32e JAARGANG DONDERDAG 13 FEBRUARI 1941 No. 18 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOS WSERINGEN EN OMSTREKEN GEBROKEN TROTS J^KOU - GRIEP - PIJN WiERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.25. Verhooging van sommige vleeschprijzen Drie centrale landbouworganisaties vergaderen. Bij den aanvang van de eerste vergadering in 1941 van de dagelijksche besturen der drie centrale landbouworganisaties, droeg de voor zitter van den Katholieken Nederlandschen boeren- en tuindersbond het presidium en het secretariaat over aan het Ned. landbouw- comité, onder dankzegging voor de tijdens zijn voorzitterschap verleende medewerking. Volgens de regeling der huisslachtingen is het niet geoorloofd een tweede of derde var ken te slachten, indien de verrekening der bonnen met het eerste geslachte varken nog niet heeft plaats gehad. Het gevaar bestaat, dat men het tweede en zeker het derde varken pas zal kunnen slachten in een tijd, welke ongeschikt is voor huisslachting. Om aan die bezwaren tegemoet te komen zou de regeling zoo dienen te zijn, dat de tweede en derde huislachting zouden plaats hebben uiterlijk in Maart. Besloten werd dit punt met den directeur- generaal van de voedselvoorziening te bespre ken. De vergadering was van gevoelen, dat de onlangs gepubliceerde prijsverhooging van verschillende soorten krachtvoer, welke een stijging der productiekosten van slachtvee, eieren en varkens heeft veroorzaakt, ook een prijsverhooging voor de genoemde producten behoort mee te bengen. Besloten werd bij de bevoegde instanties in dien geest de noodige stappen te doen. De aandacht werd er op gevestigd, dat de vastgestelde telersprijs van de zandaardappe- len van goede kwaliteit te laag is in verhou ding tot de kleiaardappelen van minder goe de consumptierassen als bintje en alpha. Zelfs is de prijs van goede zandaardappelen van het ras roode star maar weinig hooger dan die van veenaardappelen. De vergadering achtte deze prijsverhouding onjuist en besloot aan te dringen op een hoogeren prijs voor goede kwaliteit zandaardappelen. Als gevolg van de verhooging van den prijs van het varkensmeel en van de verminderde voedertoewijzing hebben verschillende var- kensmesters, die een contract met de regee ring hadden afgesloten aangaande het mes ten van varkens, deze overeenkomst opgezegd. De vraag rijst hoe in dezen verder moet wor den gehandeld. De vergadering was van oor deel, dat de mesters niet te voren op de hoog te gesteld zijn van de verhooging van den voe- derprijs noch van de lagere voedertoewijzing, zoodat de overeenkomst als vervallen kan worden beschouwd. Besloten werd een en an der met den directeur-generaal van de voed selvoorziening te bespreken. Verplichte levering van vee. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld omtrent het aan de C.L.C. uitgebrachte rap port aangaande verplichte levering van rund vee, waarbij verschillende opmerkingen nader werden bezien. In het bijzonder werd no; eens de nadruk gelegd op de wenschelijkheid van een regeling voor het vetweidersbedrijf, UITGEVER: CORN-J. BOSKER WIERINGEN. BUREAU Hippolytushoef Wieringen Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN Van 1 5 regels f 0.50 Iedere regel meer f 0.10 opdat dit voor de vleeschvoorziening belang rijke bedrijf zal kunnen blijven iunctionnee- ren. Voorts werd opnieuw het pleit gevoerd voor het uitbetalen van geleverd drachtig vee naar gebruikswaarde in plaats van naar slacht- waarde. Thans gebeurt het vaak dat voor goede gebruiksdieren een gering bedrag wordt ontvangen. Besloten werd deze aangelegenheid te be- voegder plaatse in bespreking te brengen. Mededeeling werd gedaan van stappen wel ke bij het centraal distributiekantoor zijn ge daan ten gunste van een verbetering van de brandstoffenvoorziening ten plattelandc. Ge bleken is dat zich bij de brandstoffenvoorzie ning zeer groote moeilijkheden voordoen. In de vergadering werd er de nadruk op gelegd, dat in de huishoudingen ten platte- lande ook des zomers steenkolen beschikbaar moeten zijn. aangezien het middagmaal op een kolenfornuis moet worden gereedgemaakt Besloten werd zich niet bij de tegenwoordige voor het platteland ongunstige vei deeling der beschikbare brandstof neer te leggen, doch na te gaan op welke wijze in de toe komst verbetering kan worden verkregen. FEUILLETON. ROMAN VAN DE BEKENDE AMER1KAANSCHE SCHRIJFSTER VIOLET CARR. 15.) „Blijf bij me, Frank Ga niet weg Ik houd toch van je Heel, heel vast kneep Lore de lippen op el kaar, zoodat Frank de woorden niet zou hoo- ren. Zij moesten binnen in haar blijven ook al zou haar hart vaneen gereten worden. Zijn hand streek over het goudblonde haar, zacht en behoedzaam en trok zich toen bijna schuw terug. ,.Wil je hier nog een paar dagen buiten blijven „Ja Jij bent heel goed voor me en men heeft mij toch nergens noodig. Alles gaat overal veel beter zonder mij." „De wereld roept om je De wereld, de menschen hebben behoefte aan groote kunst., die hun innerlijk wat zegt. En die hen, al is het maar voor een paar uur, beter maakt. Jij zult hun die innerlijke bevrediging kunpen geven, Lore. „Als jij dat denkt, wil ik het gelooven, dat ik de wereld wat te geven heb. Goeden nacht, Frank." „Slaap maar lekker, kleine Lore. Jij zult je weg heusch wel vinden." Toen Lore reeds lang in haar zachte bed lag, hoorde zij nog steeds zijn woorden „Jij zult je weg heusch wel vinden." Zij wierp zich op haar zij en snikte het uit. „Wat geef ik om een glans, rijkdom en roem Zijn liefde is mij veel meer waard Zacht, regelmatig tikte de klok, verder al les stil. Lore huilde zich in slaap. Maar ook toen vond zij geen rust. Zij droomde, dat Frank op haar toe kwam, dat hij haar wilde EXTRA - WINTERUITKEERING AAN ONDERSTEUNDE WERKLOOZEN. In een schrijven aan de gemeente-besturen heeft de Secretaris-Generaal van het Depar tement van Sociale Zaken goedgevonden, dat een extra-winteruitkeering aan de onder steunde werkloozen wordt verstrekt. Deze uit- keering moet in drie termijnen worden gege ven. De eerste uitkeering, welke gelijk zal zijn aan 40% van de in één week te ontvangen netto-steunuitkeeringen, dient zoo spoedig mogelijk te worden verstrekt. De tweede uitkeering, welke eveneens 40% an het netto-steunbedrag mag bedragen, kan over de eerste steunuitkeering in de maand Maart worden verstrekt en de derde uitkee ring ten bedrage van 20% over de eerste steunuitkeering in de maand April. In de netto steunuitkeeringen is de brand- stoffenbijslag en de 5% duurtebijslag begre pen. Over den extra-bijslag aan inwonende gezinsleden mag echter geen toeslag worden berekend. Voor de kastrekkers is voorts bepaald, dat dezen over bedoelde weken, waarover de extra-uitkeering wordt toegekend, nimmer in een nadeeliger positie moeten komen te ver- keeren, dan wanneer zij steuntrekkers zouden zijn. Het verschil kan in dergelijke gevallen als extra-uitkeering worden verstrekt. Ambtenaren kunnen van elke partij lid zijn. Vragen van verklaring naar hun houding- ten aanzien van N.S.B. ongeoorloofd. De Haagsche corr. van het Hbld. schrijft Naar wij vernemen hebben herhaalde ver zoeken uit de kringen van Nederlandsche ambtenaren en personen in openbaren dienst den Commissaris-Generaal voor Justitie dr. Wimmer aanleiding gegeven een rondschrij dooden, omdat zy hem liefhad. „Ik hou van je Frank Alsjeblieft, geloof me toch snikte ze. Toen boog hij zich over haar heen en kus te haar. Tegen den morgen werd Lore wakker door dezen kus, waarover zij gedroomd had. Zij richtte zich op en keek om zich heen. Bewoog de zware portière zich niet Zij tuurde scherp naar de gordijnen, zonder ze te zien bewe gen zoo diep had zij geslapen en gedroomd een heerlijke droom Na enkele oogenblikken hoorde zij beneden een korte, diepe, bevelende stem daardoor werd zij opeens klaar wakker. Frank wilde immers vanmorgen reeds vroeg naar de stad terug rijden. Zou hij wegrijden, zonder haar te komen groeten Lore sprong uit haar bed, liep op bloote voeten naar het raam en schoof de overgor dijnen weg. Op datzelfde oogenblik reed de groote wa gen den hoek om, de lindenlaan in. Zij stond daar als verslagen. Zoo had hij reeds met haar afgedaan, dat hij wegging, zonder afscheid van haar te nemen. Heel in de verte zag zij de wagen nog even, daarna was hij uit het gezicht verdwenen. Zij was alleen in de eenzaamheid van villa Frederika. Lore ging langzaam, met; sleepende tred naar bed terug. Zij ging op de rand zitten. Hoe lang zij daar zat, wist zij niet. Werktui gelijk streek zij met haar hand over het zij den dek. Zij uitte een zachte kreet, want zij had zich ergens aan geprikt. Voorzichtig streek Lore het dek glad daar zag zij wat het was. Daar lag een speld. Voorzichtig nam zij die op. De dasspeld van Frank, die hij met voor liefde droeg De speld met de kleine kop waarin een waardevolle briljant zat. Hoe kwam die dasspeld hier Was Frank dan toch hier geweest Hier bij haar Doodstil bleef zij zitten. De kus De droom was waarheid Frank was hier ven te zenden aan de Secretarissen-Generaal van de onderscheidene Nederlandsche depar tementen, waarin te kennen wordt gegeven, dat het niet geoorloofd is aan ambtenaren en personen in openbaren dienst verklaringen te vragen over hun houding ten aanzien van de N.S.B. De Duitsche autoriteiten zijn van meening, >o wordt in dit rondschrijven gezegd, dat het voor ambtenaren en personen in openha len dienst bij hun werkzaamheden niet ter zake doet, bij welke partij zij zijn aangeslo ten en dat het dezen groepen volledig vrij staat aansluiting te zoeken bij welke partij ook. Den Secretarissen-Generaal wordt voorts verzocht om van den inhoud van dit rond schrijven aan alle betrokkenen bekendheid te geven. DE O 22 VERGAAN. Naar uit berichten van het Internationale Roode Kruis aan familieleden der opvaren den is gebleken, is de Nederlandsche onder zeeboot, die blijkens mededeelingen van de Britsche admiraliteit de vorige week verloren gegaan, de O 22. Onder ae slachtoffers bevinden zich, aldus de N. R. Crt., verschil lende marinemenschen, die te Vlissingen en te Souburg woonden. Aan de O 22 hebben de Zeeuwen, behalve door familiebanden, ook nog andere herinne- lingen. Het is n 1. een van de onderzeebooten, die bij de N.V. Maatschappij de Schelde te Vlissingen zijn vervaardigd. Het schip be hoorde tot de serie van zeven onderzeebooten, die sinds 1939 hier te lande voor de Neder landsche marine in aanbouw waren. De bouw van de O 21 en de O 22 geschiedde te Vlis singen. De andere booten werden elders op stapel gezet. Op 20 Januari van het vorige jaar werd de O 22 te water gelaten en toen de oorlog uitbrak was zij nog niet overgeno men, maar werd toen ijlings voor den dienst gereed gemaakt. De O 22 had een lengte van 77' M. en een breedte van 6.20 M. Het schip had boven wa ter een snelheid van ongeveer 19','ï mijl en onder water ongeveer 9 mijl. De kruissnelheid bedroeg 16 mijl. Het machinevermogen boven water was 5000 pk en onder water 860 pk. De bewapening bestond uit 8 torpedolanceer- buizen van 53 cm., één kanon van 8.8 c.m., en twee mitrailleurs van 40 m.M. Door toe passing van electrisch lasschen op groote schaal kon de duikdiepte aanmerkelijk wor den vergroot. Deze bedroeg ongeveer 100 M. B Door hun kou, koorts en pijnuitdrijven- de werking helpen hierbij altijd veilig en vlug een poeder of cachet van Mijnhardt te Zeist. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets genaamd Mijnhardtjes Doos 10 en 50 BINNENLANDSCH NIEUWS. WIELERBAAN TE VALKENBURG VERDWIJNT. De wielerbaan in Valkenburg gaat verdwij nen. In 1937 werd de baan van Heer naar Val kenburg getransporteerd. Wereldkampioenen draaiden over de piste Scherens, van Vliet, Kilian, Vopel, Wals, Pel- lenaars, Pijnenburg hier werden de Tour de France-rijders gehuldigd, Lambrichts en Sy- en. In Juni 1940 opende men opnieuw de poor ten, maar de renners weigerden te contrac teeren zij verlangden te hooge gage. Zoo veroorzaakten zy hun eigen ondergang en die van de Valkenburgsche wielerbaan. En nooit was het weer zoo slecht als op de dagen, waarop in Valkenburg een daverend program ma gedraaid zou worden. GEHEIMZINNIGE DIEFSTAL VAN EEN ERFENIS UIT EEN KOFFER. Dief haalde o.a. f 6000 uit slaapkamer zonder dat iemand iets bemerkte. Bij een winkelier in de Grensstraat te Nis pen, onder de gemeente Roosendaal, hebben inbrekers kans gezien des nachts een koffer mee te nemen, waarin o.m. een bedrag van f 6000 was geborgen, dat afkomstig was van een erfenis. De koffer bevond zich in de ka mer waar de bewoners sliepen, zoodat de dief wel een bijzonder stout stukje heeft uit gehaald. De winkelier had ongeveer drie maanden geleden f 6000 geërfd. Plannen om van het geld een woning te bouwen konden, in ver band met de moeilijkheden welke dit ople verde, geen doorgang vinden. Het geld werd daarom voorloopig in huis bewaard, geborgen in een koffer, welke op de slaapkamer bij het bed was geplaatst. De dief moet met de situ atie goed op de hoogte zijn geweest, daar de vrouw 's avonds bij het naar bed gaan haar kleeding over den koffer hing, zoodat deze aan het oog onttrokken werd. Vermoedelijk is hij naar binnen geslopen door een ruitje in te duwen, waardoor hij de knip van de deur kon schuiven en den sleutel grijpen, die naast de deur aan een spijker hing. Nergens was iets geforceerd en na zijn nachtelijke visite heeft de insluiper alle deuren weer op dezelfde manier gesloten. Om boven op de slaapkamer te kunnen ko men, heeft de gauwdief een valluik moeten openen. Ook hiervan hebben de bewoners niets gehoord. Uit het feit, dat de waakhond niet heeft aangeslagen, leidt men af, dat de bezoeker een goede bekende is geweest. Behalve de erfenis van f 6000 heeft de dief ook de spaarbankboekjes der kinderen en een portemonnaie, welke op de schoorsteen lag, meegenomen. Voorts bevatte de koffer nog een bedrag aan geld van een zwager uit Es- schen. Tot dusver heeft het onderzoek nog geen resultaat gehad. EENHEIDSBEWEGING. Besprekingen van kerkeraden. De kerkeraden der Geref. Kerken te Am sterdam-Zuid en van de Geref. Kerk in Her steld Verband aldaar, hebben elk een com missie benoemd, die op nader te bepalen tijd en plaats met elkander zullen samenspreken. Op besluit van den kerkeaad der Ned. Herv. Gemeente te BloemendaalOverveen hebben tien afgevaardigden van den kerkeraad dezer gemeente en van die der Geref. Kerk met el kander gesproken over een voorstel van den uitnoodigenden kerkeraad om gezamenlijk bijeenkomsten te beleggen, waarin predikan ten van beide gemeenten het Chr. geloof in de wereld van heden zullen behandelen. Aan de samenspreking namen o.m. deel de Ned. Herv. pedikanten ds. J. C. v. Dijk en ds. Ch. de Beus en de Geref. predikant ds. J. C. Brus- I saard. De vertegenwoordigers van den Geref. kerkeraad verklaarden zich bereid tot zulk een samenwerking, onder voorwaarde dat het .contact tusschen de gemeenten niet tot deze cene gelegenheid beperkt zou blijven. Zij brachten in het midden dat het ongewenscht is zich by de kerkelijke gescheidenheid als bij een feit neer te leggen. Op een algemeene vergadering zullen voorstellen van den Geref. kerkeraad ter tafel komen om meer regelma tig en persoonlijk contact tusschen de beide kerken te bevorderen. Inmiddels is er een tweede samenspreking gehouden, waarin deze voorstellen in een uitvoerige bespreking zijn behandeld. Het resultaat hiervan zal aan bei de kerkeraden worden voorgelegd. MIJNWERKERS VROUW DOOR GEMASKER DE ROOVERS OVERVALLEN. Vrijdagavond omstreeks negen uur drongen twee gemaskerde personen de woning binnen van den mijnwerker P. Salden te Berg aan de Maas (gem. Roermond). De vrouw was alleen thuis want de man was nog op zijn werk en even te voren hadden de vader van de vrouw en een buurman de woning verlaten. De man nen, die het huis aan de achterzijde waren binnengedrongen, grepen de om hulp roe pende vrouw vast en vroegen haar. onder bedreiging met een revolver, waar het geld geborgen was. Dc gemaskerde bandieten heb ben toen 185 gulden meegenomen, benevens cenige kleedingstukken en wat brood. Voordat zij vertrokken hebben zij nog het geheele huis doorzocht, waarna zij de vrouw aan handen en voeten bonden, een prop in den mond stopten en aan een stoel vastbonden. In dezen toestand vond de man zijn vrouw, toen hij om half twaalf van de mijn thuis kwam. De politie werd onmiddellijk gewaar schuwd, waarna een onderzoek met behulp van een politiehond werd ingesteld, dat voor alsnog zonder resultaat bleef. EEN BAKEN GEVRAAGD. Ten dienste van dc vaart op De Lemmer. Het bestuur van de schippersvereeniging „Schuttevaer" heeft zich niet een verzoek schrift tot den directeur van het Loodswezen in het Derde District gericht in zake de scheepvaartbeweging op het IJsselmeer, die veranderingen heeft ondergaan ten gevolge van de inpolderingswerkzaamheden in het Noord-Oosten. Vooral de vaart van Amster dam naar Friesland heeft naar andere routes moeten zoeken. De scheepvaart nu. die zich van uit het IJ naar De Lemmer beweegt, maakt sinds den aanleg van den Noord-Oost-Polderdijk tus schen Urk en Lemmer, herhaaldelijk gebruik van den weg via het Krabbersgat onder Enk huizen. ten einde bij harde Westelijke win den minder kans te Ioopen op den lagerwals- dijk bezet te geraken en meer voor de zee op den Noordwesthoek van den polder te kunnen aanhouden. Bij deze vaart doet zich de behoefte gevoe len aan een verken ningston, welke naar het inzicht der belanghebbenden het meeste ef fect zou sorteeren, wanneer zy werd uitge legd in den rechten koers van den R.Z.H.S.- bolton met ruit E.Z.SI tegen den Staart van het Enkhuizerzand naar genoemden dijkhoek. geweest en had haar gekustNu zag zij al les opeens duidelijk voor zich. Frank had haar gekustDus hield hij nog van haar Hij wilde haar dus alleen haar vrijheid te- ruggeven, omdat hij dacht dat zij zoo onge lukkig was. Haar hart klopte pijnlijk. Als alles nu eens een vergissing was Ach, men gelooft zoo graag, wat men brandend wenscht. De speld De dasspeld van Frank. Er was geen ver gissing mogelijk, hoe kwam zy'n dasspeld an ders hier Eindelijk belde Lore. Het meisje kwam bin nen in de bruine oogen een zorgelijk be dwongen nieuwsgierigen blik. „Maak je mijn bad even gereed, Marie, en daarna wil ik in de blauwe kamer ontbijten." „Ja, mevrouw." Later ging Lore, met haar dikke pelsman tel om een eind in de sneeuw wandelen, waarbij de houtvester haar begeleidde. „Mijn- j heer Daahnan heeft het mij opgedragen," zei hij beleefd tegen zijn jonge meesteres. „Zoo Nu, ik ben met Uw geleide heel te vreden. Maar waarom Is het hier dan ge vaarlijk in de omgeving „Ach, er loopen altijd allerlei vagebonden rond. maar zij komen vooral hierheen, om dat mijnheer Daahnan zoo vrijgevig is, dat het hier in de omgeving spreekwoordelijk is. Hij heeft een warm hart voor de armen. Ver schillende zijn er in het tehuis opgenomen,' vooral diegenen, die het waard zijn. Aan an- deren geeft mijnheer geld. Of dat altijd goed' is Natuurlijk wordt het geld dikwijls ver spild." Toen hij dit gezegd had, schrok de oude man. Mijn hemel, daar had hij zich waar achtig een kritiek veroorloofd over de hande lingen van zijn meester. Hoe kon hy dat nu doen En dat nog wel tegenover de jonge Mevrouw. Lore zei vriendelijk „Houtvester, U sprak over een tehuis. Wat is dat voo een instel ling „Een tehuis voor dakloozen, mevrouw. Daar in de verte, dat groote gebouw aan de ingang van het dorp is het. Men kan het in tien minuten bereiken." Lore keek vol interesse de aangewezen rich ting uit. „Vandaag wil ik naar het bosch, maar als het U schikt, zou ik morgen wel eens graag êën kijkje in het tehuis willen nemen. „Dat zal mijnheer erg prettig vinden. Waar het huis staat heeft eens zijn ouderlijke wo ning gestaan „O, ja U bent zeker al heel lang in dienst van mijn man. Verteld U mij nog eens van vroeger." De oude man keek twijfelend naar haar mooi, vriendelijk gezicht, haar wangen wa ren door de zuivere winterlucht zacht rood gekleurd. Toen begon hij te vertellen en ver zweeg ook niet. hoe Dr. Daalman algemeen vereerd en bemind was. „De boeren in de omgeving zijn er trotsch op, dat een van hen hier heer en meester geworden is. Een man, als onze dokter, krijgen wy niet gauw meer." In Lore juichte het„Neen Op de heele wereld bestaat er geen man zooals Frank Daalman." Zij liepen verder. De sneeuw werd hooger en hooger. Eens keek de oude houtvester be zorgd naar de kleine schoentjes, die Lore droeg en toen hij er een opmerking over maakte lachte zij en liep vroolijk naast hem verder. Het werd een heerhjke wandeling midden door het besneeuwde bosch. Het hee le woud glansde. Enkele herten die waar schijnlijk naar een voederplaats zochten, kruisten hun weg. Wat is het hier prachtig zei Lore en bleef staan. Zij zouden nog verder geloopen zijn, maar de oude houtvester raadde het af, hij wist maar al te goed wat de gevolgen zouden zijn, als mevrouw Daalman overver moeid thuis zou komen. Zoo keerden zij dus naar huis terug, en omdat Lore wat- vermoeid was, duurde deze terugwandeling tamelijk lang. Bij haar thuiskomst had Lore een flinke honger, zij zat in de erker en liet- het zich goed smaken. De oude butler bediende haar met zorg. Zij richtte enkele vriendelijke woor den tot hem, waarover hij zich zeer scheen te verheugen. Toen ging opeens de telefoon. De butler nam de hoorn van het toestel, het volgde oogenblik meldde hij „Mijnheer Daalman is aan de telefoon, me vrouw. Hij wilde Mevrouw graag persoonlijk spreken." „Ja Lore stond reeds naast hem en nam de hoorn over. „Goeden dag, Frahk „Dag Lore. Ik zou morgen graag een paar heeren meebrengen om te jagen. Vind je dat goed „Ja Frank neen ik Lore dacht aan de herten, die zij eenige uren geleden in het bosch had gezien. ..Frank, ik was vanmorgen met den hout vester in het bosch. Het was prachtig. Ik heb de herten gezien. Alsjeblieft, ga niet jagen. Tenminste niet zoolang ik hier nog ben. Ik zou het niet kunnen hebben, als een van de dieren doodgeschoten werd." Een kort lachje. „Ja, kindje, maar daar zijn die dieren toch voor „Ja, dat is wel zoo. Ik ik ben dwaas. Va der heeft op Loringen ook dikwijls herten geschoten en er ook altijd vrienden voor uit- genoodiga. En daarby ik heb er niets over te zeggen." Tranen schoten haar in de oogen. „Lore Ja, wat ik zeggen wilde Wij zui len de jachtpartij nog een beetje uitstellen. Ik kom morgenavond alleen. Overmorgen moeten wij weer hier in de stad terug zijn, want er is nog van allerlei te doen. Overigens neem me niet kwalijk, Lore, dat ik vanmor gen vroeg, zonder afscheid van je te nemen, weggereden bent. Maar je sliep zoo vast, dus heb ik je maar niet wakker gemaakt. Dus lot morgenavond dan, dag Lore." „Dag Frank Zij liep weer terug naar de erker, doch at niets meer. De oude butler keek haar bekom merd aan. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1941 | | pagina 1