DAM PO VERKOUDEN ONDERLINGE BRANDWAARBORG MIJ „WIERINGERMEER." PAARDENVLEESCH KROEB EN ZOON BETAALT HOOGE PRIJS VOOR SLACHTPAARDEN. COÖP. BOERENLEENBANK „WIERINGERMEER," Berlijn, meisjes, een van 10 $n een van 15 jaar. Half dood van vermoeidheid sleepten de kinderen, die van 's mor gens vijf uur in den trein hadden ge zeten, zich naar de wachtkamer der douane, ook deze beide meisjes wacht het lot van terugzending, indien op het laatste moment geen wijziging komt in de houding der autoriteiten. Tot Woensdagmorgen mochten de kinderen voorloopig in Nijmegen blij ven. Daarna zullen ook zij op de trein worden gezet, tenzij ZIEKE VUURTORENWACHTER GEÏSOLEERD VAN BUITENWERELD. Reeds eenige dagen ligt een zieke vuurto renwachter geïsoleerd van de buitenwereld in den vuurtoren van Eddystone (ten Z. van Plymouth) zonder dat het tot dusver is gelukt hem te bereiken. Ook Woensdag is de derde poging, hem aan land te brengen, ten gevol ge van de onstuimigheid van de zee, mislukt. Er kon echter wel een man met behulp van een lijn op de rots worden afgezet, zoodat deze den zieke kon helpen en de instructies van den dokter overbrengen. Het zou echter levensgevaarlijk voor den wachter zijn indien men hem op dezelfde wijze met een lijn van de rots zou willen ha len. Een boot, die den toren zou willen nade ren, zou onherroepelijk worden teruggeslagen. Toen Woensdagavond de wind een weinig was gaan üggen en de golfslag iets was ver minderd, heeft men nogmaals een poging gewaagd, doch wederom zonder resultaat. Ook een uur later ging de boot nog eens te ver geefs in zee. De kapitein verklaart echter dat hij van daag opnieuw een poging zal doen en dan meer kans van slagen heeft. B1NN£NLANDSCH NIEUWS. „MAG IK MEERIJDEN 1" Teeken des tijds Een jong dichter in „El- seviers Maandscnrift" heeft een sonnet den dichtvorm, dien een Perk gebruikte voor zijn meest lyrische ingevingen gewijd aan het „biappen." Voor den zaligen onwetende zij toegelicht, dat b.i.a.p. de aikorting is van „Bond van Internationale Auto-Parasieten." Iedere au tomobilist in ons land kent de biappers. Zij zijn de niet-loopende wandeltoeristen, de fo rensen per andermans wiel, de hand-opste kers der democratie, de fatsoenlijke bedelaars van ons snelverkeer, de ongenoode gasten in onze rijdende salonnetjes, de meerijders, die geen vrachtprijs betalen, maar u aansprake lijk steüen bij een botsing, de nazaten van Vondel, rijmend „ik zal mij in deez' wagen wagen en mij laten naar Leiden leiden," de moaerne fakirs, die bij nacht en ontij in het licht van koplampen opduiken en zich voor uw wielen werpen als ware uw vreedzame cabriolet de verpletterende Daggenout-wagen der Oosterlingen. Zij de biappers om vatten den reislustigen jongeling, die in zijn wandel-rayon is uitgekeken en het verder-op zoektden zuinigen handelsreiziger die een derder klas Den Helder-Alkmaar in rekening brengtde hedendaagsche schooljeugd, die niet meer als excuus voor te laat komen kan zeggen „meneer, de brug was open," want de brug is een viaduct geworden. De biappers hebben sinds kort zelfs hun plaats m ae officieeie statistiek gekregen. Het jongste verslag der verkeerswaarnemin- gen van Rijkswaterstaat houdt zich ernstig met hen bezig. Men heeft becijferd, dat op elke 35 vrachtauto's langs onze rijkswegen gemiddeld één biapper meereed. Bij de par ticuliere personenauto's komt gemiddeld één meerijder op 87 wagens voor. Men kan nu eenmaal gemakkelijker royaal zijn met an dermans carrosserie. De meeste biappers werden aangetroffen in de buurt van de groote steden. Waren ze op den uittocht of op den terugweg Dit meldt de statistiek niet. Hier wacht nog een dra matisch stukje reizigers-leed op zijn becijfe ring. Maar inmiddels heeft de dichter zich om den biapper bekommerd. En wellicht is de moderne Odyssee van onze verkeerseeuw in wording. De wedstrijden voor Zondag 18 Dec. zijn voor de 3e klasse als volgt Hollandia brengt een bezoek aan Helder, waarvan de Hoornsche club thuis met 4—3 won sindsdien zijn beide elftallen aardig op dreef gekomen zoodat een spannende ont moeting te wachten staat met misschien een kleine overwinning voor de thuisclub. Z.V.V. en Q.S.C. zijn beide nog gegadigden voor de bovenste plaats, de wedstrijd tusschen deze Zaankanters zal dan ook wel belang stelling trekken. Voor wat de uitslag betreft houden we het op Z.V.V. Zaandijk heeft een gemakkelijke dag daar het bij Assendelft op visite gaat. Assendelft zal het evenwel niet cadeau geven, want haar positie is nu juist niet bepaald rooskleurig. Beverwijk ontvangt Succes dat jl. Zondag met 40 van de hekkensluiters won. Zoover zullen de Wieringers het bij Beverwijk niet brengen. Hoogstens mogen zij één puntje mee nemen. Kinheim dat tegen Zaandijk een goed fi guur sloeg door met slechts gering verschil van deze club te verliezen, ontvangt nu no. 2 van de ranglijst, n.1. Purmersteijn, waarbij wellicht een gelijk spel is te behalen. De stand Is gesp. gew. gel. verl. v.-t. pt. Zaandijk 10 7 2 1 31-14 16 Purmersteijn 10 4 5 1 20-15 13 Q. S. C. 9 6 0 3 19-12 12 Z. V. V. 10 4 4 2 17-15 12 Helder 9 3 3 3 17-17 9 Beverwijk 10 3 2 5 17-17 8 Succes 10 3 2 5 17-19 8 Kinheim 11 2 4 5 22-25 8 Hollandia 9 3 1 5 23-26 7 Assendelft 10 2-1 7 14-34 5 VOOR DE 4e KLASSE vinden we o.a. vermeld de ontmoeting M.P.C. —Texel, waarin de Medemblikkers er oi. het best voor staan, te meer daar Texel zich wel uitgeschakeld voelt voor de begeerde plaats. Schagen heeft Strandvogels in eigen huis te ontvangen, waarvan de beide punten wel door de Spartanen geïncasseerd zullen wor den, hetgeen hen in- de running doet blijven en bij een eventueele misstap van B.K.C. de gelegenheid brengen de leiding over te ne men. B.K.C. heeft op eigen terrein Watervogels te bekampen. Deze club heeft eigenaardige allures, „kan zij van geen enkele club win nen," toen het sterke Schagen op bezoek kwam werd deze club met een nederlaag te ruggestuurd, waarmede de BK.C.-ers ge waarschuwd zijn om deze club niet te on derschatten. Wieringerwaard heeft in de uitwedstrijd tegen Atlas een goede kans op beide punten. Nieuwe Niedorp dat ook nog meetelt voor de bovenste plaats speelt uit tegen D.T.S., waarvan zij echter wel niet zullen winnen. De stand is UW KiiiDJü i Wrijf dan keel, rug en borstje in met Dampo.Wonderlijk zooals dèt helpt! .Pot 50 ct. Tube 40 ct. Doos 30 ct. gesp gew. gel. verL v.-t. pt B. K. C. 9 7 1 1 28-12 15 Schagen 10 6 2 2 17—9 14 M. F. C. 9 5 2 2 21-14 12 N. Niedorp 9 4 3 2 20-20 11 Texel 10 4 2 4 27-23 10 D. T. S. 10 3 2 5 19-19 8 W.waard 8 3 1 4 13-17 7 Strandvogels 9 3 1 5 13-22 7 Atlas 8 2 1 5 13-16 5 Watervogels 10 1 1 8 16-35 3 HET TEKORT BIJ DE BOERENLEENBANK TE ROSWINKEL. Niet minder dan 350.000 gulden Donderdagochtend is te Roswinkel, ge meente Emmen, bekend geworden, dat het tekort bij de Boerenleenbank, veroorzaakt door fraudeleuze handelingen van den direc teur K. G., niet minder dan driehonderdvijf tigduizend gulden bedraagt. Dit bericht heeft algemeene ontstemming veroorzaakt bij de bevolking, die nog altijd in de hoop leefde, dat het aanvankelijk op een ton geschatte tekort zou meevallen en door de waarde van G.'s bezittingen zou wor den gedekt. Deze hoop is thans geheel vervlogen. G. is inmiddels door de rechtbank te Assen failliet verklaard. Hij bevindt zich nog steeds in ar rest en schijnt elke mededeeling over hetgeen hij met de middelen der bank gedaan heeft, te weigeren. Donderdagmorgen is het bestuur van de bank te Roswinkel bijeengekomen, in afwach ting van nadere mededeelingen, die, naar men meent, heden van de zijde van de Justi tie zullen worden gedaan. AUTO MET MILITAIREN TEGEN EEN BOOM. Op den weg van Linden naar Katwijk (N.Br.) is Donderdagmiddag een auto met militairen van het garnizoen te Grave door gladheid van den weg geslipt. Hierdoor verloor de autobestuurder de macht over zijn stuur en reed in volle vaart tegen een boom. De botsing was zoo hevig, dat de auto zwaar werd gehavend. Een der militairen werd ernstig gewond opgenomen, terwijl een twee de eveneens verwondingen, doch van minder ernstigen aard had opgeloopen. Beiden zijn naar het ziekenhuis te Grave vervoerd, waar zij ter verpleging zijn opgenomen. De andere inzittenden hadden geen letsel van beteeke- nis bekomen. De vernielde auto moest wor den weggesleept. SUCCES NIEUWS. Voor het 1ste elftal staat op het program ma een uitwedstrijd en wel tegen Beverwijk. In de thuiswedstrijd verloren de Successers van deze club met 20, zoodat willen we een overwinning geboekt zien er hard gewerkt zal moeten worden. Een paar puntjes kun nen, gezien de positie van het Succeselftal op de ranglijst best gebruikt worden.. Vertrek 11.30 uur. SUCCES 2 speelt om 2 uur tegen Petten 1. Deze club behoort tot de kopgroep in deze af deeling, wat beteekent dat de spelers van het 2e nog niet gewonnen hebben van deze club. Niettegenstaande de slechte positie van het 2e hebben we toch heel mooie wedstrijden gezien. In de meeste wedstrijden zat het ech ter niet mee en had met een weinig meel geluk een beter resultaat geboekt kunnen worden. We verwachten voor Zondag een spannende strijd met een sportief verloop. SUCCES 3 speelt om 12 uur tegen de reser ves van Petten. Zal het een 2e overwinning worden De adspiranten gaan naar Den Helder. Het A-elftal naar H.R.C. c dat momenteel boven aan de ranglijst staat. Onze adspiran ten hebben de gelegenheid deze plaats over te nemen, wat met een beetje goede wil wel zal gelukken. De stand is H. R. C. c 5 4 1 0 30—1 9 Succes a 6 4 11 197 Helder e 6 3 2 1 17—7 Schagen a 6 2 2 2 14-13 6 J. V. C. a 8 2 1 5 11-29 5 H. R. C. d 7 0 1 6 5-39 1 Het B-elftal zoekt Helder e op dat maar juist boven de Successers staat, doch zij heb ben 3 punten meer. Wint het B-elftal dan komen zij weer wat meer in de buurt. De stand in deze afdeeling is H.R.C. e 6 5 1 0 34—3 11 Helder d 5 3 1 1 16-14 7 H. R. C. f 4 2 1 1 9-13 5 Helder e 4 2 0 2 14-11 4 Succes b 4 0 1 3 3-13 1 Helder f 1 0 0 1 1—1 0 H. R. C. g 4 0 0 4 3-19 0 Helder g 0 0 0 0 0—0 0 A.V.R.0 - K ALENDERS BOSKERS BOEKHANDEL H.-HOEF - MIDDENMEER W lfcRlNGtRMLEKFOLDER GLARKOMSTE FEN DB FRIEZEN. lt brysk beiskip ïen ae Vvieimger- mar iia.i woaiisuei 14 Dec. hjar earsie aigemiene leuen geai'KOinsie naiüen yn Ho iel built to bieaiaoarp. Koni iu manljue en 1'rouljue wieren opkom- men. De foarsitter de hr. Brandsma, iepe- ne mei in koart wird dizze gearkom- ste, en koe mei nocht merkuite, dat safolle minsken üt it Heitelan hjir yn Sleatdorp gearkommen wiemen om ien en oar te bisprekken. Hjirnei jowt de foarsitter it wird oan de skriuwer Raar 't lézen fen de notulen en jierforeHch. Fjierders doclit 7«2°^ skathalder ütliz ien de jildelyke tastan fen de nije for- ïening. Ien en oar giet sónder op- ef oanmirking under de kamer trock. 'n roaster ien aftreding is opmakke en festlein. Nei kwet petear wird kisletten det Friso yn Febr. yetteris komme scil om kjir in fleurig joun te jaen. Takommende winter scil bisocht wirde mei eigen kreften in Fryske joun te jaen. Oanstippe wird yet det Mej. Pieben- ga kjar bischikber stelt, om bern, die üie d'r nocht oan hawwe, Fryske les to jaen. De joun is oanfolle mei fordroacli- ten, fleurige sowol as earnstige, - sang fen Mej. Piebenga, en net to for- jitten, de muzyk, die soarge, det nim- men hem forieelde. 't Hat bliken dien det yn de Mar" kreften slomje, die yn steat bin- ne meielkoar in joun yn inoar to setten Ek dit kear kat it bestjür fen Friso, troch hjar kommen nei de Mar, bliken dien det hja meilibbet mei it Wierin- germar Selskip. Foardrachten en in tapasselijk liét op de „Mar" is trock hjarren nei toaren brockt. Foarsitter Brink spriek in oantriuw- jend wird. Mei tank oan alle meiwirkers, is troch de foarsitter slétten. OPENING 2e SPOEDCURSUS VOOR MIDDENST. ONTWIKKELING De openingsles van de 2e spoedcur sus van de afd. W.-Meer van bovenge noemd Instituut, is Dinsdagavond in de school te Middenmeer op eenigs- officieele wijze aangevangen. De bestuursleden van liet Instituut waren aanwezig, behalve de heer Van Vegten, die wegens droeve familie omstandigheden verhinderd was. De voorz. de heer A. C. van Oeveren, sprak zijn leedwezen er over uit, dai de heer Van Y'egten niet aanwezig kon zijn, daar deze als secretaris aan de voorbereiding van de cursus zeer veel heeft gedaan. De heer Van Oeveren sprak als volgt de cursisten toe Geachte aanwezigen, Mij verheugend over de goede op komst, roep ik U namens het schoolbe stuur. allen een hartelijk welkom toe. Het doel van de cursus waarvoor we ■hier bijeen gekomen zijn, is U genoeg zaam bekend, als zijnde zeer belangrijk voor gevestigde en toekomstige Mid denstanders, zoodat ik daarover niet behoef uit te weiden. Dat het Middenstands-diploma nood zakelijk is, wijzen de feiten uit, steeds meer bedrijfstakken worden onder de Vestigingswet geplaatst. Het vertrouwen, dat U door Uw op komst in dit Instituut toont te stellen, stemt mij tot vreugde, en ik kan met volle verzekerdheid zeggen, dat het geen misplaatst vertrouwen is, gezien het resultaat van de cursus, welke vo rige winter is gehouden, waarvan 90 pCt. geslaagd zijn. Met die resultaten voor oogen, kan ik U„ de leeraren van deze cursus als zeer bekwaam aanbevelen, zoodat nor maal gesproken, U bij een geringe stu die, zeer veel kans op slagen hebt. Het trouw opkomen op de cursus avonden is natuurlijk een eerste ver- eischte. Hopend dat deze cursus door een groot aantal cursisten bezocht zal wor den en hier een prettige en succesrijke studie toewenschend, verklaar ik hiermede de 2e cursus voor het Mid denstands-diploma, uitgaande van het Instituut voor Middenstands-ontwikke ling, afd. Wieringermeer voor geopend LAGE PREMIE. SOLIDE HERVERZEKERING. COULANTE AFWIKKELING VAN ZAKEN. gaarne verstrekt door ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Inlichtingen worden den Boekhouder RJ Brugstraat RIDDER Middenmeer. Het beste adres voor prima kwaliteit is de Medemblikker paardenvleeschhouwerij Nieuwstraat 68 Tel. 74 Medemblik. CHR. BOEREN- EN TUINDERSBOND AFD. WIERINGERMEER. Dinsdagavond was bovengenoemde vereeniging, onder leiding van haren voorz., den heer K. v.d. Veen, in Hotel Smit in vergadering bijeen. De opkomst had grootcr kunnen zijn. Nadat voorz. leest Ps. 33 onberijmd en voorgaat in gebed, heet deze de aanwezigen hartelijk welkom op deze tweede wintérseizoenvergadering. Spr. uit zijn misnoegen, dat juist de greid- boeren dezen avond niet sterker zijn vertegenwoordigd. De notulen. De heer Woudstra, secr. leest de notulen, welke met dank wer den goedgekeurd. Ingek. stukken. In antwoord op een door de 3 Landb.-org. verzonden ver zoek om een hoogere toewijzing kal- verschetsen, werd bericht van afwij zing ontvangen. Van de Chr. Boeren- en Tuinders- bond in Nederland mededeeling over eene te houden studie conferentie te Lage Vuursche. Inleiders zijn daar de heeren C. v.d. Heuvel, Ir. Weithof. Ir. Smit en Mr. W. Rip. Voor kennisgeving aangenomen. Van de C.B.i.B. „Holland-Brabant" een uitnoodiging tot bijwoning der op tl Jan. te 's-Gravenhage te houden jaarvei'g. Voor dat bezoek bestond vrij goede belangstelling bij bestuur en sommige leaen. Bij voldoende deelna me zal per autobus een reisgezelschap worden gevormd. Opgaven voor deel name kunnen voor 1 Jan. alsnog piaats vinden bij den secretaris. Hierna verkrijgt de heer J. v.d. Kooij het woord over het houden van een 111- lezing over „De Weidebedrijven." Spr. merkt in den aanvang van zijn reae op, dat tot heden niet veel inlei dingen, over de groenbedrijven zijn ge houden, als gevolg wellicht door dat net grootste aeel des Polders uit akker oedrijven bestaat. Desniettemin mag van het grasland gezegd worden, dat er perceelen zijn, welke reeds 7 jaren meedoen. Over deze 7-jarige bestaans- tijd kan men eenigszins een beoordee- ling uitspreken. En dan meent spr., dat de vooruitgang, na de jaren dat som mige grasperceelen reeds meegingen, niet merkbaar zijn of zéér gering. Weliswaar geven de Witte Klavers pracht resultaten, doch daarop heeft spr. dan ook t.a.z. van grasland, niet het oog. Gaf Maart voor onze gras-per ceelen gereede hoop en verwachting, April en Mei gaven weersgesteldheden, die een behoorlijke grasontwikkeling remden. Het eigenaardige is echter, aldus spr., dat het rundvee in de oude provincie, vooral ook dit voorjaar, ge ruimen tijd eerder de weide kan betrek ken, dan in den Polder. Ook de infiltra lie-resultaten, meent spr., zijn voor sommige gedeelten niet altijd gunstig Op 3-4 M. van de doorlaatgreppepls kwam intiltratie het best uit, terwijl aan de kant bijna tegenwerking in de groei kon worden geconstateerd en op de breede akkers kwamen sporen van droogte voor. Vooral dit jaar waren dan ook de uitkomsten voor het gras land hier in doorsnee niet gunstig. Het moderne weide-systeem moet inleider prefereeren als het ideale met regelmatige omscharing en niet van de uiterste armoe in de grootste weel de: Dat laatste geeft geen resultaten, maar tegenwerking. T.ajv. een redelijke mlelkwinning, meent spr., dat de melkplaats niet te kort bij de hofstede moet worden aan gelegd. De diarrhee word beter, dank zij onderzoek en voorlichting melkcom missie, alsmede de aanbevolen bijvoe dering van krachtvoer in den vorm van de speciale koekjes. De bemesting van gier dient te ge schieden in de maanden Maart-April. Dat bij sommigen de gierkelders reeds eerder roepen om 'aandacht, meent spr., dat dit zijn oorzaak heeft in de overvloedige verwerking van water bij stalsschooning. De vaste mest meent spr., geeft het meeste effect op he bouwland, doch dan niet in verschen toestand overbrengen, doch ongeveer een jaar laten uitwerken. De stalmest- bemesting bedraagt slechts 10 pCt. der land-oppervlakte. Op een ruim weide - bedrijf geeft men vrijwel den gehee- len winter ingekuild voer. Spr. meent dat men beter meer groenvoer kan produceeren en deze in versch-droge toestand beter is voor het vee. Ook het rondzien bij andere bedrijven kan vaak leerzaam zijn. De voederbouw geeft tevens verhooging van arbeids uitgaven, doch het rendement Is hoo ger dan bij kuilvoer. Ook ten opzichte van het arbeids vraagstuk ligt hier voor den Christen- boer een taak. Het Mond- en Klauwzeer gaf dit jaar drukkende uitkomst-cijfers., Een tegemoetkoming was in deze materie de extra toewijzing kalverschetsen. Het varkens houden is voor het weidebedrijf een zeer nuttige bedrijfs tak, ook t.a.z. van de bedrijfsuitkom- sten en ook van het bedrijf. Echter moet dan aan de noodige ver edeling en folcvarkens worden gedacht, terwijl ook de mest voor de landerijn zeer welkom is. Na de pauze werd dit onderwerp in bespreking gegeven. En dit juist geeft vaak nog het meest leerzame, om dat men dan beluistert de velerlei er varingen opgedaan in de practische levenstaak. Het frapante is echter vaak, dat men dan veelal tegenstellin gen beluistert, welke men moet bren gen voor rekening der bedrijfsgrillen. Zoo ook kwamen er opmerkingen los over de bewering van de uitkomsten. De inleider gaf als zijn meening daarop te kennen, dat hij bij een ge trokken gemiddelde, een vergelijk maakt met het oude land. Breedvoe rig werd op sommige punten met in leider van gedachten gewisseld op ve lerlei terrein, waarbij spr. toont, dat het onderwerp goed werd beheerscht. Voorz. brengt dan ook hartelijk dank voor diens geleverd werk. Besloten werd dat voortaan de ver gaderingen, waar weidebelangen wor- .oii kespioken, te Slootdorp zullen wor Jen gehouden. Mededeelingen Contactcomm. De con lact-comm. deed eenige mededeelin gen. Nieuwe opdrachten werden ver strekt. Voorz. dankt de heeren voor de goe de uiteenzetting. Bespreking prop. feestavond. Beslo ten werd om met de Chr. Boerinnen- en Vrouwenbond, C. J. B. en T. B. na Nieuwjaar een avond te organiseeren en alsdan vooraf met de betreffende besturen overleg te plegen inzake org Bestuirrsmededeelingen. Bij eene in de gecombineerde Bestuursverg. der drie Centr. Landb.-Org. is de wensch besproken door de Zaai-Zaadvereen. „De W.-Meer" om geen ongekeurde po ters uit te zetten, ook niet voor eigen rekening of behoefte. Dit met het oog op de afzet der Z.Z.V. en de naam der Vereen. Deze vereen, wil zelfs goed- koope goedgek. poters afgeven aan de volkstuinders bij de dorpen. De beer G. Smid geeft op een en an- toelichting. Een schrijven is verzonden namens de 3 Landb.-Org. inzake het vraagstuk aansluiting Coop. Exp. Slagerij te Ak- krum. Het resultaat was dat bij een; 2-tal Org. zich eenige personen hadden; opgegeven. Een rondschrijven is gepasseerd- over den bouw eener Centr. aardappel! bewaarplaats. Gezien de binnengeko men cijfers is hiervoor thans nog geen groot animo. 22 Dec. zal namens de 3 Landb.-org. optreden Dr. Frankena met het onder werp „Systeem Weidebedrijven." De heer C. v.d. Heuvel heeft den wensch uitgesproken over te gaan tot definitieve oprichting eener „Bedrijfs- vereen Platteland." Nadere mededee lingen volgen hierover. Voorz. deelt over het rapport der- Comm. Landb. Statistiek, den uitslag mede en geeft de noodige wenken. Voorz. dankt de comm. voor hun werk: Onder auspiciën der W.-Meer düree- tie zal een vert. v. d. Ratin prijsop gave geven van de bestrijdingskosten der ratten in de bedrijven. Deze prijzen zullen in 3 klassen worden verdeeld. Voorz. spoort aan op algeheele be strijding. Ter aanmoediging voor het verkrij gen van een vaardigheidsdiploma voor de landbouwknechten, weraen vlugschriften verspreid, afkomstig van het Secretariaat dier vereenigYtig. De heer Ir. Kalesvaart had belicht van verhindering gezonden. Bij de RONDVRAAG merkt de- heer- W. de Feijter op, dat het aanvangsuur wel eenigszins vervroegd zou mogen worden. Meerderen beamen dit en raadpleegden tevens hun tijdmeter. Het bestuur zal een en ander in over weging nemen. De voorz. brengt nogmaals dank voor de opkomst, voor de gezellige toon van bespreking en sluit de verg., waarna dankzegging volgt door den 2e voorz. den heer J. A. van Ois. gevestigd te MIDDENMEER, Brugstraat 42 Aangesloten bij de „COÖPERATIEVE CENTRALE RAIFFEISEN - BANK" te UTRECHT;. Het kantoor te MIDDENMEER is open 's Maandags 's middags van 14 uur. 's Dinsdag 's middags van 14 uur. 's Avonds van 7—8Vt uur. 's Woensdags van 's morgens 9 tot 's middags 4 uur. 's Donderdags 's middags van 14 uur. 's Vrijdags 's middags van 14 uur 's Zaterdags 's morgens van 9—12 uur. Zitting te SLOOTDORP in de School aan de? Kerkstraat's Vrijdagsav. van 7—8 uur. RENTEVOET voor SPAARGELDEN tot een bedrag van 5000.— per persoon Of gezin 2 3/4 daarboven 1% voor CREDIETRENTE in loopende rekening voor leden als regel tot een bedrag van f 5000.— 2% daarboven 1% voor niet-leden l*/« en »/t voor DEBETRENTE zoowel bij voorschotten als loopende rekening 3 3/4 De Bank belast zich verder met alle bankzaken als aan- en verkoop van effecten, inwisseling van coupons, vreemd geld énz.Spaarbusjes worden kosteloos verstrek*! Safe-loketten te huur b. t 5.— per Jaar enf 1.— per maand.

Wieringer courant | 1938 | | pagina 2