DE 3e KLASSERS. De uitslagen in deze aideeling waren al len zooals de verwachting zoo ongeveer weer gaf. Zaandijk omzeilde een zeer moeilijke rots door van Helder in haar uitwedstrijd te win nen met 21. De voorsprong vergrooten ging echter niet daar ook Z.V.V. op eigen terrein de baas bleef over het bezoekende Succes. De uitslag 20, waarbij inbegrepen een twij felachtig hensgevai in het beruchte gebied mag voor de Wieringers niet oneervol ge-, noemd worden. Hollandia schijnt door de lange rustperiode haar vorm kwijt geraakt te zijn, want ook nu weer moest het een ne derlaag ondergaan op het terrein van Q.S.C., zij het slechts met de cijfers 1—0. Hierdoor blijven de Hoorn-menschen nog leelijk in de buurt van Assendelft, doch hebben gelukkig bij deze club nog een achterstand van 1 wed strijd. De wedstrijd Helder—Hollandia be looft dan ook er een van een beslissend ka rakter te worden, daar deze waarschijnlijk reeds a.s. Zondag gespeeld wordt. Pur- mersteijn liet zich in eigen huis niet ver schalken en klopte op normale wijze het be zoekende Assenaelft met 4—2. De stand is Zaandijk 13 10 2 1 37-18 22 Purmersteijn 13 6 5 2 28-18 17 Z.V.V. 13 6 5 2 23-19 17 Q- s- C. 12 7 1 4 22-16 15 Kinheim 13 4 4 5 30-30 12 Beverwijk 12 4 2 6 25-22 10 Succes 13 4 2 7 21-29 10 Helder 11 3 3 5 20-23 Hollandia 11 3 1 7 26-31 7 Assendelft 12 2 l 9 19-50 5 DE 4e KLASSERS. B.K.C. heeft een buitengewoon goede dag gehad. Zelf klopte het haar meest gevaarlijke concurrente M.F.C., die tot nu toe bij een eventueele misstap van B.K.C. een goede kans maakte, met 10, waardoor de voorsprong werd vergroot tot 5 punten. De hier op vol gende candidaten werkten eveneens mee door een nederlaag te nemen. Schagen dat zooals voorspeld nog niet gewonnen had van Watervogels, verloor inderdaad met 2—1 van deze club, hoewel deze zelf er geen baat bij vond omreden dat haar plaatsgenoot en medegegadigde voor de onderste plaats ook won, n.1. Atlas dat op eigen terrein N. Nie- dorp versloeg met 3—1. Texel moest een veer laten aan het bezoekende D.TJS., welke een gelijkspel wist te bewerkstelligen van 22. Terwijl tenslotte Wieringerwaard op normale wijze met 40 van Strandvogels won. Voor B.K.C. beteekende deze Zondag dus het afvallen van 3 concurrenten, n.1. Scha gen, M. F. C. en N. Niedorp, doordat deze clubs nu allen een achterstand verkregen van 5 punten. B.K.C. heeft dus van de nog te spe len 6 wedstrijden er 4 te winnen, als tenmin ste de concurrenten niet nog eens zoo'n mis stap begaan, anders kan het kampioenschap reeds eerder tegemoet worden gezien. De stand is B. K. C. 12 10 1 1 38-14 21 Schagen 13 7 2 4 23-15 16 M. F. C 11 6 2- 3 25-16 14 Texel 12 5 3 4 40-27 13 N. Niedorp 11 4 3 4 21-28 11 W.-waard 10 5 1 4 19-16 11 D. T. S. 12 3 3 6 21-25 9 Atlas 10 4 1 5 19-21 9 Strandvogels 12 3 1 8 16-41 7 Watervogels 13 2 1 10 20-38 l SUCCES NIEUWS. In een zeer stevige wedstrijd heeft Suc ces I de nederlaag geleden in Zaandam. Het geluk zat overigens weer niet mee in deze wedstrijd N. Koorn kreeg een terugspringen de bal tegen de arm penalty 1—0. Een iets wijfelen met wegwerken werd 15 min. voor tijd bestraft met het 2e doelpunt. Waarna het doel der gastheeren geblokkeerd werd. DE ADSPIRANTEN konden het in Den Hel der niet tot een overwinning brengen. Het A-elftal verloor evenals het 1ste met 20, terwijl het b-elftal eveneens verloor. GEMEENTE WIERINGEN. „DE LAATSTE EER." Zaterdagavond j.1. vergaderde de begrafe- nisvereeniging „De Laatste Eer" in Café S. Halfweeg 50 leden waren aanwezig. Na het openingswoord van den voorzitter, den heer E. Baijs, werden de notulen en eeni- ge ingekomen stukken gelezen, waama de secretaris-penningmeester de heer Mast een overzichtelijk jaarverslag naar voren bracht. Een schriftelijke verklaring der controle commissie bestaande uit de heeren S. Blaau- boer, S. Russelman en Kooij (die allen ver hinderd waren ter vergadering te komen) werd voorgelezen, waarin vervat dat alles in goede orde werd bevonden. Er was 'n bezit van f 1968.09. Een financiëel overzicht werd op de convocatie afgedrukt. De heer C. Duijnker Jbz. vraagt hoe die achterstallige contributie er kan zijn. De heer Mast antwoordt, dat deze wel door de betreffende leden is betaald, maar nog zit in de bekende kwestie der niet afdracht van de Oeversche bode. De rekening wordt goedgekeurd. Het bestuur stelt vervolgens voor de rouw koets van J. Kuut te Stroe aan te koopen voor f 85.de prijs die Kuut er zelf voor heeft gegeven. De heer J. de Withoe komt Kuut bij die prijs van f 85.Ik was er zelf bij dat hij hem te Schagen kocht voor f 25.—. KuutWaar jij bij was heb ik de koets niet gekocht. Je moet niet denken dat ik een be drieger ben. Ik betaalde er f 85.voor kom maar eens bij me aan huis, dan kun je de kwitantie zien De heer Mast zegt dat 't bestuur de wagen heeft bekeken en de prijs waard is. Wat Kuut er voor heeft gegeven doet er eigenlijk niets toe. De wagen blijft op Stroe gestatio neerd. Een en ander wordt goedgevonden. Komt aan de orde reorganisatie personeel, vaststelling leeftijdsgrens. De heer Mast zet uiteen, dat bij het perso neel zeven leden boven 65 jaar en 3 boven 70 jaar. Ofschoon 't bestuur deze werklust res pecteert, kan dat zoo niet door blijven gaan en zou 't bestuur in de toekomst jongeren willen aanstellen. Ofschoon het bestuur re glementair de bevoegdheid bezit personeel aan te nemen en te ontslaan, wil het in deze belangrijke kwestie toch gaarne 't oordeel der vergadering hooren. 't Bestuur zou 't ontslag van deze 7 leden 1 Mei a.s. willen doen ingaan. Verder zou 't bestuur de blijvende tot 65 jaar in dienst willen houden en voor eventueel nieuw aan te nemen leden de leeftijdsgrens te stellen op 60 jaar. Er is nu 24 man personeel, terwijl 't bestuur van oordeel is, dat eigenlijk met 12 menschen kan worden volstaan. Echter, die nu nog geen 65 jaar zijn, wil het bestuur tot 't bereiken van dien leeftijd in functie doen blijven. Bovendien is er ook reden, n.1. 't voorstel „Kleedingsfonds" dat dit bij aanblijven der ouderen geen voortgang zou kunnen vinden. De heer N. Bakker (Oever) stelt zich de vraag „waarom moeten die oude menschen er eigenlijk uit Laat ze er in blijven De heer J. de Wit„Zijn er wel eens klach ten ingekomen of volbrachten ze hun werk niet goed Als men Jongeren wil hebben is de het vraag, of ze er voor thuis willen blij ven. De heer N. Bakker Germen Baijs is wel een oude man, maar hij staat nacht en dag klaar en z'n omzeggen is prefect in orde. De heer C. Gorter, wil, hoewel zelf belang hebbende, er ook iets van zeggen en kan zich met 't bestuursvoorstel niet vereenigen. Spr. 65 jaar, doch voelt zich geenszins lichame lijk oud om voor een jongere uit den weg te gaan. Bovendien werden de leden slechts 2 jaar geleden door 't bestuur als geschikt aangenomen en spr. kan zich moeilijk inden ken, dat in dit kort tijdsbestek er 7 nu als afgeleefd moeten worden ontslagen. Spr. durft gerust te zeggen, dat door hem op vele dingen is gewezen, die tot meer regelmaat bij de teraardebestellingen kon leiden. De hr. MastEr zijn bij 't bestuur klach ten en de situatie te Den Oever is zoo, dat er een andere bode moet komen. Zoo zijn daar bij 't uitkleeden steeds 3 man en bij de kist naar 't sterfhuis brengen, 4 man. Dat moet uit zijn. De hr. Bosker zegt, dat hier twee lichamen tegenover elkaar staan 't bestuur en de oude dragers. Beider gedachtengang is te billijken, 't Bestuur wil alles zoo goed mogelijk verzor gen en de dragers voelen zich niet te oud om 't goed te doen. Echter is te begrijpen, dat wil men uniform dit moeilijk voor de ouderen kan worden aangeschaft. En toch vindt spr. de tijd gekomen, dat ook de klee ding in overeenstemming zij, met wat men er tegenwoordig van eischt. Is er geen overbrugging mogelijk, dat b.v. een klein pensioen aan 't ontslag wordt ver bonden De heer Jo ten Bokkel Is het met den heer Bosker eensdoch betwijfelt of men in de toekomst met 12 man personeel kan vol staan. Als er nu eens 2 begrafenissen gelijk komen De hr. Mast zegt, dat 't bestuur over een pensioen niet heeft gedacht't zou misschien kunnen, maar men moet met de financiën rekening houden. Echter houdt spr. 't erbij, dat 't te Den Oever verkeerd gaat. f 8.in rekening te brengen voor de kist bezorgen en uitkleeden is f 2. te veel. De hr. G. Baijs beweert, dat de nabestaan den er geen schade van hebben, want als door hem en Nan Bakker omgezegd wordt, dan zijn er 60 voor rekening van de Vereeni- ging. Maar er worden soms door hun wel 200 omzeggingen gedaan en dan doen ze 't zoo vlug, dat ze geen tijd hebben om te eten, koopen een broodje bij de bakker, eten 't on derweg op, en gaan onderwijl voort met hun werk. Hierdoor hebben de leden voordeel De bezorging van de lijkkist door 4 man is aan Den Oever altoos zoo geweest. Wij dra gen deze, aan 't dorp gebruikt men 'n wagen, dat is 't verschil De Voorzitter, de heer E. Baijs, doet thans mededeeling van een telefonisch bericht van Weth. Tijsen van DenOever, dat hij namens de leden aldaar moest zeggen, dat zij zich absoluut niet met 't bestuursvoorstel tot ont- slaggeving van de oude leden van 't personeel kunnen vereenigen en bij aanneming als lid zullen bedanken. De heer Stubbe vindt zoo'n mededeeling per telefoon kinderachtig van een wethouder, 't Ware fatsoenlijker geweest, als hij en de leden, als zij tegen 't bestuursvoorstel waren, ter vergadering waren gekomen. De heer Mast zegt zich aan zulke mededee- lingen niet te kunnen storen. Het bestuur heeft volgens reglement vrijdom te ontslaan alleen meende 't bestuur nu 't oordeel der algem. vergadering te vragen. De heer N. Bakker begrijpt niet, waarom 't zoo krap moet. Er kan zoo niets van komen, 't Bestuur maakt zelf ook wel eens flaters. De heer G. Baijs meent, dat het oude per soneel er op laatst vanzelf wel uit valt. De hr. J. Veerdig zegt als de leden van Den Oever over iets willen beslissen moeten ze hier wezen. De hr. J. Kooij vraagt of er te Den Oever soms een voorvergadering is geweest. De hr. Bakker antwoordt van niet. De hr. Mast wil opmerken, dat men nooit voor 'n dreigement uit den weg moet gaan, Een vereeniging als deze staat of valt niet met 100 menschen. De hr. Bosker meent, dat, al kan hij de houding van Weth. Tijsen en de leden niet goedkeuren, men had hier moeten zijn, het bestuur toch rekening moet houden met de geest van de leden. Voor spr. is het de vraag of het oude personeel nu zoo zeer op 't werk gesteld is, of dat het gaat om de beloo ning. Is 't laatste 't geval welnu laat 't be stuur dan in overweging nemen, die men schen 'n zeker percentage van 't gemiddelde dat door hen verdiend werd per jaar, bij wij ze van pensioen te geven. Spr. vindt ook, dat de teraardebestellingen zoo waardig mogelijk moeten zijn en klachten niet mogen voorko men, terwijl ook zooals 't nu is de kleeding te wenschen over laat. Laat 't bestuur tot 'n compromis trachten te komen. De hr. Stubbe zegt, dat als 'n bode te H.-hoef of Westerland bedankt werd, zou men zich te Den Oever daar zoo druk niet over maken. De heer Mast zegt dat 't bestuur 'n tege moetkoming per jaar in overweging wil ne men. Bij de daarop volgende stemming wordt het bestuursvoorstel verworpen met 22 tegen 27 stemmen en 1 blanco. Het voorstel instelling kleeding-fonds wordt aangenomen, al zal 't volgens voorz. nu et telijke jaren duren, eer uniform kan worden ingevoerd. Voor 30 man personeel, waaronder vele oude menschen is dat niet mogelijk. Het fonds zal tot maximum van f 1000.worden opgevoerd. Bij de hierop volgende bestuursverkiezing worden de heeren E. Baijs en P. Tijsen bij acclamatie herkozen. Bij de verkiezing Jgd controle-commissie (vacature E. Gorter) wordt gekozen N. Breet. Op voorstel van het bestuur wordt art. 7 van het huish. reglement gewijzigd, n.1. de bepaling, dat personen, die zich na 1 Mei 1937 te Wieringen vestigden en zich niet als lid opgaven bij toelating contributie zouden moe ten storten over de jaren vanaf dien datum. Dit wordt nu gewijzigd in een entréegeld van f 1. Verder vervalt de laatste zinsnede van art. 10 n.1. „Met de voorkeur van nabestaan den voor bepaalde personen van het perso neel voor het uitkleeden wordt zooveel moge lijk rekening gehouden." Voortaan geschiedt dit dus uitsluitend door personeel dat daarvoor is aangewezen. Bij de rondvraag komen vele huishoudelijke zaken naar voren. Daarbij wordt er nog op aangedrongen dat voor de kerkhoven om de Oost en West ook een begrafenis-toestel wordt aangeschaft. Hierna sluiting. BIJ GRIEP EN KOORTS. Mijnhardtjes maken U griep- en koortsvrij. Doos 30 en 50 ct. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. POLITIE. Gevondeneen Alpinomuts voorwerpen van de Westerlander IJsbaan een paar zwart wollen heeren handschoenen, een blauwe want en een bruin wollen hee renhandschoen. Inl. Gem.-bode H.-hoef. SCHAAKCLUB „WESTERLAND" Donderdag j.1. was W. M. S. van Slootdorp voor de eerste maal op be zoek bij „Westerland". De gasten won nen met 8-4 punten. Maar al is de uit slag wel wat geflatteerd, toch kan Westerland op een aardige wedstrijd terugzien, gezien de sterkte van de Wieringermeeri-cluib. De uitslag was als volgt Westerland W.-Meer W. Zoons - N. J. U. Göcken 0-1 A. Schilling - G. J. Ekkers 0-1 C. Brandsema Sr. - F. v. Rosmalen 0-1 J. Brandsma-A. L. Onderdelinden V2-V2 C. Asjes Pz. - F. Schaafstr'a 0-1 N. Omis - F. S. Tanies 1-0 S. Kamping - M. van Guilik y2- V2 P. Rotgans - J. Avis 1-0 S. Zuidema - H. H. Rorije 0-1 C. Stammes - G. H. Struik 0-1 G. Landolt - T. H. Spoelstra 1-0 P. Makkinlt - W. A. Graniéwski 0-1 4—8 HOME - TRAINEN Felle wedstrijden tusschen Medemblik, Leeuwarden en Wieringen. Zondagavond gaf de Wieringer Wie lerclub een z.g. Home-Train-avond. Door ziekte kon de voorzitster Mw. de Haan-Bosker niet aanwezig zijn, waarom de heer C. Iiorshuize te ruim 7 uur het openingswoord uitsprak en daarbij de gasten hartelijk welkom heette. Deze spreker werd beantwoord door den Voorzitter van Leeuwarden, die 'n fraaie beker aan de Wieringer club aanbood als blijk van vriendschap en voor de tezamen reeds verreden wed strijden. Evenals altijd is het rijden op de „rollen" een avond van vurige sport, van gejoel der supporters, kortom een spannend tafreel. Onder de Friezen bemerkten wij tot ons genoegen de sympathieke veteraan Andriessen, die ond nks zijn ruim 40 jaren zijn jonge tegenstanders de baas kon blijven. Medemblik maakte een minder goede indruk, daar het bestuur zijn jongens niet onder controle had. Een renner was nota bene aange schoten toen de wedstrijden nog; aan de gsng waren. Doch alles bij elkander genomen werd dit een leuke en vooral geslaagde avond met een gezellig bal na. Hieronder laten wij de uitslagen vol gen 500 meter No. 1 D. Kanon 22,1 2. P. Visser 22,8. 1000 meter 1 D. Kanon 39,4 2. M Snoodijk 41,2. 3000 meter 1. D. Kanon 2.4.6 2 Snoodijk 2.9.0 3. IJzer 2.9.4 No. 4 Helfrich 2,10,4 5. Visser 2,11.1 Totaal C. Hoep 3.50 Ijzer 3,17,3 Kaptein 3,32 Nyboer 3.28,6 Wilkens 3.46,6 Meyer 3 25,9 Tibben 5,7,2 Deijkers 3,22,8 de Groot 4,20 Rozen- daal 4,10.3; Van Wijk 3,36,4 Snoo dijk 3,13 3 Klink 3,14,7 Schenker man 3,31,9 Van der Veen 3,53,5 Leer den 3,38,9 Damhuis 3,42 Bok 3 26,8; Andriessen 3,17,2 Brink 3,15,6 Vis ser 3,16; Leijenaar 3.17,2 Helfrich 3,28,6 Kanon 3,6,1. Totale uitslag 1 Kanon 2 Snoo dijk 3 Klink 4 Helfrich 5 Visser. Kampioen Wieringen M. Snoodijk, 3,13,3 No. 2 Klink. 3 D. IJzer 4 Deij kers 5 Meijer 6 Kaptein 7 C. Hoep. WIJ ONTVINGEN WEDER SCHEÜRKALENDERBLOC's. BOSKER'S Boekh. H.-hoef—Middenmeer. HUIDONZUIVERHEDEN, VETWORMPJES, PUKKELS EN UITSLAG verdijnen door de huidzuiverende, huid voedende en huidverfraaiende Purol. Doos 30, 60, ct. Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. FEESTAVOND CHR. ORANJE VER EEN. „Hjc.T NIEUWE LAND". Reisroute gratis bussen naar de feestavond gewijzigd. Als gevolg van de omstandigheid, dat sommige bezoekers voor de ieestavond van bovengenoemde vereen, te Midden meer, bun wensch kenbaar maakten om de in het nummer van Zaterdag j.1. aangegeven reisroute eenigszins te wij zigen, om deze vervoergelegenbeid nog iets uit te breiden, is besloten met deze gemaakte opmerkingen rekening te houden. De vertrektijd is thans voor BUS I Vertrektijd 6.30 uur bij M. B. B. van Leenen, hoek Klieverweg - Oever sche weg, deze arriveert bij G. P. Bran derhorst, Schelpenbolweg te 6.40 uur, rijdt voorts door de Wierweg, stop plaats Jochem v.d. Kooij 6.50 uur, van daar naar smederij Struik, Slootdorp, trek 7 uur. BUS IIVertrektijd P. v. d. Zwaag Amstelmeerweg 6.30 uur, D. de Vries, Nieuwe Sluizerweg 6.40 uur J. Kits 6.50 uur, vandaar naar smederij Struik, Slootdorp, vertrek 7 uur. Blijkt te Slootdorp de belangstelling te'groot, dan rijdt een volgende bus. Gegadigden voor W.-Werf kunnen zich voor gratis-vervoer wenden tot K. D. Mollema. Gegadigden nemen van deze mede deeling goede nota GRATIS VERVOER ALLEEN VOOR DE LEDEN der Chr. Omnje Vereen. JAARVERSLAG- van de Aid. W.-Meer van het Centraal Genootschap voor Kinder- en HersteTlinL!kolonies in 1935 Op Maandag 23 Oct. 1937 werd mei behulp van de Afd. Medemblik en 'n propagandist van bet hoofdbestuur, 'n propaganda-verg. gehouden te Mid denmeer, om te trachten tot oprich ting van een Afd. W.-Meer te geraken. Opgewekt door woord en film, gaven zich 23 leden op, zoodat tot oprich ting van een afdeeling kon worden overgergaan. Daartoe werd een Werk comité benoemd. De afd. Medemblik zegde toe, de uit zending van 4 of 5 kinderen voor baar rekening te zullen nemen. Door ver schillende tegenvallers heeft zij slechts 1 kind gedeeltelijk uitgezonden. Door intensieve ledenwinning en een bijdrage van een der ouders, kon het Werkcomité de uitzending overnemen en werden in totaal 4 kinderen uitge zonden. Op 11 April 1938 werd door het Werkcomité een verg. belegd, waarin rekening en verantwoording werd ge daan, waaruit bleek, dat de inkom sten f 179.441/^ en de uitgaven f 177.52 hadden bedragen, zoodat met een ba tig saldo van f 1.92V& werd afgesloten. Op deze vergadering, welke in Hotel Smit te Slootdorp plaats vond, werd daarna de Afd. W.-Meer opgericht. Hot Werkcomité, bestaande uit A. H. van Wijck, voorz. Mw. Hoogkamer, secr.- penningmeesteresse Zuster Schou ten Mw. Vogelaar, S. Kloosterman en B. J. van der Bremen, werd tot be stuur verkozen, terwijl als 7e be stuurslid met alg. stemmen werd ge kozen de heer D. Knibbe. De functies werden toebedeeld aan Van Wijck, voorz. v.d. Bremen, secretaris en Mw. Hoogkamer, penningmeesteresse. De afd. trad toe tot de Algem. Ver eeniging Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantie-kolo- nies statuten en huish. reglement werden door het hoofdbestuur goedge keurd. Het bestuur vergaderde 3 maal. Mw. Vogelaar bedankte aan het einde van het jaar als bestuurslid, wegens vertrek Op 16 Dec. werden 9 kinderen uitge zonden naar het Koloniehuis Ketelaar te Ellecom, waarvan een voor rekening van de ouders. Van de Gemeente Wie- ringermeer werd voor uitzending van 7 kinderen subsidie ontvangen. Op 31 Dec. 1938 hadden de ontvang sten f 200.441/2 en de uitgaven f ,200.91 bedragen, zoodat met een nadeelig sal do van f 0.46V£ wordt afgesloten. (De re kening van 't Werkcomité inbegrepen Het ledental der afd. bedroeg op 31 December 1938 86. Met de wensch, dat elk lid ons in het komende jaar minstens 1 nieuw lid aan brengt tot steun van dit heilzame werk wil ik dit eerste jaarverslag besluiten. Mw. Hoogkamer, die de kinderen beeft weggebracht naar het Kolonie huis, gaf hiervan het volgende verslag: Mij is door ons Bestuur verzocht, U een en ander te vertellen over het huis Ketelaar, waar vanaf 16 Dec. 1938 tot en met 25 Jan. 1939. 9 kinderen uit de Wieringermeer heen geweest zijn. Na aankomst te Arnhem, brengt de Geld. tram U tot aan het Koloniehuis Ketelaar, waar U van verre de 'Vaderl. driekleur al vroolijk tegemoet wap pert. Bij het binnentreden vindt U een ruime hall, waarin uitkomen de ont vang- en speelzaal, keuken en woon kamer der Directrice. Alles maakt een prettige, vroolijke, maar vooral zinde lijke indruk op U. De keuken vooral, heb ik grondig bekeken, daar deze zeer practisch ingericht is, zooals mèt spoel machine voor de vuile borden, vorken, lepels enz. enz. groote broodsnijma chine die gemakkelijk en vlug en na tuurlijk uiterst hygiënisch, lekkere alle maal even gelijke boterhammetjes maakt en dan niet te vergeten de groote electr. kookpotten met automa tische stamper. Werkelijk, alles wordt hier gedaan, om onze kinderen zoo hygiënisch mogelijk te bedienen en te verzorgen. Laten we nu die breede trap eens op gaan. Boven gekomen, zien wij links en rechts, groote slaapzalen, waar de meisjes en jongens van zooveel moge lijk gelijke leeftijd bij elkaar slapen. Midden in de zaal rijen witte waschbak jes met plaats voor ieder kind apart. Onnoodig te zeggen, dat op reine ban den en tanden bijzonder gelet wordt - Op elke slaapzaal komt de kamer van de Zuster uit, zoodat deze, zoowel des avonds als des nachts, op deze, voor de kinderen niet hinderlijke manier, controle kan uitoefenen, wat vooral des nachts bij eventueel ziek zijn of andere dingen van veel belang is. Hiet huis ligt rondom in een groote tuin, waar de kinderen fijn in kunnen ravotten. Verder is in deze tuin, een schoolzaaltje met aangrenzend een gymnastiekzaal. Alles wat voor gewo ne of heilgymnastiek noodig geoor deeld wordt, is daar aanwezig, terwijl het huis de kinderen van snoezige gym- pakjes voorziet. Verder staan er wan delingen eiken dag op 't dagprogram ma, waardoor de kinderen, wanneer ze thuiskomen, een gezonden honger hebben en ongehoorde hoeveelheden verslinden. De resultaten zijn er dan ook naar. Van de door onze afdeeling uitgezonden kinderen, zijn er eenige dan ook ongeveer 7 pond aangekomen en dat in 6 weken. Werkelijk, iedereen kan gerust zijn kinderen aan deze nuttige en pretttige inrichting toevertrouwen. Een staf van toegewijde zusters met een flinke directrice aan het hoofd, staan borg oor het lichamelijk welzijn van Uw kinderen. Ook de geestelijke belangen worden goed verzorgd, daar ieder kind zijn godsdienstige plichten kan waar nemen. Geneeskundig to-ezicht wordt geregeld door 2 doktoren uitgeoefend, zoodat bij de minste ongesteldheid de kinderen op het ziekenzaaltje verzorgd worden en apart gehouden van de ove- gen. Voor dit alles, is echter veel geld noo dig, wil het goed marcheeren. In de hoop, dat U.allen zult willen medewer ken tot uitbouw van deze, ook in den Polder, zoo noodige vereeniging, dank ik U voor Uwe welwillende aandacht. BEGROOTING WIERINGEMEER VOOR 1938 Voor bouw van boerderijen een booger bedrag noodig geacht. Ingediend zijn wetsontwerpen a. tot vaststelling van de begrooting van de. Rijksafdeeling van het Openbaar Li chaam „De Wieringermeer" voor het dienstjaar 1938 en b. tot wijziging van de begrooting van het Zuiderzeefonds voor het dienstjaar 1938. In afwachting van de inwerkingtre ding der wet van 31 Mei 1937 tot instel ling van een Openbaar Lichaam „De Wieringermeer" en de krachtens art. 12 van deze wet in te dienen ontwerp- begrooting van inkomsten en uitgaven, werd, ter verzekering van 'n ongestoor den voortgang van de werkzaamheden in de Wieringermeer, de ontwerp-be- grootingwet van het Zuiderzeefonds voor 1938 zoodanig aangevuld, dat in de behoeften van het Openbaar Lichaam gedurende het jaar 1939 kon worden voorzien door gebruikmaking van de bij afdeeling v der begroöting van het Zuiderzeefonds toegestane gelden. Thans wordt ter voldoening aan arti kel 12 der wet van 31 Mei 1937 voor de Rijksafdeeling van het Openbaar Li chaam „De Wieringermeer" een ont- werp-begrooting van inkomsten en uit gaven voor het dienstjaar 1938 inge diend. Bij dit ontwerp is uitgegaan van het wettelijk voorschrft, dat een sluitende begrooting wordt verkregen en de uit gaven, voor zoover deze niet door in komsten worden gedekt, ten laste van de begrootng van het Zuiderzeefonds worden vergoed. De begrooting is overeenkomstig het voorschrift der wet in drie hoofdstuk ken verdeeld, In het eerste hoofdstuk zijn geraamd alle uitgaven, welke betrekking hebben op den verderen opbouw van den Pol der en hetgeen daarmede in verband staat. Het tweede hoofdstuk vermeldt de uitgaven, verband houdende met de pri vaatrechterlijke exploitatie van den Polder, terwijl daaronder tevens zijn opgenomen de kapitaalvoorschotten, waarvan rente en aflossing worden be taald, namelijk de voorschotten, ver strekt aan het Bouwbureau ,.De Wie ringermeer" en eventueel voor uitoefe ning van de gemeentelijke taak aan de gemeentelijke afdeeling te verstrekken kapitalen. Het derde hoofdstuk geeft aan de uitgaven betreffende de waterstaats werken, dus de zoogenaamde water- schaps-uitgaven. In het algemeen stemmen de posten op deze begrooting uitgetrokken over een met de overeenkomstige posten op de begrooting van het Zuiaerzeeionds voor het dienstjaar 1938 Voor den bouw van boerderijen wordt intusschen een hooger bedrag (thans totaal f 1.450.000) noodig geacht dan het bij de begrooting van het Zuiderzee fonds toegestane, ten einde tot de voorgenomen snelle uitvoering te kun nen geraken daarentegen zal voor andere onderdeelen met een lager be drag kunnen worden volstaan. ..POLITIE: Gevonden: een wollen hand schoen, een glacé handschoen en een hand warmer. Inl. Politie Middenmeer. L

Wieringer courant | 1939 | | pagina 2