ciiermutseling om Wethouderszetel Diefstal in de politiek 1 lad il nu maar 'n Atlas! GEMEENTERAAD WIERINGEN. GEMEENTERAAD A. PAÜLOWNA. IN BAND 90 ct. B. ZON Molenvaart 44 Tel. 79 ANNA PAULOWNA. GEMEENTE WIERINGEN. Dinsdagmiddag had een openbare vergade ring van den Raad plaats. Na de opening door den Voorzitter had de installatie van de raadsleden plaats. Achtereenvolgens legden de heeren Tijsen, Doves, Bais, Jansen, Niemeijer, Hulsebos, Bontkes, Mevr. WitSlikker en de heeren Lont, Bakker en Bosker de eed of gelofte af. Hierna volgde een gelukwensch van den voorzitter. De Installatie is gebeurd, zoo zegt spr. en er zijn verschillende nieuwe gezichten. Ik uit hiermede de geheele raad gelukwenschen met het vertrouwen, door de burgerij in de leden gesteld. De oude raadsleden weten, dat wij al het mogelijke hebben gedaan, wij hebben ge vochten voor onze Gemeente, maar alles ging altijd op de meest prettige voet. Er waren na tuurlijk meeningsverschillen, maar de leden kwamen altijd recht voor hun opinie uit en een en ander werd nooit kwalijk genomen door degenen, die een andere meening waren toegedaan. Wij willen hopen, dat wij in de komende 4 jaren even prettig zullen samen werken. Het zal, zoo vervolgt spr., weinig voorko men, dat een installatie plaats vindt in dagen van zoo groote spanning als deze, die wij nu beleven. Wij kunnen niet zeggen, hoe over 4 jaar de toestand zal zijn. Wij hebben allen kunnen hooren, hoe in de laatste paar dagen, vreemde vliegtuigen bo ven Wieringen geweest zijn. Men zegt, en wij willen dit gaarne aanvaarden, dat het vlieg tuigen zijn, die de koers zijn kwijt geraakt, door deze mogelijkheid kan de schending van onze neutraliteit niet als zoo ernstig worden beschouwd, maar er kan een keer komen. Ik doe een beroep op de medewerking van de raad en van de geheele bevolking. Zooals U allen weet, bestaat er een lucht beschermingsdienst. Ik wil van deze plaats allerminst propaganda maken voor luchtbe scherming, maar mocht het ernst worden, en de mogelijkheid is niet uitgesloten dan ver zoek ik U, uw aller medewerking toe te wil len zeggen. Hiermede heb ik gezegd. De S.D.A.P. strijdt voor haar recht op een wethouderszetel. Hierna vraagt de heer Bontkes het woord inzake de wethoudersverkiezing. De fractie der S.D.A.P., zoo zegt spr. heeft 4 jaar geleden een conferentie gehouden met de fractie der Vrijz. Democr. inzake het be zetten der wethouderszetels. De fractie der V.D. vond toen het oogen- blik niet geschikt voor samenwerking. Dit feit is zeer te betreuren, want het is volgens on ze meening in strijd met de evenredige ver tegenwoordiging en in strijd met de parle mentaire begrippen. De tijd is voorbij, dat de oppositie buiten het dagelijksch Bestuur wordt gehouden, dit geldt ook in Landsbestuur en Provinciaal bestuur. Nu hebben wij ons weer in verbinding ge steld met de fractie der V. D. en wij hebben het antwoord ontvangen dat de V.D. na ver schillende informatie's tot de conclusie is ge komen, dat het beoogde doel niet zal kunnen worden bereikt. De fractie der S.D.A.P. heeft tenslotte de mededeeling ontvangen, dat in de voorbe sprekingen is komen vast te staan, dat ver andering in het dagelij ksch bestuur in deze dagen niet wenschelijk is. Toch, zoo vervolgt spr. willen wij het stand punt huldigen, dat het college moet zijn sa mengesteld uit de grootste fractie's van de raad. Wij weten zeer zeker, dat er groote moeilijkheden zijn, maar desondanks is onze partij er nooit voor teruggedeinst het bestuur op zich te nemen. Wij zullen onze stem uitbrengen op den can- didaat van de V.D. Is het overige gedeelte van de raad de mee ning toegedaan, dat het dagelij ksch bestuur zoo moet blijven, dan zullen wij voor de an dere zetel blanco stemmen. De heer Bosker zegt hierop, dat de heer Bontkes een beroep doet op de usances in Provinciaal en Landsbestuur. Hier krijgen inderdaad de grootste fractie's de zetels. Maar in onze kleine gemeente is het anders gesteld. Hier is niet het politiek, maar het economisch belang het voornaamste. De arbeidersklasse verkeert in betrekkelijk gunstige omstandigheden, dit is hier in jaren niet gebeurd. De toestand van de kleine boe ren is onbevredigend en de toestand van de visscherij is zeer slecht. Zoo slecht is het nog nooit geweest. Wat het zwaarste is, moet het zwaarste wegen, het is noodig dat de candidaat voor de visscherij zitting heeft in het dagelij ksch bestuur. We weten allen wel, dat hierin van de ge woonte wordt afgeweken, maar onze gemeen te is nu eenmaal klein, zoodat iedere partij niet zoozeer zijn eigen ideeën naar voren kan brengen. In het dagelijksch bestuur was geen drijving van de een of andere politieke partij. Wij weten haast geen weg om de visscherij te helpen, laat dan een van de meest deskundi gen zitting hebben in het Dag. bestuur. Spr. zou persoonlijk zijn plaats liever af staan dan dat hij zag, dat de visscherij moest wijken. De heer Bontkes merkt op, dat het in de rede van den heer Bosker, zoowel als in het door hem ontvangen schriftelijk antwoord tot uiting komt, dat het in de gegeven omstan digheden niet wenschelijk is, dat er verande ring komt in de Dag. Bestuur. Wij kunnen hieruit de conclusie trekken, dat men denkt„Wanneer de tijdsomstandig heden iets gunstiger zijn, kunnen wij het wel eens met jullie probeeren." Verder is B. en W. een college, dat wel een andere taak heeft, dan de beginselen van de een of andere partij te propageeren, de func tie van wethouder leent zich daar niet voor. Wij nemen de opmerkingen inzake deze kwestie door den heer Bosker gemaakt dus niet aan en wij gelooven ook niet, dat hij ze zelf gelooft, wanneer hij er dieper over na denkt. Wij leggen er de nadruk op, dat onze beweging, waar ze verantwoordelij kheid heeft aanvaard, steeds een stuwkracht is. De heer Bosker zegt hierop, dat men dan vooruit zal moeten weten, hoe de andere le den van de raad hierover denken. Voorz. antwoordt, dat de stemmen het uit zullen wijzen. De heer Hulsebos zegt hierna, dat het de bedoeling was, de meening van de fractie, die vóór dit tijdstip niet vertegenwoordigd was te weten te komen. De heer Jansen merkt op, dat dit alles niets om het lijf heeft en dat men op een andere manier te werk zal moeten gaan. De heer Niemeijer is het met de opmerking van den heer Bontkes over de evenredige •vertegenwoordiging niet eens, de vraag' is hier, wie is de meest geschikte. Daarentegen is spr. het met den heer Bosker niet eens in zake zijn verdediging van de zaak der vis scherij. Volgens zijn meening is de heer Tij sen geen lid van de raad alleen in het belang van de visschers. Spr. merkt verder op, dat zijn fractie even wel besloten heeft op den heer Tijsen te stemmen. De heer Hulsebos zegt, dat dan de naam van den candidaat der S.D.A.P. geheim zal blijven. Voorz. vraagt, of hij er even op mag wij zen, dat de stemming wettelijk geheim is. De heer Niemeijer had graag gezien, dat de S.D.A.P. een vergadering voor alle raadsleden had belegd, voordat de officiëele raadsverga dering plaats vond. Hierna werd tot stemming overgegaan. De heer Tijsen wordt herkozen met 7 tegen 4 blanco. De heer Bosker wordt eveneens herkozen met 10 stemmen tegen één op den heer Doves. De heer Tijsen dankt voor het vertrouwen door de raad in hem gesteld en hoopt, dat hij zich waardig zal kminen maken. De heer Bosker staat voor een moeilijke be slissing. Spr. betreurt het, dat de fractie der V. D. tegen die van de S.D.A.P. moest ingaan, ook met het oog op zijn gezondheidstoestand, zou spr. zich wel terug willen trekken. Wan neer de heeren weten, hoe moeilijk het is, zullen ze begrijpen, dat zonder deskundigen de zaak der visscherij benadeeld wordt. Wij hebben geen antipathie tegen de S.D.A.P., maar de heer Tijsen is een ernstig en be kwaam wethouder. Spr. neemt dan onder dankzegging zijn functie als wethouder weder aan. Devheer Bontkes vreest, dat er een misver stand heerscht. Er is van de zijde der S.D.A.P. geen speciale actie tegen een van de wethou ders, wij zijn niet belust op een zetel, maar bereid de taak van wethouder te vervullen, waarom zou een sociaal-democraat niet even goed de belangen van de visschers kunnen verdedigen. Als wij geen geschikt persoon in ons midden hadden, zouden wij niet dingen naar den wethouderszetel. De voorz. biedt dan zijn hartelijke geluk wenschen aan. Het doet spr. persoonlijk ook genoegen, dat de goede samenwerking besten digd zal blijven. De komende 4 jaren zullen wel moeilijke jaren worden. Het is inderdaad voor de Gemeente van groot belang, dat de wethouders jarenlange ervaring hebben. Een gewijzigd college heeft altijd nog groote moeilijkheden met zich mee gebracht. De sa menwerking is van een prettige geest ge weest, er waren wel moeilijkheden, maar er was nooit een wrok, die in alle vergaderingen naar voren kwam. Er zijn anderen, die de belangen van de visschers evengoed kunnén behartigen als de heer Tijsen dat kan, dit is straks naar voren gebracht, maar het gaat bij het college niet zoo zeer om de groote lij nen, denkt U eens aan Armenzorg, het is een groot voorrecht, dat men menschen, die om steun komen, persoonlijk kent en hierin heb ben wij vooral zoo'n groote steun aan wet houder Tijsen. Ik hoop, dat de heer Tijsen weer met de zelfde ambitie, gezondheid en opgewektheid voort zal gaan. Ook hoopt spr. dat de heer Bosker gezond zal blijven, en dat hij met dezelfde voortvarendheid en inspanning zal blijven werken in het belang dezer gemeente. In de rondvraag stelt de heer Jansen eenige vragen omtrent het door de Gemeente te koo- pen land in de Wieringermeer. Spr. heeft op het kantoor der Domeinen gehoord, dat deze aankoop met spoed zal moeten gebeuren, daar men het terrein zal gaan gebruiken ten be hoeve van de voedselvoorziening. Ook ver langt men dat de Gemeente een gemotiveerd schriftelijk verzoek zal indienen, waarin ver meldt wordt, waarvoor en aan welke perso nen land zou worden uitgegeven. De heer Bosker zegt hierop, dat hij met Jansen heeft afgesproken, dat de zaak samen bekeken zal worden. Maar het is gebleken, dat er land zal moeten worden afgenomen van andere.^ Wieringers, die het al in bezit hebben, zooals b.v. de heer Jansen zelf, zoo dat de een bijvoorbeeld en de ander bena deeld zou worden. Voor tuinders is er verder absoluut geen plaats. De vraag is, hoe de an dere eigenaren hier tegenover staan. De heer Jansen stelt voor, dat men een commissie benoemt, die de zaak in handen neemt. Spr. meent, dat er niet zoo heel veel land meer is, dat werkelijk geschikt is. De heer Bosker is bang, dat men misschien hard achter uit zal gaan, als menschen, die reeds pachter zijn, het land zouden moeten afstaan. De kwestie van de tuinders zal waar schijnlijk wel over het Departement moeten gaan. Het beste is, meent spr. dat on middellijk een commissie zal worden benoemd die zich tot de Directie van de Wieringermeer richt. De Voorz. vraagt, of de heeren Bosker, Jan sen en Doves misschien zitting zouden willen nemen in deze commissie. Spr. merkt op, dat vele arbeiders tuingrond in pacht hebben langs de spoorlijn, die mis schien het volgende jaar niet meer zullen krijgen, zoodat ook hierdoor behoefte bestaat aan tuingrond. De heer Doves merkt op dat het losse land, dat in de Wieringermeer langs Wieringen ligt, allemaal in gebruik is bij Wieringers. De heer Bosker zegt, dat men in de Wierin germeer beslist de namen wil hebben van diegenen, die land in huur zouden willen heb ben. De heer Niemeijer vraagt, of het niet wen schelijk zou zijn, 's avonds de straatverlich ting niet te ontsteken, in verband met de vreemde vliegtuigen boven Wieringen. De Voorz. antwoordt, d^t integendeel de straatverlichting de heele nacht moet bran den op bevel van den Minister van Binnenl. Zaken. De reden is waarschijnlijk dat het verdwalen van vliegtuigen boven Nederlandsch grondgebied kan worden voorkomen, doordat zij gewaarschuwd worden door de verlichte steden en dorpen. De heer Hulsebos merkt op, dat een keet! aan de Gasthuisweg, die lang leeg had ge staan, nu weer bewoond is. Was het nu niet' beter geweest, in verband met de nieuwe re- gelingen voor volkshuisvesting, deze keet dadelijk op te ruimen. Het is een keet, die behoort aan het Aannemersbedrijf Zanen en Verstoep. De heer Bosker merkt op, dat aannemers deze keeten mogen neerzetten. Voorz. antwoordt, dat een en ander nader zal worden onderzocht. Hierna sluit de Voorz. de vergadering. Burgemeester Mijnlieff zal tegen werkgevers welke ongemoti veerd ontslag aan hun personeel geven, maatregelen nemen. Vergadering van den Raad der Ge meente Anna Paulowna op Dinsdag 5 September des namiddags drie uur. Voorz. Mr. M. Th. Mijnlieff, Burge meester Secretaris, de heer C. Keijzer De Raad in zijn nieuwe samenstel ling is volledig. De voorz. opent deze eerste vergade ring van de nieuwe Raad met de vol gende woorden Mijne Heeren, Het is wel onder zeer tragische om standigheden dat ik deze nieuwe Raad moet installeeren. Evenal^ 25 jaar geleden, leven wij weer in een tijd, dat de volken el kander beoorlogen. Wat wij in 1919 ge hoopt hebben, dat 'n dergelijke massa slachting nimmer meer zou plaats hebben, is niet bewaarheid geworden, ondanks dat geen volk meer oorlog wenscht, is men dank zij de waanzin van enkelen een oorlog begonnen in al zijn verschrikkingen. Ons land heeft zijn neutraliteit naar alle zijden aangekondigd, of het dit zal kunnen blijven ligt in het duister verscholen, doch wij allen kunnen er zeer veel aan meewerken, in onze uitlatingen en handelingen, in het vermijden van verdeeldheid. Spr. doet een beroep op de nieuwe Raad van Anna Paulowna, om in eens gezindheid samen te werken. Kleinig heden die in gewone tijden groot lij ken, zullen thans moeten wijken voor de ernst der tijden. Spr. twijfelt er niet aan of hij kan op de oude raadsleden rekenen, in de oude Raad heeft hij steeds de grootste bereidheid aangetroffen om met elkan ddr samen te werken. De nieuwe raads leden vraagt spr. deze traditie te wil len hooghouden ten behoeve van de Anna Paulownasche gemeenschap. Hoewel U allen door verschillende groepen uit de bevolking hierheen zij t gezonden, zullen niet de belangen van groepen gediend mogen worden, doch uitsluitend de gemeenschap. De beëediging. De voorz. gaat vervolgens over tot de beëediging van de1 raadsleden. De heeren Iiooijmeijer, Lubbert, Kloosterman, Op 't Veld, Strooper en Kuiken leggen de eed af, terwijl de liee ren Rezelman, Waiboer, Dekker, Schra en Keuris de belofte doen. Na deze plechtigheid verklaart de voorz. de Raad voor ge-installeerd. De Wethoudersbenoeming. De voorz. zegt, dat hij in de laatste vergadering van B. en W. dank heeft gebracht aan de beide Wethouders voor het vele werk wat zij in het be lang van de Gemeente hebben ver richt en van de hooge opvatting die zij van hun taak hebben gehad. Spr. wil dit gaarne in het openbaar nog eens herhalen. De heer Kloosterman legt voor de stemming een korte verklaring af. Spr. geeft twee redenen aan voor het herkiezen van een R.K. Wethouder le. Het goede recht van de R.K. fractie krachtens haar sterkte om een Wethouder naar voren te brengen. 2e. Het belang van een ingewerkte kracht in het directe bestuur van de Gemeente. Spr. dringt om deze redenen aan op het herkiezen van den candidaat der fractie den heer Op 't Veld, die in de afgeloopen periode heeft bewezen, voor zijn taak berekend te zijn. De heer Iiooijmeijer zegt, er niet van overtuigd te zijn dat de meerder heid van de Raad met de woorden van den heer Kloosterman instemt. Aanmerking heeft niemand op den heer Op 't Veld, doch er zijn nu een maal omstandigheden in verband met de positie van den heer Lubbert, die het wenschelijk maken dat hij verko zen wordt inplaats van den heer Op 't Veld. Hier is geen sprake van oen anti- Roomsche actie. Het Gemeeintebelang staat op de voorgrond in deze. De eerste stemming die wordt geliou den heeft tot gevolg, dat de heer Keu ris met 7 stommen wordt benoemd, 3 stemmen worden op den heer Op 't Veld uitgebracht, terwijl 1 stem blan co wordt uitgebracht. De voorz. wenscht den heer Keuris geluk met zijn benoeming. De heer Keuris dankt de Raad voof het vertrouwen in hem gesteld. In de tweede stemming wordt geko zen de heer Lubbert met 6 stemmen, 5 stemmen worden uitgebracht op den heer Op 't Veld. Ook de heer Lubbert wordt gefelici teerd door den voorz. Spr. heeft ge hoord, dat voorheen de heer Lubbert als Wethouder de Gemeente uitste kend heeft gediend. Spr. heeft het volle vertrouwen, dat de heer Lubbert in de komenide peri ode zijn taak op dezelfde wijze zal ver vullen. De heer Lubbert dankt de Raad voor het vertrouwen in hem gesteld en zegt zijn beste krachten te zullen geven. Krasse maatregelen. Nadat de Wethouders hun respec tievelijke zetel naast den voorz. heb ben ingenomen, zegt de voorz. dat, zoo te verwachten viel, de terugslag van den oorlogstoestand zich in dein Polder reeds heeft doen voelen. Verschillende werkgevers hebben hun personeel roeds ontslag aangezegd of gegeven. Spr. zal op het Secretarie een lijst aan laten leggen van deze werkgevers en laten onderzoeken of het ontslag gemotiveerd was. Indien er ongemo tiveerd ontslag is gegeven, zal sp*. niet aarzelen maatregelen tegen deze onvaderlandsche werkgevers te ne men en de betreffende instanties er in Den Haag van in kennis te stellen. Spr. zal er voor waken, dat een oneven redige druk wordt gelegd op de minst draagkrachtige groep van de bevolking De heer Dekker kan zich met de maatregelen die de voorz. wil nemen, heel goed vereenigen, alle ontslagen zijn echter niet alle ongemotiveerd. Spr. verwacht in de komende weken veel werkloozen en zou daarom aan het College het verzoek willen doen om zich met den inspecteur van de werkverschaffing te verstaan, zoodat mogelijk de werkverschaffing ver vroegd kan worden ingeschakeld. Ook dringt spr. aan op een soepele toepas sing van de wachttijd. Los van deze zaak vraagt spr. aan den voorz., om de militaire vergoedin gen met de noodige soepelheid te wil len bezien, zoodat de bevolking zoo goed mogelijk door de moeilijke tijd heen wordt geholpen. De voorz. zegt wel te weten dat er ook ontslagen zijn die gemotiveerd zijn in het bollenbedrijf. Doch er zijn kwee kers die niet gaan planten omdat z«j bang zijn dat in verband met militaire maatregelen, die nog lang niet vast staan, landerijen vernield kunnen wei den. Spr. leest uit het Wetboek voor dat landerijen die verwerkt zouden worden door b.v. inundatie, vergoed zullen worden. Het is dus niet noodig dat wij een groot aantal werkloozen zullen krijgen. De heer Kloosterman is blij dat de voorz. dit aansnijdt, daar inderdaad velen bang zijn voor groote schade. De heer Lubbert zegt, dat Woensdag avond een verg. van de kweekers on belanghebbenden plaats heeft te Bree- zand, waarvoor de Burgemeester wordt uitgenoodigd. Vervolgens zegt de heer Lubbert, dat er ook andere redenen zijn bij de kwee kers. Annuleeren van orders komt thans legio voor. De voorz. wil dit niet ontkennen, toch zal zich dit zoo langzamerhand herstellen, vooral de landen waar het economisch leven gewoon door gaat herstellen zich, wat de export betreft, weer spoedig na de eerste schrik. In een rondschrijven zullen de kwee kers op een en ander gewezen worden. Vervolgens doet de voorz. eenige mededeelingen t.a.z. van de distributie Ten aanzien van de distributie-maat regelen deelt de voorz. het volgende mede Voor een doelmatige snelle werking van het distributie-apparaat worden kringen gevormd. Anna Pau lowna vormt met Den Helder en Cal- lantsoog een kring. Er wordt een Commissie van Burge meesters gevormd, waaruit een hoofd van dienst wordt aangewezen. In de andere plaatsen komen agentschappen. Voor een en ander is geld noodig, doch er is niet bij benadering te zeggen hoeveel. Spr. vraagt machtiging aan dem Raad om een regeling te treffen en gei den op de begrooting te brengen. Thans heeft men de spontane hulp van het onderwijzend personeel, om de massa papier te verwerken die er reeds is. De heer Op 't Veld vraagt, of het een eisch is van de Regeering om krin gen te vormen, en of het voor de Gem. voordeeliger is. De voorz. zegt, dat het een wensch is van de Regeering. Bij informatie ter bevoegder plaatse, is echter geble ken, dat geein andere regeling moge lijk is. De lieer Waiboer vraagt of de kosten pond-ponds verdeeld worden. De voorz. antwoordde bevestigend. De mogelijkheid bestaat dat liet Rijk 75 pCt. dei- kosten draagt. De Raad geeft den voorz. de ge vraagde machtiging en het blanco crediet. RONDVRAAG. De heer Strooper dankt de,n voorz. voor zijn vriendelijke woorden tot hem gericht. De heer Kloosterman komt op de Wethouders-verkiezingen terug, waar reeds lang het gerucht over liep, doch wat spr. nog steeds niet wilde geloo ven, is thans gebeurd. Vier jaar geleden is het woord „dief stal" gesproken, toen de R.K. fractie een Wethouder verkreeg. Wat thans gebeurd is zal spr. maar geen naam geven. Spr. vindt het jammer cïat men in deze benauwde tijden de Katholie ken voor het hoofd stoot en uitsluit van liet direkte Gemeentebestuur. De R.K. vertegenwoordiger had toch een groote groep in de bevolking. Wat thans gebeurd is, is voor ons een wenk om ons nog nauwer aaneen te sluiten om over vier jaar sterker terug te komen. De heer Op 't Veld, dankt de voorz. voor dc waardeerende woorden tot hem gesproken. Wat vanmiddag is gebeurd, beschouwd spr. als een rei- vanche van vier jaar geleden. Spr. is van meening, dat hij het Ge meentebelang naar beste Krachten heeft gediend. Spr. hoopt dat God spoedig uitkomst geeft uit deze benauwde tijd. De heer Dekker komt op tegen het woord diefstal, wat dooi- den heer Kloosterman is gebezigd. Spr. weet niet in welke bijeenkomst dit woord gebezigd zou moeten zijn. Misschien op straat. Mijnheer Kloosterman maakt hier van een Katholieke zaak. De heer Schra dankt de voorz. voor zijn vriendelijke woorden tot hem ge richt en hoopt de belangen van de be volking van A. P. te behartigen en die van de arbeiders in het bijzonder. De voorz. corrigeert den heer Schra en zegt dat hij uitsluitend voor het al gemeen belang in den Raad zit. De heer Hooijmeijer vindt het jam mer dat door de heeren Kloosterman en Op 't Veld nagekaart wordt over de Wethoudersverkiezingen. Spr. protesteert tegen heit woord diefstal. Ook het woord revanche door den heer Op 't Veld gebruikt, acht spr. niet op zijn plaats. De voorz. heeft in zijn openings woord gesproken, dat men in deze tij den over kleinigheden moet heen stap peiii in 't belang van de samenwerking. Een revanche) gedachte zit bij ons niet voor. Uitsluitend het algemeen belang. De heer Kloosterman houdt vol dat het woord diefstal in twee vergaderin gen is gebruikt. Spr. meende zelfs in één van de Raadsvergaderingen. Spr. vraagt echter, wie die prachtige samenwerking heeft verbroken. De Kathalieken zeker niet - De voorz. zegt, dat hij de notulen heeft na laten zien van vier jaar terug, doch dat het woord diefstal er niet in voor komt. De heer Hooijmeijer zegt, dat er slechts over het bezit van het woord gesproken is, vier jaren terug. De Katholieken hadden toen van de Sociaal Democraten hun woord ge kregen, wat zij maar eenmaal konden geven. Zij zijn daar later van ge schrokken. De heer Kloosterman zegt nog, dat gezocht wordt naar een vlag die de lading dekt. De lading is echter con trabande. De heer Kuiken vindt het begroo- te'lijk voor den heer Op 't Veld. De voorz. maakt een eind aan de dis cussie en sluit vervolgens de> verg. DIRECT uit onze fabriek een prima GARANT - RIJWIEL voor HEEREN OF DAMES geheel compleet. Eerste klas, on verwoestbaar, met terugtraprem, Achterwiel speciaal verzwaarde spaken, roestvrij lakwerk, prima nikkelwerk, kettingkast, 8-volt Electrische lamp, reuze licht, m. controle op achterlicht, buisdrager met standaard, groote 4-deel. jas- beschermer, spatlap. Perryketting, 1 kl. Englebert banden, het kan niet beter, dat is tenslotte onze grootste reclame. Franco thuis, enz. Volledige schr. garantie. Ditzelfde rijwiel in eenv. uitvoering f 27.50. Ons Reclamerijwiel geheel compleet Vraagt gratis prijscourant. I 22.75 RIJWIELFABRIEK WAGENINGEN „GARANT" TELEF. 2165. laar ligt het?.... OCH, ZE KOST TOCH ZOO WEINIG IN BOSKER'S BOEKHANDEL DE VOLKS-WERELD ATLAS SLECHTS 65 ct. GEVESTIGD SEDERT 1920. CONTROLE OVER ZELF GEVOERDE BOEKHOUDINGEN. BOEKHOUDINGEN en BELASTINGZAKEN. Elke Maandagavond zitting te BREEZAND vanaf 0V*9Vi uur ten huize van J. J. DE JONG.

Wieringer courant | 1939 | | pagina 4