TWEEDE BLAD. ZATERDAG 14 OCTOBER 1939 No. 120 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN ■WIERINGER COURANT WAAROM DISTRIBUTIE VAN SUIKER Normale consumptie wordt gedekt door productie. Agrarisch beschouwd, kan de Maandag a.s. door het rijk onteigend. Bij de vaststelling I van de schadeloosstelling heeft de hotelhoU' j der de boekhouding overlegd. Er werd echter bij vergelijking met de cijers van den inspec teur der belastingen een aanmerkelijk ver schil geconstateerd en een nader onderzoek toonde aan, dat de hotelhouder er twee boek houdingen op na hield. De minst gunstige ingaande suiker-distributie slechts worden i diende voor belastingaangifte en op de roos- verklaard als een maatregel tot bevordering' kleurige werd de vordering tot schade ver goe- van de „verdeelende rechtvaardig!beid" en! ding gebaseerd. Er was vermoedelijk op ge- tot overbrugging van een tijdelijke voorzie- I speculeerd, dat re niet vergeleken zou wor- nings-impasse, ontstaan door „hamsteren" in de periode, welke onmiddellijk voorafgaat aan den nieuwen oogst. Wat is n.1. het geval Toen in het begin van de agrarische crisis werd besloten tot het verleenen van over heidssteun aan de bietencultuur, werd de hoeveelheid bieten, dat voor de garantie prijs-regeling in aanmerking kon komen, be perkt tot 1710 millioen kilo, waaruit een sui kerproductie ontstaat, welke ongeveer in het land kan worden geconsumeerd", zooals het officieel heette. Men wilde nl. terecht voor komen, dat sterk gesteunde suiker direct of indirect zou worden uitgevoerd. Minister Ver schuur heeft dezen steun indertijd eens ge- qaulificeerd als „de uiterste grens, waartoe men op het terrein der economische dwaas heid kan gaan." Hij bedoelde daarmee te zeg gen, dat het alléén uit een oogpunt van steun aan een voor den landbouw als arbeidsinten sieve hakvrucht (wisselbouw) onmisbare cul tuur was verantwoord, om een product op de been te houden, dat het niet kon bolwerken tegen de goedkoope rietsuiker uit onze kolo niën. Thans heeft men reden, om verheugd te zijn, dat men deze „dwaasheid" niettemin heeft laten passeeren De oogst-1934 werd reeds, wat den steun betreft, beperkt met 10%, zoodat sedertdien slechts 1540 millioen kilo bieten voor den garantieprijs in aanmerking kan komen, dat is 72% van den normalen uitzaai vóór de crisis. Wéér twee jaar later in 1938 werd dit kwantum verhoogd tot 1625 millioen kilo en wel ten behoeve der teelt in de Wieringer- meer en in de Veenkoloniën. Een gedeelte hiervan 80 millioen kilo mocht echter niet Worden verwerkt tot suiker, maar dien de tot veevoeder te worden bestemd. Hier prevaleerde de steunbehoefte dus over de sui kerbehoefte Daarna is er nog weer eens wat afgegaan, zoodat voor den oogst-1939 een hoeveelheid van 1575 millioen kilo suikerbieten voor steun in aanmerking zou mogen komen. Doch dezer dagen is reeds bepaald, dat de bieten, die er méér zijn, niet langer aan het vee mogen wor den vervoederd, terwijl het denatureeren van' suiker eveneens is stopgezet, hetgeen thans een wijs besluit mag worden genoemd Dit jaar is de suikerbieten-uitzaai gelukkig grooter geweest dan in de voorafgaande, n.1, 45.700 ha, tegen 42.000 a 43.500 in de jaren daarvóór. Gerekend naar een gemiddelde sui keropbrengst van 5 ton per hectare, komt men globaal tot een productie van bijna 230.000 ton, een hoeveelheid, waarmede jle totale binnenlandsche consumptie kan wor den gedekt. Het verbruik bedraagt tegenwoordig 25 a 26 kilo per hoofd per jaar, doch in de jaren 1928—1932 beliep het 27 a 29 kilo. In deze hoeveelheid is inbegrepen de suiker, welke via koek, banket, chocolade, drop, bis cuit, jam, limonade enz. wordt geconsumeerd en die ongeveer 30% van het totale verbruik uitmaakt. De binnenlandsche productie heeft vorig jaar bedragen 222 millioen kilo, de consumptie 229 in het jaar daarvoor waren productie en consumptie precies even groot, nl. 220 millioen kilo en het zelfde kan worden gezegd van de daar aan voorafgaande jaren. Het is ons volkomen zeker, dat de bietenoogst dit jaar voldoende, wellicht zelfs ruim voldoende zal zijn, om onze totale binnenlandsche consumptie te dekken. Wat we te kort komen, dat is de suiker, die geëxporteerd wordt als zoodanig of verwerkt in gecondenseer de melk en andere uitvoerproducten. Doch er zal toch nog wel wat binnen komen Daarom moeten wij aannemen, dat de re geering tot zulk een ingrijpenden, kostbaren en „veelbesproken" maatregel als de suiker distributie overgaat niet vanwege een drei- den. Naar verluidt zou over de jaren, dat de te lage aangiften ingediend werden, vermoede lijk negen in getal, f 75.000 aan inkomsten verzwegen zijn. Deze affaire zal binnenkort voor de rechtbank te Middelburg behandeld worden. H. M. DE KONINGIN WINKELT. Na fietstocht door de Scheveningsche Boschjes. In gezelschap van een hofdame heeft H. M. de Koningin dezer dagen, vrijwel onopge merkt gewinkeld in het Noordeinde te Den Haag, nadat zij een fietstocht van ongeveer drie kwartier had gemaakt door de Scheve ningsche Boschjes, voornamelijk in de om geving van de waterpartij. Tegen half vier reed de Koningin terug tot het Vredspaleis. Daar namen lakeien de rijwielen over en de Koningin wandelde met haar hofdame langs den Scheveningscheweg en. de Zeestraat haar het Noordeinde, op eenige meters afstand slechts gevolgd door een rechercheur. Het merkwaardige was, dat de voorbijgan gers bijna geen van allen de Koningin her kenden. Hare Majesteit moest het drukke verkeerspunt bij de Laan van Meerdervoort en Zeestraat geheel alleen oversteken, zonder dat de inzittenden van de tientallen auto's bemerkten, welk een voorname voorbijgang- ster rustig op het trottoir stond af te wach ten, tot het oversteken zonder gevaar moge lijk was. Op dit uur staat hier geen verkeers agent en de rechercheur had eveneens blijk baar instructies niet door opvallende maat regelen van de aanwezigheid van Hare Ma jesteit te doen blijken. Hetgeen ook het ge- wenschte resultaat had, want bij het passee ren van het drukke punt zag niemand wie deze eenvoudig gekleede dame was. Af en toe werd even door iemand uit het publiek eerbiedig gegroet, doch tot het Noord einde kon de Koningin zonder overlast rus tig de winkelétalages bekijken. Vooral de vele kunsthandels, welke hier zijn, hadden haar belangstelling, evenals enkele kantza ken, waarvoor H. M. eenigen tijd bleef staan. Er waren enkele typische tooneeltjes te zien. Twee heeren, die al pratend kwamen aan wandelen, hadden H. M. in het geheel niet gezien. In de volle breedte besloegen zij het vrij smalle trottoir van het Noordeinde. Het gevolg was, dat de Koningin genoodzaakt was van het trottoir te stappen. Bij een boekhandel, waarvoor de Koningin met haar hofdame even bleef staan kijken, stond een militair met zijn rug naar Hare Majesteit toe, in het minst niet beseffend, dat het Hoofd van Staat achter hem voor de winkel-étalage stond. Eén andere voorbijgan ger, die H. M. wel had herkend, fluisterde den soldaat iets in het oor. De militair kreeg een schok door alle leden en maakte direct front naar H.M. en vloog in de houding. Van den schrik bleef hij staan salueeren, toen H.M. alweer lang uit het gezicht was. Tegen kwart voor vier trad H.M. door een zijpoort van het paleis aan het Noordeinde binnen. VAN JANSEN TOT GRIET. Paedagogiek in het leger. Ergens, Jansen, laten we zeggen, van de zooveelste compagnie van het zooveelste regi ment, enzoovoort. Jansen liep nu al weer vier weken in het grijsgroen, welke eamoufla- gekleur nog niet versierd was met een gelen of anderen band. Maar dit was het niet, wat Jansen stak. Jansen wilde wel eens een keer tje naar huis, althans een keertje vaker dan het mocht. En dies zocht Jansen een krijgs list om incognito te vertrekken. De eerste wakzaaamheid bestond uit een zorgvuldige scheerpartij en daarna volgde een totale gend tekort, maar om een gelijkmatige ver-metamorfose. Jansen had een vrouwelijke deeling over de burgers te bewerkstelligen, j kennis in het dorp en van deze kennis had En voor het oogenblik kunnen wij ons voor- 1 hij een compleet stel kleeren geleend, plus stellen, dat er een werkelijk tekort bestaat een damesfiets. De fiets zoowel om zich te aan zichtbare voorraden immers tallooze j kunnen verwijderen als vanwege het feit, dat huismoeders hebben in de laatste maanden hooge dameshakjes voor een soldaat zoo extra-suiker gekocht en in de kast gelegd als moeilijk loopen. Om kort te gaan, juffrouw „voorraad", doch de bieten, welke de suiker Jansen vertrok en niemand was achterdoch- moeten leveren, zaten toen nog in den grond, tig, aldus vertelt het Vaderland. Normaliter begint de suikercampagne zoo j Edoch. De weg leidde over een bruggetje, in de tweede week van October en zij duurt Bij dat bruggetje stonden twee militaire tot zoo tegen Kerstmis, uiterlijk. Dit jaar is schildwachten en het bruggetje was te smal de campagne iets éérder begonnen de sui- om overheen te fietsen. Afstappen was dus ker van den nieuwen oogst komt dan ook noodig, maar vanwege de zenuwen stapte juf- reeds op de markt. Ifrouw Jansen als heer van de damesfiets. De Wij willen voorshands niet aannemen, dat schildwachten keken wel even vreemd, maai de regeering het de regeering het distributie- alles zou goed gegaan zijn, als juffrouw Jan stelsel heeft ingevoerd, om het verbruik te Sen niet even later ook als heer wilde opstap- beperken, teneinde suiker beschikbaar te heb- pen en daarbij kwam te vallen. De rest laat ben voor export. Doch ook dat zou mogelijk zich denken, een damesfiets moet, opstappen. Onbedaar lijk gelach volgde, tóep Ruisen op bevel van den kapitein zijn fiets- Bffeteeg en een rondje over de markt reed. Nadat Jansen onder gejuich weer was af gestapt, volgde weer een bevel tot opstappen, rijden, draaien en afstappen. Men kreeg er steeds meer schik in, behalve Jansen, want hij moest zegge en schrijve een en twintig- keer op en af het damesfietsje men stond het te tellen en misschien zou hét getal nog hooger geworden zijn, als niet Jansen bij den twee en twintigsten keer full-speed op zijn fiets het marktplein verlaten had. Een straf die velen zal heugen. Jansen in de eerste plaats, want door de heele affaire heeft ie z'n naam ook nog verloren en luis tert noodgedwongen naar den roepnaam „Griet." BELASTINGONTDUIKER VEROORDEELD. Een landbouwer uit Grubbenvorst heeft zich schuldig gemaakt aan ontduiking van de vermogensbelasting. De man had een bedrag van f 14.000 aan zilvergeld verborgen in den vloer van zijn kippenhok. Toen een knecht eens dit hok moest schoonmaken, lichtte de ze den steen bij den daaraan bevestigden ring op en ontdekte den schat. Tengevolge hier van kwam de belastingontduiking aan het licht. De man heeft zich in verband met dit feit te verantwoorden gehad voor de rechtbank van Roermond. Deze heeft hem thans veroor deeld tot f 1000.boete of drie maanden hechtenis. De eisch van den officier van jus titie luidde drie maanden gevangenisstraf. PROVINCIAAL NIEUWS. kunnen zijn. Dit moet echter worden afge wacht. DUBBEL BOEKHOUDEN. Het rijk voor f 75.000 benadeeld. Door toevallige omstandigheden is aan het lichtgekomen, dat een Middelburgsche hotel houder jaren achtereen een belastingontdui king gepleegd heeft, waardoor het rijk voor belangrijke bedragen Is benadeeld. De gebouwen, waarin het hotel gevestigd is, werden eenigen tijd geleden ten behoeve van de Provinciale Griffie en het Rijksarchief „Jansen," zei de kapitein den volgenden morgen tot den thans weer man gewordene, die als zondaar voor hem moest verschijnen, „heb je die vrouwenkleeren en die fiets nog Ja Kom dan vanavond aangekleed en wel op de markt." 's Avonds 7 uur. Het heele regiment stond op de markt van het dorp aangetreden. Van hun stramme houding kwam weinig meer te recht, toen ook juffrouw Jansen plus da mesfiets verscheen. Daar kwam ook de ka pitein aan, die den mannen aankondigde, dat Jansen eens zou demonstreeren, hoe men bij WELDADIGE KALMTE. Wij lezen in „Het Volk" Wij reizen van Den Helder naar Alk maar. „Wij" - dat zijn twee zee-officieren, 'n handelsreiziger en mijne weinigheid Waar zal men over praten in een tijd zonder grooite voetbalwedstrijden, be langrijke processen, onbewaakte- spoorwegongelukken Wij praten over de politiek en voor al over de positie van Nederland. Bij Anna Paulowna is de bandels- reiziger er van overtuigd - maar vasi en zelcer overtuigd - dat wij den dans onmogelijk - kunnen ontspringen. Als ik daar mijn diepe deskuaidig- heid tegenover heb gesteld, zit hij bij Schagen te wreifelen. Ja, als je 't zoo ziet, is er nog wel een kansje, dat we er buiten blijven Maar bij Heerhugowaard begint hij weer te twijfelen aan zijn eigen weife ling. Want ziet u, hij had nog niet aan de zee-oorlog gedacht. Enkel aan de strijd in het Westen, maar als je na gaat, dat Engeland ons zal uithongeren en dat we alleen graan" kunnen krijgen als we met de Engelschen meevech ten of in ieder geval ons land beschik baar stellen als uitvalspoort.ach meneer reken er dan maar niet op, dat we onze neutraliteit zullen hand haven En om heelemaal zeker te zijn, wendt hij zich tot de twee marine-offi eieren, die tot tnu toe zwijgend naar ons interssant gebabbel hebben geluis terd. „Wat denken de heeren er nou van De heeren zijn immers beter op de hoogte Een van de jonge zee-officieren haalt de schouders op. „Wij zeggen er niks van." „O, natuurlijk, de heeren mogen niks zeggen. Dat is ambtsgeheim.", herin nert de reiziger zich intijds. „We kunnen niets zeggen?" legt de oudste uit. „We weten niets, veel min der dan u. Voor het eerst sinds veer tien dagen hoor ik een politiek gesprek Aan boord hebben we geen tijd om aan pilitiek te denken. We luisteren zelfs niet naar het A.N.P. Werkelijk niet En wat heb je er ook aan Vier uit zendingen per dag, twee voor de be richten en twee voor de tegenspraak. Nee meneer, ons land is in een benij denswaardige positie We hebben al leen maar af te wachten wat er met o.ns gaat gebeuren. En als het zoo ver mocht komen - nou, dan hóór ik het wel. En dan doen we wat van ons verlangd wordt. Dat is mijn politieke standpunt ,,'t Is nogal eenvoudig" constateert de handelsreiziger. Beminnelijk beaamt de officier „Reuze eenvoudig Tot Alkmaar wordt er niet meer over de internationale politiek ge keuveld. MERKWAARDIGE VONDST Een niet alledaagsche vondst deed dezer dagen Mej. Heijman, wonende in 't Hennegat te Enkhuizen. Terwijl ze bezig was met het snijden van een roggebrood, kwam hier ineens uit te voorschijneen gouden ring. Bij onderzoek bleek dat deze ring toebe hoorde aan een knecht van de Brood fabriek alhier, en vermoedelijk bij het kneden in het deeg was geraakt. I De knecht was erg blij dat de ring, die hij twintig jaar had gedragen, weer terug was. SNOEKBAARS, BAARS, PALING EN BOT. De Enkhuizer Crt. schrijft Het klinkt onwaarschijnlijk, maar toch is het een feit, dat thans, zes jaar na de afsluiting der Zuiderzee, in het geheel verzoete water van het IJssel- meer, toch nog echte zeevisch wordt |aangetroffn. Zoo nu en dan vangen de snoekbaarsvisschers in hun netten, behalve een partij echte snoekbaars, baars en brasem, namelijk ook bot. Het heeft niet zooveel om het lijf de eene keer eens tien pond of twin tig, dan weer eens enkele ponden. Doch hiermede is voldoende aange toond, dat er hot in het IJsselmeer aanwezig is. De Urker palingkorders zijn vrijwel uit de Enkhuizer haven verdwenen. Evenals vorige jaren is thans het sei zoen voor de palingvisscherij vrijwel ten einde. De snoekbaarsvisscherij wordt in de laatste tijd ook beoefend met sleepnet ten, soms vlak bij Enkhuizen achter de Oostelijke strekdam van het Krab bersgat. De vangsten blijven bevredi gend. De aangevoerde visch ziet er mo menteel aanlokklijker uit dan in de vo rige maand, toen het weer nog war mer was. De snoekbaars had destijds bij aanvoer een fletse witte kleur, om dat ze al een tijd dood was. Thans is de visch frisscher en is glanzend en zilverachtig. Zoo houdt de stroom van visch uit het vruchtbare IJsselmeer nog dage lijks aan en geeft de visschers einde lijk loonende arbeid, zooals het in de drukste tijd van het palingsseizocn nimmer is voorgekomen. Niet alleen te Enkhuizen worden tienduizenden ponden visch aangevoerd, doch zoo .mogelijk nog meer in Medemblik, waar „om de Noord" visschende Volen dammer vloot in de haven komt. De Neder'landsclie Heidemaajtscihap- pij ziet haar hardnekkig pogen, om in de voormalige Zuiderzee een zoetwater vischstand te scheppen en te bevorde ren, eindelijk met succes bekroond. Nu de haring en ansjovis voorgoed zijn verdwenen, is thans de vraatzuch- tigste roover onder de visschen, de snoekbaars, van harte welkom - ENKHUIZEN, 12 Oct. Donderdag avond was de grootste aanvoer van snoekbaars, namelijk 24000 pond. De prijs was 10-1 iy2 cent. Verder heb ben 20 vaartuigen hier aangevoerd 11000 pond. Prijs IOVÓ-IIV2 (gemid deld 11 ce»nt.) Eerste marktprijs van baars, 700 pond 4-6 cent. Alles per pond. MATROOS OVERBOORD EN VERDRONKEN Nederlandsche oorlogsbodems hebben zwaai- weer. Hr. Ms. „Van Kinsbergen" heeft, naar de Regeerings-persdieiiist mede deelt, gemeld, dat deze bodem en Hr. Ms. 0 15 en O 20 sedert het op 8 Octo ber: verschenen bericht van den Re- geeringspersdienst, opnieuw met zeel' slecht weer te kampen hebben gehad, zoodat het gedurende eenigen tlja niet mogelijk was voor deze schepen bijeen te blijven. Gedurende dit zware weer is de matroos derde klasse W. Termorshuizen van Hr. Ms. O 20 door hooge zee over boord geslagen en in weerwil van de ondernomen reddings pogingen verdronken. De schepen zet ten thans weer bij gunstig weder de reis gezamenlijk voort. 1 MEER VISSCHERSSCHEPEN VAREN UIT. Mede door de voorspoedige reis van den stoomtreiler „Adelante", den eer sten treiler die na het uitbreken van den oorlog ter visscherij is uitgevaren, blijkt thans onder de visschers meer animo te komen eveneens weer te gaan visschen. Zoo vertrok Donderdag de stoomtreiler „Caroline" IJm. 26 ter haringvisscherij de treilers „Gerberdina Johanna" en „Maria van Hattum" zullen zeer waarschijnlijk binnen eenige dagen uitvaren. Tal van andere visschersschepen worden in gereedheid gebracht. GOEDKOOPE KOFFIE VOOR MILITAIREN Naar men meldt, is besloten, dat voor koffie, welke door de stations- restaurauteurs op de perrons aan mili tairen (ongeacht hun rang) reizende in speciale militaire) treinen, wordt ver kocht, ten hoogste een prijs van 10 ct. mag worden berekend. Dit tarief moet ook in de 3e klasse wachtkamers in re kening worden gebracht aan militai ren, beneden den rang van officier. Deze regeling zal uiterlijk 17 Octo ber in werking treden. DE REGELING VAN HET KLEIN (ZAKEN) VERLOF. Bij legerorder is den militairen com mandanten mededeeling gedaan van een Ministerieele beschikking betref fende de regeling van het klein (zaken) verlof. Met uitzondering van personeel, dat nog geen eerste oefening heeft vol bracht gedurende een tijdvak, als ge noemd in art. 30, lid 1, van de dienst plichtwet, kan zoolang de omstandig heden zulks gedoogen, naar vastgestel de regelen klein (zaken) verlof worden verleend aan verlofspersoneel van de Koninklijke Landmacht, naar rede van ten hoogste 5 pCt. van de sterkte. Studie-verloven, verloven ten behoe ve van de weermachtsvoorziening, ver loven in verband met scheepvaart en visscherij, verloven wegens het aan vaarden of vervullen van een betrek king buiten Europa, vallen buiten de ze regeling. Verzoeken om toekenning van ver lof, moeten zijn gericht tot den Minis ter van Defensie, doch mogen - behou dens in bepaalde gevallen - UITSLUI TEND worden ingediend bij den com mandant van het oorlogsonderdeel (compagnie, eskadron, batterij en over eenkomstig oorlogsonderdeel), waarbij betrokkene in werkelijken dienst is. Verzoeken van compagnie-, eska drons-, batterij- en overeenkomstige commandanten enz. moeten worden in gediend bij den naast hoogeren chef, die liet betreffende verzoek overeen komstig het bepaalde in deze leger order behandelt. Verzoeken, ingediend door werkge vers én anderen dan de betrokkene moeten door laatstbedoelden voor „ge zien en accoord" worden geteekend. Alleen de verzoeken om verlof, wel ke na het verschijnen van deze leger order zijn ingediend, worden in behan deling genomen. Reeds vóór dat tijd stip ingediende verzoeken zijn der halve waardeloos. Ten einde te bereiken, dat het verlof zoo spoedig mogelijk kan worden ver leend aan degenen die hieraan drin gend behoefte hebben, zenden de be trokken commandanten, in de periode gelegen tusschen den datum van ont vangst van deze legerorder en 20 dagen nadien uitsluitend gegevens in, betref fende verzoeken, welke naar hun oor deel het meest dringend zijn. Hierbij moet voor zooveel mogelijk rekening worden gehoudeai met het vermelde percentage. De legerorder bevat verder verschil lende uitvoeringsbepalingen. MARKTBERICHTEN. DE VEEMARKT. LEEUWARDEN, 13 October. Vee. Stiereai 110 Enter f 90 a 190 118 Twenter f 190 a 340 565 Vette koeien f 130 a 260 1488 Melk- en Kalfkoeien f 120 a 250 5 Pinken f 75 a 165 10 Vette Kalveren f 22 a 60 1371 Gras kalveren f 18 a 75 364 Nuchtere kal veren f 4 a 7 541 Vette schapen f 14 a 24 160 Weideschapen f 10 a 20 343 Lammeren f 8 a 15 168 Vette varkens f 55 a 185 35 Mag. varkens 18-55 cent per Kg. 104 Kleine biggen f 8-14 per stuk 35 Bokken en Geiten 29 Paar- deai. Aanvoer 5494 stuks. De aanvoer was grooter, uitgezon derd van varkens en wolvee. De han del in stieren was stug en lager prijzen Vette koeien le soort redelijk te plaatsen en nagenoeg prijshoudend overigens handel traag en prijzen iets lager. Melk- en Kalfkoeien handel ge drukt met teruggaande pi'ijzen. Pin ken, beperkt aanbod met kalmen han del. Vette kalveren, weinig aanvoer met kalmen handel. Graskalveren aanvankelijk nog redelijk en prijshou dend, later bij ruimer aanvoer iets minder. Nuchtere kalveren handel stug en lager prijzen. Varkens tame lijk vlug en prijshoudend. Kleine big gen iets minder. Beste vette schapen redelijk en bijna prijshoudend. Wolven handel stug en iets lager. Voor het le ger werd een aantal koeien aangekocht De N.V.C. nam 104 varkens over. FIERVEILING SCHAGEN. Bericht van Donderdag 12 Oct. 1939. Aangevoerd 30.000 Kipeieren. Prijs 440 a 540. Klein 340 a 440. Alles per 100 stuks. POLITIE. Verl. Renitekaart. Inl. bij den Gem.-Bdde. PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZONDAG 15 OCTOBER. NED. HERV. GEM. Burgerbrug v.m. 10 uur Ds. Van Beek. Oudesluis v.m. 10 uur Ds. Witkop. St. Maartensbrug, Petten, Schagerbrug geen dienst.

Wieringer courant | 1939 | | pagina 3