30e JAARGANG DINSDAG 12 DECEMBER 1939 No. 145 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN ZORGEN DER NEUTRALEN. DE VROUW UIT VLAANDEREN. Griep, Kou, Pijn. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1 1.25. Het optreden van Rusland in Finland heeft voor de zooveelste maal bevestigd, dat een groote altijd wel een stok kan vinden of ma ken wanneer hij een kleine wil slaan, en dat de plechtigste beloften dan gewillig wijken. De kleine volken weten dat, en gelijk de .moedige Finnen, hebben zij zich vastberaden ingesteld op zulke mogelijkheden. Nederland betaalt er zonder morren 1.700.000 gulden per dag voor, en méér. Ook in de „lage landen" aan de Noordzee heerscht die vastberaden heid. Men heeft er de kalme zekerheid, dat niemand, van welken kant hij ook kome, dit delta-bolwerk zonder meer zal kunnen bin- wandelen, en dat er ten minste lang genoeg weerstand zal kunnen worden geboden om een redelijke kans op hulp te verwezenlijken. Want het Noordzee-front in andere dan Ne- derlansche en Belgische handen met de consequenties daarvan in Azië, Amerika en Afrika zou geen der groote mogendheden onverschillig kunnen laten. Degeen die er het eerst een schennende hand naar zou uitstrek ken, zou kunnen ervaren, dat het begeerde voordeel juist aan zijn tegenstanders zou toevallen. UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN. BUREAU Hlppolytushoef Wlerlngen Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels Ï0.50 Iedere regel meer fO.AO Dit is niets nieuws. Het is zoo oud als het gerommel dat nu en dan op steekt, wanneer er aan het machtsevenwicht rondom de Noordzee weer wordt getornd. Met het recht van Nederland om zelf te beslissen met welke middelen het zijn rechten ter zee zal bepleiten en verdedigen, heeft het trouwens weinig te maken. Die middelen zul len afhangen van practische mogelijkheden. Wat gedaan kan worden, zal evenwel ge daan worden. Wij hopen nog steeds, dat de neutrale landen, ook de groote, in onderling overleg middelen zullen weten te beramen om de onderneming van hun „gemeenschappe lijke rechten" met vreeende krachten zooveel mogelijk tegen te gaan. De poging echter om Nederland en België als neutralen in een „uitzonderingspositie" te dringen, verraadt evenzeer gebrek aan logica als aan kracht van b i 11 ij k argument. Intusschen woedt de oorlog voort met al zijn leed, ook voor de neutralen en bij ver nieuwing is in deze dagen de vraag op veler lippen Hoe kan God het toelaten Prof. dr. F. W. A. Korff beantwoordt die vraag in hetzelfde blad als volgt Ons menschelijk bestaan wordt gekarakte riseerd door een ons verleende „betrekkelijke zelfstandigheid" op den bodem eener „vol strekte afhankelijkheid". Nu gaan wij met' deze mengeling van zelfstandigheid en af hankelijkheid veelal eigenaardig te werk. In de practijk houden wij het gaarne met de zelfstandigheid, wij doen, alsof zij onbe perkt was. In de theorie echter houden wij het, even gaarne, met de afhankelijkheid. Dan stellen wij het voor, alsof alles alleen van God afhing en Hij aansprakelijk was voor alles, wat op aarde gebeurt. Loopt het met ons doen mis, dan zetten wij een ge leerd gezicht en zeggen Hoe kan God het toelaten Dan roept de kleine mensch den grooten God ter verantwoording voor de mis drijven, welke die kleine mensch nota bene zelf bedreven heeft. Nu kenmerkt daartegenover Gods houding- in zijn wereldbestuur zich hierdoor, dat Hij zoowel met die zelfstandigheid als met die afhankelijkheid volkomen ernst maakt. De aarde heeft Hij aan de menschenkinderen gegeven als het terrein, waarop zij mogen toonen, wat zij kunnen. Willen zij, door Zijn wil te doen, de aarde maken tot een voor portaal van den hemel zij kunnen het. Willen zij, door hun eigen wil te doen, de aarde maken tot een voorportaal maken van hel zij kunnen het ook. Zulk een grimmi- gen ernst makt God met de betrekkelijke zelfstandigheid, die Hij aan den mensch heeft geschonken. Er staat iets anders tegenover dat God niet minder ernst maakt met de volstrekte afhankelijkheid van den mensch. Hij heeft nu eenmaal Zijn plan, Zijn zalig plan met ae wereld. Die wereld moet Zijn Koninkrijk worden. En die wereld zal ook Zijn Konink rijk worden. Hij geeft om het doen en mis doen van de menschen Zijn plan niet op. Wil len zij meewerken, dan zal met behulp van hun doen Zijn Koninkrijk komen. Willen zij niet meewerken, dan zal evenwel met behulp van hun doen èn van hun mis-doen Zijn Koninkrijk komen. Wij maken ons van Gods almacht meestal een veel te geringe voorstelling. Wij meenen, dat almacht is: alle andere machten uit te schakelen en alleen het bedoelde tot stand brengen. Gods almacht is anders zij laat die andere machten vrijelijk haar gang gaan en bereikt niettemin, bereikt juist zóó haar doel. Den Almachtige moet alles dienen. Hij laat de macht van het kwade vrij. Eiï tegelij kertijd spant Hij die macht van het kwade voor Zijn zegewagen. Weer staan wij voor een raadsel, maar ditmaal is het een blij raadsel. Het moet inderdaad wel blij zijn om dit te gelooven, zegt iemand, maar hoe kunnen wij dat Kom mee naar Golgotha, de plaats waar Jezus gekruisigd werd. Daar hebben de menschen het ergste kwaad gedaan, dat ze met mogelijkheid konden doen. Maar van dat ergste kwaad heeft God het grootste goed gemaakt. Op het punt, waar het kwaad het wint, wordt het zelf overwonnen. De uiter ste zonde der wereld wordt juist de redding- der wereld. Van deze zwarte plek vloeit een stroom van licht over de wereld heen. Op Golgotha krijgen wij moed het kwellende raadsel in te ruilen voor het blijde raadsel. FEUILLETON. Niet ver van Londen verhief zich het oude kasteel Erickdale met zijn talrijke torens, een kasteel, waarvan de laatste bewoner Lord Edward was geweest, die, als het offer zijner onwrikbare trouw en gehechtheid aan het huis der Stuarts, op het schavot gevallen was. Niet tevreden met den dood van den eigenaar van Erickdale, had men ook zijne bezittingen, waaronder het kasteel, verbeurd verklaard zijne weduwe was, nadat zij En geland verlaten had, in Vlaanderen, waarheen zij de wijk genomen had, overledenMiss Lucie, hare eenige dochter, was onder het toezicht eener bejaarde bloedverwante op het kasteel gebleven met toestemming der eigenares, eene koopvrouw uit Nieuwpoort, die bij de verbeurdverklaring en de daarop ge volgde openbare verkooping het kasteel had gekocht. Lucie, die zoo vroeg en op zoo wreede wij ze haar ouders was ontnomen, groeide deugd zaam op en had om haar schoonheid, en lief karakter door de bevolking de bijnaam gekre gen van de Lelie van Erickdale. Rank en rijzig als de lelie was hare ge stalte en haar gelaat zou den schilder, die eene onberispelijke vrouwelijke schoonheid op het doek wilde brengen, tot model hebben kunnen dienen want waar zou men schit terender donkerbruine oogen vinden, waaruit meer gevoel sprak, dan uit de hare, waar edeler, blanker en sierlijker gewelfd voor hoofd, waar vriendelijker glimlach, die om den kleinen mond speelde Lucie beminde en werd wederkeerig bemind. Arthur, de eenige zoon van William, graaf .van Rochesterr, had het hart der Lelie van DE RAZENDE DOOD. Er waren niet alleen dooden in den oorlog. In de eerste negen maanden van dit jaar zijn er in ons land 545 dooden gevallen door het verkeer. En nog steeds drukker wordt het verkeer, zoowel in de steden als daarbuiten en de prachtige wegen, die den laatsten tijd gereed zijn gekomen, lokken tot steeds hoo- gere snelheden. Tengevolge van de verhoogde intensiteit van het verkeer neemt het aantal ongelukken toe, hetgeen niet tot verwonde ring behoeft tè leiden. De verdeeling van de aantallen slachtoffers over diverse maanden is wel eigenaardig. Een maand, waarin het verkeer bijzonder druk is. zooals Juli, eisch dit jaar 54 dooden. tegen 77 in Juni, toen de vacanties nog niet wa ren begonnen. Augustus spande de kroon Erickdale veroverd. Beiden treffen wij thans in een der vertrekken van het kasteel aan, uit welks venster men in het verschiet Londen zien kon. De oude bloedverwante vermaakte zich, met voor een der vensters naar de ondergaande zon te kijken, terwijl Arthur en Lucie, voor een ander venster zittende, in een gesprek, dat half luid gevoerd werd, verdiept schenen. „Gij zijt geruster dan ik ben, lieve Lucie," zeide Arthur, „ik kan u verzekeren, dat ik. zoolang de zaak betreffende dit kasteel niet afgeloopen is, steeds door een onophoudelij- ken angst gedreven word hoe kon uw moe der ook zulk eene zonderlinge voorwaarde bij haar testament voegen „Die voorwaarde, Arthur, moet heilig zijn, als de wil eener stervende. Mijn moeder had zeker gegronde redenen om te bepalen, dat ik alleen aan hem mijn hand mocht reiken, die mij het kasteel Erickdale ais huwelijks gift schenken zou. De tegenwoordige eigena res schijnt, gelijk zij u heeft gemeld, niet ongenegen, u het kasteel te verkoopen harer bereidvaardigheid zal toch wel ieder een, gelijk ik, als een goed voorteeken be schouwen." „En mij juist baart zij zorg, want wie is de eigenares Een koopvrouw uit Vlaan deren, die, gelijk men algemeen verzekert, een ontzettend vermogen door haar handel heeft weten te vergaren, een bewijs, dat zij zeer goed haar eigenbelang en haar voor deel in het oog weet te houden maar het doet mij vreezen, dat eigenbaat en wienstbe- jag bij den verkoop van het kasteel bij haar op den voorgrond zullen staan. Algemeen is de door uw moeder bepaalde voorwaarden be kend ook de slimme koopvrouw is er van op de hoogte, en wie weet, hoe schrikkelijk hoog zij haar eischen zal opvoeren „Misschien zal zij billijk wezen, -als zij be merkt, hoe uw geluk enhet mijne er van af hangt," sprak Lucie „zij zal immers overko men om mondeling te onderhandelen, en hierdoor zullen wij in de gelegenheid zijn, haar te spreken. „Ik vermoed juist het tegendeelvrouw Bertha is een koopvrouw en behoort tot den u p°eder cachet van Mijnhard!. Mijnhardts Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct» Cachets.genaamd,.Mi]nhardtjes"2>fr 10ct.Doos50cft met 92 dooden. In September, toen de mobili satie vooral in de eerste dagen van de maand aanleiding gaf tot een zeer druk verkeer, daalde het aantal dooden tot 68. De cijfers over de maanden Januari tot en met September van dit jaar geven een totaal van 545 menschen, die bij een verkeersonge luk het leven hebben verloren. In 1938 was dit aantal 524. Het aantal zwaargewonden is volgens de cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek 3761 tegen 3325 in de eer ste maanden van 1938. Ruim 4300 slachtoffers van het verkeer in negen maanden Het militaire verkeer, dat slechst een klein gedeelte van het geheel vormt, heeft thans een verkeersbrigade ter sterkte van 48 man, welke tot taak heeft den gebruikers van militaire voertuigen te leeren de noodige voorzichtigheid te betrachten. Het toezicht op het overige verkeer is echter in verhouding veel minder scherp, klaagt de K.N.A.C. De omvang van het bestaande ver keerstoezicht op het burgerverkeer is naar de meening van deze organisatie veel te klein om de noodige verkeersdiscipline aan alle categorieën weggebruikers bij te brengen. Want een groot deel van de ongelukken schuilt niet in verraderlijke mechanische fou ten, zooals plotseling onklaar raken van be langrijke onderdeelen, het springen van ban den, een plotselinge slip op een onverwacht glad weggedeelte. Er vallen helaas nog te veel slachtoffers van eigen en anderer onvoorzich tigheid. BINNENLANDSCH NIEUWS. HOE ZIT HET MET DE SUIKER Binnenlandsche en export- behoefte. - Moet bieten cultuur thans worden uitge breid De Regeering heeft ten behoeve van de bestrijding der distributiekosten 'n heffing op de suiker van tien opcenten of f 2.25 per 100 Kg. gelegd, hetwelk bij een verbruik van 220 milliocn Kg. neer komt op een bedrag van ö1/^ millioen gulden. Nu zou men zich kunnen afvragen, „waarom" zij is overgegaan tot de ad ministratief en omslachtige distributie Immers, onze eigen productie is pre- even groot als de consumptie, namelijk 220 millioen Kg. Dit is geen toeval, VOOR ZAKEN OF FAMILIEBEZOEK NAAR AMSTERDAM WACO AUTOBUSDIENST is dan Uw aange- wezen vervoermiddel. RETOUR WIERINGEN - AMSTERDAM 14 DAGEN GELDIG fl. 2.50. maar opzet, want de Regeering heeft de gesteunde suikerbietencultuur doel bewust beperkt tot een hoeveelheid als noodig i9, om de binnenlandsche suikerbehoefte te dekken. Dat betee- kent dat deze teelt - liever gezegd de steun er aan - is beperkt tot ieis minder dan drie kwart der normale productie. Doch boven de directe en indirecte binneinlandsche suiker-comsupmptie, komt nog de hoeveelheid, welke, ver werkt in producten, wordt uitgevoerd. Dit quantum bedraagt ongeveer 70 mil lioen Kg. per jaar, waarvan 55 in de gesuikerde volle en magere geconden seerde melk. Deze suiker r/erd in de laaste jaren ge-importeerd uit Surina me en Ned. Oost-Indië. Nu de ongestoorde aanvoer van deze voor indirecten re-export bestemde suiker niet langer in vollen omvang verzekerd is, wil de Regeering klaar blijkelijk door een beperking der con sumptie 'n zekere reserve vormen, ten einde den export van condens e.d. zoo veel mogelijk te doen vooTtgang vin den. Deze politiek kan niet onredelijk worden genoemd, want de uitvoer van suikerhoudende, producten is een be langrijk ding voor onze nationale eco nomie. Een tweede vraag is nu, of dit zoo moet blijven doorgaan, dan wel of liet aanbeveling verdient, om de suikerbie tenproductie dusdanig uit te breiden, dat óók de verwerkte exportsuiker hier te lande kan worden gemaakt. Rekenende met een gemiddelde pro ductie van vijf ton suiker per ha. en aannemende, dat de export circa 70 mil lioen. Kg. zal blijven, zou het bieten areaal dus moeten worden uitgebreid: met 14.000 ha. ITet zou dan komen op een kleine 60.000 ha., dat is precies de •oppervlakte, welke vóór de crisis hier te lande werd verbouwd. Deze vraag, namelijk of het aanbeve ling verdient om 14,000 ha. vaderland- schen cultuurgrond - en wel klei - te gaan bestemmen voor te. exporteeren suiker, die verwerkt is o.a. in melkpro dueten, zal ernstig dienen te worden bestudeerd door de Regeering, die op grond van de Bodemprodpctie-wet rui- jme bevoegdheden bezit wat betreft het gebruik van den grond. Reeds verbood |zij o.a. het zonder verguning aanleg- 'gen van boomgaarden, kappen van bos 'schen, verbouw van zaden, vlas, uien enz. Daarbij zal zij óók rekening die nen te houden met onze binnenland sche behoefte aan granen en andere kleigewassen. BODEMPRODUCTIEBESCHIKKING 1939 De Minister van Economische Zaken burgerstand hoe wangunstig burgers, als zij rijk zijn, zich ten opzichte van den adel too nen, en hoe zij zich door hun vermogen bij den adelstand trachten te doen gelden, is algemeen bekend. Het doet den burger ge woonlijk genoegen, de edellieden naar zijne pijpen te doen dansen, als hij dit kan doen; en zou vrouw Bertha een uitzondering op dien regel zijn Ik geloof dit niet, te meer daar de schilderij, die men ons van haar heeft opgehangen, juist niet in al haar voordeel is men heeft mij immers verzekerd, dat zij ruw en gierig is, dat zij iets mannelijks in al haar handelingen heeft, zoodat wij weinig van haar vrouwelijke teederheid te wachten hebben. Ik stel mij haar voor als een oude tooverheks, met van geldzucht fonkelende blikken en kromme vingers, alleen geschikt om geld op te strijken. Ik wil echter hopen, dat ik mij bedrieg want, dierbare Lucie, mocht de koopvrouw van Nieuwpoort haar e:schen te hoog stellen, dan zou het mij on mogelijk zijn, er aan te voldoenen de schoone toekomst, die ons tegenlacht, zou vernietigd zijn; die vrouw zou op. den engel gelijken, die ons uit het paradijs weert, dat wij gereed zijn binnen te treden „Wanhoop niet, Arthur, in dezen nacht is mijn moeder mij in den droom verschenen. haar verschijning was voor mij steeds de voorhoede van een of ander geluk „Kunt ge u uwe moeder dan nog herinne ren Helaas neen, ik telde nauwelijks vier jaar toen de grootste slag, die een kind treffen kan, mij trof ge kent de treurige wijze, waarop ik mijn vader verloor.zij doet mij steeds huiveren,' zoo dikwijls ik er aan denk. Slechts weinige dagen verliepen er na den dood mijns vaders, toen de verbeurdverkla ring zijner bezittingen volgde, waarop mijn moeder eensklaps verdween en ik heb haar sedert dien tijd niet wedergezien." „Arme Lucie hoe groot is de verplichting, die er op mij rust, om u door mijn liefde het leed, dat ge in uw eerste kindsheid verduurd hebt, te doen vergeten," zeide Arthur, de hand van het meisje met teederheid in de zijne drukkende. heeft bepaald, dat het aan gebruiks- gerechtigden verboden is hun ter be- schikKing staanden cultuurgrond braak te laten liggen of voor bodem cultuur ongeschikt te maken, tenzij een en ander geschiedt teai behoeve van de uitvoering van een. cultuur technisch werk of door het zetten van gebouwen of getimmerten of door vervening. Voorts is het den gebruiksgerechtig- den verboden jia 1 Januari 1940 blauw maanzaad, mosterdzaad, karwijzaad, vlas, uien, suikerbietenzaad, voeder bietenzaad, sluitkoolzaad, radijszaad, en spinaziezaad anders dan krachtens vergunning te zaaien, te poten of ge zaaid of gepoot op zijn grond te hebben, tenzij dit laatste geschiedt als gevolg van zaaien of poten vóór 1 Jan 1940. Ook is het is verboden haver te zaai en of gezaaid te hebben op een grooter gedeelte van den liem ter beschikking staanden grond dan in 1939 met haver was beteeld haver te zaaien of ge zaaid te hebben op meer dan een vijlde gedeelte va.n den hem ter beschikking staanden grond, voorzoover deze tot bouwland is bestemd. Het is bovendien verboden grond te ontginnen anders dan krachtens en overeenkomstig een door den produc tiecommissaris voor de ontginnings- gronden goedgekeurd plan. Verder is het verboden op bouwland grasland aan te leggen andres dan krachtens vergunning. Deze wordt slechts gegeven, indien een gelijke op pervlakte kunstweide of blijvend gras land is gescheurd en voor bouwland geschikt gemaakt. Bosschen en andere houtopstanden mogen slechts worden geveld of ge rooid krachtens vergunning. Onder gebruikgerechtigde wordt ver staan hij, die krachtens persoonlijk of zakelijk recht grond mag gebruiken. Onder cultuurgrond wordt verstaan weiland en grond, welke in .1939 in het bedrijf is gebruikt voor den verbouw van land- en tuinbouwgewassen. 300 BALEN SUIKER IN DE SLOOT .Zwervers liepen op straatweg Ruim 300 balen kristalsuiker kwa men in een sloot terecht toen Zaterdag middag op den Rijksweg Amsterdam- Utrecht onder de gemeente Maarssen een trailer uit Amsterdam over den kop sloeg en met aanhangwagen en al in de sloot terecht kwam. De suiker was bestemd voor een groo te fabriek te Jutfaas en afkomstig van de Wester Suikerraffinaderij te Amsterdam. Het ongeluk werd veroor zaakt doordat de chauffeur van de vrachtwagen plotseling genoodzaakt werd krachtig te remmen, daar twee zwervers, die op den straatweg liepen, niet op zij wenschten te gaan. De sui ker is tengevolge van de modder en Lucie vervolgde „Bij haar vertrek had mijn moeder mij aan de zorg van Lady Belmore, mijn tante, toe vertrouwd, die voor mij als een teedere moe der was." „Dat was mijn plicht," zei de bejaarde da me hierop. „Toen uw moeder vertrok, legde zij mijn hand in de hare, en terwijl zij mij met haar donkere oogen aanzag, fonkelende als de uwe, zeide zij „Lady Belmore, ge zijt de zuster van mijn vader, aan u draag ik de zorg voor mijn Lucie op, eenmaal zal ik u voor den rechterstoel Gods rekenschap vra gen, hoe ge u van die taak gekweten hebt. Ik nam die verplichting op mij, en ik ge loof niet, dat ik voor den dag behoef te sid deren, waarop mij rekenschap zal afgevraagd worden I" Lucie greep de hand van Lady Belmore en drukte er een vurigen kus op. „Toen", vervolgde het schoone meisje, „zond mijn moeder van tijd tot tijd gelden voor mijn onderhoud en mijn opvoeding over. en toen ik mijn achttiende jaar bereikt had, stierf zij in den vreemde, ver van mij en van haar vaderland verwijderd, waar de graven harer voorouders waren en zij het eerste le venslicht aanschouwde, dat was het droe vige einde van een eenmaal gelukkig begon nen leven. Na haar dood bleef de toezending van geld voortduren, en dit was ruim ge noeg om in mijne behoeften te voorzien en tevens de huur van dit kasteel te betalen.' „En door wiens tusschenkomst werden die gelden u gezonden „Ook hierover licht een dichte sluier ver spreid, luidde het antwoord op deze door Arthur tot haar gerichte vraag „de inhoud van den brief, die mij den dood mijner moe der betichtte, is onuitwischbaar in mijn ge heugen gegriftdie brief luidde aldus „Miss Lucie, Uw moeder is niet meer biddende voor het welzijn van u, haar kind, is zij ingesluimerd, om u eenmaal hierboven weder te zien en nimmer meer van u te scheiden. Leef vroom en braaf, Miss Lucie, opdat uw moeder in den hemel niet tevergeefs haar kind zoeken moge denk bij alles, wat ge doet, dat uit de verblijfplaats der gezalig- den haar oog onafgebroken op u gevestigd is. O Lucie berokken der gezaligde toch nim mer eenige smart. Stervende heeft uw moe der mij de taak opgedragen, voor u te zor gen die taak is mij heilig, en getrouw zal ik haar vervullen. Ik was de vriendin uwer moe der, laat dit u genoeg zijn tracht niets na ders van mij te weten te komen want al de pogingen, die ge hiertoe zoudt in 't werk stellen, zouden vruchteloos zijn en mij grie ven, als het blijk van een wantrouwen, dat ik niet verdien. Ik ben bij u als een onzichtbare schutsengel, als de geest uwer moeder." 0 „Zonderling," zeide Arthur, „en heeft zij u ^a dien tijd nooit meer geschreven „Neen," gaf Lucie ten antwoord, „en de wijze, waarop zij gewoon is, de gelden over te maken, is van dien aard, dat niets mij tot eenig vermoeden leiden kan. Ook wil ik den sluier, die het geheimzinnige dier handeling bedekt, uit eerbied voor mijne onbekende weldoenster niet oplichten immers, deze is zeker een brave vrouw, want zonder dat zou er niet zulk eene nauwe vriendschap tusschen haar en mijn moeder hebben kunnen be staan." „Maar, lieve Lucie, hoe kan het mogelijk zijn, dat ge in het beeld, dat u als een ge lukkig voorteeken in den droom verschijnt, een moeder herkent, wier herinnering voor u niet helder, maar zeer flauw moet zijn „O, Arthur, de droomen komen van God. Hij zendt ze van uit zijn hemel, om hen, die niet gelukkig zijn, te troosten in den slaap, en hen in den droom schadeloos te stellen voor datgene, wat zijne vaderhand hun ont nam. Ja, zoo dikwijls dat vriendelijk beeld mij in den droom verschijnt, mij toelacht en toewenkt, fluistert een stem mij toe Het is uw moeder die, nedergedaald uit de woningen der gezaligden, u in den slaap bezoekt (Wordt vervolgd.) IN VIER BLADEN ADVERTEEREN VOOR EENMAAL BETALEN! Wieringermeerbode. Wieringer Courant. De Polderbode. Zij per Courant.

Wieringer courant | 1939 | | pagina 1