X 29e JAARGANG DINSDAG se JULI 1938 No. ee> NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINOEN EN OMSTREKEN DE DOKTERSVROUW. REISBUREAU W.A.C.O. W1ERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG. DONDERDAG EN ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.25. UITGEVER BOSKER y |KD BUREAU Hippolytushoef Wieringen Telef. Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Iedere regel meer Van 1 5 regels r o.io f 0.50 HET REGEERINGSJUBILEUM. Demonstratie van Neerlands industrie en handel. Zoóals reeds gemeld, wordt bij gelegenheid van het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin, door samenwerking van de cen trale organisaties van handel en industrie met de Vereeniging „Nederlandsch Fabri-^ kaat" een demonstratie gehouden, teneinde het publiek te wijzen op de beteekenis van het geven van gezonde voorkeur aan Neder landsche voortbrengselen in het belang van de nationale welvaart. Deze actie is ingeluid met een radio-uit zending, welwillend verzorgd door de AVRO, waarin als eerste spreker optrad de heer Dr. Ir. M. H. Damme, directeur-generaal der P. T. T. en voorzitter van „Nederlandsch- Fabrikaat." De heer Damme sprak daarbij ondermeer „Binnen enkele weken zal geheel Nederland zich opmaken om ter gelegenheid van het Regeeringsjubileum van Hare Majesteit de Koningin te herdenken, welk een ontwikkeling in die 40 jaar ons land heeft doorgemaakt, mede dank zij een Hoogste Gezag, dat uit muntte door bezadigdheid, wijs beleid en be grip voor hetgeen de voortschrijdende tijd eischt en dat daarbij een toonbeeld was van onveranderlijke en onophoudelijke toewijding aan 's lands en aan het algemeen belang, een plechtanker daardoor tevens voor die in nerlijke rust en vrede, die voor de welvaart van een land zulk een eerste voorwaarde is. Ook de Vereeniging „Nederlandsch Fabri kaat" wil hierbij niet achterblijven. In vol maakt overleg met de industrie, het groot winkelbedrijf en den handeldrij venden mid denstand zullen allerwege in Nederland van 30 Augustus tot 10 September a.s. „Neder- iandsch-fabrikaat-winkelweken" worden ge organiseerd, teneinde aan het Nederlandsche volk te toonen, wat hier te lande wordt ge maakt. Wil Nederland in den nu reeds zoo veel ja ren voortdurende moeilijken toestand op eco nomisch gebied het hoofd boven water kun- öen houden, dan is in de allereerste plaats noodig, dat het Nederlandsche volk Bich be wust is een éénheid te vormen en dat een krachtige samenwerking tusschen fabrikant, handelaar en publiek een eerste vereischte is. En juist daarom beschouw ik het als zulk een- gunstig teeken, dat wij zeker in dit opzicht in de neiging tot samenwerking inzake de openlijke en daadwerkelijke waardeering voor de producten onzer eigen industrie, vergele ken bij den toestand van 40 jaar geleden groote, ja zeer groote vorderingen hebben gemaakt. Het Nederlandsche volk zal nu door de „Nederlandsch-fabrikaat - winkelweken", voor zoover zulks noodig is, in de gelegenheid zijn zich op practische wijze te overtuigen, waar toe de Nederlandsche industrie in staat is. De Nederlandsche fabrikant en de Neder landsche wederverkooper hebben elkaar daar bij tot onze groote vreugde gevonden. In een drachtige samenwerking wordt zulks thans aan het Nederlandsche volk getoond. Met vertrouwen doe ik verder een beroep op het Nederlandsche volk in al zijn geledin gen en schakeeringen, wanneer deze winkel weken over geheel Nederland zullen plaats hebben, om zijn belangstelling te toonen voor hetgeen Nederland op industrieelgebied be- teekent en ik spreek de verwachting uit, dat van deze belangstelling het gevolg zal zijn, dat nog meer dan op het oogenblik reeds het geval is, de waardeering van onze landge- nooten voor hetgeen onze eigen nationale in dustrie voortbrengt, zal worden opgewekt. Tevens vertrouw ik, dat steeds meer de leuze „Koopt Nederlandsche waar, dan hel pen wij elkaar" een begrip wordt, dat door elk onzer landgenooten, man en vrouw, wor- verstaan, begrepen en binnen de grenzen van gezonde economische begrippen worde toe gepast." Vervolgens was het woord aan den heer F. L. van der Leeuw, voorzitter van het Co mité van Actie voor het Middenstandsbedrijf, die onder meer 't volgende sprak „In aansluiting aan de krachtige aanbeve ling, welke de heer dr. Ir. Damme zoo juist in zijn inleidend woord voor de Nederlandsch- Fabrikaat-Demonstratie heeft gegeven, valt mij als voorzitter van het Comité van Actie voor het Middenstandsbedrijf het verrecht te beurt om te dien aanzien eenige zakelijke mededeelingen te doen volgen. In de eerste plaats moge ik dan eraan her inneren, dat deze demonstratie een volkomen onpersoonlijk karakter draagt en dat daarbij nóch bepaalde artikelen op den voorgrond zullen worden gesteld. Het is slechts de be doeling om den Nederlandschen verbruiker bij gelegenheid van het Regeeringsjubileum van H.M. de Koningin te toonen, wat het Nederlandsche bedrijfsleven op het gebied van productie en distributie presteert. Van daar, dat niet alleen de middenstandsorgani saties, doch ook het grootwinkelbedrijf en in industrieele werkgeversbonden hieraan me dewerken en in een daartoe ingesteld werk comité voortdurend overleg plegen. De demonstratie zal bestaan in het inrich ten van uitstallingen door de winkeliers over het geheele land, in het tijdvak van 30 Au gustus tot 10 September a.s. In de etalages zullen uitsluitend voortbrengselen van Ne derlandschen oorsprong worden uitgestald. Deze etalages zullen niet alleen voor het pu bliek kenbaar zijn aan den aard der uitstalling doch bovendien ook aan een speciaal daar voor beschikbaar gesteld embleem, dat aan alle deelnemers, die zich via hun plaatselijke organisaties hebben aangemeld, kosteloos zal worden uitgereikt. Voor het inrichten van deze uitstallingen behoeven dus geen bijzondere voorbereidin gen te worden getroffen men kan volstaan met het samenbrengen van Nederlandsche artikelen uit zijn normalen vöorntatl. Het verdient natuurlijk aanbeveling om er bij deze nationale gebeurtenis nog een schepje op te gooien en meer dan gewone zorg aan de uitstalling te besteden. Eenerzijds kan dit geschieden door het geheel plaatsen in het kader van het Regeeringsjubileum, waartoe vele mogelijklieden bestaan, anderzijds zal men zich kunnen toeleggen op het doen uit komen van het nationale product. Degene, die over meer dan één etalage be schikt, kan natuurlijk volstaan met één uit stalling voor deelneming aan de demonstra tie te benutten en daarin dus uitsluitend Nederlandsche voortbrengselen ten toon te stellen de andere etalages kunnen dan des- gewenscht een gemengd karakter dragen. Het spreekt vanzelf, dat het beoogde doel het best bereikt wordt, indien men zijn geheele zaak in het teeken van de actie plaatst. Het is voorts van groot belang, dat de plaat selijke middenstandsorgnisaties te dezen op zichte met elkaar en eventueel ook met het grootwinkelbedrijf samenwerken. Het vormen van een plaatselijk comité kan in de geval len, waarin geen vorm van geregelde samen werking bestaat, worden aanbevolen. In dien geest hebben de afdeelingen van de drie Ne-1 wonende Waalbandijk 17 te Nijmegen -n -|e keu|<en van Laar woning bezig vet uit te braden. Plotseling sloeg de vlam in de pan. Toen de vrouw de pan builen de woning wilde brengen, stortte een deel van den inhoud over liaar kleereii, die onmiddellijk vlam vatten. Toen huisgènoóten op het ge gil van de vrouw kwamen toesnellen, stond zij in lichter laaie. Met veel moeite gelukte liet de vlammen te doóven. Dr. Van den Bre kel, die spoedig ter plaatse was, con stateerde dat 60 pCt. van de huid was rbr^nd. De vrouw werd naar het ilhelmina-Ziekenhuis vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. Zaterdagavond was haar toestand hoogst zorgwekkend. derlandsche Middenstandsbonden inmiddels reeds bij circulaire een aansporing ontvan gen, welke ik hrer gaarne herhaal. Als bijzondere attractie voor de deelnemers aan de Nederlandsche-Fabrikaat-Demonstra- tie zal de Vereeniging „Nederlandsch Fabri kaat" voor elke wijk of gemeente medailles beschikbaar stellen ter bekroning van die etalages, welke het Nederlandsch artikel op de meest treffende wijze propageeren. Om trent de toekenning van deze prijzen en de inrichting der plaatselijke en nationale eta lagewedstrijden kan ik voorloopig het vol gende mededeelen De beoordeeling van de uitstallingen ge schiedt door een onpartijdige jury. De beoordeeling in de verschillende ge meenten of wijken geschiedt door aanschou wing van de etalages zelve, waarbij o.m. re kening wordt gehouden met den aanvang van het bedrijf. Van de aldus bekroonde deelnemers zullen dc eerste-prijswinnaars mededingen in den landelijken etalagewedstrijd. De beoordeeling geschiedt hier op een foto van de etalages, welke aan bepaalde eischen moet voldoen. Alle prijswinnaars ontvangen medailles en plaquettes, uitgeloofd door de Vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat", alsmede een di ploma. Met grootwinkelbedrijf blijft ten aanzien van de bekroningen bulten mededinging. Na dere mededeelingen omtrent de uitvoering zullen zoo spoedig mogelijk volgen.- BINNENLANDSCH NIEUWS. DOOR HAGEL GETROFFEN. 16-jarige jongen ment zwaar gewond nog het paard. Zaterdagmorgen was de 16-jarige zoon van den landbouwer Booy uit Wasperveen met zijn buurman Soer op hertenjacht. Bij het stappen over een prikkeldraad-afrastering ging liet geweer, dat Soer in de hand droeg, plotseling af. De jonge Booy kreeg de volle-lading zware hagel in het onder lichaam. Hij bleef evenwel geheel bij kennis. Zelf het paard mennend ging hij met den wagen van den landbouwer •Kolk naar hUis- waar dr. Mi ede ma uit ITavelte de eerste hulp verleende. De jongen werd direct daarop naar het Diacouessenh'uis te Meppel vervoerd, waar operatief werd ingegrepen. Zijn toestand was Zaterdagavond nog zeer ernstig. VROUW LIEP ZWARE BRAND WONDEN OP. Haar kleeren hadden vlam gevat. Zaterdagmiddag omstreeks twee uur was de 57-jarige Mej. Veldhuis, FEUILLETON. Naar het Engelsch. 16. „Gij zult mij niet gaan vervelen, Gwenclo- line," zeide de heer die Roland genoemd werd en zich weder op de vensterbank had neergezet. „Ik verveel mijzelven, en daar niet veel aan te doen. Maar ik ben niet van plan om uit Midlaudshire weg te loopen. Ik ga werk maken van stoomploegen en drai neren, en met kerstmis stuur ik mijn beesten naar de tentoonstelling. Gij moet mij in de staatshuishoudkunde voorthelpen, Raymond; en wij zullen den toestand van de arbeiders verbeteren, en een prijsvraag uitschrijven, bij voorbeeld voor de beste verhandeling over den klassieken landbouw, getrokken uit de schriften van Virgtus en Gwendoline zal de prijzen uitreiken, een gouden medaille met een blauw lint, en een duffelsche jas of een paar kaplaarzen." Isabella draalde nog bij den Tintoretto. Zij was verbaasd dat de heer Raymond deze we zens kende, en .gemeenzaam met hen omging. Ja, wezens waren het uit die hoogere sferen, die zij slechts uit hare droomen kende. Met bedeesdheid watagde zij het hen uit de verte gade te slaan. Wat zag zij Een man aan wien de grilli ge natuur hare gaven in rijken overvloed ver spild had. Een gelaat zoo schoon als men slechts op eensge oude Italiaans:che portret ten kan weervinden, uitnemend zoowel vorm als in kLeur een eenigzins gebogen neus, een breed voorhoofd, een fijn besneden mond, en oogen waarvan men het schoon onmogelijk kon beschrijven. Ook nu, leunen de tegen de vensterbank, in het warme zon nelicht, terwijl de wind met zijne bruine lok ken speelde, zag hij er schilderachtig uit. De dame, die lady Gwejndoline genoemd Wilt U een heerlijke Vacantie tocht 1 Dan een meerdaagsche reis van het REISGIDSEN GRATIS VERKRIJGBAAR. Reisbureau W.A.C.O. HOORN, Breed 75. Tel. 184. werd, zette haar lorgnet weder op en wijdde hare aandacht aan eene andere schilderij, zoodat Isabella den tijd had om haar op te nemen, en te zien dat ook zij bevallig was, en dat in iedere plooi van haar eenvoudig kleed het was slechts neteldoek, maar van geheel ander maaksel dan dat van Isabella een onbeschrijfelijke harmonie heerschte, die haar stempelde tot iemand uit die verhe ven sfeer, waarvan het jonge vrouwtje zoo veel in hare boeken gelezen had. George kwam binnen terwijl zijne vrouw lady Gwendoline bewonderde, en de heer Raymond herinnerde zich plotseling het jon ge paar, dat hij op zich genomen had als gids te begeleiden. „Ik moet u aan een paar vrienden van mij voorstellen, Roland," zeide hij „en als gij ongesteld zijt moet gij om den heer Gilbert van Graybridge zenden, die, zoo als ik gehoord heb een knap dokter en zoo als ik weet een uitstekend mensch is. Gilbert, mijn beste jongen, dit is Roland Lansdell van Mordred Priory lady Gwendo line, mevrouw Gilbert, Mr. Lansdell. Maar gij kent mijn vriend Roland al een weinig, niet waar, Isabella Mevrouw Gilbert boog en glimlachte bloosde in aangename verwarring. Aan twee zulke wezens voorgesteld te worden, zonder er eenigzins op te zijn voorbereid, was bijna te veel voor de dochter van den heer Sleaford. Een flauwe geur van jasmijn en oranjebloe sem kwam haar te gemoet van lady Gwen- dolines zakdoek, en zij scheen de schoone da me die tegen haar glimlachte en den donke ren heer die opgestaan was toen zij naderde, slechts door een nevel te zien, die hare zin nen bedwelmde. „Ik meen dat gij mijn vriend Roland al eenigzins kent," herhaalde de heer Raymond, is 't niet, lieve „O neen, inderdaad niet," stamelde Isa bella „ik heb nooit „Gij hebt hem nooit ontmoet," antwoord de' de heer Raymond, terwijl hij zijn hand op den schouder van den jongen man legde, met eene zekere beschermende teederheid. „Maar gij hebt zijne verzen gelezen die COMMUNISTISCHE PARTIJ STELT EISCHEN AAN REGEERING. Resolutie van het partijbestuur Het partijbestuur van de Commu nistische Hartij van Nederland beeft dezer dagen een resolutie aangenomen over den politieleen toestand in Neder land. Daarin wordt verkaard, „dat een volhardende ophelderingsarbeid noodzakelijk is om de breede lagen van de Nederlansche bevolking te overtui gen van den omvang van het. groeien de fascistische gevaar in bet land en in het bijzonder de bedreiging van de Nederlandsche onafhankelijkheid van de zijde van Duitschland. dat zich ga- reed maakt tot een overval op Tsjecho- slowakijc en o.a. ook op Nederland." Het partijbestuur der C. P. N. acht het noodzakelijk, dat het Nederland sche volk, in overeenstemming met zijn diep gewortelde, volkomen gerecht vaardigde vredelievendheid, er alles op zet dat Nederland van den oorlog verschoond blijft. In dit verband komt de C.P.N. op voor een door ons land te voeren zelf standige buitcnlandschc politiek, die ook onafhankelijk moet zijn van de in vloeden der Bi'itsclie conservatieve Regeering, en berusten moet op den grondslag van het Volkenbondspact en de collectieve veiligheid, en op sa menwerking met de vredelievende landen. In dit verband worden aan de Re geering eischen gesteld op het gebied van de binnenlandsche politiek, o.a. worden, ter verhooging van het weer standsvermogen der bevolking tegen het fascisme, maatregelen gevraagd tot verhooging van de loonen der arbei ders, werkverruiming op groote schaal en steun verhooging voor de werkloozen en maatregelen tol verhoo ging van het levenspeil der bevolking op het platteland. Het partijbestuur doet een beroep op de S. D. A. P. en op alle democra tisch gezin den om samen te werken, teneinde de intrekking te verkrijgen van het wetsontwerp lot beperking van de vereenigingsvrijheid in zijn huidigen vorm en te bereiken, dat de hierin aangekondigde maatregelen uit sluitend tegen de fascisten gericht worden. In de resolutie wordt betoogd, dat geen beperking doch uitbreiding van de democratische volksrechten ver- eischt worden voor de ontplooi-ing van de weerstandskracht van het Ne derlandsche volk tegen de fascistische bedreiging. VLEESCHVEBRUIK DAALT STÈÊDS VERDER. Thans al weer I&V2 pCt. klei ner dan vorig jaar, hoewel 1937 een laagte-record uitwees. Het vleeschverbruik in Nederland heeft in het eerste kwartaal 12.7 pCt. of éen achtste deel minder bedragen dan in Januari-Maart van het vorige jaar. De consumptie per hoofd van de bevolking daalde van 10.1 op 8.8 Kg. het totale verbruik van 87 op 77, dus met 10 millioen Kg. De consumptie van rund- en kali's- vleesch daalde blijkens de cijfers van den Vee- en Vleeschhandel, ondanks bijna verdubbelden invoer, van 33.6 op 31.6 millioen Ivg., dat is van 3.9 op 3.6 Kg. per hoofd. Die van varkensvleesch daalde veel sterker, namelijk van 49.2 op 41,1 mil lioen Kg., dat is van 5.7 op 4.? p. hoofd. Die van paardenvleesch steeg van 2.1 op 2.6 millioen Ivg., dat is van 0.25 op 0.30 Kg. per hoofd. Bij dit alles komt nog de consumptie van het door de Regeering via de ge meentebesturen aan werkloozen en behoeftigen gedistribueerde blik- vleesch, namelijk ruim 2 millioen Kg. of 0.25 Kg. per hoofd. Opvallend is, dat 5400 runderen, 75.000 varkens en 11.000 schapen min der zijn geslacht voor binnenlandsch verbruik, dat is resp. 5 pCt.. 18 pCt. en 19 pCt. minder. Bij de beoordeeling der vergelijking met liet vorige jaar dient men te' be denken, dat het vleeschverbruik toen reeds een laagte-record uitwees. Vorig jaar bedroeg de consumptie per hoofd, zonder blikvleesch 36.3 Ivg., dat is dus gemiddeld 9.1 Kg. per kwartaal; de eerste kwartaal-consumptie heeft toen echter 10.1 Ivg. bedragen thans 8.8 Kg. Hieruit blijkt dus dat het ver bruik nog steeds en voortdurend ver der daalt, ondanks den grooter wor denden invoer en ondanks den dalen den export. Vóór de crisis bedroeg de consumptie per hoofd gemiddeld 46 Kg. per jaar, dus 11.5 Kg. per kwartaal, terwijl de invoer kleiner en de uitvoer veel en veel grooter was. WIELRIJDER OVERREDEN EN GEDOOD. Op den Friesche straatweg tusschen Zuidhorn en Noordhorn is Zaterdag middag een wielrijder door een auto gegrepen en dermate gewond, dat hij korten tijd later aan de gevolgen is overleden. Ter plaatse worden naast den groo- fraaie Byroniaansche uitboezemingen, waar gij zoo mede dweeptherinnert gij u niet dat gij mij gevraagd hebt wie de dichter was Ik vertelde u dat de „Verlatene," een land edelman was, en hier is hij nu, „een edelman van afkomst hoog," zoo als de oude ballade luidt." Isabella's hart klopte hoorbaar, en er kwam een blos op haar bleek gelaat. Aan een we zen uit hoogeren sfeer te worden voorgesteld was iets, maar aan een dichter tevens, denzelfden dichter met wien zij in den laat- sten tijd het meest gedweept had Zij kon niet spreken. Zij trachtte iets te zeggen iéts zeer gewoons dat de verzen heel mooi waren, en dat zij ze gaarne las maar de woorden wilden niet komen, en hare lippen beefden slechts. Eer zij hare verlegenheid te boven kon komen, had de heer Raymond zijn arm door dien van Roland Landsdell gesto ken, en waren de beide mannen te zamen voortgewandeld in druk gesprek. Isabella bleef bij het open venster achter met lady Gwendoline en George, wiens ge zond verstand hem voor verlegenheid behoed de in het gezelschap van deze hoogere we zens. „Gij houdt dus van de verzen van mijn neef, mevrouw Gilbert vroeg lady Gwen doline. Mevrouw Gilbert schepte moed nu Roland Landsdell buiten haar gehoor was, en zeide dat zij veel, zeer veel hield van de „Droomen van een Verlatene." Zij waren zoo prachtig mooi. „Ja, ze zijn mooi;" zeide lady Gwendoline zich nederzettende 'in de vensterbank „ze zijn zeer bevallig. Ga zitten, mevrouw Gil bert dat drentelen en kijken vermoeit ie mand zoo. Ik wacht op papa, die over politiek staat te praten met een paar oude bekenden, in de zaal hiei/naast. Een oogen later trad de vader van lady Gwendoline de kamer binnen om zijne doch ter te zoeken. Hij bood zijne dochter zijn arm aan. Zij nam dien aan maar bleef een oogenblik staan en keek naar haar neef, die met den heer Raymond praatte en nu en dan een half vermakelijken, half bewonderenden blik sloeg op Isabella. „Ik ben zoo blij dat gij behagen schept in mijn geschrijf, mevrouw Gilbert," zeide hij tegen haar. Isabella bloosde weder en antwoordde „O, dank u, ja, de verzen zijn zeer mooi." „Gij gaat met ons mede, niet waar Ro land vroeg lady Gwendoline, snel ei scherp. „O ja, dat wil zeggen ik zal u naar uw rijtuig brengen." „Ik dacht dat gij de lunch bij ons zoudt gebruiken." „Neen ik was 't wel van plan, maar ik moet dien advocaat gij weet wel Perci- val, spreken, en ik heb nog veel te praten met Raymond. „Wij kunnen het rijtuig zonder u wel vin den, Roland," antwoordde lady Gwendoline snel. „Kom, papa." De jongman trad naar haar toe, en er kwam een kieine wolk op zijn gelaat. „Hebt gij .mij waarlijk op de lunch ge vraagd vroeg hij. „Gij hebt zelf gezegd dat gij wildet mede gaan, van morgen na het ontbijt, toen gij ons voorsteldet om ons hier te brengen." „Heb ik O, zeer goed dan zal ik die zaak met Percival laten rusten, en morgen ochtend bij u komen, Raymond. De jongman groette nogmaals beleefd en volgde zijne nicht en haar vader. Isabella zag hem de vertrekken doorgaan, en in een zee van licht, die bij het openen der voordeur naar binnen stroomde, verdwijnen. Het was haar, alsof alle poëzie van het leven met hen verdween, en hét kasteel de helft van het indrukkende verloren had. „En hoe bevalt u mijn jonge bloedverwant? vroeg de heer Raymond. Isabella zag hem met verbazing aan. „Is is mijnheer Lansdell een bloedverwant van u stamelde zij. „Ja. Mijne moeder heette Lansdell. Wij zijn nog zoo wat neven. Hij is een goede jongen, een nobele fiere jongen, maar hij staat' geheel alleen in de wereld, en heeft meer geld dan hij weet te verteren twee slechte dingen voor een jong mensch. Hij heeft een zeer aantrekkelijk voorkomen al weder een nadeel en hij heeft aanleg zonder een genie te zijn. In 't kort, hij is juist een man om de beste jaren van zijn leven te verknoei en in gezelschapskringen, en op zijn ouden dag een menschenhater te worden. Ik zie slechts één redmiddel voor hem, en dat is een gelukkig huwelijkeen huwelijk met een verstandige vrouw, die hem onder den duim heeft eer hij het bemerkt. „Een goede, verstandige vrouw Isabella rilde onwillekeurig. Zeker, van alle wezens op deze overbevolkte aarde was een zooge naamd verstandige vrouw de laatste die Ro land Landsdell behoorde te huwen. Wie voor hem bestemd was moest een lieftallig wezen zijn, met lange gouden lokken en met bloe men getooid een wezen dat altijd aan zijne voeten wilde zitten, met eerbied naar hem opziende, en jong zou sterven, met een glim- lag op haar gelaat. Isabella lette weinig meer op de schilderijen of de wapenrustingen, die men nog bezichti gen moest op het kasteel van Warncliffe. De rit van Warncliffe naar Hurstonleigh- park was even schoon als die van Graybridge naar Warncliffe, want dit gedeelte van Mid- landshire is een onafgebroken park. Isabella zat achterover geleund in het rijtuig en dacht aan het aristokratische gelaat en den gedistungeerden hoed van Lady Gwendoline, en verlangde te weten of zij de verstandige vrouw was die Roland Lansdell zou huwen. Zij zouden een zeer schoon paar zijn. (Wordt vervolgd.) IN VIER BLADEN ADVERTEEREN VOOR EENMAAL BETALEN W ier ingermeerbode Wieringer Courant. De Polderbode. Zijper Courant.

Wieringer courant | 1938 | | pagina 1