Foto's Persoonsbewijs Voor de Hertslzaai o, 71 Lovinktarwe Scandva tarwe D. de Boer Gevraagd Machinist AF TE GEVEN: W. A. BLIJDORP Lz., G.KROEZE omgeving eenige tennisbanen. 's Winters kan de wielerbaan bijzon der goed gebruikt worden voor ijsbaan, en dus het geheele object, indien met verstand van zaken geleid zeer zeker in het middelpunt der belangstelling komen te staan. Hoogachtend, J. C. STEILBERG, Kerkplein, Hippo. De heer Steilberg heeft hier zeker de spijker op de kop geslagen. Het is zon de, dat deze baan daar als een toekom stige afbraak ligt te midden van die mooie omgeving. Wellicht heeft 't resultaat als schrij ver zich eens in verbinding stelt met de directie en eventueele plannen ont vouwt. We gelooven wel, dat men ook daar zit te zuchten over een oplossing, maar deze tot heden niet heeft kunnen vin den. Brief van Trui aan haar Zoon Jan in de Wieringermeer. Beste jongen en Nel Je zei er wel van ophoore, dat ik Woenes dag dicht bij je weest hew, an nou moe te jullie niet kwaad weze dat ik niet iens effen ankomme ben, want ik moet je eerlek zeg ge en dat zei jullie ok wel begriepe, 't gong van m'n hart, om zoo voerbij te gaan, maar 't gong nou ienmaal niet aars 1 't Zat zoo de zusterkring gong 'n rongdritje op de fiets make? en nou had ik eerst heelekedal gien zin om mee te gaan, maar vader zei „mensch, trek 'r s' uut, dat verzet de zinne weer wat eerappele te schille hoef je niet, want ze benne al 'n week op, en as we ze had hadde, dan ate we ze toch met schil en al op, dus deer hé je gien verlet van en 't ruumt thuus mooi op I Nou zoo zeid, zoo deen en we ware met 'n heel koppel dunne en dikke, en twie tangdums. Nou met zoo'n ding hew ik toe zoo n rare piep mee rookt, je weet wel mien heele mantel an Harde, dat deer gaan ik voer gien geld van de wereld meer op. Maar, 'n mooie rit, dat we had hewwe, - verlegen 't Zontje was er bij we snove de hooilucht op en de witte klaver ruukte zoo miserabeld lekker, menschke, menschke, wat ruukte dat lekker, We zeide zoo teuge makaar, hoe is 't meugelluk in enkele jare tijd, zoo'n mooie polder uut de zee te stampen, want ik zei, nou moet je 's nagaaan^ dat hier 'n jaar of 12 leden de Wieringer schuuljes nog an 't krukelen en an 'l wiermaoien ware. Oe, ik zien 't nog voer me as de dag van vandaag, al die zeile in de veerte zoo teugen de wolkelucht en zoo veer as je kieke kon die witkamde golve, en nou slaan deer de boereplaatse heelekedal al achter de boome weg, en zien je akkers tarwe en vlas, nou menschke, je viendt ze nerges ter wereld beter, en voer zokke Hollandsche kunst kenne ze allegaar heur petje voer afneme. We hewwe 'n tijdje in 't boschke bij Sloot- durp weest en op de bankjes zitten te luuste ren naar de veugelkes en we hewwe zelf oK zongen, zoomaar vanzelf, omdat 't hier zoo vredig en rustig was of er in de heele we reld gien narigheid bestong. Nou, toe we uutrust ware, gong 't op Middenmeer an en deer had ik vanself rechts ofslaan moeten naar jullie toe, maar ja, ik was bij de ploeg en den moet je er eigenlijk bij blieve samen uut, samen thuus en zoo benne we den weer over de Terp en Wieringerwerf naar buus toe gaan. Zoo hadde we alle poldersche durpe had en viel er niks te zeggen dat we de ien voer de aar trokken hewwe Met de fietsbangde ware we miserabeld gelukkig, maar ien lekke Nou, da's in deuze tijd met al die ouwe lapte dinge 'n lot uut de loterij. Efein^ dominee gong met 't ka potte ding 'n boerderij op, (zoo zie je al weer, builen manne kenne we niet) en deer stonge ze met alle meugelijke lapmiddele ten dienste. Beste menschke hoor je het deer nur- ges mee an te zitten. Om kort te gaan, we hewwe 'n mooie mid dag had en ik hew teugen vader zeid as je van de natuur geniete wil, dan hé je niet naar Gelderlangd noodig, want de Wierin germeer is even mooi. Nou, dag hoor we verwachte jullie Zundag te gast. Je Moeder. Bestrijding van Wandgedierte. Burgemeester en Wethouders van Wieringen vestigen de aandacht op het besluit van den Secretaris-Generaal van het Departement van Binnenlandse Zaken d.d. 29/30 Januari 1941, krachtens hetwelk verboden is le. woningen te verhuren, zonder dat is afgegeven een verklaring van een deskundige, waaruit blijkt, dat noch in de woning noch in het daarin aanwezige huisraad wandgedierte is aangetroffen 2e. woningen te betrekken of daarin huisraad te plaatsen of aan te bren gen, zonder dat een deskundige-verkla- ring als vorenbedoeld is afgegeven. Voor Wieringen hebben deze verbods bepalingen uitsluitend betrekking op woningen met een huurwaarde bene den f 2.50 per week. De genoemde deskundige-verklaringen worden afgegeven door den Gemeente- Opzichter, den Heer C. P. Poel, Elft no. 21d, alhier, en moeten bij Burge meester en Wethouders worden ingele verd. Overtreding wordt gestraft. WIERINGEN, 1 JULI 1941. Burgemeester en Wethouders voorn., L. C. KOLFF. De Secretaris, VAN DUIN. ren arbeid, verwijzen wij voor nadere bij zonderheden naar „Officieele Mededee- lingen" onder het Wieringermeerhoekje. Inlevering van metalen. Wij lezen iD de Raiffeisenbode Voor de goede orde maken wij er op attent dat de bij onze spaarbanken in ge bruik zijnde vernikkelde spaarbusjes NIE1 behoeven te worden ingeleverd. Deze bus jes zijn gemaakt van staalplaat, die daarna verkoperd en vernikkeld werden. De bus jes bestaan derhalve niet overwegend uit koper, nikkel en lood of legeringen daar van en vallen dus geheel buiten de voor werpen, welke ingeleverd moeten worden. GEMEENTE WIERINGEN. ZAKEN - NIEUWS. De heer S. Duijnker Cz. heeft het garagebedrijf van den heer Leeuwen kamp in de Koningstraat te Hippoly- tushoef overgenomen. De Heer Leeuwenkamp gaat zich als medefirmant vestigen in 't bedrijf van Elchner te Slootdorp dat door den Heer Jannes Bosker werd gekocht. AANGESTELD. De Heer D. Veerdig Sz. te Hippolytus- hoef is na een vergelijkend examen met 5 anderen van de 73 sollicitanten aan gesteld bij het politiekorps marechaus see. ROODE KRUIS COLLECTE. Heden Zaterdag 5, Maandag 7 en Dinsdag 8 Juli wordt in deze gemeen te een Roode Kruis-collecte gehouden. Voor dit doel zal door verschillende da mes langs de huizen gecollecteerd wor den. VOETBAL. SCHOOLWEDSTRIJDEN. Gisteravond werden de schoolvoetbal- wedstrijden voortgezet en wederom was ei een groot aantal jongens opgekomen om de spelende elftallen aan te moedi- ;en. In het veld verschenen thans R.K. Sch. tegen comb. OosterlandDen Oe ver. Er werd vinnig gevoetbald en er waren zeer aardige spelers waar te ne- ;men. De uitslag was 31 in het voordeel van de R. K. Sch. te H.-hoef. Door deze overwinning bezet de R.K. Sch. thans officiéél de tweede plaats. OosterlandDen Oever komt volgen de week nog eens in het veld en kan in punten gelijk komen met R.K.Sch. maar tegen Hippo zal dit nog niet direct mee vallen. De stand is thans als volgt Hippo 3 3 8—0 R. K. S. 4 2 11 7—6 Den Oever-O'land 3 111 34 3 Westerland 3 2 1 13 2 Chr. School 3 3 06 0 Maandag worden de wedstrijden voort gezet en komen in het veld School Wes terland tegen Chr. Sch. SUCCES-NIEUWS. Programma voor a.s. Zondag Succes 1 - H.H.J. Aanvang 3 uur. Succes A en Succes nemen deel aan den Adspirantendag te Alkmaar. Vertrek per fiets vanaf „Concordia" om 9 uur precies. Succes 1 krijgt a.s. Zondag wederom be zoek van een combinatie van spelers van HRC en Helder. Wij herinneren aan de wedstrijd van een!- ge weken terug, waarin Succes na spannen de strijd met 3-0 verloor. Ook thans belooft het weer een pittig partijtje te worden en wij raden alle sportliefhebbers aan deze wedstrijd niet te verzuimen. Beide adspirant elftallen maken hun jaar lijksch uitstapje naar Alkmaar om aldaar deel te nemen aan den Adspirantendag. Succssers, doe je best, De kans op een eersten prijs is er I Denkt er om jongens, er wordt PRECIES om 9 uur vertrokken. Dus allen op tijd aan wezig Verder wenschen wij jullie een prettige sportdag, De elftallen zijn als volgt samengsleld: Succes 1 P. Posthumus J, Lont J. Idema H. Lont, D. v. Steenbergen, L. Montulet, D. Hartman Th. Rijkers, A, Schmitt, J, Doves C. Lont. Res. P. Bakker, J. de Krijger. Succes A W, de Bie A, Oldersma G. Bergsma P. de Haan, E. Bos, H. Bos H. Hollander, E. Kuiper, J. Metselaar R. Steigstra C. Rotgans. Succes B K. Schat E. Lont J. Heijermans- J. Ensing, P. Wigbout, R. Drent A. Drent, Alle de Vries, H, van Goor, M. Zwanink J. Pais Res. H. Doesburg, A. de Vries, J. Rot gans. Distributiedienst Wieringen. Aangaande verschillende mededeelingen betreffende distributie van schoenen cn rijwielbanden en extra bons wegens zwa- DE OORLOG. Eerste legerbericht uit Finsche hoofdkwartier. Pogingen van den vijand, om over de Finsche grens te dringen, overal afgeslagen. Helsinki, 4 Juli. (D.N.B.) Hedenoch tend heeft het Finsche hoofdkwartier zijn eerste legerb-,lcht bekend gemaakt, dat als volgt luidt. Sinds de Sowjet Unie tot den open lijken oorlog tegen Finland is overge gaan en met bomaanvallen op woon wijken van burgers is begonnen, heb ben de operaties van het leger zich als volgt ontwikkeld Aan de landsgrenzen ontstonden op verscheidene plaateen gevechten van kleinen omvang in verband met de be drijvigheid der verkenners, waarbij de pogingen van den vijand om over onze grenzen te dringen werden afgeslagen. Op eenige plaatsen hebben onze troe pen zich van belangrijke punten in het gebied aan de overzijde van de grens meester gemaakt. Sinds de Duitsche en Finsche troepen de Oostelijke grens in het Noorden van Finland zijn gepas seerd, is de opmarsch stelselmatig ver- loopen. In de buurt van Hanko (Hangö) viel voortdurende bedrijvigheid van de artillerie aan beide zijden waar te ne men. Aan het Zuidelijk front worden in hoofdzaak landmijnen gelegd en heerscht bedrijvigheid van patrouilles en verkenningsafdeelingen. De Alandeilanden zijn bezet, teneinde deze te kunnen verdedigen. Een vijan delijke duikboot is in ons mijnengebied gezonken. Onze luchtstrijdkrachten heb ben de spoorlijnen en wooncentra tegen overvallen beschermd, en vijandelijke transporttreinen, vliegvelden en knoop punten gebombardeerd. Onze jagers en luchtafweer hebben tot den avond van 2 Juli 48 machines neergeschoten. Distributiedienst Wieringermeer- Wieringen. De Leider van den Distributiedienst maakt t volgende bekend Distributie van schoenen. Tot 1 Augustus a.s. zullen geen aanvraag formulieren voor het verkrijgen van een schoenenbon worden verstrekt. Nadien zijn deze formulieren uitsluitend op schrifte lijke aanvrage, verkrijgbaar aan het kring- kantoor te Wieringerwerf of het agent schap te Hippolytushoef. Nieuwe aanvragen worden gedurende de maand Juli 1941 NIET in behandeling ge- Duitschers, Noren, Finnen, Denen, Slowaken, Hongaren, Roemenen, Italianen en Spanjaarden strijden gemeenschappelijk tegen het bols jewisme, den vijand van de we reld. Waar blijft Nederland Nederlanders, meldt u aan voor de Waffen S.S. bij het bueau Nord- west, Den Haag, Stadhouderslaan 132. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. de moeilijke jaren achter den rug heeft. Met steun van alle leden zal de afdee- ling zich in de Wieringermeer ongetwij feld flink kunnen ontwikkelen. Het jaarverslag werd onder dankzeg ging aan den samensteller goedgekeurd. Rekening en Verantwoording De Penningmeester de heer H. R. Smit doet hierop verslag van zijn gehouden beheer. Ontvangsten Witte Kruis f 3253.84 Uitgaven Witte Kruis f 1760.30 Voordeelig saldo f 1493.54 Hittegolf teistert New York. New York, 3 Juli. D.N.B. De hittegolf wel ke reeds langer dan een week duurt, heeft thans New York bereikt^ w^ar een maxi mum temperatuur voor dit jaar van 35 gr, Celsius in de schaduw werd geconstateerd. Door het groote vochtgehalte van de lucht is het leven in de groote stad schier ondraag lijk geworden. Gisteren zijn weer vier perso nen doo: de warmte bevangen en bezweken Voortgaande maatregelen tegen Sovetburgers Vichy, 3 Juli. D.N.B. De politie zet haar onderzoek naar de gedragingen der Sowjet- burgers in het niet-bezette gebied van Frankrijk voort. Alle? Sowjetburgers zijn ge arresteerd en ieder geval wordt nauwkeurig onderzocht. Nadat men een eerste overzicht had ver kregen, is medegedeeld, dat defeinitieve maatregelen ter beveiliging van de orde slechts worden genomen tegen degenen, wier werkzaamheden nadeelig voor de nationale veiligheid worden gesteld. Communisten in Parijs gearresteerd. Parijs, 3 Juli. D.N.B. De politie heeft gis teren in de Parijsche voorstad Lilias vijf coin munisten gearresteerd, die communistische propaganda maakten en pamfletten ver spreidden, Een geheime drukkerij werd in beslag genomen. SPANJE. PREMIE VOOR SPAANSCH GEZIN MET 25 KINDEREN. Madrid brengt het niet verder dan een gezin met 16 spruiten. DISTRIBUTIE RIJWIELBANDEN. Tot nader aankondiging worden door den Distributiedienst GEEN aanvraagformulie- oor het verkrijgen van rijwielbanden bons meer uitgereikt, In de maand Juli 1941 worden ALLEEN in behandeling genomen de aanvragen, wel ke vóór 10 Juli zijn ingediend. Aanvragen, welke vóór 1 Juli 1941 wer den ingediend en tot nog toe niet zijn behandeld, worden afgewezeu. Extra bons wegens zwaren arbeid. Zij, die in het bezit zijn gesteld van eer, formulier voor het aanvragen van extra kaarten wegens zwaren arbeid, dienen de ze formulieren uiterlijk Maandag, 7 Juli a.s ingevuld en onderteekend in te dienen bij het kringkantoor te Wieringerwerf of het agentschap te Hippolytushoef. Afkondiging Strafverordening. Burgemeester en Wethouders van Wia- ringermeer maken bekend dat gedurende drie maanden, op de Secretarie der Ge meente, voor een ieder Ier lezing is neder - gelegd en tegen betaling der kosten alge meen verkrijgbaar is gesteld, de verorde ning op de winkelsluiting in de Gemeente Wieringermeer, vastgesteld bij Raadsbe sluit van 6 Mei 1941, en goedgekeurd door den Secretaris-Generaal van het Departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart, bij zijn besluit van 20 Mei IV4V, nr. 27636 J.A., Directie van Handel en Nijverheid, Deze verordening treedt in werking met ingang van 6 Juli 1941, Wieringerwerf^ 5 Juli 1941. Burgem, en Weth. voornoemd, De Burgemeester, S. SMEDING, wnd. De Secretaris, A. BLAAUBOER. HET WITTE KRUIS, Aid. W.-meer. Onder voorzitterschap van den Heer U. van Splunter werd Donderdagavond een ledenvergadering gehouden van het Witte Kruis. Er was weer zeer weinig belangstel ling van de leden. Na het openingswoord van den voor zitter werden de notulen gelezen dooi den Secretaris de heer A. Biesheuvel die onveranderd werden goedgekeurd Jaarverslag Secretaris. Hierna las de secretaris het jaarver slag voor Ondanks de moeilijke tijdsomstan- digheden ontwikkelde de afdeeling zich dit jaar in gunstige richting. Het le dental nam wederom toe. Hieronder volgt een overzicht van de werkzaamheden. Voor hulp aan zieken werden 1909 bezoeken door de Wijkverpleegster af gelegd bij totaal 159 patiënten. Dit aan tal is weer grooter dan vorig jaar. Voor de T.B.C.-bestrijding werden 154 bezoeken afgelegd en wel in 20 ver schillende gezinnen bij 23 patiënten. Ook dit aantal is weer hooger dan vorig jaar. De Emmabloemcoilecte werd op de gewone wijze en met succes gehouden. De belangstelling voor de drie Con- sultatie-bureaux voor Zuigelingen was geringer dan vorig jaar. De oorzaak zal in hoofdzaak gezocht moeten worden in de slechte vexplaatsingsmogelijkheden. In totaal werden door de beide dokto ren 96 zittingen gehouden, waarop 829 consulten werden gegeven. Er werden 74 nieuwe zuigelingen ingeschreven. Door de Zuster werden voor Zuigelingen Ontvangsten Wijkverpleging Uitgaven Wijkverpleging f 1805.— f 3503.97 Nadeelig saldo f 1698.97 Voor de T.B.C.-bestrijding waren de inkomsten en uitgaven f 591.02. I Namens de controle-commissie biengt de heer J. A. van Dis verslag uit van het onderzoek der boeken. Deze deelt mede dat boeken en bescheiden in keu rige orde zijn bevonden waarop voorge steld wordt de penningmeester dechar ge te verleenen. Hierna volgde rond vraag en sluiting. behoudens goedkeuring N. A. K. le nab. Vrij van stuifbrand (ontsmet met warm water methode). Aanbevelend, Beatrixhoeve D 64, Middenmeer. Kon. Emmaweg 2, Slootdorp. Groente en Fruit. Puike nieuwe aardappelen. Klompen in alle soorten en maten Beleefd aanbevelend. Madrid, 2 Juli (D.N.B.) Do Spaansche Zovg 364 huisbezoeken afgelegd betref- staat heeft dezer dagen 110.000 peseta aan premies onder de kinderrijkste ge zinnen verdeeld. De twee nationale prijzen vielen ten deel aan een gezin met 25 kinderen en een met 19, van wie ér nog 16 in leven zijn. Bovendien hebben de kinderrijkste twee gezinnen in iedere provincie nog een prijs gekre gen. Het record houdt een gezin in San tander met 25 kinderen. Daarop, volgt een gezin te Salamanca met 22 spruiten. Te Madrid is het maximum 16. WIERINGERMEER GEVRAAGD FLINKE BOERENKNECHT beste melker. H. MINTJES, Ulkeweg A 38, Slootdorp. fende 160 zuigelingen. Van de Magazij nen werd een behoorlijk gebruik ge maakt. De noodige aanvullingen hadden geregeld plaats. Bijzondere klachten kwamen niet naar voren. De Wijkverpleegster deed met lust haar arbeid. Door benzinegebrek was zij gedwongen minder huisbezoeken af te leggen. Gelukkig kon zij echter haar auto tot heden behouden. De drie in 1939 begonnen cursussen Huiselijke Ziekenverpleging werden be ëindigd. Deze cursussen zijn zeer goec De zuster, als Leidster van de Genees kundige Sectie der Luchtbeschermings dienst, was gedurende de oorlogsdagen als zoodanig voortdurend in functie. Met het Wit-Gele Kruis rezen moei lijkheden, die echter hopelijk tot een goede oplossing zullen worden gebracht. In het bestuur kwamen vrij ingrij pende veranderingen. - Het komt mij voor, dat de afdeeling EEN VASTE voor Dorschmachine. Brieven onder letter V. Bureau Wierin- germeerbode, Middenmeer. voor Uw worden vervaardigd bij BRINK SLOOTDORP. GEVRAAGD EEN NET DIENSTMEISJE. P. VAN OOSTEN, Klieverweg J 10, Wieringerwerf. GEVRAAGD FLINKE BAKKERSKNECHT. S. TEN KATE, Bakkerij Slootdorp.

Wieringer courant | 1941 | | pagina 4