h. m m zee Ploegen Geert de Boer „Mijnhardljes Hl LI C. OMIS iegensvlug lielpi SPORT. Ze z^jn er weer H. Struik N1EUWSTRAAT 65 MEDEMBUK. bij hoofdpijn, kiespijn, griep, gevatte koude, zenuwpijnen, rheumatiek, spit, maandbezwaren. tu-en pijnvenJrijvers lij'uitnemendheid 1 „Mijnhardtje" 5 ct. 12 „Mijnhardtjes" 50 ct. voor Succes altijd een moeilijke tegenstander 20 Aug. en 1 Juli) Aan het concours is. Als het niet gelukt Assendelft te overwin- hipeque te Berlijn zullen geen Neder- nen, dan komen de Successers onderaan, wat landsche ruiters deelnemen. gezien de gespeelde wedstrijden toch niet de juiste plaats is. We rekenen op een spannen de sportieve ontmoeting. De aanvang is TWEE uur. Succes 3 speelt om 10 uur tegen Wieringer- waard 2. De spelers van het 3e hebben in de ze wedstrijd nog wat goed te maken als we de uitslag van de eerste wedstrijd bekijken 10—0. De overige elftallen zijn vrij. SCHAAKCLUB WESTERLAND. der gespeelde partijen op 6 Dec. KLASSE A. C. Brandsema Sr. C. Asjes J. Brandsema D. Smit D. Smit J. Brandsema W. Zoons A. Schilling KLASSE B P. Makkink P. Rotgans P. Rotgans P. Makkink S. Zuidema P. Rotgans S. Zuidema C. Stammes C. Stammes S. Zuidema F. Siesling N. Omis N. Omis P. Siesling S. Kamping K. Halfweeg K. Kalfweeg 8. Kamping Uitslagen 1-0 1—0 1—0 1—0 0—1 1—0 1—0 0—l 1—0 1—0 1—0 1—0 0—1 DE WEGENVERKEERSWET De directeur ven den A.N.W.B. geeft een uiteenzetting. De heer H. W. O. de Bruijn, directeur van den A.N.W.B. te 's-Gravenhage, sprak Woensdag over de Wegenver keerswet, welke op 1 Jan. a.s. in wer king zal treden. Overzichtelijkheid verkregen. In verband met het niet spelen van de wed strijd Holland Duitschland, welke zooals men! weet door de Burgemeester van Rotterdam,, de heer Oud, verboden werd, zulks naar aan leiding van de hier in Holland heerschende verbitterde stemming jegens de Duitsche au toriteiten, voor wat betreft de vervolgingen der Joden e.d., heeft het bestuur van de K.N.V.B. het programma opgeschoven. Het programma van 18 Dec. wordt nu a.s. Zondag 11 Dec. gespeeld. VOOR DE 3e KLASSE beteekent dit dat Zaandijk thuis Kinheim ontvangt, wat voor de Zaandijkers een lastige opgaaf is, daar Kinheim nog niet buiten gevaar is en zich gaarne veilig zag. Purmersteijn ontvangt Z.V.V. dat in de eerste wedstrijd de neder laag leed met 31, de bruinwitten zullen het nu wel niet zoo ver brengen en tevreden mo gen wezen met een gelijk spel. Assendelft dat momenteel de laatste plaats bezet heeft Zon dag de kans deze te verlaten, daar zij bij Succes op bezoek gaat en deze club slechts 1 punt meer bezit dan de Assendelftenaren, we houden het echter maar op een gelijk spel waarvoor ook alle zeilen dienen te worden bij gezet. Helder trekt andermaal naar de Zaan streek en zal daar nu Q.S.C. bekampen. Als de withemden niet te veel, door de j.1. gele den nederlaag uit het veld zijn geslagen, heb ben ze wel een kansje om een puntje te be machtigen. Hollandia zal van het bezoeken de Beverwijk kunnen winnen als zij het spel spelen wat in de laatste wedstrijden werd vertoond. Beverwijk zal echter geen makke lijk slachtoffer blijken. De stand kon Zondag wel eens eenlge ver andering ondergaan. De stand is Spreker deed uitkomen, dat de nieu we wet een gelangrijke verbetering brengter wordt een einde gemaakt aan de on-overzichtelijkheid, welke on ze verkeerswetgeving tot nog toe ken merkte. De nieuwe wet draagt het karakter van sterke centralisatie van bevoegdheden en zij is ook veel meer ingesteld op de veiligheid van het ver keer. Nieuwe voorschriften Spreker ging verschillende nieuwe voorschriften na opgenomen is een verbod om bij kruisingen andere voer tuigen in te halen, een verbod om te tripleeren geleiders van vee zullen des avonds voorzien moeten zijn van 'n naar alle zijden uitstralend wit licht. (Voor ruiters zijn geen verlichtingsbe palingen opgenomen) een verbod om portieren te openen aan de zijde van het verkeer. Ook voor voetgangers zijn bepalingen opgenomen (o.a. verplicht gebruik van bepaalde voetpaden.) De maximum snelheid in de bebouw de kommen wordt vastgesteld op 45 Km. per uur. De bevoegdheid van de gemeentebe sturen ten deze vervalt dus, maar er komt een einde aan den toestand dat in de eene plaats 45 Km., in een ande re met minder dan 30 Km. mag wor den gereden. Deze bepaling zal overigens nog niet in werking treden, omdat de vaststel ling van de bebouwde kommen - een taak van Ged. Staten - nog lang niet overal heeft plaats gehad. Wat de nieuwe nummerborden zullen kosten. Van 2-5 Maart 1939 wordt het bil jart-wereldkampioenschap 45/2 gehou den. Van 30 Jan. - 4 Febr. wordt de biljart-pentathlon gehouden, waaraan meestal een Nederlander deelneemt. Men moet evenwel ten aanzien van deze beide biljart-evenementen niet vergeten, dat deze staan onder de auspi ciën van de U.I.F.A.B., het interna tionale lichaam. Iets dergelijks geldt voor de wereldkampioenschappen zei len en de startklasse welke aanstaand seizoen te Kiel worden gehouden. Aan de Hollandweek nemen geen Duit- schers deel en Nederlanders niet aan de Kieler Woche. Op kanogebied sri^.l er een wed strijd tusschen Nederland en Duitsch land op het programma. In April gaat de hockey-wedstrijd tusschen Nederland en Duitschland niet door. Tenslotte zal er geen Duit sche ijshockeyploeg meer hier kunnen komen en krijgen de prof. wielrenners moeilijkheden met hun contracten, ten zij het verbreken der sportbetrekkin gen alleen op amateurs slaat. Op tennisgebied gaat de ontmoeting tusschen de jeugdploegen van Neder land en Rijnland niet door, die 30 Dec. op de banen van Marlot te Den Haag zou worden gespeeld. Voorts stond op het winterprograni ma de wedstrijd tusschen Hamburg en Amsterdam. Een eigenaardige situa tie zal ontstaan wannneer Nederland voor den Davisbeker tegen Duitsch land loot. Indien de sportbetrekkingen dan nog niet hersteld zijn, zou Neder land, indien Duitschland niet uitkomt tot winnaar moeten worden verklaard. Op rugbey-gebied staat een ontmoe ting Duitschland B - Nederland op 12 Maart 1939 op het programma, die dus vervalt. ONS WIER1NOERMEERHOEKJE. B. en W. van Wieringermeer bieden/»*- opbrengst van belaslingeil js v00,- de Gemeentebegrooting 1939 aan. Verschenen is het lijvig boekdeel, Gemeentebegrooting 1939 van Wie ringermeer. De auteurs, B. en W. laten in hun geleidebrief een optimistisch geluid hooren. En er is reden voor optimisme. Be droeg het tekort op de begrooting 1938 f 30.000.-, voor 1939 wordt dit slechts op f 13.500.1- geraamd. Hjet bedrag aan .ontvangsten aan be lastingen voor 1939 wordt rond f 30.000 hooger geraamd dan in 1938. Over de eerste 4 maanden van 1938 1939 rond f 30.000.- hooger geraamd dan voor 1938. Deze verbooging komt vrijwel geheel op rekening van de gemeentefonds- en de personeelsbelas- ting. Gedeeltelijk is zij een gevolg van de omstandigheid, waarvan uitvoerig melding gemaakt is op pag. b van de geleidebrief bij de ontwerp begrooting voor 1938, dat in 1938 hoofdsom en op centen van de gemeentefondsbelasting slechts over acht maanden ten bate van „De Wieringermeer" komen, zoo- da.t des gemeente over dat jaar een ontvangst van volgens nadere raming ruim f 17.000- derft. Voor het overige heeft Wieringermeer volgens nadere houdt de hoogere raming van de op- raming ruim f 17000.- ontvangsten [brengst verband met de gunstige be- EIERVEILING SCHAGEN, 8 Dec. 1938. Aangevoerd 40.000 stuks kipeieren. Prijzen liepen vanf 3.355 per 100 stuks. EIERVEILING HELDER, 8 Dc. 1938. Prijzen als volgt4851 Kg. f 3.00 52 54 Kg. f 2.80—3.40 55—57 Kg. f 3.20—4.00 58—60 Kg. f 3.80-4.60 61—63 Kg. f 4.50— 5.00 64—67 Kg. f 4.80—5.20 Kleine Eieren f 2.80—3.00. WIERINGERMEERPOLDER gesp. gew. gel. verl. v.-t. pt. Zaandijk 9 6 2 1 29-13 14 Purmersteijn 9 4 4 1 19-14 12 Q.* S. C. 9 6 0 3 19-12 12 Z. V V. 9 4 3 2 16-14 11 Helder 9 3 3 3 17-17 9 Beverwijk 10 3 2 5 17-17 8 Kinheim 10 2 4 4 21-23 8 Hollandia 9 3 1 5 23-26 7 Succes 9 2 2 5 13-19 6 Assendelft 9 2 1 6 14-30 5 VOOR DE 4e KLASSE DE NIEUWSTE MODELLEN Haardkachels Salamander Kachels Waschfornuisjes Philips Radio toestellen Waschmachines Stofzuigers enz. Verder RUD SACK WERKTUIGEN, PLOEGEN EGGEN, CULTIVATERS, ZAAEVIACHINES, VIKING GRAS- en OOGSTMACHINES, BIN DERS, MOTOREN enz. enz. Kom eens kijken en U zult zien dat U in den Polder evengoed terecht kunt dan ergens elders. Uit voorraad leverbaar. Machine- en Landbouwsmederij, TEL. 18, SLOOTDORP. zijn het wel heel belangrijke wedstrijden die zijn vastgesteld. We zien de ontmoeting Wie- ringerwaard B.K.C. met belangstelling te gemoet daar we voor B.K.C. belangrijke te genstand verwachtten en het kon zelfs wel gebeuren dat de B.K.C.-ers moeten onder vinden dat het bezetten van de bovenste plaats niet alleen een eere-, maar ook een zware taak beteekent. Voor de concurrenten van B.K.C. vinden we de ontmoeting N. Nie- dorp MJF.C. van belang, we zien hier een! overwinning voor M!.C. komen. Schagen staat voor een moeilijke taak door naar Texel| te moeten, en de Texelaars nog iets goed te maken hebben naar aanleiding van de eerste geleden 40 nederlaag. D.T.S. brengt het te genbezoek aan Watervogels, dat met de eer ste overwinning, j.1. Zondag behaald, nog niet van de onderste plaats af was, en dit deze keer hoopt te bereiken. Een gelijk spel zal wel zoo ongeveer de uitslag zijn. Strandvogels zal het bij Atlas probeeren, maar daar op ei gen terrein slechts met de grootste moeite gewonnen kon worden houden we het op At las. De stand is gesp. gew. gel. verl. v.-t. -pt.' De nummerborden der motorrrijtui gen worden geheel gewijzigd zij zul len een getal van 4 cijfers vermelden met daarboven twee letters. Spr. schat de kosten van de nieuwe borden voor het automobilisme op een millioen gulden. Nummerbewijzen zul len worden vervangen door voertuig- bewijzen, welke bij de auto behooren en bij verkoop van den wagen daarbij worden overgedragen. Het afgeven van rijbewijzen en het rij vaardigheids-exame n zullen meer centraal worden geregeld. De Minister zal regelen vaststellen voor de lichame lijke en geestelijke gesteldheid van den candidaat, hetgeen een verzwaring van de eischen beteekent. Straffen verzwaard Aan den automobilist, die onder den invloed van sterken drank verkeert, kan door den verbalisant terstond het rijbewijs worden ontnomen. De straf maat wordt verhoogd (tot 1 jaar gevan genisstraf bij dood door schuld), „joy riding" wordt een misdrijf, waarop in maximum 6 maanden gevangenisstraf staat. Uit voorraad leverbaar w.o. TRACTOR PLOEGEN ZAAIMACHINES van het bekende fabrikaat Rud Sack. Landbouwsmederij WIERINGERWERF. BUITENLANDSCH NIEUWS. B. K. C. 9 7 1 1 28-12 15 M. F. C. 9 5 2 2 21-14 12 Schagen 9 5 2 2 148 12 N. Niedorp 9 4 3 2 20-20 11 Texel 9 4 2 3 26-20 10 W.waard 8 3 1 4 13-17 7 Strandvogels 9 3 1 5 13-22 7 D. T. S. 9 2 2 5 15-18 6 Atlas 8 2 1 5 13-16 5 Watervogels 9 I 1 7 15-31 3 SUCCES NIEUWS. Voor Succes staat er op het eerste gezicht geen zware wedstrijd te wachten, daar de bezoekers van a.s. Zondag (Assendelft) de bezetters van de onderste p laat s zijn. We zijn er evenwel niet erg gerust op, daar Assendellt DUITSCHLAND VERBREEKT ALLE SPORTBETREKKINGEN MET NEDERLAND De rijkssportleider Von Tschammer und Osten heeft - naar uit Berlijn wordt gemeld, het besluit genomen, uat de sportbetrekkingen met Neder land voor onbepaalden tijd zullen wor |den verbroken. Dit besluit houdt verband met het verbod, dat onlangs door burgemees ter Oud werd genomen inzake het spe- ien van den voetbalwedstrijd Neder- iand-Duitschland te Rotterdam. Het verbreken der Duitsch-Neder- landsche sportbetrekkingen beteekent. |dat verschillendee sport-evenementen dit jaar en in 1939 niet doorgaan. Aan den roeiwedstrijd om den Hollandbeker [zouden Duitsche ploegen deelnemen, jdie nu niet komen. Nederlandsche roei ploegen gaan niet naar Frankfort, ge lijk in de bedoeling lag. De athletiek- [wedstrijden Duitschland-Nederland heeren en dames gaan niet door (resp, BRONGAS-, WATERLEIDING-, ELECTRISCH LICHT EN KRACHT, Erkend installateur. Erkend radio - handelaar. WAARDPOLDER - KOLHORN Tel. 5. Zaadhandel Zaadteelt. Speciaal adres voor LANDBOUWZADEN. ORIGINEELE en NABOUW GERST- en TARWE SOORTEN. SUPERFOSFAAT EN GRANUMIX E.N.CJC. VLAARDINGEN. WOENSDAGS BEURS MIDDENMEER. DONDERDAGS BEURS SCHAGEN. moeten derven. De belasting-opbrengst voor 1939 wordt alleen al reeds geraamd op f 75.447. Wij hebben met een enkel woord reeds melding van gemaakt, dat er een boekje is verschenen van de hand van Mi* In 't Veld. Het is een publica tie van de stichting voor het bevoi- kings-onderzoek voor de Wieringer meer en heeft als titel „De bestuurs inrichting van de Wieringermeer." Wij hebben met de bespreking van dit boekje gewacht tot dat de Gemeen tebegrooting 1939 zou zijn verschenen aangezien Mr. In 't Veld in zijn werkje, de door ons gevoerde critiek op de in haligheid van de Gem. Medemblik in zake het subsidieeren van verschillen de sociale vereenigingen, aanhaalt. Mr. In 't Veld stelt zich geen partij, doch heeft van de Burgemeester van Medembtik een blief ontvangen, waar in deze mededeelde dat het bedrag van f 30.000 wat wij raamden dat Me demblik aan belasting uit den Polder weghaalde, op fantasie berust. In de geleidebrief van de begrooting 1939, schrijven B. en W. dat de hoo gere belasting-opbrengst het resultaat is van de gunstige bedrijfs-uitkomsten van de pachters. Welnu, tot en met 31 December 1937 woonden er reeds 213 pachters in de Wieringermeer die belastingplichtig .varen, waarvan het overgroote deel tot dien datum belastingplichtig was aan dc Gemeente Medemblik. 1 Januari 1938 is Wieringermeer zelt standig geworden en heeft er in liet afgeloopen jaar een 50-tal nieuwe be lastingplichtigen bij gekregen. Vanaf 1934 heeft de Gemente Medem blik dus geprofiteerd van de gunstige uitkomsten van de pachters uit de Wieringermeer. Natuurlijk in étappes. Aan de hand van dc cijfers die wc thans onder de oogen krijgen, begin nen de beweringen die we indertijd hebben gedaan, waarde te krijgen. Binnenkort zullen we nader op het boekje van Mr. In 't Veld ingaan, er staan nog eenige intense dingen in, die een vermelding waard zijn, hoewel we het probleem wat Mr. In 't Veld aan wijst, niet erg uitgewerkt vinden en op sommige punten aanvechtbaar Thans Zullen we B. en W. van Wie ringermeer aan het woord laten. B. en W. schrijven Voor de samenstelling van het ont werp der begrooting voor 1939 was liet van belang, dat rekening gehou den kon worden met het vermoedelij' beloop der inkomsten en uitgaven over 1938. Teneinde op die wijze over een zoo betrouwbaar mogelijke basis voor de ramingen de beschikking te verkrijgen, is met de indiening van de begrooting voor het dienstjaar 1939 tot December gewacht. ONTVANGSTEN. Het totaal van de ontvangsten met uitzondering van de bijdrage van het Zuiderzeefonds ad f 13.500.- (f 30.000,, is geraamd op f 86.188-, (f 53.977.-), waar van f 75.477- (f 45.699.-) wegens op brengst van belastingen.. De tusschen geplaatste cijfers hebben betrekking op 1938. Krachtens het bepaalde bij de artt. 21 en 22 van de wet van 31 Mei 1937, st.bl, no. 521, zijn op „De Wieringermeer* NIET van toepassing art. 3 der wet van 15 Juli 1929, st.bl. no. 388, regelende de financieele verhouding tusschen het Rijk en de Gemeente en de wet van 4 Maart 1935, st.bl. 110. 76, houdende voorzieningen ter zake van gemeente lijke kosten van werkloosheidszorg. Als gevolg daarvan ontvangt „De Wieringermeer" geen uitkeeringen uit het gemeentefonds en het werkloos heidssubsidiefonds. Daartegenover staat, dat de hoofdsom der gemeente fondsbelasting niet komt ten bate van het gemeentefonds, docli van „De Wie ringermeer", terwijl bovendien het Rijk op de vermogensbelasting 50 bijzondere opcenten ten bate van „De Wieringer meer heft. Door de uitschakeling van de beide hiervoor genoemde wetten en op grond van vastgestelde, c.q. nog vast te stellen verordeningen, ont vangt de gemeente voorts 75 pCt. van de hoofdsom grondbelasting (gebouwd) 75 pCt. van de hoofdsom grondbelas ting (ongebouwd), 100 pCt. van de personeeie belasting naar alle grond slagen, alsmede de opbrengst van 80 opcenten op de hoofdsom grondbelas ting (gebouwd), 20 opcenten op de hoofdsom grondbelasting (ongebouwd) 200 opcenten op de hoofdsom perso neeie belasting, 48 opcenten op de hoofdsom dividend- en tantième-belas ting, 50 gemeentelijke opcenten op de vermogensbelasting en 100 opcenten op de hoofdsom gemeentefondsbelas- drijfsresultaten van de pachters en de vestiging van nieuwe pachtersgezin nen in de Wieringermeer, als gevolg waarvan zoowel de gemeentefonds- als de personeeie belasting een stijging vertoonen. Van de overige belastingen, waar van de opbrengst op hoofdstuk XII der begrooting wordt verantwoord, noe men wij de hoofdsom der grondbelas ting op de gebouwde eigendommen ad f 1900.- (f 1900.-) 80 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting op de gebouwde eigendommen ad f 1900 (f1900.-) 100 opcenten op de hoofd som dor vermogensbelasting ad f 912.- I (f 830.-) Met betrekking tot de verhoog de raming van de opbrengst van 100 opcenten op dc vermogensbelasting nerken wij op, d ,<t de gemeente in :938 wel 85 pCt. van de opbrengst de zer helling over 1938-1939 doch niet 15 pCt. dier opbrengst over 1937-1938 ontvangt dc aanvankelijke raming van de totale opbrengst over 1938-1939 is in overleg met den inspecteur der directe belastingen te Alkmaar eenigs zins teruggebracht. Op inkomsten we gens hoofdsom grondbelasting op de ongebouwde eigendommen en 20 op centen op dc hoofdsom dezer belasting valt, blijkens mededeeling vaA den inspecteur niet te rekenen. Beteekenende bronnen van inkom sten vormen voorts de secretarie-leges 011 rechten van den burgerlijken stand met f 400.- (f 230.-) de leges van bouw vergunningen met f 2200.- (f 1200.-) de 1 echten wegens door den gemeentelij ken reinigingsdienst verstrekte diens sten met f 400.- (f 400.-) de rioolbelas ting met f 1600.- 1340.-) het school geld met f 1600.- (f 1500.-) UITGAVEN. ?„eLZ>taal van de u't£aven is geraamd op f 99.688,— (83.977,—), waarin begrepen een bedrag van f 5607,— (I 5370,50) voor onvoor zien. Van de voornaamste uitgaven noemen wij in de eerste plaats de posten van f 4222 (f 4393,—) en f 5741,— (5741,—) voor de vergoedingen wegens 3% renten en aflossin gen van geldleeningen, door de Wieringer- meerdirectie voor 1 Januari 1938 ten behoeve van de Wieringermeer aangegaan voor de hierna omschreven doeleinden. Totaal f 140670.—. De hierbedoelde betaling vloeien voort uit de overdracht van eigendommen door het rijk aan de gemeente. Ingevolge het bepaalde bij art. 29 van de Wieringermeerwet worden door de Kroon, op voordracht van de minis ters van waterstaat, van binnenlandsche za ken en van financiën, de staatseigendommen aangewezen, welke in eigendom aan de ge meente zullen worden overgedragen en de voorwaarden bepaald, waaronder en het tijd stip waarop deze eigendommen overgaan Aan den minister van waterstaat zal daar omtrent een voorstel worden gedaan door de Wlenngermeerdirectle, in wier voornemen het ligt tevoren tot overeenstemming met het gemeentebestuur te geraken. De gemeenteraad zal derhalve in de gelegenheid worden gesteld zich ter zake uit te spreken. Met de onder handelingen is bereids een aanvang gemaakt. Van de geraamde uitgaafposten vermelden wij voorts kosten der verlichting, bestrijding van de tuberculose, voor wijkverpleging drinkwatervoorziening der Wieringermeer het onderhoud van straten en pleinen enz. Nieuwe uitgaven in deze reeks zijn de on- derwijs-bijdragen aan het rijk en andere ge meenten tot een bedrag van f 5740,— en het subsidie aan werkloozenkassen ad f 4000.—. De onderwij sij bij dragen wegens het bezoe- van elders gevestigde scholen door leerlingen afkomstig uit Wieringermeer, zijn verplichte uitgaven, voortvloeiende uit de bepalingen van de wetten, regelende het middelbaar- het nijverheids- en het lager onderwijs. Voor subsidie aan werkloozenkassen is, op grond van door den rijksdienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling ver strekte gegevens, een bedrag van f 4000 geraamd. Bij het werkloosheidsbesluit 1917 is bepaald, dat ten behoeve van werkloozenkassen wel ker reglementen door den met de uitvoering van het besluit belasten minister zijn goed gekeurd en die overigens voldoen aan de door den minister gestelde eischen, door het rijk in samenwerking met de gemeenten subsi dien kunnen worden verleend aan daarvoor in aanmerking komende vereenigingen, waar van de werkloozenkassen uitgaan. Het subsi die komt voor de helft voor rekening van het rijk, voor de ander helft voor rekening der gemeente, waar de leden der werkloozenkas woonachtig zijn. Het bedrag van het subsidie wordt vastgesteld in verband met de in de vorenbedoelde gemeenten ingekomen bijdra gen en maakt als regel 100% daarvan uit. Dit percentage kan worden verhoogd, o.a. als buitengewone omstandigheden van tijdelijken aard zulks noodig maken. De gemeenten zijn in beginsel vrij al dan niet toe te treden tot de subsidie-regeling, ver vat in het Werkloosheidsbesluit 1917. Om re denen van financieelen aard is' de gemeente Wieringermeer tot dusverre niet tot aanslui ting overgegaan. Niet kan worden ontkend, dat, beschouwd uit een algemeen verzeke ringsoogpunt, met deelneming aan de subsi die-regeling van het Werkloosheidsbesluit 1917 een belang wordt gediend. Bovendien ligt

Wieringer courant | 1938 | | pagina 2