ONZE FOTO- PAGINA GALA-PREMIERE VAN „1813". De vorstelijke familie woonde Woensdagavond in het pe- bouw van Kunsten en Weienschappen te Den Haag oe gaia-première van ..1313' bij Op het Helden der Zee-plein fe Den Helder had Woensdag een groote parade plaats, waar bij de troepen door den commandant der marine, schout-bij-nacht H. Jolles geïnspecteerd i'ierrlon H. M. da Koningin maakte Woensdagmiddag een rijtoer door Den Haag, waarbij yele vereenigingen langs den weg stonden opgesteld. De aankomst op Hot Gevers Deynootplein te Schevertlngen Op het balcon van Hotel des Indes woonden de Indische vorsten Woensdag te 's Gravenhage de aubade voor H. M. de Koningin bij Aan boord van Hr. Ms. kruiser .Gelderland" aan de Park kade te Rotterdam werden Woensdag de Oranjefeesten in de Maasstad ingeluid met 101 saluutschoten De heer A. de Haan Azn., die benoemd is tot voor zitter van den Amsterdam- schen voetbalbond Eert scène uit „1813", van welk stuk bij het Resi dentie Tooneel Woensdagavond in het Gebouw van Kunsten en Wetenschappen te Den Haag de gala-première ging in tegenwoordigheid van de koninklijke familie Een getrouwe copie van de vloot, waarmede Piet Hein in 1628 uitvoer en de Zilvervloot ver overde, ging Woensdag te Rotterdam voor anker bij het begin der Oranjefeesten De burgemeester van Anna Paulowna, de heer G. J. Lovink, heeft Dinsdag afscheid uit zijn functie genomen. Jeugdige inwoonsters boden den scheidenden burgervader bloemen aan. Overste W. Moree, chef der afd. werktuigbouw op dé marinewerf te Den Helder, die per 1 September den dienst met pensioen gaat verlaten, heeft Dinsdag afscheid genomen. De voorzitter der vergadering van officieren der M.S.D., de heer D. J. Montée, drukt den scheidenden overste (links) de hand.

Wieringer courant | 1938 | | pagina 6