32e JAARGANG DONDERDAG 13 MAART 1941 No. 30 NIEUWS- EN AOVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN HET GOUD VAN DE EENZAME HOEVE WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.25. UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN.,,.. "T* BUREAU Hippolytushoef Wieringen Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN; Van 1 5 regels f 0.50 Iedere regel meer f 0.10 OPROEP VAN WINTERHULP. Toen vijf maanden geleden de Winterhulp Nederland werd opgericht, had haar leiding zich een denkbeeld gevormd van den nood. die onder Nederlandei's moest heerschen. Geleerd door de ervaring, komt zij thans tot de ontstellende ontdekking, dat de ar moede welke in Nederland wordt geleden, veel en veel grooter is, dan zy zich in October 1940 kon indenken. Op zijn minst een millioen Nederlanders, mannen, vrouwen en kinderen, hebben geen cieel aan die aardsche goederen, welke noo- ciig zijn om een gezin met eenige vreugde en moed aan het leven van ons volk te laten deelnemen. Al voortwerkend ontvangt de lei ding van de W. H. N. dagelijks meer berich ten over gevallen van nood, die te zamen tot één conclusie voeren Het Nederlandsche volk moet wakker wor den en op dit gebied kennis nemen van de feiten, opdat het zich van zijn plicht tot naastenliefde bewust worde en zich aaneen- sluite, om de daad te volbrengen, welke te genover die vele landgenooten noodzakelijk is. De W. II. N. moet over veel meer middelen beschikken, dan haar ten dienste staan. Om die in te zamelen zijn veel medewerkers noo- dig, die in de week van 17 tot 22 Maart a.s. enkele uren beschikbaar stellen in den dienst van dit noodige en daardoor zoo mooie werk. Nederlanders, laat u niet de kans ontgaan, cm op deze wijze van uw liefde tot uw volk te getuigen. Ge zult straks na volbrachten aibeid met zoovele anderen, die u reeds voor gingen, de voldoening kunnen smaken in moeilijke tijden daadwerkelijk aan de in standhouding en den opbouw van ons volk te hebben medegeholpen. Vele helpende handen zijn noodig Meldt u direct aan bij het plaatselijk bureau van de Winterhulp in uwe gemeente. Werkgevers, verstaat gy uw plicht tegen over deze actie, door aan de leden van uw personeel, die willen medewerken, voor de hun toegewezen uren vrij te geven zonder aftrek van loon en vacantietyd. Laten wij allen onze taak beseffen In een der beslissende uren van de wereldgeschie denis, nu volkeren om hun bestaan worste len, moet bet Nederlandsche volk bewijzen, dat het in staat is, zich zelf in stand te hou den. Toont u dezen tijd waardig Millioenen handen zijn onzichtbaar naar u uitgestrekt OffertSchenkt tijd en moeite en geld BINNENLANDSCH NIEUWS. VOOR 700 GULDENZAAGSEL. De Rotterdamsche politie heeft den 39-ja rigen W. Oeen goede bekende van de recher che, aangehouden, toen hij probeerde een Schiedammer voor zevenhonderd gulden een kistzaagsel te verkoopen. De man was in relatie gekomen met A. P. uit Schiedam, dien hij in een café sprak en wien hij voor vijfhonderd gulden vijfhonderd kilo rozijnen zou leveren. Toen de vijfhonderd gulden be taald waren, deelde hij den kooper mee, dat hij eigenlijk liever thee zou leveren, en ten slotte kwamen de mannen overeen, dat een kist met vijftig kilogram thee geleverd zou worden voor den prijs van f 700.—. De koo per begaf zich den volgenden morgen naar een adres in de Pupillenstraat, waar hem ge zegd werd, dat de thee nog niet gearriveerd was. Zaterdag werd hem een dichtgespijkerde en in een lap jute gewikkelde theekist aan geboden, waarna men hem vroeg de restee- rende f 200.te voldoen. Toen de Schiedam mer de kist echter opende, bleek deze zaag sel te bevatten. Na aangifte te hebben ge daan herkende hij uit een reeks politie-foto's den verkooper, die spoedig gearresteerd werd De man zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. DE ONDERZEEDIENST BIJT DE SPITS AF. Het vergaan der O 13 en O 22. Het bericht van het vergaan van Hr. Ms. „O 13" was door geruchten weken van tevo ren reeds bekend geworden. De bevestiging er van kwam via het Roode Kruis bij de fa milieleden der opvarenden binnen op 3 Dec. 1940 aldus lezen wij in „Onze Marine." Twee maanden later, en wel op 31 Januari, werd een bericht in de Nederlandsche pers opgenomen, dat wederom een Nederlandsche onderzeeboot vergaan zou zijn. Op 6 Februari ontvingen de familieleden het bericht van het vergaan van Hr. Ms. „O 22" via het infor matiebureau van het Nederlandsche Roode Kruis. Van Hr.Ms. „O 13" ging het gerucht, dat deze onder de Nederlandsche kust zou zijn vergaan, van Hr. Ms. „O 22" ontbreekt alle nadere aanduiding. Binnen twee maanden tijd dus, is het ver lies te betreuren van twee onzer 'onderzee- booten. Op de „O 13" waren 29 mannen ge plaatst met de „O 22" kwamen 44 opvaren den om het leven. De „O 22" was nog geen jaar oud. Op Za terdag 20 Januari 1940 om half twaalf werd deze boot van de overdekte helling op de werf van de N. V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen te water gelaten. De boot behoor de tot' de serie van 7 onderzeebooten, die se dert 1939 in aanbouw kwamen en gebouwd werden naar het voorbeeld van de zoozeer geslaagde „O 16". De boot kon meer dan 100 meter onder water duiken. De „O 22" was de 38ste onderzeeboot die voor de Nederlandsche marine was gebouwd. Nadien kwamen nog de 23, 24, 25, 26 en 27 in aanbouw. Onze onderzeedienst heeft een wereldnaam, die vooral gevestigd werd door de bijzondere reizen met Hr. Ms. „K XVIII,' „O 16" en de vele andere booten, die in dienst van de we tenschap zulke belangryke reizen maakten. Hoewel het totaal aantal onderzeebooten niet zoo groot was bij het uitbreken van den oorlog pl.m. 30 behoorde de onderzeeboot- dienst onzer marine tot de beste van de we reld. Het waren vooral jonge frissche krach ten onzer marinemannen, die dit onderdeel van onze weermacht ter zee een wereldrepu tatie bezorgden. Het is smartelijk te moeten ervaren, dat aan dezen onderzeedienst thans de zwaarste slagen worden toegebracht de oorlog is niet een en al glorie, het is een helen dat zoovele jonge krachten sneuvelen. Troost- FEUILLETON. door CHARLES ALDEN SELTZER. 6.) Zij knikten met hun hoofden naar het huisje en wezen in verschillende richtingen en uit hun gedrag maakte Brazo op dat zij hét over hem hadden en zich afvroegen wel ke richting zij zouden kiezen om hem op het spoor te komen. Tenslotte 'stegen de man nen op en reden om den corral heen, keken naar de paarden die er inliepen en na een poosje schenen zij tevredengesteld en reden weg. Zij gingen allen naar het Westen en Brazo keek hen na tot zy over een rotskam verdwenen. Brazo weerstond een opwelling om naar de rivier te rijden om te drinken. Het was mo gelijk, dat de mannen slechts een klein eind je weg reden en dan terugkeerden. Brazo's tong was zoo gezwollen, dat hij voelde, dat hij niet zou kunnen spreken als hij het pro beerde. Maar hij kwam tot het besluit, dat hij het beter had waar hij was, dan wanneer hij aan een eind touw hing te bengelen er gens in de verte in de richting van Fort Apache. De namiddag was lang en heet, maar Bra zo die op zijn buik op den rotsrand lag, keek hoe de zon laag wegzonk boven de bergen. Toen het begon te schemeren, stond hij op en liep door de kloof naar zijn pony. Blinky, die zijn strenge voorschriften van zijn vroe gere training geweld aandeed, trok aan zijn touw en probeerde los te breken. Blinky had het zoo lang mogelijk uitgehou den, besloot Brazo. Hij rook water en wilde rijk is de gedachte,-/dat zij hun leven lieten bij het volbrengen hunner plicht. Als bijzonderheid melden wij nog, dat de torpedomaker Wahlers van Hr. Ms. „O 13" ei de kwartiemeester Stolk van Hr. Ms. „O 22 toen nog matroos le klas beiden behoor den tot de bemanning van Hr. Ms. ,.K XVIII" gedurend de wereldreis 19341935. Smartelijk is het voor de familieleden der gesneuvelden het bericht te moeten ontvan gen, dat hun man en vader of hun zoons nooit meer terugkeeren zullen. Alle marine vrienden betuigen hun deernis en medeleven met de aldus getroffen familieleden der on derzeebootbemanning. Dit medeleven moge hun èen troost zijn en God moge hun de kracht geven het leed dapper te dragen. BUITENLANDSCH NIEUWS. Matsoeoka's bezoek aan Europa zal van historische beteekenis zijn. Aankomst van Japanschen minister kan binnen veertien dagen tegemoet worden gezien. Eerste bezoek van een lid van de regeering van Tokio aan het Europeesche continent sedert 1905. Groote tevredenheid te Berlijn. Eerlijn, 11 Maart. De officieele bevestiging van het a.s. bezoek van den Japanschen mi nister van buitenlandsche zaken aan Berlijn, •heeft, naar het A.N.P. van welingelichte zijde verneemt, in politieke kringen in de Duitsehe Rijkshoofdstad groote tevredenheid en vreug de gewekt. Aan dit bezoek, dat men binnen veertien dagen kan verwachten, kent men historische beteekenis toe. Men verwacht dat Matsoeoka omstreeks 20 April naar Tokio terugkeert. Bezoek aan Moskeu op de terugreis. Over de reis van Matsoeoka naar Berlijn schrijft het officieuze bureau Domei in een commentaar, dat aan de reis buitengewone beteekenis moet werden toegekend temeer daar zij geschiedt op een oogenblik van de grootste spanningen en gebeurtenissen in de wereldpolitiek. Dit is bovendien de eerste reis van een Japansch minister van buitenland sche zaken naar Europa. Domei legt er den nadruk op, dat het van groot belang zal zijn als op de terugreis van Matsoeoka uit Berlijn door besprekingen te Moskou ook een verdere verbetering van de Russisch-Japansche betrekkingen mogelijk kan worden gemaakt. Matsoeoka begin April te Rome. Rome, 11 Maart. (D. N. B.) In een officieel comminiqué over de aanstaande reis van Matsoeoka naar Europa wordt gezegd, dat de Japansche minister van buitenlandsche ken in de eerste dagen van April te Rome zal aankomen. DIE CONDUCTEUR TOCH Hij bleek de grootste bigamist ter wereld. Agram, (S.P.T.) De rechtbank te Soebotiza het zien te krijgen. Het was donker gewor den toen Brazo in den zadel klom. Hij was verbaasd over de zwaarte in zijn beenen. Maar Blinky was nog sterk en droeg hem zonder moeite de rotshelling af. Hij had geen aanspo ring noodig en toen hij den vlakken bodem van het bassin bereikte, draafde hij kalm in het donker naar de rivier. Paard en ruiter brachten een uur bij de rivier door. Brazo moest met geweld den po ny beletten om te veel te drinken. Daarna sliep Brazo drie of vier uur, terwijl Blinky op de vlakte graasde. Omstreeks middernacht werd Brazo wakker, hij dronk weer uit den stroom, vulde zijn veldflesch, liet Blinky drinken, besteeg hem en reed het bosch aan de noordzijde van het bassin in. Diep in het bosch liet hij Blinky halt hou den en overlegde of hij het huisje zou bin nengaan om voedsel te zoeken. Hij was over tuigd, dat er niemand in het huisje was, of de bewoner zou zich gedurende den dag wel vertoond hebben. Maar het was mogelijk, dat de eigenaar afwezig was en in dat geval kon iedere bezoeker overeenkomstig de ongeschre ven wet van het land, zelf al het voedsel wat hy noodig had nemen. Brazo was diep in het boschje toen de maan opging en toen hij tenslotte het huisje mid den op een open plek voor voor zich zag lig gen, bleef hij eenigen tijd in het zadel zitten kijken voor hij het waagde om nader te ko men. Hij kwam tot het besluit, dat de gewa pende troep niet teruggekeerd was. Misschien zouden zij later terugkomen als zij hem niet hadden kunnen vinden. Hy steeg af. bond Blinky aan een jong boompje en liep over de open plek naar de deur van het huisje. Bij de deur gekomen, trok hij zijn pistool. Hij trad binnen en bleef juist binnen de deur gekomen, om zich heen staan kijken. Een straal maanlicht, die door een raampje viel, verschafte een gedempt licht.. Toen Brazo's oogen gewend waren aan de schemering binnen in het huisje, zag hij, dat er een slaapplaats was tegen den noor delijken muur en dat daarop een man lag. op zijn zijde rustende en met wijd open oogen. Brazo's pistool rustte in zijn rechterhand en de loop gaapte regelrecht in de oogen van den rustenden man. Brazo wachtte. De straal maanlicht viel recht op den man in het bed en Brazo merkte op, dat zijn gezicht bleek en vermagerd was, alsof hij aan een uittee- rende ziekte leed. Zijn oogen schitterden en het scheen, dat hy zich inspande om Brazo's gelaat te onderscheiden in de schaduwen om hem heen. Hij scheen het tenslotte op te geven, want hij glimlachte droef, en legde zijn hoofd op het kussen. Brazo bewoog zich niet. Er volgde stilte. Tenslotte sprak de man, langzaam en dui delijk. met een zweem van spot in zijn stem „Ik heb je al een tijdje gehoord. Je was er niet zeker van, wat je hier binnen zou vin den. Je bent zeker de moordenaar, dien zij zoeken." HOOFDSTUK IV. Brazo kon de handen van den man zien en zij bevatten geen wapen. Hij scheen niet nieuwsgierig te zijn naar zijn bezoeker, want in de stilte, die op zijn woorden volgde, sloot hij zijn oogen en scheen te rusten. „Je hebt gelijk, ze zitten me achterna," zei Brazo. ,Je bent ziek, hé Het spijt me, dat ik hier moest komen." De man opende zijn oogen en glimlachte. „Blij, dat ik iemand heb. Al is het een moordenaar. Het wordt vervelend. Die kerels moeten je aardig opgejaagd hebben. Ik ver moed. dat je ze hier binnen zag gaan. She riff Neil en twee anderen. Neil zei, dat meer dan honderd mannen je zoeken, benevens eenige soldaten. Zij denken, dat je naar het Zuiden gegaan bent. Zij liggen over het ge- heele land op je te loeren. Je zult nooit ont snappen." Brazo gaf geen antwoord en na een poos je sprak de man weer „Je hebt honger, is het niet Wel, help je zelf. Er is hier een massa voedsel. De laatste maal, dat ik in Corney was, bracht ik vol doende voedsel mee voor een jaar." Brazo nam de uitnoodiging aan. Hij stak zijn pistool in de holster, vond voedsel in een heeft Zaterdag onder den luidruchtigen bijval van een groot publiek een vrouw Maria Kro- vitch vrijgesproken, ofschoon zij had bekend haar man met een bijl te lijf te zyn gegaan, waarna deze aan de verwondingen was over leden. Haar man, een tramconducteur, die zij door een huwelijksadvertentie had leeren kennen, was 's werelds grootste bigamist. Zij had dit echter eerst ontdekt, nadat zij eenige weken met hem gehuwd was geweest en haar zuur verdiende spaarcentjes op waren. Zy kreeg een anonymen brief van een dame, die be weerde de wettige echtgenoote van haar man te zijn. Maria Krovitch ging op onderzoek uit, en weldra bleek dat zy niet een, doch veer tien voorgangsters had, allen nog in leven. Zij besloot den tramconducteur een af straffing te geven, maar ging hierbij zoo hardhandig te werk, dat hij het leven er bij inschoot. Getuigen waren de veertien andere echt- genooten van den overledene. De rechter kwam zoo onder den indruk van hun welspre kende beschrijving van de „deugden" van den tramconducteur, dat hij na de eerste zitting Maria Krovitch vrij sprak. Onder gejuich werd zij door de menigte, die zich voor het gerechtsgebouw had verza meld ontvangen, en Soebotiza vierde Zater dag feest. HONDERD LITER VAN ZIJN BLOED GEGEVEN. Rome, (Stefani). Een bescheiden Italiaan- sche postbode, de 50-jarige Giovanni Corbf tc Rome, vader van vyf kinderen, heeft een merkwaardig record op zijn naam staan. Sinds 1933 heeft deze postbode 159 maal zijn bloed afgestaan om aldus zijn medemen- schen te redden. Men heeft uitgerekend, dat hy bij elkaar honderd liter van zijn bloed heeft weggeschonken. In alle Romeinsche ziekenhuizen is deze „donor" bekend en telkens, als zich een ern stig geval voordoet, doet men op hem een beroep. Sinds het begin van den oorlog heeft Corbi reeds ettelijke keeren zyn bloed aan gewonden afgestaan. De kachtige man doet daarnaast, rustig zijn plicht en bestelt stipt zijn brieven in zijn bestelwijk. PROCES TEGEN JOODSCHE DOKTERS TE ROME. Het D.N.B. meldt Tegen vijftien Joodsche dokters en tandartsen te Rome, die, hoewel zij op grond van de raswetten van de lijst geschrapt waren. Arische personen waren blijven behandelen, is een strafvervolging ingesteld. INTERVIEW MET HERTOG VAN WINDSOR. New York. (D.N.B.) Het weekblad V^Iberty" publiceert een interview van den hoofdredacteur Fulton Ours- ler niet- den Hertog van indsor. Deze zou hebben verklaard Wan neer de Yereenigde Staten Engeland werkelijk willen helpen, moeten zij Engeland goud ter beschikking stel len, dat dringend noodig is. Op de kast, zette het op een ruwe tafel, die bij het raam stond, waardoor het maanlicht naar binnen viel en at zwijgend. Hij keek niet naar den man op het bed, maar voelde, dat deze naar hem keek. Het maanlicht viel vol op hem zoodat de man voor geval deze belangstelde in zijn bezoeker, tyd en gelegenheid had om hem le bestudee- ren. De man maakte van deze gelegenheid ge bruik. Hij zag een mager, krachtig gelaat, waarin geen spoor van slechtheid te beken nen was. Het was het gelaat van iemand die de levenslessen in een harde school geleerd heeft. Er was geen arglistigheid in oogen of mond. Zijn bewegingen waren rustig, zelfs beslist, ofschoon hy moest weten, dat de le den van de gewapende troep ieder oogenblik konden terugkeeren. Toen hij klaar was met eten, ging Broza rechtop in zijn stoel zitten en lachte tegen den man in het bed. „Dank je. Dat knapt me op. Ik begon al te denken, dat ik naar een stad zou moeten om voedsel. Je bent er slecht aan toe nietwaar Kan ik iets voor je doen „Ik ben nogal dorstig. Heb den heelen dag geen drinken gehad. Ik zei het tegen Neil en hij beloofde om wat water voor mij te halen. Waarschijnlijk heeft hij het vergeten." „Sommige menschen kunnen maar aan één ding tegelijk denken," zei Brazo. Hij vond een emmer, ging naar de rivier en vulde haar met water keerde terug, zette de emmer op tafel, vond een nap en gaf den man te drin ken. De laatste glimlachte. ,Dat smaakt net zoo goed als jouw eten," zei hij. Brazo zette de nap op de tafel en liep naar het bed, waarop hij op den man stond neer te kijken. „Je kunt niet uit je bed komen, nietwaar De man schudde zijn hoofd. „Den laatsten tijd niet," zei hij. „Niet lan ger dan voor een minuut of zoo." „Weet je wat er aan scheelt „Het is mijn rug, geloof ik. Die schijnt ver lamd. Wordt met den dag erger." „Heb je een dokter gehad vraag, of do golden ooit terugbetaald zouden worden, antwoordde de Hertog Misschien niet, een vriend leent men geen geld, men schenkt het hem, wan neer hij" het onvoorwaardelijk noodig heeft, en Engeland heeft thans geld noodig. GEMEENTE ZIJPE. Gewone keuring van stieren. Voorjaarskeuring. De Burgemeester van ZIJPE N.H. maakt bekend, dat de in artikel 4 van het „Stieren- reglement Noordholland 1938" bedoelde keu ring van stieren in 1941 zal plaats hebben als "olgt A. Centrale Stierenkeuring te houden te Alkmaar op Vrijdag 18 April des voorm. 9 uur, behoudens toestemming van het gemeente bestuur, in den Bergerhout. Nieuwe Niedorp, Donderdag 27 Maart 1.30 uur bij de kerk. Schagen, Vrijdag 28 Maart 8.45 uur bij café Plevier. Wieringen, Zaterdag 29 Maart 9 uur op iet Sportterrein. Slootdorp, Zaterdag 29 Maart 1 uur, op een door den burgem. nader te noemen terrein. Heerhugowaard, Maandag 31 Maart 9 uur bij café de Hengstman. Alkmaar, Dinsdag 1 April 8.45 uur bij café Noordholland. Schoorl. Dinsdag 1 April 2 uur op een door den burgem. te noemen plaats. Spierdijk, Woensdag 2 April 8.45 uur bij café Duin. Zd. en Nd. Schermer Woensdag 2 April 1.30 uur by het Gemeentehuis. Purmerend Donderdag 3 April 9.30 uur bij Hotel Doelen. Ilpendam, Donderdag 3 April 11.30 uur op een door den burgem. te noemen plaats. Zunderdorp, Donderdag 3 April 2 uur op een door den burgem. te noemen plaats. St. Maartensvlotbrug Vrijdag 21 Maart 2 u. bij het café aldaar. Midden-Beemster Zaterdag 22 Maart 9.15 uur, op de markt. Oosthuizen Vrijdag 22 Maart 2.30 uur op een door den burgem. te benoemen plaats. Wieringerwaard, Maandag 24 Maart 9 uur, op het parkeerterrein. Julianadorp, Maandag 24 Maart 9 uur in het Loopuitpark. Hoorn, Dinsdag 25 Maart 9 uur by café De Roskam. Oostwoud, Dinsdag 25 Maart 2 uur b.d.kerk Twisk, Woensdag 26 Maart 9 uur bij het Sportpark. Hauwert, Woensdag 26 Maart 2 uur bij café Hoek. Opmeer, Donderdag 27 Maart 9 uur op de oude trambaan. B. Vóórkeuringen ten behoeve van de Cen trale Stierenkeuringen in combinatie met de keuringen voor het Stierenreglement Noord holland 1938. Texel, Maandag 17 Maart 11 uur op de markt te Den Burg. Hem, Dinsdag 18 Maart, 8.45 uur, bij het „Kan niets voor mij doen. Hij heeft mij op gegeven. De laatste keer gaf hij mij nog een maand. Ik geloof, dat hy edelmoedig geweest „Heb je iemand by de hand om je op te passen „Neen." „Duivels Brazo trok een stoel bij het bed en ging er in zitten. „Geen familie „Niet, die ik in dezen toestand lastig wil vallen." .Je wilt waarschijnlijk dat zy bericht krij gen, als alles voorby is." „Och ja. Maar toch, in weerwil van den dokter, heb ik soms het gevoel, dat ik er bo venop zal komen. Niet noodig om iemand lastig te vallen." „Honger vroeg Brazo. „Och ja, ik heb niet veel gegeten. Maar ik heb den heelen dag gedacht, dat een beet je toast met melk wel goed zou smaken." „Heb je dat aan Neil verteld „Och neen. Zie je, ik wou het hem niet lastig maken. Hij had vreeselyke haast." Brazo stond op. Hij vond wat hout in een hoek en legde vuur aan in een kacheltje van gegoten ijzer bij den muur tegenover het bed. Hij had al een petroleum lamp op tafel zien staan. Hy hield een lucifer bij de pit en een geel licht stroomde door de kamer. De man in het bed keek met verwondering naar hem Het aansteken van de lamp kon de gewapende mannen terug brengen. Maal ais Brazo zooiets vreesde, dan was dit toch niet aan hem te merken, want hy was kalm bezig met de kachel, het brood en de gecon denseerde melk. die hij in de kast vond zon der ook maar naar de deur of het raam te kyken, als hij door de kamer liep. „Ben je niet bang,, dat het- licht Neil en zijn mannen zal terug brengen?" vroeg de man in het bed. „Ik hoop van niet", antwoordde Brazo grin nikend". In ieder geval moet ik het er op wagen. Geroosterd brood is minder dienstig als iemand den heelen dag niet gegeten heeft." (Wordt vervolgd.!

Wieringer courant | 1941 | | pagina 1