DE RUILVERKAVELING TE WIERINGEN WIERINGER COURANT. (Hotel Smit) ELKEN WOENSDAG ZATERDAG 17 FEBRUARI 1940. No. 20. Vrijdag 16 Febr., voormiddags 11 uur - het groote oogenblik - waarop over de krochtjes en ventjes, hekjes en walletjes van het oude Wieringcr- land zal worden beslist. Nog steken in slinger- en kronkellij nen ue toppen der hekpalcn als zwarte dreigementen boven de sneeuwvelden uit, als wilden ze zeggen „jullie blij ven van onze heiligdommen af Wij zijn er altijd geweest en we moeten er blijven. Zij, die over dit Wieringer vraagstuk meue moeten beslissen, zij trekken op alléén, met getweeën of in groepjes, druk in gesprek of in zwijgende ge dachte, de een met het idee nu zal het gesjouw van het eene kroclitje naar het ander gelukkig welhaast voorbij zijn de ander met het halstar- rig vasthoudende 't is mijn land, 't is altijd zoo geweest,, 't ligt, mij goed genoeg en 't moet zoo blijven De opkomst van de landeigenaars is dermate, dat de groote bioscoopzaal van Cinema de liaan geheel is gevuld. Verschillende autoriteit,en zijn mede aanwezig, n.1. vertegenwoordigers van Ged. Staten de cultuurtechnische commissie en het kadaster. De heer Michels, lid van Ged. Staten fungeert als voorzitter en zegt dat deze vergadering volgens art. 28 der ruil- verkavelingswet is belegd, om bij stemming te beslissen of tot ruilverka veling zal worden overgegaan. De aanvraag is ingekomen van de Holl. Mij. van Landbouw, Afd. Wierin- gen en door Ged. Staten zijn, na inge komen adviezen, de maatregelen geno men die de wet voorschrijft. De plannen werden 10 Jan. 1940 voorloopig vastgesteld en op de Secre tarie der Gemeente Wieringen ter visie gelegd, terwijl daarvan in Wie ringer en Schager Courant mcdedee- Jing werd gedaan. Van 't indienen van bezwaarschrif ten hebben eenige personen gebruik gemaakt, terwijl door een 12-tal perso nen of lichamen volmachten voor de stemming werden gevraagd. Voorz. stelt nu ieder in do gelegen heid vragen te stellen. DE VRAGEN Fr. Lont Wal zijn de kosten die de eigenaren moeten betalen en hoe komt het met de omheining Corn. Baijs De meerdere nieuwe wegen, die 't Heemraadschap moei onderhouden, brengt dat geen verzwa ring van lasten P. Veerdïg Wilt U artikel 34 voor lezen De meesten weten niet wat het behelst. Voorz. geeft hieraan gehoor. 't Be helst, dat 't besluit tot ruilverkaveling wordt genomen met meerderheid van stemmen, of 'n besluit als de eigena ren van de 'grootste oppervlakte grond er voor zijn. M. de Haan Lz. Die geen land heeft, heeft net zooveel stemmen als een boer met 20 bunder. Ik weet een vrouw, die geen eigendom heeft en toch tot stemmen werd uitgenoodigd. Hoe zit: dat J. Timmerman. Die hier niet zijn wordt geacht voorstemmer te zijn. Ik kan me er niet mee vereenigen S. Rotgans Jz. Er zijn 827 landeige naars, en er zijn 490 van die er niets aan hebben te betalen, want die heb ben geen land maar ze stemmen evengoed en dan de thuisblijvers, die zijn er voor. Dat is geen werk T Moet per bunder gaan, zooals in Stap horst. Zoo moet 't hier ook gaan. (Applaus.) C. Tijsen Jbz. Het land, wat niet ii ruilverkaveling komt, en voor bouw terrein moet daar ook voor worden betaald. En als de hypotheekhouder er eens geen genoegen mee neemt J. Russelman. Als men door de ruilverkaveling bouwterrein verliest, dus verslecht, en toch mee moet beta len in de onkosten, - hoe komt dat dan terecht J. Stijgstra. Als de ruilverkaveling door gaat, over hoeveel tijd hebben we dan 't zelfde grapje weer Want er gaan dood en 't is weer verdeelen. M. Bakker. Ik heb 30 bunder land bij de boerderij, - moet ik nu evengoed aan de ruilverkaveling mee betalen Ik heb er heelemaal geen voordeel van. P. Asjes. Ik heb bouwterrein aan De Haukes, dus bebouwde kom. Hoe komt dat Br. Kat. Er zijn hier van de 850 stemgerechtigden misschien 200 aan wezig. Door sneeuw en ijs kunnen ve len niet komen. Dit is toch geen juiste stemming. Kan de vergadering niet worden verdaagd W. Jansen. Voor hen, die stukjes huren, gaat dan dat land wellicht bij de boerderijtjes vandaan. Voor die zal 't niet beter worden J. N. Mulder. Ik wil 't bovenwals- stukje graag bij huis-houden. Boven dien is 't voor 'n boer wel goed, dat hij wat verder van huis werkt, dan hoort hij nog eens wat. j B. J. Gelder stelt drie vragen le Laat de wet toe, dat deze vergadering verdaagd wordt. 2e. Veronderstel, dat deze vergadering doorgaat, wordt dan bij de siemming rekening gehou den met 't aantal bunders dat iemand heeft. Want die nog niet. 1 H.A. lieeit. en niet komt, heeft nu volgens uitingen mee te beslissen. 3e. Wordt rekening gehouden met industrieele belangen Y (Applaus.) Voorz. Deze vergadering is uitge schreven en moet doorgaan, 't Aan al menschen, dat is weggebleven, wordt geacht voor te zijn. 't Is volgens de wee Daar kunnen we niets aan ver anderen. D. J. Mulder. Zijn wij als eigenaren van ons land, daar dan geen baas meer over 't Heen mij f loUU per bunder gekost, 't ligt mij goed genoeg. Ik neem t zoo niet aan, dat menschen die geen land hebben stemmen, 't Is niet eerlijk en 'n gemeene zaak!, roept spr. mei stemverheffing Voorz. zegt in plaats van vragen veel critiek te hebben gehoord. Thans wil nij aan de technische heeren 't woord geven. EEN TOELICHTEND WOORD De hr. Van Leuzen, ondervoorz. der Centr. Cultuur Techn. commissie heeft den indruk, dat hier veel verkeerde ge volgtrekkingen omtrent de ruliverka- velmg zijn. We moeten elkaar goed begrijpen. Verschillende vragen kwa men naar voren, ten eerste de kosten, 2e de kwestie van stemmen en ten 3e andere vragen v&n eenvoudiger aard. DE KOSTEN Een Hollandsch spreekwoord „De kost gaat voor de ba-et" is welbekend en geldt ook hier. Er is hier een toescand, waardoor men lang niet kan wedijveren met een nor maal bedrijf. Tegen de kosien, die in 30 jaren kunnen worden voldaan,, en berekend naar gemiddeld f 3.75 rente en aflossing per H.A. weegt ruim schoots op de hoogere productiviteit Dan de eigenaars van 'n klein stukje land of huis met tuin, die vóórstem mers kunneu zijn. Al blijft van die men schen wellicht 't eigendom onveran der, niemand verslecht er van, ook de grootere grondeigenaars niet. Nie mand gaat. ei- op achteruit. Men moet vertrouwen hebben in de organen in de eerste plaats in de plaatselijke commissie, die uit uw vertrouwens mannen bestaat en waarmee men ten allen tijde kan praten. Het plan van ruilverkaveling is in uw aller belang DE HR. WENTHOLT BEANT WOORDT DE VRAGEN. Op vraag Fr. Lont. De kosten rente en aflossing zullen gemiddeld f 3.75 per jaar per bunder (30 jaren) bedra- geu. De afscheiding van kavelslooten (pl.m. 100 Km.) is voor rekening ruil verkaveling. Op vraag C. Baijs. Er zullen in de toekomst meer wegen worden aange legd, maar de lasten zu.llen naar ver houding minder worden. Het Heemraad schap zal kunnen getuigen, dat de ver harde wegen het jarenlang kunnen uithouden. Op vraag Russelman, Asjes en Tijsen Verschillende menschen, die hun land voor bouwterrein hebben gekocht, zijn bang, dit te zullen verliezen. Laat een ieder zijn wenschen ken baar maken„ als de nieuwe indeeling wordt vastgesteld. Het is echter niet te voorzien, of het bouwterrem behouden zal blijven. Er is immers een uitbrei dingsplan in voorbereiding. Het is nog niet bekend, welke terreinen als bouw- .errein zullen worden aangewezen. Men is bang, dat het land na de ruilverkaveling in prijs zal dalen. Spr. merkt op, dat het i.h. algemeen zóó is, dat iedere grondbezitter nog graag een stukje land wil koopen, als men met het plan voor ruilverkaveling bezig is En men heeft niet te denken, dat de grond, die MEN ZAL PRODU- CEEREN, MINDER waard zou worden. De hr. J. Russelman, zoo vervolgt spr. is bang, dat zijn land in de toe komst, ver van zijn huis zal liggen. Voorzoover mogelijk, zal men liet land zoo dicht mogelijk bij de boerde rijen houden, maai- men moet dit niet beschouwen als 'n kwestie van moéten De lm. Wuntholt, is er van overtuigd dat er geen schijn van kans is, dat iemand de oude toestand terug zal wenschen. En mocht men werkelijk zoo tegen zich zelf zijn, dan zal toch het prach tige net van wegen en waterloopen blijven bestaan. De hr. M. Bakker merkt op, dat zijn land mooi aaneen ligt. Spr. vindt het begrootelijk, om voor iets te moeten betalen, waai* hij nie* het minste pro fijt van heeft. De hr. Wentholt zegt. dat deze kwes tie op di't moment, niet is uit te maken. Er zullon menschen zijn, die minder profiteereu en deze zullen volgens een andere maatstaf worden aangeslagen, en dus minder moeten bijdragen. Een ieders recht wordt ten volle ge waarborgd. Ten slotte zijn er altijd nog de Rechtbanken, die een kwestie uitein delijk kunnen beslissen. De hr. Bakker. Ik ben andera bang voor de Rechtbank. De hr. Jansen heeft de opmerking gemaakt, dat het voor den huurbocr wel eens mogelijk was, een klein stuk je er bij te pachten, dat voordeelig voor hem lag. De hr. Wen molt merkt op, dat de ruilverkaveling niet meer boeren op Wieringen brengt. Ook de huurbocr zal de voordeelen van de nieuwe toe stand ondervinden. De hr. Van Gelder heeft zijn indu strieele belangen verdedigd. De hr. Wentholt antwoordt, dat liet niet uitgesloten is, dat een huis zal moeten worden afgebroken en op een andere plaats weer opgebouwd, maai de kosten, hieraan Verbonden, maken deze.manft&warTHverken niet aantrek kelijk en 't>^l dus zeer sporadisch die nen voor te komen, De hr. Mulder is hang, dat de ruil- verkaverling hem een jaar pacht zal kosten. De hr. Wentholt antwoordt, dat de ruilverkaveling zooveel mogelijk in den winter ten uitvoer zal worden gebracht dus in den tijd, dat de boer niet op het land werkt. Bovendien zullen de eigenaars scha deloos worden gesteld voor cventueelc pachtderving en andere nadeelen. Ook de netelige kwestie over de be taling der kleine boeren is naar voren gebracht. De hr. Wentholt wijst er nog eens met nadruk op, dat de KLEINE BOE REN volgens de berekeningen, naar alle waarschijnlijkheid van BETALING kunnen worden vrijgesteld. Nu mag men niet zeggen De eige naren beneden de bunder behoeven niet te betalen. Men moet vooral goed letten op het woord waarschijnlijk. Hierna vraagt de hr. Tulp, vertegen woordiger van de Ned. Spoorwegen, het woord. Spr. zegt, reeds verscheidene verga deringen over ruilverkaveling te heb ben bijgewoond. En als regel is de ver gadering tégen ruilverkaveling. Spr. wil echter gaarne de woorden van de heeren Van Lenzen en Wentholt on derschrijven. Het is eigenlijk een ongeschreven' wet, dat in een dergelijke vergadering een groote oppositie is. Maar altijd wijzigt de stemming zich in de loop der vergadering. Waneer de menschen eenmaal weten, welke groote voordee- len ruilverkaveling met zich brengt, is er niet één, die zegt, wat heb ik er een spijt van, dat ik voorgestemd heb. Spr. schaart zichzelf bij de belangheb benden en besluit met de woorden De ruilverkaveling is 111 óns aller belang. De hr. J. Lont meent te weten, dat de betaling van het te bouwen elec- trisch gemaal in de onkosten is begre pen. Als dit watergemaal nu eens werd uitgeschakeld, zou dit een belangrijke vermindering van de onkosten ten ge volge hebben. De hr. Wentholt bepleit hierop de voordeelen van een nieuw waterge maal. De kosten zullen pl.m. f 5000.- bedragen. maar het is na grondige be studeering gebleken, dat het een groot belang is. De hr Lom merkt nog op, dat het BLIJVENDE KUSTEN zullen zijn. De hr. Wentholt De kost gaat nu eenmaal voor de baat. Eerst dacht men ook van de bema ling, dat het. nimmer opgebracht zou kunnen worden, maar nu zal niemand de groote voordeelen ontkennen. De hr. Lont vindt dit een geheel an dere zaak. De hr. W zegt, dat de oogst door een nieuw gemaal vergroot zal worden en dat er veel minder kans op mislukking zal zijn. Overal in ons land wordt ge profiteerd van water-inlaten in den zo mer. Kijk maar eens in de W.-Meer, daar heeft men groot succes met wei deland op zandgronden. De hr. Lont meent, dat het onmoge lijk is, dat alle peroeelen voordeel van dit gemaal zullen hebben. De hr. W. Wij kunnen nu eenmaal geen ijzer met handen breken. De hr. P. Veerdig maakt bezwaar te gen een commissie van 3. Spr. zou lie ver 3 commissies benoemd zien, 1 com missie kan nooit alles in Oost en West beoordeelen. De hr. W. antwoordt, dat de plaatse lijke commissie niet heeft te schatten, daarvoor worden verschillende com missies benoemd. De hr. Van Gelder brengt gaarne een woord van hulde aan de sprekers van hedenmorgen, maar vindt, dat alles misschien een beetje idyllisch wordt voorgesteld. Wat voor zeggenschap zal de plaatselijke commissie hebben En als je '11 beroep moet doen op de Recht bank, dan ben je „meestal in de Aap gelogeerd." Do groote kwestie is, dat de belangen van de landeigenaren moeten worden behartigd. De hr. Van Leuzen zegt, dat met het noemen van do plaatselijke commissie een zeer gevoelige snaar is aangeroerd. Maar do commissie zal zoo worden be noemd, dat zij het vertrouwen heeft van de bevolking. Het oordeel van verschillende bevoegde instanties zal worden gevraagd. De Plaatseijke Commissie moei zóó zijn samengesteld, dat men alleen in het! uiterste geval van de Rechtbank zal gebruik behoeven te maken. Eu wel alléén, als iemand werkelijk dwars is. En dan wordt zoo'n iemand meestal in het ongelijk gesteld. Zoo werd door een landeigenaar, die op de ze manier van een koude Kermis thuis was gekomen, opgemerkt „Het Nederlandsche recht is duur en slecht." Op een vraag van dhr. Jn. Kooij, hoe zal worden aangevangen met de grond, die uit do slooten zal worden gehaald, aritw.,' dé hr. Wentholt. dat deze grond binnen een afstand van 40 M. aan iederen kant van do slooi over het land zal worden verspreid. 40 M. is genoemd, als de gemiddelde afstand waarover de grond gewoonlijk wordt verspreid. De hr. N. Mulder vindt, dat de stem ming eigenlijk zuiverder verdeeld zou moeten worden. Nu hebben de eigena ren van veel en die van minder H.A., allemaal één stem. De hr. P. Kooij vraagt, of het de be doeling is. dat de eendenboerderij in de Hoelcmerkoog van Metselaar en Kooij verdwijnen. De hr. Wentholt zegt, dat het best mogelijk is, dat het bedrijf verplaatst zal moeten worden, maar de Plaatse!. Commissie zal zorgen, dat er geen scha de wordt geleden. De hr. Kooij merkt op, dat het alle maal ijzer en beton is. De Heer WentholtDan zullen wij de Genie te hulp roepen. Hierna vraagt de heer O. J. Bosker het woord. Spr. heeft al van het begin af meegemaakt, dat er oppositie was tegen het ruilverkave lingsplan. Zelfs in de besturen der Holl. Mij van Landbouw en het Heemraadschap waren er leden tegen het plan. En de voornaamste oorzaak van deze oppositie vormen de kos ten. Spr. weet, wat het zeggen wil. dat de lasten, die soms met veel moeite worden op gebracht, nog vermeerderd zullen worden. Een voorname taak van bespreking is de mo gelijkheid van vermindering dei kosten dan ook steeds geweest in de verschillende ver gaderingen. En de mogelijkheid om de kos ten te drukken is niet uitgesloten. De ver harding van de wegen vormt een belangrijke post op de begrooting, hiervoor zou men b.v. de doelloos liggende steenglooiïngen van de Zuiddijk kunnen gebruiken Als de ruilverkaveling er door komt, dan is 't geen prettige gedachte dat vele leden der Holl. Mij van Landb. tegen het besluit zijn. De gevolgen zijn dan een algemeene onte vredenheid, maar daar tegenover staat, dat niemand van de Ingelanden uiteindelijk de bemaling meer missen kan en zoo zal het ook afkomen met de ruilverkaveling. Ook waren zeer velen tegen ae bemaling destijds. Men vergete niet, dat het Rijk aan deze ruilverkaveling twee honderd vijftig duizend gulden ten koste zal leggen. Men versmade deze twee-en-een-halve ton, die Wie ïingen zonder tegenprestatie ten goede zal komen. niet. De heer Van Leuzen zegt, dat de heer Bos ker hem op een idee heeft gebracht. Spr. wil zijn dank betuigen aan den heer Van Rossum du Chatel, die ook in de ver gadering tegenwoordig is en die als Rijks Inspecteur der Werkverschaffing stappen bij de regeering heeft gedaan ten voordeele van öc ruilverkaveling op Wieringen. Het gevolg is, dat de grondbewerking in Werkverschaf fing zal worden uitgevoerd, hetgeen door de Regeering zal worden bekostigd. Zooals gezegd tot een bedrag van tweehon derd vijftig duizend gulden. Volgt vaststelling van het Blok van Ruil verkaveling door den Voorz., zooals op de kaart is aangegeven. Voordat tot stemming wordt overgegaan zegt de heer Kraan, dat het zijns inziens be ter is, dat het aantal H.A. grond beslist, in- plaats van het aantal stemmen der kleine landeigenaren. Vooral met het oog op de oppositie, waarvan den heer Bosker heeft gesproken. De heer Leuzen zegt, dat de stemmingslijst met de namen der eigenaren zal worden voor gelezen. Een ieder brengt zijn stem uit, er zijn 916 stemgerechtigden. De helft 1 be slist. Pas als op deze manier niet het benoo- digde aantal stemmen wordt verkregen, komt de 2e manier van stemmen in aanmerking. De heer S. Bakker Mz. merkt nog op. dat verscheidene eigenaren van minder dan één bunder niet ter vergadering zijn gekomen, omdat zij meenden, dat zij toch niet behoef den te betalen. De heer Wentholt zegt, dat hij alles heeft gedaan om deze verkeerde gedachte te ver- ürijven.Het staat niet vast, dat de kleine boe ren vrijstelling van betaling krijgen, maar liet is waarschijnlijk. Hierna wordt tot stemming overgegaan. UITSLAG STEMMING. De stemming werd met een zekere spanning gevolgd. Zeker waren in de zaal een groot aantal tegenstanders, doch ook vele malen klonk „voor De uitslag was (de thuisblijvers medege- rekend, die worden geacht voor te hebben gestemd) dat van de 906 stemgerech- den 157 tegen hadden gestemd. En wat de oppervlakte betreft bleek dat van de 1920 H.A., de eigenaren met een be zit van 691 H.A. tegen hadden gestemd. Het ruilverkavelingsplan bleek dus aange nomen te zijn, zoowel wat stemmenaantal als grondbezit betreft. De Voorzitter, de heer Michels feliciteert de Holl. M. v. Landbouw afd. Wieringen, die toch het initiatief nam in de eerste plaats met dit resultaatverder de Cult. Techn. Commissie, de Gem. Wieringen. Spr. waagt het zelfs de tegenstanders geluk te wenscher. want spr. Is er sterk van overtuigd, dat het een zegen zal zijn voor heel de Gemeente. (Applaus.) De heer C. Sprenkeling vraagt nog even de aandacht voor 't land aan de Noordkant van Wieringen, dat telkens onderloopt. Dat land heeft daardoor aan waarde verloren. Spr. hoopt dat de Commissie daar rekening mee zal houden. De heer Van Leuzen dankt voorz. voor de leiding en sluit zich verder aan bij diens woorden van gelukwensch. Spr. is overtuigd, dat zy, die zich nu teleurgesteld zullen gevoe len. later dankbaar zullen zijn. De Burgemeestex-, de Edelachtb. Heer Kolff zegt. dat dit voor de Gemeente een gewich tige dag is geweest en in jaren niet zulk een groote beslissing is gevallen. Spr. heeft ver trouwen in den goeden wil der Wieringers. Ook bij de aanleg van de waterleiding waren eerst vele tegenstanders, maar al spoedig werden ze voorstanders en zoo twijfelt spr. er niet aan, dat ook met de ruilverkaveling zich weldra allen gelukkig zullen gevoelen. van 9' 1 uur. CREDIETEN - DEPOSITO's EFFECTEN. In de eerste plaats wil spr. den voorzitter, den heer Bosker en het bestuur der Land bouw hartelijk geluk wenschen Hij was de stuwkracht voor dit plan en het is nu voor hem 't grootste succes. Hierna sluit voorzitter deze ietwat rumoe rige doch belangwekkende vergadering. BURGERLIJKE STAND van 3 tot en met 16 Februari 1940. Geboren Menno Gerrit. z. v D. Frans en E Meijer Johannes Hllbcrtus. z.v. J Moed en van W Boekholt Willem Stoffel, z.v. J. ï.ouwer.se en van L. A. de Roo Arendje, U.v. A. van Kalsbeek en van T. van der Plas Coxnelis, z.v. N. Lont en van M. Spren- ^.tiin;4 Cornelis Nico laas. z.v. N. H. Klomp --i 2:1 Chr. Metselaar. Cr.dcxtrouv.d en Gehuwd: gcene. Overleden E. Hooiveld, oud 25 jaar D. van Bloemendal, oud 49 jaar. echtgen. van A. van Ginkel. ONDERWIJZEND PERSONEEL. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de o.l.-schoof te Hippolytushoef is. ter vervanging van den Keer A. H. J. van t Hof. aan wien ziekte verlof is verleend, is benoemd Mej. C E. Groot, onderwijzeres te Den Heider. DIENSTPLICHT. Onderstaande dienstplichtigen van de lich ting 1940 uit deze gemeente zullen op tijd en plaats achter ieders naam vermeld worden ingelijfd bij de daarbij vermelde corpsen. A. Donkerbroek. 15 April Den Haag, le Regt. Huzaren C. Kooij. 3 Juni Schoonhoven, le Regt. Genietroepen C. Dover. 17 Juni Alk maar. 1 Regt. Luchtdoelart. C. de Herik. Tj. Kingma, A. Kok en C. Lont, 17 Juni Den Helder. Regt. Kustart C. Mulder en J P. Visser, 17 Juni IJmuiden. Regt. Kustart. POLITIE. Verloren gouden damesarmband horloge met gouden bandje. Inl. Gem.-bode, H.-hoef. MLMN1EUWS. Zaterdag en Zondag in Cinema De Haan de lilm 100 MANNEN EN EEN MEISJE In de hooidrollen DKANNA DUKBIN en ADOLPHE MLX.JOI Een lilm waar men naast verschil lende leuke verwikkelingen, boven dien nog kan genieten van de muziek, van het bekende Philidclfia orkest. Een lilm die zeker bij het publiek c de smaak zal, vallen, daar ook onze be kende Deanne Durbin weer aanwezig is op het witte doek. Als 2e Hoofdnummer DE DUBBELGANGER. Dit is een pracht komische film met verschillende verwikkelingen tusschen een mannelijke en vrouwelijke journa list en waarin FRANKS JENKS en DO- ROTIlEA JENKS hun best doen om deze film zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. PREDIKBEURTEN WIERINGEN.' ZONDAG 18 FEBRUARI. NED. HERV. KERK. H.-hoef 'sav. 7Vs uur Ds. vaiv Beeft. DOOPSGEZ. GEMEENTE H.-hoef v.m. 10 uur Ds. de Wilde. EVANGELISATIE H.-hoef v.m. 10 uur de hr, O. Deen. Den Oever nm. 4.30 uur de hr. O. Deen. CHR. GEREF. GEMEENTE Dinsdag 20 Februari a.s. om 7.30 nam. hoopt in de Kapel te Den Oever op te treden Ds. Kampman. Chr. Geref Predikant te Opperdoes. OPROEP VOOR STEUN AAN FINLAND Geheel ons land voelt mee mei. hoi nameloos wee, waaronder Finlaxul dooi de oorlogsgruwel gebukt gaai. Overal zijn comité's aan den arbeid om geld of kleederen in te zamelen, om zoo eenigs zins hulp te bieden. ieringen mag in deze niet achter blijven. Daadwerkelijke en spoedige hulp is noodig. Volgende week zullen dames lijsten presenteeren en toegangskaarten voor een film-avond die Cinema de Haan heeft aangeboden en waar ook O.K.IC zal medewerken, en tevens voor 'n avond te Den Oever, die daar zal wor den georganiseerd. Ook giften in warme kleeding zijn welkom. Het Comité van aanbeveling L. C. Kolff, Burgem. O. J. Bosker, W'eth. J. Tijsen, Weth, De Afd. Wie ringen Bond van Plattel.-Vrouwen Geref. Meisjes-Vereen. „Ora et Labora"; Jonge!.-Vereen. Prorage Meisjes-ver een. Niet in eigen kracht Chr. Fabr. en Transportarb.-Bond X.C.L.B. Kon. Muz. Vereen. Harmonie; Mando line-Vereen. O.K.K. Muziek-Vereen. „Apollo" Ned. Herv. Zusterkring. O.K.K. NAAR WIERINGERWAARD Onze Mandoline Vereeniging zal Zondagavond te Wieringerwaard op een uitvoering samenwerken met de Zangvereeniging „Apollo" aldaar. Dit is reeds de 3e maal dai O.K.K. daar met Apollo optreedt,

Wieringer courant | 1940 | | pagina 3