32e JAARGANG NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN GEBROKEN TROTS WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.25. UITGEVER CORN. J. BOSKER BUREAU Hippolytushoef Wlerlngen Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels f 0.50 Iedere regel meer t 0.10 BINNENLANDSCH NIEUWS. OOK GENERATOR-ANTHRACIET IN DISTRIBUTIE. Met ingang van 1 Februari onder beheer van de Rijksverkeersinspectie. Van 1 Februari af worden de distributie en verstrekking van anthraciet (en turf) voor gasgeneratoren voor motorrijtuigen gewijzigd en evenals de distributie en verstrekking van benzine opgedragen aan de Rijksverkeersin spectie. Verbruikers van generator-anthraciet (en -turf) voor motorverkeer dienen zich dus niet meer tot de Brandstoffencommissie te wen den, maar tot den Rijks (hoofdinspecteur voor het Verkeer in hun district. Nadat for mulieren ingevuld zijn en de Rijksinspecteur machtiging verleend heeft, ontvangt men met deze machtiging bij den plaatselijken üistributiedienst bonnen voor generator-an thraciet (-turf). Uitzondering voor groot verbruikers. Een uitzondering wordt gemaakt voor groot verbruikers van generator-anthraciet. Deze kunnen nadat zij door het Rijkskolen- bureau als zoodanig zijn erkend de van de Rijksinspecteurs verkregen machtiging toe zenden aan het Rijksbureau, dat hun op grond daarvan een toewijzing verstrekt. WAARSCHUWING TEGEN SABOTAGE. Verzoek aan gemeente- en schoolbesturen. De secretaris-generaal van het departement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbe scherming heeft den volgenden omzendbrief gericht aan de gemeentebesturen en school besturen van gewone lagere scholen. U.L.O.- scholen, scholen voor buitengewoon lager onderwijs en voor voorbereidend onderwijs „De Duitsche overheid heeft medegedeeld, dat zij beschikt over aanwijzingen, die duide lijk maken, dat zich hier te lande personen en groepen van personen bevinden, die zich aan sabotage-handelingen jegens de bezet tende macht schuldig maken, of deze voorbe reiden. Mochten deze handelingen voortduren ot een meer concreten vorm aannemen, dan zal de Duitsche overheid hiertegen op stren ge en scherpe wijze reageeren. Op den ernst van deze ontwikkelingen wensch ik u met den meesten nadruk te wijzen. Een ieder behoort er toe mee te werken, dat zij, die zich aan deze handelingen van sabotage schuldig ma ken, op het gevaar zoowel voor henzelf als voor hun landgenooten worden gewezen. Ik roep uw medewerking in om aan deze gevaren de noodige bekendheid te geven en om er in uw omgeving met kracht toe bij te dragen, dat dit heilloos bedrijf met spoed wordt onderdrukt." UIT ROERIG ILPENDAM. Van stoepje zitten en van een klompendans voor het burgemeestershuis. De „rebellen" staan terecht. Andermaal stond het Noordhollandsche dorp Ilpendam in het centrum der gerechte lijke belangsteling. Moest een paar weken geleden een 27-jarige bewoner, die als het hoofd van de „rebellen" werd beschouwd, zich wegens verzet tegen den burgemeester voor den politierechter verantwoorden, thans ver scheen hij met drie anderen voor de vijfde kamer van de rechtbank. Tien leden van de FEUILLETON. ROMAN VAN DE BEKENDE AMERIKAANSCHE SCHRIJFSTER VIOLET CARR. 9.) Eindelijk was zij in de broeikas. Zoekend keek zij om zich heen. De heerlijke geur ver ried haar de plaats waar de viooltjes stonden. Daar bloeiden ze trouwens ze had ze den vorigen dagen reeds met Frank samen be wonderd. Lore plukte de blauwe bloemen. Uit inner lijke trots handelde zij lijnrecht tegen den wensch van Frank. Toen zij ze bijna alle afgeplukt had ging Lore weer naar huis terug en zette de bloe men in een vaas, zoodat even later de heele kamer gevuld was met de heerlijke geur. Daarna liet Lore aan haar man zeggen, dat ze graag had dat de wagen tegen drie uur voorkwam Ze stond reeds geheel gekleed op hem te wachten. De viooltjes waren op haar linker schouder bevestigd en eenige van de diep blauwe bloemen lagen tegen haar blanke huid aan, die uit de lage halsopening te voor schijn kwam. Een groote, slappe vilthoed van sneeuwig wit beschaduwde het smalle gezicht, waarin de blauwe oogen trots en koud stonden. Frank Daalman kwam binnen. Hij droeg een smoking en zag er als altijd zeer voor naam uit. Emmy, het kamermeisje, dat Lore steeds weer bewonderend aangestaard had. verliet de kamer. Frank kwam naar zijn vrouw toe. De adem stokte hem voor het lieflijke beeld. Hij zag de trotsche blik en bemerkte de viooltjes op haar schouder. Hij begreep alles. En ver heugde zich, doch hij zei slechts als zeer luidruchtig bekend staande „jeunesse derée" van het dorp waren op 12 October door den Amsterdamschen Kantonrechter veroor deeld tot een boete van f 6.elk, met uit zondering van het „bendehoofd", dat f 10. boete kreeg. Hiertegen hadden zij hooger be roep aangeteekend. Het feit, dat hen ten laste gelegd was, van het vertoeven op het trottoir, hetgeen in de gemeente Ilpendam sinds er zich eenige jaren geleden, relletjes met politieken inslag voordeden, verboden was. Slechts vier van de tien jongelui waren verschenen. De veldwachter uit den lip, als getuige ge hoord, deed een boekje open over de gedra gingen van de opgeschoten jeugd in Ilpen dam. Er waren 23 klachten ingekomen. Is het waar, dat een reis met de tram op een vechtpartij kan uitloopen vroeg de president, mr Dons. De getuige beaamde zulks en voegde er aan toe dat vreemdelingen worden weggejouwd. De presidentVolgens de dominee zijn de jongelui mak tam en eten ze uit de hand. Veldwachter Mogelijk dat de dominee zelf kattekwaad uithaalt. Hij is een nog jong per soon. Ik kan best de zon in het water zisn schijnen, maar er komen altijd klachten. Uit het verhoor van de vier verdachten kwam vast te staan, dat zij op een avond in September op een stoep zaten aan de Dorps straat, toen de veldwachter passeerde. Toen hij een kwartier later terugkeerde en inmid dels een klacht had gekregen, maakte hij een tienvoudig pocesverbaal op. Bij wijze van pro test had de Ilpendammer jeugd toen een klompendans uitgevoerd by het huis van den burgemeester. Ook was er nog iets zeer on hartelijks geroepen, maar hiervan „lag de dader op het kerkhof." Da officier van justitie, mr. Bosch, zeide dat de grootste belhamels van het dorp op het trottoir zaten. Hij requireerde bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. De verdediger, mr. H. Zwaarresteyn, voerde o.a. aan dat er vrijwel geen enkele mogelijk heid voor de jeugd te Ilpendam is haar vrij en tijd op gepaste wijze te besteden. Den laat- sten tijd hebben de verdachten zich goed ge dragen. PI. vroeg schuldig verklaring zonder toepassing van straf. De president wees er den verdediger op, dat de burgemeester door het doen aanleggen van een park en een voetbalveld geprobeerd heeft voor afleiding voor de jeugd van Ilpen dam te zorgen. Mr. Dans richtte zich hierna r.og in het bijzonder tot de vier verdachten en waarschuwde hen zich in het vervolg be hoorlijk te gedragen en Ilpendam niet de faam te geven, die Staphorst eertijds bezat. Maak er geen dorp van vandalen van De beklaagden knikten gehoorzaam. „Op de zitting zijn jullie onder een hoedje te vangen. Zorg, dat het in Ilpendam ook zoo gaat WAAR TEXTIELPUNTEN OVERBODIG ZIJN. Aan een modecocktailbar "worden nieuwe kleuren gemixt uit schijnbaar waardelooze restanten. Heden zal in de Vijzelstraat te Amsterdam tegenover het Carltonhotel de eerste mode cocktailbar van Amsterdam geopend worden. Deze instelling die iets geheel nieuws betee- kent voor Nederland, is ontstaan uit een denkbeeld van den heer Frits Rolff, eigenaar van het Ruiterhuis en het geschenkenhuis „Typisch Holland", twee bekende Amster- „Zeg eens kind, wie heeft die viooltjes voor je afgesneden De tuinman wordt oud. Ik zal hem moeten ontslaan, als hij zich niet meer aan mijn bevelen stoort." voegde hij er nog aan toe. Lore schrok. „Dat zul je nietJan is namelijk volko men onschuldig. Ik heb hem geroepen, maar hij wilde de bloemen niet afsnijden, omdat jij het hem verboden had. Ik zie echter niet in dat ik me naar jouw bevelen te richten heb dus heb ik ze zelf afge plukt. Voorloopig ben ik hier nog de meeste res, ik zal dus doen en laten wat me goed dunkt." „Dat was niet verstandig van je, Lore, maar enfin, er is nu niets meer aan te doen. Te genover Jan moet ik nu zeggen, dat ik je de bloemen zelf gegeven heb. Liegen is ech ter uit den booze, vooral als men er toe ge dwongen wordt, dit tegenover de bedienden te moeten doen. Neen, hij mag niet weten, dat jij de bloemen zelf geplukt hebt. Er steekt niets in, Met de wensch van een echt genoot hoeft de vrouw ook geen rekening te houden." Lore keek hem aan. Meer en meer verloren haar oogen hun trotsche uitdrukking. Haar kleine hand greep naar haar schouder. „Ik nu wil ik de bloemen niet meer dra gen, Frank." Zijn hand vatte de hare. „Daarmee maak je niets ongedaan, als je nu nog trotsch de bloemen afdoet. Ze staan uitstekend by deze japon maar waarom deze overdreven elegance, kind Wij zijn toch immers onder ons Alleen onder fami lieledenOf niet?" „Ja, je hebt gelijk. Ik zal me even verklee- den. Misschien heb ik nog wel een eenvoudig japonnetje van vroeger tusschen mijn dure kleeren. Dat staat me beter Dat is juist de kleeding voor een verarmde adellijke juf frouw. die zelfs niet eens het loon wil uitbe talen." Zijn hand greep haar pols met een pijn lijke greep vast damsche zaken. Deze bar is niet een bar in den meest ge- bruikelljken zin van het woord. Er worden nl. geen dranken geserveerd, maar mode-cock tails. Deze mode-coctails zijn eigenlijk niet anders dan raadgevingen op mode-gebied. De heer Rolff is van de gedachte uitgegaan, dat in dezen tijd van textielpunten menige vrouw en ook menige man zich in de aange legenheden der garderobe sterkere beperkin gen moet opleggen dan haar of hem lief is. Immers met honderd punten is men uitge praat. Maar men is heelemaal niet uitgepraat met honderd punten In elke kleerenkast han gen of liggen wel een paar kleedingstukken, die nog wel bruikbaar zouden zijn als zij maar niet uit de mode waren geraakt. Dat bezwaar nu wil de heer Rolff opheffen. Men neme een deel van het eene en een stuk van liet andere afgedankte kleedingstuk en men mixt er iets geheel nieuws van, dat èn modi eus èn bruikbaar is. Dat nieuwe product nu, samengesteld uit bestaande ingrediënten, mag men met recht een mode-cocktail in overdrachtelijken zin noemen. Edoch, niet iedereen is in staat zulk een eoktail te mixen. Dat kan in vele gevallen al leen de modevakman. Welnu, in de modecock tailbar vindt men dien vakman. Hij mixt voor een ieder, die bij hem om advies komt, aan de hand van de hem getoonde verouderde kleedingstukken een ontwerp voor iets fonkel nieuws, dat aan de laatste eischen der mode voldoet. Ziedaar de functie van den mode- cocktailmixer Ei- is nog iets anders verbonden aan deze bar. Dat is een schare van 24 jeugdige mode ontwerpsters, die tot voor kort alle zonder werk waren. De heer Rolff hoopt haar allen aan het werk te kunnen zetten bij het uit voeren van de ontwerpen, die de „barmixer" verstrekt. Het zal n.1., naar hij verwacht, heel veel voorkomen, dat vele bezoeksters aan een ontwerp of een advies niet voldoende hebben welnu, in zoo'n geval staat er dadelijk een jongedame gereed om het ontwerp of advies metterdaad en ter plaatse in toepassing te brengen. Blijkt de belangstelling inderdaad groot genoeg te zijn, dan beteekent de ope ning van de mode-cocktailbar niet alleen nieuwe werkmogelijkheden voor den staf van het Ruiterhuis, maar tevens arbeid voor de 24, die werkloos waren geraakt. Al ware het alleen daarom dan zou deze nieuwe instelling reeds veler belangstelling verdienen moge zij er zich inderdaad in verheugen. ONTSLAG AAN LANDARBEIDERS Met het oog op den a.s. zomer lioude men hen in dienst. Het sedert eenigen tijd geldende ver bod tot het ontslaan van arbeiders kon niet in zijn geheel worden toege past op de landarbeiders, omdat in het landbouwbedrijf de verhoudingen eenigszins anders zijn dan in de indu strie. Daarom zijn voor landarbeiders enkele speciale bepalingen gemaak'-, die in liet begin eenige moeilijkbeden hebben opgeleverd, doch de regeling, welke thans voor deze categorie geldt, werkt over het algemeen zeer goed. In de kern zijn de bepalingen voor bet ontslag van landarbeidei-s hetzelf de gebleven er is alleen een wijze van uitvoering tot stand gekomen, die het mogelijk maakt de bepalingen op billijke wijze toe te passen. In ver- verschillende deelen van het land zijn de organisaties bevoegd advies uit te brengen. Tot voor kort was bet zoo dat de arbeidsinspectie - welke instan tie verlof tot ontslag kan verleenen - in dubieuze gevallen bel advies vroeg van den Provincialen Voedseïcommis- saris. Deze was afkomstig uit de land- bouworg., en was dus voldoende com petent om een advies nopens bet aan gevraagde verlof tot ontslag uit te brengen In Groningen is nu de toe stand zoo geworden, da', een officieele adviesinstantie in bet leven is geroe pen, welke tot stand is gekomen door overleg tusschen de organisaties van' de boeren en van de landarbeiders. Hoewel de Yoedselcommissaris eer. man is, die alle vertrouwen verdient en aan wiens objectiviteit inzake te geven adviezen niemand zal twijfelen, zal de regeling in Groningen toch meer bevredigend werken, zoowel in het oog der boeren als in dat der landarbei ders, omdat deze beiden thans door de adviesinstantie uit hun organisaties den indruk zullen hebben, dat zij op meer directe wijze dan vroeger hun in vloed in deze materie kunnen doen gelden. In verband met deze nieuwe wijze van uitvoering spoort bet Groninger Landbouwblad aan, niet al te vlug te zijn met het aanvragen van verlof tot ontslag, maar liever te trachten de ar beiders aan het bedrijf te binden. Voov al die arbeiders, die men in den zo mer beslist noodig heeft, maar die nu thans in den slappen tijd wel een paar maanden zou kunnen missen. Hei blad is namelijk van oordeel, dat er *n behoorlijke kans bestaat, dat in den ko menden zomer, als bet weer zou tegen werken, een tekort aan landarbeiders zal ontstaan. Het is daarom verstandi ger, thans niet tot ontsla^ over te gaan. Beter is het in dezen tijd werk voor de arbeiders te zoeken op het be drijf, waar altijd wel een en ander te doen is, dan in den zomer tc moeten kampen met een gebrek aan arbeiders Wat voor Groningen geldt, geldt eveneens voor andere deelen van bei land. Ook elders, moet men goed over wegen wat men doet en voov welke moeilijkbeden men in den a.s. zomer kan komen te staan, alvorens men tot ontslag der arbeiders overgaat. Afgezien van alle sociale overwegin gen, wier belang men niet boog ge noeg kan aanslaan, kunnen de moei lijkheden van de bedrijven in het ko mende seizoen een argument vormen om de arbeiders thans zooveel als maar eenigszins mogelijk is. in dienst te houden. DIEVEN STALEN EEN PAARD. Maar bet. dier keerde naar zijn ouden baas terug. De landbouwer van A. te De Bilt, „Lore, hoever wil je jezelf nog: vergeten Wat vertel je van loon Ik wil geen loon. Het is volkomen goed, zopals het nu is. Misschien kunnen we later in alle rust uit elkaar gaan. Ik vertel je daarom nu. dat zich niets zal ver anderen tusschen je vader en mij. Daarover kunnen we wel eens gemoedelijk samen pra ten, alleen nu niet, want er wordt met het diner op ons gewacht op Loringen." Hij nam de witte bontcape op en legde die om haar schouders. Toen bood hij haar zijn arm. Buiten gaf de bediende hem zijn overjas aan. Spoedig daarop zaten ze in de gesloten auto, die weldra gevuld was met de lucht der viooltjes. Lore wist niet, hoe dikwijls haar man gevaar liep zijn zelfbeheersching te ver liezen en toch op het laatste oogenblik steeds weer terugschrok voor een overijlde daad. Frank Daalman wist niet, hoe lang hij zichzelf nog in bedwang zou kunnen houden tegenover zijn mooie, jonge vrouw. En toch behoorde zij hem niet! Hij bezat alle rechten op haar en ze waren elkaar nog net zoo vreemd als op den dag, dat zij elkaar voor het eerst hadden gezien. Eenmaal had hij haar gekustZij had hem van zich afgc-stooten en hem gezegd, dat zij hem haatte. De wagen reed, nu de oprijlaan, aan weers zijden met mooie kastanjeboomen bezet op, welke naar Loringen voerde. Op het terras stonden de familieleden en wuifden hen toe. Ze waren er allen bij elkaar. Het vroolijke gezicht van Chris van Stetten zag men dicht bij dat van Dolly. De elegante gestalte van Prins Otto van Lichtenberg naast Elisabeth, Koert en zijn verloofde Herta arm in arm en de vader, die blij de trappen afkwam. Alleen de moeder ontbrak, zij wachtte bij de thee tafel op haar dochter en schoonzoon. Frank Daalman sprong uit de auto en hielp Lore uitstappen. „Ach wat ziet Lore er beeldig uit, daar val len wij heelemaal bij in het niet," zei Dolly op een kwasle nijdige toon. De vader drukte Frank stevig de hand en sloot zijn mooie, slanke dochter in de armen. „Gaat het goed kindje vroeg hij haar fluisterend in het oor. „Ja. vader, "ik ben ge lukkig „Nu, zie je dom kindje, dat heb ik immers wel geweten." zei de vader verlicht adem ha lend. De anderen omringden haar. Er werd ge kust, handen geschud en gelachen. Toen kwamen zij bij Mevrouw Loringen. Deze huilde van vreugde bij het weerzien. Maar haar oogen keken onderzoekend naar het smalle gezichtje van Lore. Zjj vroeg niets, haar man daarentegen vertelde haar, dat Lore gezegd had, dat zij gelukkig was. De scherpkij kende oogen van de moeder ontdekten echter in de blauwe oogen van haar dochter geen juichende blik. En ze zag ook op het gezicht van Frank niet de vrede, die een groot geluk met zich meebrengt. ZESDE HOOFDSTUK. Het diner was uitstekend en alle aanwezi gen vol sprankelende humor. Stetten maakte de meeste grappen. Hij zorgde voor de hu mor, wat hem gemakkelijk viel, omdat zijn oom hem wilde belasten met de zorg van zijn uitgestrekte landerijen. Hij wilde zelfs af stand van het slot doen, waarin hij woonde, maar dat aanbod had Stetten niet aanvaard. „Ik wil me met Dolly niet gaan begraven. Wij blijven voorloopig hier. Mijn oom weet het reeds en heeft me nu een zeer ruim sala ris verzekerd." Prins Otto Lichtenberg was ook niet meer zoo ernstig als vroeger. Hij scheen met de liefde van Elisabeth heel gelukkig te zijn. „De mooiste van de drie zusters heb jij", zei hij tegen Frank. „Ja, ja" antwoordde deze tusschen de tan den door. Lichtenberg kneep een oog dicht en vroeg verwonderd „Nu. en „Nog steeds niet, maar ik heb hoop. Zwijg liever over deze kwestie, oude jongen 1 „Natuurlijk, Frank!" deed Zaterdag bij de politie aangifte van diefstal van een paard. De dieven hadden zich toegang tot den stal verschaft, het paard meege nomen en den halster verwisseld met een door hen medegebracht hoofdstel. Een half uur na den dieis'-al deed Van A. mededeeling van het voorgevallene bij de politie en stapte mistroostig naar nuis. Wie schtctst zijn vreugde, toen hij bij zijn thuiskomst voor den stal zijn paard zag staan. Het vreemde hoofdstel had het dier nog aan. De dieven hebben waarschijnlijk moeilijkheden gehad bij het vervoeren van liet paard, of het paard heeft zich weten los te rukken en is toen in galop naar. zijn stal teruggekeerd. LOONBELASTING 1940. Derde uitvoeringsbeschikking. In de ïsederlandsche Staatscourant van 27 Januari lü41 is opgenomen de uerde uitvoeringsbeschikking loonbe lasting iy-40, van den Secretaris-Gene raal van het Dep. van Financiën. De beschikking bevat in de artikelen 1 en 2 een aantal voorschriften, welke voor vele werkgevers en werknemers van oclang zijn. lil artikel 1 is een regeling gegeven, hoe moe', worden gehandeld, indien uit dezelfde dienstbetrekking naast 'n regel matig wederkeerende belooning tevens over een ander tijdvak een an dere belooning wordt genoten, bijv. een maundelijksch salaris en 'n driemaan- aelijksche provisie. Voor dat geval is oepaald, dat voor de provisie- in princi pe liet tarief van artikel 10 van het be sluit op de loonbelasting van toepas sing is. Den werkgever is echter de be voegdheid gegeven, de belasting welke over het maundelijksch salaris ver schuldigd is, te berekenen, indien zulks tot gevolg heeft dat een geringer be drag aan belasting van de provisie verschuldigd is. Ilij behoort dan een evenredig deel van de provisie bij het maundelijksch loon te voegen en het bedrag, dat aldus achteraf blijkt op de salarissen te weinig zijn ingehouden, op de toegekende provisie in te houden In artikel 2 is een regeling gegeven ten aanzien van de werkvrouwen, huis naaisters en dergelijke werknemers. In dat artikel is bepaald, dat de werk gever voor werknemers, die uitslui tend worden gebezigd voor huiselijke diensten en niet langer dan twee da gen per week hij hem in dienst zijn, geen loonbelasting behoort in te hou den. Indien een werkvrouw slechts ge durende korten tijd van het jaar, b.v. gedurende den schoonmaak, meer dan 9? £'B.5oui Pi|n- ê&M Mijnhard, s gUfSt Cachets. genaamd..Ml)nhardtjea"2at. 10ct. Doos 50 ct Arm in arm gingen de beide vrienden naar de anderen toe. Koert, die zichzelf een beetje overbodig voorkwam tusschen al die gelukkige paren, ging naar Herta, die eigenlijk eenzelfde ge voel koesterde, want hoewel ze elkaar reeds hun „jawoord" hadden gegeven, was de ver loving nog niet officieel. „En wanneer trouwen jullie vroeg Stet ten opeens aan Koert. Herta nam het woord en zei met een hoog- roode kleur „Waar denk je aan Ik blijf bij mijn ou ders. Als al hun kinderen hen verlaten, wil ik bij hen blijven." „Bravo Herta Meneer Loringen klopte het meisje op de schouder. Opeens klonk er een schelle lach door de kamer. Toen zei Lore „Natuurlijk Herta Wie dwingt jou ook je ouderlijk huis te ver laten Een donkere waarschuwende blik van Frank trof de jonge vrouw. De anderen zwegen verschrikt. Ze wisten immers allen hoe het huwelijk van Lore tot stand gekomen was. Maar ze hadden gedacht, dat ze gelukkig was. En moest ze dat dan niet zijn Kon er werkelijk een vrouw be staan, die de liefde van Frank Daalman te rugwees Zoo dacht tenminste Otto Lichtenberg, hoewel de anderen eigenlijk nog in twijfel verkeerden. En weer was het Stetten, die de stemming redde. Later zong Elisabeth eenige liederen, die haar verloofde haar op de piano begeleidde. Stetten declameerde een paar gedichten van zichzelf, waarover men hartelijk lachte. „Wil jij niet wat op de viool spelen vroeg meneer Loringen aan Lore. Zij kromp ineen en zei haastig afwerend „Neen papa Laat me alsjeblieft Ik heb veel te lang niet gestudeerd (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1941 | | pagina 1