Het Groene Kruis Bosker's H,Hoef - Boekhandel GEMEENTERAAD__WIERINGERMEER. TE WIERINGEN. sterke KOFFER FIJNE TASCH B. ZON Molenvaart 44 Tel. 79 ANNA PAÜLOWNA. Vergadering van den Raad van Wieringer- meer op Dinsdag 20 Juni 1939 n.m. hall twee. Voorzitter Ir. S. Smeding, secretaris de heer A. Blaauboer. Alle leden aanwezig. Na het welkomstwoord van den voorzitter worden de notulen der vorige vergadering on- veranderd vastgesteld. Beëedigfing A. N. Nap. Allereerst is aan de orde de beëedigmg van den heer A. N. Nap, de nieuwbenoemde Com mies-redacteur ter secretarie, die tevens als waarn. secretaris zal optreden, voor welke laatste functie de heer Nap de vereischte eeden aflegt in handen van den voorzitter. Benoeming gemeente-architect. De voordracht van B. en W. luidt Ter uitvoering van uw besluit van 18 April 1939 bevelen wij aan voor de benoeming van een gemeente-architect in vasten dienst, op een jaarwedde f 3000.—, onder gelijktijdige vaststelling van den pensioengrondslag op dit bedrag, in alphabetische volgorde 1. Y. E. Dijkstra te Haren 2. G. F. Wamelink te Renkum. Ter bespreking van den voordracht heeft de raad een uur in comité vergaderd, het hoofd der bouwkundige dienst, de heer A. D. van Eek, met wiens advies deze voordracht tot stand is gekomen, was in deze comité-verga dering aanwezig. Bij de stemming in de openbare vergade ring werden op den heer Y. E. Dijkstra 5 stemmen en op den heer G. F. Wamelink 4 st. uitgebracht, zoodat de heer Dijkstra was be noemd. Ingekomen stukken Verzoeken van F. Brattinga en J. D. Willig om toekenning van steun als bedoeld in art. 13 der lager onderwijswet 1920. Naar B. en W. om praeadvies. Mededeeling van Ged. Staten dat bij den Minister van binnenlandsche zaken geen be denking bestaat tegen de door den gemeente raad in zijn vergadering van 27 Februari 1939 vastgestelde salarisverordening. Voor kennisgeving aangenomen. Procesverbaal van opneming van kas boeken van den gemeente-ontvanger in het eerste kwartaal 1939. Als boven. Besluit van Burgemeester en Wethouders d.d. 9 Mei 1939, waarbij de heer A. N. Nap, be noemd commies-redacteur ter secretarie, Sar, L. Schotte en G. v. d. Schaaf. Wordt goedgevonden. .Voorstel van burgemeester en wethouders tot wijziging van de begrooting der gemeente voor het dientjaar 1938. Bij de behandeling van dit punt dringt Mr. Backer er op aan dat de posten iets uitvoe riger worden toegelicht. De voorzitter zegt dit toe. Overeenkomstig de wijzigingen door B. en W. voorgesteld wordt besloten. Voorstel van burgemeester en wethouders tot wijziging van de instructie van den ge meente-geneesheer, tevens belast met de ar- menpractijk. B. en W. schrijven aan den raad Bij de behandeling van ons voorstel tot be noeming van een gemeente-arts, tevens be last met de armenpractijk in Uwe vergadering van 27 Febr. j.1. is toegezegd, dat een regeling zou worden ontworpen waarbij aan den ge meente-arts een vergoeding wordt toegekend voor de genees- en verbandmiddelen, noodig voor de zieken, welke hij krachtens zijn in structie in behandeling heeft. Door het lid uwer vergadering, den heer mr. A. F. Kamp, is in dit verband gewezen op de ter zake in de gemeente Texel geldende bepalingen, waarmede gunstige ervaringen zijn opgedaan. Deze bepalingen houden in, dat de levering van genees- en verbandmid- uelen aan armlastige patiënten geschiedt door üe gemeente-geneesheeren tegen den kosten- den prijs, met dien verstande evenwel, dat de gem. geneesheeren bevoegd zijn als minimum bedrag f 0.75 per gereed gemaakt recept in rekening te brengen. Tegen de opname van een dergelijke rege ling in de instructie van den gemeente-ge neesheer, tevens belast met de armenpractijk, bestaat bij ons geen bedenking. Wij geven u m overweging daartoe over te gaan, zulks door vaststelling van de verordening. Aangenomen. Prae-advies van burgemeester en wethou ders op ingekomen verzoeken betreffende de stichting van U.L.O.-scholen. Betreffende dit praeadvies hebben we in ons nummer van verleden week Donderdag reeds een en ander opgenomen. Op grond van dit praeadvies stellen B. en W. voor I. de adressen, waarbij de in den aanhef dezes vermelde verzoeken inzake de stichting van één openbare en van een Christelijk Nationale U.L.O. school worden ingetrokken, voor kennisgeving aan te nemen H. voorloopig niet te bevorderen, dat in De Contracten Vóof el-ectriciteits- en wate rleidingvoorziening der dorpen c-a. Teiï aanzien van verschillende objec ten is reeds met de W.-Meer-directie overeenstemming bereikt omtrent de voorwaarden van overdracht, t.w. a. Schoolgebouwien met inventaris en inventaris Gymnastiekgebouwen bl Inventaris Raadhuis e- Outillage Vuilnisophaaldienst dj. Outillage Vuilnisophaaldienst e. Het aangelegde gedeelte der Be graafplaats te Middenmeer ter opper vlakte van 2.95.40 ha. f. De contracten voor electrici- teits- en watervoorziening der dorpen. Wanneer de overdracht van eigen dommen, waaromtrent overeenstem ming verkregen is. ;it wordt, zul len per 1 Jan. 1938 S*laste der Ge meente komen Het schoolgeb. c.a. te rj^otd. f 33.265. Iiucmu UUXIUlllca-icuai.u6ui uw XJ.. VUUIlUUpig XUCO 1/tJ ueVUIUCICU, Uttl» XU benoemd tot waarnemend secretaris der ge- de wieringermeer een U.L.O.-school wordt Idem te Middenmeet - 30.912.50 Idem te Wieringerwerf - 31.120 Inventaris Gemeentehuis - 3.825. Outillage Brandweer - 7.350. Outillage Vuilnisophaald. - 800. Terrein Begraafplaats - 7.385.— pende willen houden. Er is hier verschil van inzicht. Wij hadden ook graag met alles ge komen. Wat het buizennet betreft van P.W.N. en P.E.N. Als er iets is waar het rijk zich ver dienstelijk mee heeft gemaakt dan is het hiermede. Spr .geeft toe dat men inzage had moeten geven van de contracten. Of de conclusiën van de commissie spoedig in de raad zullen komen moeten we af wachten. Spr. is het niet eens met mr. Backer dat dit langer moet duren. De minister zal zeker zijn goedkeuring aan dit raadsbesluit geven. Weth. Peters kan het betoog van mr. Bac ker wel begrijpen. De brief van de W.-meer- airectie over deze zaak is al oud. Wij zijn er over gaan praten in Den Haag. Er waren verschillende Rijksambtenaren, de heer de Bruijn was er voor de W.-meerdirec- tie, terwijl spr. met den heer Blaauboer voor de gemeente aanwezig waren. Bij de onderhandelingen heeft spr. bij de Rijksambtenaren een onstellend gemis aan begrip geconstateerd. Bij de bespreking over de overname van straten en pleinen bleek dit wel overduidelijk. Men stelde zich hierbij op het standpunt, dat deze voor de volle honderd procent door de Gem. betaald moesten worden. Spr. heelt getracht om dit soepeler t£ krijgen. Over de scholen werd een accoord bereikt. Wij waren van oor deel dat b.v. de sportterreinen gratis aan de Gem. zouden moeten komen. Wij hebben ons verzet omdat wij van gemeentelijk standpunt een an dere meening waren toegedaan. Spr. was de eenige die daar met den heer Blaauboer voor de Gemeente op kon komen. De heer De Bruijn protesteert hier tegen. De heer Peters zegt, dat de heer De Bruijn in z'n onderbewustzijn mis schien wel gemeentelijk denkt, doch hij zat daar namens de W.-Meer-directie, dus voor het Rijk. Wij hebben daar noodgedwongen de zaken die op de voordracht staan geac- f 114.657.50 _l. Aan de Wieringermeer-directie te berichten dat met haar voorstel inza ke de overdracht sub a-e, genoemde ei gendommen op de ontworpen voor waarden accoord gegaan wordt b. De rechten en verplichtingen voortvloeiende uit de door de Wierin germeer-directie voor het Rijk met het p.E.N." en het P>W,N. gesloten overeenkomsten inzake de electrici- teits- en watervoorziening van de dorpskernen c.a, voor de Gemeente ever te nemen. Mr. Backer zegt dat het lezen van deze voordracht hem een onbevredigend gevoel heeft gegeven. Spr. heeft kort na het eerste optreden van de bestuurscommissie bij her haling aangedrongen om de staatseigendom men spoedig aan de gemeente over te dragen. Spr. wil voorop stellen dat B. en W. spoed in deze wel hebben gewenscht. Doch als spr. nu de lijst ziet van eigendommen waarop na anderhalf jaar een basis van overeenstem- cepteerd, omdat verschillende zaken meente. Wordt heden beëedigd. Afschrift van de beschikking van de minis ters van binnenlandsche zaken, waterstaat en financiën d.d. 12 April 1939 tot toekenning van een voorschot op de uitkeering uit het Zuider- zeefonds over 1939. Voor kennisgeving aangenomen. Uittreksel uit het Koninklijk besluit d.d. 12 Mei 1939, no. 33, houdende goedkeuring van de veldwachtersverordening Wieringermeer. Als bovén. Verzoeken van G. J. Bakker, G. van der Schaaf, O. Meijer, T. Mulder, H. Kuut, R. Bos- sema, C. van der Sar, D. Troost, om toeken ning van steun als bedoeld in art. 13 der la ger onderwijswet 1920. Te behandelen bij punt 4 der agenda. Schrijven van het Christelijk nationaal schoolbestuur waarbij wordt ingetrokken het verzoek medewerking te verleenen aan de stichting van een school voor U.L.O. te Wie ringerwerf. Schrijven van D. D. Dijken c.s., waarbij wordt ingetrokken het verzoek om ove* te gaan tot stichting van een school voor U.L.O. in de Wieringermeer. Beiden te behandelen bij punt 7 der agenda. Schrijven van de Wieringermeer-directie, betreffende de overdracht van staatseigen dommen aan de gemeente. Te behandelen bij punt 10 der agenda. Afschrift van het besluit van den Minister van Waterstaat tot instelling van een ambte lijke commissie inzake de voorbereiding van de instelling eener zelfstandige gemeente Wieringermeer, de oprichting van een wa terschap, enz. In deze commissie zijn benoemd a. tot lid en voorzitter Ir. V. J. P. de Biocq van Kuffeler, Hoofdingenieur-Directeur van den Rijkswaterstaat, toegevoegd aan den Directeur-Generaal voor de behandeling van aangelegenheden betreffende de Zuiderzee werken, te 's-Gravenhage b. tot leden J. E. van der Heijden, AdminiJ- strateur, Hoofd van de Afdeeling Waterstaats recht bij het Departement van Waterstaat Het hoofd van de Afdeeling Domeinen bij het Departement van financiën Het hoofd der Afdeeling Begrootingszaken van de Generale Thesaurie bij het Departe ment van Financiën Mr. H. W. J. Mulder, Raadsadviseur, Hoofd van de Afdeeling Binnenlandsch Bestuur bij het Departement van Binnenlandsche zaken N. A. Nap, Hoofdcommies bij het Departe ment van Binnenlandsche Zaken C. Thomése, Hoofdingenieur-Directeur van den Provincialen Waterstaat van Noordhol land te Haarlem Mr. A. J. Backer, Administrateur, Chef van de 1ste Afdeeling ter Provinciale Griffie van Noordholland te Haarlem Mej. Mr. A. A. G. Koops, Administrateur, Chef der 2e Afdeeling A ter Provinciale Grif fie van Noordholland te Haarlem Ir. S. Smeding, Directeur van het openbaar lichaam de Wieringermeer C. L. de Bruijn, secretaris van de directie van de Wieringermeer A. Blaauboer, secretaris van de gemeente Wieringermeer c. tot secretaris Mr. J. M. Kan, Hoofd commies bij het Departement van Binnenland sche zaken. Voor kennisgeving aangenomen. Voorstel van Burgemeester en wethouders tot beslissing op ingekomen aanvragen om steun ingevolge art. 13 der l.o. wet 1920. B. en W. stellen den raad voor a. gunstig te beschikken op de aanvragen van G. Braaksma, G. Bronner, J. Crans, W. Hoes, Y. J. Bakker, O. Meijer, T. Mulder, H. Kuut, F. Brattinga, J. D. Willig en R. Bossema; gesticht. Mr. Backer zegt het te betreuren, dat men liever geen U.L.O.-onderwijs heeft in den pol der, dan samen een gemeenschappelijke school te stichten. De heer van Oers vraagt of het aantal kin deren te weinig is om evengoed een school te stichten pp de grondslag van de Wieringer- meerscholen. Spr. heeft zpp het idee dat al$ de school er eenmaal staat men de kinderen er wel heen stuurt. Weth. de Graaf zegt dat in beide groepen tegenstanders zijn van een gemeenschappe lijke school. De heer de Bruijn acht het niet noodig dat de bestuurscommissie een uitspraak doet of al of niet bevorderd moet worden dat U.L.Q.- onderwijs in de Wieringermeer komt. Weth. de Graaf zegt dat aanvragers zich te ruggetrokken hebben met de afspraak om er in 1941 op terug te komen. Mr. Backer is het eens met de heer de Bruijn. De voorzitter stelt voor om het woord „voorloopig" te veranderen in het woord „thans." Mr. Backer vraagt aan B. en W. diligent te blijven in deze zaait. Voorzitter zegt dit toe. Overeenkomstig het voorstel van B, en W. wordt besloten. Voorstel van burgemeester en wethouders met betrekking tot de benoeming van een gemeente-architect. B. en W. schrijven aan den den raad In uwe vergadering van 18 April 1939 werd besloten over te gaan tot benoeming van een gemeente-architect op grondslag van de re geling, omschreven in ons voorstel van 6 Maart 1939 (volgno. 15 van 1939). Het ligt in onze bedoeling een aanbeveling voor de benoeming van een gemeente-archi tect nog vóór de raadsvergadering op 20 Juni a.s. te doen uitgaan. In afwachting daarvan geven wij U in over weging vast te stellen a. een instructie voor den gemeente-ar chitect b. een verordening tot aanvulling van de salarisverordening Wieringermeer, zooals de ze hierbij in ontwerp worden aangeboden. Behoudens eenige opmerkingen wordt de instructie goedgekeurd alsmede de salarisver ordening voor dezen dienst, die als volgt luidt: 1. Gemeente-architect minimum f 3000 maximum f 3600 6 x f 100.— periodie verh.. 2. Werkman le klas (geschoold) id. f 975 id. f 1275, 5 x f 60.— id. 3. Werkman 2e klas (ongeschoold) id. f 875, id. 1175, id. f 60.—. Voorstel van burgemeester en wethouders tot hernieuwe vaststelling van de winkel sluitingsverordening Wieringermeer. De verordening heeft eenige redactiewijzi gingen moeten ondergaan, welke na bespre king worden goedgekeurd. Voorstel van burgemeester en wethouders betreffende de overdracht van staatseigen dommen aan de gemeente. In het overleg wat B. en W. met de verschillende instanties over deze zaak hebben gehad, zijn de volgende objec ten aan de orde gesteld Scholen en gymnastiekgebouwen met inventaris Schoolterreinen en sportvelden Inventaris Raadhuis Outillage Brandweer Straatverlichting in de dorpen Outillage vuilnisophaaldienst Begraafplaatsen Dorpshuis te Middenmeer en Gebouw voor Maatschappelijk Werk te Slootd.; Straten, pleinen, paden en rioleering in de dorpen Beplanting en bebossching in en na bij de dorpen Bouwterreinen, gelegen binnen het b. af te wijzen de verzoeken van C. v. d. bebouwingsplan van elk der dorpen ming is bereikt dan is spr. teleurgesteld.. De allerbelangryfcste objecten ontbreken, n.1. straten, pleinen, rioleering, Objecten waarvan de gemeente reeds aan de bevolking belang rijke heffingen heeft opgelegd. Ditzelfde geldt ook reeds voor de gebouwen, de gemeente ge draagt zich reeds alsof zij eigenaresse is. De heffingen komen hierdoor op losse schroeven te staan. Het is voor spr. de vraag of het nu wel zin heeft om nu de groote moot ontbreekt deze onderschikte zaken over te nemen, terwijl de minister van waterstaat thans een commis sie heeft ingesteld die een rapport zal uit brengen over de regeling van overdracht van Staatseigendommen. Spr. vraagt zich in de twepde piaats af pf hpt WCl juist is, daar dit raadsbesluit wat maar een gedeeltelijke over dracht betreft, toch wel naar de commissie zal worden verwezen, zoodat het voor spr. de vraag is of dit raadsbesluit wel een Kon. Be sluit zal raken. Spr. zou B. en W- de vraag willen stellen of men gi«?h er van vergewist heeft of de minis ter er mee Instemt. Spr. kan het zich moeilijk voorstellen van den minister. In dit stadium voelt spr. er niets voor om hals over kop de ze onbelangrijke zaken waarvan spr. de be graafplaats dan van wil uitsluiten in deze korten tijd die de bestuurscommissie nog rest over te nemen. Laat nu het geheele werk maar aan de commissie over. In de tijd dat spr. aandrong op overdracht hadden wij ons ingesteld op de gedachte dat deze tpestand mjpstens vijf jaren zou duren. Nu er egn groote kans is dat per I Januari 1941 Wieringermeer een officieele gemeente wordt heeft het geen nut om halve zaken te doen. Wat de contracten met P.E.N. en P.W.N. betreft, de raadsleden kennen de inhoud van deze contracten niet, spr. had het juist ge vonden indien men de contracten ter inzage had gelegd voor de raadsleden. Op grond van al deze overwegingen acht spr. het onjuist dat thans de raad tot ge deeltelijke aanvaarding van Staatseigendom men overgaat. De raad kan t.z.t. kennis ne men van het rapport der commissie. Spr. moet ditmaal ernstig bezwaar maken tegen de voordracht en zou er met klem bij B. en W. op aan willen dringen deze voor dracht terug te nemen. Er blijft in deze an derhalf jaar nog genoeg ander werk te doen. Spr. meent in dit verband de politieverorde ning. De heer de Bruyn betreurt het met mr. Backer dat niet meerdere objecten zijn ge noemd. B. en W. hebben zich eeniger mate verzet bij de onderhandelingen in verband niet de financieele consequenten. Tusschen gemeentebestuur en W. Meerdirectie is be trekkelijk weinig verschil geweest ovér de vastgestelde objecten. Zooals de toestand is, is zij onjuist. Het is onjuist dat de inventaris van het raadhuis door het rijk betaald is, het is onjuist dat de gemeente reinigingsrechten heeft, terwijl het rijk de outillage betaald, met de brandweer is het evenzoo. Spr. vraagt zich af welk be zwaar er tegen overdracht van de begraaf plaats is. Wat de scholen betreft, het is niet onredelijk als het rijk ook een gedeelte aan de afschrijvingen betaald. Wat P.W.N. en P.E.N. betreft de contrac ten gelden de dorpen. De buitennetten zijn door het rijk gefinancierd. De exploitatie-uitkomsten zijn gunstig. De contracten behelsen een normale rege ling. Het is redelijk dat de gemeente die over neemt. Wat de kwestie van de scholen be treft practisch heeft de gemeente de straten in onderhoud. Heffing op de riool is redelijk, is bovendien bij de uitgifte van de erfpacht geregeld. Wanneer men de richting van mr. Backer uit wil dan gebeurt er niets. 1 De voorzitter zegt eenige algemeene op merkingen te willen maken. De strekking van mr. Backer's betoog is dat het maar een deel is. Dat spijt ook ons. Maar er is veel werk gedaan. Er is geen verschil van meening tusschen 'W. Meerdirectie en Gemeentebe stuur. Overleg met Den Haag heeft plaats gehad. De objecten achten wij belangrijk ge noeg. Vandaag weten we pas dat er een com missie is, doch deze had ook nog een half jaar op zich kunnen laten wachten. Spr. ziet niet in waarom zij de zaak sle- reeds op de begrooting staan. Thans hebben we de commissie waar volgens spr. de Rijksambtenaren in overheerschen. Ir. Smeding is als Directeur van den Polder niet voor 100 procent Ge meenteman in deze commissie. De hr. De Bruijn is als secretaris van de W.-Meer-Directie in z'n vrije tijd ook nog lid van de bestuurscommissie, doch is als Rijksambtenaar in de com missie benoemd. Mr. Backer zal er wel namens de Provincie inzitten blijft alleen over de heer Blaauboer, die voor de Gem. kan optreden. De eenige die er niet in zit is spr, zelf, die getoond heeft het gemeentelijk belang tie verdedigen. Spr. zegt dit niet omdat hij zoo gaar ne in de commissie zit. Doch spr. ziet dit er in, omdat hij een tptaal afwij kende meening had als de Rijksambte naren. Wij moeten daarom eischen dat de vorm van overdracht in de raad komt. De voorz. zegt, dat men tot taak heeft een billijke overdracht te bevor deren. Leden van de bestuurscommis sie hebben ook hier hun eed voor de Gemeente afgelegd. De heer Peters, ja het is wel eens lastig als je met twee eeden te maken hebt. De heer De Bruijn zegt, dat hij dit oogenblik heeft zien aankomen Mr. Kamp Ik ook De heer De Bruijn vervolgend, doch dat hij kan verklaren dat de Wieringer meer-directie steeds de belangen van de Wieringermeer en de bevolking voor oogen heelt gehad. Wij hebben er steeds naar gestreefd om er geen arm lastige Gemeente van te maken, doch aan de andere kant behoeft het geen eldorado te worden. De heer Peters zegt, het gaat er niet om of de Gemeente er arm of rijk van wordt. Het gaat om de redelijkheid. De heer De Bruijn vervolgend zegt, dat de opbrengst van de grondbelas ting wel degelijk moet wegen bij de overdracht van verschillende Staats eigendommen, dat is redelijk. De voorz. zegt, dat men de Rijksamb tenaren uit Den Haag en van de Wie ringermeer moet onderscheiden. Spr. moet tegen deze gelijkschakeling op komen. Over de samenstelling van deze com missie is niet. het advies van het Gem.- bestuur noch van de Wieringermeer- Directie gevraagd. De heer Peters zegt nog dat hij niet in kwade zin heeft bedoeld te zeggen dat de heer De Bruijn in zijn vrije tijd wel eens raadslid is. Hij neemt dit gaarne terug. Doch hij handhaafde zijn meening dat de Rijksambtenaren ovei^ heerschend zijn in deze commissie. Weth. de Graaf kan niet anders dan dit voorstel toejuichen. Spr. heeft bedenking tegen deze commissie, het doet pijnlijk aan dat de Wieringer- meerbewoners, die er zoo nauw bij zijri betrokken, er buiten worden gehouden De voorz. vraagt tenslotte of het voorstel van Mr. Backer om de voor dracht terug te nemen wordt onder steund, hetgeen niet het geval blijkt blijkt te zijn. Tenslotte wordt de voordracht met de stem van Mr. Backer tegen, aange nomen. Mr. Backer motiveert zijn tegenstem men door nogmaals te zeggen er van overtuigd te zijn dat dit Raadsbesluit het Kon. Besluit niet zal raken. Hierna sluiting. DIRECT uit onze fabriek een prima GARANT - RIJWIEL voor: HERREN DAMES geheel compleet. Eerste klas, on verwoestbaar, met terugtraprem, Achterwiel speciaal verzwaarde spaken, roestvrij lakwerk, prima nikkelwerk, kettingkast, 8-volt Electrische lamp, reuze licht, m. controle op achterlicht, buisdrager met standaard, groote 4-deel. j as- beschermer, spatlap. Perryketting, 1 kl. Englehert banden, het kan niet beter, dat is tenslotte onze grootste reclame. Franco thuis, enz. Volledige schr. garantie. Ditzelfde rijwiel in eenv. uitvoering f 27.50. Ons Reclamerijwiel f 09 7C geheel compleet t Vraagt gratis prijscourant. RIJWIELFABRIEK „GARANT" WAGENINGEN TELEF. 2165. CALIFORNISCHE PAP BORDEAUXSCHE PAPPOEDER NORMAAL PAPPOEDER LOODARSENAAT PARIJSCH GROEN. UITVLOEIER FUSIKRIMP FUCICARKIMP DERTOX DERTÏX DERMIX COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK Het kantoor te H.-hoef is open ALLE WERKDAGEN 's morgens van 8.3011.30 uur 's middags van 24 uur Maandags en Vrijdags midaags niet. TE DEN OEVER in perceel J. Tljsen Mz., Havenstraat). 's Maandags en 's Vrydags des namiddags van 24 uur. j DE RENTEVOET. Voor SPAARGELDEN tot en met een bedrag van f 5000 van één J inlegger (echtgenooten worden als één beschouwd) van leden 2.75% 's jaars van nietleden 2.65% 's jaars boven de f 5000 tot f 10.000 2% 's jaars boven f 10.000 tot f 20.000 1% 's jaars. Voor VOORSCHOTTEN (Hypotheek) 3.75% 'sjaars; voor VOOR SCHOTTEN (Borgtocht) 4% 'sjaars Voor DEBETRENTE rek. cour. 4% 's jaars voor CREDIETRENTE in Rek. Cour. 2.65%, tot f 5000 boven f 5000 tot f 10.000 2% 's jaars i boven f 10.000 tot f 20.000 1% 's jaars. SPAARBUSJES VERKRIJGBAAR. LOKETTEN TE HUUR- Wordt lid van uw plaatselijke instelling. HET BESTUUR W. HERMANS, Voorz. CORN. J. BOSKER, Secr. n u lokt en doodt de slakken, per pak 15 cent per kilo 65 cent SUBLIMAATPASTILLES Alle BESTRIJDINGSMIDDELEN tegen PLANTENZIEKTEN 't best en billijkst bij J. H. VRIEUNK Hoogzijde 115 Schagen. Nee, vrouwtje ik wil graag met de Vacantiedagen op stap, maar dan moet alles up to date zijn Daarom eerst naar om "n voor mij en 'n voor jou Ze hebben daar een enorme keuze, en voor 'n prijsje dat me lijkt GEVESTIGD SEDERT 1920. CONTROLE OVER ZELF GEVOERDE BOEKHOUDINGEN. BOEKHOUDINGEN en BELASTINGZAKEN. Elke Maandagavond zitting te BREEZAND vanaf 6l/t9V» uur ten huize van J. J. DE JONG.

Wieringer courant | 1939 | | pagina 4