32e JAARGANG DONDERDAG 17 APRIL 1941 No. 44 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN HET GOUD VAN DE EENZAME HOEVE WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.30. UITGEVER CORN. J. BOSKER WIERINGEN. TJ BUREAU Hippolytushoef Wieringen Telefoon lntercomm. No. 19. ADVERTENTIëN; Van 1 5 regels f 0.60 Iedere regel meer f 0.12 NIET TOBBEN. Ieder onzer kent gevoelens van onrust en angst, welke hun oorzaak vinden in ons on derbewustzijn of in bewuste gedachten, die wy bewijzen noch motiveeren kunnen. Velen tobben over zaken of huishoudelijk omstan digheden en zijn zich de oorzaak hunner tob berijen niet bewust, en zeker zien zij de ge volgen niet. Hun noodeloos en vruchteloos getob brengt hen in een half of geheel wan- hopigen toestand. Doordat zij hun krachten voelen verminderen, voelen zij zich hoe lan ger hoe minder tegen het leed opgewassen en het gevolg is, dat zij aan den rand der alge- heele uitputting gebracht worden. En dit al les door iets, waarover zij tobben, en dat in zeer veel gevallen niet eens in werkelijkheid bestaat. Elke dokter kan meepraten over patiënten, die bij hem komen, die zich ziek voelen, die vermoeid en afgemat zijn en dien toch niets mankeert. Zij doen niets anders dan tobben. Zij hebben angst, vrees voor iets, dat mis schien komen zal. Het ergste is, dat als de gebeurtenis waarvoor gevreesd werd een en kele maal in werkelijkheid plaats grijpt, zij het slachtoffer verzwakt en krachteloos vindt en daardoor de overwinning behaalt, hetgeen, als er niet getobd was, niet gebeurd zou zijn. De vrouw, die niet tobt, boekt dubbel voor deel. Zij bederft haar leven niet door tobben, dus kan zij van het leven en alles wat daarbij behoort genieten en als dan toch het leed komt, waarover de ander heeft getobd, dan vindt dit haar veerkrachtig en moedig, gela den met energie, frisch en bereid tot strijd en daardoor zeker in staat zoo niet het leed te overwinnen, dan toch er beter weerstand aan te bieden dan haar zuster, die meende goed te doen door zich op het verdriet voor te bereiden, doch die daardoor zichzelf van kracht beroofde. Tob nooit, ge kunt er slechts bij verliezen, heel veeluw humeur, uw vrienden, uw geestelijken weerstand, uw ge zondheid en soms zelfs uw leven. NEUT RALIT EIT SP ACT JAPAN SOW JET-UNIE. Handhaving van vreedzame en vriend schappelijke betrekkingen en eerbiediging van elkanders territoriale integriteit en onaantastbaarheid. Bij militaire actie van derde mogendheid of mogendheden tegen een der partijen blijft de andere neutraal. Moskou, 13 April (D.N.B.) Zondagmiddag is in het Kreml te Moskou een neutraliteitspact tusschen Japan en de Sowjet-Unie ondertee kend. De onderteekening geschiedde door den Ja- panschen minister van buïtenlandsche zaken, Matsoeoka, en den Sowjet-Russischen voor zitter van den Raad van Volkscommissarissen en volkscommissaris van buitenlandche zaken, Molotov. Het pact bestaat, naar verluidt, uit vier punten, welke o.m. een niet-aanvalsverklaring en een verzekering van vriendschap behelzen. Tegelijk met de onderteekening van het pact hebben de regeeringen van Japan en de Sowjet-Unie een gemeenschappelijke verkla- ring gepubliceerd van de volgende strekking De regeering van het Japansche Rijk en de regeering der U.S.S.R. eerbiedigen, ten einde de vreedzame, vriendschappelijke, tusschen haar bestaande betrekkingen te verzekeren op de basis van den geest van het tusschen de twee landen gesloten neutraliteitspact, van de zijde van het Japansche Rijk de terri- toriale integriteit en onschendbaarheid van de Mongoolsche Volksrepubliek, en van den kant van de Sowjet-Unie de territoriale inte griteit en onschendbaarheid van het Keizer rijk Mandsjoekwo. MATSOEOKA ZONDAG UIT MOSKOU VERTROKKEN. De Japansche minister van buitenlandsche zaken, Matsoeoka, is Zondagavond uit Mos kou naar Tokio vertrokken. Aan het station waren o.m. verschenen de Duitsche ambas sadeur, graaf von der Schulenburg, de plaats vervangende militaire attaché, Kol. Krebs, en de diplomatieke vertegenwoordigers der ove rige leden van het Driemogendhedenpact. Na een buitengewoon hartelijk afscheid van Matsoeoka van Stalin en Mototov en na her haalde handdrukken der staatslieden, ver trok de trein tegen 18 uur Moskouschen tijd. Naar Domei meldt, heeft Matsoeoka bij het afscheid op het station te Moskou tof Molotov gezegd „Komt u in ieder geval spoedig naar Japan." Zoowel Stalin als Molotov hadden zich tot aan het vertrek van den trein in den wagen van Matsoeoka bevonden. LANGDURIG ONDERHOUD MET STALIN. Aan den vooravond van zijn vertrek naar Japan heeft de Japansche minister van bui tenlandsche zaken, Matsoeoka, Zaterdag een onderhoud van twee uur gehad met Stalin. Dit was hun tweede onderhoud, het eerste vond plaats in het Kreml, op 24 Maart. Bij de ontmoeting van Zaterdagavond wa ren aanwezig de Japansche ambassadeur lui-: tenant-generaal Tatekawa en de voorzitter van den Raad van Volkscommissarissen, Mo lotov. De directeur van het bureau voor Eurasia- tische zaken, Sakamoto, die de leiding heeft over de staf van Matsoeoka, noemde het be zoek aan het Kreml een afscheidsbezoek, tij dens hetwelk Matsoeoka Stalin dank zegde voor de ontvangst en de faciliteiten, die hem v/aren verleend tijdens zijn reis door de Sow jet-Unie. „Matsoeoka heeft van deze gelegenheid ook gebruik gemaakt om verschillende problemen in verbandd met de Russisch-Japansche be trekkingen te bespi-eken," zoo voegde de ine- dedeeling omtrent het onderhoud, dat van 17 uur tot 19 uur duurde, hieraan toe. FEUILLETON, door CHARLES ALDEN SELTZER. Ella kwam tot de ontdekking, dat zij het gesprek moest voeren. Brazo was stil en de gasten waren teruggetrokken en beschroomd, zij antwoordden alleen wanneer zij persoon lijk aangesproken werden en spraken mets tegen. Ella voelde, dat deze twee in haar te genwoordigheid zelfs nog meer verlegen wa ren dan Brazo en Brazo keek haar alleen aan, wanneer hij zeker wist dat haar blik niet op hem rustte. En Brazo, dat wist zij, was stoutmoedig en doortastend. Zij had zijn zelfvertrouwen ge voeld, toen zij juist buiten de huisdeur de komst der beide mannen stond af te wach ten. Voor hij hen herkende, was hij bereid geweest om haar te verdedigen en er was niets aarzelends in zijn houding geweest. Zij had 't onheil voelen dreigen en zij had gewe ten, dat hij er op voorbereid was. Terwijl zij tusschen haar wimpers door naar de jeugdige, maar onbuigzame gezichten der drie mannen keek, vroeg zij zich af, welke levenservarin gen verborgen lagen achter hun ernstige en beschroomde oogen. Zeker niets wat hun ge weten erg bezwaarde. Zij waren gezond, on schuldig, betrouwbaar. Brazo had haar ver teld dat zjj eerlijk waren. Zij geloofde hem. Zij wist, dat Brazo eerlijk was, want dat had hij reeds bewezen. Toen zij klaar waren met eten, zouden zij onmiddellijk het huis verla- DE ARBEIDSBEMIDDELING VOORTAAN UITSLUITEND RIJKSZAAK. Nieuwe organisatie treedt met 1 Mei in werking. De gemeentelijke arbeidsbeurzen verdwijnen dan. Er komen 7 gewestelijke bureaux met 14S bijkantoren. De 1ste Mei a.s. zal voor de arbeidsbemid deling in ons land een belangrijke datum zijn. Dan immers treedt de nieuwe organisatie van de arbeidsbemiddeling waartoe in het na-1 jaar van 1940 het besluit werd genomen, in' werking. Daarmede houden de gemeentelijke arbeidsbeurzen op te bestaan, om plaats te maken voor 7 over het geheele land ver- j spreide gewestelijke arbeidsbureaux, die hier-j in bijgestaan door 148 bijkantoren, onder lei ding van het rijksarbeidsbureau, voortaan de arbeidsbemiddeling zullen verzorgen. Terwijl de tot dusver bestaande gemeente lijke arbeidsbemiddeling een aangelegenheid vormde, die plaatselijk een zeer uiteenloo pend beeld vertoonde, is dus thans de toe stand ingetreden, waarbij deze zaak voor het het geheele land uniform is geregeld. Intus- schen betreft het hier geenszins uitsluitend de doorvoering van een eenvormig werkende voorziening. Dit blijkt reeds dadelijk uit den gekozen opzet. Terwijl de gemeentelijke ar beidsbeurzen in hoofdzaak hun aandacht schonken aan de arbeidsbemiddeling in de eigen geemeente, wordt thans van rijkswege de zorg voor de arbeidsbemiddeling van meet af aan als een gewestelijke aangelegenheid beschouwd. Ieder gewestelijk arbeidsbureau is er op ingericht om, met behulp van een aantal bijkantoren, de behoeften te peilen van het district, dat aan zijn zorgen is toe vertrouwd. Hierdoor wordt reeds aanstonds een verruiming gekregen van de mogelijkheid tot plaatsing van werkzoekenden. Doch er is meer. De arbeidsbemiddeling als sociaal in stituut is bezig een grossige vernieuwing te ondergaan. Zij komt op een veel bi-eederen grondslag te berusten en zal daardoor in het maatschap pelijk bestel eexx meer ingrijpende functie gaan vervullen dan in het verleden het ge val was. Werknemers en werkgevers beiden dienen ervan te worden doordrongen, dat deze nieuwe tak van rijkszorg hun uitnemen de diensten zal kunnen bewijzen. Terwijl cenerzijds de nadruk zal worden gelegd op een sterk levend persoonlijk contact met de werknemers, zal anderzijds bijzondere aan dacht worden geschonken aan de practische behoeften van het bedrijfsleven. Het hiervoor vereischte apparaat bevindt zich thans in vollen opbouw. Door medische keuring, psychotechnisch onderzoek en de inrichting van een avbeidsboek voor eiken werknemer zullen uitgebreide gegevens om trent de werkzoekenden worden verkregen. Daarbij ligt het in de bedoeling om in onder scheidene beroepen en bedrijven de bemidde ling aan deskundige ambtenaren op te dra gen. Zoo, bijvoorbeeld, in de bouwvakken, den land- en tuinbouw, metaalnijverheid, de textiel- eix de tabaksindustrie, den vrouwen arbeid, alsook bij de te werkstelling van jeug dige mannelijke arbeidskrachten, die den lijftijd van 21 jaar nog niet hebben bereikt. Hiermede zijn uiteraard zoowel de belangen van den werknemer als die van den werkge ver gediend. Ook de bijzondere behoeften van het gewest zullen in het oog worden gevat, waarbij gelegenheid zal bestaan de geweste lijke structuur van het bedrijfsleven in aan- merking te nemen en de bemiddeling bedrijfs- gewijze te specialiseeren. Een aan elk arbeids bureau te verbinden sociaal-economische af- dc-eling is belast met het verzamelen van de hiertoe benoodigde gegevens, zoodat een uit gebreid materiaal beschikbaar komt voor het nauwkeurig volgen van de ontwikkeling van ten hebben, maar haar stem hield hen tegen. „Ik geloof, dat ik Brazo hoorde zeggen, dat jullie een karweitje zoeken vroeg zij. Beiden knikten. „Zouden jullie voor mij willen werken vervolgde zij. Zij keek naar Andersen en Har- din, maar zij voelde Brazo's blik op haar rus ten. Hij had zich een weinig opgericht. Hij was verbaasd. „Wel, mevrouw, wy zouden het gaarne doen," antwoordde Anderson. „Maar maar „Maar je ziet geen werk," glimlachte Ella. Nu keek zij naar Brazo en merkte dat hij zichtbaar verbaasd was. „Ik weet een beetje van koeien af," ver volgde zij. „Dit is een goed land voor koeien. Ik blijf hier. Ik ga een mooi, groot rancho huis bouwen, eenige corrals en en andere dingen. En ik ga wat mooi vee fokken Herefords, denk ik. Zouden jullie hier kun nen blijven en mij helpen „Mevrouw," zei Hardin, „je hebt ons ge huurd." De mannen waren opgetogen. Zij gingen naar buiten, bestegen hun paarden en reden weg, blijkbaar om de streek te gaan inspec- teeren, waarin zij zouden werken. Brazo stond op en liep naar de deur om hen na te kijken. Hij keerde zich om, toen hij even la ter voelde, dat Ella vlak bij hem stond. „Je weet. waarom ik besloten heb om hier te blijven," zei ze. „Ik heb zoo'n idee. Het is, omdat Jim hier gewoond heeft." „Ja. Zou je een beetje met mij willen rond rijden Ik zou graag iets zien van de din gen, waarnaar Jim gekeken heeft." Brazo keek haar ernstig aan. „Volgens Jim's schrijven ligt het goud on der den vloer van het huis," zei hij. „Het was een vergissing, om het daar neer te leggen. Dat is eeix der eerste plaatsen, waaraan ie mand zou denken, als hij vermoedde, dat er ergens in de buurt goud was. Ik heb het er weggenomen. Als je mee wilt gaan, zal ik je laten zien, waar het is. Daarna zullen wij gaan rijden." Ella volgde hem het bosch in en naar den zoom der rivier. Op den oever bleef hij staan en keek om zich heen. Er was niemand te zien behalve Anderson en Hardin en zij re den langzaam door het bassin naar de rots woningen. Brazo keek naar de rotsblokken bij den overgang. „Denk je, dat je het kunt halen vroeg hij. „Wij moeten naar den anderen kant." Zy knikte en hij ging haar voor, haar de hand toestekende, om haar bij de grootste sprongen te helpen. Zij volgde hem zonder vragen naar den overkant, hield stil en keek hem vragend aan toen zij voor de onheilspel lende duisternis van de onderaardsche gang stond toen drukte zij haar lippen opeen en nam de hand die hij haar aanbood. Toen zij eindelijk den uitgang bei'eikten en de behoorlijke verborgen vallei zich aan haar oog ontvouwde, slaakte zij een zucht en bleef onbeweeglijk staan. „O riep zij tenslotte uit. Toen bleef zij zwijgend, met glinsterende oogen staan. Zjj wendde zich tot Brazo, met geopende lippen en bleek gelaat, ..O riep zij weer uit, „het is schitterend. Kende Jim dit „Hier vond Jim het goud," vertelde hij haar. Hij ging haar voor over den top van een kleinen heuvel en omlaag in een kleine geul, dicht bij den voet van den reusachtigen wand, die het dal van de buitenwereld af sloot. „Hier is de juiste plek, waar Jim het goud opgegraven heeft," zei hij, terwijl hij naar de plek wees. „Hij hoefde niet veel te graven. Een zak. maar een groote. Ik heb hier en daar gegraven, maar er schijnt niet meer te zijn. Jim vond het bij toeval. Waarschijnlijk is er wel meer in de buurt." Hij leidde haar terug naar den ingang van de spelonk, misschien een honderd voet van de rivier af en wees haar een spleet in den reuzen wand, achter een dichte struik. „Daar binnen ligt Jim's goud." zei hij. Hij schoof de struik uiteen, stak een hand in de spleet en haalde een klein zakje te voor hei bedrijfsleven en als leiddraad voor de practische werkzaamheid van het bureau. Door een geregelde uitwisseling der verkregen gegevens zal voorts een omvattend eir diepgaand inzicht worden bereikt in de Nederlandsche arbeidsmarkt en haar behoef ten. Het behoeft wel niet te worden gezegd, dat de gewestelijke arbeidsbureaux niet dadelijk by hun inwerkingtreding tot volle krachts ontplooiing zullen kunnen geraken. Daartoe is allerhand voorbereidend werk noodig, tal- looze gegevens zullen moeten worden verza meld en verwerkt, terwijl ook het vertrouwen dient te worden gewonnen van degenen, die door de arbeidsbemiddeling in haar nieuwen vorm tot elkaar moeten worden gebracht. Er wordt echter krachtig gewerkt om de organisatie zoo spoedig mogelijk tot volle werkzaamheid te brengen en haar zoodanig in te richten, dat zij haar diensten kan ver richten met de kunde, die het gewicht harer sociale functie vereischt en met een vlotheid, die aan het tempo van het moderne bedrijfs leven beantwoordt. Uiteraard wordt bij de personeelskeuze voor het apparaat der ar beidsbemiddeling met deze vereischten ter dege rekening gehouden. Eene telexnet zorgt voor een snelle verbin ding tusschen het departement van Sociale Zaken, waaronder het hoofdbureau ressor teert, met de onderscheidene gewestelijke bureaux van uur tot uur op de hoogte worden gesteld van al hetgeen, waarover zij voor een vlotte taakvervulling moeten kunnen beschik ken. BINNENLANDSCH NIEUWS. JODEN MOETEN RADIO-TOESTELLEN INLEVEREN. EventuecJe reparaties op kosten van den bezitter. Op grond van par. 1 der Verordening vaii den Rijkscommissaris voor het bezette Neder landsche gebied over de strafbaarheid van overtrèdingen van militaire of politieeele maatregelen, mede in aanmerking genomen par. 1 der Verordening nr. 26 van 1941 over bijzondere veiligheidsmaatregelen op radio- gebied, verordent de commissaris-generaal, S S. Brigadefuhrer Rauter, het volgende De in het bezit van Joden in Nederland zich bevindende radio-ontvangtoestellen gel den met onmiddellyken ingang als door de politie in beslag genomen. Als Joden gelden alle personen, die in den zin van par. 4 der Verordening 189 van 1940 Joden zijn of voor Joden zijn te houden. De radio-ontvangtoestellen moeten in onbe- schadigden toestand binnen veertien dagen na de publicatie in de pers bij de gemeente- autoriteiten, waar de bezitter van het radio apparaat zijn woning en zijn zaak heeft, wor den ingeleverd. Het herstellen van bescha digde apparaten moet op kosten van den he_ zitter geschieden. Handelingen in strijd hiermede worden be straft. BOUW VAN DE TUNNEL BIJ VELSEN DINSDAGMORGEN AANBESTEED. Anisterdamsche Ballastmij. laagste insclirijfster met 3.452.900 gulden. Tal van vertegenwoordigers der groote Ne- schijn. Hij haalde nog verscheidene andere te voorschijn en stapelde ze op den grond aan haar voeten. „Wij zullen dit naar Corney Mengen en overdragen aan de Express Company. Er is geen keurmeester in Corney, maar de Express Company zal het naar Deming zenden en je er crediet voor geven. Je zult grooter crediet hebben dan iemand in deze streek, als het eenmaal bekend wordt. Je zult nog meer heb ben. Binnen een week zal het bassin bestormd worden. Er zal een reuzen-gedrang komen. Had je daaraan gedacht „Ik heb van zulke dingen gelezen. Maar Jim was eigenaar van dit land en niemand heeft recht om daar inbreuk op te maken „Zij zullen zich overal neerzetten. Zij zul len het land overstroomen. Waarschijnlijk zullen zij een stad stichten." „Laat ze. Er is ruimte genoeg. Zij kunnen hun stad aan het andere eind van het bas sin oprichten. Maar zij zullen geen aanspraak maken op mijn land." „Dat zullen zy zeker," stemde Brazo toe, die de flikkering in haar oogen merkte. „Wel, vervolgde hij, „als je wilt gaan bou wen. kun je het het beste dadelijk doen. Wij zullen dit goud naar Corney brengen." Hij nam de zakken op en ging haar weer voor door de spelonk naar de rivier. Eenmaal in het bosch gekomen, liep hij vooruit naar het huis. Hij zette de zakken in een hoek, ging weer naer buiten en stond eenigen tijd pein zend naar het wagentje kijken. Toen hij merkte, dat Ella naast hem stond, sprak hij tot haar „Je denkt er waarschijnlijk over om mee te gaan naar Corney", zei hij. „Ja." ..Dat dacht ik wel. Zie je, wij zouden Wolf Wilson en zijn mannen legen het lijf kunnen loopen. Maar misschien ook niet. Wilson zal dat gat in zijn borst niet zou te boven komen. Maar wij moeten dat goud wegstoppen, waar het niet zoo gauw gevonden wordt." Hij krab de op zijn hoofd en streek toen ernstig langs zijn kin. Ella stond hem zwijgend aan te kij ken. derlansche betonbouwbedrijven zijn Dinsdag ochtend aanwezig geweest bij de aanbeste ding van een deel der bij Velsen onder het Noordzeekanaal te maken tunnel met bijko mende werken, zonder de toevoerwegen voor deze beide tunnels. Het aanbesteedde gedeel te vormde ongeveer de helft van den eigen lijken tunnel en een derde van het geheele werk. EIERENPRIJZEN. liet Rijksbureau voor de Voedsel voorziening in Oorlogstijd maakt be kend Begin November 1940 werden maxi imumprijzen vastgesteld voor deri verkoop van eieren. Het lag daarbij in de bedoeling de groote prijsschommelingen, zooals deze vroeger optraden, onmogelijk te maken en slechts te onderscheiden tusschen een z.g. winterprijs en een ,.zomer"-prïjs. In het algemeen zal de winterprijs 1't.s hooger liggen dan de prijs, die geldt in den tijd van de grootste productie. Intusschen zijn onlangs de veevoe- derprijzen verhoogd. Van een verhoo ging van den winterprijs op eieren is echter afgezien, omdat thans tot vaststelling van den zomerprijs is overgegaan, waarin met de nieuwe veevoederprijzen volledig kon worden rekening gehouden. Voor de prijzen, zooals deze met in gang van 14 April gelden voor produ centen en den handel, wordt verwe zen naar de afzonderlijke publicatie. De winkelprijzen zijn thans met in begrip van de omzetbelasting, vastge steld voor Klasse 1 (eieren van ten minste 65 gr.) op 9 cent per stuk. Klasse II ten minste 60 gr.) op 8V2 cent per stuk. Klasse III (tenminste 55 gram) 8 cent per stuk. Klasse IV (tenminste 50 gram) op 714 cent per stuk. Klasse V (ten minste 45 gram) op 7 cent per stuk. Klasse VI (eieren van ten hoogste 45 gram) op 612 cent per atuk. BUITENLANDSCH NIEUWS. DE UITBETALING VAN GAGES. De commissaris voor zee- en binnenscheep vaart deelt het volgende mede De Engelsche regeering heeft den laatsten tijd door middel van het Nederlandsche scheepvaartcomité te Londen de Nederland sche zeelieden gedreigd met intrekking van den steun aan hun familieleden, indien zij weigeren verder in dienst van Engeland te •.•aren. Hierbij kan worden opgemerkt, dat de be taling van steun aan familieleden van zeelie den in het bezette Nederlandsche gebied door de Duitsche overheid geregeld en ongestoord geschiedde. Tot dusver werden dan ook de gages van alle zeelieden aan de hier geves tigde familieleden door de reederijen uitbe- Zeker," zei hij na een poosje. „Een rös- doek." Hij keek het meisje met een eigen aardiger) blik aan. „Weet je wat een rosdoek is?" vroeg hij. Zij schudde het hoofd. „Welnu," zei hij, „ik zal er een maken. Jim had wel een droge huid." Hij ging naar een schuurtje en bracht een gedroogde koehuid mee, die hij onder aan den wagen hing, door haar by de hoeken vast te maken. Het resultaat was een tame lijk ruime, op een hangmat gelijkende zak onder den bodem van den wagen. „De een of andere kok, die bang was om zijn beenen te gebruiken, vond dit uit," ver telde hij aan het meisje. „Er zijn tijden, waarop geschikt brandhout voor een vuurtje te maken, niet te krijgen is. De kok, die het eerst een rosdoek maakte, raapte droog hout op, als hij met den pro viandwagen een tocht maakte. Maar een ros doek kan ook goud dragen, als er droog hout omheen gestapeld is." Zij besloten, dat zij bij het aanbreken van den volgenden dag zouden vertrekken en probeeren om den rit te doen, zonder dat zij een nacht in het open veld behoefden te kampeeren. Daarom verborg Brazo de zakken met goud in den muur van het huisje, bij den eenen, dien hy daar al vroeger geplaatst had. Anderson eix Hardin kwamen laat in den middag terug. Beiden rapporteerden, dat er goed weiden in de omgeving waren. Er was veel bosch in deze streek, maar het waren meestal pynboomen en dennen en als het vee er in liep, kon het er gemakkelijk uitge dreven worden. Na het avondeten gingen zy allen naar den zoom van het bosch. Hardin en Brazo waren van Anderson en Ella afgeraakt, want het meisje had van het eerste oogenblik af in Anderson belang gesteld. Nu zat zij naast hem op den gevallen boomsttam met hem te praten en sloeg blijkbaar weinig acht op Har din en Brazo. Brazo kon niet hooren wat zy zei, evenmin kon hy Anderson's antwoorden op haar vragen hooren. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1941 | | pagina 1