KOFFERS en TASSCHEN. ZITTING COÖP. BOERENLEENBANK „WIERINGERMEER," slachtoffer overleed in de ambulance, die haar naar het Kilmarnock-hospitaal bracht. Tot dusver heeft men 20 gewonden, waarvan 2 zeer ernstig in het hospitaal opgenomen maar het is nog lang niet te zeggen, of de lijst der slachtoffers hiermede compleet want op het oogenblik, dat dit gemeld wordt zijn nog vele slachtoffers geklemd in de ruïne. Men vreest, dat nog meer menschen- levens te betreuren zullen zijn. Het ongeluk geschiedde niet ver van het eindpunt van de reis. De bovenbouw der wagens was, zooals dat meestal in Engeland het geval is, van hout, waardoor het aantal slachtoffers ongetwijfeld extra groot is. De locomotief vier onderste boven in den tuin van een huis, waar her stellende mijnwerkers werden verpleegd. Het mag een wonder heeten, dat de 50 mijnwer kers, die juist aan de lunch zaten in de ach terkamer van dit sanatorium aan den dood ontsnapt zijn. De ziedende, stoomende loco motief kwam op eenige meters van de plaats, waar zij gezeten waren, tot stilstand. De wielen van de omgevallen locomotief draaiden in razende vaart rond en de ont snappende stoom overstemde het gekerm der vele gewonden en radeloos rondloopende pas sagiers. Een werklooze arbeider uit Glasgow, die het heele ongeluk zag gebeuren, had de tegen woordigheid van geest de veiligheidsklep van de locomotief open te zetten. Door deze moe dige daad voorkwam hij een ontoloffing, die verschrikkelijke gevolgen had kunnen heb ben. De inmiddels gerecruteerde brandweer van Ardossan nam de leiding van het reddings werk over, waarbij de aan den dood ontsnap te mijnwerkers prachtig werk deden. De ma chinist van den trein, die wonder boven won der heelhuids ontsnapt was, hielp energiek aan het opruimingswerk mee. Daar de rijtui gen in zeer gevaarlijke positie op de helling lagen en de rijtuigen, die op de spoorbaan waren blijven staan, zeer wankel stonden, moest men deze eerst stutten, vóór men het reddingswerk kon voortzetten. Het mag een wonder heeten, dat er niet 'meer slachtoffers gevallen zijn onder de 400 passagiers. Eenige uren nadat in Schotland vijf men- schen bij de spoorwegramp waren omgeko men, werd in Zuid-Engeland vijf menschen op een onbewaakten overweg gedood. De slachtoffers waren werkzaam aan de uitbrei ding van een kamp voor dienstplichtigen in Bramshot, nabij Farnborough. De slachtoffers waren in gezelschap van een groot aantal hunner collega's op weg naar den trein, die hen naar Londen zou brengen, toen zij werden gegrepen door den boottrein bestemd voor het eiland Jersey. De ongelukkigen waren op slag gedood. in een krant verpakt nog half in den grond begraven lagen. Hij deponeerde z'n niet alle- daagsche vondst op het bureau Leidscheplein, waar na vergelijking met de recherchelijst de voorwerpen werden herkend als afkomstig van den diefstal in de Constantijd Huygen- straat. De eigenaar van den goudsmidswinkel kon inderdaad de sieraden als zijn eigendom herkennen. De dief had gedacht een aardig spaarpotje te bezitten, maar de „safe" in het Vondelpark blijkt zelfs tegen regen en wind niet bestand te zijn geweest. BELOFTE VAN TROUW. Per postduif naar paleis. Het bestuur der afdeeling Den Haag van het Nationaal Jongeren Verbond heeft ter ge legenheid van de Blijde Gebeurtenis in het Prinselijk gezin een belofte van trouw aan het Koninklijk Huis op origineèle wijze be kend gemaakt. Daartoe welwillend afgestaan door een postduivenvereeniging te Soest zijn Zaterdag middag tusschen half vijf en vijf uur post duiven in Den Haag losgelaten, welke na cir ca een uur vliegen op haar hokken te Soest zijn teruggekeerd. De eigenaar van de eerst aankomende duif begeeft zich met een oorkonde, welke de duif heeft medegebracht en waarop de belofte staat afgedrukt, naar het secretariaat van de afdeeling Baarn van het Nationaal Jongeren Verbond, waar hem een dergelijke oorkonde, doch in grooter formaat, ter hand wordt ge steld. Met deze oorkonde begeeft de postduif eigenaar zich naar het paleis Soestdijk, waar hij de belofte van trouw aan het Koninklijk Huis bekend zal maken. BINNENLANDSCH NIEUWS. VERKEERS VOORSCHRIFTEN EN VREEMDELINGEN. De politie is niet op de hoogte. Blijkens door de K.N.A.C. ontvangen be richten komt het nog herhaaldelijk voor, dat bestuurders van motorrijtuigen, rijdende on der buitenlandsche kenteekenen, door Ne- derlandsche politie-instanties worden aange houden en ook wel geverbaliseerd, omdat deze motorrijtuigen niet voldoen aan de door de Nederlandsche wet gestelde eischen omtrent de inrichting van het voertuig. Veel voorko mende bemerkingen in dat opzicht zijn voor al het niet voorzien zijn van een achteruit kijkspiegel voor motorrijwielen en het voeren van het achterlicht aan de rechterzijde (in- plaats van aan de linkerzijde) voor auto's. Ter vermijding van overlast aan vreemde lingen, die hier te lande als motortoeristen Verblijven vestigt de K.N.A.C. er nogmaals de aandacht op, dat Nederland door ondertee- kening van het internationale verdrag van Parijs van 1926, betreffende het verkeer met motorrijtuigen, er in heeft toegestemd, dat buitenlandsche voertuigen, mits zij voldoen aan enkele minimum-eischen, overigens niet geheel conform de eischen van de Nederland sche wet behoeven te.zijn ingericht. Van welk belang een dergelijke regeling voor het inter nationale verkeer is, valt duidelijk in het oog, wanneer men bedenkt, dat indien zij niet bestond, bijv. iedere autotoerist uit Engeland, waar men houdt en derhalve de achterlichten rechts heeft aangebracht, voor een bezoek van een enkelen dag aan Nederland, het ach terlicht van zijn auto zou moeten laten ver plaatsen. Onder de bepalingen van het Verdrag van Parijs vallen ook de Ned.-Indische auto's, die bier te lande onder de internationale letters I.N. rijden. Ook zij zullen veelal de achterlich ten aan de rechterzijde hebben, omdat in N.O. Indië het verkeer links houdt. Ten on rechte worden de bestuurders van dergelijke auto's hierover in Nederland nog dikwijls lastig gevallen. DOOR AUTO GEDOOD. Zaterdagmorgen om negen uur stak het tienjarig meisje J. M. van de Wetering, dat vergezeld van haar moeder, op een fiets reed, aan den Schiedamschen weg hoek Haven straat links uitwijkende de straat over. Het kind werd gegrepen door een tractor uit Maassluis. Het werd eerst door het rechter voorwiel geraakt en daarna door het rechter- achterwiel overreden. Het meisje was onmid dellijk dood. GEMEENTE WIERINGEN. WELGESLAAGD ORANJEDAG TE WIERINGEN. Hippolytushoef in vlaggentooi. Onder een haag van vlaggen werd Maandag middag het prinsessefeest ingezet, toen circa 500 kinderen, allen getooid met vlag en oran- jesjerp, onder de toonen van de Koninklijke Harmonie door Hippoiytushoef marcheerden het was de optocht der jeugd beschenen door 'n vroolijk Oranjezonnetje. Inmiddels was ook de Wielerbaan in vlag gentooi herschapen en toen de stoet terug kwam stonden dames en heeren gereed om alle kleinen een beschuit met muisjes en een glas ranja uit te reiken. Natuurlijk zat de tribune reeds vol ouderen om de wedstrijden der kinderen gade te slaan, en liet de luid spreker der Radio Centrale van Jannes vroo- lijke Oranjeliederen hooren. Voor 't spel een aanvang nam, schaarden de kinderen zich om Harmonie op 't midden terrein,/ werd er aan herinnerd, dat dit feest was ter eere van Prinses Irene, en werd door al die honderden een driewerf „Hoera" op het Vorstelijk Huis uitgebracht en staande het Wilhelmus gezongen. Toen nam de wedstrijden een aanvang, welke met groot enthousiasme door de ouders werden gadegeslagen. De uitslagen waren Blokjes Rapen Meisjes 911 jaar le pr. Grietje Wigbout, 2'e pr. Truida ten Brinke, 3e pr. Diny Kok. Hardloopen met Hindernissen Jongens 9 11 jaar le pr. Jan Engel, 2e pr. Kees Lont Nz., 3e pr. Gatse Ellens. Meisjes 1114 jaar le pr. Wijna Dover, 2e pr. Marie Lont Md., 3e pr. E. Oegema. terijke wijze gevierd. Reeds Zaterdag morgen in de vroegte was heel het dorp versierd met vlaggen. Des avonds werd een muzikale rondgang gehou den door „Apollo" in samenwerking met het Nat. Jongerenverbond. Ook de soldaten aan de Gesterweg zaten niet stil. Een eerepoort werd op richt, verder het terrein versierd met vlaggen, terwijl het geheel des avonds verlicht werd met een aantal schijnwerpers, hetwelk lëen fantas tisch schouwspel te zien gaf., Jammer dat de muziekvereen. Maan dagmorgen verhinderd was en zoo doende kon er geen parade of militaire marsch gehouden worden. Inplaats hiervan werd er een zeiltocht georga niseerd op het IJsselmeer. wederom in samenwerking met het Nat. Jong. Ver bond. Des midddags was het feest voor de kinderen van Openbare en Chr. scho len van Den Oew en Oosterland en ongeveer 2 ttur verzamelden zich allen op het plein Van de openb. school. Allereerst werden de verschillende versieringen der kinderen in oogen- schouw genomen door de jury, die be stond uit een luitenant en 'n sergeant. Hiervoor waren 27 prijzen beschikbaar, namelijk 9 voor de Kleuterschool en 18 voor de groote scholen. De prijzen werden gewonnen Kleuterschool le pr. Marietje Lont, 12e Reina Metse laar, 3e Frans Riemersma, 4e Leo Vis ser, 5e Kinderen Kraak, 6e Jan Dat- thijn, 7e Wouter v. Treuren. 8e Broer tjes Tijsen en 9e pr. Beppie Deijs. Groote scholen le pr. Thea Kramer en Ruli Terpstra, 2e Arie Duinker, 3e Buurtje Voorthuizen, 4e Nelly Poel, 5e Reintje Bakker, 6e Henny Hobstake 7e Anna Bakker, 8e. Grietje Bakker, 9e C. v.d. Kreke, 10e M. Zegel, 11e Nelly Hegeman, 12e W. Thoma, 13e Geertje Wit, 14e Corn. Hermans, 15e Simon Bakker, 16e Grietje van Kalsbeek, 17e Gerbrand Smit en 18e pr. Marietje Hobstake. De kinderen van de Kleuterschool marcheerden direct naar hun eigen school en werden daar onthaald op op chocolade en koek. terwijl de ande ren een optocht maakten door Den Oever, voorafgegaan door de muziek. De ontbinding der optocht was bij de zaal van Jurrie Lont, alwaar de kin de ren werden getracteerd. Deze bijeenkomst werd geopend door Wethouder J. Tijsen, die hierbij voordroeg de heeren de Ruiter en Wil schut, (twee militairein) welke zich be schikbaar hadden gesteld om de kinde ren 'n tijdje gezellig bijeen te houden. Tevens bracht hij dank aan de leden der Muziekvereen. voor hetgeen ze had den gepresteerd. Het hoogtepunt van den middag was de uitreiking van de verschillende prijzen voor de versieringen. Het applaus dat er gemaakt werd, getuigde wel voor hetgeen er dien mid dag was geboden. Een woord van dank ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Bal geblindoekt in schaal gooien Meisjes 6—door den Weth. Tijsen gesproken na 8 jaar: le pr. Tietje Ellens, 2e pr. Hesseltjeafloop van dezen middag was zeker GOUD- EN ZILVERSCHAT IN HET VONDELPARK TE AMSTERDAM. Een verrassende vondst. Eenige maanden geleden, in Mei; werd des nachts nachts ingebroken te Amsterdam in een goudsmidswinkel in de Eerste Constan- tijn Huygenstraat. De dief had de etalageruit met een steen vernield en zich een groot aan tal gouden voorwerpen, horloges, ringen en armbanden toegeeigend. De leege schilden werden eenige uren later op straat terugge vonden en eenige dagen later zat op het Bureau Leidscheplein een verdachte, die aan drie getuigen een en ander van de gestolen voorwerpen zou hebben laten zien. De man bleef echter ontkennen iets van den diefstal af te weten. Eenige weken geleden diende de zaak voor de rechtbank en de man werd op de getuigenverklaringen veroordeeld. Het gestolene was en bleef echter zoek. Thans heeft een burger in een laantje in het Vondelpark, achter de Overtoom, de hor loges, ringen en armbanden teruggevonden. De wandelaar zag aan den kant van den weg op de donkere aarde goud glanzen hij buk te zich en groot was zijn verrassing bij het zien van de vele kostbare voorwerpen, welke de geboorte van onze Prinses op luis- Braaksma, 3e pr. Greta Bijl. Achtervolging op Autopeds, jongens en meis jes 69 jaar le pr. Jo Visser, 2e pr. Nan Rotgans, 3e pr. Dick Lont, 4e pr. Jeane Beker Wielrijden Jongens 1214 jaar. le pr. C. de Vries, 2e pr. D. Klaver, 3e pr. P. Mulder. Nadat nog in het restaurant een chocolade reep en aan de winnaars hun prijs was uit gereikt, was deze welgeslaagde kindermiddag afgeloopen. Des avonds stroomde alles naar Cinema de Haansmaakvolle versiering was aange bracht en naar de stemming in de zaal te oordeelen moest deze avond wel slagen. Inderdaad, toen de Kon. Harmonie nadat het doek vaneen was gegaan op het tooneel zichtbaar werd, klonk reeds 'n spontaan ap plaus en een pittige marsch was de inleiding. De heer C. J. Boskfcr sprak een kort ope ningswoord, en herinnerde er aan hoe het goed doet zich hier allen één te gevoelen en spontaan uiting te geven van ons medeleven met het Koninklijk Huis der Oranjes, onder wiens regeering wij als Hollanders mogen leven. De heer O. J. Bosker sprak als loco-burge meester en bracht naar voren, dat hier alle principiëele scheidingslijnen wegvallen en we hier slechts één gedachte hebben, dat wij onze blijdschap willen uiten, omdat er vreug de in het Koninklijk gezin is. Een jonge telg is aan onze geliefde en fie re Oranjestam bijgekomen. Prinses Irene, wat beteekent „Vrede. „Vrede," het schetst de gevoelens van ons Oranjehuis. Het wtt „Vre de." Daarom ook onze juichtoon,, ons dank lied, dat zoo de Koninklijke familie de vredes- gedachte uitdraagt tot haar Yolk. Moge God onze Koningin en het Prinselijk gezin zegenen en sparen tot in lengte van dagen, Spontaan werd op de rede het Wilhelmus ingezet en staande door allen gezongen, Door Harmonie werden nu Vaderlandschè liederen gespeeld, de 'zaal zong uit volle borst mee, het was 'n echte oranjestemming. Na Harmonie zong de heer Van Steenber gen een drietal liederen onder begeleiding van de heeren C. P. Poel (vleugel) en M. Kooij (viool). Het hartelijk applaus na ieder nummer gaf blijk hoe 't publiek van diens prachtige stem genoot. Dan stond „Zang en Vriendschap" reeds klaar en zong „Wilhelmus" (drie coupletten), „Mijn Vaderland" en Valerius gedenck Clan- ke". Mooi was de voordracht en het stem- menmateriaal, dat vooral in deze Cinemazaal prachtig tot haar recht kwam. Ook de zang incasseerde 'n spontaan applaus. Tot slot kwam dan 't filmprogramma, met zorg samengesteld en bijna geheel gebaseerd op het Koninklijk gezin. Het was een waardig slot van deze pracht avond en het is geen wonder, dat ook gedu rende het bal de stemming er in bleef, en men te middernacht kon zeggen „de Oranje- dag is „geweldig geslaagd." den oever. Hier aan Den Oever is op zijn plaats. Tevens werd er een voetbalwedstrijd gehouden op het terrein bij de brug door een elftal van de genie Den Oever en 'n elftal leden van het Nat. Jong. Verbond van de Buffel. Na een span nende wedstrijd, waarbij een beker be schikbaar was gesteld, werd deze ge wonnen door de militairen met 3-0. Des avonds acht uur was men weder om in de zaal van den Heer Lont bij een, waar een concert werd gegeven en waar luitenant Rijkers een toespraak hield. Het deed wel wat vreemd aan aldus spreker, dat hij als militair in plaats als bestuurslid der plaatselijke Oranje-vereen, daar moest staan, maar ,'het feest dat wij vieren, geldt ook hun als militairen. Hij hoopte* dat de juist gekozen naam voor onze Prinses, Irene d.w.z. Vrede, een naam moge zijn, die Zij met eere mag dragen, want wij al len, ook de militairen, verlangen den vrede. Met een driewerf hoera op ons Vorstenhuis eindigde spr. De soldaten en leden N.J.V. waren bijeen op de Buffel, alwaar ze een tijd je aangenaam werden beziggehouden. Ongeveer 9 uur arriveerde aldaar „Apollo" die de heeren vergastte op 'n concert, hetwelk ongeveer een half uur duurde, waarna allen zich verza melden om met muziek en fakkelver lichting een rondgang door Den Oever te houden. Bij de openb. school aan de Zwinstraat werd halt gehouden om daar een Oranjeboom te planten. Weth. J. Tijsen verrichtte hier de plechtigheid, waarbij een flesch. beval, tende een papier, werd ingegraven, vermeldende de namen van onzen pas geboren Prinses en dien van Wethou der Tijsen. De leider van de N.J.V. hield hierbij een toespraak en sprak hierbij de wemsch uit, dat deze pas ge plante loot het symbool moge zijn van de nieuwe loot die gegroeid was aan de aloude stam van Oranje. Deze boom aldus spreker, was een geschenk van de militairen aan do Gemeente Wie- ringen en beval de boom bij de jeugd aan, opdat deze er zorg voor zoude dragen. Wij deelen dezen wenscli, jon geren die dit lezen, draag zorg voor dezen boom. help mee tot bevorderen van de groei hiervan. Spr. eindigde met de wemsch, dat deze boom de oude stam van Oranje niet mocht over groeien. Loco Burgemeester Bosker aan vaardde uit naam der Gemeente Wie- ingen, dit geschenk. Met een driewerf hoera op ons Vor stenhuis was deze plechtigheid afge loopen. In optocht ging het thans naar zaal Wiron, waar dit feest met een ge zellig bal werd besloten. oranjevreugde in de meer De geboorte van Prinses Irene is in den Polder op spontane wijze ontvan gen, tot in de verste hoek van den Pol der is gevlagd, terwijl klokgebeier Za terdagmorgen over de velden^ klonk. Zondagavond is in de Ned. Herv. Kerk te Slootdorp een Wijdingsdiensi gehouden, waarin Ds. Nijliolt voorgan ger was. Medewerking verleende het, Vrijz. Kerkkoor, terwijl Dr. Tamsma en Mej. de Vries vioolspel ten beste gaven. Zoowel het tekstwoord als dc koorzang en muziek was geheel op de plechtigneid van het oogenblik inge steld. Maandagmiddag werd door de stu denten van het medische werkkamp van Dr. de Froe een kinderfeest uit de grond gestampt. In een oogenblik wa ren de kindeken bijeen geroepen ;en werden op de Brink spelletjes gedaan. De W.Meerfanfare zorgde voor mu ziek, de Middenstand voor prijsjes, en een feest was er. Verbaasd aardig hebbtn de dames- en heerenstudenten de kinderen bezig gehouden. De organisatoren kunnen op een geslaagde kindermiddag terug zien. In Middenmeer heeft 's avonds de Algem. Oranjevereen. een feestavond gehouden voor haar leden en belang stellenden. De groote zaal van Hotel Smit was geheel gevuld. Een uitgebreid programma werd ten tooneede gebracht, waarover het pu bliek enthousiast was. Pastoor Braak heeft de feestrede uitgesproken. Tot laat in de nacht heeft de feestvreugde geduurd. Door d(q? Alg. Oranjevereen. *verd het volgende telegram verzonden aan Prinses Juliana en Prins Bernhard De Algemeene Oranje-vereemiging „Wieringermeer" in feestvergadé- ring bijen, wenscht Uwe Koninklijke Hoogheden geluk met de voorspoe dige geboorte van Prinses Irene. Te Slootdorp heeft de Oranjevereen. haar Oranje-vreugde gevierd in de loods van den heer Zuidema. Ook hier was 't publiek in groote getale bijeen. De avond werd gevuld door de Chr. Gron. Kunstkring, die een groot suc ces hadden. Medewerking verleende „Soli Deo Gloria." In ons volgend nummer komen wij uitvoeriger terug op deze beide feest avonden. Nog kan vermeld worden, dat de muziekvere'enigingen muzikale ronrgangen hebben gemaakt door de dorpen. Hoewel op bescheiden wijze, kan terug gezien worden op een uit stekende vreugdevolle! Oranje-viering. "het feest der chr. oranje- vereeniging te slootdorp Toen de voorzitter de heer J. A. van Dis de feestavond opende waren pl.m. 500 belangstellenden aanwezig. Na het zingen van Psalm 150 1 ging de heer Van Dis voor in gebed. Een inleiding werd gehouden door den heer Van Dis over de beteekenis van het Oranjehuis voor ons Vader land en de vreugde en dankbaarheid, die we gevoelen bij de geboorte van Prinses Irene. Spr. heet dan welkom de Christel. Kunstkling van Groningen, de Muziek- vereeniging .,Soli Deo Gloria", die de zen avond verzorgen en aan de afge vaardigde van de Gereformeerde Kerk Het programma door de Kunstkring uitgevoerd was boven alle lof en hejt spontaan applaus dat telkens klonk, was welverdiend. Het muziekcorps verzorgde de tus- schenpoozingen met muziek, terwijl de heer Blokzijl de leiding van het pro gramma had. Besloten werd met Gezang 98. Het was een prachtige avond. Na sluiting van het officieele gedeelte werd het feest in de zaal van Hotel „De Wieringermeer" voortgezet. flevo-nïeuws. Flevo gaat thans weer een betere periode tegemoet. De vriendschappelijke wedstrijden staan steieds in het teeken van de overwin ning. Zondag moest Barsingerhorn met 4-2 het onderspit delven. L L ui r - drukte. De laad- en losplaatsen te Middenmeer en Slootdorp geven tegen woordig een beeld van levendigheid. Waren het de laatste tijd meestal hout- en steenschepen die deze plaat sen aandeden, nu komt de verscheping van vlas daarbij. Zoo zagen wij heden alleen te Slootdorp niet minder dan 10 schepen voor de wal. ONWEER. Dreven in de meeste ge vallen de onweersbuien om de Meer heen, en kwamen wij er af met een flink kwantum regen, dit was Zaterdag morgen niet het geval. Een hevige on weersbui trok toen over de Meer, langs de Schagerweg moesten het een aantal palen van het lichtnet ontgel den, terwijl te W.-Werf flinke hagel- steenen vielen. Persoonlijke ongeluk ken hadden echter niet plaats. Heden overleed zacht en kalm te Alkmaar, na een langdurig, doch geduldig gedragen lijden, onze gelief de Man en Vader J. BLOK, in den ouderdom van 36 jaar en tien maanden. Mij nalatende een kind, te jong om het verlies te beseffen. Zijn diepbedroefde Echtgenoote J. BLOK - Traas. RINUS. Middenmeer, 5 Augustus 1939. Eenige en algemeene kennisgeving. Met groot leedwezen geven wij ken nis van het overlijden van onze Vriend en Collega J. BLOK, in den ouderdom van ruim 36 jaar. Het Personeel Smederij Cultuur Maatschappij. Middenmeer, 5 Augustus 1939. VOOR DIRECT GEVRAAGD een ongehuwde LANDBOUWERSKNECHT, goed bekend met machineriën. Brieven onder letters C.D. aan het Bureau Wieringermeerbode, Middenmeer. BOSKER's Boekhandel h.-hoef - middenmeer CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Wieringerwerf. ZITTING WOENSDAG 9 AUGUSTUS nam. 1.30 uur tot 2.30 uur Dr. J. TAMSMA, nam. 2.30 uur tot 3.30 uur Dr. A. HOOGKAMER in het Gym.-lokaal te Wieringerwerf. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Slootdorp. DONDERDAG 10 AUG. nam. 2 tot 3 uur door Dr. HOOGKAMER ln het wijkgebouw der Ned. Herv. Kerk te Slootdorp. P. BRUIN komt eiken Woensdag aan de Beurs met een groote partij, van eigen fok kerij afkomstige JONGE HENNEN W. LEGHORNS en R. ISL. REDS. VRAAGT PROEFMESJE. Alleen verkrijgbaar KROEZE's BAZAR SLOOTDORP. 10 stuks 25 ct. Tel. 32 gevestigd te MIDDENMEER, Brugstraat 42 Postgiro 254466 Aangesloten bij de „COÖPERATIEVE CENTRALE RAIEEEISEN - BANK" te UTRECHT. Het kantoor te MIDDENMEER is open 's Maandags 's middags van 14 uur. 's Dinsdag 's middags van 14 uur. 's Avonds van 78Vi uur. 's Woensdags van 's morgens 9 tot 's middags 4 uur. 's Donderdags "s middags van 1—4 uur. 's Vrijdags 's middags van 14 uur 's Zaterdags 's morgens van 9—12 uur. RENTEVOET voor SPAARGELDEN tot een bedrag van 5000.— per persoon of gezin 2 3/4 daarboven 1% voor CREDIETRENTE in loopende rekening voor leden als regel tot een bedrag van f 5000.— 2% daarboven 1% voor niet-leden V/2 en Va voor DEBETRENTE zoo\ 7el bij voorschotten als loopende rekening 3 3/4 De Bank belast ;ich verder met alle bankzakenals aan- en verkoop van effecten, inwisseling van coi ïpons, vreemd geld enz.Safe-loketten te huur f 5.per jaar en 1.— per maand* Spaarbusjes worden kosteloos verstrekt.

Wieringer courant | 1939 | | pagina 2