fCUlSllS ZITTING Naar wij vernemen gaat de heer Dr. Hoeüeinaker eind dezer maand ook met een collectie van deze dieren naar jle tentoonstelling te Den Helder. TREURIG ONGELUK Maandagavond te ongeveer 6 uur be gaf ue garagehouder, de hr. J. Boersen, te Den_ uever, zich met een bus naar zijn in de haven liggende motorboot. l>e heer M. Tijsen was bij hem. Hij moest over een zolderscnuit de moiornoot bereiken. Daarop is hij uit gegleden en verdween onmiddellijk in ue diepte. Ondanks alle pogingen tot redding, duurde het 1U minuten voor hij Doven werd gehaald, 'ievergeeis werd door de ijlings ontboden genees heer alie pogingen aangewend om de drenkeling weer tot bewustzijn te brengen. Algemeen is men diep onder den in- druK. van dit droevig gebeuren. DEN OEVER. Schaken. De stand der Competitie na de op Donderdag j.1. gespeelde partijen luidt hJLASSE A gesp. gew. rem. verl. Steehouwer De Boei* Blasé Hekman De Jong Zwart Kaleveld De Groote KLASSE B Padt Spaander hekman Werkhoven De Haan Donkerbroek Folkers Koorn Berghorst 1U 13 13 12 12 11 11 1 0 1 0 3 0 2 1 gesp. gew. rem. verl. 11 13 12 12 14 0 0 0 2 0 2 0 0 pnt. 7Vz 8 7Vz 7 5y2 4 3 pnt. 9 8 7 7 6 6 1 12 0 0 12 0 In-Groep A moest de Jong in den paftij met Kaleveld met remise genoe gen hemen. Hekman incasseerde, even als dfi Boer, 2 winstpunten. Blasé was, naar de uitslag te oordee len, slecht op dreef. Hij verloor 2 par tijen namelijk van Zwart en Hekman. In Groep B wist Donkerbroek de hee ren Spaander en Folkers te verslaan. Ook De Haan won 2 partijen resp. van Hekman en Folkers. Koorn had Sinterklaas-allures. Hij schonk (zij het dan gedwongen) aan Folkers één en aan Spaander zelfs 2 winstpunte. VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD op «iNSDAG den 13en DECEMBER 1938 des namiddags te 2 uur. AGENDA 1. Resumtie der notulen. 2. Mededeelingen en ingekomen stukken. Ingekomen zijn o.m. de volgende stukken Van den Heer C. Duijnker een dankbetui ging voor de hem verleende gratificatie als gemeente-deurwaarder Van mej. M. M. Seelemeijer 'n verzoek tot ont slag als onderwijzeres aan de O. L. School te Oosterland (wegens huwelijk) B. en W. stellen voor het ontslag eervol te verleenen met ingang van een nader door hen te bepa len datum Van Mej. M. M. Eeelemeijer een verzoek tot ontsllg als onderwijzeres aan de O. L. School te Westerland. B. en W. stellen voor het ont slag eervol te verleenen tegen een nader door hen te bepalen datum Van den Heer C. v. Kalsbeek bericht van aanneming van zijn benoeming als lid van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim. 3. Voorloopige vaststelling van de rekening der Zeegras-exploitaitie over het dienst jaar 1937—1938. 4. Voorloopige vaststellingen van de ge meenterekening over het dienstjaar 1937. Onderzoek gemeenterekening. .Het onderzoek der gem. rekening heeft tot geen opmerkingen aanleiding gegeven, zoo dat de rekening voorloopig wordt .vastge- mocht baten, de toestand uiteen te zetten in een adres aan de Tweede Ka mer der btaten-Ueneraal. Zij merken uaaruij op, dat de tegenwoordige toe stand niet langer bestendigd kan blij ven daar de gemeente noe langer hoe meer verarmt. Het aantal regelmatig ondersteunden geeft daarvan een trei- end heeld. Er zijn namelijk 35ü werk- ïoozen, 95 armlastigen die door de gemeente zelf worden ondersteund, en steuntrekkers ingevolge de Zuider- zeesteunwet. Op een bevolking van lond lbuü gezinnen en alleenwonenden zijn hier dus meer aan 7uU regeimatig ondersteunden. Daarnaast zijn nog de mjzondere gevallen. Ook den Minister is daarop gewezen. Van aiie werkloosheids-uitgaven Krijgt de gemeente zeer weinig terug, want voor een dergelijk groot aantal werkloozen kunnen nmnen de gemeen te geen werkverscnaifings-objecten worden gevonden. Van de honderd duizenden guldens, die aan werkloo- zenzorg zijn besteed* is slechts f 13UU0, in totaal verwerkt aan objecten die voor de gemeente eenige waarde heb- nen. Vrijwel alles komt ten goede aan net Rijksgebied, de Wieringermeer, voor het verrichten van de cultuur werkzaamheden, voor het venraaien van dat gebied door de aanleg van een bosch van 400 ha. en het beplanten van wegen. Hiervoor moeten de niet- armlastige bewoners van Wieringen tot de maximum-bedragen belasting betalen. Het bedrag dat het Rijk zich voor stelt hij te dragen in de huishouding der gemeente is echter niet ten volle noodig. Wederom zal de gemeente een uitkeering ontvangen wegens opcenten op de diverse en tanUbelasting en wel tot een bedrag van f 43161.91. B. en W. betreuren het dat de ge- meerite zelf van al deze uitkeeringen zelf geen enkel voordeel heeft, daar alles is en wordt verbruikt tot dekking van de groote tekorten ontstaan door de armlastigheid der bevolking. De begrooting zelf is thans zooveel mogelijk in overeenstemming, ge bracht met de bedragen die, naar ver wacht kan worden, werkelijk zullen worden ontvangen en uitgegeven. Daarbij is voldaan aan de wenschen van Ged. Staten. 0.a. wordt voorgesteld 1. Intrekking van het subsidie aan de stichting „Het Noordhollandsch Landschap", groot f 5 (verleend op 15 October 1937.) 2. Opzegging lidmaatschap Vereen, van Zuiderzeegemeenten. Verder stellen B. en W. voor Het gemeentebestuur te machtigen bezwaar te maken tegen de door Ged. Staten gevraagde intrekking van het subsidie aan het Hoofdbestuur der N.H. Vereen. „Het Witte Kruis" voor de ontsmettingsdienst en tegen de nalveering van de bijdrage voor de schoolbibliotheken, anngezien dit zeer ongewenscht wordt geacht en tot het nogmaals richten van een adres tot de Regeering en eventueel tot de Tweede Kamer* waarin de toestand der ge meente wordt uiteengezet en afdoende hulpverleening wordt gevraagd. 6. Voordracht tot wijziging van de algemee- ne politieverordening. De afdeeling Schagen en Omstreken van de Ned. Bond van Hotel- Koffiehuis-Restaurant houders en Sluiters verzoekt het sluitingsuur voor tapperijen in deze gemeente op Zaterdag en Zondag te wijzigen van 10 uur in 11 uur namiddags. Naar aanleiding van dit verzoekschrift dee- len B. en W. het volgende mede Een soortgelijk verzoek van de afdeeling werd van de hand gewezen in de vergadering van 13 Mei 1937, nadat op 22 Dec. 1936 een gelijke beslissing was gevallen op een derge lijk verzoekschrift, uitgaande van de plaat selijke vereeniging van caféhouders. De Raad steld, zooals zij is aangeboden. De totale ont nieende destijds in afwijking van de voor vangsten bedragen f 409513.79; de uitgaven stellen van B. en W., op die verzoeken niet te voorwaarde, dat het terreintje niet mocht worden bebouwd of beplant. Men deed dit uit een oogpunt van veilig heid voor het verkeer op het Kruis punt van den Slingerweg en den B.>ton weg. De heer Kuipers kon zich echter niet vereenigen omdat het terrein voor hem dan geenerlei waarde had. Bij nadere onderhandelingen bleek dat de voorwaarden niet gehandhaafd behoefden te blijven, indien de af ronding van de hoek van het terrein wat ruimer genomen werd. De heer Kuipers ging hiermede accoord. B. en W. stellen thhns voor het ver- Dod van bebouwing en beplanting te doen vervallen en een terrein groot 457 c.a. aan den*-Heer Kuipers te ver te verkoopen a f 1 per ca. 8. Voordracht naar aanleiding van verzoe ken om ontheffing en bezwaarschriften inzake reinigingsrechten. 9. Voordracht nopens de voorziening in de behoeften aan kasgeld voor de dienst 10. Vaststelling van de begrooting der Zee grasexploitatie voor het dienstjaar 1938 1939. 11. Vaststelling van de gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1939. BEGROOTING 1939. De totaalcijfers der begrooting zijn voor den gewonen dienst in ontvangst en uitgaaf f 4771360.77 en voor den kapitaaldienst f 8138.44. Als voornaamste posten noemen wij in ontvangst uitkeering per inwoner volgens wet financiëele verhouding f 20161.94 Secretarieleges en leges bouw vergunningen f 640.- keurloonen vleeschkeuring f 2500 kermisgelden f 700. reinigingsrechten 2350. uitkeering provincie ingevolge de wegenbelastingwet 3000.- schoolgelden 2175.- gewone bijdrage werkloosheids- subsidiefonds werkloozenzorg 150110. extra-bijdrage alsvoren 24724.- belastingbijdrage 17511.15 uitkeering hoofdsom grondbelas ting (ged.) 4000.— opcenten grondbelasting 5720.- hoofdsom pers. belasting (ged.) 3200.- opcenten pers. belasting 24000.- opcenten vermogensbelasting 1372.80 opcenten gemeentefondsbel. 22550. uitkeering gemeentefonds per aangeslagene 9333.33 alsvoren uit het werkloosheids- subsidiefonds 1866.67 hondenbelasting 900. Bel. openbare vermakelijkh. 4000. vergunnings- en verlofsrecht 1000. bijdrage Rijks kosten gemeente huishouding 79503.62 in uitgaaf nadeelig slot dienst 1937 f 13793.05 straatverlichting 2700. kosten bestrijding tuberculose 2000. bijdrage Den Helder Vleeschk. 2093.50. overige uitgaven vleeschk.dienst 300. bijdrage warenkeuringsdienst 463.51 kosten schoolartsendienst 525 bijdrage P.W.N. onrendabele gebieden 1000.— kosten ophaald. huisvuil en rioleering 4400. onderhoud straten 24.00. onderhoud wegen 5000.- verlichting verwarming en schoonhouden schoolgebouwen 4719.50 vergoeding bijzondere scholen 3646.63 tegemoetkoming art. 13 L.O.wet 1920 2200. ONS WIERINGE RMEERHOEKJE. f 423306.84, zoodat de rekening wat betreft de gewone dienst sluit met een nadeelig sal do van f 13793.05. De ontvangsten van den kapitaaldienst be moeten ingaan. In het thans ingekomen adres wijst men er op dat het leven tegenwoordig zeer ver laat wordt en zoo geen tijd overblijft om de zoodat de kapitaaldienst sluit met een batig slot van f 8701.53. 5. Vaststelling van een 3e suppletoire be grooting voor de dienst 1938. B. en W- deelen mede dat de Gem.- begrooting voor den dienst 1938 vun Ged. Staten is terug, ontvangen, met een nota van opmerkingen. Indien de Raad bereid is nog verschillende be zuinigingsmaatregelen te nemen en de algeiriêéhe en bijzondere voorwaar den voor het verkrijgen van Rijkssteun te aanvaarden, zal aan de gemeente 'n bijdrage in de kosten van de huishou ding worden toegekend van ten hoog ste f 59000.- B. en W. maken hiervan met waar deering melding, doch. blijven het onbil lijk vinden, dat de Gemeente Wierin gen, op denzelfden voet wordt behan deld als andere noodlijdende gemeen ten, daar de oorzaak, dat Wieringen zich zelf niet weet te redden,, uitslui tend is gelegen in het feit, dat het Rijk hier de bekende groote werken heeft uitgevoerd. Reeds meerdere malen is hierop*i>ij de bevoegde instanties ge wezen, doch zonder resultaat. Welsiswaar erkende de Minister de moeilijke financieele positie der Ge meente, doch eenige weken later werd niettemin verlangd, dat het toch al hooge schoolgeldtarief nog verder zou worden opgevoerd. B. en W. stellen voor nogmaals een beroep te doen op de Regeering om de gemeente uit haar financieele moei rijkheden te redden en indien dit niet dragen f 519060.89; de uitgaven f 510359.36. koffiehuizen te bezoeken, terwijl tevens door het vele bezoek van de bevolking van het platteland en van visschers gedurende den Zaterdag en Zondag het bedrijf een later slui tingsuur behoeft. Verder wordt betoogd, dat het niet meer dan billijk is, dat vooral in de zen crisistijd de gemeente alles doet om de bedrijven te steunen en vooral omdat het hier bedrijven geldt die op zoovelerlei wijzen gel delijk voordeel voor de gemeenschap afwer pen. B. en W. willen in het midden laten in hoe verre het hier aangevoerde juist is, doch mee- nen den Raad te moeten adviseeren aan het verzoek te voldoen, op grond van de volgende overwegingen. „Wieringen is niet meer wat het vroeger was, het geïsoleerd liggende eiland. Het vreem delingen-verkeer is sterk toegenomen en de behoeften zijn veranderd. Bovendien kan aan de voorheen gerezen bezwaren geen groote beteekenis meer worden toegekend nu reeds geruimen tijd in den zomertijd gedurende de geheelen week, ook een sluitingsuur van 11 uur geldt." B. en W. stellen voor voor den Zaterdag en Zondag het sluitingsuur te bepalen op elf uur en de algemeene politieverordening daar mede in overeenstemming te brengen. Overi gens blijft de regeling dezelfde. Op andere dagen moeten de café's om 10 uur sluiten, doch gedurende den zomertijd mogen zij tot 11 uur geopend blijven. 7. Voordracht tot wijziging van het raads besluit van 19 September 1938 betreffen de verkoop van een perceel grond te Hippolytushoef. De Raad besloot op 19 Sep. j.1. aan den heer J. Kuipers alhier, onderhands een stukje bouwterrein te verkoopen gelegen aan de Elft nabij de school. De Raad verbond hieraan echter de bijdrage R.H.B.-scholen 1600 bijdrage kosten gymnasia 500. bijdrage kosten scholen lager nijverheidsonderwijs 1200. kosten ziekenverpl. armlastigen 12000. verpl. armlastige krankzinnigen 6000. ondersteuning behoeftigen in geld 25.000.— alsvoren in natura 5000. kosten huisvesting behoeftigen 2500. bijdr. contributie ziekenfondsen 3500. kosten centr. werkverschaffing 145000. werkloozensteun 32500. B.steun werkloozen 1590. steun kleine boeren 1560. spaarregeling B.-steun 2795.- kosten verplaatsen werkl. arbeiders 1500. subsidies werkloozenkassen 3500.- arbeidsbemiddeling 1000.- teruggave belasting 400 rente geldleeningen 12814.34 aflossing geldleeningen 24550. onvoorziene uitgaven 4000. 12. Voordracht tot bepaling van het verdrag per leerling van de kosten van instand houding der openbare lagere scholen over 1939 in verband met de vergoeding van de exploitatiekosten van de bijzon dere lagere scholen. De Raad moet jaarlijks, tegelijk met het vaststellen van de Gemeente-be grooting, het bedrag bepalen, dat per leerling voor de Openbare Scholen voor gewoon lager onderwijs wordt beschikbaar gesteld ter bestrijding van de kosten genoemd in art. 55 on der e tot en met 1 en o van de L.O. wet 1920. Het bedrag van deze kosten per leer ling is de grondslag waarop de ge meentelijke vergoeding in de exploita tiekosten is gebaseerd. B. en W. deelen mede dat voor 1939 volgens de voorgedragen begrooting deze kosten zijn geraamd op totaal f 7713.84 Op grond van de „Algemeene voor waarden. verbonden aan de toeken ning van Rijkssteun aan noodlijdende gemeenten" mag het bedrag der kos ten niet worden vastgesteld, voordat Ged. Staten verklaard hebben hierte gen geen bezwaren te hebben. Dit laat ste is wel bet geval. Volgens Ged. Staten dienen de uitga ven nader te worden bepaald op f 7178.34. Het gemiddeld aantal leer lingen over 1938 bedraagt 575. B. en W. stellen voor het beschik bare bedrag per leerling voor 1939 vast te stellen op f 12.48, vermeerderd met 1 0.50 voor administratie-kosten. „PRESTIGE POLITIEK." In een Vrijdagavond gehouden ver gadering heeft de Gemeenteraad van Schagen besloten tot het stichten van een gebouw tot huisvesting van de Rijkslandbouwwinterschool, eventu eel met zes leslokalen. Schagen ont vangt hiervoor een bijdrage van f 55000.uit het Werkfonds. In de Schagergemeenteraad zijn Vrijdag avond merkwaardige dingen gezegd t.a.z. van de Wieringermeer. De raad van deze gemeente was bijeenge komen ter behandeling van een voorstel van B. en W. tot stichting van een nieuw gebouw voor huisvesting van Rijkslandbouwwinter school. Het oude gebouw van deze school is te klein geworden omdat een vloed van leerlingen uit Wieringermeer deze school bezoekt. Indien de Wieringermeer nimmer land zou zijn gewor den zou het thans bestaande schooltje nog jarenlang in de behoefte hebben voorzien, althans na eenige - moderniseering. Bij de debatten, over het voorstel van B. en W., dat uit een plan tot het stichten van een gebouw met vier leslokalen bestaat, ter wijl als in de toekomst mocht blijken dat men over te kort aan ruimte kwam te beschikken, het Rijk weder de helpende hand zou toeste ken, kwam een addertje onder het gras te voorschijn. Dat addertje was de Wieringermeer. Het raadslid de heer de Veer, die door dik en dun leslokalen wenscht, en die volgens wet houder Buismaneigenwijzer wil zijn dan de inspecteur van het landbouwonderwijs, zegt o.a. het volgende DENK OM DE WIERINGERMEER Het is een publiek geheim, merkt de heer De Veer op, dat de Wieringermeer zelf een landbouwschool wil bouwen. Juist omdat hier veel leerlingen uit het nieu we land komen, is er ruimte tekort. Als daar nu reeds royaal in wordt voorzien, zal het rijk niet zoo gemakkelijk de plan nen van de Wieringermeer steunen en bouw van een school aldaar onnoodig achten De heer de Veer zegt het nogal openhartig. Doch een beter propagandist voor een land bouwschool in Wieringermeer had men niet kunnen verwachten. Er wordt in Schagen weer eens prestige politiek gevoerd. Er is natuurlijk niemand die Schagen een landbouwschool misgunt, doch de wijze waar op men een landbouwgebied, waar over een paar jaar 500 bedrijven zullen staan, wil uit schakelen en er tegelijk op wil parisiteeren is toch wel stuitend. De heer de Veer die toch heusch niet als dom bekend staat moet toch weten dat zijn woorden in Den Haag door zullen dringen. Schagen, dat reeds jarenlang vecht voor een hopelooze zaak, n.1. haar positie als Centrumgemeente, moet toch weten dac haar positie als landbouwcentrum reeds lang weg is. Wanneer de verschillen die nu de land- bouwkringen in de Wieringermeer op dit punt nog verdeeld houden, wegvallen, dan zal geen macht ter wereld ook de politiek van de heer de Veer niet, de stichting van een landbouwschool in de Wieringermeer tegen kunnen houden. Het zal niet moeilijk zijn om den inspec teur van het landbouwonderwijs met de kaart in de hand er van te overtuigen dat sinds de drooglegging van de Wieringermeer de Rijks landbouwschool te Schagen geografisch niet juist meer is en dat bij stichting van een landbouwschool in Wieringermeer in Scha gen kan worden volstaan met een minimum schooltje. Men weet dat te Schagen Dit bleek wel uit het tegenstemmen van wethouder Bijls- ma en het voorbehoud wat werd gemaakt door wethouder Buiskool bij het stemmen over het voorstel van de heer de Veer, om zes lokalen te bouwen. Groningers. De tooneelclub „'t Gebelskop". wat zooveel beteekent als masker of mom bakkes. van de Groninger vereeniging „De Molleboonen" van Alkmaarvul de de avond met een Gronings- caba ret programma, nadat zij eerst door Ir. Piummel, die voorz. was van de commissie van aanbeveling voor de Wieringermeersche Groningers, wel kom waren geheeten. Het programma, dat de dames en heeren uit Alkmaar brachten, was heel aardig, en vooral de heer Bark man die als conferencier optrad, heeft er zorg voor gedragen, dat de stemming er in kwam en bleef. Het was een bont programma, do verschillende liedjes die in de num mers voorkwamen, werden gezongen door dames en heeren, die over een goede stem bleken te beschikken. Na afloop werd nog op z'n Gronings een dansje gemaakt en zoo hoort ook leze avond weer tot het verleden. Naar wij vernemen is thans een Drentsche avond in voorbereiding, waarna een West-Friesche zal volgen. Jpgevoerd xal worden de bekende West-Friesche Bruiloft", waarbij de brandewijn met rozijnen en de lange -teenen pijpen een belangrijk aandeel zullen zijn. „Vischverwachtïng" hield Zondag j.1. haar maandelijksche wedstrijd. Dit ieer was het Nieuwe Sluizerkanaai .litgekozen als wedstrijd-tenVin. Het weer was van dien aard, dat al- een de echte" hengelaars opgekomen waren, maar dat houdt immers de ehte sportman niet thuis. Zestien deelnemers vertrokken te ongeveer nalf negen van Hotel Smit naar de be stemde plaats. Er werd in tegenstel ling van vorige keeren, vrij goed gevan gen. De le prijs verwierf Maarten Smit die daarmede beslag legde op een prachtige medaille, geschonken dooi den heer Boogaart, eigenaar van het Hotel Smit. Verder verwierven nog prijzen de heeren H. Lokken, J. Fa- oer en anderen, in totaal negen prijzen Met een gepast speechje reikte de hr. M. Dijksma, de prijzen uit. W.-WERF. Zondag waren een aan tal kinderen bezig wie het verst kon springen. Als start waren een aantal rurfbalen gekozen. Ook het zoontje van den heer Van der Wal deed hier aan mee. Hij kwam echter zoo ongeluk kig terecht, dat hij een zijner armen ontwrichtte. Medische hulp we,rd inge roepen, en naar wij vernemen, is het patiëntje de andere dag in het Zieken huis opgenomen voor onderzoek. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Wieringerwerf. ZITTING WOENSDAG 14 DEC. aam. 1.30 uur tot 2.30 uur Dr. J. TAMSMA, nam. 2.30 uur tot 3.30 uur Dr. A. HOOGKAMER in liet Gym.-lokaal te Wieringerwerf. GEVRAAGD FLINKE WERKSTER te MIDDENMEER voor i of 2 dagen per week. Adres te bevragen Bureau Wieringermeer- bode, Middenmeer. Meermalen is reeds het landbouwonderwijs ter sprake gekomen in de organisatie's, het groote kwantum leerlingen wat onze polder kan leveren wettigt volkomen de stichting van een school. Velen die in de uiterste hoe ken van den polder wonen houden hun zoons nu thuis vanwege de afstand. Toch gaat er reeds een belangrijk aantal naar Schagen. Als over een paar jaar de polder is uitgege ven zullen er pl.m. 500 bedrijven zijn. Er zal dan behoefte zijn aan een land bouwschool, als in geen andere gemeente van dit gewest. De randgemeenten die zich thans reeds op velerlei gebied oriënteeren op de Wieringermeer, wij denken aan Waard en Groet, Wieringerwaard, Wieringen, alsmede de gemeenten die tegen de Zuidelijke grens van den polder aanliggen, zullen zeer zeker een aantal leerlingen leveren aan een land bouwschool in de Wieringermeer. Het bevorderen van de plannen om tot stichten van een landbouwschool in Wierin germeer kan daarom niet krachtig genoeg ter hand worden genomen. Wij weten dat er binnenkamers reeds lang aan gewerkt wordt, dat vooraanstaande figuren in hoogere land- bouwkringen met belangstelling volgen, ter wijl bij hen die leiding geven in den Polder zeer zeker op medewerking kan worden ge rekend. Het eens gegeven advies geen aanhangsel van het oude, gelde ook hier weer. GRONINGER AVOND TE M.-MEER Zaterdagavondhebben de Gronin gers in navolging van de Friezen een gezellige avond gehouden in Hotel Smit. Ook nu was de zaal vol en als we het nog niet wisten dan weten we nu dat er ook veel Groningers in den Polder wonen. De zaal was alleraardigst aange kleed, aan de wanden prijkten diverse wapenschildjes van steden en dorpen uit de Provincie Groningen. De mooie Martini-toren van de stad Groningen rees uit carton nagebootst hoog tegen het tooneel op Op. de tafels stond de Groninger koffiepot met kraantje, waaronder een kooltje vuur en scho tels Groninger koek. HJet xag er gezel lig uit. En de conservatie was natuur lijk stug Gronings. Een enkel ver dwaald schaap uit een andere provin cie ging natuurlijk onder in de massa Voor onze Dameskapsalon 's Maan dags in MIDDENMEER is het nood zakelijk 1 WEEK VAN TEVOREN TE BESPREKEN. Aanbevelend, COR DE HAAN, Kapper Den Oever, Tel. No. 15. HET WITTE KRUIS AFD. WIERINGERMEER. Zij die deel willen nemen aan een MOEDER CURSUS worden verzocht vóór 17 December a.s. zich op te geven bij den Secr., Brink 53,. Slootdorp. De cursus begint WOENSDAG 11 JANUARI a.s. en wordt gehouden van 3>/2 tot 5 uur OF van 6'/2 tot 8 uur. De plaats waar de cursus gehouden wordt zal afhangen van de woon plaatsen der deelneemsters. Kosten f 1.per persoon. Aantal lessen 12. HET BESTUUR., Tegen Kerstmis gevraagd een NETTE DIENSTBODE, bij P. KISTEMAKER, WIERINGERWERF. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Slootdorp. DONDERDAG 15 DEC. nam. 2 tot 3 uur door Dr. HOOGKAMER ln het wijkgebouw der Ned. Herv. Kerk te Slootdorp.

Wieringer courant | 1938 | | pagina 2