EEN GOED BOEK. Dit toestel kunnen wij U aanbevelen! HERV. OF GEREF. ARMENKASSEN LANDHUUR OVER 1938 GEMEENTE WIERINGEN. Vergadering van de Gemeenteraad op Maandag 19 Sept. 1938, des nam. 2 u. Afwezig de heer M. Bakker. Nadat de voorzitter de vergadering geopend heeft, worden de notulen gele zen en goedgekeurd. Mededeelingen en ingek. stukken. Van de ingekomen stukken vermel den wij Van Ged. Staten het besluit tot goedkeuring der gemeente-reke ning, dienst 1936 en de rekening en verantwoording der Zeegras-exploita tie van mej. L. van Hoboken verzoek om ontslag als onderwijzeres aan de O.L. School te Den Oever. Wordt eer vol verleend. Van C. Guldemeester ver zoek om ontslag als lid der Commissie toe wering van schoolverzuim, wegens vertrek naar elders. Wordt eveneens eervol verleend. Aan W. Bakker Jz. en G. Haafakker wordt ontheffing ver leend van hondenbelasting. Een verzoek van Jb. Lont Jbz. wordt afgewezen. Aan D: Keijzer Wz. wordt ontheffing verleend van schoolgeld. De Federatie van Vereenigingen voor Vreemdelin genverkeer in Noord-Holland boven het N oordzee-kanaal verzoekt subsidie. Op voorstel van B. en W. wordt, be houdens hoogere goedkeuring f 10 be schikbaar gesteld. Van de verschillen de onderwijzers-organisaties een af druk van het, aan den Voorzitter van den Raad van Ministers gezonden adres, inzake de verlaging van de leer lingenschaal, met verzoek daaraan ad- haesie te betuigen. Hieraan zal worden voldaan. De heer Hulsebos merkt op, dat er niet tijdig genoeg een plaatsvervang ster was voor Mej. Hoboken. Spr. kent de oorzaak van dit verzuim niet, maar hij zou graag zien, dat in het vervolg zoo gauw mogelijk voor een leerkracht wordt gezorgd. Voorz. antwoordt, dat het in deze tijd geen eenvoudige zaak is een tijde lijke leerkracht te krijgen. Allereerst komen wachtgeldsters in aanmerking en het lukt niet altijd een geschikte leerkracht te krijgen, hoewel men al tijd probeert, dit zoo gauw mogelijk in orde te maken. Voorz. verzoekt Mevr. Wit, Boersen en Hulsebos een commissie te willen vormen, om de rekeningen na te zien. Toekenning premies voor verbetering van arbeiderswoningen. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan de gemeentebesturen medegedeeld, dat het de aandacht heeft getrokken, dat vele woningen, doordat zij niet ten volle aan de eischen van bewoonbaarheid voldoen, geen huurders vinden. Aangezien er nog steeds vraag is naar behoorlijke arbei derswoningen, waarvan de huur niet te hoog, is, is het een eisch van goed woningbeieid, dat deze woningen, die, hoewel niet voor onbewoonbaarverkla ring in aanmerking komende, niet ii trek zijn, met meer succes in de wo ningmarkt worden gebracht. Van eco nomisch standpunt bezien zou het on juist zijn tot nieuwbouw over te gaan indien met betrekkelijk geringe offers, het bestaande woningbezit in de be hoefte zou kunnen voorzien. Het aan brengen van verbeteringen aan de be staande woningvoorraad moet derhal ve, zoo schrijft de Minister, zeer ge wenscht worden geacht. Deze verbete ringen kunnen van velerlei aard zijn. Gedacht wordt aan het verbeteren van de inrichting van verouderde wonin gen, het treffen van voorzieningen te gen vochtigheid of brandgevaar, het verbeteren van de sanitaire installatie, aansluiting aan de rioleering, het restaureeren van verwaarloosde wo ningen, het aanbrengen van gas, wa ter of electriciteit, het splitsen van voor de huidige verhoudingen ondoel matige perceelen in verschillende wo ningen enz. Ten einde de verhuurders van derge lijke bestaande woningen tot die verbe tering aan te moedigen, is besloten een premiestelsel in te voeren op den vol genden voet., 1. De overheid verleent in de ver- beteringskosten. uitsluitend van arbei derswoningen een bijdra&re a fonds per- du, indien, in gevallen waarin zulks redelijk is te achten, ook van de zijde van het hypothecair crediet een tege moetkomende houding wordt aange nomen. 2. De bijdrage „premie", genoemd, bedraagt 13 van de kosten van verbe tering met een maximum van f 165.- per woning in geval van zeer ingrij pende verbetering kan daaraan ten hoogste f 720.- ten koste worden ge legd en kan de premie een dienover eenkomstige veihooging ondergaan tot maximaal f 240. 3. Van de premie, sub 2 bedoeld, za! door het Rijk 2 3 en door de gemeente 1/3 deel worden bijgedragen. De Rijks premie wordt slechts verstrekt onder voorwaarde, dat de gemeente tegelij kertijd een bijdrage van de helft der Rijkspremie uit de gemeentekas ver strekt. Naar de meening van B. en W. is het gewenscht deze regeling ook hier toe te passen, omdat, afgezien van de te verwachten nieuwbouw, hier vele huurwoningen in verwaarloosden staat zijn geraakt en de toekenning der premies ongetwijfeld een prikkel zal vormen voor de woningverhuurders om de verbetering van de daarvoor in aanmerking komende arbeiderswonin gen aan te vatten. Alle partijen kun nen daarvan slechts profiteeren. Op grond daarvan stellen B. en W- A'oor, hun te machtigen uit de gemeen tekas tot verbetering van bestaande arbeiderswoningen bijdragen te ver- leenen op den voet als in de Ministe- rieele circulaire bovenvermeld, staat aangegeven. De heer Hulsebos zegt, dat de fractie der S.D.A.P. genoemd besluit wel een oplossing vindt, maar er toch nog niet tevreden mee is. Er zijn immers woningen, die in geen geval met behulp van genoemd beclrag opgeknapt kun nen worden. Spr. zou deze woningen onbewoonbaar willen laten verklaren, en inplaats van deze krotten, nieuwe goedkoope woningen bouwen, zooals in verschillende Gemeenten gebeurt, met lage huurprijs. Maar latén we eerst de krotten opruimen. Spr. meent, dat een overschot van woningen op Wieringen in het geheel niet overbodig zou zijn, zij kunnen immers voor verschillende doeleinden gebruikt worden. Voorz. antwoordt hierop, dat de Ver- eeniging Beter Wonen" zal overgaan tot het bouwen van 20 woningen, nadat door den Minister onderzocht is, of ze niet te duur worden en de huurprijs niet te hoog wordt. Ook zal men zooveel mogelijk krotten opruimen, hoewel dit op Wieringen zeer moeilijk is, daar hier alles be woond is en als een woning leeg komt, zijn er toch dadelijk weer nieuwe bewo ners voor. Voorz. meent, dat er van overheidswege ook verschillende opmer kingen zijn gemaakt over de 20 wonin gen door „Beter Wonen" te bouwen. De heer Hulsebos dringt er sterk op aan, dat men toch, zoodra zoo'n krot niet meer bewoond is, een bord met „Onbewoonbaar Verklaard", moet plaatsen. Voorz. verklaart nog, dat de huur prijs van de te verbeteren woning na deze verbetering dezelfde blijft, het blij ven arbeiderswoningen. Wordt aangenomen. Verkoop bouwgrond. B. en W. stellen voor aan den heer C. J. Koorn JVz. alhier, te verkoopen het laatste gedeelte van het bouwter rein, gelegen aan de Zuidzijde van de Zwinstraat te Den Oever, kadaster no. 3154, groot 36 M2, a f 2 per M2. Wordt goedgekeurd Wijziging instructie Gem.-Ontvanger De instructie van den Gem.-Ont vanger wordt gewijzigd in dien zin, dat bij ongesteldheid, afwezigheid of ont stentenis, een plaatsvervanger wordt benoemd door B. en W. en niet meer zooals tot heden was bepaald, de ver vanging onder verantwoordelijkheid en voor rekening van den Ontvanger geschiedt. De heer Hulsebos merkt op, dat onge steldheid, afwezigheid en ontstentenis zeer rekbare begrippen zijn. Hoe denkt men zich deze zaak nu in, zal de plaats vervangende Ontvanger voor rekening van den Ontvanger of voor rekening van de Gemeente werken. Voorz. antwoordt, dat dit alles in de Wet is vastgelegd. B. en W. benoemen deze plaatsvervan ger en hij zelf is verantwoordelijk. Wordt aangenomen. Beschikbaarstelling gedeelte kapi taal voor oprichting garnalen en visch meeldrogerij. Naar aanleiding van het verzoek van de visschersvereeniging D.E.T.Y. om van het kapitaal der Zeegras-exploita tie 'n bedrag van f 5000.- beschikbaar te stellen ter bestrijding van de kosten van stichtingsvan een garnalen- en visclimeeldrogerij te Den Oever, dee- len B. en W. het volgende mede. Hoewel het op het eerste gezicht wat vreemd aandoet, dat de gemeente geld zou bechikbaar stellen voor een zuiver particuliere onderneming, zijn er niei- temin verschillende redenen, die ma ken, dat men deze aanvrage met een gunstig oog dient te beschouwen. De oprichting van deze drogerij geschiedt niet in de eerste en voornaamste plaats om als winstbron te dienen., doch heeft in mindere of meerdere mate een alge meen belang als achtergrond. De vis- scherij gaat zienderoogen achteruit - men denke slechts aan de schelpvis- scherij - en de zeegraswinning is ge heel vernietigd. Bovendien heeft het er veel van, dat ook de haringvangst, die hier enkele van de laatste jaren flink wat opleverde, al weder haar beste tijd heeft gehad. Gezien deze niet-rooskleurige om standigheden verdient-het alle lof, dar, de visschers de bakens verzetten en trachten de visscherij op andere visch- soorten ingang te doen vinden. De op lichting van deze drogerij, waardoor het visschen op garnalen zal worden aangemoedigd, verdient daarom zeker overheidssteun. Er is verder in dit bijzondere geval te minder reden om ten aanzien van deze zaak afzijdig te blijven(, omdat ge vraagd wordt de vereischte gelden te fourneeren uit het zeegras-kapitaal. Het is U bekend, hoe dit kapitaal ont staan is. Weliswaar is dit in de laatste 18 jaren niet gevormd uit bedrijfswin sten (deze werden aan de maaiers uit gekeerd), doch door rentebijschrijving, maar de grondslagen ervan zijn onge- twijfel gelegd door de visschers-wier- maaiers. Nu de visschers thans om hulp vragen, is er veel voor te zeggen, dat deze hulp uit de bedoelde fondsen wordt verstrekt, al staat het natuur lijk vast, dat zij daarop geen aanspraaK kunnen doen gelden. De vraag zou kunnen rijzen of de rentabiliteit van de drogerij voldoende gewaarborgd is. De heer M. Kooij sprak hierover in de vorige verg. eenigen twijfel uit. Naar B. en W. echter werd verzekerd, wordt het bedrijf levensvat baar geacht en is de opzet daarvan zoo danig, dat met de gevraagde steun van de gemeente een sluitende exploitatie verwacht mag worden. B. en W. stellen derhalve voor, be houdens goedkeuring door de bevoegde instaanties, ten behoeve van de opricli ting der genoemde drogerij een bedrag van f 5000.- beschikbaar te stellen en dit bedrag te vinden uit het kapitaal der Zeegras-exploitatie. De heer Kooij zegt, dat deze f 5000 van de Gemeente dus een geschenk is aan de op te richten garnalen- en vischmeel drogerij. De Visscbersvereen. heeft er echter een N.V. van gemaakt en spr. is er tegen aan deze particuliere onderne ming f 5000 te geven. Hij stelt voor, dat de ^'-Temeeh-ji^aan- deelen neemt tot een bedrag van floOOO.-, immers dan kan de Gemeente deelen in de winst, Voorz. antwoordt, dat, wanneer de Gemeente rente zou gaan vragen van genoemde f 5000.-, de zaak niet renda bel gemaakt kan worden, zoo ook met aandeelen. De f 5000.- zal worden ge schonken uit het kapitaal der Zeegras exploitatie. De heer Tijsen zegt, dat er voor iede re visscher gelegenheid bestaat een aandeel van f 50 te nemen. De vis schers zijn een groot gedeelte van het jaar werkeloos, het ligt nu in de bedoe ling van de N. V. om te werken ten bate van deze visschers. Het zal een terrein worden voor werkverschaffing, en werkverschaffing is altijd nog beter dan werkloos. Alles is degelijk onder zocht. Natuurlijk is het eene jaar be ter dan het andere, dit jaar b.v. is een heel slecht jaar, wanneer het jaar goed is, zal men uitbreiden. Spr. had even-als de heer Kooij, lie ver gezien dat men er geen N.V. van had gemaakt, maar het was niet goed mogelijk, de zaak anders aan te pak ken. De heer Bontkes merkt dan op, dat het Zeegras-kapitaal toch Gemeente- eigendom is, waarom zou de Gemeente bij eventueele winst dan niet mede deel en in deze winst. De heer Koorn zegt. dat er wel veel gesproken wordt over deelen in de winst, maar er kan wel heelemaal geen winst te boeken zijn en als er winst is, zal er voor de visschers geen greintje winst over blijven als de gemeente gaat meedeelen. De heer Lont maakt de opmerking, dat, indien de Gemeente aandeelen neemt, zij ook zal moeten deelen in het verlies. Voorz. antwoordt, dat de beste op lossing is, dat de Gemeente f 5000 schenkt zonder meer,, zoodat het ook niets meer kan kosten., De lieer Tijsen zegt, dat de aandeel houders in de slechte jaren voor alle verliezen zullen opdraaien, als de Ge meente in de goede jaren uitkeering wil hebben, Mevr. \Vit zou willen voorstellen, dat de. Gemeente pas in de winst wil meedeelen, als er winst gemaakt wordt in de werkelijke zin van het woord, d.w.z. als alles afgeschreven, als alles bij wijze van spreken „schoon" is. De heer Bosker beeft de indruk ge kregen, dat er velen zijn, die weinig waardeering hebben voor de menschen die deze garnalendrogerij willen oprich ten. Men schrijft hun ijver toe aan winstbejag, terwijl zij op deze manier willen probeeren voor de visschers een bestaansmogelijkheid te stichten. Spr. meent alle respect voor de oprichters te moeten hebben en hij vindt dat de Gemeente moet helpen. Immers, zij heeft nog weinig of niets gedaan voor de industrie te bevorderen, zood it zij nu geen aanspraak mag maken op rente. Mw. Wit merkt op. dat de fractie der S.D.A.P. zich misschien verkeerd heeft uitgedrukt. Men heeft alle waar deering voor deze groote onderneming, maar men mag hierbij het algemeen belang niet uit het oog verliezen, eerst kunnen de betrokkenen profiteeren, maar als er dan later een ruime winst gemaakt wordt, dan zou ook de Gom- kunnen meedeelen. Voorz, zegt, dat men de, zaak nog eens zal besproken in de vergadering van B. en \V. en dat zoo gauw moge lijk eenb esluit zal worden genomen. Voordracht tot wijziging der veror dening, betreffende de verdeeling der werkzaamheden tusschen de verschil lende ambtenaren van den Burgerlij ken Stand. De Minister van Binnenlandsche Za ken is van oordeel, dat bij het voorle zen van akten van den Burgerlijken Stand, de ambtenaar van den Burgelij ken Stand dit niet mag overlaten aan hulppersoneel, doch deze de voorlezing zelf moet verrichten. Indien in een be paald geval voorlezing dient te geschie den door een ambtenaar ter secretarie, moet deze dan ook als ambtenaar van den Burgerlijken Stand worden be noemd en beëedigd. Deze kwestie is in hoofdzaak van belang voor het vol trekken van huwelijken. B. en W. stellen in verband hiermede voor, een ambtenaar ter secretarie tot ambtenaar v.d. B. S. te benoemen en de betrekkelijke verordening, regelen de de werkverdeeling dier ambtena ren, in verband hiermede to wijzigen, terwijl zij tevens voorstellen, Ged. St.. te verzoeken den te benoemen ambte n-aar een. jaarwedde van f 25 toe te kennen. Mw. Wit-Slikker vindt dit een eigen aardige geschiedenis. Er wordt tot tweemaal gesproken over een deskun dige secretarie-ambtenaar. Dit is tóch een blamage van de ambtenaar van de Burgerlijken Stand. Voorz. antwoordt, dat er verschillen de soorten zijn van ambtenaren van de Burgerlijke Stand. Er zijn ambtena ren die de actes moeten opmaken en er zijn ei-, die uitsluitend huwelijken voltrek ken. De heer Bosker zegt. dat hij die paar regels wel kan voorlezen, maar als.de secretaris en de Burgem. eens beide af wexig zijn, dan moeten de inschrijvin gen van geboorte of overlijden wach ten omdat er geen enkele deskundige beëedigd ambtenaar is. De kwestie is juist, dat er een beëedigd ambtenaar moet zijn. Wordt aangenomen. Benoeming van een ambtenaar van den burgerlijken stand. B- en stellen v.óor een aanstelling als ambtenaar van den burgerlijken stand te verleenen aan den ambtenaar ter secretarie N. H. Klomp, die in den regel bij de huwe lijksvoltrekkingen assisteert. Wordt goedgekeurd. Voordracht tot verkoop van een perceel grond te Hippolytushoef. Burgemeester en Wethouders stellen voor aan J. Kuipers te Hippolytushoef, naar aan leiding van een uesbetrefend verzoek, te ver koopen het resteerende gedeelte van het bouwterrein aan de Elft nabij de school, ter grootte van 498 M2 tegen den prijs van f 1.50 c,en"wei'knemers de Heeren F. Bontkes per ca, vermeerderd met de overdrachtskos- i HaJsman en E- Jager. *pn Tn vovhonrt De heer O. Bosker N.V. Amsterdamsche Bank te Amsterdam wederom met 3 maanden te verlengen tegen een rente van resp. (onveranderd) per jaar en 3/8 (daarvoor 5/16%) per jaar met een afsluitprovisie van 1/16 eveneens per jaar berekend. Wordt goedgekeurd. Voordracht tot regeling van de jaarwedde van den ambtenaar, hoofd van het bureau voor steunverleenmg. B. en W. stellen voor ter rectificatie van hun voordracht van 12 April 1938 No. 68. waar in als jaarwedde en pensioensgrondslag van den ambtenaar, hoofd van het bureau voor steunverleening, abusievelijk was vermeld een bedrag van f 2100, de jaarwedde en den pensioensgrondslag van dezen ambtenaar nader te bepalen op f 1500, aangezien het overige gedeelte ad f 600, de belooning is, v;elke hij geniet voor de werkzaamheden, verband houdende met de Zuiderzeesteunwet. Voorzitter deelt mede dat 't bedrag f 600 ook niet juist is. Dit moet f 475 wezen. Wordt aangenomen. Benoeming leden Commissie van advies voor de werkloosheidsverzekering en arbeidsbemid deling. Wegens periodieke aftreding van alle leden tier commissie op 1 Januari j.1. bevelen B. en W. de volgende aftredende leden ter be noeming aan lid-voorzitter den wethouder J. Tijsen Jz., leden-werkgevers de Heeren O. Bosker Jz., J. Klein Cz. en M. Bakker Sz. le- H. ten. In verband met het verkeersbelang stel len B. en W. voor aan den verkoop de voor waarde te verbinden, dat de nieuwe eige naar zich verbindt op de grond geen gebouwen op te richten. Wordt goedgekeurd. Voorstel tot verstrekking van gelden voor de uitbreiding der bijzondere lagere scholen te Den Oever. Door het Bestuur der Vereeniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs alhier, is een aanvrage ingediend om beschikbaar stelling van gelden uit de gemeentekas voor de uitbreiding der bijz. lagere school te Den Oever met een vierde leslokaal alsmede voor de aanleg van een verdkekte speelplaats, te vens dienende tot rijwielbergplaats, in ver band met de toename van het aantal leer-1 lingen. B. en W. stellen voor de gevraagde medewerking ingevolge de Lager-onderwijs- wet 1920 te verleenen, aangezien de aanvrage aan de wettelijke vereischten voldoet. De heer Lont vraagt of men verplicht is bij de Wet om de gevraagde overdekte speel plaats te laten maken. Er is toch nog een hulplokaal; kan dit dan niet voor dit doel gebruikt worden? Voorz. antwoordt, dat dit hulplokaal in ge bruik is. Maar men zal de noodzakelijkheid van genoemde speelplaats moeten kunnen aantoonen Wordt goedgekeurd. Voordracht tot vaststelling van de vergoe ding wegens kosten van instandhouding van bijzondere lagere scholen over 1936. Nu de gemeenterekening over het dienst jaar 1936 door Ged. Staten is gesloten, be hoort ingevolge art. 103, vierde lid, der La- ger-onderwijswet 1920, het bedrag te worden vastgesteld der vergoeding van de exploita tiekosten voor de bijzondere lagere scholen van de Vereen, voor Christel. Nationaal Schoolonderwijs te Den Oever en van de stichting „De Wieringermeerscholen" te Wie- ringerwerf, over hetzelfde dienstjaar. B. en W, stellen voor deze vergoedingen als volgt te bepalen bijz. school te Den Oever op f 1770.10 waarop reeds een voorschot is toegekend van f 1651,82 zoodat nog kan worden uitge keerd f 118.28 bijz. neutr. school te Wierin- gerwerf op f 1231.46, waarop reeds een voor schot is toegekend van f 1055,48, zoodot nog kan worden uitgekeerd f 175.98. Wordt goedgekeurd. Voordracht tot vaststelling van de 3-jaar- lijksche afrekening wegens kosten van in standhouding van bijz. scholen. B. en W. stellen voor de afrekening te doen geschieden van de vergoeding der kosten van instandhouding van de bijz. r.k. school te H.-hoef over de jaren 1934 tot en met 1936 en het bedrag dier vergoeding over deze periode te bepalen op f 2069,80. Van dit bedrag is reeds f 1972.05 in voorschot ontvangen, zoo dat nog een bedrag van 97.75 kan worden uitgekeerd. Wordt aangenomen. Voordracht tot het opnieuw aangaan van een tweetal kasgeldleeningen. B. en W. stellen voor de beide kasgeldlee ningen elk van f 50.000, opgenomen bij de Ned. Gemeenten te 'sGravenhage en de Wat is dat eigenlijk voor een Commissie. Ik heb er nog nooit in al die jaren een ver gadering van gehad. De heer Bontkes Dan zult U er binnen afzienbaren tijd wel van hooren Vele raadsleden vragen hoe moet er ge stemd worden Weth. Bosker 't Is toch allemaal niets zet maar op. Mevr. Wit. Hebben de verschillende Bonden bericht gehad om candidaten te stellen. De heer Bontkes Voorzoover ik weet, is bij de Bestuurdersbond geen bericht geweest. Voorz. Alle Bonden hebben kennisgeving gehad. Van de Christel. Landarb. Bond is o.a. een schrijven teruggekomen. Weth. Bosker tot Bontkes Dan is het bij jullie 'n wanordelijk rommeltje De stemming heeft daarop plaats eerst voor de werkgevers- en daarna voor de werk nemersleden en allen worden herbenoemd. Weth. Bosker Nu zullen we den Voroz. eens op z'n vestje tikken, dat hij een verga dering belegt. VOLGT RONDVRAAG. De Heer J. Lont heeft klachten vernomen, dat minderjarige kinderen op de vele bals komen. Bestaat daartegen geen verordening Voorz. We zullen er op letten. Het is goed, dat er eens aandacht aan besteed wordt. De Heer Hulsebos vraagt of een 4e leer kracht in de O. L. School te Den Oever noo- füg is Zoo ja, hebben B. en W. daar dan al werk van gemaakt, en hoe staat het dan met een lokaal Voorz. Het staat met het aantal leerlin gen zoo, zoo Echter B. en W. hebben al moeite gedaan om een wachtgelder te krij gen en inlichtingen ingewonnen. Echter is het moeilijk en tot heden is nog geen ge schikt persoon gevonden. Voorloopig zou de hulpschool in gebruik moeten worden genomen, totdat gelden voor de bouw van een 4e lokaal worden toege staan. De heer Hulsebos Kan de Minister geen toestemming verleenen buiten de wachtgel derslij st om te benoemen Voorz. Neen, daar is geen kans op. En die van de wachtgelderslijst bleken niet de volle 100 procent te zijn ofschoon de bewuste ambtenaar verklaarde, dat ze allemaal zoo waren. De Heer Hulsebos. Het verkeer door de Gesterweg van- en naar de Betonweg wordt steeds drukker. Spr. acht voor 't veilig ver keer daar een paar lichtpunten vanaf de Molgerweg noodzakelijk. Voorz. zal dit in B. en W. bespreken. De heer M. Kooij Ik zou het ook over een lichtpunt willen hebben, n.1. in de z.g. Laan te Westerland, bij de kaasfabriek. De weg is daar zoo smal, maar 21/- M., zoodat er ook al eens 'n botsing is geweest. Weth. Bosker Hij zit te jokken De hr. Kooij Nee, mijnheer Bosker. Be kijkt U 't daar maar eens even en maakt de weg een beetje breeder. Voorz. We zullen 't over 't lichtpunt eens bekijken. Niemand meer 't woord verlangend, sluit- voorzitter en gaat de Raad in Comité. Af te geven le nab. Imperial j IIcl Zaai tarwe, N.A.K. gekeurd met 4x9. K. J. KAAN, Telefoon 64, Anna Paulowna. Des avonds een gezellige kamer en Leest U eens Madame Curie of De Citadel of Een hofdame uit de 18e eeuw of De zin van 't leven in dezen tijd of De Strooschippers of komt u zelf eens uitzoeken BOSKER's Boekhandel, H.-hoef Middenmeer. In de Philips' Nieuwe Serie 1938-1939 vindt U dit apparaat fraai van lijn, machtig van geluid, met automatische drukknopaf stemming door motor-aandrijving en geperfectionneerde kortegolf- ontvangst door Silentode lamp en pre-amplischakeling! Graag zullen wij U deze toestellen demonstreeren, in de overtuiging U een zeer groote verrassing te bereiden! ALB. DE HAAN - DEN OEVER TEL. 26. Het College van Armvoogden beheerende de op Wieringen bericht H. H. HUURDERS VAN LANDE RIJEN der Armvoogdij, dat de door den Armvoogd hunner Afdeeling in de TWEEDE HELFT VAN SEPTEMBER zal worden opgehaald. De administrateur P. BAKKER.

Wieringer courant | 1938 | | pagina 4