fAMES) RUBRIEK Sfe niet-óJtanke dame De woning met eigen cachet Voor het gezellige huis. Vjook êactflixAapspe/i ejn pic-nic,. Knippatronen Verwijdert riiên meest reeds T wèrm waïèr/ docfi ook aethër en iQ 4oen goéde diensten. Men neme »t te veel, om te voorkomen, dat zich leri yonnen, wliikéurylekken worden mét schoon, koud, ventueèl warm water verwijderd, terwijl [oopieerpo tlpod. met aceton ingewreven - Wordt-. •IN NAZOMERSCHE "DAGEN P Blauw is een der leidende kleuren, die voor de vrouw van middelbaren leeftijd, evenals zwart het meest gekozen zal worden. Zelfs al is de zomer reeds een eind verstreken en we aan over gangsmodellen gaan denken, dan nog zullen de bontbedrukte weefsels niet geheel en al op den achtergrond behoeven te geraken. We zullen gebloemde, fe gemoesde en gestreepte weefsels Vvenals nog vele andere blijven dragen zoolang het eenigszins mogelijk is. Ze staan frisch en i fleurig en we kunnen nog zoo heel lang effen kleedingstukken .dragen in de donkere winter maanden. Zwart zal vooral nu nog iets op het tweede plan ko men, alhoewel de zwart-witte combinaties nooit vervelen en 'evenals blauw-wit steeds zeer gedistingeerd kleeden. Blauw zien we van het donkerste ma rine tot de meest teere pastel tinten en wel in zeer groote ver scheidenheid van nuanceerin gen. Grijs blijft nog steeds gang baar evenals vele schakeeringen van groen en violet. Frambozen en aardbeien kleur, fuchsia en violet de Parme her inneren ons aan de bloemen en vruchten, waarvan wij in de achter ons liggende maanden volop hebben kunnen genieten, terwijl het warme tomatenrood zich eveneens handhaaft. Indien men strepen met over leg weet te kiezen niet te breed en niet te kleurig dan zal ook de vrouw, die in de groote maten vervalt zich een dergelijke dessin voor een japon niet behoeven te ontzeggen, mits het in de lengte verwerkt wordt. Verschillende kleine kriebel ruitjes o.a. pied-de-poule maken ook niet dik, terwijl men bij de keuze van imprimé's bij voorkeur kleine motiefjes zal moeten kiezen. Voor garneering van ja ponnen kan men trouwens altijd bedrukte weefsels kiezen en ook voor blouses, waar voor men niet aan een bepaalde tijd ge- Iw^den is. iCantstof is en blijft bij voortduring een flatteus materiaal, dat men zoowel voor gekleede avondjaponnen als voor blouses en garnituren gaarne aanwendt. Wollen kantstof heeft de laatste jaren vasten voet verkregen en wordt alle seizoenen gedra gen. Combinaties van wollen en zijden weefsels voldoen steeds en leenen zich ook voor middagjaponnen. Het laatste genre japonnen behoeft slechts zeer eenvoudig van uitvoering te zijn, veelal geeft de keu ze der stof den doorslag. Driekwart', en halflange mouwen ziet men nog steeds en ook hiervan doen we niet gaarne afstand. De rokken voor meer gezette dames zijn noch wijd noch kort, en voor deze model len geldt het steeds den gulden middenweg te kiezen en rekening te houden met het figuur. De halsafwerking blijft eenigszins hoog, alhoewel men bij een korten hals zich gerust aan een bescheiden puntvorm kan wagen, b.v. met een ruche afgewerkt ot' zooals aan de japon links is aangegeven, door de voorpanden over te doen slaan. Kevers, opstaande kraagjes (niet hooger aan eenige c.m.) en omliggende kraagjes worden van hetzelfde of afstekend mate riaal gemaakt. Een meer gekleede middag japon ziet men rechts, gemaakt van zwart cloqué met tusschenzetsels van met gouddraad door weven kant, waarvan ook de revers zijn. Af kleedend werkt de japon, waarvan de hals met een ruche is afgewerkt. De blouse dtelen vallen ruim over de buste, doch een glad middenstuk voorkomt, dat een te zwaar effect wordt verkregen. Een aar dige japon, die van bedrukte stof of wol met zijden motiefje gemaakt kan worden ziet men links. De rok bestaat uit zes banen en de voor panden geven een opgestikt middenstuk, dat smaller toeloopt en dezelfde breedte krijgt als de middenbaan rok op taille hoogte. Sluiting met knoopjes. Men ziet aan deze modellen, dat de Mode niet alleen aan de zeer slanke vrouw denkt, doch dat ook haar niet-slanke zus ters en steeds goed gekleed uitkunnen zien. Men zal echter moeten begrijpen, dat de keuze van kleuren, van weefsels en van maaksel er in hooge mate toe bijdragen een geslaagd geheel te krijgen. Het inrichten van een woning is niet ge makkelijk, althans niet, indien men er een persoonlijk cachet aan wenscht te geven. Menigmaal zal men eet- en zitkamer wil len combineeren, want indien men de be schikking heeft over een kleine woning, dan zal men wat moeten wikken en wegen wat de indeeling betreft. Vroeger deed men niet gaarne afstand van een salon, die „de mooie" kamer was, waar men slechts een enkele maal zat, indien er be zoek was, terwijl de slaapkamers eerst op het tweede plan kwamen. De hedendaag- sche menschen zijn in dit opzicht verstan diger geworden en richten een eet-zit- kamer in, indien de omstandigheden zulks noodig maken. Men kan de eethoek naar het venster inrichten, terwijl een niet te kleine staande schemerlamp de tafel ver licht. Indien men meubels laat maken volgens een eigen ontwern. dan zal men de eethoek zeer apart kunnen maken en zal deze zelfs zeer gemoedelijk blijken te zijn om er te zitten, indien men bezoek heeft. Afwijken van het gewone, kan inderdaad zoo ver- frisschend werken en maakt het mogelijk een intereieur te vormen, dat van een ze kere ongedwongenheid spreekt, dat niet volgens één model is uitgevoerd. De mid denlamp kan tegen de zoldering aange bracht worden en de indirecte verlichting wordt door schemerlampen aangevuld. De eethoek, die op onzen afbeelding is weer gegeven getuigt zeker van gezelligheid en smaak. De kussens op den bank en de overtrekken der stoelen zijn evenals het muurkleed van linnen gedacht, dat men effen of gestreept kan kiezen, terwijl een handgeweven tafelkleed rustig werkt, tegen de wellicht kleurige strepen der be kleeding. Een tinnen schaal met fruit doet het oog aangenaam aan. WANNEER MEN GEEN GRAMMENWEGER HEEFT Gewoonlijk is in ieder huis wel een gram men-weger aanwezig in de vorm van een ibrievenweger, die de kleinste hoeveelheden aangeeft. Heel diuur in aanschaffing zijn graimmeniwegers niet, ze maken een deel uit van de lange l-ijst „niuttige" geschenken, die de huisvrouw op haar verjaardagen- lijstje kan plaatsen. We kunnen ons zelf echter voor een deel ibehelpen, al is het afmeten niet zóó nauw keurig. Wij laten een lijstje volgen, dat uit geknipt en in het receptenschrift g&plakt kan worden. 1 afgestreken eetlepel weegt: Boter 20 gram bloem 10 maïzena 12 y: sago 12 y2 poederöhocolade 15 griesmeel 12 >4 geraspte kaas 15 zout 12 1 kopje rijst weegt ±100 gram 1 gort 100 1 havermout 50 1 rozijnen 75 1 suiker 100 1 griesmeel 100 1 theelepel kerrypoeder weegt ruim 1 gr. 1 theelepel dub. koolzure soda 2 graan. 1 klontje suiker weegt 5 graan. 1 ei weegt 50 gram Vloeistoffen. 15 druppels is 1/4 theelepel. 4 theelepels is 1 eetlepel. 8 eetlepels is 11/4 dL ruim een theekopje 2 theekopje is 1/4 L. 1 wijnglas is 1 dL. Een niet te breed wandtafeltje is zeer practisch om een en ander op te plaat sen, waardoor de koffietafel of middag- disch te overvol zou worden. De afbeelding geeft een bijzonder prac- ONDERHOUD VAN STRIJKIJZERS. In een lapje doet men een stukje zuivere bijenwas en wrijft hiermede na het ge bruik steeds over het ondervlak van het ijzer, waardoor het zeer glad en mooi glimmend wordt. tisch model, dat aan beide kahtën.eéh o£>Ü klapbaar gédeelte heJèft. Öe 'mte^aiÖ'mél vilt gevoerd en in valken veKleèlddsj biedt berging voor hét'zdvèrren"evénra^l ook voor tafëlgoed. Een practische tasch om mede te ne men, wanneer men er op uittrekt om een vrijen dag buiten door te brengen, geeft bijgaand model. Ook voor het doen van boodschappen is hij heel handig, temeer, daar hij met wasdoek gevoerd wordt. Men kan stevig gestreept of effen linnen nemen en knipt voor- en achterkanten aaneen, terwijl af geronde zijstukken apart worden tusschen gestikt Langs de bovenkanten worden koorden genaaid, terwijl de handsvaten bestaan uit driedubbele stofreepen, die verschillende malen doorgestikt zijn. Een paar eenvoudige houdertjes worden Een schort voor huis en tuin Wanneer men gaarne zelf allerlei werk jes in den tuin verricht of veel in huis be zig is, dan zal een eenvoudig schort van bedrukt katoen met donkere rand zeer practisch zijn. Als men een of ander werk op de knieën verricht is een schort gauw vuil en daarom hebben wij ons de breede rand in de hoofdkleur van de imprimé ge dacht. Het model is zeer eenvoudig en bestaat uit een rechthoekigen lap stof, die men aan den bovenkant inrimpelt en met een band afwerkt, die om het middel dichtge bonden wordt. Een paar zakken zullen niet mogen ont breken, terwijl men de donkere rand des- verkiezende over een deel van den onder kant opstikt. van wasdoek gemaakt om papieren ser vetjes en een bestek in mede te nemen als men gaat picnicken. SUCCESPATROON A. 111. Prijs 30 cent en 5 cent voor porto en omz.bel. Bolero's hebben zich ook de ze seizoenen weer gehand haafd en kunnen in vele ge vallen een manteltje vervan gen. De japon, die links is aangegeven, kan van zijde of dunne wollen stof gemaakt worden en bestaat uit japon met korte mouwen en bolero. De rok en blousedeelen wor den verbonden door een rech te ceintuur. Garneering met smalle plissé en sluiting knoopjes. Apart werkt de schuine bies, die dicht langs den kant wordt opgestikt en met een paar krullen aan rok en bolero wordt gewerkt. Ben .stof van 1 M. en van 1.30 M.: 3 Meter. Patronen in grootte 4044. SUCCESPATROON A. 112. Prijs 40 cent. Complet bestaande uit effen japon en fantasie manteltje, loshangend model, Japon met korte mouwen en opgestikte pas. Sluiting rugzijde. Man tel, die open gedragen wordt en waarvan de mouwen met ruimte aan den pols zijn. Ben. stof japon 4 M. van 90 c.M. voor den mantel 2.50 M. Patronen in grootte 4044. SUCCESPATROON A. 113. Prijs 30 cent en 5 ct. voor porto en omz. bel. Effen zijden japon met gebloemd zijden manteltje. Hoog opgeknipte voorbaan met verkor te zijstukken. Sluiting japon met knoop jes. Lange mouwen. Mantel met kleine pas aan schouders. Zeer apart is de garnee ring met bloemen van de zijde van den mantel op den rok, welke met kleine festonsteekjes opgewerkt worden. Ben. stof japon 5 M. van 90 c.M. Mantel 2.10 M. i. Patronen grootte 4448. Patronen van deze modellen zijn in de aangegeven maten verkrijgbaar bij Het Practische Modeblad, Postbus 36, Den Haag, giro 202203. De prijs bedraagt per patroon 0.30 plus 0.05 voor porto en omzetbelasting. Bij bestelling het ver schuldigde bedrag in postzegels insluiten of overmaken per giro of per postwissel. A.u.b. duidelijk het nummer van het mo del en de maat, alsmede volledig adres ver- meJV

Wieringer courant | 1939 | | pagina 6