Frvske Joun lo Middgiiw Ho alder ho gekker D.Kl-motoieo B.M1-motoren Garage Klare Dames MAANDAG 21 NOV. COR DE HAAN, B1NNENLANDSCH NIEUWS. CRISIS - BUREAU. HET PRIJSPEIL VAN 'T RUNDVEE Markt gesteund door de Vee houderij Centrale. Van bevoegde zijde deelt men ons mede, dat met het oog op den grooten aanvoer van koeien, welke als gevolg van het mond- en klauwzeer wordt verwacht, de Minister van Economi sche Zaken de Nederlandsche Veehou derij Centrale heelt gemachtigd over te gaan tot het uit de markt nemen van een bepaalde kwaliteit rundvee. Deze maatregel heeft uitsluitend tot doel, de rundveemarkt te ondersteu nen en naar verwacht wordt, zal het uit de markt nemen van een beperkte hoeveelheid voldoende zijn om den prijs op peil te houden. Reeds in den loop van de vorige week is bij wijze van proefneming een klein aantal de zer runderen opgekocht. Het vleesch der aangekochte dieren zal worden ingeblikt ten gehoeve van den alzet onder de werkloozen. Amsterdam telt 97 millionnairs. Het in vorige jaren aanzienlijk gedaalde aantal is weer stij gende. Het aantal millionnairs te Amster dam is weer toenemende. Blijkens de jongste publicatie van het gemeente lijk bureau voor statistiek inzake de inkomsten- en vermogensbelasting, bedroeg het aantal op 1 Mei j.1. 97 met een gezamenlijk venmogen van 219 millioen. Vergeleken bij het vorige belasting jaar, toen er 68 waren met een totaal bezit van 151 -millioen gulden, beteeke nen deze cijfers dus een aanzienlijken vooruitgang. Het peil van 1930, toen er nog 154 millionnairs woonden in de hoofdstad des lands, is nog lang niet weer bereikt. Het gezamenlijk vermo gen bedroeg toen 371 millioen. HET LEVEN VAN EEN VLIEGTUIG. Voorbestemd beroemd te worden. Geveild als oud roest voor 500. Executie op Waalhaven te Rot terdam. De drie-motorige Fokker P.H.—A.P.A. scheen voorbestemd een beroemd vliegtuig te worden het heeft staan trillen op Waal haven van ingehouden spanning voor een sprong over den Oceaan, maar er is niets van gekomen. Het heeft pech gehad in het leven en toen het eenmaal tegenliep, volgde tegenslag op tegenslag. Het takelde af en niemand keek er meer naar om. Een deur waarder heeft het thans in een hangar op Waalhaven bij opbod verkocht voor f 500. In 1933 kwam het vliegtuig in Amerika ter wereld. Het werd verkocht aan de Pan Ame- ricain Airways en het deed goede diensten cp de luchtlijnen van deze maatschappij. Het deed zoo zijn best, dat een Duitscher het wilde bezitten. Jarenlang had het vliegtuig met acht passagiers en twee piloten gevlo gen door storm en onweer, door mist en ha gelbuien en nooit was er een ongelukje ge beurd. Steeds had het vliegtuig zijn passa giers behouden aan den grond gebracht. Geen wonder, dat Herr Schmidt zoo heet te de Duitscher uit Hamburg het vliegtuig wilde koopen, want hij had plannen voor een oceaanvlucht van Europa naar Amerika In het voorjaar van 1937 verscheen het vliegtuig plotseling op Waalhaven. Het was opnieuw gedoopt met .de letters P.H.—AP.A. Het werd in stilte verbouwd. De stoelen gin gen er uit en het werd eigenlijk een vlie gende benzine-tank. De ramen verdwenen eveneens, doch inplaats daarvan werd de vloer geheel van onbreekbaar glas gemaakt. Dat was een idee geweest van een fabrikant van onzichtbaar glas te Berlijn, die de Oce aanvlucht financierde. Telkens werden de zware motoren geprobeerd en de machine trilde dan van ingehouden spanning Het was een best vliegtuig, eerzuchtig en van goe den wil. Misschien verlangde het ook wel terug naar Amerika. De sprong over den oceaan ging echter niet door, want de heer Schmidt, die zoo vaak geheimzinnig op Waalhaven had loo- pen ijsberen, overleed plotseling en de P.H.- A.P.A. werd opgeborgen in de militaire loods op Waalhaven. De Berlijnsche fabri kant van het onbreekbare glas opeens ook alle belangstelling verloren voor het vliegtuig, dat tenslotte verhuisde naar de groote han gar van de K.L.M. Daar stond het maanden lang vergeten en als het eens werd aange keken, was het met een blik van verwijt. Wat deed het toestel in die goed beschutte hangar als er niemand was, die het logies van f 7 per dag wilde betalen Doch er schenen betere tijden aan te bre ken. Na eenige maanden meldde zich een kooper aan, maar hij kon het toestel niet vrij krijgen, omdat de Nederlandsche Regee ring de vrees koesterde, dat het bestemd zou worden voor oorlogsdoeleinden in Spanje. En alweer overleed plotseling de adspirant- kooper. Zoo stond de P.H.AP.A. weer verlaten in de groote loods op Waalhaven, innerlijk niet ongerept gebleven in den strijd om het be staan. De benzinetanks waren weggebroken en de cabine was weer ingericht met stoeltjes voor rustige passagiers. Van zijn wilde jeugdplan- •nen toonde het alleen uiterlijk nog de spo ren door het ontbreken van de ramen. Voor dit bezadigde toestel had eindelijk in het begin van dit jaar iemand weer inte resse, die het wilde gebruiken voor vracht vervoer tusschen kleine goudmijnen in Zuid- Afrika. Het eens zoo gevierde vliegtuig was wel aan lager wal geraakt, maar er werd toch nog f 1800 voor geboden, een bod, dat direct werd aanvaard. Maar weer kon de koop niet doorgaan, omdat de identiteitspapieren waren zoekge raakt. Daarom konden van den luchtvaart dienst geen luchtwaardigheidspapieren wor den verkregen. Diep gekrenkt werd het vlieg tuig weer in hangar opgeborgen, het vlieg tuig, dat twee jaar geleden nog was uitver koren over den Oceaan te vliegen en nu Het was een sta-in-den-weg geworden, waar voor niemand de stalling betaalde en daar om is het deze week bij opbod verkocht. Vlak voor het vliegtuig zette een deurwaarder zich aan een tafeltje. Een klein aantal adspirant-koopers stond er omheen. Een tientje was het eerste bod voor het vliegtuig. Een tientjeeen smadelijk bod. Dat voelt iedereen en snel gaat het omhoog, op vijftig, op honderd, tweehonderd, driehon derd gulden Het bieden stokt op vijfhonderd gulden. Eenmaal, andermaalverkocht Voor f 500 werd de P.H.APA. verkocht aan een onbekenden eigenaar, die zich ook niet wilde uitlaten omtrent zijn plannen met lfet vliegtuig. Vreemd is het eigenlijk niet, want het is altijd een geheimzinnig vliegtuig geweest. OPENBAAR DEBAT Dr. DUT CONTRA^ REGEERINGSCOMMISSARIS Uitnoodiging van de commissie tegen de rundveeteelt-beperking uit een aantal landbouw-organisa- ties. Naar wordt gemeld, heeft de commissie uit de samenwerkende boeren-organisaties, wel ke afschaffing van de rundveeteelt-beperking voorstaan, besloten om den regeeringscom- missaris voor Akkerbouw en Veehouderij, den heer S. L. Louwens, benevens dr. ir. M. D. Dijt te Haarlem, uit te noodigen, hunne standpun ten, resp. pro en contra, inzake de kalver- teelt-beperking te willen uiteenzetten in een openbare debat vergadering onder neutrale leiding. Ten aanzien van den regeeringscommissa- ris overwoog de commissie bij het doen van haar verzoek, dat deze zeer dikwijls qualitate qua spreekbeurten vervult in openbare ver gaderingen met debat van landbouw-argani- saties, zoodat zij in dit geval geen principi- eele bezwaren tegen het verzoek aan dezen overheidspersoon kon zien. De heer Dijt heeft zich reeds bereid verklaard. Tot de commissie zijn o.a. toegetreden de Bond van Melkveehouders, de Ned. Ver. van Veeweiders en -mesters, de Bond van Land bouw en Maatschappij, de Ver. van Actie te gen de Veebeperking en de Chr. Bond van kleine zelfstandigen, alle tezamen tellende ruim 30.000 leden. GEMEENTE WIERINGEN. WIELERCLUB NIEUWS. C. Hegeman sprintkampioen en Algemeen Kampioen. M. Snoodijk, Langeafstand Kam pioen. C. Hegeman won al zijn series van de sprint waarvan M. Snoodijk ook verloor van Hege man is Snoodijk no. 2 geworden in den sprint. No. 3 en 4 werden H. Meijer en W. Zoons. Daarna reed de langeafstand-kampioen te gen de Sprint-kampioen een 12 K.M. Eigen kracht-rit. Deze rit won C. Hegeman. Dus werd laatstgenoemde Algemeen Kampioen 1938—1939. J. de Haan Nz. werd bij de Junionarissen Algem. Kampioen en A. Heijermans Lange afstandkampioen. Alle kampioenen van har te gefeliciteerd. DEN OEVER. Aanvaring. Dinsdag- dagavond om ongeveer half zeven is de sleepboot „Hemna", doordat een bak, die gesleept werd, naar één kant schoot, tegen een sluisdeur in de schutsluis te Den Oever opgevaren, waardoor eenige averij ontstond. Stag natie in de vaart door de sluis kwam gelukkig niet voor. Verlichting. Aangezien door yele visschers reeds bakken voor verlich ting aangeschaft zijn, en van de mees ten de maten niet in orde zijn, zal na bij de Vischafslag een teekening wor den opgehangen, waarop een en ander precies is aangegeven, teneinde ver der misverstand te voorkomen. Stremming. Naar wij vernemen, zal de schutsluis te Den Oever gedeeltelijk gestremd zijn vanaf Maandag 14 Nov. des voormiddags 8 uur tot en met Vrij dag 18 Nov. des namiddags 18 uur. Een en ander zal geschieden voor het verrichten van onderhoudswerken. De Hoofdprijs van de Verloting, ge organiseerd door de Mandoline-Ver- eeniging „O. K. K.", zijnde een Electr. Rookstel of een Rijwiel, viel op een lot gekocht door Mw. J. Rijkers-Brink man. Verkooper was de heer J. Russelman. ESPERANTO-NIEUWS. Do gekende Esperantisten-Vereeni- ging „La Norda Stelo". vergadert Zon dag 13 November a.s. in Den Helder. Het programma vermeldt o.a. Een lezing door den bekenden Espe ranto pionier Prof. Julius Glilck uit Tsjecho-teliowakije een tooneelstuji, op te voeren door de Heldersche Espe rantisten een aangename wedstrijd, enz. enz. Het belooft weer een echtë La Nor- da Stelo dag te worden. Wieringer Esperantisten, verzuimt niet deze mooie en leerzame dag bij te wonen. De bijeenkomst vangt aan om 11 urn en wordt gehouden in het Militair Te huis, Spoorstraat. Voor degenen, die op de fiets gaan, vermelden we nog, dat er een groepje fietsers om half tien bij de Afsluit dijk is. SCHAAKCLUB „WESTERLAND." Maandag j.1. was D.O.S. van Den Oe ver op bezoek bij de Schaakclub „Wes- terland", voor een vriendschappelijke wedstrijd. Om kwart over acht arri veerden de bezoekers en meteen werd met de indeeling begonnen. Aan beide zijden werd door 14 spe lers deelgenomen en om kwart voor negen werd de eerste zet gedaan. Spoe dig waren allen in het spel verdiept, doch na een uur kwam er al teeke ning in de strijd en bleek al gauw dat we met beste tegenstanders te doen hadden. Daarom was het ook jammer, dat eenige goede krachten van „Wes- terland" schitterden door afwezigheid. Maar al werd nu ook verloren, het overwicht der bezoekers was niet zoo groot als we verwacht hadden. Om ruim 12 uur waren de partijen uitgespeeld en werd afgesproken de revanche te houden op Maandag 21 Nov. a.s. te Den Oever. Hieronder volgt de uitslag van deze zeer mooie schaakontmoeting. We ster land i- DU). 6. A. Schilling - Blasé 1-0 W. Zoons - Steehouwer 0-1 C. Asjes Pz. - J. Hekman 1-0 C. Brandsema Sr. - de Jong, 0-1 D. Eijkelboom. Lde Boer 0-1 T. Brandsema - K-*Ueveld 0-1 C. Brandsema Jz. -SSroote 1-0 P. Rotgans - Holkema 0-1 N. Omis - C. de Haan 0-1 Stammis - Spaander 0-1 Siesling - G. Hekman 1-0 S., Kamping - Donkerbroek 1-0 P. Makkink - Folkers 0-1 Zuidema - Berghorst 1-0 Inplaats van Maandags zullen nu de club-avonden Dinsdags worden gehou den en wel ingaande 15 Nov. a.s. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 13 NOVEMBER. NED. HERV. GEM. Den Oever nam. 2 uur Ds. van Beek. Woensdag 16 Nov. 's av. 8 uur Herv. Zuster- kring te Hippolytushoef. DOOPSGEZ. GEM. H.-hoef v.m. 10 uur Ds. de Wilde. VOLKSHOOGESCHOOL „ALLARDSOOG" BAKKEVEEN (Fr.) LANDARBEIDERSCURSUS 14 Nov. 1938 - 11 Febr. 1939 (Kerstvacantie 22 Dec. - 2 Jan.) OPROEP Er ligt in den arbeid op het land nog wel een toekomstmogelijkheid, zoowel voor den goed geschoolden landarbei der als voor den kleinen boer. Zelfs in dezen tijd van werkloosheid bestaat aan ervaren landarbeiders in verschil lende streken van ons land een tekort. Ook in het buitenland, Zweden, Frank rijk en vele andere landen vragen re gelmatig om goede landarbeiders, mei kers en jonge boeren voor tijdelijke of blijvende vestiging. Maar allereerst is noodig.. zoowel hier als elders zelfstandigheid en goede, degelijke vakkennis. Daarvoor zijn door de Volkshooge- school te Bakkeveen de landarbeiders cursussen ingericht. Maakt daar gemeenschappelijk een tijd van vriendschap, werk en studie Vermeerder Uw kennis van het land- bouwvak en Uw inzicht in maatschap pij en cultuur Vermeerder Uw kans op goed en blijvend werk HET PROGRAMMA OMVAT des ochtends practisch werk des middags zang, sport of voor dracht bespreking van de courant landbouwlessen des avonds landbouwlessen of alge meene lezingen gezellige avonden, muziek- en vragenavonden. Practische Mededeelingen. Het leven op de Volkshoogeschool is een eenvoudig en gemeenschappelijk kampleven. Ook de Zondagen worden er doorgebracht. Des ochtends bestaat dan de gelegenheid tot bijwoning van den Hervormden kerkdienst in Bakke veen. Haulerwijk of Zevenhuizen, van den Gereformeerden kerkdienst in Ze venhuizen of Drachten en van de H. Mis in Drachten. Voor degenen, die niet ter kerke gaan, wordt een morgen woord uitgesproken. Het week-einde van 3 en 4 December en dat van 21 en 22 Januari kunnen thuis worden doorgebracht. Bij deelname behoeft men zelf al leen mede te nemen wasch- en scheergerei, handdoeken, verschooning werkkleeren, en zoo mogelijk ook mu- ziek-instrumenten en voetbalschoener*. Men zorge voor eenvoudige, doch war me kleeding. Een overal en een paar klompen kunnen in bruikleen gekre gen worden op den cursus. Voor jonge mannen boven de 18 en beneden de 25 jaar is de deelname ge heel kosteloos, wanneer de gemeente of een plaatselijke landarbeiders- of landbouw-organisatie f 24 in de kosten voor de uitzending naar den geheelen cursus bij wil dragen. Gebeurt dat niet. dan is kostelooze deelname misschien toch mogelijk, wanneer nog plaatsen over zijn, men geve zich dan toch op Men ontvangt op den cursus een zak geld van f 1 per week, terwijl de reis kosten bij aanvang en einde en bij de Kerstvacantie vergoed worden. Opgave (liefst spoedig) te richten tot het Secretariaat der Volkshooge school bij Bakkeveen (Fr.), alwaar te vens alle gewenshte inlichtingen te verkrijgen zijn. Inlichtingen ook bij Fokke de Jong, Wieringermeer, Noorderdijkweg of aan de Arbeidsbeurs. Na opgave ontvangt men de lijst van deelnemers en de nadere gegevens omtrent de reismogelijkheden en der gelijke. Namens de Leiding, O. V. L. GUERMONPREZ. GEVRAAGD TWEE NETTE KOSTGANGERS Meeuwstraat 28, WIERINGERWERF. ONS De Friesche avond te Middenmeer. Blijkens een advertentie in dit num mer, zal op Zaterdag 19 Nov. a.s. we derom te Middenmeer een Friesche avond worden gehouden. Het gezelschap „Friso" uit Alkmaar zal het stuk: „Hoe ouder, hoe gekker" opvoeren. Gezien de reputatie die dit gezelschap in de Meer reeds heeft, zal het voor de Friezen weer een mooie avond worden. De leden van de vereeniging in de Wieringermeer hebben vrije toegang, terwijl voor niet-leden de entreéprijs 60 cent bedraagt. Dat had erger kunnen worden. De knecht van den landbouwer D. P. aan de Koggenrandweg beging de vergissing, door benzine inplaats van petroleum in de blikken voor da gelijks gebruik te doen. Toen men la ter uit deze blikken de petroleum lampen vulde, sloeg in tijd van een oogenblik een groote vlam uit. Door vlug optreden wist men het vuur spoe dig te dooven, waarbij Mw. P. haar haar nog schroeide. GRAANBEURS MIDDENMEER, 9 Nov. 1938. Wintergerst f 7—7.25 Zomergerst f 7.25 7.75 Witte Haver f 5.756 Groene Erwten f 8.759.75 Wijker Valen f 1112.50 Paar- aeboonen f 8.759 Duive Boonen f 910 Blauw Maanzaad f 22—23.50 Karwijzaad f 1920 Schokkererwten fl 1—11.50. DE BOUW VAN EEN NIEUWE BEURSZAAL TE MIDDENMEER GAAT DOOR. In de W oensdagmorgen gehouden buitengewone algemeene ledenverga dering van de Vereeniging voor den graanhandel „W ieringermeer", is met algemeene stemmen besloten, met de eigenaren van Hotel Smit te Midden meer een contract aan te gaan voor 10 jaar, voor de bouw van de Bourszaal, die aan het reeds bestaande gebouw zal worden gebouwd. De heer A. C. de Graaf, voorz. der vereen., gaf een resumé van de gehou den besprekingen met de eigenaren. In verband met de spannende dagen van oorlogsdreiging, die achter ons liggen, heeft het bestuur van de Beurs vereeniging gemeend, om in die peri ode geen bindende overeenkomsten re moeten aangaan. Thans echter, nu de dreigende wol ken wat zijn verdwenen, heeft het be stuur opnieuw contact gehad met eige naren van het gebouw en is men be houdens goedkeuring van de ledenver gadering besloten, om een overeen komst aan te gaan voor 10 jaar met genoemde eigenaren. De nieuwe, zaal die wordt aange bouwd, heeft een oppervlakte van 15 x 35 M. is 525 vierkante meter. Het wordt 4?en Beurszaal volgens de modernste opvattingen, ruimte bieden de aan pl.m. 1000 personen. De Beursvereeniging zal aan de eige naren van het gebouw, voor de zaal 'n huurprijs betalen van f 1000 per jaar. Nadat eenige leden nog inlichtingen hadden gevraagd welke afdoende wer den beantwoord, werd met algemeene stemmen besloten, de overeenkomst aan te gaan. De Rondvraag. Het lid van het bestuur,, de heer Tel uit Zaandam, bracht vervolgens na mens een landbouwer, ter sprake de kwestie van de zakken. De zakken en het terugzenden van de zakken is altijd een teer punt. zoo wel voor de handelaar als voor de boer. De vraag is nu deze is het niet mogelijk dat in de Beurscondities wordt vastgelegd dat. de zakken niet teruggezonden worden, waarmede men dan rekening kan houden bij den ver koop. Men moet in deze tot een uni forme regeling komen, waarvoor als eerste voorwaarde geldt de verkoo per zorgt voor heele zakken. Spr. heeft met verschillende hande laren dit besproken en zij zouden het, van harte toejuichen als van de Beurs te Middenmeer in deze het initiatief uitgaat. De heer R. Beukema zegt, dat bij de oprichting van de Beurs uit land- bouwkringen reeds gevraagd is om 'n dergelijke regeling in de Bcurscondi- tie's op te nemen. Spr. vraagt waarom of waarop dat indertijd toen is afge> sprongen. De voorzitter zegt, dat de kwestie van de kunstmestbalen toen het strui kelblok was, wat thans ook wel ge opperd zal worden. De heer Breebaart is bang dat als andere markten hier niet toe over gaan, de prijs te Middenmeer lager zal zijn voor de producten. De heer Tel zegt, dat als de condi- tie's bij verkoop luiden Bruto voor netto inclusief, dan zal men bij hei. vaststellen van de prijs hiermede re kening houden. Het is voor de han del een groot belang dat men de pro ducten in goede zakken krijgt, en het is heel spoedig bekend, wie zijn waar in goede en wie in slechte zakken af levert. Verschillende leden voeren hier over nog het woord en zouden het toe juichen als de regeling tot stand zou komen. De voorz. concludeert er uit, dat men in principe met het voorstel kan mee gaan en stelt voor, een commissie aan te wijzen die deze kwestie nader bestu deert. Spr. kan nog imededeelen, dat de Coop. Aankoopvereen. zich met de distributie der zakken zal willen be lasten. In de commissie worden benoemd de heeren H. R. Smit,, R. Beukema, H. Tel, S. Breebaart en A. Komen. Hierna volgde sluiting. DE NIEUWE BEURSZAAL. Wij waren in de gelegenheid de teekeningen te bezichtigen, die Archi tect Dekker uit Schagen voor de ver bouwing van Hotel Smit heeft ver vaardigd. Aan het bestaande pand schreven wij reeds zal een zaal worden aange bouwd van 15 x 35 M. Deze zaal zal dan geheel voldoen aan de eischen van de Beurszaal, wat be treft licht, lucht af- en aanvoer. Er komen in de nieuwe zaal 3 telefoon cellen, een apart buffet, een ruim too- neel volgens de laatste begrippen, waar beroepsgezelschappen zich be hoorlijk kunnen uitleven. In de zaal komen tevens aparte toiletten. Het thans gestaande Beurszaaltje, wat nog altijd 140 vierkante meter groot is, wordt foyer en kan tevens als kleine vergader- en sociteitzaal die nen. Dit zaaltje krijgt een aparte meu- nileering, wat thans nog het tooneet is wordt, garderobe en hal. Ook de nieuwe zaal krijgt centrale verwarming Hei gebouw krijgt een nieuwe in gang aan de Oostzijde. Van de oude zaal blijft bovendien nog over een flin ke ruimte voor vergaderingen tot 200 menschen, .terwijl de koffiekamer of het café intact blijft. De werkplaats van den heer Van Oeveren wordt afgebroken, daar een gedeelte hiervan in de nieuwe zaal valt. Op de overige ruimte komt een garage. Het, woonhuis van den heer Van Oeveren blijft bestaan. Het be drijf van den heer Van Oeveren zal thans verplaatst worden naar de loodsen die voorheen in eigendom wa ren van den heer Oberman. Men ziet, Hotel Smit te Middenmeer krijgt thans de beschikking over «en zaken complex wat er wezen mag. OP SNJEON 19 NOV. '38 J jouns 8 ure scil it hjir wolbikende selskip ..FRISO" fen ALKMAER yn HOTEL SMIT to MIDDENMAR komme mei it stik 't Lidmaetskip fen 't Wieringermarselskip jowt frije tagong for man en frou. Tagongspriis net-leden 60 ent. Wij leveren en vertegenwoordigen de bekende vanaf de R.T. t.m. 500 c.c. 2 Cylinder BEKEND DOOR CARDAN-OVERBRENGING. VRAAGT EENS PRIJS. H. H. MOTORRIJDERS Handschoenen, Gezichtsbeschermers, Brillen enz. hebben wij in voorraad. MIDDENMEER Tel. 7. Belangrijk bericht voor de W.-meer. a.s. OPENEN wij een DAMES - KAPSALON in Hotel Smit te Middenmeer, welke vanaf dien datum iederen Maandag vanaf 's morgens 9 uur geopend zal zijn. BESPREEKT reeds nu voor uw PERMANENT WAVE, WATERGOLF, ONDULATIE. Onze naam op dit gebied waarborgt U een prima afwerking. Beleefd aanbevelend, Dames- en Heerenkapper, Tel. 15, DEN OEVER, Wieringen.

Wieringer courant | 1938 | | pagina 2