31e JAARGANG DINSDAG 9 JANUARI 1940 No. 3 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN 'DE VROUW UIT VLAANDEREN. WACO - AUT0BUSDIENST. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG. DONDERDAG EN ZATERDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.25. VOORT ROLT DE TlJÖr Menschenkind, voort in 't wondere leven.1 Rust U ten strijd Hoort gij de leus niet alomme geheven Rust U ten strijd C. Honigh. In de laatste dagen van het wegstervende jaar verwijlen onze gedachten bij hetgeen geweest is en daaraan ontleent deze tijd een weemoedige bekoring. Intusschen weten wij, dat de toekomst even strenge eisehen stellen zal als het verleden en dat wij verstandig doen met ons daarop voor te bereiden. Wij wenschen elkander veel heil en zegen, maar dit verlangen verliest zijn waarde, wanneer het niet gesteund wordt door een helder in zicht uit vroegere ondervinding verkregen, en een sterken wil, door leering van het verleden geleid. Soms moge een nuchter mensch oor- deelen. dat de eene dag aan den anderen gelijk is en dat er geen aanleiding is om over het wegglijden der dagen nu anders te denken dan midden in den zomer, de mees ten voelen bij den overgang van het oude jaar in het nieuwe toch wel een bijzondere ontroering. De geheimzinnigheid van den tijd krijgt vat op ons. Hij komt zoo geruischloos en we weten niet vanwaar, hij toeft menig maal zoo kort en soms zoo lang, dat hij wel bijna schijnt stil te staan hij is voorbij, nie mand weet waarheen. In eenzame verlatenheid te midden van sneeuw en ijs moest een klein, maar kernge zond volk jaar in jaar uit aan de, grootste bezwaren het hoofd bieden. Maar de stoere Finnen overwonnen alle moeilijkheden door een eindelooze volharding en een onuitputte lijk geduld. Zij leerden de edele kunst van werkzaam te wachten. De tijd werd hun die naar en zij vonden het spreekwoord „tijd is goedkoop, er is altijd meer van." Voor menschen met een krachtig leven is dit een wijs woord. Voor lieden met een slap pen, tragen geest zou het een langzaam, maar zeker werkend vergif blijken te wezen. Want zoo zeker als het is, dat er nieuwe uren ko men na die, welke zijn heengegaan, zoo ze ker is het ook, dat niemand weten kan of hij in die uren nog een kans zal krijgen. Zij komen, zij gaan, en geen uur, geen minuut, geen oogenblik keert ooit terug, voort rolt de tijd. Onbegrijpelijk moge het zijn, en de grootste geleerde moge er eerbiedig bij zwij gen, de eenvoudigste mensch weet, dat er op het grootsche uurwerk van den tijd steeds slechts één aanwijzing geschreven staatnu Dit is even geheimzinnig als de tijd-zelf, maar het gunt ons geen gelegenheid om te mij meren. Het is er nog niet, het is er, en het is voorbij. Het kleine, ongrijpbare oogenblik eisch ons op, onmiddellijk, terstond, of het is ons ontsnapt om nimmer terug te keeren. En dikwijls neemt het ook de kans mede, die zich aanbood. Het is niet moeilijk om aan te toonen, dat er jaren verloren gegaan zijn, om dat men het ééne juiste oogenblik had ver zuimd, dat er gansche levens mislukt zijn, omdat men de waarde van het heden niet had gezien. Het begin van een jaar wekt in ons het UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN. BUREAU Hippolytushoef Wieringen Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels f 0.50 Iedere regel meer f 0.10 FEUILLETON. 11.) „Volgens uwe begeerte, Sir, heb ik haar doen bespieden, en zulks heeft tot eenige entdekking gevoerd „Best, uitmuntend Wilson, als er slechts een begin gemaakt is, volgt het overige van zelf. Eindelijk zal dan toch die geheim zinnige sluiier worden opgelicht, waarmede zij zich zoo zorgvuldig heeft omhuld." „Niet te voorbarig, Sir Maxwell, ik geloof niet, dat hetgeen ik u te berichten heb, van zulk een groot belang is, als ge veronderstelt ge weet, dat bij den afloop van elke jacht partij, wanneer de koning met zijn stoet te rugkeert, de gemaskerde dame haar paard wendt en zóó snel verdwijnt, dat het onmo gelijk is, haar te volgen zonder achterdocht te wekken." „Dit is mij bekend. zeide Maxwell. „vervolg „Ik heb den weg, dien zij gewoon is in te slaan, doen bespieden en te dien einde eenige vertrouwde mannen in een hinderlaag langs dien weg gelegd, zij hebben de amazone zien voorbijrijden, en de laatste heeft mij bericht, da r'-lj voor een klein landhuis, op een kwar- vfstands van het jachtslot en eenigszins '^an den grooten weg verwijderd, afsteeg, in welk landhuiis zij haar verblijf schijnt te houden „Maar dit bericht is van het grootste be lang, Wilson" zeide Maxwell „Weet men een maal, waar iemand zich ophoudt, dan is het niet moeilijk, verder onderzoek te doenIk weet echter nog niet, welk voordeeel ik uit deze ontdekking trekken zalmijn voorge voel zegt mij nochtans, dat zij mij nuttig zal zijn.... Tracht intusschen zooveel mogelijk besef, dat wij ook een nieuw begin kunnen maken. De tijd komt en in den vorm van le vensverhoudingen en lotsbedeeling brengt hij veel mede uit het verleden. De tijd is er nu, en dat herinnert ons aan de verantwoordelijk heid. die wij dragen. Gebruik uw tijd. Wan neer wij niet op tijd vertrokken, baat gewoon lijk het harde loopen niet meer. De tijd rolt voorbij. Wie een oogenblik gemist heeft is gauw een dag ten achter, wie door dralen een dag verloor is morgen weer een beetje gemakkelijker tot uitstellen geneigd. Langs de straat van „straks" komt men aan het huis van „nooit". Wie zijn overleggingen niet be- heerscht maar er door geregeerd wordt, gaat weifelen. Hij vraagt links en rechts tot plot seling de ouderdom er hem aan herinnert, dat hij geen tijd meer heeft om al die raad gevingen op te volgen. „Wanneer een dwaas besloten is, is juist de markt' afgeloopen," leert een Spaansch gezegde. Soms heeft een leerjongen niet begrepen, waarom hij niet vooruitkwam en zijn makker slaagde. Men had opgemerkt, dat deze dade lijk handelde, terwijl h:jzelf zich voornam om het morgen te doen. Slechts weinig men schen weten, wanneer de luidheid begint als zij zoo gemakkelijk „morgen" tot hun toe vlucht kiezen. „Morgen" is vaak een afzetter hij verleidt ons om het zuivere goud van on zen tijd in te wisselen tegen het bankpapier van de dwazen ij dele wenschen. ongegronde verwachtingen, vage beloften. Leggen wij er ons op toe om waardig' te ontvangen en ernstig te gebruiken wat ons toevertrouwd wordt Voort rolt de tijd. BUITENLANSCH NIEUWS. Fvlet 300 vliegtuigen tegen ,,'s werelds grootste luchtmacht WAT FINLAND IN DE LUCHT TE BERDE BRENGT. Ook Fokkerjag'ers op ski's Koewei Rusland met bijzonderheden over zijn luchtmacht steeds de grootste geheimzin nigheid heeft betracht, wordt toch algemeen aangenomen, dat het. 's wereld sterkste en grootste luchtmacht heeft. Het aantal Rus sische eerstelinie vliegtuigen wordt op 5000 toestellen geschat. Zooals in den Finsch-Rus- sischen oorlog algemeen de verhouding van David tot Goliath bestaat, geldt zij ook voos de respectievelijke luchtstrijdkrachten, want deze mag men de berichten gelooven 's werelds grootste luchtmacht staat tegen over een van de kleinste ter wereld. In totaal gaat de Finsche luchtmacht de 300 vliegtui gen niet te boven Veel moderne toestellen heeft de Finsche luchtmacht niet. Tot de modernste behooren een aantal Nederlandsche Fokker D-21-ja- gers, een aantal Italiaansche Savoia-Mar- chetti's en een aantal Engelsche gevechts vliegtuigen o.a. de Bristol Blenheims, terwijl een twintigtal Sikorskv-vliegbooten in New- York voor verscheping gereed staat. Oudere toestellen zijn voornamelijk van En- gelschen oorsprong, o.a. de reeds in 1925 ge bouwde Closter„Gamesocks" en de circa even oude Bristol „Bulldogs." Dat ook deze oudere toestellen nog goed berichten omtrent de onbekende in te winnen en mij de ligging van het landhuis, waar zij haar verblijf schijnt te houden, volkomen aan te wijzen wellicht, dat ik haar een bezoek zal brengen. „Goed, Sir," zeide Wilson en liet den gun steling van Karei II alleen. „Het is een gevaarlijk spel, dat ik speel", zeide Robert Maxwell bij zich zelf, „een zeer gevaarlijk spel, den koning te bedriegen, en dat met de zekerheid, dat het bedrog niet verborgen kan blijven, maar eenmaal ontdekt zal worden Maar ben ik eenmaal pair en hertog, dan zullen deze rang en deze titel den koning weerhouden, mij in ongenade te doen vallen. Nimmer zal Karei II dulden, dat het bekend worde, da», ik dien rang en dien titel alleen te danken heb aan mijn dienst vaardigheid om hem in zijn geheimen onge- oorloofden minnehandel de behulpzame hand te bieden. Doch loopen wij den tijd niet voor uit. denken wij uitsluitend aan ons doel om hertog en pair te worden, houden wij dit al leen voor oogen en gaan wij er rechtstreeks op af, zonder ons te bekommeren over den weg, die derwaarts leidt.Maar hoe het aan te vangen De onbekende in ons belang te winnen, ziedaar ccn vraagstuk, waarvan de oplossing niet gemakkelijk valt. Trouwens er hebben zich wel grootere moeilijkheden voor gedaan, die ik te boven ben gekomen waar om zou \k voor deze terugdeinzen en hij liet zijn hoofd op beide handen rusten en bleef in deze houding eenige oogcnblikken in diep nadenken verzonken, zoodat hij niet be merkte, dat Mus Dirks binnenkwam en aan de deur bleef staan. „Drommels zei de jonge zeeman bij zich zelf, „hij is alleen,, en bedrieg ik mij niet, dan zit hij te slapen, de schoonste gelegen heid om hem eens even de pruik van het hoofd te lichten, zonder dat hij het bemerkt Er moet voorzichtiig met hem omgegaan wor den, want hij schijnt geen vriend van korits- wijl te zijn ik moet hem niet kwaad maken, daar hij het is, van wien ik een ambt ver krijgen moetOpgepastEn Mus Dirks sloop op de teenen voorwaarts, zorg dragen- de, weinig gerucht te maken Hij naderde hun werk hebben verricht is uit de Finsche legerberiehten wel gebleken. Waarvan nog géén bewijs is geleverd, dat de Russische luchtmacht inderdaad afgezien van de numerieke meerderheid beter is. Toen Finland in 1917 een onafhankelijke legeering werd, heeft het land zich snel ge moderniseerd. De industrialisatie is vlot in zijn werk gegaan, doch de vliegtuigindustrie is ten achter gebleven en is niet noemens waard. Finland is derhalve voor versterking harer luchtmacht vrijwel uitsluitend op im port aangewezen. Ondanks de hoeveelheid water in het Finsche territorium 60.000 meren en meertjes en 80,000 groote en kleine eilanden is de luchtmacht niet in hoofd zaak op de watervliegerij ingedeeld. Wel staat een aantal toestellen opski's even als een belangrijk deel van het leger o.a. ook verschillende van de Nederlandsche Fok kers D-21-jagers. De voornaamste vliegvelden zijn Helsinki. Turku (Abo), Tampere, Vassa, Oulu, Kemi, Mikkeli, Maariianhamina en Vilpurii. Ver schillende van deze vliegvelden zijn door Russische bommen reeds meer of minder ern stig beschadigd, o.a. dat te Helsinki ..Malmi." Wat lot zoover uit de Russische activiteit- -m-de-lucht wel gebleken is, is, dat de Rus- sicfae vliegers de tactiek van de z.g. ..stille nadering" volgen, die in den Spaanschen burgeroorlog door de Italianen werd geïntro duceerd. D.w.z. zij vliegen op groote hoogte en wanneer zij op eenige kilometers van het te bombardeeren object gekomen zijn. zetten zij de motoren hunner toestellen af en komen in glijvlucht aan. Voor dit soort aanvallen zijn m hoofdzaak de bases in Estland ge bruikt. Parachute-troepen de uitvinding van de Russen, welke door de Duitschers voor de oorlogvoering in Polen geadopteerd werd hebben ook in Finland gefaald en bleken weer nutteloos te zijn. DE KOUDE IN DUITSCHLAND. Geen brandstoffcnlransport. Ook Duitschland krijgt rijkelijk zijn deel van de koudegolf, die Europa teistert. Tempe- turen van 10 tot 20 graden onder nul komen over het geheele land voer. Een der ergste euvels is wel, dat de geheele binnenscheep vaart stilligt en er dus een volkomen tekort aan brandstoffen komt in de groote steden. De oorlogseconomie stelt zulke groote ei sehen aan het gemotoriseerde verkeer, dat de gewone voorradenvoorziening onder alle stag naties lijdt. In menig huis is geen briket meer te vinden. Men weet, dat de ingebouwde leemen ovens alle met briketten worden gestookt. Bij de politie zijn bons te krijgen voor 50 pond briketten, maar men moet uren lang wachten en zelf zijn buit naar huiis dragen Handelaars en publiek lijden echter beiden koude. Wel zijn er groote brandstoffenexpor- ten. maar die gaan naar Nederland en Scan dinavië, omdat export vóór alles gaat en daar neemt iedereen genoegen mee en men troost zich. dat er. als de koude voorbij is. weer brandstoffen zullen zijn. Ook zijn er geen groenten. Dc boeren wei geren de ingekuilde aardappelen open te leggen, daar de vrijgekomen voorraden dan direct bevriezen. Berlijn is betrekkelijk lang gespaard geble ven voor de weeën van den winter, doch thans voelt het ze duchtig. BINNENLANDSCH NIEUWS. DE VLUGSTE EN GOEDKOOPSTE VERBINDING NAAR WEST-FRIESLAND en AMSTERDAM IS NOG STEEDS DE HET VLIEGTUIGONGELUK TE GKAFT. I-Iet brandend wrak van het te Graft gevallen vliegtuig leverde zulk een gloed, dat de eerste uren niet met lier bergingswerk kon worden begonnen. liet geweld, waarmede de machine is neergekomen, heeft een gat van on geveer 4 M. teweeggebracht. Niet alleen uil Graft en het nabijge legen De Rijp kwamen de belangstel lenden aanzetten. Van heinde en verre bijv. uit den Schermer, snelden schaal senrijders, die het vliegtuig den val zagen maken, naar dc plaats des 011- hcils, waar "n stevige alzettïng een ie der op 'n veiligen afstand hield. Een drietal Alkmaarsche jongelieden Jaap Schippers en K. en KI. Koopmans, behoorden (ot de weinigen, die tot de plaats iles onheils wisten door te drin gen. Zij waren per schaats in de buurt en zagen de inzittenden van het vliegtuig met de parachute neerko men, de één in den Beemster, de an der niet ver van de plek, waar even la ter ook 't vliegtuig neerkwam. Zij ren den naar dezen laatstcn gevallene en konden hem uit de touwen bevrijden. Stukken van het vernielde vliegtuig en ook door den val opgeworpen mod der kwamen terecht op verren afstand van het vliegtuig. TWEE INWONERS VAN URK VERDRONKEN Zij waren over het ijs naar Dc Lemmer vertrokken. Hulpge roep gehoord. Men maakte zich op Urk ernstig ouge rust over twee Urker mannen, twee ne ven, Kapten genaamd, 22 en 24 jaar oud, die Zaa i dagmorgen ie voet over het ijs in de lich.ing Lemmer zijn ver trokken om n vriend, die naar Urk zou komen, irgemoet te gaan. Sedert hun vertrek heef; men niets meer van hen vernomen. De vriend uit Lemmer is om drie uur op Urk aangekomen, zonder zijn makkers to hebben gezien. Men werd op Urk gealarmeerd door 'n paai personen, die beoosten den dijk van Lemmer naar Urk wandel den en op 'n zeker oogenblik hulpge roep meenden te hooren. Zij gingen hierop direct in de richting van den dijk, klommen over dezen/doch orn- Si- Maxwell, maar op het oogenblik, waarop bij dc hand naar diens pruik uitstrekte. st.ond Maxwell uit zijn gepeins ontwa kende. op cn zag. toen hij zich omkeerde, Mus Dirks met de uitgestrekte rechterhand voor zich staan. ..Wal wildet ge doen, onbeschaamde vroeg Sir Maxwell. „O. niets, ik wilde u wakker maken, om u over het ambt, dat ge mij geven zoudt, te spreken, ge hebt mij immers gezegd, dat ik over een uur moest terugkomen het uur is verstreken, en ik pas altijd trouw op mijn tijd ook mocht ik onaangediend aan boord komen, zooals ge mij zelf gezegd hebt, Sir gaf Mus eenigszins bedremmeld ten antwoord, teleurgesteld dat zijp. plan niet gelukt was. „Ge liegt," zeide Sir Maxwell. „Waar hebt ge het liegen geleerd Toch niet van uw va der. die, gelijk de koning mij gezegd heeft, oen braaf man was." „Liegen doe ik nooit. Sir, en daarom zal ik n met uw verlof zeggen, dat ik voornemens v/as, u even de pruik van het hoofd te lich ten. daar ge toch sliep en ik dacht, dat u zulks niet hinderen zou Ik zou het zóó handig hebben gedaan, dat ge niet wakker zoudt geworden zijn. en zoo ik u in uw slaap gestoord had, zou dit immers niets geweest zijn, daar men met slapenden over geen mbten spreken kan „Ik weet, waarom ge zulk een lust hebt om iedereen, die binnen uw bereik komt, de pruik van het hoofd te lichten," zeide Sir Maxwell, ,.ge zoekt iemand, die u bestolen n-.oet hebben en een teeken op zijn voorhoofd draagt. Dat ge Wilson de pruik van 't hoofd genomen hebt, is mij om 't even deze be hoort tot de mindere bedienden, maar dat ge het durft wagen, ook naar mij de hand uit te strekken, is eene onbeschaamdheid, die mij heeft doen besluiten, u geen ambt te geven dan onder eene voorwaarde, die ge onder eede moet beloven stipt te zullen nakomen." „En die voorwaarde is, Sir vroeg Mus. „Dat ge het nimmer meer wagen zult, naar mijn pruik te grijpen." „Onmogelijk, Sir, aan die voorwaarde kan ik niet voldoen, hoe gaarne ik zulks wensch- vvaarden niemand. Wel bevonden zij, dat bet ijs zeer broos was. Zij plaatsten ii stok me "n doek op deze plek en spoedden zich voorts naar Urk, waar zij bun ervaringen mededeelden. Op bet eiland waren reeds verschil lende mlitairen, die met verlof waren, nat aangekomen, doordat zij door Hei ijs waren gezakt. Een van hen werd, nadat hij door het ijs was gezakt, ter nauwernood dooi' zijn kameraden gered. Xu echter van beide neven niets was gezien, hield men rekening met de mogelijkheid, dat zij slachtoffers van het ijs zijn geworden. Een reddingsploeg, uitgerust met fakkels, lantaarns cn dreggen is uit getrokken om de beide mannen, van wie dc oudste gehuwd is, op te sporen. Ook zou zich een reddingsvlet met 'n deskundige bemanning van de veree niging „Hulp cn Steun zich naar de plek, waar hulpgeroep gehoord werd, begeven. Later werd gemeld, dat uit een wak de verongelukten door de reddings ploeg levenloos zijn opgehaald. Het ijs is op verschillende plaatsen zeer gevaarlijk cn de burgemeester van Urk ontraadt Ti ieder over het ijs van Friesland naar Urk te gaan. GRANAATSCHERF OP HUIS GEVALLEN Bewoners vluchten verschrikt. Zaterdagmorgen heeft 't luchtafweer geschut in het centrum des lands op vreemde vlieguiigen geschoten. Daarbij is 'n huis aan de Julanalaan in Zeist door scherven van luchtdoelgranateii getroffen en beschadigd. Een scherf (iiong door het dak, na eerst verscheidene pannen te hebben vernield, boorde zich 'n \v,g door den zolder cn vernielde het plafond in een der kamers. De bewoners renden hevig verschrikt naar huiten, waar zij bijna werden getroffen door 'n andere scherf, die 'n diep gat in den grond sloeg. De militaire autoriteiten stelden een ond< rzoek naar do herkomst van deze granaatscherf in. ZWARE TOCHT DOOR IJS EN SNEEUWJACHT Hoe moeilijk het is in tijden van sneeuw en ijs Urk te bereiken (tenzij men gebruik maakt van *n vliegtuig) ondervond dhr. A. van Dokkum te An- dijk, die wegens het overlijden van zijn vader zich op 29 December daarheen begaf. Vanaf Andijk ging dhr. van Dokkum des morgens per fiets, via Medemblik en Den Oever naar Kornwerderzand. waar hij zijn zoon, welke in militairen dienst is, afhaalde. Vervolgens ging het naar Snoek per fiets. Daar werd de tram genomen, welke na een rit te. om u de waarheid te zeggen, ik geloof niet, dat gij de man zïjt, dien ik zoek een heer als gij, de gunsteling des konings, zou een armen knaap bestolen hebben en hem daarna een zeereis tegen wil en dank hebben laten doen neen. die gedachte kan bij mij niet opkomen „Welnu dan behoeft ge niet te aarzelen,' den eed te doen, dien ik van u vorder." „Neen, Sir onmogelijk," gaf Mus ten ant woord, „ik heb een gelofte gedaan, iedereen de pruik van het hoofd te nemc-n, totdat ik den dief zal ontdekt hebben en ge begrijpt, eene gelofte. „Ge hebt gelijk," hernam Sir Maxwell, na! zich eenige oogenblikken bedacht te hebben, ..een gelofte kan en mag men niet verbreken maar ik raad u. omzichtig te zijn met het vervullen uwer gelofte want vele heeren aan het hof zullen zich bpleedigd achten, als ge hun doet, wat ge mij wildet doen.... dus. neem u in acht, 't is een raad, dien ik u -geef Thans over uw ambt gesproken. „Ja. goed riep Mus haastig, „want ik brand van nieuwsgierigheid om te weten, wat ge van mij maken wilt, Sir Hoe hoog de be trekking ook weze moge, het komt er niet op aan. ik gevoel, dat ik voor alles berekend ben „Zijne Majesteit heeft goedgevonden, u te benoemen tot opzichter over de koninklijke honden staat die betreking u aan „Over de koninklijke honden zeide Mus, „ik geloof, dat die betrekking zeer aanzienlijk is maar draagt zulk een opzichter livrei want weet ge, als dat het geval is, moet ik er voor bedanken ik wil er goed uitzien en wensch, dat iedereen mij nakijkt, als ik te Nieuwpoort kom om Ciska te halen." „De livrei der jagers bestaat uit een groen wambuis met goud gestikt, een zwarten hoed met een roode veer en een hartsvanger op zijde." „Dat lijkt mij, een wambuis, een roode veerik bedenk mij geen oogenblik, ik ben hoe heet het ook weer „Opzichter over de koninklijke honden. gaf Maxwell ten antwoord. „En zal het mij geoorloofd zijn, eerst naar Nieuwpoort te vertrekken om mijn aanstaan de vrouw af te halen „Ongetwijfeld." „En zal ik dadelijk de livrei mogen dragen Want weet ge, ik moet ze aan hebben, als ik de oudelui om hun dochter vraag." „Ik zal Wilson belasten, u bij den hofklee dermaker te brengen, waar ge ongetwijfeld alles in gereedheid zult vinden." „Uc dank u. ik dank u. Sir Maxwell, en nu wij zoo wat gelijk staan, want gij krijgt ook een ambt van den koning, pair. niet waar ik weet niet. of het voornamer is dan mijn post, maar sta mij toe, u de hand te geven. Ge zult eens zien," vervolgde Mus de hand drukkende, die Maxwell hem niet zonder te genzin aanbood, „ge zult eens zien, hoe ik te werk zal gaan, als ik eenmaal opzichter ben, dan zal ik iets te zeggen hebben, en men zal het mij niet kwalijk durven nemen." „Wat bedoelt gij vroeg Maxwell. „Wat ik bedoel," hernam Mus, „wel," en hij strekte de hand uit naar de pruik van den gunsteling met een beweging, alsof hij deze aflichten wilde, hetgeen hij misschien zou gedaan hebben, ware Maxwell niet behoed zaam achteruitgeweken. ■Ik geloof niet," zeide Sir Robert. „dat ge hiertoe in de gelegenheid zult zijn. daar het jachtslot, waar de koninklijke honden zich ophouden, u tot verblijf zal aangewezen wor den Maar stel die dwaasheden uit uw hoofd, die u niets dan oonaangenaamheden op den hals zullen halen. Luister, er valt mij iets in hoeyeel bedroeg de erfenis uwer grootmoeder, die u ontstolen is „Twaalfhonderd kronen, om u te dienen, Sir. Voor een groot heer, als gij zijt, is 't niet veel, maar voor mij. weet ge, is het een schat." (Wordt vervolgd.) IN VIER BLADEN AD VERTEEREN VOOR EENMAAL BETALEN Zijper Courant. Wieringermeerbode. De Polderbode. Wieringer Courant.

Wieringer courant | 1940 | | pagina 1