30e JAARGANG DINSDAG 13 JUNI 1939 No. 67 NIEUWS- ADVERTENTIEBLAD VOOS WIERINGEN EN OMSTREKEN DE VIERDE MAN. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.25. UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN. BUREAU Hlppolytushoef Wlerlngen Telefoon Intercomm. No. 19 Bijkantoor Brugstr. 23. Middenmeer. Tel. 23. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels Iedere regel meer f 0.50 f 0.10 F. K. 43 VERONGELUKT. DRIE DOODEN. Boven het badstrand van Vlissingen, juist even voorbij de plaats waar duizenden verblijf hielden, is de Koolhoven „Krekel" een luchttaxi van de K.L.M., afgegleden. Brandend toestel veroorzaakte panischen schrik. ..Zaterdagmiddag omstreeks vier uur, toen duizenden personen op het zonnige badstrand te Vlissingen vertoefden, heeft zich te mid den van hen een drama afgespeeld, dat een ware paniek verwekte. Een gesloten lesvlieg- tuig, dat zeer laag boven het strand vloog, stortte tijdens het nemen van een bocht op enkele meters afstand van het zonnebad neer. Men hoorde een plof en onmiddellijk daarop sloegen de vlammen uit het vliegtuig op. De drie inzittenden kwamen, zoo als later bleek, in de vlammen om. Onder de duizenden toe schouwers brak een ware paniekstemming los. Vrouwen en meisjes liepen gillend heen en weer, anderen stonden, door schrik bevangen, op de plaats vastgenageld. Enkele toeschou wers hadden de tegenwoordigheid van geest te trachten de vlammen met zand te dooven. Toen daartoe eenmaal het voorbeeld was gegeven, stroomde van alle kanten de hulp toe en na eenigen tijd was men het vuur meester. De brandweer, die gealarmeerd was, hoefde slechts even water te geven. Zoodra men het vliegtuigwrak kon naderen stelden tientallen handen pogingen in het werk de inzittenden te bevrijden. Dit ging echter met groote moeilijkheden gepaard, want het toe stel was met den neus in het zand gestort en de gesloten cabine was vrijwel geheel inge drukt. Toen de brandweer op het terrein van de ramp aankwam (de brandweer werd voor het ongeluk gealarmeerd tijdens de officieele ingebruikneming van haar nieuwe kazerne), was men er nog niet in geslaagd de inzittenden te bevrijden. Eindelijk, na het breken van de vleugels en nadat de cabine uit elkaar was geslagen, kon één der slachtoffers, die geen teeken van leven meer gaf. tusschen de wrakstukken worden weggehaald en naar het ziekenhuis Bethesda worden overgebracht. Toen kon tevens worden vastgesteld, dat zich in het toestel nog twee personen bevonden. Men heeft echter nog zeer langen tijd moe ten werken voordat het gelukte deze lijken, die vreeselijk geschonden waren, te bergen. Logboek bleef intact. Aanvankelijk was het niet doenlijk de slacht offers te identificeeren. Uit het logboek, dat intact was gebleven, bleek, dat het neerge storte vliegtuig het Koolhoven-lestoestel P.H.A.J.K. was van de K.L.M., dat op Schip hol met als bestuurder G. Faber uit Amster dam en R. van Tijen te Vlissingen, leerlin gen van de Rijksopleiding voor verkeersvlie ger, voor een overlandvlucht naar Vlissingen was opgestegen, en dat een tusschenlanding in Haamstede had gemaakt. Ten slotte bleek het derde slachtoffer de 24-jarige haven meester van het vliegveld Haamstede, A. D. de Visser, te zijn, tot voor kort te Vlissingen woonachtig. De beide leerling-vliegers, onge veer 19 jaar oud, waren niet gehuwd. FEUILLETON. (Een geval uit de praktijk van Inspecteur Sanders, lid der Centrale Recherche) door UDO VAN EWOUD. Nadruk verboden. 11. De heer De Visser was een half jaar gele den in het huwelijk getreden en hij was op v/eg naar zijn vrouw, die bij zijn ouders in Vlissingen logeerde. VERKLARING OVER HET VLIEGONGELUK TE VLISSINGEN. Omtrent het vliegtuigongeluk bij Vlissingen deelde de chef van den vliegdienst van de Ki.M., de heer I. A. Aler, die zeer onder den indruk was van het gebeurde, nog het volgen de mede De „Krekel" was 's morgens van Schiphol vertrokken met de beide leerlingen van de Rijksopleiding voor Verkeersvliegers aan boord. Zij zouden een oefenvlucht maken naar Haamstede waar zij een landing moes ten maken, om dan vervolgens de vlucht naar Vlissingen voort te zetten. Van Vlissingen zouden zij tenslotte weer naar Schiphol terug keeren. Beide leerlingen hadden, reeas een brevet voor het vliegen met sportvliegtuigen en de K.L.M.-taxi behoorde tot deze catego rie van vliegtuigen. Trouwens beiden hadden hun studies reeds ongeveer voltooid en over ruim een maand moesten zij eind-examen doen. Het was ook volkomen normaal, dat de in structeur den heer De Visser toestond als passagier de vlucht van Haastede naar Vlis singen mede te maken. Toen de Koolhoven uit Haamstede vertrok, zat, de heer Van Tijen, een neef van den di recteur van de Fokkerfabrieken, achter het stuur, terwijl de andere leerling de heer Fa ber naast hem was gezeten. De heer De Visser zat op de achterste bank. De weersomstan digheden waren uitstekend en misschien daar door juist een weinig overmoedig, vlogen zij laag over het strand en maakten bij het vlie- gen eenige manoeuvres, welke waarschijnlijk! bedoeld waren als groet aan het publiek op den grond, zooals men dat boven haast iedere badplaats kan zien. Tijdens het uitvoeren van één dezer ma- 1 noeuvres heeft de bestuurder een verkeerde handeling verricht, zoodat de „Krekel" in een bocht boven het strand, op ongeveer veertig! meter hoogte te veel snelheid verloor, afgleed en tegen den grond sloeg. Onmiddellijk bra ken toen de vlammen uit en aan redden viel niet meer te denken. GEEN KOLENSCHAARSTE TE VERWACHTEN ALDUS DE MINISTER. Op de vragen van den heer Wijnkoop (C. P. N.) in verband met den te verwachten ach terstand in den aanvoer van huisbrandkolen heeft de minister van Economische Zaken als volgt geantwoord Het is den minister niet gebleken, dat de handel voor het nieuwe ko- lenjaar 1 April 1939 tot 1 April 1940 bij de Limburgsche steenkolenmijnen in het alge meen belangrijk kleinere hoeveelheden zou kunnen betrekken dan in het vorige kolen- jaar. Wel bestaan er moeilijkheden ten aan zien van de levering van enkele soorten huis brandkolen, omdat de vraag naar deze soor ten in den laatsten tijd sterk is toegenomen, doch de levering van huisbrand als geheel genomen heeft, naar den minister is geble ken, tot nog toe een normaal verloop. Hierbij dient in aanmerking te worden genomen, dat de vraag naar deze brandstof bij het begin van het nieuwe kolenjaar steeds groot is, in verband met de alsdan ingaande prijsreduc ties. Hiermede is tevens de tweede zinsnede van deze vraag beantwoord. Aangezien in het contingent voor Belgische huisbrandkolen geen wijziging is gekomen, is het ook niet juist, dat aan de importeurs minder consenten zouden worden verstrekt dan vorig jaar om dezen tijd. Zulks blijkt ove rigens ook uit den invoer, die blijkens de handelsstatistiek in de eerste 4 maanden van dit jaar circa 20 pet. hooger was dan in het overeenkomstig tijdvak van 1938. Zooals de situatie zich thans laat aanzien,' bestaat er voor den minister geen aanleiding om te vreezen, dat een eventueele achter stand in den aanvoer van huisbrandkolen in het najaar van zoodanigen omvang zal wor den, dat een schaarsche in den winter daar van het gevolg zijn. Gezien het bovenstaande acht de minister geen dringende noodzaak voor verruiming van de invoermogelijkheid van huisbrand uit België aanwezig. De vraagstukken verbon den aan de kolenvoorziening van Nederland, hebben sinds geruimen tijd zijn bijzondere aandacht. In het oog dient te worden gehouden, dat verschillende factoren van handelspolitieken aard invloed kunnen uitoefenen op de vraag, hoe groot de invoermogelijkheid van steenko len uit een bepaald land te dient te zijn. KOSTEN DER MILITAIRE MAATREGELEN. Vragen van den heer Van Vessem. Het lid der Eerste Kamer, de heer Van Ves- c.:;r hiel' den minister van Staat, minister van Algemeene Zaken, minister van Finan cien a.i., voorzitter van. den Raad van Minis ters, en aan den minister van Defensie de volgende vragen gericht 1. Hebben de ministers kennis genomen van het hoofdartikel in „De Standaard" van 2 Juni j.1. waarin o.a. het volgende voorkomt „Van verschillende kanten wordt onder onze aandacht gebracht, dat men van militaire zijde toch wel wat al te royaal is met het uit geven van geld. Er zou meer materiaal zijn gerequireerd, althans voor langeren tijd zijn gerequireerd, dan met het oog op de omstan digheden noodig is. Er zouden voor het ge bruik van paarden, en personen- en goede renauto's, aan eigenaren te hooge vergoedin gen worden betaald enz. De opmerkingen bereiken ons van perso nen, die een krachtige defensie en een goede grens- en kustbewaking noodzakelijk achten, en de zorg daarvoor toejuichen, maar die te vens van meening zijn, dat daaraan niet meer mag worden ten koste gelegd, dan op den grondslag van het onvermijdelijke redelijke is." 2. Zijn de Ministers in staat en bereid in lichtingen dienaangaande te verschaffen 3. Zijn de ministers voorts bereid mede te deelen a. welk bedrag sinds 11 April j.1. tot W. A. C. 0. AUTOBUSDIENSTEN VANAF 15 JUNI AVONDRETOURS VERKRIJGBAAR. Prijs gelijk aan enkele reis prijs. Geldig vanaf 16.30 uur n.m. tot volgende mor gen 8.30 uur op plaats van bestemming. Dat de moord, volgens den dokter, die de sectie op het lijk verricht heeft, onmogelijk door een vrouw kan zijn gepleegd èn dat de geheimzinnige vierde man nog in de coupé aanwezig was, toen de verpleegster deze reeds volgens haar verklaringen, moet hebben ver laten. Nee, beste jongen, deze beide punten heb ik, zooals je hoort, van het begin af aan, wel degelijk goed in 't oog gehouden, maar wie bewijst mij, dat de groote onbekende, toen hij op het station in Den Haag dat korte gesprek met den conducteur voerde, inderdaad alleen niet den vermoorde in de coupé was Tenslotte heeft niemand de verpleegster zien uitstappen. Hieruit volgt dan ook, dat zij nog niet de daderes behoeft te zijn, doch hoog stens van medeplichtigheid kan worden ver dacht. Ook deze laatste verdenking zou ik echter nog niet eens graag in het openbaar uitspreken, zoolang er geen enkel concreet bewijs is, doch dat neemt niet weg, dat m.i. bij een zoo duistere zaak als deze met alle mogelijkheden rekening moet worden gehou den." Adams nam een lange teug uit zijn glas, terwijl hij nadenkend voor zich uitstaarde. „Ik weet het niet, Miel", zei hij tenslotte, „hoewel je redeneering niet direct onlogisch is, kan ik toch de gedachte niet van me af zetten, dat je met deze verdenking op den verkeerden weg bent, Een verpleegster als medeplichtige bij een moordaanslagik denk dat ze je zouden uitlachen als je er mee bij de politie kwam „Mogelijk," antwoordde Wils schouderopha lend. „Maar voorloopig ben ik dan ook niet van plan de politie van de zooeven door mij geopperde mogelijkheid in kennis te stellen. Eerst dien ik zeker te weten, wat die zuster Robert heeft doen besluiten in een le klas coupé naar Den Haag te reizen. Daarnaast is er trouwens nog iets, wat me bijzonder inte resseert, maar waarover ik nu toch maar lie ver zal zwijgen. Laten we het voorloopig hier bij laten. Vermoedelijk zullen we de eerstvol gende dagen nog gelegenheid genoeg hebben om deze, inderdaad zeer geheimzinnige mis daad wat nader te bekijken." „Nog één ding," zei Adams. „Heb je nog andere redenen om de goede bedoelingen van die verpleegster in twijfel te trekken, of berust je wantrouwen uitsluitend op het feit, dat ze zich de weelde veroorloofde le klas te rei zen Doch Wils maakte een afwerende beweging. „Geen woord meer, Han. Misschien later, als ik zelf wat meer weet." En als om zijn woorden kracht bij te zetten, riep hij den kellner om af te rekenen. Een bezwarend epistel. Hoofdinspecteur Dammering, lid der Cen trale recherche aan het hoofdbureau van politie te Amsterdam, voelde zich nerveus. Op zichzelf was dat niets bijzonders. Bij het corps toch stond Dammering, wiens bekwaam heden als speurder door zijn superieuren ove rigens niet in twijfel werden getrokken, be kend als een neurasthenicus, wiens, zich vooral in de ochtenduren openbarend onaan genaam humeur, reeds menigen rechercheur den dag totaal had bedorven. In hooge mate prikkelbaar en licht geraakt, twee eigenschappen, welke hem in den loop der jaren voor den gewonen straatdienst ab soluut ongeschikt hadden gemaakt en ten slotte dan ook zijn overplaatsing naar de re cherche tengevolge hadden gehad, waren het gewoonlijk zijn ondergeschikten, die daarvan in de eerste plaats het slachtoffer werden en menige jonge inspecteur, die van jeugdigen beroepsijver vervuld, zijn intrede in den po litiedienst had gedaan, was onder het alle initiatief en zelfvertrouwen doodende regime van dezen chef geworden tot een der velen, die geen hoogere idealen kennen dan hun su perieuren naar de oogen te zien. Dezen morgen echter, volgende op den dag, waarop het in het vorig hoofdstuk beschreven gesprek tusschen Adams en Wils plaats had, bleek hoofdinspecteur Dammering's stemming echter nog ver beneden het peil, waarop het gewoonlijk door het personeel van het hoofd bureau getaxeerd werd. In een der ochtendbladen was een vrij scherp gesteld stukje verschenen, waarin de houding van de justitie in verband met de arrestatie van den Rotterdamschen handels reiziger Hellinger ernstig werd gelaakt. De schrijver wees er, niet geheel ten onrechte op, dat over het algemeen hier te lande al te snel een bevel tot inhechtenisneming van een verdachte wordt uitgevaardigd, hetgeen niet alleen aanleiding geeft tot onschuldige ver oordeelingen, doch bovendien het werk van de justitie zelf bemoeilijkt, doordat men dan later bij de behandeling van de strafzaak niet over voldoende bewijsmateriaal blijkt te be schikken om tot een veroordeeling te kunnen overgaan. Op deze wijze werd, aldus de schrij ver, weliswaar de schijn gewekt, dat 't Ne- derlandsche politiecorps volkomen voor zijn taak berekend was, maar in werkelijkheid kwam het er op neer, dat een misdadiger, van wien men vrijwel zeker wist, dat hij schuldig was aan het hem ten laste gelegde, wegens gebrek aan bewijs op vrije voeten moest worden gesteld. „Ook in deze kwestie," zoo besloot de schrij ver, „is dit overijld ingrijpen wel weer zeer duidelijk aan het licht getreden. Waarom, zoo vragen wij ons af, moest Hellinger, die zichzelf bij de politie aanmeldde, onmiddellijk worden gearresteerd Uit het feit, dat hij zich uit vrije beweging aan het hoofdbureau vervoegde, mag o.i. reeds worden geconclu deerd, dat hij er niet aan dacht zich in vei ligheid te stellen. De justitie had hierin een gunstige gelegenheid moeten zien om meer bewijsmateriaal bijeen te brengen. In plaats van tot overhaaste arrestatie over te gaan, had het veeleer op haar weg gelegen de gan gen van dezen man, tegen wien wij geven het gaame toe inderdaad ernstige verden kingen bestaan te laten nagaan. Weliswaar zou daarmee de mogelijkheid geschapen zijn, dat bij het uitblijven van een arrestatie, de politie van een gebrek aan activiteit zou wor- heden ter zake van de buitengewone militai re maatregelen, zoowel die betreffende aan schaffing van materiaal en uitvoering van werken als die verband houdende met het buitengewoon onder de wapenen roepen en blijven van dienstplichtigen, in totaal is be steed b. welke gemiddelde som per dag op heden de kosten ter zake van de hierboven genoemde buitengewone militaire maatrege len bedragen VAN EEN KAR GEVALLEN EN OP SLAG GEDOOD. Zaterdag reed de 35-jarige landbouwer L. Bijlmaker uit Heel (L.) met paard en wa gen naar het veld, om zijn aardappelen te bespuiten tegen den coloradokever. Onderweg passeerde hem een militaire mo torfiets. Het paard schrok en B. viel, bij zijn poging om het paard in bedwang te houden, van de kar. Hij kwam zoo ongelukkig op den weg terecht, dat hij bewusteloos bleef liggen. De militair, die het ongeluk bemerkte, haalde onmiddellijk geestelijke en geneeskundige hulp. Deze mocht echter niet meer baten, want het bleek, dat B. bij zijn val een hals- verwel had gebroken en vrijwel op slag ge dood was. B. was gehuwd. EN OVERREDEN. KINDJE ONDER AUTO GEKROPEN Zaterdagmorgen is te Nieuwer-Amstel, een kindje van zestien maanden van den bak ker Westerbos, in de garage onder een be stelauto gekropen, zonder dat dit door ie mand werd bemerkt. Bij het uitrijden van den wagen is het jongetje ernstig gewond. Het ventje werd naar het O. L. Vrouwe-gast- huis vervoerd, waar het aan de bekomen ver wondingen is overleden. DE KERSEN WORDEN DUUR Ondea* 'buitengewoon groote belang stelling uit den geheelen omtrek zijn Vrijdag te Tiel de eerste groote kersen verkoopingen gehouden. Uit de resultaten van deze verkoopin gen valt op te maken, dat de kersen dit jaar weer duur zullen worden, bij na even duur als bij een misoogst. Want ondanks het feit, dat er aanvan kelijk zeer veel kersen verwacht wei den, hebben ze thans bij de verkoopin gen reeds f 1 tot f 2 per bushel (10 kg.) op het hout opgebracht. Zelfs als er spoedig een einde komt aan de droogte, waardoor de kersen bij honderden van de boomen vallen, en waardoor ze natuurlijk steeds duur der worden, zullen ze op grond van de ze verkoopingen reeds op z'n minst op 20 tot 40 ct. per kg komen voor ze in den handel zijn En als de .droogte nog lang aanhoudt, zullen deze prij zen natuurlijk nog verder stijgen PROVINCIAAL NIEUWS. OP VOETBALVELD OVERLEDEN. Vrijdagavond is op het voetbalveld te Oost Graftdijk tijdens een vriend- schappelijken voetbalwedstrijd de 23- jari'ge D. Selle plotseling in elkaar ge zakt en overleden WESTWOUDS BURGEMEESTER OP VRIJE VOETEN. Naar het Handelsblad van mr. A. J. M. Leesberg, rechtskundig raadsman van den gearresteerden burgemeester van Westwoud verneemt, is deze, na verhoor door den rechter commissaris Zaterdagmorgen op vrije voeten ge steld, omdat het hem ten laste geleg de zoo vaag was, dat dit geen gevan genhouding wettigde Mr. Leesberg betwijfelde het zelfs of van verdere vervolging sprake zal kun nen zijn daar duidelijk gebleken is, dat de burgemeester, die in zijn gemeente met werk overladen was, meer het slachtoffer van een samenloop van om standigheden is geworden, dan dat er sprake van eenige fraude zou zijn. Wel zijn er staten onrechtmatig door hem geteekend, maar dit geschiedde meer, omdat de betrokkenen vaak op verren afstand in het vrije veld werkten en on bereikbaar waren.. Het heeft niet in de bedoeling gelegen, aldus Mr. Leesberg een valsche handteekening te plaatsen In verband met het door eenige bla den gepubliceerde, wordt er over ge dacht sommige bladen, die de eer en goeden naam van den burgemeester hebben aangetast, een vervolging in te stellen. DE BURGEMEESTERS VACATURE TE PURMEREND Naar het vacante ambt van burge meester van Purmerend hebben zich bijna' honderd sollicitanten aangemeld Vermeldde nu al weer geruimen tijd geleden het gerucht, (aldus schrijft de iAlkm. Crt.) dat een aantal burgemees Iters uit deze omgeving naar Purme- rends burgemeestersambt mededong, sedert is ons bekend geworden, dat dit niet het geval is met de heeren Van Oorschot, burgemeester van Ilpendam, en Kikkert, burgemeester van Beem- ster. Wij vermelden dit, omdat deze i heeren af en toe wel als zeer ernstige in aanmerking komende candidaten zijn genoemd Er verluidt, dat zich onder de vele sollicitanten een aantal burgemeesters en secretarissen van gemeenten uit Noordholland bevindt, ook elders, dan uit de naaste omgeving van Purme rend Ook moeten vele burgemeesters secretarissen en secretarieambtenaren uit andere provinciën solliciteeren. KOEDIJK. De secretaris is tevens ontvanger. Bij K.B. is bepaald, dat met ingang van 20 Juni 1939 de gemeente Koedijk'wordt aan gewezen als gemeente, waar de bediening van secretaris en die van ontvanger door denzelf den persoon worden bekleed. den beschuldigd, maar een dergelijke onver diende blaam, door eenige onverstandigen op liet politiecorps geworpen, is tenslotte van heel wat minder belang dan een demonstra tieve machteloosheid van een rechtscollege, dat straks tevergeefs zal trachten het noodi- ge bewijsmateriaal bijeen te brengen en daar mee een taak op zich neemt, welke alleen bij de politie in goede handen is." Hoewel hoofdinspecteur Dammering den inhoud van dit artikel gevoegelijk langs zich heen had kunnen laten gaan, omdat het hier in gelegen verwijt veeleer de justitie dan de politie trof, voelde hij het, met de aangebo den vrees van den man, die kruipt voor allen, aan wie hij rechtstreeks of zijdelings verant woording verschuldigd is, toch als een aan tijging van zijn persoonlijke capaciteiten en zijn sympathie voor de pers, die toch al niet bijster groot was, zou zeker nog meer gedaald zijn, wanneer hij ook van deze zijde geen ge vaar had geducht. Hij hield het blad met het bewuste artikel in de hand en liep met groote stappen het vertrek op en neer. Eindelijk echter scheen hij tot een besluit te zijn gekomen. Zich plotseling omkeerende, liep hij naar zijn schrijfbureau, liet zich in den daarachter geplaatsten stoel vallen en terwijl hij met den linkerhand drie maal kort achtereen op de contactknop van de huistelefoon drukte, zocht hij met den rechter in een haastig opengetrokken lade van den schrijftafel, waar uit hij met een nerveus grabbelen van zijn dikke vingers een blauwe map opdiepte. Er werd geklopteen inspecteur in uniform trad binnen en bleef, nadat hij de deur ach ter zich gesloten had, in eerbiedige houding staan. Hoofdinspecteur Dammering dwong zich zelf tot kalmte. „Knoop, ga eens zitten." De inspecteur, die naar dezen naam bleek te luisteren, voldeed aan de invitatie, die als een bevel klonk. „Knoop, je moet vanmorgen de pers eens aan mij overlaten. Als de heeren straks ko men, meld je mij, dat ze er zijn. Je kunt ze eerst het gewone nieuws geven, maar geen woord met betrekking tot de zaak-Leuven- steyn. Dat laat je aan mij over. Apropos, heb je het ochtendblad van „De Hoofdstad" ge lezen „U bedoelt den aanval op de justitie, chef antwoordde de inspecteur, die reeds begreep, waar de ander heen wilde. „Ja, dat heb ik gelezen." „Wat denk je ervan „Tja, wat zal ik er van denken," meende de de inspecteur voorzichtig. Het was op het oogenblik waarlijk niet aan het gezicht van den heer Dammering te zien, of hij zich ver heugde, dat zijn superieuren ook eens een veeg uit de pan hadden gekregen of dat hij bevreesd was, dat een deel vah de ontstem ming, welke door het bewuste artikel onge twijfeld bij de superieuren was gewekt, op hem zou terugvallen. „Je hoeft niet te denken," verbrak de hoofd specteur de pijnlijke stilte, die even was in getreden. „Laat dat maar aan mij over. Ik denk, dat we vandaag de heeren eens netjes in het zonnetje zullen zetten, althans die meneer van „De Hoofdstad," die de pretentie heeft te veronderstellen, dat aan hem een goede Commissaris der recherche verloren is gegaan." „U bedoelt dat briefje van Hellinger „Juistik moet zeggen, dat je niet slecht combineert, Knoop. Ik vermoed, dat de hee ren daarvan zullen opkijken, want tenslotte is het toch niet alleen „De Hoofdstad", die zich met de voorloopige arrestatie van Hellin ger niet vereenigen kan. Vandaag of morgen zouden de anderen dit voorbeeld van onge motiveerde critiek hebben nagevolgd, al was het alleen maar terwille van een bepaalde categorie abonné's, die in dezen tijd van jus- titieele vergissingen eiken aanval op het recht met gejuich begroeten. Maar nu zal dat heer van „De Hoofdstad" zijn misplaatste reprimande toch moeten herroepen." (Wordt vervolgd.) IN VIER BLADEN ADVERTEEREN VOOR EENMAAL BETALEN Wieringermeerbode. Wiéringer Courant. De Polderbode. Zijper Courant. .'1

Wieringer courant | 1939 | | pagina 1