32e JAARGANG DINSDAG 7 JANUARI 1941 No. 2 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1,25. UITGEVER: <4^ CORN. J. BOSKER WIERINLJ*N. BUREAU Hippolytushoef Wieringen Telefoon Intercomm. No. 19 ADVERTENTIëN Van 1 5 regels f 0.50 Iedere regel meer f 0.10 BOUWEN Het jaar is dood. Zult gij t beklagen Bracht het U veel zonnedagen, Waardoor Uw leven werd verkwikt Ziet gij voldaan, althans tevreden Met dankbaar harte in 't verleden, Dat voor U gunstig heeft beschikt Het jaar is dood. Zult gij 't beklagen Of wenscht ge rustloos voort te jagen En wendt g'uw blik van 't oude af. Om niet te wikken of te wegen De lust, de last, het vóór, het tegen, Verbandt ge 't al in 't zwijgend graf Het jaar is dood. Zult gij 't beklagen En rijzen in uw ziel de vragen Waarom het zóó, niet anders ging Bevangt U weemoed, knagend pijnen Van wonden, die weer vurig schrijnen In d'ure van herinnering. Het jaar is dood. Laat ons niet klagen, Maar lijdzaam en geduldig dragen De plicht, die ons werd opgelegd, Vervul die plicht naar beste krachten En hoop in 't duister van de nachten De zon brengt alles weer terecht Het jaar is dood. Wat baat het klagen Het leven legt ons altijd lagen En eischt ons op tot harde strijd Het vergt van ons de beste krachten. Om altijd weer die strijd te wachten Paraat is onze werkzaamheid. Het jaar is dood. Gij zult niet klagen, Al troffen U de zwaarste slagen, Die sloopten alle levenslust. Het leven roept ons op ten strijde, 't Erkend geen leed, geen medelijden, Het duldt geen dralen cn geen rust. Het jaar herleeftWie ook versage, Wij wachten af de nieuwe dagen En zien hun daden tegemoet. Wij blijven aan ons leven bouwen En brengen hier in vol vertrouwen Het Njeuwe Jaar een welkomstgroet. BINNENLANDSCH NIEUWS. „AVONDETEN VOOR NEGEN MAN." Roode kruis herkende gesneuvelden fourier. Het Ned. Dgbl. vermeldt het volgende op merkelijke staaltje van werkzaamheid van het Nederlandsche Roode Kruis. Deze instel ling is nog steeds doende met het piëteitsvolle onderzoek naar Nederlandsche en Pransche soldaten, die hier in de oorlogsdagen het le ven lieten. Zoo sneuvelde tijdens de gevech ten op den Grebbeberg een fourier. .op wien de Duitsclie soldaten na afloop van den slag geen enkel herkenningsteeken konden vinden. Wel vonden zij in het borstzakje van den ge sneuvelde een stukje papier, waarop jn haas tige letters stond neergekrabbeld „Avondeten voor negen man." De Duitschers begroeven den gesneuvelde en bij gebrek aan kennis van onze taal meenden zij op het stukje papier den naam van den gesneuvelden fourier te lezen. Zij plaatsten een houten kruis op het graf met het opschrift „Hier ruht Avondeten Von Negenulan." Een foto van dit graf be landde bij het Nederlandsche Roode Kruis, waar een scherpzinnige employé weinig moei te had 0111 uit te maken, wat de oorspronke lijke beteekenis van dezen naam was. Dit vage spoor is voldoende gebleken om uit te vinden, welke militairen in die omgeving de zorg voor het eten konden hebben en binnen weinige weken kon het Roode Kruis aan de nabestaanden berichten, dat hun zoon in den strijd voor het vaderland gevallen was en dat hij zijn laatste rustplaats op den Grebbeberg vond. EEN VEILINGSVERGADERING ONTBONDEN. Bezettingsautoriteit greep in N.S.B.-er werd niet herkozen. De jaarvergadering van de Fruit- en Groen- teveiling te Wateringen heeft dit jaar een wel ongebruikelijk einde gevonden, zegt het Ned. Dgbl. Bij de verkiezing van een afgevaar- j digde naar de algemeene vergadering van den Bond Westland werd de heer J. Degeling, die tot dusverre afgevaardigde geweest was, niet herkozen. Hij verkreeg slechts 27 stem men tegen 122 stemmen op zijn tegencandi- daat. Deze afwijzende houding van de tuin ders was te wijten aan het feit, dat de heer Degeing sedert kort N.S.B.-er geworden was. De heer Degeling verklaarde hierna geen prijs meer te stellen op het verder bijwonen van de vergadering en verliet deze nadat hij het ge beurde als een politieke rel had gekwalifi ceerd. Korten tijd later verscheen een Duitsch of ficier, die de vergadering voor ontbonden verklaarde, omdat de toestemming alleen ge geven was. indien geen politiek zou worden bedreven. Door het niet-verkiezen van den heer Degeling achtte hij deze bepaling ge schonden wat tot het ontbindingsbesluit leid de. Binnen vijf minuten was de zaal op orde lijke wijze ontruimd. Door dit besluit is een verstrekkend prece dent geschapen, omdat hiermede duidelijk is aangegeven, wat men bij een vergadering als politieke actie moet beschouwen. KOFFIE, ZEEP EN MEEL IN BESLAG GENOMEN. Goede vangst van de politie te Alkmaar. Dank zij de goede samenwerking tusschen de plaatselijke politie en de ambtenaren van den centralen crisisdienst, is het de politie te Alkmaar gelukt wederom een belangrijke ontduiking van de distributie- en hamsterbe palingen, zoomede van de landbouwcrisiswet ce ontdekken. Het was de politie opgevallen, dat een ca féhouder op zeer vlotte wijze handel dreef in levensmiddelen, waarbij op grond van enkele aanwijzingen het- vermoeden rees, dat hierbij ernstig tegen de bestaande wettelijke bepa lingen werd gezondigd. Toen men voldoende gegevens had, ging de politie tot ingrijpen over. Daarbij kwam uit, dat de man een groote partij koffie, zeep en meel op fraudu leuze wijze had verhandeld en aan haar be stemming, distributie onder de bevolking, had onttrokken, met het doel dit naar elders ov. r te brengen, hetgeen ook gedeeltelijk is gelukt. Het overige deel van de partij kon nog wor den achterhaald en is in beslag genomen. Tegen den caféhouder, die een volledige be kentenis heeft afgelegd is proces verbaal op gemaakt. Uit het onderzoek kwam vast te staan, dat verschillende tusschcnpersonen hun bemid deling bij de transactie hadden verleend. Voorts bleek, dat een Alkmaarsche winkelier, die ook bij de groote smokkelzaak welke in December werd ontdekt, betrokken was, we derom als leverancier en bemiddelaar was opgetreden. Ook een filiaalhouder uit Den Helder, die bij de vorige zaak betrokken was, had zich thans wederom aan onwettige leve- ties schuldig gemaakt. Tegen al deze perso nen is eveneens procesverbaal opgemaakt. In verband met deze zaak, kwam tevens aan het licht, dat een fabrikant ongeveer 100.000 kg graanproducten, in strijd met de Landbouw crisiswet voorhanden had. Ook in dit geval is procesverbaal opgemaakt, terwijl de goede ren in beslag zijn genomen. Kantongerecht - Alkmaar. HET KLOKJE VAN TWAALF UUR. Een burgemeester, die buiten zijn boekje ging, hield een laten vrijer te vroeg aan Ieder, die op een dorp woont, weet of heeft althans kunnen ondervinden, dat de burge meester met een vaderlijke zorg over zijn gemeente, waarvan hij alle onderdanen, om niet van inboorlingen te spreken, „van ha ver tot gort" kent, waakt en welk een opof feringen hij zich getroost, als het er om gaat, zijn gemeente goed voor den dag te laten komen. De zorgen voor een goed burgervader zijn er in het afgelegde oude jaar niet minder op- geworden, vooral vanwege de verduisterings plichten. In Winkel is dat al net zoo erg als in andere plaatsen, dat van de verduisterings- narigheid en zoo. De burgemeester heeft het hart op de rechte plaats zitten en weet dat z'n dierbare gemeentenaren niet alleen rech ten hebben, rechten op een behoorlijk ver duisterd, in het nachtelijk duister, onvind baar en dus in groote mate bomvrij dorp, maar ook plichten, waarvan de naleving door ieder afzonderlijk, in het belang van de ge- heele gemeenschap vereischt wordt. Er zijn van die plichten waar de een totaal geen erg in heeft én die hij met een blijmoe dig gezicht draagt, waarmee de ander voort durend moeite heeft en tenslotte de verlei ding niet kan weerstaan om ze te ontduiken. Dat is vooral het gebod om voor 12 uur 's nachts van de openbare vlakte te verdwij nen, waarvan slechts enkele begenadigden, zooals de dorpsveldwachter en de burgemees ter zelf, ontheven zijn. Tegen 12 uur 'snachts kan het dan ook soms, vooral op Zaterdag- en Zondagavond, vergeleken bij vroeger, tamelijk druk zijn, al thans voor de begrippen van een Winkeler dorpeling. Als je bij het meisje zit, gezellig elkaar ge heimpjes te vertellen, de anderen liggen al lang op één oor, als je zoo knusjes met z'n tweetjes bent, wel dan vliegt de tijd om en rennen de wijzers op liet- middernachtelijk uur aan. Op het laatste nippertje moet je dan als vrijer nog haastig een lange zoen in ontvangst nemen en dan als een hazewind, de donkerte invluchten, opgeacht het gevaar, dat er aan verbonden is om zich in het duister te reppen, gevaar van torpedeeren, door andere gehaaste vrijers, gevaar van botsing met boomen, hui zen en hekken en gevaar om den veldwach ter net in z'n armen te loopen, terwijl de klok slaat, maar niet te spreken. De burgemeester zou geen burgemeester zij'n als hem het een en ander niet ter oore was gekomen, of nu jaloersche minnaars de hand in het spel hadden of dat 't maanlicht tot een expeditie uitnoodigde weten we niet, in elk geval ging Winkel's burgervader op een schoonen niet verduisterden maanavond op inspectie uit, zoo tegen den tijd, dat in di verse huizen de geliefden elkaar voor het laatst van den avond nog eens pakten Het was in het laatste half uur voordat de heksen hun middernachtelijke tocht op be zemstelen gezeten zouden aanvangen, in de DE STRIJD IN ALBANIË, RIVIERDALEN ZIJN BESTE OPMARSCH- WEGEN IN .ALBANIË. ItaJiaansche actie bemoeilijkt door .gebrekkig wegennet en noodzakelijke transporten over de Adriatischc Zee. Ook nadat de Italiaansche troepen op 7 April 1939 Albanië hadden bezet en koning Zog dit onherbergzame land moest verlaten, is Albanië blijven behooren tot de Europee- sche landen, waarover slechts weinig bekend is Slechts weinig vreemdelingen hebben ooit een bezoek gebracht aan Albanië en dit geldt wel in het bijzonder voor het zuiden des lands. dat thans zoo plotseling in het middel punt der belangstelling is gekomen. Het aan eensmeden van Albanië en Italië was bijna nog niet begonnen door het overdragen van de kroon van Skanderberg aan Victor Ema- nuel III, door de afvaardiging van eenige Al- baneesche vertegenwoordigers naar den Itali- aanschen Senaat, door het ter hand nemen van een groot ontginningsplan met uitgaven tot een totaal van 1.2 milliard lire, door hec ontsluiten der bodemschatten en het openen van nieuwe verkeerswegen toen de nieuwe oorlog uitbrak. Volgens de opvatting der Italianen, aldus schrijft de „Rheinisch-Westf. Ztg." wordt de oorlog door de volgende twee punten gekarak teriseerd 1. Italië moet in Albanië een nog gebrek kig wegennet gebruiken, waardoor de ont plooiing van sterker strijdkrachten natuurlijk wordt bemoeilijkt. 2. Ook de Albaneesche oorlog verloopt als „koloniale oorlog", d.w.z. dat versterkingen, intendancegoederen enz. moeten worden aan gevoerd-over de Adriatische Zee, die blootge steld is aan offensieve acties van den vijand. Bovendien gaan de transporten naar een land, dat dit alles slechts in beperkte mate kan opnemen. Tot dusver hebben de Grieken eenige munt weten te slaan uit deze m<?eilijkheden dei- oorlogvoering. Er is echter tegen gewaar schuwd zulke episoden te overschatten. Ook in Italië doet men dat niet. Iedere Italiaan kent de waarde der soldaten, die aan het „Hellcensche front" onder moeilijke omstan digheden moeten strijden. Iedere Italiaan weet bovendien, dat op zekeren dag ook de luchtmacht een beslissend woord zal meespre ken bij de ontwikkeling der operaties. Drie belangrijke dalen. Wat de geografische toestanden op het Al baneesche strijdtooneel betreft, blijkt uit de Italiaansche berichten, dat de Grieken bij hun opmarsch in dit bergland ook alleen de oorkeur hebben gegeven aan de gemakkelij ker toegankelijke rivierdalen. In dit verband moeien in het bijzonder worden genoemd de (alen van de Devol in het Oosten, van de Vojoessa in het midden en van de Drynos bij de kust van de Adriatische Zee. Langs den bovenloop van de Devol bereiken de Grieken de stellingen bij Korotza en later bij Pogra- detsj en aan het meer van Ochrida. Aan de Vojoessa kozen de Grieken Permet als doel. Aan de Drynos (die verder naar het noorden bij het strategisch zoo bijzonder belangrijke plaatsje Tepeleni uitmondt in de Vojoessa) kwam de grootste stad van Zuid-Albanië, Ar- girocastro, al zeer spoedig in het eigenlijke gebied van den strijd te liggen. Argirocastro is niet alleen zeer schilderach tig gelegen, maar ook historisch belangwek kend. Het plaatsje werd waarschijnlijk in de vierde eeuw na Christus gebouwd met de stee- nen van het oude Adrianopoli. Na langen tijd onder Venetlaansche heerschappij te hebben gestaan, kwam het onder de Turken. In 1917 proclameerde de Italiaansche generaal Fer- rero er de onafhankelijkheid van Albanië on der bescherming van Italië. Tepeleni beheersclit drie belangrijkste wegen. Tepeleni is vooral strategisch van belang. Aan de samenvloeiing van Vojoessa en Dry nos beheerscht het de drie wegen, die daar samenkomen, namelijk naar Valona, Argiro castro en Keleyra (halverwege tusschen Per- met en Tepeleni). Historisch is het bekend, omdat hier de groote Ah Pasja werd geboren (1711), die hier een groote vesting bouwde, welke veel later Byron tot een bezoek verlok te. De belangrijkste haven is het vroegere Santi Quaranta. dat na de vereenlging van Albanië met Italië Porto Edda is genoemd Het stadje bezit een groote natuurlijke haven die echter nog niet is voorzien van kaden en van laad- en losinrichtingen. zoodat de vrachtschepen hun ladingen met kleine, plat boomde vaartuigen aan land moeten brengen. In de naaste omgeving van Porto Edda lig gen de opgiavingen van Butrinto en Fenice. Italiaansche oudheidkundigen hebben er de overblijfselen van Grieksche, Romeinsche, Byzantijnsche en Venetiaansche bouwwerken, welke daar vlak naast elkaar liggen, blootge legd. Het eveneens 111 den iaatsten tijd vaak ge noemde Koritza (met 24.000 grootendeels Costersch-OHhodoxe bewoners) is de hoofd stad van een dicht bevolkt en economisch zeer actief gewest. In de vlakte van Koritza hebben de Italianen thans de suikerbiet inge voerd en aan het Malikmeer hebben zij een begin gemaakt met de uitvoering van het groote ontginningsplan. Wat de jongste his torie van het stadje betreft, werd het in 1916 door de Franschen bezet, die er tot 1920 een soort zelfstandige republiek in het leven hiel den. In de omgeving zijn niet onbelangrijke asbestlagen ontdekt, welke door een Italiaan sche maatschappij werden geëxploiteerd. Pogradetsj aan het Meer van Ochrida. dat cicor de Italianen Perparimi wordt genoemd, ligt op ongeveer 700 m hoogte aan den voet van het Mokragebergte (Mal'1 Polisit,) dat nu niet sneeuw is bedekt. In de omgeving werd na de bezetting van Albanië door Italië de aanwezigheid van ijzererts geconstateerd. In de besproken gebieden woedt thans de oorlog, waarbij de strijdende partijen hebben te kampen met de moeilijkheden van den winter. Over dezen oorlog is nu nog weinig te zeggen, daar een veldtocht pas tegen het ein de kan worden geanalyseerd. En daarvoor is de tijd nog niet gekomen. BUITENLANDSCH NIEUWS. verte duidde een lichtbal er op, dat de oorlog ook voor Winkel bloedige werkelijkheid was. Ergens in zoo'n huiske, dat daar droomend stond in het maanlicht overgoten Winkel, zei een Winkelier engel „toe nou, schat, het is de hoogste tijd en zij stoetelde hem de deur uit, waar hij over een paar klompen tuimelde. Dan heesch de jongeman zich op z'n fiets, nog droomend over zijn geluk sloeg hij auto matisch den weg naar Kolhorn in. zooals hij al tientallen keeren gedaan had. Opeens loste zich een donkere gestalte op uit de schaduw der huizen, het was burge meester, die den zoo zwaar door Amor getrof fene, had zien aankomen. De heksen stonden op uitvliegen, maar het was nog geen twaalf uur Burgemeester wist dat natuurlijk ook, maar hij wist eveneens dat de vrijer van zijn lief tallige onderdane uit Kolhorn kwam en, zoo zeide Burgemeester, hij kan nooit op tijd thuis zijn. En de vrijer werd aangehouden door den plichtsgetrouwen burgervaar. Het duurde enkele seconden, voordat de jongeman, bruusk uit z'n zoetste droomen weggerukt, tot het besef van de werkelijkheid kwam. De werkelijkheid, dat hij de gevange ne van den Winkeler burgervader was het v/as erg, maar toch altijd nog beter dan door een kannibalenkoning gepakt te zijn. Twaalf slagen dreunden van den ouden to ren den ijlen nacht in. De dorpsveldwachter reed door de straat, kalm en waardig, zooals het een autoriteit betaamttoen trof hij de twee aan, hemel, de chef nog wel en dat met een gevangene, nou nou, burgemeester Er werd proces-verba al opgemaakt, omdat FELLE KOUDE IN SPANJE BLIJFT AANHOUDEN. Madrid, 4 Jan. (D.N.B,) De krachtige storm en de zware sneeuwval duren in het gebergte onverminderd voor'. De Noordelijke spoorwegen hebben verscheidene lijnen voorloopig stil moeten leggen. De Noordelijke ex press van Uilbao naar Valencia is in de nabijheid van Turuel in den pas van Escandon ingesneeuwd. In de na bijheid van Jean zijn twee vrouwen doodgevroren gevonden. Pamplona is van de buitenwereld afgesneden. WEER STRENGE VORST IN ROEMENIE Boekarest, 4 Jan. (D.N.B.) in Roeme nië hecrscht sedert twee dagen weer felle koude. Door den dooi, die aan deze Koude was voorafgegaan, ont stond ijzel, tengevolge waarvan talrij ke ongevallen ontstonden en ook het verkeer werd belemmerd. het onbetamelijk is, dat vrijers zich om kwart over twaalf nog op straat bevinden 1 Tot zoover het gebeurde, wat den Kolhomer vrijer op een van z'n verliefde escapades overkwam. Nu stond de zondaar in de bokkenbank, waar hij tot z'n groote verwondering en vreugde, door den rechter als een rechtvaar dig schaap beoordeeld werd. Niet de jonge man. maar de burgemeester was buiten z'n boekje gegaan de vrijer had voor twaalf uur zoo niet thuis, dan toch altijd, bij zijn meisje of ergens anders „binnen" kunnen zijn en ten onrechte had hij tot 4 uur onder in het raad huis gezeten. De ambtenaar wees er op, dat de burgemees ter hier al te ijverig is geweest, en dat de man zich later om kwart 11a twaalf op straat bevond, was niet z ij n schuld, reden waarom hij geen geldboete vroeg. De kantonrechter was het er gloeiend mee eens. Het blijkt dus wel, dat dit verliefde paartje evenzeer bij Amor als bij vrouwe Fortuna goed aangeschreven stond. We raden den vrijer echter aan, er niet op te speculeeren. dat de burgemeester hem in het vervolg nog eens te vroeg zal aanhouden, te drommel, plicht is plicht, desnoods gaat de burgemeester of de veldwachter op de fiets achter hem aan, met het horloge in de hand, wachtend op klokke twaalf Het Ministerie van Landbouw deelt mede, dat ondanks de koude voor het zaaisel niet behoeft te worden ge vreesd, aangezien tevoren voldoende sneeuw is gevallen. HOE LANG KAN MEN WAKKER BLIJVEN. In het proefondervindelijke instituut van Harvard-university hebben onlangs 20 stu denten beproefd zoo lang mogelijk wakker te blijven. Het Münehener Medizinische Wo- chenschrift meldt, dat groote hoeveelheden koffie en gramofoonmuziek voor afleiding moesten zorgen. Na vijf dagen en nachten waren nog slechts twee studenten wakker, kort voor het einde van de vijfde dag gaf een hunner het op, de laatste uren bracht de an dere in een soort schemertoestand door. Met ae grootste energie hield hij tot het 121ste uur de slaap weg. Toen zakte hij ineen, enkele seconden later was hij in diepe slaap. Over r.adeelige gevolgen is niets bekend geworden. De Deutsche Zeitung in den Niederlanden 'eekent hierbij aan. dat negen dagen de ui terste grens schijnt te zijn. die het mensche- lijke organisme aan slapeloosheid verdraagt. Honden kunnen het 17 dagen zonder slaap volhouden. Een Duitsch geneesheer, heef' zijn inruk ken. bij het waken opgedaan, aangeteekend. In de eerste cn tweede nacht werd hij door een hevige vermoeidheid overvallen. Bijzon der lastig was het branden van de oogleden en de droogheid van de oogen. Later ver breidt zich een gevoel van leegte door het lieele lichaam De derde dag kan men nog mechanische arbeid verrichten, maar he was niet meer mogelijk notities te maken .1 de poging de eigen polsslag na te gaan mislukte, na 20 slagen vergat hij al het aantal. In de vierde nacht traden alle mogelijke droomver schijningen op. blijven zitten w?~ toen ge vaarlijk. De laatste dag kwamen de droomen ook in fel zonlicht, maar het gevoel van ver moeidheid was niet erger dan op de derde dag. Na 115 uur werd de proef afgebroken. CRISIS - BUREAU. MOTORBRANDSTOF VOOR TRACTOREN. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd maakt na gepleegd overleg met bet Rijksbureau voor Aardolieproducten, het volgende bekend Houders van tractoren in het landbouwbe drijf, die deze werktuigen meencn te moeten gebruiken voor het ploegen van den akker voor de voorjaarsgewassen, gelieven daarvoor in de maand Januari motorbrandstof aan te vragen en wel voor de petroleum-motoren op de bekende formulieren, in te dienen bij den provincialen voedeslcommissaris en voor de benzine-motoren op de bekende B 1 formulie ren, in te zenden aan het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd, II D. Alexanderstraat 19 te 's-Gravenhage. De bedoeling is, dat men de noodig geachte hoeveelheid voor het geheele voorjaarsseizoen in eens aanvraagt, onder vermelding van de gewenschte verdeeling over de maanden Fe bruari, Maait en April. De toewijzing volgt dan in maandelijksche gedeelten. Op de formulieren moet duidelijk worden aangegeven de oppervlakte in ha, welke voor het vorenaangegeven doel in het voorjaar ge ploegd moet worden, alsmede het aantal werkpaarden, op het bedrijf aanwezig. Voorzoover werkzaamheden zullen geschie- langs de Zuiderweg. Knorrend en snuffelend ging de krulstaart over straat, aldus de Prov. Noordh. Crt. Daar kwam een heer aan. die den veehou der als volgt aansprak „Weet u wel, dat u een varken vervoert Die vraag had gerust achterwege kunnen blijven, want zoo achterlijk was de eigenaar r.u juist niet. ..Ja en dat mag ik." antwoordde deze. „Mag u dat. „Jazeker het dier loopt op zijn eigen pooten en mag ook zoo loopen." „Weet u dat wel zeker vroeg de heer. terwijl hij met zijn wenkbrauwen fronste. „Ja, dat weet ik zeker." was het besliste antwoord. „U moet daarvoor een vervoerbewijs heb ben," vertelde de heer, die zich bekend maak- j te als een ambtenaar van de crisiswet. ,J4een, dat heb ik niet en ik mag zoo heel Nederland met dat varken doorloopen Nou, dat weet ik niet.'?' „Er is wel meer dat jullie nog niet weten," onderwees de boerenman den ambtenaar, „maar er staat in de verordening, dat men een varken van meer dan 40 kilogram niet per as mag vervoeren en dit beest loopt op z'n eigen pooten." De boer had gelijk De ambtenaar af De Wormer boer toonde zich wel zeer uitge slapen. DE VINDINGRIJKE BOER. Een eerzame boerenman uit de Wijdewor- mer dreef een groot varken voor zich uit

Wieringer courant | 1941 | | pagina 1