NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGER EN OMSTREKEN 31e JAARGANG No. 109 WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.25. UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN. BUREAU Hippolytushoef Wieringen Telefoon Intercomm. No. Jfi. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels f 0.50 Iedere regel meer f 0.10 NA DEN VREDE Langen tijd scheen het, ook op grond histo sche gebruiken, duidelijk, dat de staatkundig; gevolgen van den oorlog ook voor ons land bij en na den vrede zouden worden geregeld. Het schijnt echter duidelijker te worden, dat men goed doet, daarop niet al te veel meer zijn houding van afwachten en kat uit den boom kijken te grondvesten. Hoewel het ook vast staat dat men Duitsch land onrecht aan doet, als men meent, dat Nederland behandeld zal worden als Polen eeo suggestie dienaangaande in een groot blad gelanceerd, is van Duitsche zijde onverbiddellijke afgewezen moet men wel rekenen met de speciale dynamiek van de moderne Duitsche staatkunde. Dit beteekent, dat Duitschland althans voorbereidingen voor een nadere staatkundige regeling van de positie van Nederland zou kunnen willen treffen. En dat die voorbereidingen een zoodanig karakter zouden kunnen hebben, dat over den stand van zaken, zooals die na den vrede zou kunnen zijn, practisch reeds vóór dien vrede zou worden beslist. Dit zet oprechte Nederlanders en Neder- landsche groepeeringen voor een niet gemak kelijke taak. Maar het scherpt alle oprechte vaderlanders de plicht in, zich krachtig en welgezind en offerbereid aan één te sluiten, niet langer talmend. Niemand heeft daarbij het recht iemand van den rechten weg te dwingen, dien hij naar eer en geweten bewan delt. Nog altijd is van kracht de verklaring van den Rijkscommissaris, dat de politieke wils vorming van Nederland de zaak der Neder landers zelf is. Maar dan moet er ook niet getalmd wor den om tot de algemeenë gezindheid en ééns- gezindheid te komen, welke die wilsvorming kan dragen en schragen CONTROLE OP DE VLEESCHPRIJZEN. Slagers moeten prijslijsten ophangen, welke door den burgemeester moeten worden goedgekeurd aan de hand van maximumprijzen. In aansluiting aan de mededeelingen betref fende de regeling van de vleeschdistributie, deelt het Rijksbureau voor de voedselvoorzie ning nog het volgende mede Ten aanzien van de detailprijzen van vleesch en vleeschwaren zijn door den secre taris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Landbouw en Visscherij voorschriften uitgevaardigd. Voor wat betreft de prijzen van varkens- paarden en schapenvleesch is bepaald, dat deze niet meer mogen bedragen dan in den betreffenden winkel vóór Ï6,September 1940 werden berekend. Voor rund- en kalfsvleesch zijn maximum- prijsgrenzen vastgesteld boven welke dat vleesch niet mag worden verkocht. Deze prijzen zijn de volgende RUNDVLEESCH ct. p. Kg. Biefstuk 130—230 Haas 130—230 Rosbief 120200 Rollade (lende) 100170 Gewone Rollade 90150 Ribstuk 100170 Riblappen 90150 Contrafilet 130—200 Braadvleezen 80140 Magere lappen 80140 Doorregen lappen 80140 De Roman van Koning Carol van Roemenië Het dramatisch einde van avonturicrspolitiek Koning Carol voor de derde maal in balling schap. - De 18-jarige Michaël voor de tweede keer koning. De thans wederom afgetreden koning Ca rol van Roemenië was ongetwijfeld een han dige staatsman, die zijn troeven in het poli tieke spel vaak met- succes naar voren bracht, maar ten slotte de kwade kans van iederen hazardspeler niet heeft kunnen ont gaan. Ook in zijn particuliere leven was hij roekeloos en stortte hij zich in menig on stichtelijk avontuur. Toen zijn land in 1916 in de Europeesche oorlog betrokken werd, vluchtte kroonprins Carol naar Odessa in Rusland, waar hij met een jonge Roemeensche van eenvoudige af komst, in het huwelijk trad. Uit dit huwelijk werd een zoon geboren. De kroonprins werd van zijn rechten vervallen verklaard, maar na eenige tijd keerde Carol naar Boekarest terug, verzoende zich met zijn familie, liet zijn morganatisch huwelijk ontbinden en trad in 1921 in de echt met Prinses Helena van Griekenland. Na korte tijd echter gingen er allerlei verhalen rond over zijn intieme vriendschap met mevr. Lupescu, een dame van Joodsche afkomst, de gescheiden echtge noote van een Roemeenschen officier. Toen Carol bij de begrafenis van koningin Klapstuk 80140 Gehakt - Poulet 70120 Rauw Rundvet 100140 KALFSVLEESCH ander dan nuchter kalfsvleesch Oesters en schnitzels 180280 Fricandeau 140240 Rollade 130—210 Coteletten 120—200 Lappen 130210 Poulet en gehakt ..100180 Rauw kalfsvet 100160 Nuchter kalfsvleesch 80140 Het vorenstaande beteekent niet, dat elke slager rund- en kalfsvleesch mag verkoopen tegen den hoogsten prijs. Tevens is bepaald, dat een ieder die rund of kalfsvleesch, paardenvleesch, schapen vleesch, varkensvleesch of vleeschwaren aan verbruikers verkoopt, verplicht is, met ingang van 16 September 1940 in zijn winkel duide lijk leesbare prijslijst aan te brengen, waarop de prijzen voor vleesch en vleeschwaren staan vermeld. Het verkoopen tegen andere prijzen dan die, v/elke op de lijst staan vermeld, is verboden. Een uitzondering is daarbij gemaakt voor vleeschwaren in blik. De verkoop daarvan is wederom toegestaan en de prijzen behoeven niet op de prijslijst te v/orden vermeld. Met ingang van 23 September a.s. zal de prijslijst moeten zijn goedgekeurd door den burgemeester van de plaats waar de winkel is gevestigd. Elke slager en winkelier in vleesch of vleeschwaren is dan ook verplicht terstond zijn prijslijst in tweevoud ter ge meente-secretarie in te leveren. Bij de samen stelling van de prijslijst dient een ieder zich goed rekenschap te geven van het boven staande. Overtredingen zullen n.1. streng wor den gestraft. Prijslijsten, waarop prijzen voor varkens-, paarden- en schapenvleesch of vleeschwaren staan vermeld, welke meer be dragen dan de door den slager of winkelier vóór 16 September 1940 berekende, zullen niet v/orden goedgekeurd. De goedkeuring zal ook worden geweigerd, indien naar het oordeel van den burgemeester door den betreffenden slager voor rund- of kalfsvleesch te hooge prijzen zijn berekend. Door den slager moet namelijk bij zijn prijsbepaling rekening worden gehouden met verschillende factoren, zooals de door zijn af nemers gestelde kwaliteitseischen. Slagers, die, doordat hun waren aan hoogere kwali teitseischen voldoen, door de betere ligging van hun winkel of door andere oorzaken tot dusverre in vergelijking met andere slagers regelmatig iets hoogere prijzen konden bere kenen, mogen nu hun prijzen in overeenstem ming daarmede ook eenigszins hooger stellen dan andere slagers. Aan het bovenstaande zal streng de hand worden gehouden. Men zal zich in geen geval kunnen beroepen op een naar men meent ten onrechte geweigerde goedkeuring. De gemeentelijke goedkeuring geldt slechts tot wederopzeggings. Het geval zal zich dus kunnen voordoen, dat een verleende goed keuring wordt ingetrokken, omdat bij nader onderzoek is gebleken, dat de prijzen te hoog waren. Anderzijds is het ook voor den slager en winkelier mogelijk naderhand goedkeuring te vragen op wijzigingen in de prijslijst. BINNENLANDSCH NIEUWS. GRANAAT ONTPLOFT. Marechaussees demonteerden het projectiel. De marechaussee D. uit Helden-Panningen j <L.) was met een collega in de smederij van den heer A. Gommans te Maasbree bezig met liet demonteeren van een gevonden granaat. I Plotseling kwam het projectiel tot ontplof- fing. D werden" een vinger en de duim van de linkerhand afgerukt, terwijl hij bovendien ernstige verwondingen aan zijn gelaat opliep. Zijn collega werd eveneens aan het gelaat gewond, terwijl de heer Gommans door een scherf in het dijbeen getroffen werd. D. is naar het ziekenhuis te Venlo gebracht. DRAGEN VAN INSIGNES DOOR AMBTENAREN. De secretaris-generaal waarnemend hoofd van het departement van Binnenlandsche Zaken, heeft bepaald, dat ambtenaren in dienst of bij gekleed gaan in uniform voort aan geen enkel ander insigne of onderschei- dingsteeken meer mogen dragen dan die. welke van regeeringswege zijn verstrekt of voorgeschreven. Dit verbod geldt tevens ten aanzien van vreemde ordeteekenen, afkom stig van mogendheden, waarmede het Duit sche rijk in ooi-log is. Het verbod geldt niet voor Nederlandsche ordeteekenen. COMMISSSARIS VAN ZEELAND UIT AMBT ONTSLAGEN. Naar het Dagbl. van Noord Brabant uit Middelburg wordt medegedeeld, is de Com missaris der Provincie Zeeland, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, door den Rijkscom missaris voor het bezette Nederlandsche ge bied uit zijn ambt ontheven. Met de waar neming van de functie van Commissaris der Provincie is belast mr. P. Dieleman. oudste lid van het College van Ged. Staten. KINDJE IN EEN KUSSEN GESTIKT In een woning op den Nieuwendijk te Am- terdam heeft zich een tragisch ongeval voorgedaan. Een kindje van drie maanden is in een bed voorover in de kussens gevallen. Toen de moeder er bij kwam, moest zij con- stateeren, dat de kleine in zeer benauwden toestand verkeerde. Kort daarop is het kind overleden. HET INCIDENT IN DE BALISTRAAT TE 'S-GRAVENHAGE. Agenten in vrijheid gesteld. Naar het A.N.P. meldt, zijn de politie agenten, die Zaterdag 7 September in de Ba- listraat te 's Gravenhage revolverschoten hadden gelost op eenige lden van de weer- afdeeling der N.S.B., waardoor de W.A.-man Peter Ton werd gedood en eenige andere na- tionaal-socialisten werden gewond, en die deswege in voorloopig arrest zijn gehouden, in vrijheid gesteld. Deze vrijlating is ge schied onmiddellijk nadat bij den hoofdcom missaris van politie een verzoekschrift daar toe van de moeder en de zuster van Peter Ton, zoomede van het W.A.-vendel, dat diens naam draagt, was ingekomen, in welk ver zoekschrift tevens uiterste clementie voor de ze agenten werd bepleit. KABELBALLONS BOVEN NEDERLAND Zij richtten op verscheidene plaatsen schade aan. Treinverkeer Amsterdam-Alkmaar gestoord. Door den straffen wind uit Westelijke rich ting zijn Dinsdag verscheidene Engelsche ka belballons, die van hun bases waren losge rukt, naar Nederland afgedreven en hebben op verschillende plaatsen aan hoogspannings netten, telefoondraden, enz. schade aange richt. In de Zaanstreek hebben twee losgeslagen ballons eenige draden van de electrische bo venleiding der spoorlijn Amsterdam-Alkmaar vernield. Gedurende 2'/* uur was het trein verkeer met Alkmaar gedeeltelijk gestag neerd en moest over enkel spoor worden ge leid. Een dak van een woonhuis aan den Beu kenweg te Wormerveer werd beschadigd. De tweede ballon rukte op den hoek van den Hoogendijk-Provincialen Weg een bordje uit den grond, terwijl in de buurt van de Czaar Peterstraat verscheidene antennes het moesten ontgelden. Ook het telegraaf- en te lefoonverkeer langs de spoorwegen tusschen Zaandam en Purmerend werd gestoord. Om kwart voor tien is het gevaarte in den Mid- den-Beemster nabij Spijkerboor neergeko men en onschadelijk gemaakt. Om elf uur Dinsdagmorgen kwam een En gelsche kabelballon over het IJsselmeer uit de richting Volendam op het stadje Hoorn aangedreven. De ballon, welke zeer laag was en af en toe het water raakte, rukte, boven land gekomen, een paal van het electrisch licht uit grond en kwam vervolgens bij het veilinggebouw in de gemeente Blokker neer. Het omhulsel werd naar Hoorn overgebracht Ook de dienst der N.Z.H.T.M. tusschen Mon nikendam en Edam is Dinsdagmorgen ge stremd geweest en moest tijdelijk met bus sen worden onderhouden.. Een Engelsche bal Ion had namelijk eenige draden van het bovennet vernield, waardoor kortsluiting ont stond, het gevaarte in brand vloog en ge heel in vlammen opging. Behalve Noord Holland heeft ook Fries land van verscheidene ballons bezoek gehad Om half twaalf kwam er uit de richting van het IJsselmeer een ballon gedreven, die enkele telefoonpalen uit den grond rukte, het pas herstelde electrische net opnieuw ontredderde, om vervolgens bij Spannenburg zijn tocht te beeindigen. Om 12.05 werd er opnieuw een ballon gesignaleerd, die recht op dc haven aandreef. Deze was gelukkig zoo laag, dat hij achter den nieuwen Meerdijk bleef haken. Vervolgens gleed hij over den dijk heen en kwam terecht op een Rijnaak, die in de werkhaven lag. Daar is men er in geslaagd den ballon onschadelijk te maken. Te Leeuwarden werden door eenige ballons pannen van de daken gerukt, antennes ver nield, lichtleidingen beschadigd en venster ruiten verbrijzeld. In het Diaconessenhuis sneuvelde een 10-tal ramen. Aan den Noor dersingel slingerde de kabel van een der bal lons zich rond een scheepsmast, waardoor deze in drie stukken knapte. Ook werden in dit gedeelte van de stad draden van de radio distributie-centrales vernield, waardoor een deel der luisteraas van muziek verstoken werd. Tusschen Heerenveen en Akkrum werd een kabel van het hoogspanningsnet van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf beschadigd, ten gevolge waarvan het zuidelijke deel van de provincie Friesland zonder stroom kwam. Door omzetting slaagde men er na eenigen tijd in de stroomlevering gedeeltelijk te her stellen. Uit Roden in Drente wordt gemeld, dat een kabelballon eenige schade aan het electrische net heeft aaogericht. Te Wijhe is er een neergekomen in een boomgaard langs den weg Zwolle-Deventer, waarbij aan eenige fruitboomen schade werd aangericht. Ten slotte vertoonde zich ook boven Den Haag een kabelballon welke door een vlieg tuig werd neergeschoten. POLITIE ZIT SMOKKELAARS OP DE HIELEN. Groote voorraden in beslag genomen Nadat de Venlosche gemeentepolitie 'n ket tinghandel in zeep had ontdekt, is thans de inspectie van de invoerrechten een anderen kettinghandel en smokkelaffaire engros op het spoor gekomen. In verband met deze ontdekkingen werd bij een winkelier nabij de grens een huiszoeking gedaan, waarbij enke le honderden kilo's koffie en peper in beslag genomen werden alsook een partij vleesch- ccnserven. Tegen den winkelier werd proces- Alexandra van Engeland het Roemeensche Koninklijk Huis vertegenwoordigd had, reis de hij in gezelschap van mevr. Lupescu naar Parijs en keerde niet meer naar Boeka rest terug. De moeder van den kroonpins en minister Bratianu dwongen hem tenslotte om ten behoeve van zijn zoontje Michaël af stand te doen van zijn recht op de troon. Deze Michaël volgde dan ook inderdaad in 1927 zijn grootvader, koning Ferdinand, bij diens overlijden op en hij regeerde als koning onder leiding van een regentsehapsraad. In 1928 werd op eisch van prinses Helena het huwelijk tusschen haar en den voormaligen kroonprins ontbonden. Maar in 1930 keerde Carol naar Roemenië terug, daarbij gesteund door Maniu, den lei der der Boerenpartij, die toen aan het be wind was. Koning Michaël werd kroonprins en Carol aanvaardde het bewind over het land. Zijn echtgenoote, prinses Helena verliet Roemenië en vestigde zich te Florence in Ita lië mevr. Lupescu werd in een paleis te Sinaja geïnstalleerd. Bij de toenemende verwarring in de inter nationale politiek trok koning Carol steeds meer bestuursrechten aan zich, tot hij ten slotte een zoo goed als absolute macht uitoe fende. Hij zocht steun bij Frankrijk en Enge land. die Roemenië's grenzen gegarandeerd hadden, maar betrachtte tegelijkertijd toena dering tot de asmogendheden in het bijzon der trachtte hij de vriendschap te vergrooten met Italië, van welks leider Mussolini hij een bewonderaar was. Met al zijn laveerkunst is hij tenslotte ech ter toch in de verkeerde haven beland. Het volk stelt hem verantwoordelijk voor de ram pen, welke over het land zijn gekomen en 'daarom moest koning Carol abdiceeren op 'aandrang nog wel van den aan het bewind ge [komen generaal Antonescu, dien de koning vier weken tevoren had laten arresteeren, nadat de generaal tijdens een audiëntie bij 'den koning gewezen had op de duistere en dubbelzinnige rol, welke enkele van 's konings adviseurs zouden hebben gespeeld, j Vóór Carol heenging, heeft hij Antonescu nog met de absolute macht in het rijk moe ten bekleeden, zoodanig, dat van het koning- 1 schap, dat nu - voor de tweede keer - den j 18-jarigen Michaël weer toeviel, niets méér dan de glans over bleef. Antonescu deed aan stonds langs telegrafische weg een beroep op dc moeder van den jongen koning, prinses Helena om naar Boekarest terug te keeren en zich met de verdere opvoeding van haar zoon te belasten. Haar werd tevens de titel van Koningin-Moeder verleend. Ex-Koning Carol vertoeft thans in balling schap in Portugal, op de. reis waarheen twee maal een aanslag op zijn leven werd on dernomen. Ook mevr. Lupescu is uit Roeme nië uitgeweken. verbaal opgemaakt. Vermoed wordt, dat men hier een ketting- handel op het het spoor gekomen is, die over het geheele land verspreide relaties heeft. Het onderzoek wordt nog voortgezet. Voorts hebben rijksambtenaren in Vijlen- Vaals groote hoeveelheden koffie in beslag genomen, welke bestemd waren om over de grens te worden gesmokkeld. Ook werd be slag gelegd op een flinke partij vleeschwaren er. chocolade, die door het Vijlerbosch wer den vervoex-d in de richting van de grens. Daar sommige smokkelaars verzet boden, moest tegen hen worden opgetreden. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Dinsdagochtend heeft' een dochter van een melkboer te Delft aan de politie mede gedeeld, dat haar vadei-, die al vroeg naar de melkfabriek aan het Zuideinde was ge gaan. niet was teruggekeerd. De politie stel de een onderzoek in zij vond in de Schie een drijvende melkbus. Men ging op deze plaats aan het dreggen met het resultaat, dat na eenige uren het lijk van den melk boer kon worden opgehaald. Men vermoedt dat de man, die aan vallen de ziekte leed, onwel is geworden en daar door te water is geraakt. DE DOOD VAN OVERSTE H. L. MUSSERT. Binnenkort behandeling voor de krijgsraad te 's Gravenhage. Naar het A. N. P. meldt, is het thans zeer uitvoerige voorbereidende onderzoek in de zaak tegen een reserve-kapitein en een re- serve-eei'ste-luitenant, die beiden worden be schuldigd van muiterij met doodelijk gevolg in tijd van oorlog, namelijk op Maandag 13 Mei j.1. te Sliedrecht, bij welke muiterij de luitenant-kolonel der pontonniers en torpedis ten H. L. Mussert, broeder van den leider der N.SB. is doodgeschoten. Binnenkort zal de openbare behandeling van deze zaak voor den kiujgsraad te 's Gra venhage dienen. VENTERS TE MAASTRICHT DREVEN PRIJZEN OP. Reeds herhaaldelijk had de politie en de marechaussee te Maastricht tegen de z.g. ge- legenheidsventers proces-verbaal opgemaakt wegens clandestien venten. Bij dat venten werden prijzen gevraagd, welke den naam van grove afzettex-ij verdienen. Zoo werd voor 1 Kg. koffie de prijs van f 60 gevraagd. Teneinde aan dit bedrijf perk en paal te stellen, hebben dertig politiemannen een raz zia gehouden 57 personen, zoowel mannen als vrouwen, die zich aan genoemde praktij ken schuldig maakten, werden aangehouden en in hechtenis gesteld. De oogst na deze gehouden razzia was 250 paar dameskousen, veertig stuks dames ondergoed, 10 Kg. cacao, verder koffie, choco lade, zeep, sigaretten, enz. Al deze goederen zijn in beslag genomen. Zij zullen voor liefda dige doeleinden worden bestemd. De politie heeft voorts een „huiszoeking" gedaan in het woonwagenkamp. Zij trof daar nog voorraden aan, die kennelijk bestemd waren om aan de soldaten te worden ver kocht. den - de capitulatie van Frankrijk, de neder laag der geallieerden bij Narvik, de aanval len der Italiaansche weermacht op Engelsche bezittingen in Afrika, in het bijzonder het overschrijden van de Egyptische grens, het uitroepen van een legionnair Roemeenschen staat en niet te vergeten de aanhoudende .bombardementen op de wereldstad Londen - I hebben het aanzien der wereld totaal veran derd, zoo wordt in bevoegde Duitsche kringen opgemerkt- Vooral de bombardementen op Londen heb ben niet slechts directe gevolgen, maar zij hebben den oorlog voor een belangrijk deel een beslissende uiting gegeven. In Groot- Londen - Londen met zijn vele voorsteden - is het derde deel van de totale Engelsche oorlogsproductie geconcentreerd. Het deel van Londen, dat tot dit oogenblik onder den druk van het Duitsche luchtwapen ligt. is na genoeg een aaneengesloten, niet te scheiden werkstad, één groote opslagplaats van mate rialen en grondstoffen, welke het Britsche rijk voor de oorlogvoering noodig heeft. Rotterdams Toekomst „OPSLAGPLAATS VOOR WEST-EUROPA IS DE MEENING IN DUITSCHE KRINGEN.. Het A.N.P. meldt De groote gebeurtenissen der laatste maan Londen - zoo wordt in deze kringen opge merkt - was tot nu toe de opslagplaats van West-Europa. Hier concentreerde zich de we reldhandel, hier werden producten uit alle deelen der wereld aangevoei-d en in veemen aan de Theems en in de Londensche havens opgeslagen of over de West-Europeesche lan den gedistribueerd. Hier bevond zich een we reldhandel, een zaken- en financieel verkeer van even grooten als grootschen omvang. Thans ligt deze opslagplaats reeds gerui- WIE ZICH THANS VOOR EEN KWARTAAL OP DIT BLAD ABONNEERT. ONTVANGT DE TOT 1 OCTOBER VERSCHIJNENDE NRS. GRATIS. men tijd onder den vernietigenden druk van het Duitsche luchtwapen. Een groot deel is reeds verwoest. Nog grootere vernielingen zul len wellicht volgen. Als handelscentrum voor West-Europa zal Londen straks geen of al thans zeer geringe beteekenis hebben. Er zal een nieuw wereldcentrum voor han del en verkeer moeten komen en met dit toe komstbeeld voor oogen openen er zich voor Nederland en in het bijzonder voor Rotter dam groote perspectieven. Immers door zijn ligging is Rotterdam de aangewezen stad om Londen als handels- en verkeerscentrum te vervangen. Reeds thans houden zij, die plan nen voor Rotterdams opbouw ontwerpen, re kening met Roterdams toekomstige beteeke nis in het nieuwe Europa. Zij baseeren deze plannen op een inwonertal van meer dan an derhalf millioen. Rotterdams ligging aan den mond van Eu ropa's rivier, centraal ten opzichte der we- reldzzën, zal nog gunstiger worden, wanneer het Rijn-Maas-Donaukanaal gereed zal zijn. Reeds voor den ooi-log werd hieraan energiek gewerkt en deze arbeid heeft sindsdien niet stil gelegen. Wanneer deze plannen zullen zijn verwe zenlijkt zal er een transcontinentale verbin ding zijn van Rotterdam naar Constanza van Roemenië. Zij zal het handelsverkeer van Roemenië en de andere Donaustaten met de overige Europeesche landen, vooral van West Europa, ten goede komen en dit alles opent groote economische en financieele perspectie ven. vooral voor Rotterdam en daarmede voor geheeel Nederland. Wat Parijs voor- Frankrijk beteekent, Londen voor Engeland, kan en zal Rotterdam voor Nederland worden

Wieringer courant | 1940 | | pagina 1