,den geheel hersteld op kosten der geloovigen,. die met veel moeite de kosten daarvoor hadden bijeengebracht. Zij herbergde sedert de re volutie een ikone van buitengewoon groote religieuze waarde, volgens de overlevering geschilderd door den apostel Lukas. Men maakt zich bezorgd over het lot van deze ikone. De kerk was steeds overvuld dit wordt beschouwd als de voornaamste reden van de sluiting ervan door de overheid, die na twin tig jaar felle propaganda en meedoogenlooze vervolging van priesters en geloovigen er zelfs in de hoofdstad niet in is geslaagd den Christelijken eeredienst uit te roeien. Slechts enkele kleine kapellen staan nu in Moskou nog open. De 453 kathedralen en kerken, 25 kloosters en 800 religieuze instellingen die de stad telde vóór de revolutie zijn gesloten. Sergius, de metropoliet van Nowgorod, die elf jaar lang de diensten in de kerk van Epi phanie heeft geleid is gearresteerd, verdacht van het onderhouden van betrekkingen met „fascistische agenten." GEMEENTE WIERINGEN. OUDE RIJWIELPLAATJES. Zonnestraal vraagt de aandacht voor oude rijwielplaatjes. Ongeveer drie millioen oude rijwielplaat jes, vormende een totaal gewicht van twaalf duizend kilogram, zullen op 1 Augustus a.s. hun dienst weer hebben gedaan en voor de bezitters van rijwielen waardeloos zijn ge worden. Behoeft het nog nader betoog, waarvoor deze plaatjes worden gevraagd en verzameld? De Stichting Zonnestraal, het Sanatorium voor t.b.c.-patienten, beijvert zich reeds ja- digheden had George het ijs niet behoeven te breken, maar dezen avond bleef de man het stilzwijgen bewaren, zoodat George verplicht was zelf te beginnen. „Wat denkt gij wel van haar, Jeff vroeg hij. „Van wie, mijnheer George was de ont wijkende weervraag. „Wel van Isa van miss Sleaford, na tuurlijk." Was er eene andere vrouw in de wereld, over wie hij dezen avond kon denken of spreken Jeffson zweeg eenige oogenblikken, alsof de vraag een diepzinnige kwestie gold, die veelnadenken vereischte. Het langzaam ge trappel der paardenhoeven door de laan, en het gesjilp van een verdwaalden vogel, verre weg in het bosch, waren de eenige geluiden die de avondstilte verbraken. „Zij is schoon en bevallig, mijnheer Geor ge," zeide de denker eindelijk op peinzenden toon. „Ik geloof haast dat ik nooit mooier meisje gezien heb, hoewel het niet dat blo zende schoon is, waarvan te Graybridge zoo veel werk wordt gemaakt. „Ik heb haar verteld hoe ik haar bemin de enen zij bevalt u, Jeff, is het niet vroeg George, wiens verrukking sterker was dan zijne aangeboren bedeesdheid. „Zij bevalt u, en gij bevalt haar ook, Jeff, en zij zal nog meer van u gaan houden hoe meer zij u kent. Zij zal mijn vrouw worden, Jeff De stem van den jongeman beefde, terwijl hij dit groote nieuws aankondigde. Alle geest drift waartoe zijn karakter in staat was, uitte zich in de aandoening van dezen éénen dag. (Wordt vervolgd.) IN VIER BLADEN ADVERTEEREN VOOR EENMAAL BETALEN Wieringermeerbode. Wieringer Courant. De Polderbode. Zijper Courant.

Wieringer courant | 1938 | | pagina 1