Dinsdag tl febr. ai IIPSMEI HET ADRES WIERINGER COURANT. GEMEENTERAAD WIERINGEN. DENTOFORM Voorlooplge aankondiging HOOFDPIJN - KIESPIJN - GEVATTE KOUDE ZATERDAG 24 FEBRUARI 1940. No. 23. Vergadering van den Gemeenteraad op Vrijdag 23 Februari 1940. nam. 2 uur. Aanwezig zijn alle leden. Na opening door den voorzitter, burgemees ter L. C. Kolff, worden de notulen gelezen en goedgekeurd. Medelingen en ingekomen stukken. Ingekomen zijn bericht van goedkeuring van de 6e suppletoire begrooting, dienst 1938 en van de, met de N.V. Bank voor Neder- landsche Gemeenten aangegane rekening courant-overeenkomst voor 1940 tot een ma ximum-bedrag van f 250000.— bericht van onthouding der goedkeuring aan het raads besluit tot het aangaan van een geldleening, groot f 31639 Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Van den Inspecteur van het Lager onderwijs een gemotiveerd rapport om trent de bestaansmogelijkheid van een te stichten U.L.O.-school in deze gemeente, waar in deze tot de conclusie komt, dat de tijd om tot stichting daarvan over te gaan, nog niet is aangebroken. Inzake het rapport van den Inspecteur van Lager Onderwijs kan worden opgemerkt, dat de volgende vijf punten aandacht verdienen. Het aantal leerlingen dat, naar onderzoek door de Hoofden der scholen heeft uitgewe zen, een eventueele ULO-school zou bezoeken, is te klein. 2. De ouders zien op Wieringen niet vol doende het nut van een U.L.O.-school in. 3. Er zal doelmatiger propaganda moeten worden gemaakt voor de oprichting. 4. Voor deze propaganda zijn de ouder avonden bij uitstek geschikt. 5. Het zou nuttig zijn Contact te zoeken met de Wieringermeer, zoodat eventueel leer lingen uit de W.-meer geplaatst zouden kun nen worden. De heer Hulsebos gelooft niet, dat de Hoof den der Scholen voldoende hebben kunnen beoordeelen. hoeveel leerlingen een U.L.O.- school zouden bezoeken. Spr. zou het beter vinden, dat een vragenlijst naar de ouders werd gezonden. Spr. meent, dat de cijfers dan beter zouden zijn. Overigens is spr. blij, dat de Inspecteur in deze zijn medewerking wil vereenen. Voorz. antwoordt dat het hem niet be kend is, op welke manier door de Hoofden der Scholen een onderzoek is ingesteld. Een verzoek om ontheffing van hondenbe lasting van W. Groes wordt afgewezen. Aan J Rotgans Ez„ Wed. J. Schut, J. Toren en S. de Vries Pz. wordt ontheffing van schoolgeld verleend. Een verzoek van A. J. Hopstaken wordt afgewezen. Van C. Duijnker Az. het verzoek om een gratificatie van f 100.als gemeente-deur waarder over 1939. Inzake het verzoek van den heer Duijnker vraagt de heer Niemeijer, waaruit het werk bestaat, dat den heer Duijnker als gemeente deurwaarder heeft te verrichten. Als dit het zelfde is als voor de Rijksbelasting, dan is e; naar spr.'s meening geen reden voor een gratificatie. De vervolgingskosten loopen meestal nog al wat op. En als Duijnker niet veel benut van deze kosten, dan heeft hij er ook niet veel voor te doen. De heer Tijsen merkt op, dat er het vorige iaar ook een reden was. om deze gratificatie toe te kennen. De heer Bosker zegt, dat er een hoop werk aan is en dat er niets aan verdiend wordt. De heer Niemeijer zou graag weten waai uit dat vele werk dan bestaat. De heer Bosker zegt, dat er aan een dwang bevel wat verdiend wordt, als het bedrag be taald wordt, maar het leeuwenaandeel wordt nu eenmaal niet betaald De heer Hulsebos vindt, dat B. en W. niet voldoende op de hoogte zijn, van de werk zaamheden van den heer Duijnker. Spr. stelt voor, het schrijven aan te houden tot de volgende vergadering. Voorz. antwoordt, dat in de volgende verga dering de noodlge gegevens aanwezig zullen zijn. Voorziening in de behoefte aan kasgeld. Bij het sluiten der rekening-courant-over eenkomst met de N.V. Bank voor Nederland- sche Gemeenten, hebben Ged. Staten ver zocht in 1940 voortdurend na te gaan of het voor de gemeente voordeeliger zal zijn kas gelden op te nemen. Ten einde op het juiste oogenblik tot het sluiten van een kasgeldlee- ning te kunnen overgaan, stellen B. en W. voor hen de vereischte machtiging te verlee- nen tot het opnemen van één of meer kasgeld- leeningen tot een zoodanig bedrag, dat op geen enkel tijdstip van dit jaar aan opgeno men leeningen of in loopende rekening opge nomen crediet te zamen een bedrag van 250.000.zal worden overschreden, een en ander tegen een rente van ten hoogste 1% boven het promessedisconto der Nederlandsche Bank. Aangenomen. Vergoeding exploitatiekosten bijzondere scholen. Op de begrooting der gemeente voor het dienstjaar 1940 is beschikbaar gesteld ter bestrijding van de exploitatiekosten, bedoeld in de L.O.-wet 1920, voor de openbare scholen een bedrag, dat berekend is op f 13.80 per leerling. Het gemiddelde aantal leerlingen over 1939 bedroeg voor de Chr. Nat. School te Den Oever 162 2/3 en voor de R.K. School te Hfppolytushoef 56. Over het jaar 1940 zal dus een voorschot op de vergoeding, bedoeld in art. 101 dier wet, beschikbaar gesteld moeten worden, te weten voor de eerstgenoemde school f 2244.80 voor de laatstgenoemde f 772.80. Naar aanleiding van de desbetreffendie ver zoeken stellen B. en W. voor de voorschotten over 1940 te bepalen op de hiervoor genoemde bedragen. Aangenomen. Wijziging gemeentebegrooting, dienst 1939. De gemeentebegrooting, dienst 1939 is van Ged. Staten terug ontvangen met een nota van opmerkingen. Uit deze stukken blijkt, dat de gemeente, indien ter kennis gebmehte almeene en bijzondere voorwaarden voor het verkrijgen van Rijkssteun en nadat verschil lende bezuinigingsmaatregelen zijn genomen, kan rekenen op een extra-bijdrage uit het werkloosheidssubsidiefonds van f 22386.en van een belastingbij drage van f 16964.ter wijl voorloopig een bedrag van ten hoogste f 52800 als steun uit 's Rijks kas in de kos ten der gemeentehuishouding kan worden uitgetrokken. Laatstgenoemd bedrag wordt door B. en W., in verband met de opbrengst van verschillende gefixeerde posten nader geraamd op f 51800—, waarmede de begroo ting sluitend is gemaakt. Zij stellen daarom voor bovenvermelde al- gemeente en bijzondere voorwaarden te aan vaarden en vast te stellen de 3e suppletoire begrooting voor 1939, waarin de verschillende aan te brengen wijzigingen zijn verwerkt. Aangenomen. Heffing opcenten op de gemeentefondsbelas ting 1940. Op 1 Mei 1940 verliest de verordening tot heffing van opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting haar krachthet is namelijk sedert eenige jaren gewoonte zich bij deze opcentenregeling te bepalen tot één belastingjaar. Van verlaging van het getal opcenten zal voorshands geen sprake kunnen zijn, weshal ve B. en W. voorstellen de huidige heffing van 75 opcenten ook voor het belastingjaar jaar 1940—1941 te bestendigen. Aangenomen. RONDVRAAG. Zal men np£ langer kou moeten lijden in de school te Westerland De heer Niemeijer vraagt, hoe het staat met de school van Westerland. Spr. heeft gecon stateerd, dat in deze school twee heel slechte lokalen zijn en hij zou willen voorstellen, zoo spoedig mogelijk verbeteringen aan te bren gen en wel met krachtige hulp van het Rijk. Voorz. antwoordt, dat de plannen voor ver betering van deze school reeds in vergevor derden staat zijn. Maar door de mobilisatie zijn deze plannen aanvankelijk geheel terzij de gelegd. Thans zijn de moeilijkheden echter be sproken met den Inspecteur v. h. L. O. en de volgende veranderingen zijn voorloopig vast gesteld De voorste twee, dus de slechte lokalen, waarvan de heer Niemeijer gesproken heeft, zullen tezamen tot gymnastieklokaal worden omgebouwd, terwijl er één nieuw lokaal bij gebouwd zal worden. Door den minister zijn' echter bezwaren ge maakt tegen een centrale verwarming. Nu is er een verzoekschrift, of eigenlijk een smeek schrift, waaraan ook het Hoofd der School zijn medewerking heeft verleend, naar den Minister, waarin de Centrale verwarming wordt aanbevolen. De toestand is 's winters, wat de verwarming betreft, ook onhoudbaar, zoo besluit speker. Vervolgens vraagt de heer Niemeijer, of het personeel van de Arbeidsbeurs onder de pen sioenregeling valt. Spr. meent, dat deze men- schen, die hier al verscheidene jaren werk zaam zijn, recht hebben op pensioen. Voorz. antwoordt, dat zij, die op Arbeidscon tract werken, geen recht hebben op pensioen. Bovendien is men in deze regeling afhanke lijk van het Departement. De heer Niemeijer komt verder nog eens terug op zijn vraag, over de vervanging van den Gemeente-Ontvanger. Voorz. antwoordt, dat B. en W. geen schikte persoon hebben kunnen vinden, ter wijl over het salaris in Haarlem moet worden beslist. De heer Hulsebos merkt op, dat het salaris in de laatste jaren heelemaal niet verhoogd is, terwijl het werk toch in omvang is toege nomen. Voorz. merkt op, dat B. en W. hierover niets te zeggen hebben. De heer Hulsebos zegt, dat de Gemeente beduidend is uitgebreid en dat de Gemeente- Ontvanger slechts een onvoldoende vergoeding ontvangt voor verwarming en verlichting. Bovendien kan het werk waarschijnlijk niet eens door één persoon worden opgeknapt. Voorz. merkt op. dat Weth. Tijsen reeds in de vorige vergadering op deze dingen heeft gewezen. De heer Hulsebos gelooft, dat de Ontvanger het werk zonder zijn vrouw niet af kan. De heer Niemeijer vindt, dat een Rijks-Ont vanger, die over 2 Gemeenten gaat, veel meer omhanden heeft. De Gemeente-Ontvanger kan het werk hier op zijn slofjes af. Er zullen natuurlijk wel extra drukke dagen zijn, maar daartegenover staan ook weer slappe dagen. Voorz. merkt op, dat de Rijks-Ontvanger heel ander werk heeft. De strijd om de plaats der vrouw. De heer Niemeijer vindt het in principe ver keerd, dat het ontvangerschap wordt waarge nomen door een vrouw. „Een vrouw hoort in de huishouding." De Voorz. is het in pricipe met de vorige spr. eens. Hiertegen wordt hevig geprotesteerd door Mw. Wit-Slikker. Spr. noemt dit het kardina le punt, waarom de heer Niemeijer steeds heeft gedraaid. De heer Niemeijer ontkent dit laatste Mw. Wit „Dat valt me van U mee." Een plaatsvervanger moet er zijn, zoo vervolgt spr. en die is hier nu toevallig de vrouw van den ontvanger. De heer Niemeijer vindt dat dit niet toeval lig is, zij is opzettelijk benoemd. Mw. Wit..Zij was toevallig het meest ge schikt." De heer Jansen zegt, dat het overbodig is een aanbeveling uit te spreken voor den Heer en Mevr. de Haan. Spr. komt vaak op 't kantoor van den ontvanger en hij wordt even veel keeren geholpen door Mevr. de Haan als door den ontvanger zelf. Mevr. de Haan is er in doorkneed. Die enkele keer, dat een ont vanger noodig zal zijn, is het het beste, dat zij als vervangster optreedt, want niemand is er zoo in thuis als zij. Als er een vreemde zou moeten komen, zou Mevr. de Haan immers toch steeds bij moeten springen. Spr. ziet geen licht in de benoeming van een ander. De heer Niemeijer merkt op, dat het ont vangerschap vroeger werd waargenomen door iemand van de Secretarie, waarom gaat deze regeling niet door. Het kardinale punt is, dat Mevr. de Haan altijd geholpen heeft. Waarom? Omdat de ontvanger uitvoerder was bij de firma O. J.l Bosker. Hij hoorde op het kantoor te zitten, zoo vervolgt spr. Het ls dus een gunst van de| Gemeente, dat zijn vrouw op het kantoor" mocht waarnemen. En er dus absoluut geen sprake van een gunst van de zijde van Mevr. de Haan. Spr. blijft bij zijn standpunt, dat een vrouw in de huishouding behoort. Spr. houdt niet van vrouwen, die halve mannen zijn, en mannen die gelijken op oude wijven Mw. Wit vindt, dat de heer Niemeijer zijn reputatie als Koningsgezinde op deze manier niet erg ophoudt. Want te denken van onze Koningin, die regeert, wat toch eigenlijk ook mannenwerk is. En hoe moeten wij ons de ziekenhuizen zonder verpleegsters voorstellen. De heer Niemeijer zegt, dat er ook uitzon deringen zijn. Het is heel mooi, als een we duwe zelf haar kost kan verdienen en wij moeten dat dan ook bewonderen, maar het is geen normale toestand. Mevr. Wit vii^'. tot ZJ, van de discus-sie. dat mevr. de HaaVi zeer wel voor haar werk is berekend. De heer Lont vraagt, of de waterplaats, die vroeger op het Hoekje stond, weer wordt op gebouwd zal worden. Spr. acht dit wel nood zakelijk in verband met het feit dat daar veel op bussen wordt gewacht enz. Voorz. antwoordt, dat de oude waterplaats geheel vergaan was, maar het punt is in be handeling. Hierna sluiting. Finland-avond te H.-hoef. Dat deze uitnemend moest slagen, daar waren wij al bij voorbaat van overtuigd, want de dames van de Afd. Plattel. Vrouwen had den al heel wat kaarten geplaatst. Te acht uur Vrijdagavond sprak Burge meester Kolff voor de geheel gevulde zaal van Cinema de Haan zijn verheugenis uit voor de spontane wijze, waarmede de dames van de afd. Plattel, vrouwen zich van hun taak voor de collecte voor 't dappere Finsche volk heb ben gekweten en tevens over de spontaniteit, waarmede werd gegeven. Ruim f 950.is reeds binnen gekomen, een bedrag, dat nog nimmer, zoolang spr. burge meester van Wieringen is, tegelijk is gecol- /ecteerd. Spr. betuigt daarvoor hartelijk dank. Tevens wil spr. dank zeggen aan allen die verder belangeloos medewerking hebben ver leend n.1. Cinema de Haan voor 't gratis be schikbaar stellen van zaal en films, aan de Mandoline Vereeniging O. K. K. voor 't aan bieden van 't concert, en drukkerij Corn. J. Bosker voor gratis levering van drukwerken en reclame. Spr. betuigt ook namens de presidente van de Afdeeling Plattel. Vrouwen dank aan de dames en heeren van :t Comité voor 't vele werk dat hiervoor werd verricht, ook voor de inzameling van de groote hoeveelheid klee- dingstukken. Spr. hoopt dan ook, dat deze avond goed mag slagen. Applaus. Het mandoline-orkest, onder leiding van den heer P. Jongkind geeft dan 3 mooi uitge voerde nummers, waarvan 't laatste met solo zang van Mej. Alie Dekker een extra applaus verwierf. Nog waren de bakkers druk in actie ge weest en werd bekend gemaakt, dat door de fa.'s Koornschoof en Jb. Oden taarten waren geschonken, alsook door de Coöperatie te Winkel. Van de fa. K. Minnes was 'n tulband aangeboden, van de fa.'s N. Wagemaker en Jb. Wagemaker en KI. Wit werden krentebroo- den ontvangen en fa. M. Kaptein 'n brief met koek. Alles werd verloot en een bedrag van f 80.— bracht een en ander op. Zoo kreeg 't comité dus totaal f 1046.05 bij elkaar, dat in drieën zal worden verdeeld. 1/3 voor "t Finsche Roode Kruis, 1/3 voor de Finsche Lotta's en 1/3 tot leeniging van den nood der bevolking. Na de verloting werd 'i filmprogramma af gewerkt en het was reeds half twaalf toen deze welgeslaagde „Finland-avond" eindigde. Nog zal 't genoemde bedrag worden ver hoogd, want volgende week Woensdag zal een Finland-avond in zaal Wiron te Den Oever plaats hebben. Wij twijfelen er niet aan, of ook dit zal een avond worden van groote be langstelling, want drie vereenigingen zullen hunne medewerking aan 't programma geven. BEVOLKINGSAANWAS IN 1939 De bevolking dezer gemeente is in 1939 met 79 zielen toegenomen. Vertrek en vestiging woog ongeveer tegen elkaar op. Bevolking op 1 .Tan. 1939 3140 m. 2835 vr. Ingekomen personen 199 m. 170 vr. Geboren 63 m., 57 vr. Totaal 6466 Vertrokken personen: 189 m.. 182 vr. Overleden 23 m., 18 vr. Bevolking op 31 Dcc. 1939 0Ö54 Vermeerdering 50 vr., 29 m. Bulten de Gemeente, doch behooren- de tot de bevolking van Wieringen werden geboren 2 jongens en 4 meisjes In deze gemeente doch bchoorende tot de bevolking van een andere ge meente, werden geboren 1 jongen en 1 meisje. 1 man niet belioorende tot de bevolking dezer gemeente, overleed alhier. Elders overleden 9 inwoners de zer gemeente. 5 kinderen werden als levenloos aan gegeven geboren. 46 paartjes werden in den echt ver- eenigd. 2 Huwelijken werden door echtscheiding ontbonden verklaard. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen personen M. D. Poort vliet uit Rotterdam Mw. F. C. Smitli uit Den Helder G. do Vries en gezin uit Emmen G. de Vries en gezin uit Lemsterland M. Krist en gezin uit Numansdorp Mw. X. Wit uit An na Paulowna W. Burgier uit Wierin germeer Mw. J. Spanninga uit Leens. Vertrokken personen N. .T. Looze naar Zaandam .T. Zeldenrust naar Den Helder Mw. E. Ruitenburg naar Den Helder Mw P. C. Bakker naar Den Haag G. van Stijn en gezin naar Schiedam Mw. G. A. Lont naar Anna Paulowna Mw. G. Bakker naar Ha renkarspel L. Zuidema en gezin naarW.-Meer C. Spijker naar Twisk; C. G. van Os naar Den Helder. 1 ONS WIERINGERMEERHOEKJE. KATHOLIEKE VROUWENCLUB. Dinsdagmiddag had in Hotel Smit te Middenmccr voor de tweede maal 'n bijeenkomst plaats van Kath. Vrou wen uit de \Y".-Meer, om tot oprichting van een Kath. Vrouwenclub te komen. Een 30-tal dames had aan de oproep van het Voorloopig Comité gehoor go- gegeven. Mede was aanwezig de ZeerEerwHeer Pastoor Braak. Door Mej. Emich uit Nijmegen werd 'n inleiding gehouden over het nut der Kath. Vrouwenbeweging. Aan deze lezing ontleenen wij het volgende Door de huidige omstandigheden en ideeën is het veel meer dan vroeger voor de vrouwen noodig zich buitens huis te hegeven en aaneensluiting te zoeken bij gelijkgezinden. De vorming en ontwikkeling van de Kath. vrouwen moet principieel zijn. tzoo ze in staat wil kunnen zijn liaar 'taak als Kath. vrouw en moeder naar behooren te vervullen. Door aaneensluiting kunnen ze ook in het openhaar leven een invloed ten goede doen gelden. Aan aansluiting bij niet-Kath. ver eenigingen zijn groote gevaren ver bonden. Gezien hot bovenstaande, kan een Kath. Vrouwenclub ongetwijfeld van groot nut zijn, ja. ze is zelfs noodzake lijk. Het doel van de Kath. Vrouwenbewe ging is, bij de vrouw en het meisje de lust op te wekken voor, en gelegenheid te geven tot ontwikkeling in de lijn van haar vrouwelijke natuur en vol gens principiëele beginselen. Ook als tegenhanger van de neutrale en ande re vrouwenverenigingen, welker doel stellingen soms absoluut verkeerd zijn, is de Kath. Vrouwenbeweging onmis baar. Een vrouwenclub moet daarom niet als 'n gezellig naaikransje worden be schouwd haar doel strekt veel hooger Eén welverdiend applaus volgde op de gloedvolle rede van de spreekster. Tot de vorming van 'n definitief be stuur werd niet overgegaan. Aan het voorloopig Comité, bestaan de uit dc dames Suijkerbuijk, Aalders en Van Zuuderen, werden nog toege voegd de dames Sturm en Gouwenberg Er werd besloten de eerstvolgende weken 'n intensieve propaganda te voeren teneinde zoo mogelijk alle Kath. vrouwen in den Polder als lid "aan te werven. Op de volgende te houden verg. van Vrouwenclub zal een definitief be stuur worden gevormd. Sch. dagbl. JAARVERG. VARA-AFD. Onder leiding van den heer G. Kes- selaar, was deze week de Vara-Afd. W.-Meer in jaarverg. bijeen. Na opening en welkom dooi- den voorz., bracht de secretaris het jaarver slag uit. Hieruit bleek, dat het leden- cijfer met 15 is gestegen in het afge- loopen jaar. De penningm. bracht eveneens het jaarverslag uit. De hr. YVolda rappor teerde namens dc controlecommissie, dat boeken en bescheiden in orde wa ren, waarvoor dc penningm. werd dank gebracht. Ook de secretaris werd dank gebracht voor het overzichtelijk jaar verslag. In de controle-commissie wei den benoemd de heeren S. Boorsma en K. Klomp. De verkoop der Vara—kalenders had succes opgeleverd. Bestuursverkiezing Periodiek aftredenden zijn de heeren G. Ivesselaar en M. Smit. Beiden wer den met groote meerderheid herbe noemd. Besprekingen werden nog gevoerd over de op 10 Maart te houden V ara-a vond. Hierna volgt sluiting. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 25 FEBRUARI NED. HERV. GEM. W.-werf v.m. 10 uur Cand. de Mooi. (Laatste dienst van den heer de Mooi.) Slootdorp 's av. 7 uur Ds. Nijholt. NED. HERV. EVANGELISATIE Slootdorp v.m. 9.30 uur Cand G. J. v. d. Poll. Middenmeer n.m. 2 uur Ev. O. Deen van Wieringen. W -werf nm. 2 uur Cand. G. J. van de Poll. Midenmeer 's av. 7.30 Jeugdkring in het Gym- nastiekgebouw. GEREF. KERK MIDDENMEER Middenmeer v.m, 9.30 u. Ds. Chr. v. d. Vlie.t Middenmeer nam. 2.30 uur Ds. C. v. d. Vliet. GEREF. KERK SLOOTDORP Slootdorp v.m. 9 en nm. 2 uur Leesdienst. GEREF. KERK WIERINGERWERF W.-werf v.m. 9.30 uur Cand. van Heerden. W.-wcrf nm. 2.30 uur Cand- H. van Twillert. PREDIKBEURTEN MEDEMBLIK. ZONDAG 25 FEBRUARI. NED. HERV. GEM. Medemblik v.m. 10 uur Ds. B. de Jong. Heden overleed in het Ziekenhuis te Gorinchem mijn innig geliefde Vrouw en der kinderen zorgzame Moeder ALIDA BAKKER, in den leeftijd van bijna 40 jaar. mij nalatende drie kinderen, nog te jong om dit zware verlies te beseffen. Zij die haar van nabij gekend heb ben zullen beseffen hoe zwaar mij deze slag treft. P R. SMID. ANNA GERDA. JAN. GERDA. Slootdorp. W.-meer, 21 Febr. 1940. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag a s. des nam 2 uur vanuit de Ned. Herv. Kerk te H.-lioc r op de Nieuwe Algeni. Begraafplaats aldaar. GEVRAAGD een LOS-VAST ARBEIDER liefst kunnende aaraappel-seiecteren. Tyd van in diensttreden nader overeen te komen, bij H. GRIN, Wieringerrandweg. Slootdorp. NET DAGMEISJE GEVRAAGD. A MARLS. Ulkeweg, Middenmeer. Direct gevraagd NET DAGMEISJE, zelfstandig kunnende werken loon f 4 p.w. P. VAN ANDEL, Oostermiddenmeerweg, Wieringerwerf. GEVRAAGD Ongehuwd persoon als CHAUFFEUR in de Wieringermeer. Trailer-chauffeurs ge nieten de voorkeur. Aanbiedingen worden in gewacht onder nummer 24—2 aan het Bureau Wieringermeerbode. Middenmeer. TANDHEELKUNDIGE INRICHTING SPREEKUUR DONDERDAG VAN HALF 10 TOT HALF 12 UUR. CAFE ,,'T VOSJE" C. SLIK MARKT SCHAGEN; VEREENIGING Kt WIERINGERMEER. De uitgestelde Jaarvergadering WORDT THANS GEHOUDEN op des namiddags 2.30 uur in Hotel Smit te Middenmeer. HET BESTUUR. voor LAMPEN, RADIO, WASCHMACHINES STOFZUIGERS en ELECTR1SCH KOKEN is Electriciteitswerken Torenstr. 5, Tel. 13, MIDDENMEER. Hiermede berichten wij U dat doqr ons een EXPEDITIE-BEDRIJF TE SLOOTDORP zal worden geopend. i'Nadere aankondigingvolgt volgende week De Ondernemers. F. STANG E II. BROUWER Havenstraat Middenmeer. Mijnhardtjes (dit zijn hartvormige cachets^ helpen snel en goed -Doos 50 ct Proefd 10 ct. EEN ADVERTENTIE IN HET PLAATS. BLAD HEEFT STEEDS RESULTAAT I

Wieringer courant | 1940 | | pagina 3