Geeit kBoer opslag van Granen Peulvruchten Hardrijderij voor garen ZITTING TE WIERINGERWERF HEDENAVOND van %Yz uur, des nachts half één de Lemmer bereikte. Was hetgeen achter lag, vooral door de gladde besneeuw de wegen, reeds 'n zeer moeiievolle tocht, vanaf De Lemmer naar Lrk was het dubbel zwaar. De eenigste gelegen lieid was. de 23 Km. lange, op omge- .spii höuwland gelijkende dijk, van De Lemmer naar Lrk te beloopen. Tegen 'n Zuidwester storm, verge zeld van een sneeuwjacht, zijn Van Dokkum en zijn zoon, alsmede '11 8- tal militairen des nachts half één van De Lemmer ver!rokken, om des mor gens te half acht te Lrk aan te komen. Een uur lang hadden ze gerust in een langs de dijk staande polderkeet. Woensdagmorgen 3 Jan. is dhr. Van Dijk per schaats van Lrk weer vertrok ken naar De Lemmer. Van De Lemmer via Sneek en Zurich ging de reis naar De Haukes. Vandaar per luxe naar Slootdorp, verder per W.A.C.O. naar Medemblik. Toen was het plan te voet naar Andijk te gaan, doch gelukkig pikte 'n auto welke naar Enkhuizen moest, den reiziger op, zoodat deze een half etmaal na zijn vertrek van Urk te Andijk arriveerde. Niet ieder heeft op 52-jarigen leeftijd 'n reis met zoo groote hindernissen, en ook niet zooveel wilskracht, om die te volbrengen. VRACHTAUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Lid van ,.De Jonge Spelers" gedood. Zondagmiddag is tengevolge van de glad heid van het wegdek een vrachtauto, met requisieten van het tooneelgezelschap „De Jonge Spelers" in Friesland, tusschen Rau- werd en Deersum tegen een boom gereden. In de cabine waren behalve de chauffeur drie leden van het gezelschap gezeten. Een van hen. de heer J. Seves, werd bij de bot sing zoo ernstig gewond, dat hij in het Dia- conessenhuis te Leeuwarden, waarheen hij was vervoerd, eenigen tijd na aankomst is overleden. De beide anderen liepen evenals de bestuurder van de auto lichte verwondin gen op. „De Jonge Spelers" hadden Zaterdagavond een uitvoering te Sneek gegeven en zouden Zondagavond te Leeuwarden een voorstelling voor fabrieksarbeiders geven. Deze uitvoering kon evenwel in verband met dit ongeluk geen doorgang vinden. BESCHERMING VAN RUITEN TEGEN LUCHTDRUK. Cellophaan kan uitkomst brengen. Het is gebleken, dat de enorme schade, die bij luchtaanvallen en, zooals te Huisduinen bleek, door ontplofbare mijnen, kan ontstaan, omdat de vensterruiten door den geweldigen luchtdruk worden versplinterd, sterk vermin derd kan worden door ze te beplakken met reepen papier. De foto's uit de oorlogvoeren de landen vertoonen ^ie beplakking vele malen en in Parijs zijn voorbeelden geconsta teerd van werkelijk artistieke uitvoering. Een nadeel van het behoorlijk beplakken van ruiten is de vermindering van de licht- coorlatende oppervlakte, die bij afdoende be handeling werkelijk aanzienlijke afmetingen kan aannemen. In Egeland heeft een groote cellophaan- producent een methode uitgewerkt, om af doende beplakking mogelijk te maken en tóch de doorlaatbaarheid voor licht niet te doen verminderen. Men fabriceert er een band van cellophaan, die geheel doorzichtig is en aan één kant bedekii is met een doorzich tige plastische massa, die zeer sterk aan glas vasthecht. Is zoo'n reep op de juiste wijze op glas aangebracht, dan is het vrijwel niet meer mogelijk, hem los te trekken, wanneer men niet gebruik maakt van een speciaal op lossingsmiddel. We vermoeden, dat dit soort band ook wel vervangen kan worden door de bekende soort cellophaan-achtige strips, bedekt met kle vende massa, die voor het dichtplakken van allerlei iuxe doozen en briefkleppen, etc. reeds langen tijd üi gebruik is. De prijs dierrmate- rialen werd in de Engelsche berichten niet genoemd. Wij meenen, dat het van belang is ook hier te lande te trachten dergelijke transpa rante banden, voor het beplakken van rui ten te gebruiken, daar dit in tijd van nood veel schade en kans op ongelukken kan voor komen. We stellen ook de vraag, of dergelijk ma teriaal niet zal kunnen worden gebruikt voor de ruiten van auto's niet voorzien van on- splinterbaar glas en voor het nog veiliger maken van beschermende brillen in tal van bedrijven. GROOTE OVERWINNING DOOR DE FINNEN. llavas meldt Dc Finnen hebben de groote 44e Russische leger divisie ver nietigd. Ze maakten 1000 krijgsgevan genen en veroverden 102 kanonnen. 42 ranks en 278 vrachtauto's met oorlogs- materiaaal. ZWEEDSCHE HULP In Zwitserland is een bedrag van 50.0000 Zwitsersche franken ingeza meld voor de hulp in Finland. WATERSNOOD EN KOUDE. Het water van de Ebro (Spanje) is in een dag 2.50 M. gewassen. De verdiensten over de rivier zijn gestaakt en in allerijl worden maatregelen genomen om een overstrooming welke catastrofaal zou zijn, te voorkomen. Twee treinen van Skoplje naar Ochrida in Bulgarije zijn in hooge sneeuw blijven ste ken. Een van de treinen is reeds 36 uur over tijd en men weet slechts, dat de trein tus schen Gostiwar en Kisjewo niet is aangeko men op een 1000 meter hoogen pas. De an dere trein is 7 k.m. voor Tetowo gevonden. Onmiddellijk is hulp georganiseerd om de ongeveer 60 reizigers, veelal vrouwen en kin deren, die gedurende 29 uur ingesloten wa ren, te bevrijden. Het werk wordt door de voortdurende sneeuwstormen zeer bemoeilijkt. GEMEENTE WIERINGEN. BUITENLANDSCH NIEUWS. VASENIUS GESNEUVELD Uit Helsinki wordt gemeld, dat aan het front ten Noorden van het Ladoga- meer de bekende schaatsenrijder Bir- ger Vasenius is gesneuveld. Birger Vasenius, die den leeftijd van 29 jaar bereikte, behaalde het vorige jaar te Helsinki den li-el van wereld kampioen in het hardrijden. Met deze presta.ie maakte hij 'n eind aan de he gemonie der Noren. Immers, sedert 1931, toen de Fin Klas Thunberg den ti tel voor de laats'e maal won. heeft steeds een Noor het wereldkampioen schap in bezit gehad. Vasenius was een typisch voorbeeld van den modernen Finschen athleet. Een stevig lichaam. middelmatig groot, door en door getraind en gehard tegen alle weersomstandigheden, een athleet met een ijzeren wil, een koppi ge vastberadenheid om het voor oogen gestelde doel te bereiken, stil en be scheiden vriendelijk en voorkomend in den omgang met vrienden en beken den. niet chauvinistisch van aard, maar innerlijk vurig bezield met de gedachte de eer van zijn land hoog te houden. Birger Vasenius, de waardige broeder-athleet van Nurmi was geen sportster of sportheld in den ongun stige beteekenis van het woord, maar de verpersoonlijking van eten mensch, bij wien geestelijke en lichamelijke ontwikkeling gelijken tred hebben ge houden. IJSCLUB „WESTERLAND." Zondagmiddag had onder ongunstige omstandigheden een hardrijderij voor mannen plaats. Het was namelijk guur weer en later op den middag viel er zelfs regen. Toch was er veel animo voor deze hardrijderij en er was vol doende belangstelling. Hoewel hel ijs dus eigenlijk niet meer van prima kwaliteit was, kon men hij de kampritten toch wel zien, dat er beste rijders onder de deelne mers waren en dat de zege niet zoo ge makkelijk zou zijn. Er namen 20 personen aan deze wed strijd deel. De uitslag was als volgt le prijs f 25 Jn. Ivreijger 2e pr. f 15 S- Lont. 3e pr. f 10 Singer Gz., Medemblik 4e pr. f 5 Galama, Wie- ringermeer 5e pr. f 2.50 Wilkens, Me demblik. SPIEGELGLADDE WEGEN. Het werd gistermiddag, toen de re gen op het wegdek onmiddellijk in ijs veranderde, 'n stagnatie in het verkeer. Talrijke auto's strandden aan de kan ten van den weg en de diensten van Ato„ Waco en Atbonta werden stop gezet. Ooit de Habo functioneerde heel slecht. POLS GEBROKEN. Mej. M. Vregat te Westerland had gisteren het onge luk door de gladheid uit te glijden en brak daarbij haar pols. DOOPSGEZ. GEMEENTE. YERTELKLASJE voor kinderen van 8-11 jaar. Woensdag 10 Jan. nam. van 2-3 uur. BIJBELCURSUS. Woensdag 10 Jan. des avonds 8 uur. ZUSTERKRING Vrijdag 12 Jan. GEMEENTE-AVOND Donderdag 18 Jan. av. 8 uur. HARDRIJDERIJ DOOR WERKLOOZEN Het is ons 'n voldoening te kunnen melden, dat de werkloozen alhier een commissie hebben gevormd en met toestemming van den burgemeester met lijsten hebben gecirculeerd, om Woensdag een hardrijderij te houden. Een voldoening in dezen zin. dat in onze werkloozen spirit zit, en 't hoofd niet laten hangen, dat men zelf iets organiseer?, dat de zinnen verzet en li chaam en geest staalt en verkwikt. •Naast een hartelijk dank aan de bui- gerij voor de spontane medewerking, verwacht de commissie, dat ALLE werkloozen zullen meerijden, want. naast de hoofdprijzen is voor ieder -en troostprijs te- winnen. Zegi niet „Ik rijd zoo slecht", neem allen de ijzers er onder en rijden! Woendag half één dus allen naar de baan in de Stroeër Koog en we ver wachten daarnevens veel publiek. (Zie advertentie in dit. nummer.), SCHOOLWEDSTRIJEN OP DE SCHAATS. Vrijdagmiddag werden onder lei ding van het onderwijzend personeel 11 leden der oudercomissie, voor de kinderen van de O. L. S. te Ooster- Iand wedstrijden in hardrijden gehou den op de mooie baan achter den Mol- gerdijk. Groep A le prijs Harm Bos, 2e pr. Wim Roossien, 3e Ab. Wagemaker. Groep B le pr. Trien Lont, 2e Nellie Hegeman, 3e Trudie Post. Groep C le Simon Klein 2c Gerke Vrieswijk, 3. Jan Voorthuizen. Groep D 1. Corrie Metselaar, 2. Gré Kool, 3. Anciie Post. Groep E 1. Cor Klein, 2. Jan Lui- kens, 3. Ab. Gangelhof. Groep F 1. Roelie Kuiper, 2. Marie Lont Cd. Alle kinderen kregen verder een reep en '11 jodenkoek. EEN MOOI BEDRAG. In totaal heeft de postzegelverkoop van „Het Kind" hier tor plaatse opgebracht f 173.- en 530 kinderkaarten f 37.- Men verzoekt ons tevens te melden, dat vooral Oosierland een compliment verdient, waar thans 't dubbele w«rd verkocht bij vorig jaar vergeleken. BEHAALDE PRIJZEN. Op de Natio nale Tentoonstelling voor Konijnen te Breda, op 6 en 7 Jan. j.1., heeft onze plaatsgenoot K. lleggelaar, Ilollcbalg, de Zilv. Medaille, aangeboden 'door Zij ne Excellentie de Minister van Econo- miche Zaken, voor het mooiste Belg. Haas-Konijn, gewonnen. Jb. Mooi, alhier, behaalde ook een le prijs met witte Rex. MARKTBERICHTEN. VEEMARKT. Alkmaar, 8 Jan. 1940. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 7 Paarden per kg 54 cent 97 vette koeien f 160350 handel goed 29 Gras kalveren f 4075 58 Nuchtere kalveren (slacht) f 6Ï20 84 vettiQhehapen f 16—27 262 vette varkens per kg 6267 cent per kg. Handel matig. Amsterdam, 8 Jan. 1940. Op de heden ge houden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgtNoordhollandsche eigenheimers 1" 1.902.10 Blauwe en Bonte eigenheimers f 2.402.50 Bevelanders f 2.152.30 Andij ker blauwen f 2.602.80 en Bonten f 2.70 2.90 Friesche Bintjes g 2.202.35 Borgers f 2.40—2.70 Zeeuwsche Bevelanders f 2.20— 2.40 Bintjes f 2.152.30 Eigenheimers f 2.30—2.50 Blauwe en Bonte Eigenheimers f 2.50—2.70 Blauwe f 3.10—3.25 Bonten f 3 —3.25 Poters f 2.102.25 Drentsche zand- aardappelen f 2.50—2.70 Anna Paulowna- zandaardapelen f 33.25 Duinzandaardap pelen f 3.253.50. Alles per H.L. Aanvoer 40.000 kg. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. Amsterdam, 8 Jan. 1940. Op de heden ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt439 vette koeien, le kw. 8090 ct., 2e kw. 7078 cent, 3e kw. 5664 cent en mindere soorten 4650 cent per kg slachtge- wicht74 Melk- en kalfkoeien f 180—260 32 Vete kalveren 2e kw. 80—84 ct., 3e kw. 70 —78 cent per kg. levendgewicht89 Nuchte re kalveren f 712 69 Schapen f 1428 471 Varkens 7276 cent per kg slachtgewicht 4 Veulens, prijzen niet genoterd. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. TOCH NAAR MARS Eigenaardige moeilijkheden voor den raket-piloot. Opnieuw komen uit Amerika berichten over de mogelijkheid van interplanetair ver keer. Een Amerikaansch geleerde meent het bewiis te kunnen leveren, dat een vlucht naar een naburige planeet met de middelen, waar over onze huidige techniek beschikt, uitvoer baar is. De droom van de wereldruimraket, waarmee men in de toekomst naar Mars, naar de maan of eenig ander hemellichaam val vliegen, is nog altijd niet uitgedroomd. Integendeel. Een Amerikaansche professor heeft onlangs juist weer een ontdekking gedaan, die de uitvoer baarheid van interplanetair verkeer althans theoretisch weer een stap nader brengt. De Gvcrgang van dampkring naar wereldruim. Een bijzondere moeilijkheid heeft altijd hierin bestaan, hoe de piloot van de wereld ruimraket heelhuids door het wereldruim kan worden geloodst. Wanneer namelijk de mensch buiten het bereik van de zwaarte kracht is gekomen, reageert noch zijn li chaam, noch zijn geest op de zwaartekracht der aarde. De piloot moet binnen enkele mi nuten ziek of bewusteloos worden. Aanvan kelijk meende men deze moeilijkheid als volgt te kunnen overwinnen. Aan de binnenwan den van de raket zouden ringen en kabels worden aangebracht, waaraan de piloot zich zoolang zou kunnen vasthouden, tot hij bin nen de aantrekkingskracht van een andere planeet zou zijn gekomen. Surrogaat voor de zwaartekracht. Daarmede was het probleem echter nog niet afdoende opgelost. De piloot zou immers op deze wijze bijvoorbeeld niet eens koffie uit een flesch kunnen schenken. Want de koffie zou in de flesch blijven, omdat in de ruimte tusschen aarde en naburige planeet geen aantrekkingskracht en geen zwaarte meer bestaan. Dit euvel wil de Amerikaan sche geleerde nu op de volgende wijze onder vangen. Voor de zwaartekracht moet een of ander surrogaat gevonden worden. Wanneer men de raket in haar inwendige met groote snelheid om haar eigen as draait, wordt daardoor een middelpuntvliedende kracht geschapen, die de zwaartekracht kan vervangen. In deze draaiende ruimte moet de piloot zich volgens den geleerde zeer op zijn gemak voelen. Hij kan gewoon gaan zitten en zal met behulp van deze middelpuntvlieden de kracht ook in staat zijn, een kopje koffie in te schenken. De raket, althans het inwendige ervan, zal in draaiende beweging worden gebracht door een kleinen motor. Nu moet hier evenwel bij worden aangeteekend, dat door deze oplos sing een nieuw probleem ontstaat. Het is namelijk niet zeker, of, nadat de raket zich aan de inwerking van de zwaartekracht zal hebben onttrokken, de 'motoren nog kunnen werken. Dit probleem zal in de naaste toe komst theoretisch en practlsch worden on derzocht en men hoopt ook hiervoor een op lossing te kunnen vinden. En dan blijft na tuurlijk nog de vraag, of men eenigen piloot bereid zal vinden, den tocht door de wereld ruimte te aanvaarden. Maar hierover behoeft men zich thans nog geen zorgen te maken, want op het oogenblik staat de raket voor interplanetair verkeer nog slechts op papier. GEMEENTE ZIJPE. ARBEIDSBEMIDDELING ZIJPE. Op 1 Januari 1940 waren bij de Arbeidsbe middeling in de Gemeente Zijpe 259 werk zoekenden ingeschreven, n.1. 121 landarbeiders58 grondwerkers, 23 dijkwerkers. 12 blocmistknechts, 10 losarbei- ders, 9 timmerlieden, 7 schilders, 6 metse laars, 4 arbeiders-chauffeurs, 2 steenzetters, 2 opperlieden, 1 chauffeur-monteur, 1 win kelbediende, 1 walsmachinist, 1 leerling ma chine-Bankwerker, 1 slager. EEN ADVERTENTIE IN HET PLAATS. BLAD DE GROOTSTE RECLAME. IJSCLUB „WTER1NGERMEER." Zaterdagmiddag heeft op de ijsbaan te Middenmeer onder groote belangstelling een wedstrijd plaats gehad voor mannen boven 16 jaar. De baan was prachtig in orde. Twintig deelnemers hadden ingeschreven w.o. prima amateurs. Er werd gereden over 160 meter. De uitslagen waren als volgt Ie prijs T. J. Galama. Slootdorp f 15 2e pr. Ph. Wilkens. W.-werf f 10 3e pr. A. Saai, W.-werf f 5 le troostprijs H. Struik Slootdorp f 3 2e troost prijs H. Brouwer, Miiddcnmeer f 2. De geldprijzen bestonden uit waardebon nen a f 1.welke verzilverd kunnen worden bij de middenstandszaken in de Wieringer- tneer, voor levensmiddelen, kleeding of an dere nuttige voorwerpen. 's Avonds was de baan prachtig verlicht, waardoor velen in de gelegenheid waren om zoolang mogelijk van het ijsvermaak te pro- fiteeren. POLITIE. Gevonden op de ijsbaan te Mid denmeer een horloge. Inl. Politie te Slootdorp, DE GRONINGER AVOND. Zaterdag werd in Hotel Smit te Mid denmeer de Groninger avond gehou den. Er was niet zooveel publiek als vorig jaar, doch het ijsvermaak alom zal wel concurrentie aangedaan heb ben. Niettemin is het '11 zeer gezellige bijeenkomst geweest, waartoe niet wei nig het tooneelstuk heeft toe bijgedra gen, wat werd opgevoerd. „Dizzepi-Dizzepu" was een s'uk vol grappige verwikkelingen met scenes, waar soms onbedaarlijk om werd gelu chen. Zooals wij reeds eerder hebben geschreven, werd dit stuk opgevoerd door een aantal Polderbewoners, waarvan er velen een vreemde waren in de dilletantentooneelwereld. Over spel en spelers ook niets dan lol'. Ook waren aankleeding van het too neel alsmede de grimage keurig in orde Het stuk had nogal '11 groote bezet ting, doch men gaf 'n vlotte vertolking. De voorz. van de Groninger vereeni- gtng te Alkmaar, (waar verschillende Groningers uit de W.-Mecr lid van zijn) bracht aan het einde een welver diend complimen't aan de medespelen- den. Het stuk zal nog eens worden opge voerd te Alkmaar en vermoedelijk ook te Bergen, waai dan voor de Groninger militairen zal worden gespeeld. Na afloop werd nog een dansje ge- maak*. MIDDENMEER. Onder leiding van den hr. Smid, vergaderde de Anti-Rev. Iviesvereen. Vrijdagavond in het lo kaal achter de Geref. Kerk. Na opening met gebed, las voorz. Matih. 5 gedeeltelijk en sprak naar aanleiding van dit Schriftgedeelte een kort woord, heet voorts de niet talrijke aanwezigen hartelijk welkom, waarna lezing der notulen volgens door den heer Gcurkink, daar de lieer Blijdorp verhinderd was. De notulen werden goedgekeurd. Bij ingekomen stukken was een agen da voor de te houden verg. Staten Cen trale Den Helder. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de \oorz. H. Smid herbenoemd. In de vacature R. Kadijk, werd voor zien doo; de benoeming van den heer G. J. Haarsma. De hr. Hindriks, welke periodiek aftrad, werd herbenoemd. De lir. G. J. Haarma hield daarop een inleiding over „Gezag en Vrijheid." De inl. begon met te weerleggen de op pervlakkig te aanschouwen tegenstel ling van gezag en vrijheid, welke ziens wijze spr. als onjuist aanduidt. In zijn diepste wezen immers is het Staatsgezag afkeerig van de mensche- lijke natuur. Het sterkst komt dit wel tot uiting bij de meest extrimistische groepen, doordat deze de religieuze en de ethische factoren uitsluiten, waar door de ware vrijheid ook verdwijnt en treedt men alzoo'n stap terug op de Staatkundige ontwikkeling. Spr. wijst er op, dat geen ware de mocratie op leerstellingen van men sclien kan blijven behouden, doch daar voor is noodig en voorwaarde dat het Staatkundig beginsel op de H. Schrift is gebaseerd. De Overheid is immers dienaresse God's terwijl de Kerk ge hoorzaamheid is verschuldigd aan Koning Christus. Zonder gezag is geen vrijheid moge lijk en dus is ware vrijheid mogelijk door een sterk gezag. Het gezag ken merkt zich door drie elementen, name lijk le het rijksgezag 2e. het corpa- ratief element 3e het individucele ele ment. Spr. besluit zijn inleiding met de opmerking, dat er wel wenschen over blijven, o.a. de communistische ele menten genieten teveel van de vrij heid. Voor alles is noodig veranlwoor- lijksheidsgevoel. Daarvoor is noodig bijstand van Kerk, School en van de Kiesvereenigingen. Een levendige bespreking volgde op dit onderwerp. Nadat de rondvraag geen nieuwe ge zichtspunten had gebracht en de voorz. zijn dank voor opkomst en be sprekingen had betuigd, eindigt de hr. Haarsma met dankgebed. IJSCLUB TE W.-WERF. Blijkens een advertentie in dit num mer zal men hedenavond trachten 'n ijsclub op te richten te W.Werf. Belangstellenden worden aangera den van deze mededeeling kennis te nemen. W.-WERF. Zaterdag werd alhier op de Oostertocht een hardrijderij onder de schoolkinderen gehouden. Tevoren "was met een lijst gecolporteerd, om de benoodigdc gelden bijeen te krijgen. Dank zij de Middenstand, voor hun gul le medewerking in deze, liep alles best van stapel en kon behalve de prijzen, aan ieder een tróöstprijsje wor den uitgereikt. De wedstrijd had een vlot verloop en door liet aanbrengen van vlaggen, had alles een vroolijk aanzien. De jongens reden in 2 groepen en wel van 6-11 en van 11-14 jaar. Winnaars werden Johan de Leeuw. Wim v.d. Breinen, Wim van Heusden en Hans van Heusden. Van 11-14 jaar Jan Hak, Berend van der Woude, Henk Louwes, Sjouke Schaaf sma. Van de meisjes wonnen Tr. van der Wal, Jetske Scharringa, Tine Schaaf- sma en Ellie Wolda. Een woord van dank aan de milde gevers en de initiatiefnemers, daar door kon dit kinderfeest zoo goed slagen. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon, die bij het H. Doopsel de namen ontving van FREDERICUS SEVERINUS. F. AMSING B. AMSING - Scholtens. vliddenmeer, 7 Januari 1940. Alkmaarscheweg. GEVRAAGD met Maart een vaste ARBEIDER of KNECHT, goed kunnende ploegen en met paarden om- iaan. Bij voorkeur ook met tractor kunnen rijden. W. DL FEIJTER, Tusschenweg: Middenmeer. WAARDPOLDER KOLHORN, belast zich met de ERKEND SCHOONINGSBEDRIJF. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Slootdorp. DONDERDAG 11 JANUARI nam. 2 tot 3 uur door Dr. HOOGKAMER ln het wljkgebouw der Ned. Herv. Kerk te Slootdorp. Zij, die wenschen mede te werken aan de OPRICHTING VAN EEN IJSCLUB TE WIE RINGERWERF worden uitgenoodigd tot een. VERGADERING op (DINSDAG) 8 uur in de bovenzaal van het vergadergebouw te Wieringerwerf. CONSULTATIE - BUREAU voor Zuigelingen Wieringerwerf. ZITTING WOENSDAG 10 JAN. nam. 1.30 uur tot 2.30 uur Dr. J. TAMSMA. nam. 2.30 uur tot 3.30 uur Dr. A. HOOGKAMER Ln het Gym.-lokaal te Wieringerwerf. HEDEN DINSDAGAVOND 9 JANUARI fjs en weder dienende is de ijsbaan wederom VERLICHT. WOENSDAGMIDDAG 10 JAN. 2 UUR om prijzen ter waarde van f 15.f lO.-^x f 5.—, f 3.— en f 2.—. Inleggeld f 0.40 per paar. Opgave tot deelname tot Woensdagmiddag 12 uur. bij de Heeren Jb. KINGMA, Midden- meer, Kanaalweg, Telef. 25, en Th. J. VAN VEGl'EN, Brugstraat, Middenmeer, Telef. 23. PRACHT SORTEERING BOEKEN BOSKER'S BOEKHANDEL H.-HOEF - M.-MEER

Wieringer courant | 1940 | | pagina 2