Home trainer avond STOFZUIGERS tntli inruil tnwM Bertus de Haan GEMEENTERAAD VAN ZIJPE, Voorjaar Schoonmaak Stofzuigers OEN OEVER Nogmaals de Wethoudersbenoeming van Vli jaar terug. Waarheden als een koe en een oli fant. Heeft de heer Doom al dan niet correct gehandeld De heer Doorn's algemeene beschou wing voor eigen rekening'. Waar moet liet geld voor eventueele salarisverhooging vandaan komen De denkbeeldige spaarpot van werk- loozen De aankoop van harte toegejuicht. „Wildrijk" van Oudcsluis tijdens den strengen win ter geheel geïsoleerd. Geen gemeen te- cf pcldcrzorg dan andere li chamen in 't leven roepen, oordeelt de heer Veltman. Als je dood moet kunnen 3 doktoren je niet redden Vergadering van den Raad op Dinsdag 12 Maart 1940, des nam. half 3 uur. Voorz. de heer Mr. D. Breebaart Kz„ burge meester secr. de hee J. A. de Boer. Afwezig is de heer Bos, met kennisgeving. Na opening volgt vaststelling der notulen. Een rechtzetting tegenover zijn fraclicgenooten. Naar aanleiding van de notulen heeft de heer Doorn een opmerking, waarbij hij wil probeeren tegenover zijn fractiegenooten de heeren van der Sluijs en Jansma iets recht te zetten, n.1. de quaestie ais zou hij bij de voor laatste wethoudersverkiezing achteraf bespro ken hebben buiten zijn fractiegenooten om. Om zich er uit te helpen ging de heer Dig- num een jaar of vier terug maar ook toen is het niet gebeurd. En hoewel hij er zich niet veel van aantrekt, het spijt spr. dat de mede werkers van de Schager Courant in hun Raad-praat op die mededeeling maar lustig loszwammen. De heer Dignum verklaart opnieuw dat voor de voorlaatste verkiezing van wethouders den heer Doorn hem in Schagen vroeg wat spr. dacht van een wethoudersambt mèt den heer Doorn en. toen bleek dat de heer Doorn die vraag niet namens zijn fractiegenooten stelde, de heer Dignum heeft geantwoord dat hij op een bespreking die van één man kwam niet wilde ingaan en er niet met spr.'s fractie genooten over wilde spreken. Voor de laatste wethoudersverkiezing, aldus is spr. medege deeld. heeft de heer Doorn zich tot den heer Doedens gewend. De heer Doorn, tot den heer Dignum.en dat geloof je maaar onvoorwaardelijk, terwijl je mij niet gelooft. Spr. verwondert het dat de heer Dignum in de vorige vergadering iets naar voren brengt, dat vier jaar geleden zou zijn gebeurd. De heer Dignum Je begon je te bemoeien met onze zaken en daartoe had je het recht niet en daarom heb ik die mededeeling ge daan. •De heer Doorn 't Blijkt dat ik in een tijd perk van 21 Juiii tot 5 September niet met Willem Doedens in een café een kopje koffie mag drinken, want dan word ik van alle kan ten beloerd en bespied. Spr. geeft de verzeke ring dat hij zich tegenover zijn fractiegenoo ten correct heeft gedragen en als spr. hier over 4 jaren nog mag zitten en de heer van der Sluijs zou dan nog de lust en de wensch hebben om het wethoudersambt te vervullen, dan zou spr. de laatste zijn om dat tegen te houden. De heer Dignum zegt, dat de lieer neer Doem dat 4 jaar geleden toch wel geprobeerd heeft. De heer Doedens wil over de quaestie niet meer spreken. De heer Dignum acht het toch wel gewenscht dat de heer Doedens zich verklaart t.a.v. de laatste wethoudersbenoeming. De heer Doedens beaamt volkomen wat de heer Dignum heeft gezegd, door den heer Doorn is er met spr. over gesproken. De heer Veldman deelt mede dat in verga deringen partijgenooten van spr. zich hebben afgevraagd hoe 't mogelijk is dat de heer Doorn een dergelijke beschouwing houdt ge zien de samenwerking die er met het Dag. Bestuur bestaat. Spr. vraagt of de fractiege nooten van den heer Doorn homogeen waren met die beschouwing. De heer Van der Sluijs Neen, die is geheel voor rekening van den heer Doorn. Ook de heer Jansma antwoordt ontkennend De discussie over deze quaestie is hiermede geëindigd. Mededeelingen en ingekomen stukken. Mededeeling wordt gedaan van een groot ,ntal ingekomen stukken. Betreffende de jaarweddei* van de wethou ders hebben Ged. Staten beslist dat verhoo ging over die jaarwedden niet dient te ge schieden, omdat de jaarwedden in verhouding tot die in andere soortgelijke gemeenten niet te laag zijn. Diverse jaarverslagen over 1939 kwamen in cn zullen bij de leden circuleeren, zoomede Ingekomen notulen en de nieuwjaarsrede van den Voorzitter der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier. Voots was ingekomen de begrooting voor 1940 van den keuringsdienst voor Waren te Alkmaar. De bijdrage per inwoner zal bedra gen 7 465 cent. Inzake de „Verordening Hulp bij Militaire Werkzaamheden" wordt medegedeeld dat zij bereids is vastgesteld. Aan het verzoek om vrijstelling van hulp dienst te verleenen aan personen die hulp verleenen bij de evacuatie is niet voldaan. Van den Algemeenen Ned. Politiebond ingekomen het verzoek om de salarissen der Veldwachter te herzien. B. en W. zien er weinig heil in om de sala rissen van een bepaalde categorie ambtenaren incidenteel te verhoogen. Dat zal in algemee nen zin dienen te geschieden. De heer Jansma denkt ook dat de regeering er geen goedkeuring aan zou hechten. Voor de ambtenaren is er een groote achterstand t.a.v. de salarissen en het indexcijfer en spr. vertrouwt dan ook, dat zoodra er iets moge lijk is. indien het rijk mocht voorgaan, B. en W. met een voorstel tot salarisverhoo- ging zullen komen. De Voorzitter zegt dit toe. De heer Doorn gaat accoord met het stand punt dat B. en W. thans innemen. Wat de toezegging aan den heer Jansma betreft, zegt spr.. dat het dan ook noodig zal wezen dat en W. aangeven, waar het geld voor een eventueele salarisverhooging vandaan moet komen, want het indexcijfer geldt ook voor de gemeentenaren. Het verzoek wordt voor kennisgeving aan genomen. De Minister keurt het niet goed. De Zij per Bestuurdersbond verzoekt steun - verleening aan arbeiders, die in werkverschaf fing ziek zijn geworden, gedurende 3 werk dagen. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. het verzoek hebben voorgelegd aan den Minister van Sociale Zaken en deze heeft geantwoord dat hij geen vrijheid heeft tot goedkeuring van verzoek. B. en W. ooraeelen dat 't dan geen zin heeft goedgunstig op 't verzoek te be schikken en stellen voor om afwijzend op 't verzoek te beschikken. Dat wil echter niet zeggen, dat er in dergelijke gevallen nooit geholpen zal worden, doch dat gebeurt niet it de gemeentekas. Den Heer Veltman spijt ?t dat de Minister een dergelijk standpunt inneemt. Spr. wijst er op dat de menschen eerst al een wacht- week moeten doormaken en in dien tijd de denkbeeldige" spaarpot dus reeds is ver slonden, zoodat als de menschen ziek zijn, zij in een zeer ongunstige positie verkeeren. Wel zegt de Voorzitter dat de menschen evengoed v. orden geholpen, doch spr. weet niet of de menschen die hulp apprecieeren, immers de menschen vragen deze regeling zelf. De vraag is of de geboden hulp voldoende is. Het is weer zoo, de kleine middenstander moet het raadsel weer oplossen, want de bakker en de kruidenier komen toch en de betaling zal dus uitgesteld moeten worden. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Inzake het eventueel doen aanbrengen van blinden aan de onderwijzerswonirig te Petten in verband met het mijnengevaar, deelt de Voorz. mede, dat de kosten zullen bedragen voor buitenblinden f 114.75 en voor binnen- en buitenblinden f 147.75. Een hoog bedrag waar de blinden overdag toch open zullen zijn. en er door het aanbrengen van blinden dus nog maar half werk wordt verkregen, hebben B. en W. gedacht aan een andere op lossing, n.1. het op de ramen plakken van cellophaan-papier. Daarmee worden scherven niet geweerd, maar tegen luchtdruk is het middel afdoende, terwijl deze voorziening f 7.50 koest. De heer Jansma Is 't er niet mee eens dat aanbrengen van blinden half werk zou zijn. Immers mijnen worden spoedig gesignaleerd en al is 't overdag dan zullen de menschen toch liever de blinden sluiten en de lampen ontsteken dan risico te loopen. Spr. beaamt, dat als de voorziening goed is, de door B. en W. genoemde oplossing goedkooper is. Spr. hoopt, dat de mijnen zullen wegblijven. De heer Blom geeft toch de voorkeur aan blinden. Spr. vraagt of de ruiten niet verze kert kunnen worden. De Voorz. zegt dat de premie zeer hoog is. De heer Jansma deelt mede, dat voor de Jeugdherberg de premie f 12.50 per jaar be droeg en als het dus een soliede verzekering maatschappij is, is verzekering dus wel te doen. B. en W. zullen nog eens een onderzoek in stellen. De Watervoorziening te Petten zal in orde worden gebracht. De kosten zullen bedragen f 66.50. Het in de vorige vergadering vastgestelde besluit inzake het in gebruik geven van schoollokalen ten behoeve van Cursussen e.d. door B. en W., wordt gewijzigd en opnieuw vastgesteld. Van de beide R.K. schoolbesturen is een verzoek ingekomen om voorschot op de ge meente-vergoeding, overeenkomstig art. 103, zesde lid, der L.O.-wet 1920, voor het jaar 1940. Voor de R.K. school te 't Zand zal het voor schot bedragen f 2926, voor die te Burgerbrug f 743.60. B. en W. stellen voor tot onderhandsche verhuring van een perceeltje tuingrond, ge legen in den Leihoek, groot, ongeveer 500 M2„ aan den heer D. Brommer Sz., voor den tijd van 5 jaren tegen een huurprijs van f 5. pet jaar. Goed^-onden. De heer Doedens heeft succes. B. en W. stellen voor een nieuw straatver lichtingscontract met het P.E.N. te sluiten. Er zal een verlaging van 9% plaats vinden, het totale voordeel voor de gemeente zal on geveer f 300.bedragen. De heer Doedens meent dat nu de bewoners van den Boschweg nu wel een lichtpunt kun nen toekomen. De Voorzitter zegt. dat B. en W. het niet goed achten dat op deze wijze elk voordeeltje onmiddellijk te niet gedaan wordt. Als aan den wensch van den heer Doedens werd vol daan, zouden andere wijken volgen. De heer Doedens wijst nog eens op de nood zakelijkheid van het aanbrengen van dit eene lichtpunt, de heer Dignum onderstreept het, en tenslotte wordt dan ook goedgevonden dat éene .lichtpunt aan te brengen. Aan de orde komt het voorstel van B. en W. tot aansluiting der gemeente bij het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiëele Advie zen der Vereeniging voor Ned. Gemeenten. De Voorzitter licht dit voorstel toe en wijst er op dat de Gemeente ongeveer een ton uit geeft aan kostwinnersvergoeding, terwijl ei bij aanvaarden van het voorstel ook controle op den centralen distributiedienst zal plaats vinden. De kosten zullen f 160 per jaar be dragen. Conform het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming besloten. Het mooie Wildrijk voor het publiek dan weldra opengesteld. B. en W. stellen voor om voor een bedrag van f 1000 deel te nemen in de 2V- obliga tielening, welke de Stichting „Het Noordhol- landsch Landschap" voornemens is uit te geven in verband met het aankoopen van het in deze gemeente gelegen bosch „Wildrijk." De Voorz. wijst nog op de mooie perspectie ven t.a.v. het Vreemdelingenverkeer en deelt mede dat ongeveer f 2000 zal vrijkomen dooi de 10-jaarlijksche inhuur van grafrechten, uit welk bedrag deze f 1000.- zal worden ge put. Als sprekend voorbeeld noemt hij de be langstelling voor dezen aankoop elders. Im mers de gemeente Bussum stond een gift van f 100 toe. De heer Kok juicht het voorstel toe, hij zou het jammer vinden als een dergelijk bosch zou verdwijnen. De heer Doorn heeft nooit het genoegen ge had Wildrijk te zien, het was altijd herme tisch voor de burgerij gesloten, dan voor deze jacht en dan weer voor die jacht en spr. ver trouwt dat het nu door dezen aankoop voor 't publiek opengesteld zal worden. De heer Jansma vindt het een aardige boschstreek en oordeelt dat de gift van ge meentewege, f 15.- aan rentederving, buiten gewoon klein is. Ais er f 2000 belegd moet v/orden, zou spr. er geen bezwaar tegen heb ben om voor dit geheele bedrag in de obliga- tieleening deel te nemen. De Voorz. zegt dat het Dag. Bestuur van de Stichting het voornemen heeft om de exploi tatie in overleg met het gemeentebestuur te regelen en die exploitatie zoo goedkoop moge lijk te doen zijn, en B. en W. weten daar, wat het verzoek betreft, wel een oplossing voor. Den Heer Bruin spijt 't dat toen een ken nis van hem uit Bloemendaal, inlichtingen over „Wildrijk" vroeg hij geen nadere mede deelingen kon doen. Spr. staat sympathiek tegenover deze zaak. De heer Dignum vraagt hoe het met „Ana nas" staat, dat vindt spr. mooier dan „Wild rijk" en 't is meer in 't centrum der gemeente. De voorzitter deelt mede, dat er een onder zoek is ingesteld, maar een professor die er verstand van heeft en ook de Boschraad von den Wildrijk belangrijker, uit het oogpunt van natuurschoon en wetenschap. Voor aankoop van beiden was geen geld te krijgen. De heer Van der Sluijs vertelt, dat Wildrijk vroeger voor 't publiek was opengesteld, latei- hebben we de jacht gekregen en is 't afgeslo ten geworden. Het ligt in het voornemen van B. en W. om 't bosch voor 't publiek openge steld te krijgen en z.i. dient de jacht er uit te blijven. De voorzitter meent dat we geen voorwaar den kunnen stellen, met een enkel woord is over de jacht gesproken, en alleen als de ex ploitatie het noodig maakt zal het voor de jacht opengesteld worden, doch alleen voor de maanden November en December. De heer Doedens zag liever dat de jacht er verboden werd. De heer Nannis ondersteunt het ideé-Jans- ma wij komen de zaak financieel onvoldoen de tegemoet. Spr. zou willen, dat als 1 April mocht blijken dat er geen voldoende geld is toegezegd, B. en W. de machtiging van den raad krijgen om voor nog f 1000.-- in de obli- gatieleening deel te nemen. De Voorz. acht dit niet mogelijk, het be sluit moet door Ged. Staten worden goedge keurd. De heer Van der Sluijs zegt, dat de raad wel kan besluiten goed te vinden dat voor nog f 1000 wordt deelgenomen, indien bekend wordt dat de deelname te gering is. En W. kunnen dan de goedkeuring op dat besluit aanvragen. De heer Veltman vraagt zich af, of het pu bliek zich soms niet waardig heeft getoond dat Wildrijk opengesteld was. Spr. wijst op de invasie aan den Ruigeweg, die dikwijls meer dan erg is en waarover je nog geen opmerking mag maken, want anders krijg je nog een groote mond toe. Als Wildrijk open komt, hoopt spr. dat het publiek dit op waarde zal stellen. De heer Jansma wil er vooral op aandringen dat de jacht er niet langer dan 2 maanden zal duren. De Voorzitter doet toezegging daarop aan te dringen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt vervolgens besloten, terwijl reeds mach tiging wordt verleend, om als 't noodig mocht blijken, voor f 1000.in de leening deel te nemen. B. en W. verkrijgen machtiging van den Raad tot het eventueel inhuren der stortgron- den langs het Noordhollandsch kanaal. B. en W. stellen voor een gratificatie van f 150 te verleenen aan den conciërge van het Raadhuis over het tijdvak 1 Januari1 Oc tober 1939. Zij doen dit voorstel met de zeer drukke werkzaamheden in dat tijdvak. Goedgevonden. Op voorstel van B. en W. wordt aanvaard een legaat van f 200.— voor onderhoud van een graf op de algemeene begraafplaats te St. Maartensbrug., welk bedrag werd gelega teerd door nu wijlen Antje Boontjes-Breed en wordt besloten het bedrag te beleggen door inschrljving in één der Grootboeken van de Nationale Schuld. B. en W. stellen voor om voorloopig een bedrag van f 100.per jaar beschikbaar te stellen voor het doen geven van onderwijs aan een lichamelijk gebrekkig kind. Zonder discussie wordt aidus besloten. De raad hecht zijn goedkeuring' aan de door B. en W. voorgestelde wijziging van de Ge- meentebegrooting, dienst 1939 en 1940. Door Jb. Goodijk te St. Maartensvlotbrug (Belkmerweg) wordt verzocht om vergoeding in de kosten van schoolbezoek, als bedoeld in art. 13 der L.O.-wet 1920. Adressant laat zijn zoontje Pieter onderwijs genieten aan de Christelijk Nat. School te Schagen. Er wordt gevraagd een totaal bedrag van f 105.98 en waar de afstand te groot is om van een rijwiel gebruik te maken stellen B. en W. voor aan het verzoek te voldoen. Aldus wordt besloten. Een vaste aanstelling. B. en W. stellen voor een vaste aanstelling- te doen verstrekken aan den indertijd in lij- delijken dienst aangestelden ambtenaar ter secretarie, belast met de administratie der werkverschaffing en steunverleening. De Voorzitter noemt dit een administratief voorstel, immers de pensioenwetschrijft vod- dat er binnen zooveel tijd een pensioengrond slag wordt vastgesteld. Er zitten daar ook geen consequente gevolgen aan vast. Wordt goedgevonden. DE RONDVRAAG. De heer Dignum dringt er op aan dat de hand gehouden wordt aan de verordening op het vasthouden van honden. De Voorzitter zegt dit toe. De heer Doedens, heeft zooals door hem was aangekondigd, een onderzoek ingesteld naar de kosten van armlastige verpleegden in Katholieke instellingen. Hij heeft zich ver baasd over de mededeeling van den heer Van der Sluijs, dat als de 8 Katholieken in Bui tenzorg zouden worden opgenomen, de kos ten slechts f 550 meer zouden bedragen. Spr. acht het niet mogelijk dat voor kleeding, huisvesting en kost, gedurende een geheel jaar de kosten zoo gering zullen zijn. Als dit zoo is. aldus spr. kunnen B. en W. meer verdie nen en moeten ze den Minister van Defensie mee in kennis stellen, want de soldaten kosten heel wat meer. De Voorzitter zegt, dat de heer Doedens die opmerking dan niet goed heeft begrepen, de kosten zouden slechts f 550 méér bedragen dan nu de kosten zijn. De heer Doedens komt aan de hand van de begrooting van het Armbestuur aan een be drag van f 400.per verpleegde, terwijl de kosten voor een katholiek f 300.— bedragen. Spr. wil dan ook de zaak omkeeren en zegt, dat als de 25 verpleegden wél katholiek wa ren, de gemeente f 2500 zou kunnen verdienen, Het kan trouwens ook niet anders dan dat de kosten voor instellingen als „Buitenzorg", hooger zijn aan bij instellingen met religi euze verpleging. Spr. vindt dat evenwel niet erg, want de menschen zijn er tevreden en de geest is er goed. De heer Van der Sluijs zegt, dat hij nu niet voldoende over de cijfers beschikt om den heer Doedens te kunnen beantwoorden en in de volgende vergadering zuilen B. en W. er daarom op terugkomen. De heer Blom wil over de verhuizing van een bepaald gezin praten. De Voorzitter heeft geen bezwaar tegen openbare behandeling, mits de pers den naam van het gezin niet in de courant vermeldt. De heer Veltman zegt dat de quaestie vorig maal in comité is besloten en daarom acht spr. 't ook nu beter haar in besloten vergade ring te behandelen. De voorzitter zegt voor openbare behande ling te zijn. omdat het een soort relletje in een deel der gemeente dreigt te worden, een relletje waarbij het gedeeltelijk gaat over 't beleid van B. en W. De heer Kok acht 't ook beter deze zaak in comité te behandelen, het gaat hier om een persoonlijk feit. Alleen de heer Bruin ver klaarde zich voor openbare behandeling, de andere leden voor behandeling in comité vergadering. Oudesluis gedurende zes dagen totaal gïsoleerd. De heer Veltman herinnerd er aan dat tij dens den zeer strengen winter het verkeer langs den weg geheel was - stopgezet, terwijl er geen treinen meer te Oudesluis stoppen en dus Oudesluis gedurende zes dagen van elk openbaar vervoermiddel verstoken was. Het zal dus noodzakelijk zijn dat er andere licha men worden geboren, die zich belasten met de wegen vrij te maken voor het vervoer. En waar meer plattelandsche gemeenten in de zelfde omstandigheden als Oudesluis zullen verkeeren vraagt spr. of deze zaak niet dient te worden bekeken in de Vereeniging voor Ned. Gemeenten. Voorz. wijst er op, dat de weersomstandig heden toch ook van dien aard waren, zooals ze misschien eens in de 100 jaren zijn. Spr. wijst er op, dat de wegen werden ontruimd en met pekel bewerkt, maar dat toch geen goede toestand kon worden verkregen. De heer Veltman schildert nog eens den toestand zooals die te Oudesluis was, de ge neesheer kon niet van 't Zand naar Oudesluis komen spr. zegt nogmaals dat nu de men schen niet per trein van huis kunnen, gezorgd dient te worden dat zij zich per bus kunnen verplaatsen. Spr. herinnert hier aan de strijd vraag tusschen gemeenten en polders. De Voorzitter wijst op de gangbare meening, dat de wegbeheerder sneeuw dient te ruimen. De heer Bruin raadt den Voorzitter aan, maar niet te gauw tot die conclusie te komen* want ook het polderbestuur heeft inlichtingen ingewonnen en toen bleek dat de polder die verplichting niet heeft. De heer Jansma vraagt waarom rijk. pro vincie en andere groote wegbeheerders het dan wel doen spr. vindt het toch logisch dat de wegbeheerder de sneeuw ruimt. De Voorzitter zegt de Provinciale Griffie te hebben opgebeld en een hoofdambtenaar me dedeelde, dat de gemeente zelfs niet verplicht is haar eigen wegen te ruimen. De heer Doorn begrijpt niet waarom men hierover nu zoo praat het is een toestand, die zeker slechts één keer in de 50 jaren is voorgekomen. De heer Kok acht dit standpunt van den heer Doorn niet juist. De dokter is meerdere malen opgebeld maar kon niet komen. De heer Doorn Nou, als je dood moet dan kunnen geen 3 doktoren je in leven houden. De heer Veltman oordeelt ook dat de rede neering van den heer Doorn er één is die nergens op gelijkt. De heer Kok informeert hoever de zaak van den vuilnisophaaldienst is gevorderd. De Voorzitter zegt dat alle gegevens nog niet binnen zijn, dat daarna eerst met het polderbestuur zal worden gesproken en ver volgens de zaak in den raad zal komen. De heer Kok zegt dat de complete vuilnis belten op 't ijs voor de deuren der menschen veel hebben aangetoond hoe noodzakelijk een- vuilnisdienst is. De heer Kok brengt dank en hulde aan 't Algemeen Armbestuur voor de hulp en bij stand tijdens dezen strengen winter verleend. Hierna volgt sluiting. B. ZON Molenvaart 44 Tel. 79 ANNA PAÜLOWNA GEVESTIGD SEDERT 1920, CONTROLE OVER ZELF GEVOERDE BOEKHOUDINGEN BOEKHOUDINGEN en BELASTINGZAKEN. Elke Maandagavond zitting te BREEZAND vanaf 6* z-91 uur ter huize van J J. DE JONG WIELERCLUB WIERINGEN. |V00R DE MILITAIREN TE DEN OEVER in Zaal JURRIE LONT op ZONDAG 17 MAART V a.s. Een avond van groote spanning Militairen' verpl. pr. 10 ct. Burgers toegang legen 25 ct. entrée. AANVANG ACHT UUR. AANVANG ACHT UUR. INRUILPRIJZEN voor UW OUDE STOFZUIGER tot f 30 DAT KOMT NIET MEER VOOR. Ook nog af te geven goede gebruikte MACHINES. REPARATIE VERHUUR. Aanbev. Jn. J. BOSKER, H.-hoef. VRAAGT DEMONSTRATIE. Lage prijzen. Grootste zuigkracht. Nieuwste modellen. Vertrouwd adres voor Radio. Erkende Philips Service. De koop wordt gesloten op de jaarlijksche Paaschvee-tentoonstelllng, welke gisteren te Schagen werd gehouden.

Wieringer courant | 1940 | | pagina 4