ZITTING TE KOOP: FORDSON TRACTOR de postkantoren hebben samen tot he den nog maar een gering aantal be reikt. De eerste week zijn over het ge- heele land slechts enkele honderden gasmaskers op deze wijze besteld. In sommige dorpen was er .naar ver houding belangrijk grooter vraag naar dan in de groote steden. Na de eerste week is de omzet via de postkantoren klein gebleven. DE MOORD OP DEN VEEHANDELAAR TE LEIDSCHENDAM. Amsterdamsche verdachte op vrije voeten gesteld. Op last van den rechter-commissaris te 's-Gravenhage is de verdachte, die in verband met den moord met roof te Leidschendam te Amsterdam is gearresteerd, op vrije voeten gelaten, omdat er geen voldoende aanwijzin gen zijn dat deze verdachte een aandeel in den moord heeft gehad. Zijn broer, die te Rotterdam is aangehouden, is naar het Huis van Bewaring te 's-Graven hage overgebracht. Het staat vast dat deze beklaagde, gelijk hij zelf heeft bekend, bij den moord is betrokken. Het onderzoek in deze zaak vindt nog steeds voortgang. Justi tie en politie kunnen voorloopig, in het be lang van het onderzoek, geen verdere inlich tingen verstrekken. Maandag j.1. had een groote heerenmode zaak te Rotterdam- aan de politie aldaar ken nis gegeven, dat op den dag na den moord te Leidschendam zich een man in deze zaak heeft vervoegd, die verschillende heerenmode artikelen, o.a. overhemd, hoed, boord, das en schoenen heeft gekocht. Dit is de aanleiding geworden, die tot arrestatie heeft geleid van R. A. aldaar. De man had in bedoeld magazijn verteld, dat hij juist in een groot confectie-magazijn een nieuw costuum had gekocht. De heeren mode-artikelen betaalde hij met een bankbil jet van f 100.en, toen de politie navraag deed in het aangeduide confectie-magazijn, bleek, dat hij ook daar met een bankbiljet van f 100.heeft betaald. In beide magazijnen was het opgevallen, dat de man aan een zijner handen tusschen duim en wijsvinger gewond moest zijn, want op die plaats droeg hij een verband. In het heerenmode-magazijn had deze klant een stijve, dubbele heerenboord alsmede een paar zoo goed als nieuwe schoenen achter gelaten. De gevonden boord droeg een waschnum- mer en hierop is de politie op onderzoek uit gegaan om er achter te komen, bij welke wasscherij deze boord behandeld kon zijn. Zij slaagde er in deze wasscherij te vinden en via deze firma kwam de politie terecht bij een pension te Rotterdam. Bij navraag aan de pensionhoudster, bleek dat de boord inder daad aan een van haar pensiongasten toebe hoorde. Deze pensiongast was een of twee dagen tevoren vertrokken, doch had een kof fer achtergelaten, waarvan hij had gezegd, dat hij deze nog wel eens zou komen halen. In den koffer vond men nog een aantal soort gelijke boorden, die in dezelfde wasscherij waren gewasschen. Hiermee was de identiteit van den drager van de boord bekend gewor den en restte nog diens verblijfplaats op te sporen. Dit gelukte de politie vrij spoedig en, toen hij Vrijdagavond per auto van een za kenreisje terug kwam, had de politie hem in zijn tegenwoordige woning opgewacht en werd hij gearresteerd. Hij bleek toen nog in het bezit te zijn van ruim f 2000. Nadat hij op het politiebureau ingesloten was, gaf hij toe bij de Leidschendamsche moordzaak betrokken te zijn. Hij verklaarde dat hij het was die in korporaalsuniform den veehouder van der Horst uit zijn woning heeft gelokt en dat hij daarna de auto heeft bestuurd Hij gaf ook aan, waar de auto zich op het oogenblik bevindt, en op zijn aanwij zingen is dit voertuig inderdaad in Amsterdam in een boxgagare gevonden Er werden op de ze auto inderdaad sporen van een aanrijding gevonden en door deskundigen worden nade re aanwijzingen verder onderzocht UNIFORMSMOKKELARIJ NOG NIET OPGEHELDERD. De nasporingen ten aanzien van de ontdek king van de douane te Denekamp, waarin een auto uit die plaats uniformen zijn aan getroffen, worden nog voortgezet. Het raad sel is nog steeds niet opgelost. De aangehou dene heeft verteld dat hij de koffers te Apel doorn aan het station te Apeldoorn in ont vangst heeft genomen met de opdracht ze zoo lang in Denekamp te bewaren, Hij wilde ech ter nog even naar zijn patroon, garagehouder in Nordhorn, die vlieger-officier in het Duit- sche leger is hij heeft naar zijn zeggen toen vergeten, de koffers uit de auto te la ten halen. Uit den aard der zaak staat de politie zeer sceptisch tegenover dit verhaal. Zaterdagmiddag is de aangehoudene uit Denekamp naar Almelo overgebracht, waar hij in het huis van Bewaring is opgesloten. Het schijnt dat men reeds lang verdenking tegen den jongeman heeft gehad. Ook de Amsterdamsche politie is in deze zaak ge moeid. Zij zou een ontdekking hebben ge daan, nl. dat de uniformen zouden zijn ge kocht in een tweedehands kleermagazijn, dat gevestigd is in het voormalige Weesperpoort- station. WISSELLOOPER BEROOFD? Portefeuille mét 900 gulden verdwenen. Vrijdag is een 43-jarige wissellooper van de Nijmeegsche radiocentrale in de Staring- straaa onwel geworden en bewusteloos ineen gezakt. Voorbijgangers verleenden hem de eerste hulp en brachten hem in een nabij ge legen woning, vanwaar hij naar het St. Ca- nisiusziekenhuis werd vervoerd. Daar is ge bleken, dat de man een portefeuille met een aanzienlijk bedrag aan geld miste, terwijl een zak met zilvergeld nog in zijn bezit was. In de portefeuille bevonden zich vier bankbil jetten van honderd gulden, benevens vele bankbiljetten van 25 en 10 gulden. In totaal wordt een bedrag van 900 gulden vermist. Vermoed wordt, dat de man door een van de personen, die hem hulp verleenden, is be roofd. Het is echter niet precies bekend, wie zich met den bewusteloozen hebben be moeid. De recherche stelt een onderzoek in, maar is er tot nu toe niet in geslaagd, klaar heid in deze zaak te brengen. TEXEL. Zieken en mijnengevaar. Werd Dinsdag in de raadsvergadering door een der raadsleden reeds met ongerustheid gesproken over het vervoer van ernstige zie- ken naar Den Helder, nu Texel door het mij nengevaar in zee van 's middags half drie tot den volgenden morgen half acht geïso leerd is, weinig kon men toen vermoeden, dat reeds een paar dagen later een zeer ern stig ongeval directe hulp eischte. Vrijdagnacht moest een patiënte van Texel om die reden om half vier vervoerd worden. Het vervoer is echter niet per vliegtuig ge gaan, zooals in de raadsvergadering was me degedeeld, doch een marine-raceboot is di rect vanuit Den Helder naar Texel gevaren. Deze booten zijn van uitstekende zoeklichten voorzien, zoodat men daarop voor mijnen be veiligd is. Nadat de patiënte per ziekenauto naar Oudeschild was gebracht, werd de brancard met de zieke in de cabine der marineboot ge plaatst en direct werd de reis naar Den Hel der aangevangen. In 20 minuten was men reeds in de haven te Den Helder, waar weer een ziekenauto gereed stond om de patiënte naar het Lidwinaziekenhuis te brengen. Daar werd onmiddellijk tot behandeling overge gaan, met het gelukkig resultaat, dat de zieke gered was en het thans heel goed maakt. (jLMbbN 11 WltKlNUfcN. OOK DEN OEVER HEEFT ZIJN lUiiiliAiJKL AAMU. He:t was Zaterdagavond een „hoog- uj-sionde" toen de conferencier aan net in grooten getale opgekomen mili tair en burgerlijk auditorium in zaai vviron na 't gebruikelijke „welkom aankondigde „en nu zal de Militaire Hand zien presenteeren onder leiding van sergeant van den Berg E.n dan ging liet voordoek vaneen, en in het licht der schijnwerpers, dat weerkaatste in H glimmend vlak hun ner instrumenten, zagen we ze voor ons, de mannen in 't veldgrijs, nu niet met het geweer, maar hun instrument banteerend, door een daverend ap plaus begroet, dat verstomde, toen het nieuwe orkest het „Wilhelmus'1 inzet te, dait onder een beklemmende en te gelijk ontroerende stilte, staande werd aangehoord. Waarom beklemmend - Omdat er over deze avond een glimp van wee moed lag. Vele avonden van ontspan ning en vroolijkheid voor onze militai ren waren aan deze voorafgegaan en de ziel voor de organisatie was de com mandant, Kapitein v.d. Bok. Thans was dit de laatste maal, dat hij hier te midden van zijn manschappen ver toefde en al werd er me'c 'n enkel sober woord over gesproken, toch bemerkte men aan dat enkele woord, wat een groote plaats de kapitein in de harten der manschappen innam. Een enkele maal kwam de spontani teit tot uitbarsting toen Beppie Mur- ray een speciaal vervaardigd liedje op het detachement zong en den originee- len tekst aan den heer v.d. Bok over handigde. Een driewerf „hoera" voor den kapütein barstte toen los. En waarom was de stilte bij 't aan- hooren van 't Wilhelmus zoo ontroe rend - Omdat de mannen, die ons volkslied ten gehoore brachten, ver van huis en haard, in de muziek een band van saamhoorigheid hadden ge vlochten, die ze ook tot hunne kame raden wilden uitdragen. Aan hun strakke gezichten was het niet te zien, de zorgen voor thuis en toch wis /ten we, dat ze er waren en daarom be wonderen we de wils- en levenskracht dezer mannen, die naast de plicht hun vaderland te dienen, de lust en de kracht bezitten mede :te werken met hun kunst het moreel der manschap pen te verhoogen. Daarom te meer hulde aan onze nieuwe militaire band. En wat het gehalte betreft, gezien den korten tijd van voorbereiding, heb ben we alle lof voor het gepresteerde. Na elk nummer klonk een warm ap plaus en sergeant Berg liet z'n ge- heele orkest in deze hulde deelen. Naast de Band werd dezen avond gevuld mdt het optreden van Beppie Murray Chansonniére, Marcello Con ferencier en Jan Rinse accordeon en piano. Dit trio kreeg ruimschoots zijn deel in de hulde van het.publiek en al le drie artisten waren het waard. Er is onbedaarlijk gelachen om hun éénacters en liedjes, waarvan natuur lijk een groot gedeelte op verzoek uit volle borst werd meegezongen. Beppie Murray had aan het eind» van 't programma een bloemenhulde in ontvangst te nemen, welke, hulde natuurlijk ook bedoeld was voor haar partners. Ze hebben de militaire.n, doch ook de burgers een genotvollen avond be zorgd. Een geanimeerd bal op de vroolijke steps van de Band vormde het slot. Nader meldt men ons, dat vooraf door de manschappen uit waardeering aan Kapitein v.d. Bok een veldkijker werd aangeboden als herinnering aan het detachement. ZUSTER TOBI GAAT HEEN. Zuster Tobi is benoemd tot wijkver pleegster te Badhoevedorp en zal daar met ingang van 1 Januari a.s. in func tie treden. We behoeven niet te zeggen, dat de burgerij dit met leedwezen zal verne men, want Zuster Toi heeft zonder uit zondering alle waardeering voor haar werk. Haar kunde en liefde voor haar werk komt bij haar patiënten telkens tot uiting en moeilijk zal het, haar opvolg ster vallen haar plaats op dusdanige wijze in te nemen. OOSTERLAND. V.C.J.B. Woensdag avond om 8 uur in het lokaal naast de Pastorie bijeenkomst. KERKELIJKE VERKIEZING. De heeren P. Bruul, D. Koorn en Mt. Kooij Jz. zijn herbe noemd tot leden van het Kiescollege der Ned. Hervormde Kerk te Hippolytushoef. EEN PRACHT AVOND. Zaterdag gaf onze plaatselijke Man doline vereen. „Kunst Na Arbeid" een uitvoering in „Concordia" met mede werking van het duo „Wi-Jo". De zaal was flink bezet. Viel het muzikale gedeelte te loven en toonde het publiek zich dankbaar door herhaald applaus, ook het duo „Wi-Jo" had een schitterend cabaret programma, dat bijzonder in de smaak viel. Het was een heel mo^ie avond. TREKKINGSLIJST van do Konijnen Fokvereeniging „Streven haar Beter' te Den Helder. Nummers waar prijzen op zijn ge vallen 1172 1721 2630 2982 2931 230 1783 232 385 1918 1913 1012 1375 1290 2587 1371 1642 2727 1807 1652 2971 1708 1749 2987 2766 ADRES COMM. PARTIJ NEDERLAND. Namens de C.P.N., afd. Wieringen, is het volgende adres aan B. en W. der Gemeente Wieringen gezonden De Afdeeling Wieringen van de Communis tische Partij Nederl. verzoekt U, rekening houdende met het aantal ontslagen arbeiders bij de Cultuur Mij en andere werken en met de steeds stijgende levensstandaart van het werkende volk, er bij den Minister op aan te dringen om de loonen in de werkverschaffing en de steunnormen hier ter plaatse te doen verhoogen. Verzoekt U tevens pogingen in het werk te stellen voor het onmiddellijk herstellen van dn Visscherssteunregeling. PROGAGANDA AVOND. Donderdag 9 November belegt de Wieringer Bestuurdersbond een open bare propaganda-avond des avonds 8 uur in Cinema De Haan. Medewerking zullen vcrleenen, het bekende Cabaret gezelschap w.o. de vroolijke Jazz-Singers Johnny and Jones, onder leiding van Marie Hamel. Dit gezelschap dat in het geheele land een schitterande reputatie heeft verworwen, staat borg voor een genot volle avond, van goede kunst en dege lijke humor. Men zie verder de advertentie in dit nummer, ACTIVITEIT IN HET KERKELIJK LEVEN Op voorstel van den heer J. Dek ker Sz. werd in de Kerkraad Ned. Herv. Gem. H.-Hoef en Westerland besloten, een bus te doen rijden vanaf H.-Hoef op de avond-Godsdienstoefening te Westerland Zondag a.s. Nog kunnen we vermelden 't groot aantal leerlingen op de Zondagschool te H.-Hoef, dat de 100 nabij komt. BIJBELCURSUS. Dezen winter zal, zoo mogelijk om de 14 dagen, een Bijbelcursus worden gegeven in de Consistoriekamer van de Doopsgez. Kerk, door Ds. de Wilde. Allen, die belangstelling hebben voor deze cursus, zijn hartelijk welkom Donderdag 9 November des avonds 8 uur is de eerste samenkomst. WATERSCHAPPEN. Bij K. B. zijn benoemd tot heemraad van den Polder Waard Nieuw- land M. Heijblok Mzn., uiterlijk tot het ein de van het zittingsjaar, waarin hij zeventig jaar zal zijn geworden tot heemraad van den Polder Waard Nieuw- land N. Mulder Dzn. SUCCES NIEUWS. Het eerste elftal speelde Zondag tegen het sterke Z.F.C. uit Zaandam, en wederom moest Succes het onderspit delven. Het was de gas ten best aan te zien, dat ze in een hooger legioen thuishoorden, over alle linies waren ze de baas. Tegen het spel wat zij lieten zien, kon Succes niet aan tippen en vooral de voorhoede kwam daarin veel te kort. Eenige mooie kansen werden hoopeloos verknoeid. Er zit te weinig fut in onze spelers één of twee maal per week een goede training zou ge loof ik geen kwaad kunnen. Van de wedstrijd valt nog te vermelden, dat van beginaf goed werd gewerkt door onze jongens, dqch na een kwartier was het afgeloopen en gaf Z.F.C. steeds de toon aan. Nog voor de rust wisten de gasten te doelpunten door een flink schot van den middenvoor, welke eerst tegen de lat belandde, doch daarna goed werd inge schoten. Na de thee vergastte Z.F.C. ons op een mooi spelletje en door onze achterhoede werd dan ook meenige aanval onderbroken. Doel punten konden evenwel niet uitblijven en nog tweemaal werd het Succesdoel doorboord, zoodat de gasten een 30 welverdiende over winning behaalden. Succes II was op bezoek bij J.V.C. I en met de kous op de kop naar huis gezonden, met niet minder dan 70 werden onze jongens ingemaakt. De Succesopkomst deed beter werk en bei de adspirantelftallen behaalden een overwin ning. Succes a wan van Helder b met 70 en Succes b won van H.R.C. f met 32, zoo gaat het goed. Volgende week hebben we weer een thuiswedstrijd van ons eerste elftal en we zijn benieuwd naar het resultaat. OBSERVATOR. DE TWEEDE KLASSERS. In afd. B ging de spannende strijd tusschen K.R.C. en Alcmaria Victrix voort. H.R.C. won met 74 van Hollandia en Alcmaria sloeg op eigen veld W.F.C. met 52. West-Frisia kwam verrassend voor den dag tegen de Alkm. Boys, die met een 41 nederlaag naar Alkmaar moesten terugkeeren. Z.F.C. sloeg Succes met 30. O.S.V. kon nog maar juist van Helder v/innen 43 en Purmersteijn en Zaandijk, de oude tegenstanders, deelden de eer. De stand is als volgt ONS CURSUS LANDBOUWWERKTUIG- KUNDE. Gaarne vestigen wij de aan dacht van belanghebbenden op den cursus in landbouwwerktuigkunde," die WOENSDAG 8 NOV. des avonds 7 uur 30 een aanvang zal nemen in het Gymnastiekgebouw te Middenmeer. Deze cursus werd in het leven geroe pen door de Commissie voor het land en tuinbouw-onderwijs in de Wierin- germeer. Leider van de cursus zal zijn de hr. W. Heeroma uit Den Helder, die hier voor velen zeker geen onbekende is. De voorloopige opzet is, om in onge veer 17 lessen te behandelen a. Verbrandingsmotoren (2- en 4 takt benzine- en dieselmotoren r trek kers.) b. Electrische motoren. c. Ploegen. d. Zelfbinders en - zoo mogelijk - wat eventueel door cursisten ge vraagd zal worden. Bij de steeds verder doorgevoerde mechanisatie van den landbouw, kan worden aangenomen, dat deze cursus voor de deelnemers van veel nut zal zijn en aan een oordeelkundige bedrijfs leiding ten goede zal komen. DENK OM UW FIETSPLAATJE. Tijdens de voetbalwedstrijd op het terrein te Middenmeer verleden Zon dag, is men bezig geweest met fiets plaatjes te gappen. Aangifte bij de politie volgde. S.D.V.C.-VROUWENDAG. Evenals op andere plaatsen in Neder land belegt ook de Afd. van de S.D.Y.C. een Vrouwendag en wel in het Hotel Smit te Middenmèer. Het is voor het eerst dat in de W.-Meer een dergelijke dag wordt georganiseerd. RAADSVERGADERING op Dinsdag 14 November 1939 om half twee uur. Agenda 1. Goedkeuring notulen vorige vergadering. 2. Mededeelingen en ingek. stukken 3. Rapport v.d. eopimissie belast met het onderzoek der Gem.-Reke- ning over het dienstjaar 1938. 4. Voorstel tot beslissing op ingeko men aanvragen om steun ingevolge art. 13 der L, Onderwijswet 1920. 5. Het voorstel tot beslissing op na gekomen aanvragen om steun inge volge art. 13 der L. O.-wet 1920 over het jaar 1939. 6. Prae-advies op verzoek der Scha ger Handeldrijvende en Industrieele Middenst. Vereen, om toekenning van subsidie voor den van haar uitgaanden handelscursus. 7. Voorstel tot aanwijzing van oen woonwagenkamp nabij De Haukes. 8. Voorstel tot vaststelling van een exploitatie-vergoeding bedoeld in art 1 der L.O.-wet 1920 ten behoeve van de in deze gemeente gevestigde Bijzonde re Scholen voor G. L. O., dienstjaar '38. 9. Nader voorstel 'tot vaststelling van een algem. politieverordening Wieringermeer. 10. Prae-advies op verzoek van de Christel. Boeren- en Tuindersbond. om de oprichting en instandhouding van een Chr. landbouwhuishoudcursus in W.-Meer noodig te oordeelen. ZENDINGSAVOND TE M.-MEER Zondag* 5 Nov. had te Middenmeer in de Consistorie der Herv. Kerk een Zendings-avond voor de jeugd plaats, belegd door de Orthodoxe Jeugdkring en de „Rijzende Kerk." Voor deze avond bestond een zeer groote belangstelling. Uit alle deelen der polder waren ongeveer honderd jongeren opgekomen. Ds. Nijholt opende de bijeenkomst en sprak zijn vréugde uit over het doel van deze avond, waarna hij de spreker, den Heer Blinde, Oud-Zendeling van N. O.-Indië, hartelijk welkom heette en zijn onderwerp „Waarom Zen ding van veel gewicht voor een gesprek, tusschen Vrijzinnigen en Orthodoxen deed uitkomen. Nadat men eenige Zendingsliederen gezon gen had, ging de Heer Blinde voor in gebed. Vervolgens liet hij zien, waar om hij Zendeling geworden was, ter wijl toch het leven in Indië véél gemak keiijker en schooner lijkt dan in Hol land. Maar voor den Inlander is het geestelijk leven verre van gemakke lijk, want overal ontwaart hij geesten en de kwade geesten bedreigen zijn werk en levensverhouding. Uit deze angstpositie heeft het Mohammeaa- risme hem niet kunnen redden. Nu zeggen wel vele Europeanen ,,Ga hen OPVOEDEN tot betere ken nis, óf lach om hun vrees. Maar dat 2 Klassers. Afd. Groep B K. R. C. 7 6 0 1 31-13 12 Alcm. Victrix 7 5 1 1 25-12 11 West-Frisia 7 4 0 3 17-15 8 O. S. V. 7 4 0 3 13-10 8 Alkm. Boys 7 4 0 3 22-16 8 Z F. C. 5 3 1 1 19-11 7 Hollandia 7 3 0 4 17-20 6 Zaandijk 5 2 1 2 9-16 5 Helder 7 2 5 18-20 4 Purmersteijn 5 1 1 3 9-17 3 W. F. C. 5 0 0 5 4-15 0 Succes 5 0 0 5 5-19 0 BKC-NIEUWS. BKC 3 opende Zon dagmorgen het programma en won met 11-0 van W.-Waard 2. Deze groote cijfers kan men billijken, daar Wierin gerwaard slechts met 8 man speelde. kan onmogelijk, want men kan niet het WETEN ontwikkelen, zonder tege lijkertijd het GEWETEN te ontwikke len. Deze stelling verdedigde spreker na. der aan de hand van zijn ^'v&^ngen in het Oosten en hier te lande.. In de pauze werd thee g^hn^nken en daarna een 8-tal vragen beantwoord. Om ongeveer half elf sJlv ot ds v (j Poll deze goed geslaagull''Bijeenkomst den spreker dank lwilgeml voor zijn gloedvol betoog en getuigenis eji de hoop uitsprekend dergelijke Zendings avonden meer te /.ïouden, om hieruit te leeren en verse hi 11 en kleiner te zien worden. PAST GOF D OP DE WASCH Bij een inw oner te Middenmeer had den vorige rveek reeds in den vroegen avond, oiil? ekenden een partij wasch- goed van de waschlijn gehaald. Het blijkt thans, dat het onder alle omstan dighederi niet meer betrouwbaar Is, *1Cri wa'telig°e<l buiten te laten hangen De politie heeft de zaak in onderzoek ALS KINDEREN SPELEN Een schoolgaand zoontje der fam. P. Mertens te W.-Werf, was Zondag bezig op een muurtje te klimmen hij het gebouwtje naast het Gemeente huis. Doordat de knaap uitgleed kwam hij te vallen, waardoor hij zich bezeer de en medische hulp moest worden ingeroepen. DE EERSTE GRANEN KOMEN PRACHTIG UIT Hoewel de uitzaai van wintergranen vrijwel overal nog in vollen gang is, komen de eerste granen er flink forsch uit. Dank zij de regelmatig af komende regen is liet zaaibed thans vodoende bevochtigd en staat de Win terrogge, gerst alsook de tarwe fleurig groen in de rijen. Moge de kunstmest nu ook spoedig arriveeren, opdat de- uitzaai daarvan ook nos voor den win ter kan geschieden. POLITIE. Gev. een zwarte Vulpen, dames-model. Inl. Politie Wieringerwerf. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. GEREF. KERK SLOOTDORP Donderdagavond 9 Nov. 's av. 7.30 uur Ds. H. Muijs te Hijum. Dankstond voor het gewas. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Middenmeer. DONDERDAG 9 NOV. nam. 2 tot 3 uur door Dr. HOOGKAMER In de Consistoriekamer van de Ned. Herv. Kerk te MIDDENMEER. WEGENS AFSCHAFFING VAN HET BEDRIJF EEN NIEUWE op luchtbanden en landwielen met aftak-as en bijbehoorende 7-VOETS VIKING ZELFBINDER, en flinke partij BINDERTWINE en bijpassen de RUD SACK TRACTORPLOEG met 2 en 4 scharig ploeglichaam. Prijs per corresponden tie. H. REINDEEL, GIETHOORN, ZUID. GEVRAAGD 2 NETTE KOSTGANGERS Meeuwstraat 28, Wieringerwerf. HET WITTE KRUIS AFD. WIERINGERMEER. CURSUS HUISELIJKE ZIEKENVERPLEGING Het Bestuur stelt zich voor, bij voldoende deelname, in iéder dorp een CURSUS HUISE LIJKE ZIEKENVERPLEGING te doen geven. Kosten f 1.per persoon. Minimum-leeftijd 18 jaar. Dag en uur der lessen zoo veel moge lijk in overleg met de cursisten. Docente Zuster M. W. Schouten te Slootd. Opgave tot deelname, uitsluitend schrifte lijk, bij den Secr. BRINK 53, Slootdorp of Zuster SCHOUTEN te Slootdorp vóór 11 No vember a.s. HET BESTUUR. BKC kreeg onverwachts vrijaf daar JVC 2 niet opkwam. BKC 1 speelde een goede wedstrijd tegen 'n soldaten-elftal uitslag 2-2. BKC was versterkt met Blok, Meere boer en Jan de Schipper, terwijl Van Teulingen en Muntjewerf niet van de partij waren. Bij BKC was Paardekoo, per zoowel als spil en later middenvoor de man. Jac. van Wees speelde ook een, goede wedstrijd. WINTERDIENSTREGELING NEDERL. SPOORWEGEN. BOSKER's BOEKHANDEL

Wieringer courant | 1939 | | pagina 2