O. Landbouwers Gerisan P. F. Hamstra v. Wijck, Slootdo Rubberlaarzen r over KRQEZË's fiazar Kachels Kachels Haardkachels en ronde Kachels ons wieringermeerhoekje. h. h. veehouders HtHRookers tabak sigaren sigaretten is Jb. BOUMA's INSPECTIE VOOR DEN OVERSTE. Wij publiceeren gaarne de volgende schets uit een stad, die ons niet onbekend is, lezen we in de Alkm. Crt. Sedert Vrijdagmiddag zijn we aan het wrijven en poetsen, aan het schuren en rak keren, want Zaterdagmorgen zal er inspectie zijn voor den garnizoenscommandant, en dan moet alles blinken en glanzen.als nieuw. Zaterdagmorgen, tien minuten voor half acht De korporaals draaien, als zenuwachtige kloeken om hun kiekens, rond dë mannen van hun kamer, controleeren of alle knoopen present zijn, de geweren deugdelijk ingevet, de helmen recht op de respectieve koppen, de schoenen gepoetst, de baarden geschoren, de haren geknipt. Halfacht, de bel ratelt door onze school morgenappèlDe korporaals staan nu met hun mannen op de binnenplaats, en de ser- geauts kamercommandanten geven thans hun oogen de kost, .controleeren of alle knoopen present zijn, de geweren deugdelijk ingevet, de helmen recht op de inspectiekoppen, de schoenenenfin, voor de rest zie hierbo ven. Acht uur De vaandrigs presenteeren hun secties aan den luitenant van de dag, maar vóór en al eer zij daartoe overgingen, heb ben zij de beide secties aan een minitieus on derzoek onderworpen, gecontroleerd of alle knoopen present zijn, de geweren deugdelijk ingevet en wat daar verder volgt. Halfnegen de luitenant van de dag meldt de compagnie present aan den kapitein, en vorsend glijden diens oogen over de aan zijn zorgen toevertrouwde mannen. Bijna automatisch controleert hij of alle knoopen present zijn, de gewerenenz. „Op de plaats, rust „Geef achtVoorwaarts, per sectie hoofd der colonne links, mars De compagnie marcheert naar de parade plaats Regimenten in carré. De troepen staan in carré op het groote grasveld, de manschappen met stormhelm, stram in de houding, de officieren met ge trokken klewang roerloos voor hun afdeelin- gen, en aller oogen zijn gericht op den over ste, den garnizoenscommandant, die zijn sa luut brengt aan de soldaten Een echt militair schouwspel, waaraan de stafmuziek nog eens extra-luister bijzet. Zelfs de grootste anti-militarist voelt zich nu toch even opgenomen in het hiërarchisch geheel dat zich uitstrekt van den jongsten recruut tot den overste met zijn kaarsrecht figuur en fijn aristocratisch gezicht, die daar heel al leen midden op het veld staat, en zijn oogen laat glijden langs al die gelederen van veld- grijze mannen, opgeroepen om de onafhan kelijkheid van hun vaderland te beschermen. Twee jonge honden draven, speelsch elkaar bijtend, over het veld, buitelen over elkaar, grommend en blaffend, rennen dwars door de gelederen heeneven is het contact tusschen den overste en zijn mannen verlo ren. Dan davert over het veld het comman do van den oudsten majoor „Zet afge weer Op de plaats rust Compagnie voor compagnie neemt nu de houding aan, terwijl de overste, gevolgd door den oudsten majoor, den commandant van het betrokken regiment, en den comman dant van de betrokken compagnie langs de l ij en wandelt en de manschappen welhaast stuk voor stuk monstert. De twee honden maken de route mee, uit een onbegrepen ge voel voor solidariteit. De overste vat zijn taak serieus op. In elke compagnie een praatje verbetert iets aan een tenue, stelt een tacti sche vraag, informeert naar parate kennis. De knoop zat verkeerd. Maar wat voor de overste meestal een grapje is, beteekent voor een serie van mili tairen vaak een minder prettige gewaarwor ding. „Je derde knoop van boven af zit ver keerd, beste jongen," zegt de overste tot een recruut. Deze schrikt zich een aap „Hoe bedoelt u dat, overste „Nou, de leeuw staat op zijn kop, de knoop zit ondersteboven Er trekt een glimlach over het streng ge laat van den overste, maar de majoor fronst het voorhoofd en staart somber naar den kapitein, die het bevel over deze compagnie voert, en wien het koude zweet uit het voor hoofd slaat. De inspectie van de compagnie is ten ein de, de overste begeeft zich naar het volgend troepenonderdeel. Maar de transpireerende kapitein ontbiedt zijn sectie-commandant „Luitenant, let u toch in hemelsnaam op de tenue van uw mannen. U hoorde dat de overste aanmerkingen maakte, en terecht, tf houdt, zoodra wij terug zijn, een uur the orie over onderhoud van tenue en uitrusting. Begrepen De luitenant salueert, klakt met de hakken en keert somber peinzend naar zijn sectie terüg. Roept den sergeant-groepscomman dant bij 'zich „Sergeant, je hebt zeker wel gemerkt, dat de overste niet tevreden was Dat moet nou eens uit zijn, voel je wel. Altijd die aanmerkingen, dat hangt me de keel uit. Je gaat met je groep de volgende week een keer extra op wacht, dan zal je wel zorgen voortaan, dat de zaak in orde is. Je kunt wel gaan." De sergeant salueert, klakt met de hakken en staart, zoo wit als een doek, naar zijn korporaal, die blijkbaar de zaak niet voldoen de beheerscht„Jansen, kom hier. Je hebt zeker wel gemerkt, dat het niet in orde is he Maar als je denkt, dat ik van plan ben, al jou vuiltjes op te knappen, en al jouw stand jes op te vreten, dan heb je het glad mis, voel je dat Als je zoo doorgaat, dan zal jouw 36 uur verlof er wel bij inschieten, va der Onthou je dag De korporaal wankelt, verschiet van kleur en sist in het voorbijgaan tegen den soldaat wiens knoop op de kop stond „Stuk vergif, als je vanavond op de kamer komt, breek ik je hals, armen en beenen." Peinzend staart de soldaat voor zich uit, spuwt terzijde, en schopt naar den jongen herdershond, die zich bij den overste heeft aangesloten. Zijn wraak is slechts gering in omvang, maar daarom niet minder gemeend. Ten besluite van deze brief een kleine anec- dote van onzen dokter, die ook al een origi neel type blijkt te zijn. Bij de keuring inder tijd van de pas aangekomen opgeroepenen sloeg hij alle snelheidsrecords „Wie sinds zijn laatste herhalingsoefening geen ernstige ziekte heeft gehad, gaat links staan. of verkoudheid of iets dergelijks gaat rechts." Links komen 23 man, recht twee „Drie-en-twintig man goedgekeurd, twee man uitkleeden voor onderzoek." Maar nu had onze dokter de slimme kerel, die hardstikke doof is op de korrel. De man ligt in het ziekenzaaltje. Stil, heel stil, sluipt de dokter de trap op, draait zachtjes de deurknop om, duwt de deur een paar centi meter open en fluistert„Pssst, Jansen, luis ter eens." Als door een adder gestoken, vliegt Jansen overeind Ja, ja, wat is er, wie is daar Twee dagen later marcheert Jansen in de troep mee. En met zich draagt hij zes dagen verzwaard arres BUITENLANDSCH NIEUWS. DUITSCHERS IN BALTISCHE LANDEN VERKEEREN IN OPWINDING. Wegens gedwongen repatrieering. De „Times" meldt van de Litausche grens Hitiers order aan meer dan 50.000 Duitschers in Letland en 15.000 in Estland naar Duitsch- iand terug te keeren en alles wat daarmee verband houdt vormt het onderwerp van alle besprekingen en beheerscht het leven in de Oostzeelanden. Met name de Duitsche kolo nies zijn er door in een toestand van hevige opwinding geraakt. De inwoners van Duitsche nationaliteit, 4000 in Letland en 1000 in Estland, zijn reeds op weg gegaan naar de havens van insche ping. Schepen van 5000 tot 9000 ton liggen in die havens gereed, o.a. zes te Riga, vier te Libau en zes in Estlandsche havens, onderweg zijn nog dertig. De vroege aankomst van deze schepen wijst er op, dat de voorbereiding van deze verhuizing reeds vergevorderd was voor dat Hitier zijn rede, waarin hij ze aankondig de, had uitgesproken. De Duitsche consulaten en legaties werken hard en regelmatig volgens een vast omlijnd programma, dat met militaire nauwkeurig heid is opgemaakt. In den loop van Zondag kreeg elk Duitsch gezin afzonderlijk te Riga en er wonen daar 38.000 Duitschers nauwkeurige aanwijzingen betreffende den tijd en de wijze van vertrek. Blijkbaar werd het heel natuurlijk geacht, dat allen zouden gaan, maar dit is te opti mistisch gedacht. De Oostzee-Duitschers be zitten veel onroerend goed in Estland en Let land, industrieele- en commercieele bedrijven en eenige bankinstellingen. Groote sommen zijn hiermee gemoeid en de overdracht van of de schadeloosstelling voor dit kapitaal, is alsnog een van de onopgeloste problemen, die thans worden aangepakt met behulp van de evacuatiecommissie die uit Duitschland overgekomen. Veel Estlandsche en Letlandsche Duitschers hebben er alleen in toegestemd te vertrekken nadat de Duitsche ambtenaren hun te ver staan hadden gegeven, dat zij moeten kiezen tusschen Hitiers Duitschland en een aan staand rood regiem. De opvatting, dat dit laatste in het vooruitzicht zou staan, is in strijd met den tekst van het Russisch-Letti- sche en het Russisch-Estlandsche pact en ook met het optimisme der staatslieden van de Oostzeelanden, die in persgesprekken heb ben verklaard, dat de Sowjetregeering de on afhankelijkheid van die landen zal eerbiedi gen, ongeacht de ruime voorrechten, die Rus land bij deze pacten heeft verkregen. Men heeft hier bericht ontvangen, dat Hit- Ier voornemens is ook de Polen weg te halen uit het door Rusland bezette Poolsche gebied en hen over te brengen naar het door Duitsch bezette Polen, terwijl hij dan de Wit-Russen en Oekrainers in ruil zou geven. NOORSCHE VISSCHERS WAREN GETUIGE VAN GEVECHT OP NOORDZEE. Opvarenden van een Noorschen visschers- boot hebben in een interview de „Sunnmors- posten" een levendig relaas opgehangen van het gevecht, dat Maandag op de Noordzee is gevoerd tusschen naar schatting 150 Duit sche vliegtuigen en een aantal Engelsche oorlogsschepen. De mannen vertelden, dat het gevecht bij de Viking-bank plaats vond. Zij waren bezig met hun werk, toen zij ka nongebulder hoorden en uit het Westen een groot aantal vliegtuigen en vijf Britsche oor logsschepen zagen naderen. De vliegers lieten bommen van groot exploisievermogen vallen, terwijl het luchtdoelgeschut herhaaldelijk vuurde. Op een gegeven oogenblik bevond de visschersboot zich midden in het terrein van den strijd bommen vielen overal in het rond De Britsche schepen stoomden op volle kracht en in zigzaglijn vooruit. Tenslotte verdwenen zij naar het Westen, terwijl de vliegtuigen zich in Oostelijke richting verwijderden. De visschers hadden maatregelen genomen om hun kleine sloep te strijken. Zij verwachtten voortdurend door een bom getroffen te wor den. De Noren hadden, naar zij verklaarden, getracht aan het strijdgewoel te ontkomen, doch zij moesten verscheidene malen van koers veranderen. OP ZOEK NAAR MIJNEN. Havas meldt uit BrusselIn de commissie voor het verkeerswezen heeft minister Marck Donderdagochtend medegedeeld dat vijf tot zeshonderd mannen in dienst zullen worden genomen om drijvende mijnen te zoeken en te vernielen teneinde zorg te dragen voor de veiligheid der Belgische visschersvaartuigen. Wie wel ernstig ziek is geweest, geen griepje bij het 21e Regiment Infanterie onder de wapenen komeai. VERLOTINGEN. De trekking van de Verloting van Herwonnen Levens kracht is uitgesteld tot half Dec. Eveneens is uitgesteld de trekking der Verloting van de Vereen. „Eigen Gebouw". Deze zal thans plaats vinden op 15 November a.s. De Konijnen- en Pluimvee-vereen. „Nut en Genegen" heeft vergunning verkregen tot het houden van een Ver loting. Uitgegeven zullen worden 1000 loten a f 0.05 per stuk. BRANDSTOFFENTOESLAG. Evenals vorig jaar zal .gedurende den winter weer ee.n brandstoffenbij- slag worden gegeven a^ain ondersteun den en bij de w^ftrvérschaffing ge plaatste personen, en'wel over het tijd vak 29 Oct. t.m. 13 April 1940. Het be drag der bijslag is gelijk aan dat van het vorig jaar. VERGADERING VAN DE VRIJW. BURGERDIENST IN CINEMA DE HAAN. Donderdagavond had in de foyer van Cinema De Haan genoemde vergade ring plaats. Er was een flink aantal personen aanwezig en de dames waren hierbij ver in de meerderheid. Het openingswoord werd gesproken door den Heer Deen, die verder ook de leiding van den avond op zich ge.nomen had. Spr. heette namens den Burgem. van Wieringen allen hartelijk welkom. Namens de Regeering van ons land doet spr. een beroep op allen, die hier voor maar eenigszins in de gelegen heid zijn, om te helpen ons volk mo reel op peil te houden. Dit is een zeer zware taak, PARAAT ZIJN EN AFWACHTEN, dit is immers ook de taak van de gemobiliseerde soldaten. Zij vragen zich af Wat doen we daar eigenlijk Wij hebben immers niets te doen, er gebeurt im mers toch niets Maar hierop mogen wij het niet aan laten komen, het front van den bur ger is kwetsbaar Draagt elkanders, lasten, dient elkan der door de liefde. De Chr. Landarb. Bond heeft ons het goede voorbeeld reeds gegeven, door de aardappelen voor de vrouwen van gemobiliseerden te rooien. Er zijn vele mogelijkheden om te helpen, zoo zegt spr. Er zullen vrouwen van gemobili seerden zijin, die zich eenzaam voelen, het is taak van de andere vrouwen, hen op te beuren. Er zijn er misschien, die eens kun nen helpen met de administratie van een klein Middenstandsbedrijf, waar de vrouw geen weg meer weet in de paparasse.il. Wanneer de inundatie van onze Waterlinie een feit wordt, zullen hier misschien 4 of 5000 menschen komen, alle huizen zullen volgepropt worden, er zullen zieken zijn ter verpleging en kinderen en ouden van dagen om met alles te helpen. Er zullen menschen noodig zijn, die practisch bekwaam zijn, dus laten wij ons voorbei eiden We moeten ons goed realiseeren, dat alle romantiek hier zoek is De verschillende vereenigingen, waarvan bestuursleden hier tegen woordig zijn, kunnen in hun geheel misschien werkzaamheden verrichten. Spr. hoopt, dat nog velen zich vrijwil lig voor deze taak zullen opgeven, ER ZIJN VEEL MENSCHEN NOODIG. Verder wijst spr. er nog op, dat in de ze Gemeente gedipl. verpleegsters zijn en deze er wellicht iets voor gevoelen een cursus aan meisjes te geven voor eerste hulp. De heer Bontkes vraagt hierna, een enkel woord te mogen zeggen. Spr. zou gaarne zien, dat de afd. Luchtbe scherming in deze Gemeente spoedig werd georganiseerd. Spr. wil geen cri- tiek uitoefenen, maar de menschen weten niet, welke plaats ze moeten innemen en de tijd dringt. De heer Deen vraagt hierna, of de hr. Bontkes genegen is zitting te nemen in het Comité voor Vrijw. Burger dienst. De heer Bontkes wil inzake deze vraag nog gaarne overleg plegen en zal zoo spoedig mogelijk zijn antwoord geven. Mw. Kolff neemt op de vraag van den heer Deen, haar benoeming als lid v.d. Commissie aan. De heer Jaarsma, bestuurslid v.d. Chr. Landarb. Bond vraagt, of het noo dig zal zij.n, dat de leden van deze afd. zich opgeven voor de Gemeentelijke Vrijw. Burgerdienst terwijl zij in hun eigen vereeniging reeds iets derge lijks in het leven hebben geroepen en de vrouwen van hun eigen leden hier mee helpen. De heer Deen acht het van groot be lang, dat zij zich evengoed opgeven, daar zij dan reeds een taak hebben. Ieder lid van de vergadering ontvangt hierna een biljet ter invulling, waar op ook voorliefde voor den aard dei te verrichten diensten ingevuld moet worden. Hierna sluiting. AAN DE PACHTERS. Door de Wieringermeer-Directie is het vol gende schrijven aan de pachters verzonden In verband met de bijzondere eischen, die het gebruik van de U toegewezen gronden in de Wieringermeer op sommige punten op het oogenblik nog stelt, lijkt het ons gewenscht, enkele algemeene richtlijnen aan te geven, waarmede de gebruikers van den grond zoo veel mogelijk rekening kunnen houden. Daarnaast zijn wij steeds bereid in ieder bijzonder geval nader van advies te dienen. Men kan zich daartoe met zijn vragen wen den tot het Domeinkantoor te Slootdorp, ter- wijl op de beurs te Middenmeer (eiken Woens dag van 1012 uur) een landbouwkundige van de Afdeeling Onderzoek voor het geven van adviezen aanwezig is. Gedurende de ko mende weken zal deze landbouwkundige te vens, zooveel mogelijk, in de morgenuren aanwezig zijn op het kantoorgebouw van de Landbouwcultuurmaatschappij te Wieringer- werf (bij de Terp.) I. DE KEUZE VAN DE GEWASSEN. (Bij de keuze der gewassen zal uiteraard rekening moeten worden gehouden met de bestaande of nog uit te vaardigen regeerings- voorschriften.) Met de in aanmerking komende gewassen zijn tot nog toe de volgende ervaringen op- Alle mengvoeders zijn niet gelijk. Bij gebruik van WOUDA'S OPBOUW- en IDEAAL - KOEKJES zullen de resultaten dit bevestigen. Veevoederhandel K. H. MOLLEMA, Telefoon 20, Wieringerwerf. Wij leveren U 1. KOOLZAAD kan als een zeer geschikt gewas voor de zwaardere gronden beschouwd worden. Dezelfde bezwaren die aan den ver bouw kleven op het oude land, gelden echter ook voor de Wieringermeer. In het bijzonder zijn te noemen het optreden van het z.g. verslag en de hinder welke de opslag in vol gende jaren kan veroorzaken. 2. De GRANEN gedragen zich in ontwik keling en opbrengst vrijwel normaal. De ver bouw ervan kan dan ook zonder voorbehoud aangeraden worden. Bij de keuze van de graansoorten en de oppervlakte met elk der soorten te verbouwen, kunnen de normale overwegingen van grondsoort, vruchtwisse ling, werkverdeeling en finantieele uitkom sten gelden. Op de vruchtwisseling wordt hieronder nog in het bijzonder gewezen. Hoewel nog maar sporadisch in de Wierin germeer verbouwd, kan ook verbouw van lcorrelmais overwogen worden, al zal dit zich uiteraard tot kleine oppervlakten beperken. Ook van groenvoedermais is een goede ont wikkeling te verwachten. 3. BIETEN, zoowel voederbieten als suiker bieten ontwikkelen zich goed. Er moet op gerekend worden, dat bij de suikerbieten de vorm van de wortels soms nog iets minder mooi is, met name kunnen de bieten iets te veel zij wortels ver toonen. Hoewel men veilig doet nog niet op de allerhoogste opbrengst te rekenen, kan zeker aangeraden worden op de voor suikerbieten geschikte gronden deze te verbouwen, zoover garantie verstrekt wordt. 4. AARDAPPELEN geven een goede ont wikkeling en opbrengst. Hét aanvankelijk op tredende bezwaar van de mindere geschikt heid voor de consumptie (smaak en houd baarheid) heeft practisch geen beteekenis meer. Wel moet rekening gehouden worden met een kans op roestigheid, tengevolge van de kalkrijkdom van den grond dit is vooral te verwachten -op kalkrijke gescheurde weide en klaver. 5. ERWTEN en BOONEN hebben zich aan vankelijk als slecht geschikt voor nieuwe gronden. Op de lichtste gronden is hierin snel verbetering opgetreden. Op de zand- en zavelgronden kan dan ook op een goede ont wikkeling en opbrengst gerekend worden, wat vanzelfsprekend ook de normale risico's van de peulvruchtenteelt inhoudt. Op de zwaar dere gronden dient echter nog eenige voor zichtigheid betracht te worden, in het bijzon der op gedeelten waar de toestand van den grond zich nog minder goed laat aanzien. Men zal goed doen, op gediepspit of gediep- ploegd land in het eerste jaar en indien mo gelijk zelfs gedurende enkele jaren nog geen peulvruchten te verbouwen. 6. HANDELSGEWASSEN, als spinazie, karwij, blauwmaanzaad en mosterd geven ook een normale ontwikkeling en opbrengst. Ook voor andere soortgelijke gewassen als radijs, kervel en dergelijke mag aangenomen worden, dat men, indien men met de cultuur op de hoogte is, normale oogsten kan ver wachten. Om andere redenen is de verbouw van al deze gewassen uit den aard der zaak beperkt. Hetzelfde geldt ook voor een gewas als uien, waarmede gemiddeld goede resulta ten zijn verkregen. 7. VLAS voldeed aanvankelijk ook vrij slecht, is echter ook snel tot het peil van een normalen oogst gestegen. Waarschijnlijk is zelfs aan te nemen, dat het in de Wieringer meer gemiddeld wat forscher en geiler wil groeien dan buiten den polder. Bijzonder is er daarom voor te zorgen, dat men geen hol len stand verkrijgt. Men dient daarom niet al te vroeg en vooral niet onder ongunstige om standigheden te zaaien en voor vlas bij voor keur geen land te nemen, waar vreterij ver wacht kan worden. Ook wachte men zoo lang mogelijk met het zaaien van vlas op gediep spit of gediepploegd land. (Wordt vervolgd.) voor het ontsmetten van Zaaizaden. Zendt bericht en wij bezorgen U franco thuis. Beleefd aanbevelend, WIERINGERWERF. ZOOLANG DE VOORRAAD STREKT WOLLEN DEKENS, GESTIKTE DEKENS, WOLLEN ONDERGOEDEREN WOLLEN KOUSEN en SOKKEN WOLLEN GARENS OM TE BREIEN WOLLEN DAMES en HEEREN PULOVERS WOLLEN BAAI EN FLANEL ENZ. ENZ. ENZ. J. VAN DER KOOI, WONINGINRICHTING, MANUFACTUREN, Tel. 1 SLOOTDORP. Voldoende voorraad NOG TEGEN MATIGE PRIJZEN. Aanbevelend VAN WIJCK, Tel. 17, Slootdorp. Tel. 17. GEMEENTE WIERINGEN. BURGERLIJKE STAND Van 30 Sept. t.m. 13 Oct. 1939. Geboren Wilhelmina Antonetta, dochter van A. A. Kleijs en A. Schou wenaars Trijntje, dochter van H. Hamstra en T. Crans Tannetje Trijn tje, dochter van G. Moermond en G. Kooij Maria Elisabeth, dochter van J. P. Mol en H. Kaptein. Ondertrouwd P. Bakker en II. Vis ser E. Meijer en A. Kool Gehuwd H. de Wilde en M. C. Mul der P. Keppel en P. G. Snooij C. Brommer en M. Hiddema. Overleden T. Lont, vr. 72 jaar, Wed. E. Hellingman. INLIJVING DIENSTPLICHTIGEN De dienstplichtigen J. Rahbinge en S. C. Veerdig uit deze Gemeente van de lichting 1940 moeten op 23 October a.s. te Alkmaar voor eerste oefening HELDERSCHE EIERVEILING 12 October 1939. Aangevoerd 15000 Kipeie- renren. Prijzen als volgt4851 Kg. f 3.60 4.30 52—54 Kg. f 4.40^4.70 55—57 Kg. f 4.80—5 58—60 Kg. f 5.—5.70 61—63 Kg. f 5.70—5.90 64—67 Kg. f 5.90—6 Kleine eieren f 34 Eendeieren f 2.602.70. TE KOOP 10 H.A. BIETENLOOF en 100 Kg. CARSTEN ZAAITARWE. P. G. LUTH, Schagerweg, Middenmeer. EEN ADVERTENTIE IN DIT BLAD HEEFT STEEDS RESULTAAT 1 gaan wij ZATERDAG NOG DOOR OM BIJ AANKOOP VAN f 1.00 een BLOEMENHANGER VAN 50 CENT VOOR 25 CENT AAN TE BIEDEN. Bezoekt onze geheel naar de eischen des tijds ingerichte BAZAR. Boven aparte afdeeling voor SPEELGOED EN RELIGIEUZE ARTIKELEN. KOMT VRIJBLIJVEND KIJKEN. Telefoon 26, Slootdorp. Een speciaal adres voor SIGARENMAGAZIJN SLOOTDORP. Wij kunnen U nog uit voorraad leveren, verschillende soorten TEGEN NOG NIET VERHOOGDE PRIJZEN. C. DEKKER, Ijzerhandel, Brugstraat 35, Middenmeer, Tel. 63.

Wieringer courant | 1939 | | pagina 4