31e JAARGANG DONDERDAG 11 JULI 1940 No. 79 Nieuws- SN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.25. UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN. BUREAU Hippolytushoef Wieringen Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels Iedere regel meer f 0.50 f 0.10 BOMMENGEVAAR en nieuwsgierigheid. We behoeven eigenlijk geen nadruk te leg gen op het gevaar van bommen, die de En- gelsche vliegtuigen overal maar rondstrooien. Echter, hoevele malen is niet gezegd blijf binnenhuis als men vliegtuigen hoort, of als ge op straat zijtvlucht de eerste deur bin nen die ge bereiken kunt en zijt ge op de weg, werp U plat ter aarde, of als 't kan in een greppel. Immers de laatste berichten spreken daar omtrent weer zoo'n duidelijke taal. Van Sliedrecht wordt gemeld Maandagmiddag even na twee uur hebben Engelsche vliegtuigen een aantal bommen geworpen op Sliedrecht. De vliegtuigen vlogen op groote hoogte en waren in de zware on weerswolken af en toe zichtbaar. Door de bommen werd een aantal huizen geheel of gedeeltelijk vernield. Zeven personen zijn om het leven gekomen, verscheidene anderen werden meer of minder ernstig gewond. Ook doktoren van buiten Siiedrecht hebben geneeskundige hulp ver leend. Te 9 uur 's avonds was het aantal dooden ten gevolge van het bombardement op Sliedrecht gestegen tot negen. Van de gewonden bevindt zich nog een aan tal in levensgevaar. Alle personen, die om het leven zijn gekomen, onder wie een echtpaar, vrouwen en kinderen, bevonden zich buitens huis, niettegenstaande de sirenes voor lucht alarm waarschuwden. En ook in Den Helder werd in de Ooievaar straat een man gedood, die bij de nadering van 'n Engelsch vliegtuig in de deur ging staan, en als eenigste door een bomscherf werd getroffen. Ten slotte lazen we in het Handelsblad nog een waarschuwing, die ter harte kan worden genomen, en dat luidt Hoewel er reeds herhaaldelijk op is gewe zen, dat men tijdens het schieten in de lucht zich niet op straat moet begeven, wordt deze ernstige waarschuwing toch telkens weer ver geten of veronachtzaamd. Herhaaldelijk zien wij, dat zelfs gedurende een luchtbombarde ment mannen en vrouwen kalm blijven door- loopen. Toch is hel van het grootste belang, dat men dekking zoekt, want overal kunnen gra naatscherven neerkomen. Dit bleek onder anderen toen in een woning in West (Am sterdam) tijdens het schieten twee granaat scherven door de, in lood gezette, ruiten naar binnen vlogen, waardoor een der bewoonsters, die zich op ruim zes meter afstand van het raam bevond, licht gewond werd aan het been. Men ziet hier tevens uit, hoe gevaarlijk het is. om onder het schieten uit openstaande ramen te hangen of zich te dicht in de buurt van een venster op te houden. Zeker, we weten, dat overal gevaar dreigt, dat men ook binnenshuis getroffen kan wor den, doch muren en dakbedekking bieden toch voor bomscherven en kogels tamelijke be schutting. De nieuwsgierigheid, waar vliegtuigen van daan komc-n, hoe hoog ze zijn, enz. moet zoo als we boven vermelden, wel duur worden betaald. PROVINCIAAL NIEUWS. IN VERKEERSORDENING NOORDHOLLAND. Als deskundigen op het gebied van het personenvervoer Noordholland, die den rijks- BINNENLANDSCH NIEUWS. ENGELSCHE BOMAANVAL BIJ ZWOLLE. Twee Engelsche vliegtuigen hebben Maan dagmiddag omstreeks half vijf vijf bommen uitgegooid in de omgeving van Zwolle, werden vijf menschen gewond. Een meisje kreeg lichtekwetsuren. Twee schippers en een vrouw werden zwaar gewond en moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. GEWETENSGELD. Wegens over vorige jaren te weinig betaal de dividendbelasting en belasting naar inko men en vermogen is bij den ontvanger dei- directe belastingen te Nijmegen ingekomen resp. f 24.766.58 en f 9309,53 en wegens over vorige jaren te weinig betaalde dividend- en tantièmebelasting bij den ontvanger der di recte belastingen te Schiedam f 2918.55, on der letter P. DE MOORD TE DEN HAAG. Meisje met bonbons meegelokt. Terzake van den moord op het tienjarige meisje J. O., wordt nog het volgende gemeld j Vermoed Wordt, dat het kind, Donderdag door J. K. aan school is opgewacht en is meegelokt met bonbons. In deze meening wordt men gesterkt, omdat op het zolderka- merjte, waar het lijkje is gevonden, enkele stukjes zilverpapier zijn aangetroffen. Het meisje is waarschijnlijk na het plegen van een zedenmisdrijf gewurgd hetgeen blijkt uit :de omstandigheid, dat het hoofd blauw was. I Het lijk van J. K. heeft men gevonden op de eerste etage met het hoofd bij den gasme- iter waarvan een looden buis was doorgeveild en waardoor het gas naar buiten is getreden. I Verder vond men nog het cadaver van een ,hond die eveneens door het gas den dood lieeft gevonden. j J. K. heeft reeds in het verleden gevange nisstraf ondergaan, voor het plegen van on tucht met kinderen. gen een 35-jarigen chauffeur ingestel de strafvervolging behandeld. Deze autobestuurder had op den dag na de overgave van het Nedcrlandsche leger, dus op 10 Mei, uit een chaos van materialen langs den Rotterdamsche- fHWiUliV/UUUU, U1C UCii i IJ w - inspecteur van Verkeer zullen voorlichten bij 0011 autoband en ecni- het beslissen over vergunningen van autobus- 'h'sschen motorolie, die hem niet vervoer, heeft het waarnemend hoofd van het toebehoorden, meegenomen. Dit kwam departement van Waterstaat aangewezen de °P Mei aan het licht en de man heeren D. P. D. Fabius te Amsterdam, F. J. werd toen in hechtenis gesteld. De be- Houtgraaf (A.R.M.) te Amsterdam, H. J. Odé treffende goederen waren eigendom te Heemstede, J. Post (WACO) te Hoorn, dr. van de Bataafsche Importmij. en in- J. Roorda, arts te Haarlem en dr. Sluiterman, derdaad had niemand hem vergun - arts te Haarlem. ning gegeven ze weg te nemen. Doch De commissie Noordholland voor het be- om 'n feit als het onderhavige te beoor roepsgoederenvervoer, die dezelfde autoriteit deelen, dient men alle omstandighe- voorlicht bij beslissingen over vergunningen don (c weten en deze schenen op dat voor goederenvervoer, is als volgt samenge- 00genblik nog „„bekend, steldvoor de K.v.K.s in Noordholland de Ki„„. heer D. P. D. Fabius en voor de beroepsver- *?f "Verdachte bleek zich als een voerorganisatie's de heeren P. Bloemendaal J c}c V llag°n van den ooi log te Andijk, J. V. van Deudekom te Amsterdam, ^i,er te lande te hebben gedragen, J. N. Hulswit te Amsterdam, C. Kaan te Am- want hij had - zonder eenige militaire sterdam, B. F. Martini te Amsterdam, J. v. d. verplichting of verbintenis met volle Molen te Heilo, P. visser te Haarlem, J. G. uitschakcltng van zichzelf in de hel Wark te Amsterdam. van het gevecht bij dag en nacht transportdiensten ten behoeve van on- INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER. „.-richt. Toell hij 0p den van 25 Juni tot 9 Juli 1940. lfid J Bestuurswijzigingen PEN HELDER „Casino", Kanaalweg 153, ,en wegloopen uit de reservoirs hu het Machinale Biel-inrichting „De Sterke Kous," Pompstation van de kon hij de Zuidstraat 19. verleiding niet weerstaan 0111 eenige Andere wijzigingen flesschen van deze olie en een zwer- DEN HELDER, Technisch Bureau W. R. venden autoband mee te nemen. Garritsen, Breewaterstraat 16. radiohandel verplaatst naar Zijpe. De Officier van Justitie. mr. Rouf- DEN HELDER Rhoer van Dam, Koning- faer, die deze omstandigheden bij zijn FEUILLETON, DE FURIE VAN DE VENDÉE. 5.) Dat is een eigenaardige wijziging in uw plannen, zei mejuffrouw Saint-Aubin. Het spijt mij dat die officier van de Iersche Bri gade ook mee naar Chassin is. Ik had nog wat nader kennis met hem willen maken. Ik had gaarne gezien, dat hij aan onze beraad slagingen deelnam. Is hier dan niemand op het kasteel Wij zijn alleen, mejuffrouw. Ik heb juist den ouden Antoine en zijn vrouw gezegd, dat zij wel naar huis konden gaan. Het was niet noodig, dat zij nog langer bleven. Er was iets.iets, dat ik u vanavond wilde zeggen, iets, dat ik al in mijn hart omdraag, vanaf het eerste oogenblik, dat ik u zag. Hij wilde haar hand grijpen, doch Nance deed een stap achteruit. Mijnheer de graaf, riep zij uit, ik ben niet naar dit kasteel gekomen om verliefde praatjes aan te hooren. Toen u mij vorigen keer van liefde sprak, heb ik u gezegd, dat ik geen liefde geven kon. Al mijn gedachten zijn voor de Vendée. Zijt gij dan niet beter dan Charette Ik voelde er mij wanhopig onder, toen hij, in wien ik evenals in u een goed patriot zag, mij op dergelijke wijze beleedig- de. U beleedigen, mejuffrouw riep hij uit. Ja, gij beleedigt mij, zei ze hartstochtelijk. Zijn dan arme, domme boeren de eenige goe de vaderlanders Zijn zij de eenigen, met wie een vrouw vrijelijk kan praten en marchee- ren, zonder angst te hebben dat zij beleedigd wordt Zij hebben mij lief, omdat ik de Ven dée liefheb. Waarom hebt gij mij lief Omdat er niets in de wereld is, dat met u vergeleken kan worden. Omdat ik mijn ziel zou willen geven om u de mijne te weten, zei hij. Nance Saint-Aubin liet zich in een stoel neervallen, legde haar armen op de tafel en bedekte het gezicht met de handen. Haar li chaam schokte nu en dan geweldig en Mon faucon zag haar met schitterende oogen aan Hij meende dat zij weeker gestemd werd. Zij stond echter op en keek hem met een stille, verachting aan. De schittering ver dween uit zijn oogen. Mijnheer de graaf van Monfaucon, ik heb u in vertrouwen gesteld, zei ze duidelijk en zacht. Ja, ik heb u vertrouwd. Gij zeidet me dat ge met hart en ziel de zaak van de EEN ADVERTENTIE IN DIT PLAATSELIJK BLAD HEEFT STEEDS SUCCES I Vendée waart toegedaan, maar nu komt ge me verzekeren, dat ik het ben, die ge lief- hebt. Dus niet de Vendée En kunt ge me dat ten kwade duiden riep hij uit. Kan ik het helpen, dat ik u lief heb Kan ik het helpen, dat ik u aanbid bo ven al het andere in de wereld Nance, gij hebt nu genoeg voor de Vendée gedaan, gij hebt haar al te veel gegeven. Geef mij uw hart Zij keerde zich 'van hem af, meer bedroefd naar het mij scheen, dan boos. Het was op dit oogenblik, dat de graaf haar in zijn ar men nam. Ha, Nance, ik heb u riep hij uit. Nu ik zal u leeren lief te hebben. Maar vóór zijn lippen de hare raakten, zag ik dc glinstering van staal en Monfaucon sprong met een gil achteruit. Een dolk schreeuwde hij. Ha, gij denkt mij zoo te behandelen Mij verdedigen tegen menschen als gij zijt, mijnheer de graaf, sprak ze met edele verontwaardiging. Ik verzoek u het kasteel te verlaten. Neen, dat nietriep* hij uit. Vergeef me, mejuffrouw. Laat ik u bewijzen, dat ik een even goed patriot kan zijn als La Rochejac- quelin. Laat mij met u naar Chassin rijden of nog beter naar Chatillon. Neen, neen, juffrouw, ga niet met hem mee. Hij is 'n valschaard, een valschaard, hij wil u verraden. Ik hield mijn adem in. Het was een oud man, die deze woorden sprak, na zachtjes de deur van de hall te hebben geopend. Met on zekere stappen trad hij op Nance toe. Antoine riep ze uit. Pardon Pardon Mejuffrouw zei hij. Mijnheer de graaf heeft me weggezonden, maar ik ben teruggekomen.... omdat omdat hij valsch spel wil spelen. Ik heb hem j hooren spreken met den vreemde, waarvan u denkt, dat hij voor de zaak de Vendée hier heen is gekomen. Ik hoorde hem zeggen, dat hij rustig kon gaan slapen, want dat u wel spoedig in de Conciergerie zoudt zijn. Zij zijn beiden gekomen om u aan den vijand over te leveren. Wees voor hen op uw hoede Hij had de laatste woorden nauwelijks ge sproken of Monfaucon sprong op hem toe en greep hem bij de keel. Met ongelooflijke [kracht wist de oude man zich los te werken en greep hij zijn tegenstander vast. De graaf sloeg hem met het gevest van zijn degen be wusteloos. Toen vloog Monfaucon op Nance Saint- Aubain af en zijn gezicht was ontzettend van woede en haat. Ja, je zult naar de Conciergerie, jij, die heid met groot gevaar voor eigen le ven en onder 'n voortdurenden kogel- 1 regen geheel vrijwillige transportdien sten te verrichten. Daar nu, aldus, mr. Iluygens, onze beschermers de magni fieke geste hebben gehad om ons leger vrij te laten en deze man nu sedert 22 Mei in hechtenis zit,, zou de Recht bank een edele daad kunnen verrich ten, om dezen held thans zijn vrijheid te hergeven. Daarop begaf dc Rechtbank zich in raadkamer. Twee minuten later her opende mr. Bommczijn de zitting, hij deelde mede, dat de Rechtbank geen termen had gevonden-.om de hech tenis van den man nog langer te doen voor1 duren, weshalve zij 's mans on middellijke invrijheidsstelling gelastte MARKTBERICHTEN. straat 55, handel in wolen en zijden stoffen verplaatst naar Alkmaar. WIERINGERMEER F. Hoogland, Indus trieterrein, Wieringerwerf, graanhandel enz. procuratiehouder uitgetreden. Opheffingen DEN HELDER L. R. Jacobs, Jan in 't Veld- straat 84, Vleeschhouwerij. RE C H TZAKEN. EEN HELD HERKRIJGT ZIJN VRIJHEID, Rechtbank rekent hem oen ver requsitoir in beschouwing nam en te vens vertelde, dat de man een volko men blanco strafregister had, beperk te daarom zijn eisch tot een van vier maanden vrijheidsstraf. Daarop was het woord aan mr. Huy- gens als verdediger. Deze deed uRko men, dat hier geen sprake was van „plunderen", dat de man een eerlijke j werker was, die zich geenzins bewust was, iemand te hebben benadeeld, 'doch veeleer moet hebben gedacht waar zoo ontzettend veel is verwoest grijp niet zwaar aan. kan ik, goederen wel tot mij ne- In den regel wordt in oorlogsnood "f" Anderen hebben op la Mei op het bedreven diefstal zwaarder gestraft Malieveld vrijwillig voor duizenden dan wanneer het vergrijp in normalen 8"W<™ waarde van hun materieel tijd is begaan. Doch er zijn uitzonde- beat in de vlammen geworpen. In oen ringen, die ook dezen regel bevestigen. lapport omtrent dezen chauffeur go- Daarvan heeft de Rechtbank te 's-Gra |U1S' luit.-kolonel Leverland dat de venhage doen blijken, toen zij onder "la" op bijzondere wijze heef on- presideum van mr. Bommczijn een te-da-scheiden door met onverschrokken me durft tarten, jij, die me aanziet met oo gen vol minachting en haat, schreeuwde hij. Ik heb je nu in mijn macht. Die dolk kon je wel even beschermen, maar ik verzeker je, juffertje, dat ik je binnen een paar minuten in mijn macht heb. Tot dusver had ik mij niet bewogen. Hoe wel ik een onbeschrijfelijke woede voelde te genover dezen verraderlijken schurk, wensch- te ik toch, dat Nance Saint-Aubin en Mon faucon hun krachten wederkeerig zouden meten. Ten slotte kwam er echter een oogen blik, waarop mijn zwaard niet langer in de schede kon blijven. Nance kreeg het al te benauwd en de graaf was op het punt haar den dolk te ontwringen. Ik sloop dus langs de galerij en naar de hall. juist op het oogenblik, dat Nance overal rondzag of er niet ergens een gelegenheid was om te ontsnappen. Neen, nu zal je me niet ontkomen. Ik heb het kooitje goed gesloten, mijn vogeltje, juichte Monfaucon. De oude Antoine zal je niet kunnen helpen. Je bent nu aan mijn ge nade overgeleverd. Nog niet volkomen, mijnheer de graaf, zei ik vroolijk en liet mijn degen als een blik semstraal door de lucht zwiepen. Zijn gezicht werd ontzettend lang, hij keek me aan zooals hij een spook zou hebben aan gezien en kon het eerste oogenblik geen woord spreken. Ten laatste kreeg hij echter het beheer over zijn stem terug. Zoo, dus jij en die oude kerel hebt alle bei voor spion gespeeld, krijschte hij. Ja, zei ik. Je sloot de deur van het ver- kunnen zien hoe we er voor staan. Als een slaapwandelaarster schreed zij op de tafel toe en naast het beweginglooze chaam van Antoine bleef zij staan, de kan delaars zoo hoog mogelijk geheven. Nog 2ie ik haar witte tengere gestalte daar staan en haar zacht droevig gezicht. Al sid derde zij ook, zij aarzelde geen oogenblik, ook liet zij geen enkelen kreet hooren, toen Monfaucon op mij toetrad en mij meer en meer achteruit drong, tot wij eindelijk vlak in de nabijheid kwamen van den ouden An toine. De slag, dien Monfaucon den ouden man had toegebracht, had een diepe wond in zijn hoofd veroorzaakt en in het bloed, dat er uit gevloeid was, slipte ik even. Ik viel neer en vóór ik weer overeind kon komen, was Mon faucon reeds op mij toegesprongen. Zijn de gen raakte gelukkig alleen mijn schouder. Lafaard riep Nance. Het was het eerste woord, dat zij sprak, sinds het duel begon, doch deze beleediging maakte den graaf woedend. Hij deed opnieuw een verwoeden uitval. Toen kwam het oogen blik, dat ik mij weer geheel mee Eter van mijzelf voelde en ik stak hem mijn degen midden in het hart. Wij waren op weg naar Chassin, Nance Saint-Aubin en ik. Ik had haar mijn geschiedenis verteld en Purmercncl, 9 Juli. Vee. Runderen totaal 659 stuks 310 vette koeien 80—86 ct. per kg; 194 gelde koeien f 130180 105 melkkoeien f 180275 per stuk 50 stieren 6072 ct. per kg. handel matig 22 paarden f 2254.00 per stuk, handel stug 53 vette kalveren 55—75 ct. per kg. handel matig 459 nuchtere kal veren voor de slacht f 816 nuchtere kalve- Len voor de fokkerij f 1422 per stuk, han del stug 425 vette varkens voor de slacht 6066 ct. per kg, handel vlug 61 magere varkens f 26—46 214 biggen f 1224 528 schapen f 1633 65 bokken f 416 496 lam meren f 613 alles per stuk, handel matig. Eieren. Kippeneieren f 44.30 eendeneie ren f 3 per 100 stuks. Pluimvee. Aanvoer 1800 Noord-Hollandsche blauwen (kuikens) 5055 ct., oude kippen en iianen (wit en rood» 47' 52' ct. oude kippen en hanen (blauw) resp. 50 en 55 ct. per kg konijnen f 0.301.70 1900 eenden 1030 ct. per stuk duiven 40 ct. per paar 2000 jonge hanen (wit en rood) 4550 ct. per kg. Rotterdam, 9 Juli. Veemarkt. Aanvoer in totaal 3009 dieren, t.w.695 vette koeien en ossen 747 gebruiksvee, 150 stieren, 70 vette kalveren, 67 graskalveren, 734 nuchtere kal veren 3 varkens, 16 veulens, 176 paarden, 285 schapen of lammeren 66 bokken of gei ten. Prijzen Vette koeien le kwal. 80—92 ct., 2e kwal. 6878 ct., 3e kw. 5464 ct. vette ossen le kw. 80—90, 2e kw. 68/78, 3e kw. 56- 66 ct. stieren le kw. 7478, 2e kw. 6472. 3e kw. 5662 ct.vette kalveren le kw. 95— 105, 2e kw. 7585, 3e kw. 6070 ct.; slacht nuchtere kalv. 605560 ct. per kg f 15— trek, waarin je meende dat ik mij bevond, van harte toegedaan was ciere ellenden van den burgeroorlog. De da gen van mijn recruteering zijn voorbij. Ik zal niet meer van dorp tot dorp gaan en de man nen ten strijde oproepen, maar ik zal bij hen blijven en hun lot deelen om. wanneer de Hemel het wil. ook met hen te sterven. Ja, ik wil mijn leven geven voor de heilige zaak van de Vendée. En mag ik uw kameraad zijn vroeg ik zacht. Ik vraag niet meer. Van dien dag af zag ik nog slechts een enkel lichtpunt voor me Den dag, waarop een einde zou komen aan dezen verschrikke- lijken broedermoord. En die dag kwam. In 1795 gelukte het pas aan den opstand een einde te maken, maar gelukkig had toen ook het schrikbewind zijn tijd gehad. Nance Saint- Aubin zag in. dat alle verdere verzet hope loos was en dat het geluk der Vendéeers cischtc, dat de vereering van het vorstenhuis zich voortaan bepaalde tot een vereering des harten. Op een avond reden wij samen langs de stille wegen. De zon was zooeven onderge gaan. Nance sprak geen woord, haar hart was te vol. Het laatste troepje dapperen, dat lie ver den dood op het slagveld had gevonden dan naar huis terug te keeren, was door haar weggezonden. Het was gedaan, geen enkele illusie bleef nog in haar hart over Geen enkele 1 Ik vroeg het mij af en dichter bij haar ko- daarbij het glinsterend juweel aan haar vin- 'de zei ifc atbt ger niet uit het oog verloren. I Gij kunt niets meer voor de Vendée doen. Weet ge nog hoe ge, lang geleden, te Nance 1 Parijs mij een bezoek bracht en mij een briefz-. zuc}1^te overhandigde van iemand, die de koningin een complot Zou het nu misschien tijd zijn om aan ti v, j u-zelf te denken, aan u-zelf en. aan mij? maar ik had het al lang verlaten en zat m smeedde omhur i _zewk Ik had Zou nu ml55chien het uur gesIagen hebben, waarop ge kunt besluiten met mij mee te gaan naar mijn oud tehuis aan de stormachtige de naast liggende kamer. Ik vertrouwde je toen den naam aangenomen van Chesney. Ik niet, mijnheer de graaf. Ik wilde nog wel eens maakte deel van dat complot uit. Evenals u. u wat meer laagheden van je zien en ik sloop Een oogenblik was zij stil. maar toen zij me ïan een land dat van zijn zo- dus naar de galerij en luisterde het gesprek aanzag, ontdekte ik tranen m haar oogen en ,1(?n heg{t eeoeven voor Frankrijk en ziin af, dat je had met mejuffrouw Saint-Aubin.'een blos overtoog haar bleeke wangen. 'dynastie? Je wenscht haar naar de Conciergerie te zen-| - Ja, fluisterde zij Ik herinner het mij. Tom le, 2e wm haar hand jn d y den nietwaar? En waarom? Omdat ze je - Is het met wonderbaar, antwoordde ik als Z]j da, gedaan had dien aïond toen beleedigd heeft Omdat ze misschien begra-.dat u en ik nu samen ten strude trekken U we ons samen en naar chassin pen heeft, dat je een schurk bent. een laffe en ik. die, ofschoon we elkander met kennen De Hem„, weet hoe „aanle ik reeds vroc schurk verraderlijk en gemeen Ik wist dat eenmaal deelgenomen waren in hetzelfde stem~de„ lielde had h00r gegeven ÏÏÏÜJ? Üf? „e". ÏT'Jf l"!nS.T. ,e Onötcnïe ze. maar toen had ik er het recht niet toe. Vendée gekomen om jou te vermoorden en redden Het was het Lot. dat mij tot wel eenvoudig omdat ik meende, dat je reeds voerde, dood was, maar als ik nu mejuffrouw hier Ik denk. dat het Gods hand was, mijn- redden kan door een eind te maken aan heer de kapitein, zei ze. Maar vanaf het 00- jouw onbeteekenend bestaan, nu, dan zal het genblik, dat u mij vertelde van de verschrik- me een feest zijn dat te mogen doen. Mag ik kingen, welke gij gezien hebt, sinds gij uw u verzoeken, mejuffrouw, om de kandelaars voeten zette op het grondgebied van de Ven even vast te houden ging ik voort. Het licht dée, is de gedachte in mij opgekomen om van is hier slecht. Houd ze een beetje hoog, als dit ongelukkige volk te redden, wat er te red- 't u blieft, opdat mijnheer de graaf en ik den is en om het te behoeden voor de ver- EINDE. IN VIER BLADEN ADVERTEEREN EENMAAL BETALEN Wieringer Courant. Wieringermeerbode. De Polderbode. Zijper Couiant.

Wieringer courant | 1940 | | pagina 1