HOTEL TE SLOQTDORP JAARGANG DINSDAG 21 FEBRUARI 1939 No. 22 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. VOOR H WIERINGEN EN OMSTREKEN p|P SPORT. buitenlandsch nieuws. succes hollandia 6—1. "misverstand omtrent eestelijke herbewapening. )E BAND DES BLOEDS. iWIERINGER COURANT1 UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN. BUREAU Hippolytushoef Wlerlngen Telef. Intercomm. No. 19. WACHTKAMER W A C O U behoeft voortaan geen koü of regen te trotseerenALLE bussen worden BINNEN afgeroepen. den oproep stelden „Nederland moet door het leven van zijn burgers een zoodanige zedelijke kracht uit stralen, dat de andere volken zich aan den invloed daarvan niet kunnen onttrekken." BINNëNLaNDSCH nieuws. OOK BROODOORLOG IN DEN HAAG. Prijzen met 3 cent verlaagd. Het begint er op te lijken, dat de Residen tie aan den vooravond van een nieuwen brood oorlog staat. De Haagsche bakkerij-commissie en de coöperatie De Volharding hebben n.1. besloten, noodgedwongen, ingaande heden de broodprijzen met 3 cent te verlagen. Men is tot deze drastisch j verlaging, welke in meer dan één geval gei-jic zal staan met een overschrijding van aen productieprijs, overgegaan in verband met het feit, dat er een bakkersbedrijf is, dat geleidelijk in zijn filialen de prijzen veüaagt, in de hoop blijk baar, zijn debiet ald;. in die mate te kunnen uitbreiden, dat de j.oduetieprijs belangrijk lager zal komen te nggen dan voor het ge middelde Haagsche oedrijf mogelijk is. VAN BRANDSTICHTING VERDACHT. Jongeman te Lage -Zwaluwe aangehouden. Te lage-Zwaluwen brandden in den nacht van Donderdag en Vrijdag een naast elkaar gelegen boerderij en huis af, voordat aan biusschen kon worden gedacht. De politie vond de omstandigheden verdacht en een on derzoek leidde tot de arrestatie van den zoon van den eigenaar. De panden stonden reeds langen tijd onbewoond, maar de eigenaar had thans het plan opgevat, om zijn zoon er in te laten wonen. B. en W. zonden evenwel be richt, dat dit uitsluitend kon geschieden, in dien de panden eerst behoorlijk werden opge knapt. De zoon ontving het bericht Donder dag en in den nacht daarop gingen de twee panden, welke waren verzekerd, in vlammen op. Bij het politie-onderzoek werd de hulp ingeroepen van den Bredaschen politie-des- kundige N. van der Schatte Olivier. BEDWELMENDE GASSEN TE NAALDWIJK. ,In de Prinses Julianastraat te Naaldwijk werd Vrijdagavond een meissje onwel tenge volge van een doordringende lucht, welke in het huis hing. De politie stelde onmiddellijk een onderzoek in en constateerde, dat dezelf de onaangename bedwelmende lucht in ver schillende huizen van deze straat hing. Aan gezien in December van het vorige jaar te Honselerssdijk, dat tot de gemeente Naald wijk behoort, twee personen door een lek in de buitengasleiding om het leven zijn geko men, gelastte de politie den bewoners van de Prinses Julianastraat met open ramen te gaan slapen. Middelerwijl werd de gastoevoer naar deze straat Vrijdagavond en Zaterdag afge sloten. Het wegdek werd opengebroken en toen bleek, dat een bewoner van de Prinses Julia nastraat een groote hoeveelheid carbolineum in het riool had geworpen en dat het gas hiervan, verbonden met het rioolgas, eenige huizen was binnengedrongen. De Naaldwijksche brandweer heeft daarop het riool doorgespoten. De dampen zijn daar op niet meer waargenomen. Het meisje, dat Vrijdagavond onwel werd, is geheel opgeknapt. OFFICIEREN-VLIEGERS VOOR NED. INDIE. Weer dertig: jongelui in opleiding. Zooals bekend werden in'November j.1. zes tien jongelieden door het departement van Koloniën uitgezonden, bestemd voor het Kon. Ned. Indisch Leger als kort-verband-officier vlieger, nadat zij vooraf bij de N.L.S. een bur gerlijke vliegopleiding hadden genoten van het Luchtverdedigingsfonds. Deze eerste proef is uitnemend geslaagd en de Luchtvaartafdeeling te Andit (Java) heeft zich loffelijk uitgelaten over de wijze waarop de selectie en opleiding dezer vliegers door de N.L.S. hebben plaats gevonden. Mitsdien heeft het Dept. van Koloniën thans besloten weder om een dertigtal jongelieden op dezelfde wij ze een vóóropleiding in Nederland te doen ge ven en hen in November a.s., eventueel na het doorloopen van een militaire vóóropleiding bij de Koloniale Reserve te Nijmegen, uit te zen den. De aspiranten zullen vrijen overtocht naar Java genieten en na het behalen van het groot-militair-vliegbrevet en het waarne mers-brevet, worden toegelaten tot een ver bintenis van 7 jaren. Gegadigden, die in Ne derland hun dienstplicht hebben vervuld en daarbij een rang hebben behaald, worden bij den aanvang der vliegopleiding in gelijken rang geplaatst. Inlichtingen bij het secreta riaat van het Luchtverdedigingsfonds, afd. vliegveld Ypenburg te Rijswijk, Z.H. I sche kardinaal tot paus zal worden gekozen. Als meest op den voorgrond tredende candi- daten noemt Reuter de kardinalen Pacelli en Tedeschini. NAAK AMSTERDAM. Dan alleen per W. A. C. 0. AUTOBUSDIENSTEN. Snelste en voordeeligste autobusverbinding. Vraagt onze winterdienstregeling, verkrijg baar bij de chauffeurs en onze kantoren. ROME. KARDINALEN ARRIVEEREN IN DE EEUWIGE STAD. Wordt wederom een Italiaan tot Paus gekozen i De eerste kardinaal, die per vliegtuig te Rome is aangekomen om er deel te nemen aan het conclaaf, is de patriarch van Lissa bon, kardinaal Cohcalves Cerejeira, die Zater dagmiddag om half zes, komende uit Lissa bon, in de luchthaven van het Lido is gear riveerd. De kardinaal is 51 jaar en tien jaren gele den benoemd. Het is de jongste der kerkvor sten. De beide Amerikaansche kardinalen Doug- herty en Mündelein zijn met de Rex te Rome aangekomen. De Zuid-Amerikaansche kardinalen Copello en Da Silveira Cintra, alsmede kardinaal O'Connel, zullen tijdig voor de plechtige ope ning van het conclaaf in Rome kunnen zijn. De mailboot „Neptunia" zal n.1. reeds 28 Febr. in Napels aankomen, dus 15 uur vóór den of- ficieelen tijd van aankomst. I Reuter meldt voorts, dat wegens de wel nauwe maar toch delicate betrekkingen tus- schen het Vaticaan en de Italiaansche regee ring hoogstwaarschijnlijk weer een Italiaan- DE 3e KLASSERS. ZAANDIJK KAMPIOEN. Zaandijk heeft Zondag het genoegen mo gen hebben het afdeelingskampioenschap te veroveren. Door een 20 overwinning op Q.S.C. en een 20 nederlaag van Purmerstijn kwamen de Zaandijkers aan een puntental dat door geen der andere clubs behaald kan worden. Hollandia onderging een groote ne derlaag op Wieringen, waar zij met 61 af gewezen werden. Assendelft kwam nog dieper in de put door met 35 van Helder te verlie zen. Beverwijk won op normale wijze met 20 van Purmersteijn, waardoor het kleine kans je voor deze club verloren ging. gesp. gew. gel. verl. v.-t. pt. Zaandijk 15 12 2 1 40-18 26 Z. V. V. 15 7 5 3 25-22 19 Purmersteijn 15 6 6 3 29-21 18 Q. S. C. 14 7 1 6 22-20 15 Beverwijk 15 6 2 7 32-27 14 Succes 15 6 2 7 29-30 14 Kinheim 15 4 5 6 32-33 13 Helder 13 4 4 5 26-27 12 Hollandia 14 4 2 8 32-39 10 Assendelft 14 2 1 11 23-59 5 4e KLASSE. B. K. C. nog geen kampioen. BKC dat met 50 Texel versloeg kan zich nog geen kampioen noemen, daar Schagen op verrassende wijze M.F.C. in eigen huis met 70 klopte. N.Niedorp won maar met 21 van Strandvogels, terwijl D.T.S. Atlas de punten onthield door deze club met 32 te verslaan. I De stand is gesp. gew. gel. verl. v.-t. pt. B. K. C. 15 12 2 1 46-15 26 Schagen 15 9 2 4 34-16 20 Texel 14 6 3 5 45-34 15 M. F. C. 14 6 2 6 27-40 14 Atlas 13 6 1 6 25-25 13 N. Nledorp 13 5 3 5 24-33 13 W.-waard 11 5 2 4 20-17 12 D. T. S. 14 4 3 7 24-29 11 Watervogels 14 3 1 10 27-38 7 Watervogels 15 3 1 11 18-52 7 Een spannende wedstrijd. Wij zijn met onze gedachte over de uitslag van deze wedstrijd wel wat te kort geschoten. Hadden we aanvankelijk gemeend dat Succes een zware wedstrijd tegemoet ging en dat zij zich heel best zou moeten houden om een overwinning te behalen, hoe geheel anders is dit. uitgekomen. Zelfs wist Succes een groote overwinning te behalen en verdient. Toch was dit spel geen kat en muis, want de Hollandi- VERSCHIJNT ELKEN NSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.25. Het is meer dan collecteeren. Mo re el e en geestelijke herbewapening beteekent Strijd voor den vrede, laraan te kunnen medewerken is een eere- zaak voor ieder, die den oorlog schuwt. De oproep tot geestelijke en moreele herbe- .pening, voor het eerst in Engeland gehoord daarna door de geheele beschaafde we id overgenomen, heeft veel weerklank ge ilden, ook in ons land. Vooral na de jongste fliorede van H.M. de Koningin heeft men )m een groote activiteit kunnen waarne- »n; men richt comité's op, men laat zijn ht'over deze materie schijnen en men ves- ;t daardoor den indruk, dat de uiteenzet- Ig, welke onze Koningin over haar inzicht sake de geestelijke en moreele herbewape- Qg gaf, niet nagelaten heeft diepen indruk maken en ook opheldering heeft gegeven er veel wat tot op dat oogenblik nog duis- r was. Wij meenen, dat dit te danken is aan den rm, welke de Koningin voor haar rede heeft kozen, een vorm, welke van hart tot hart ig en een vorm ook, welke een practischë jpassing inhield. Dit laatste heeft echter zooals later is bleken tot eenig misverstand aanleiding geven en te veel de aandacht van de diepe- beteekenis, welke aan de geestelijke en mo- »le herbewapening ten grondslag ligt, afge- d. Was men vóór de radiorede van de Konin- a veelal geneigd zich af te vragen, wat nu jenlijk wel onder geestelijke en moreele her wapening moest worden verstaan men h de vreemdste opvattingen dienaangaande rnemen na de rede meenden velen, dat it nu wel tot hun doorgedrongen was we oeten onze naasten, die in behoeftige om- andigheden verkeeren, helpen. Ongetwijfeld is dit een prijzenswaardige anier om naastenliefde te toonen en als odanig heeft de Kningin haar voorbeeld k bedoeld. OOK NOG IETS ANDERS. Maar men vergete nu niet, dat geestelijke t moreele herbewapening ook nog iets an- !rs inhoudt dan alleen het uiten van naas- nliefde, welke uiting slechts een onderdeel van het groote plan. In ons blad kwam onlangs n artikel over de geestelijke en moreele her- wapening voor, dat in zeer ruimen kring langstelling vond. Daarin stond o.a. te le- n „Het is een oude Christelijke leer, welke .ans in compacten en duidelijken vorm nieuw yen wordt ingeblazen. Zoo uitvoerig als men ize leer in bloemrijke taal kan omschreven nden in het Boek der boeken, zoo >rt, zoo zakelijk kort, komen de maatstaven ior een rechtschapen levenswandel nu voor ders oogen te staan." Welke die maatstaven zijn Men mag deze ïl als bekend beschouwen, maar veiligheids- live worden zij hier nog even herhaald vol- »men eerlijkheid, volkomen onzelfzuchtigheid, ilkomen naastenliefde en volkomen vertro'u- en. Dit zijn de grondslagen waarop een nieuwe 1 betere wereld kan worden opgebouwd. Het ,dividu moet moet met zichzelf beginnen, zijn jorbeeld moet tot navolging prikkelen en it dit kan, bewezen dezer dagen nog drie «ritsersche studenten, die na een reis door Qgeland, waar zij zich volkomen geestelijk FEUILLETON. 19 Hij dankte haar vriendelijk voor haar aan- Dd en gaf haar onbeperkte volmacht. Spre- ende wreef hij met de hand over het voor- oofd, als schoot hem iets te binnen. „Daar llt mij in helaas, ik ben soms wat vergeet ïhtig dat ik gisteren enkele oogenblikken rinses Margaretha heb gesproken ik sprak 50 in 't voorbijgaan over je komst, mijn Ind en zij uitte den wensch je de volgende 'eek te zien. Zij heeft je mama gekend, toen eze nog hofdame aan het hof te L. was." „Wat een gelukskind riep Charlotte. „Een üd-adelijke naam, een zeer beroemde vader, a eene moeder, die hofdame geweest is in 'aarheid de goden hebben hun hoorn van vervloed over je uitgestort En misschien Dmt je dit alles niet eens begeerlijk voor „Neen, ik ben bang voor de prinses," ant- loordde ik schuw en angstig, en klemde mij fin Ilse vast. I „Heidebloempje, wees niet kinderachtig dorde Charlotte. „De prinses is een allerliefst [ensch. Zij is de zuster van prinses Sidonie, ?er wie wij straks nog gesproken hebben, en tante van den jongen hertog. Zij ontvangt llen, die toegang hebben tot het hof, want fj is nog ongehuwd zij is overai zeer vrien- elijk en goed tegen de kleine, schuchtere, en - neem mij niet kwalijk ietwat linksche mge meisjes, die bang zijn voor de eerste porstelling aan het hof.Maak je dus maar let ongerust, kind Charlotte nam afscheid van mijn vader, zon pr het boek mede te nemen, hetwelk zij halenmijne voorstelling aan het hof pd haar naar het scheen achter dat hooge voorhoofd eene wereld van gedachten en moreel herbewapenden, kans zagen de hoofdredacties van de voornaamste Zwitser-1 sche nieuwsbladen voor het groote plan te winnen, waardoor de Zwitsersche pers thans een groote opgezette campagne voert, welke het beste doet verwachten. Zij hebben zich buitendien ook tot de industrie en de vakver- eenigingen gewend en volgens de laatste be- richtén, vinden zij overal een gewillig oor. KONINGIN WILHELMINA VOORAAN. De namen van hen, die de geestelijke en moreele herbewapening propageeren zijn klin kende namen. Zoo noemen wij Baldwin, Dala- dier, Tsjang Kai Sjek, de graaf van Athlone en uit ons land prof. mr. Aalberse, jhr. dr. Beelaerts van Blokland, minister Patijn en mr. Oud. Maar zeker niemand heeft over de gansche wereld meer indruk gemaakt dan Koningin Wilhelmina, die, strijdende in hét voorste gelid van het groote vredesleger, haar krach tig en gezaghebbend woord reeds verscheidene malen liet hooren. In alle landen der wereld heeft men dit woord kunnen lezen, op de voornaamste voorpagina's van de wereldpers, op een eere plaats. En men heeft het ook ver staan. Dat in ons eigen land haar radiorede weer klank vond is reeds overduidelijk bewezen. In alle gemeenten zal men binnenkort tot een daad worden opgeroepen, een daad van naas tenliefde. Dat het hierbij niet mag blijven, dat men zich daarmede niet tevreden kan stellen en dat tenslotte een dergelijke daad van opofferingsgezindheid slechts een mate- rieele daad is, zal duidelijk worden gemaakt door een actie, welke in velerlei, kringen in voorbereiding is en gedeeltelijk ook reeds tot uitvoering is gekomen. De protestanten heb ben in hun kerken reeds over de geestelijke en moreele herbewapening hooren spreken. De kathollieken worden in een goed geleide' cam pagne opgewekt zich aan te sluiten bij „de nieuwe gemeenschap". Maar ook buiten de kerken is men druk doende de zaak van de geestelijke en moreele herbewapening naar beste krachten te dienen en in ruimen kring aandacht te vragen voor deze mooie gedach te, waarin voor ieder een taak is weggelegd, een taak, welke men zich kan stellen in over eenstemming met zijn godsdienstige of poli tieke overtuiging. HET BEGIN. Hoe men moet beginnen Zeer eenvoudig. Het klinkt misschien vreemd, maar het be gin moet zijn critiek. Doch nu eens geen critiek op anderen, doch critiek op zichzelf. En het zal spoedig blijken dan heeft men handen vol werk, werk echter, dat steeds meer tot danlkbaarheid stemt en deswege tot blijdschap. En het is die blijdschap, welke een mach tig wapen vormt in den strijd tegen alles wat oneerlijk, zelfzuchtig, haatdragend of wan trouwend is. Zoo begint het individu, zoo volgen het gezin, de gemeenschap, het volk, en de volken. In een gemeenschap, opgebouwd uit indi viduen, die zich geestelijk en moreel hebben herbewapend, heerscht vrede. En is dat niet wat alle weidenkenden, zon der onderscheid, zoo vurig wenschen Niemand kan daarom vijandig staan tegen over geestelijke en moreele herbewapening. Dat zou alleen iemand kunnen zijn, die in den oorlog een ideaal ziet. Maar niet-vijandig staan is nog niet gelijk aan het zich geven voor het doel, hetwelk de elf vooraanstaande Nederlanders zich aan het slot van hun twee- te voorschijn geroepen. Zij gaf mij beneden in den gang de verzekering, dat zij voor alles zou zorgen vermaande mij nog eens, met al den ernst, die in haar was, om mijne „bang heid en schroomvalligheid, waarvoor volstrekt geen reden bestond" van mij af te zetten daarna spoedde zij zich weer naar het huis. „Je trekt de geleende spullen natuurlijk niet aan," zeide Ilse tot mij, terwijl Charlotte in het boschje aan de overzijde van den vij ver verdween. „Je grootmoeder zou zich in haar graf omkeeren. Heer in den hemel, nu moet ik zelve den heer Claudius vragen om geld uit te geven voor die vodden en todden. Zij zullen daar in 't huis eene mooie ijdeltuit van te maken Des middags, gedurende een der moeilijk ste uren, die ik tot nu toe in mijn leven had doorgebracht, zat ik aan mijne schrijftafel Mijn schrijftafel Welk een ironie, om in mijne kamer eene tafel te plaatsen, waarop uitsluitend geschreven wordtEn thans zat ik aan die schrijftafel en het klamme zweet brak mij uit van doodangst en inspan ning want ik moest ën zou een brief schrij ven den eerste in mijn leven. Ilse was on verbiddelijk geweest. „Zie nu ook maar, hoe je met de geschiedenis, waaraan je zelve be gonnen zijt, klaar komtik steek geen vinger daarvoor uithad zij onmeedoogend op be slisten toon verklaard ën mij voor den reuzen arbeid alleen laten zitten. „Lieve tante Ik heb uwen brief gelezen. Het doet mij bitterleed, dat gij uwe mooie stem hebt verloren, en daar mijne lieve groot moeder gestorven is, zend ik u het geld." Zoo stond er met zwarte, onregelmatige letters op het witte papier, dat voor mij lag. Het begin was gelukkig klaar gekomen, en ik sloeg de oogen ten hemel, als wachtte ik van daar eene ingeving voor het overige. Doch nu verder „Ik woon met mijn vader ten huize van den heer Claudius te K., indien gij mij misschien wilt schrijven om mij te berichten dat gij het geld in orde van de post hebt ontvangen." PuntHet was zóó heel goed, doch zou zij het kunnen lezen Ilse was gewoon te zeggen dat men uit mijn ge schrijf niet wijs kon worden, omdat de letters „zoo nijdig naast elkander stonden." Nu nog de onderteekening „Uw nichtje Leonore van Sassen," en eindelijk het adres, hetwelk ik met groote moeite, letter voor let ter, van het verfrommelde fragment des briefs mijner tante overschreefGoddank! Ilse moest of zij wilde of niet, de vijf lakken op het couvert afdrukken daarop bracht zij den brief zelve naar de postzij was boos en droeg hem tusschen de toppen harer vin gers, alsof hij haar in de handen brandde aan vreemde handen zou zij voor niets ter wereld zooveel geld hebben toevertrouwd. Juffrouw Ilse heeft mij gisteren om geld gevraagd, ten einde een hoftoilet voor je aan te schaffenBij deze gelegenheid moet ik je evenwel op iets opmerkzaam maken. Zoo lang Ilse hier blijft, mag zij dergelijke aange legenheden bedisselen doch later zal ik je moeten verzoeken, dat gij je regelrecht tot mij wendt." „Is daar niets aan te doen vroeg ik, zon der eenige moeite om mijne teleurstelling te verbergen. ,„Daar is niets aan te veranderen, juffrouw von Sassen het is ter wille van de orde." „Nu, dan heeft mijne lieve grootmoeder toch gelijk gehad met een hekel aan 't geld te hebben.... Mijn hemel, wat een omslag, als zoo'n paar thalers van de eene hand naar de andere gaan De heer Claudius keek mij glimlachend van ter zijde aan. „Ik zal u de zaak zoo gemakke lijk mogelijk maken," zeide hij vriendelijk. „Doch ik moet toch voor elke groschen in uw donker kantoor komen „Ja, dat is zooMaar vindt gij dat kan toor dan zoo verschrikkelijk „Het geheele huis is immers zoo koud, en zoo donker als het grafIk begrijp niet hoe juffrouw Fliedner en Charlotte het daarin uithouden Ik ging dood van angst en benauwdheid Ik legde onwillekeurig bei de handen op mijne borst. ..Dat oude huis het heeft reeds vroeger het leven eener vrouw bedreigd merkte hij met een glimlach op. „En nu is dat huis de schuld, dat het je bij ons niet voldoet Ons gesprek werd gestoord door Charlotte die mij meetroonde. Zij stak de hand in haren zak en haalde er een klein, dun pakje uit. „En thans de re den, waarom ik hier kwam. Hier zijn de kou sen twaalf paar die ik voor je uit R. be steld heb ik ontving ze zooeven en morgen komt ook je costuum thuis." „Laat u toch niets wijs maken, juffrouw dat zijn geen twaalf paar kousen riep Ilse en woog het pakje op hare groote hand het was niet grooter dan één paar kousen van de beroemde heidewol. Zij deed er het papier af, en een fijn, zacht weefsel kwam te voorschijn. „Zoo dat ik ook wat moois pruttelde zij boos. „Nu kan het kind ook hier gauw op bloote voeten loopen Dat is degelijke waar die zien de waschlijn nooitals men er eens mede gewandeld heeft, kan men ze in den voddenmand gooien. Och Och het geld van mijne arme mevrouw Zij spoedde zich naar onze huiskamer. „Laaj; je niet in de war brengen, kleine merkte Charlotte op, op haren meest beslisten toon. „Ik draag jaar in jaar uit geen andere, al trekt juffrouw Fliedner over deze zooge naamde verkwisting ook tienmaal den neus opIk heb nu eenmaal eene zeer gevoelige Parijsche huid, en gij moet uwe stand in de wereld in acht nemen, en hiermede basta Zij trippelde weg en ik ging met een be zwaard gemoed Ilse opzoeken. Zij had hare hoed en haar kerkboek weggelegd en stond met een vuurrood gezicht bij de bloementafel in mijne kamer. Deze zag er schandelijk ver waarloosd uit. Ik had de bloemen reeds ter stond met booze oogen aangekeken en ze geen enkele maal water gegeven, hoewel Ilse mij ADVERTENTItN: Van 1 6 regel* f 0.M Iedere regel meer f 8J.1 dit bepaaldelijk als mijne taak had aangewe zen. Thans lieten de prachtige bloemen, van dorst versmachtigd, de kelken hangen. Ilse sprak geen woord zij wees alleen maar met den vinger op hetgeen mijne nalatigheid had uitgewerkt, en de geest van tegen spraak en verzet werd in mij wakker. „Kom, wat gaat mij die bloementafel aan sprak ik norsch. „Ik zie volstrekt niet in, waar om ik mij voor die bloemen moeite zou moe ten geven. Ik heb er mijnheer Claudius niet om gevraagd waarom laat hij ze dan in mijne kamer brengen Nu kan hij er ook voor laten zorgen „Zoo gaat het goed het wordt hoe langer hoe mooier hernam zij op een toon, waar uit alle klank verdwenen was.. „Fijne kou sen aan de voeten en een ondankbaar hart Leonore, op den Dierkhof kom je niet weer terug en ik houd volstrekt niet meer van je Ik slaakte een kreet en sloeg mijne armen om haren hals hare woorden waren mij als een dolk door het hart gegaan. „Je grootmoeder heeft je „duifje" genoemd ging zij met onverbiddelijke strengheid voort „een mooi duifje!Als zij geweten had, hoe het daar binnen bij je uitziet, dan zou zij je zeker „Duivel genoemd hebben," voltooide ik den zin, woedend op mij zelve. „Ja, ja, Ilse, dat ben ik ik heb eene leelijke, zwarte ziel doch ik heb het zelve niet geweten, en nu komt zij steeds onverwacht te voorschijn." (Wordt vervolgd.) IN VIER BLADEN ADVERTEEREN VOOR EENMAAL BETALEN Wieringermeerbode. Wieringer Courant. De Polderbode. Zij per Courant.

Wieringer courant | 1939 | | pagina 1